Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) |nsane


|nsane
tag

Ez még viccnek is rossz!!! :(
Az "okés", hogy asztali gépekben a legerősebb a nyerő még ha a fogyasztás az egekbe is szökik, de a mobil piacon ez elég tré.
Remélem az NVIDIA egyszer kinövi ezt a gyerekes politikáját/felfogását.

[ Szerkesztve ]

(#2) schwartz válasza |nsane (#1) üzenetére


schwartz
addikt

Es megis mii a rossz benne?

If he dies, he dies.

(#3) Joachim21


Joachim21
senior tag

Úgy néz ki bőven van hibás chip, amiből készülhetnek ezek, a 470-esek( Abu igaz h nemsokára megszünik a 470es???), és a 465-ösök.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#4) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát ha ez kielégítő teljesítmény mellett fogja megolvasztani a notikat, akkor gratulálok az nvidiának! :R

GTX 480M (notebookcheck.net)
(itt valamivel a Mobility Radeon HD5870 felé rakták/tippelték)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

mobil csoda fermi??? :DDD

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#6) zsigus


zsigus
őstag

kapsz egy majdnem a felére butitott desktop 480-at valószínű ugyanannyiért és ráadásul szívja az aksit rendesen + később az új játékokhoz nem jó mert gyenge. vagy nem?

(#7) schwartz válasza zsigus (#6) üzenetére


schwartz
addikt

DTR-ekbe jo lesz 100W TDP-vel is.

If he dies, he dies.

(#8) zsigus


zsigus
őstag

na jó talán kicsit túlzás, hogy gyenge de ettől függetlenül ha azt nézzük, hogy a Mobility 5870 az amd.com szerint 50W-ot fogyaszt akkor ez egy picit túlzás!
Nem a fogyasztásra kellene ráduplázni vagy ebben is ők akarnak nyerni? :)
nagy számok törvénye valakit csak meggyőznek vele

(#9) |nsane válasza schwartz (#2) üzenetére


|nsane
tag

Az a rossz benne, hogy az NVIDIA mindig is az álomvilágba gyártott. Miért is? Mert a legerősebb legyen, de semmi más nemérdekli se a fogyasztás, se a hőmérséklet se az ára csak az övé legyen a csúcs bármi áron. Ez nagyon gyerekes felfogás, főleg mobilpiacon és a gyerekeknek nincs +100k ft-jük (kivéve persze az újgazdagok, akiknek sajnos ész helyett a pénz uralkodik azok/nak max. megveszik). Normális ember (remélem nem sértek meg vele senkit) nem vesz meg notebookba 480M-et, még ha notebook őrült is akkor sem, inkább egy asztali gépbe egy 480-at erősebb sokkal, óriás képernyőn játszhat vele.
Ez csak arra jó hogy megsüss vele egy notebookot, meg felesleges pénzkidobás.

Egyébként nem vagyok sem ATI vagy NV "fan"
Itthon van NV meg ATI kártyám is, mind a kettőt nagyon tisztelem, mert sokat le tettek az asztalra, igaz mindig el is kérték a munkájukért becsületesen a pénzüket xd.
Csak a véleményem írom le.

[ Szerkesztve ]

(#10) Abu85 válasza Joachim21 (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hallottam én is, de a megbízható kontaktok szerint csak időleges leállásról van szó (tehát nincs végleges EOL), mert a GTX 465-re gyorsan eladják a gyártók nyákokat. Utána látni fogják, hogy mennyire sikerült jól a GF104, és így már lehet dönteni, hogy folytassák-e a GF100 elvileg nagymennyiségű gyártását.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) schwartz válasza |nsane (#9) üzenetére


schwartz
addikt

Nyugodj meg, nem ez lesz az egyetlen kaphato mobil GPU a piacon. :D Nincs ra szukseged? Veszel mast...

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#12) zsigus válasza |nsane (#9) üzenetére


zsigus
őstag

nem a felfogásuk ilyen hanem az emberek felfogása ilyen! ha az nvidia gyártja a legerősebb VGA-t akkor megveszik az olcsóbbat is mert biztos a gyengébbek közül is ők gyártják a legjobbat!
Nézd meg az intel-t és az nvidát miért ők a a piacvezetők? mert sokáig a csúcson voltak (vannak). Ha a csúcs kategória megvan sok hűlye veszi a többi cuccukat is.
Utánna olvasás nélkül!!!! NEM sértésként mondtam nincs bajom az intel és nvidia hívőkkel csak reagáltam!

[ Szerkesztve ]

(#13) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Netbookba kellene ezt berakni :)
Vicces kicsit ez a fél "négyzetméternyi" csip, de megint ők lehettek az erősebbek.

...

(#14) bacsis


bacsis
Közösségépítő

akkor a tökömér' GTX480 a neve, ha mlég nem is hasonlít hozzá :W

(#15) pottyantós


pottyantós
aktív tag

:N
Jöhet majd a mini mugen2 ezt lehűteni! :)

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#16) |nsane válasza zsigus (#12) üzenetére


|nsane
tag

:R

Sajnos igazat kell, hogy adjak :(

(#17) zsigus


zsigus
őstag

Netbookba :D
SoC-nek! úgyis ott a CUDA :DDD
átprogramozzák a win-t, hogy mindent tudjon ne csak videót kódolni. :)

[ Szerkesztve ]

(#18) Egon válasza Abu85 (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

Utolsó bekezdés első sora: előlépet

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19) adamka16


adamka16
őstag

Nem feltétlenül kell rosszra gondolni, hogy egy ekkora chip kerül mobil gépekbe...
Erre való egy gyengébb teljesítményű grafikus feldolgozó, játékra pedig ott a fermi..
Már lassan minden laptopba ilyen lesz és ha olvastátok a korrábi híreket, akkor azt tudjátok, hogy mobil vonalon egy újítást vezet majd be az nvidia... mindenesetre befizetnék egyre, ha lenne rá pénzem ;)

(#20) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Hát ez nagyon, dúrva ilyen alacsony órajelek, hát nemtudom mire lesz képes! :(
Az Ati is hülyén csinálja, mert mobil fronton a csúcs lapkájuk a Juniper kódnevű (asztali fronton középkategóriás) gpu, ezzel az erővel megfoghatnák a cypress-t és mondjuk lenne egy 1440 és egy 1600sp-s mobil gpu mondjuk 600mhz körüli mag órajellel 1v körül és 3-3,5ghz-en meg menne a memória és így ők is beférnének a 100w-ba és igéretesebb is lenne mint ez a sz@rrá faragot és extrém módon alul órajelezett fermi.
Nem tudom miért nem tudták megvárni a GF104-et az már jobban megfelelne mobil fronton és a teljesítménye is lesz annyi mint most ennek a "megoldásnak", mert valószínű azt sokkal értelmesebb órajeleken tudják majd járatni.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#21) FireGL válasza zsigus (#8) üzenetére


FireGL
aktív tag

remélem annyira képben vagy hogy tudd a mobility 5870 sem egyenlő a asztali 5870-el

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#22) Devid_81 válasza bacsis (#14) üzenetére


Devid_81
nagyúr

ATI-éknál ez még rosszabb a név :U

...

(#23) Devid_81 válasza Devid_81 (#22) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Értelmes mondatok kreáltam ebből a pár szóból, nah mindegy, szóval ATi-ék még rosszabbak ami az elnevezést illeti :)

...

(#24) #06658560 válasza |nsane (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mobil ws-be remek gpu. Azért, mert te korlátolt látókörü vagy, s csóró nem az nv hibája.

(#25) zsigus


zsigus
őstag

5870 => 1600 stream processzor
5870M => 800 stream processzor
tudom, hogy nem ugyanaz! de a fogyasztás durva, sztem annyira nem jobb a gtx mint amennyivel többet eszik! de ez magánvélemény!

procinál mondhatnátok azt, hogy ha gyorsabban végez akkor hiába eszik többet tovább bírja de attól nem játszol gyorsabban ha egy 480M van a notidban. persze a prociknál sem ilyen egyszerű a helyzet de ez csak egy példa volt!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#26) Abu85 válasza Robi BALBOA (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Megtehetnék, de eddig bőven elég volt a Juniper is. Miért csináltak volna egy gyorsabb megoldást?
Egyébként még a HD 5900 mobil vonalon szabad, bár szerintem nem számítottak arra, hogy az NV-nek ennyire elborul az agya, és kidobja a GF100-at mobil vonalra. Gondolom elemzik majd a helyzetet. Ha célszerűnek látják lesz mobil Cypress.

Egon: Köszi, javítva. :R

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) |nsane válasza #06658560 (#24) üzenetére


|nsane
tag

na igen ilyenekre gondoltam "(kivéve persze az újgazdagok, akiknek sajnos ész helyett a pénz uralkodik azok/nak max. megveszik)" ;]

[ Szerkesztve ]

(#28) lezso6 válasza Devid_81 (#22) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát azért ezt nem mondanám. Ők az 5xxx szérián kívül az asztalihoz megfelelően számozták a VGA-ikat, míg az nV annyira random amennyire csak lehet... :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) Devid_81 válasza lezso6 (#28) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ne legyen igazam, de ez csak a kezdet szvsz. :U

...

(#30) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

''Természetesen az új mobil versenyző támogatja az SLI technológiát is, így kettőt is beépíthetnek a gyártók a csúcsteljesítményű notebookokba.''

Ezek lesznek a grill notebookok és rögtön egy autó aksit adnak hozzájuk :DD .

[ Szerkesztve ]

(#31) Komcsi válasza zsigus (#12) üzenetére


Komcsi
tag

Látom ez a topic is be fog indulni. Nvidia gyerekes, az NV Fann, meg az Intel hülye? Érdekes hogy pont olyan mondja akinek AMD-je és ATI-ja van.
Na mindegy ebbe a dologba nem fogok belefolyni, de nagyon unalmas hogy minden NV vs ATI...stb vita van :)
Íííííígy a rég, úúúúgy a múlt :N , azt kell nézni ami ma van!!! Az NV hozta a formáját és hozni is fogja, de egyébként egyik gyártót se kell pátyolgatni
Csak ezért a mondatért írtam : Ha a csúcs kategória megvan sok hűlye veszi a többi cuccukat is.
A hülye rövid ü :)

Csak reagáltam :)

[ Szerkesztve ]

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#32) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

530 n.mm? :D

SLI-ben már nem is kell hátlapot tervezni a laptopnak, elég a két chip :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33) Angel1981 válasza Mr.Csizmás (#32) üzenetére


Angel1981
veterán

Valóban! :)
Ijesztően nagy méret ez a mobil szegmensben!

(#34) Entryy válasza Komcsi (#31) üzenetére


Entryy
aktív tag

Csak reagáltam

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#35) lezso6 válasza Devid_81 (#29) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát atinál egyelőre még van logika az elnevezésben még az 5xxx-nél is, míg az nV-nél random összevissza van minden pl a 9xxxM széiránál, pl gyártástechnológia terén, teljesítményben se feltétlenül a magasabb számozású a jobb. Csekkold a notebookcheck.net-et, ott le van írva az összesnek a specifikációja. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36) zsigus válasza Komcsi (#31) üzenetére


zsigus
őstag

Én tényleg nem akartam ATI vs. nV vitába belefolyni csak azt mondtam, hogy az emberek mindig a legjobbat akarják és fontos az, hogy melyik gyártó van a csúcson, a többi termékük eladása miatt is.
Olyan mint az elrettentés csak itt marketingnek hívják.
Nekem is volt nv kártyám és intel procim, nem akarok vitát, nem vagyok ellenzője egyik oldalnak sem!!!!

Látom te a sötét oldalt választottad (Intel-nVidia) :D
!remélem nem veszed komolyan!

[ Szerkesztve ]

(#37) Neovenator válasza |nsane (#1) üzenetére


Neovenator
senior tag

Vagy eltűnik végre valahára a süllyesztőben...

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#38) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ez az Nvidiának egy elég kemény "sötét középkor"...

Csak a bajok vannak a Fermijével, és most csak azért adták ezt is ki hogy bent legyenek ezen a piacon is; ott is érzik hogy ez gáz... 100W?! Dzsízösz

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#39) bsh válasza Atom_Anti (#30) üzenetére


bsh
őstag

miért, két ilyen mxm modult ráraknak egy zsanéros megoldásra, és ott a laptopban a beépített melegszendvicssütő!

(#40) Ste


Ste
addikt

Mekkora táp kell majd azon laptop mellé amelyben 1db ilyen Gtx480M lesz? Ha kap maga mellé egy I7-es procit, akkor a 200W-os töltők kora is beköszönt :( vagy lehet az Xox-ét kölcsönvenni :)
Az sli-s felépítés fogyasztásáról már gondolkodni sem merek

(#41) M3Ny3'T válasza Atom_Anti (#30) üzenetére


M3Ny3'T
senior tag

Nekem is ez jutott az ezembe. :D
Én nem vennék az ölembe egy ilyen ketyerét (pedig minden laptoppal azt teszem) 3D üzemmódban, mert valószínűleg egy felordítást és 2 bazinagy égési sérülést követően el is hajítanám. :))

Azért egy tesztet ettől függetlenül majd megnéznék. :K

Ste: Elég a 6 cella is, arra, hogy megbizonyosodj róla, hogy bebootol az OS. :DDD

[ Szerkesztve ]

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#42) zazahoho válasza pottyantós (#15) üzenetére


zazahoho
őstag

tévedsz ,mini orochi :DD ha már a legnagyobb kell :DDD

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#43) aram01


aram01
nagyúr

biztos halál drága lesz

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#44) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Komoly hűtést igényel majd a chip :)

https://vertigostore.eu

(#45) adorjant válasza kelzsoca (#44) üzenetére


adorjant
senior tag

Pont ez jutott eszembe, hogy mi lenne akkor,ha SLI-be nyomnának két ilyet,egy I7 mellé...Mekkora tápot adnak majd egy ilyen gép mellé??? :Y

(#46) kelzsoca válasza adorjant (#45) üzenetére


kelzsoca
félisten

mi lenne akkor,ha SLI-be nyomnának két ilyet,egy I7 mellé

A megfelelő hűtés még így is kérdéses lehet, 1 chip esetén :)

https://vertigostore.eu

(#47) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Egy előzetes GTX480M laptop teszt képben:

(#48) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Valami bajuk van a nV vezetésének, hogy nem verik a mellük hogy itt van az új GTX480M :DDD. Vagy ez nem is GTX480 hanem GTX360? ;]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#49) kelzsoca válasza FRENK1988 (#48) üzenetére


kelzsoca
félisten

Majd ezt is átnevezik többször, mint ahogy asztali szegmensben is szokták :)

https://vertigostore.eu

(#50) #06658560 válasza |nsane (#27) üzenetére


#06658560
törölt tag

Látom fingod nincs a ws termékekröl. Nem baj, élj csak a kis beszükült világodban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.