Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) D1Rect válasza Atom_Anti (#47) üzenetére


D1Rect
félisten

Degonosz. :DDD

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#102) Quan-Chi válasza kpal (#99) üzenetére


Quan-Chi
őstag

na igen, de szerintem ezt az M480GTX-es chipet valami brutál laptopba fogják belerakni ahol már nem spórolják ki az anyagot :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#103) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

egyébként egy kártyánál még nincs akkora vész, konkrétan az intelnek volt egy időben szokása, hogy belerakott desktop procikat is laptopokba... 88Was TDPvel a p4es időben. összehasonlításképpen a jelenlegi csúcs i7m 55Wos. azért az a heat spreader minimum aggodalomra ad okot... remélhetőleg ennek a tokozása már bírni fogja a hőingást. szerintem hőcsövekkel megfelelő vastagságban a dolog megoldható lenne (peltiert nem használnék, ugyanis az is még plusszba melegszik és fogyaszt... a V10 is eléggé gyenge, bár annak a hülye tervezés -itt most a kinézetére, a ventik és a lamellázás elhelyezkedésére gondolok- is lehet az oka). anyagot meg nem feltétlenül kell kispórolni, elég egy tervezési hiba is a bajhoz.

a probléma az lehet, hogy 180-200Wos táp kellhet, SLIhez meg egy 300as. ami annyit is jelent, hogy a tápon még legjobb esetben is esni fog 20-30W hő, amit megint el kéne vezetni. végülis egy ZEN300 méretű -terhelésben- egy ággal, egy fesszel, de ugyanúgy paszívan és kisebben. érdekes lenne.

nomeg forrástól függően ilyen 600-900USDről beszélnek, ami lényegesen drágább az 5870mnél. ami fele ennyit eszik, és a várt teljesítmény alapján azért annyival nem lesz lassabb...

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#104) Quan-Chi válasza proci985 (#103) üzenetére


Quan-Chi
őstag

láttam olyan laptopot is a csúcs szegmensbe még anno hogy 3ghz-es prescott volt benne és ati 9700pro , na már most ez használat alatt olyan meleg volt teflonkesztyű használata ajánlott volt :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#105) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Nah közben kiderült még 1-2 érdekes adat:
- 256bites buszt kapott a memória (szemben a Mobility Radeon 5870 128bites buszával)
- memóriából valóban 2GB(!!) GDDR5-t tettek hozzá...mi lesz ha még valaki SLI-be összeköti 1 másikkal OMG
- árát pontosan nem tudom, csak 1 közelítést (+/- 10k): ~190-200.000 Ft (igen 1db kártya jelenlegi HUF-USD árfolyamon)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.