Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) KKaresz45


KKaresz45
senior tag

Tetszik a bejegyzés. :) Nekem nagyon bejött ez a remake és örülök, hogy nem csak fikázó írásokat lehet róla olvasni.

Mindenhol azt olvasom, hogy "azért rossz mert nem olyan mint a rajzfilm". OK, a rajzfilm tényleg zseniális volt, és ez valóban nem pont olyan, de miért is lenne olyan? A rajzfilmet már megcsinálták 1994-ben, minek csinálnák meg ugyanazt még egyszer?

Az is igaz, hogy a reálisabb megjelenítéssel elvesztek dolgok, például csökkent a humor faktor, de (számomra) nem zavaró mértékben. Nincs mimika? Van mimikájuk az állatoknak, csak nincs benne az az eltúlzott, irreális mimika ami a rajzfilmeket jellemzi. Cserébe a gonoszok félelmetesebbek lettek, nagyobb a fenyegetés, nagyobb súlya van az eseményeknek. A drámai részek ez által még drámaibbak lettek. Egyáltalán nem éreztem "lélektelennek", mint ahogy egy kritikában olvastam. Én személy szerint jobban tudtam izgulni az élő(nek ható) állatokért, mint a rajzfilm figurákért.

Más, mint az eredeti, kár is összehasonlítani vele. Az új megvalósítás miatt máshogy hat a nézőre, más érzéseket vált ki, más élményt ad. Ezért érdemes remake-et csinálni. Elmondani ugyanazt a történetet (kicsit) másképpen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.