Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

És eljövend a 24 cellás akkumulátorok kora, hogy kiszolgálja az SLI-be kötött 2 GTX480M-et. :DDD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#52) pottyantós válasza zazahoho (#42) üzenetére


pottyantós
aktív tag

A világ első vízhűtésű laptopja :DDD

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#53) Robi BALBOA válasza Abu85 (#26) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Hát személy szerint én sem gondoltam volna még álmomban sem, hogy a GF100 ki lesz adva mint mobil gpu, már asztali fronton is egy kicsit túlzás volt.
Amúgy milyen feszen mehet, szerintem extrém kis feszen, mert ha azt vesszük, hogy a GTX470-ek 0,85-0,9v között mennek akkor ez mennyin mehet?

Egy mobil Cypress nem semmi lenne, egy olyan laptopot azért szívesen megnéznék illetve el is fogadnák! ;]

Remélem lépni fog az Ati és remélem, hogy az Nv is minnél előbb hozza már azt a GF104-et, mert már nagy szükség lenne rá ahogy látom.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#54) Paul119 válasza Atom_Anti (#47) üzenetére


Paul119
addikt

idiot :(

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#55) 00roli00 válasza |nsane (#27) üzenetére


00roli00
aktív tag

Szerintem abba lehetne hagyni ezt az újgazdagozósdit lassan, hülye duma.

(#56) Devid_81 válasza adorjant (#45) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az nem notebook amire Te gondolsz, hanem gofri sütő :)
Specifikáció alapján lehet SLI, de ebből 99%, hogy nem akar majd egyetlen gyártó sem olyat, egyszerűen nem lehet lehűteni kettőt olyan "kis helyen".

...

(#57) zuchy válasza Devid_81 (#56) üzenetére


zuchy
őstag

Dehogynem lehet azt. Irgalmatlan zajjal. :W

PC-STYLE.hu

(#58) Devid_81 válasza zuchy (#57) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Majd Alienware-ék megoldják ;)

...

(#59) kelzsoca válasza Devid_81 (#58) üzenetére


kelzsoca
félisten

De nem is lesz belőle lapos gép :DDD

https://vertigostore.eu

(#60) shark300


shark300
tag

Biztos elszámolok valamit, de szerintem a nagyságrend jó:
-egy 2,5x2,5 cm terülten fog leadni kb. olyan 70 wattot közvetlenül a hűtésnek
-a panel felől, ami elég rossz hővezető, nehezen hűthető, meg még 15-öt
-hűtőrendszer hőtehetetlensége gyakorlatilag 0, mert nem lehet benne anyag
-forrasztások, márpedig lesz egy pár, ezt a hőmérséklet-különbséget nem fogják tolerálni.

Megnézném szerencsétlen mérnököt, aki egy ilyet SLI-ben tartalmazó gép a hűtését fogja kalibrálni, tervezni, mert szinte nem fog olyan gyorsan felpörögni a venti, mint amilyen hirtelen túlmelegszik a chip.

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#61) ^Clown válasza Devid_81 (#13) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Inkább okostelefonba. Kicsi, keveset fogyaszt, soroljam még? ;]

Viccet félretéve, kíváncsi leszek, hogy ezt hogyan tudják majd lehűteni. Gyanítom, hogy sehogy.

[ Szerkesztve ]

(#62) Robi BALBOA válasza Paul119 (#54) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Nekem tetszik a kép, olyan művészi, kevés információt hordoz, de ettól függetlenül rendkívül kifejező. :K

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#63) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Van előnye ha éhes vagy gofrit süthetsz a laptopodban, ha nincs vasalt inged vasalhatsz is vele, télen tök előnyös mert fűteni sem kell a koliban! Nah akkor képzeljétek hogy a HP is használni fogja a laptopjaiban.... Az összes terrorista ilyet fog venni leteszi és elindít egy fumarkot és elszalad :DDD
Ezekhez nem adnék IceQ hűtést mert elolvadna :D:D
Ha az NV így halad a következő kártyájához 230as tápkábelt kellesz használnunk :D:D

[ Szerkesztve ]

(#64) FRENK1988 válasza kelzsoca (#59) üzenetére


FRENK1988
veterán

notebookot mondtak :DDD
dfdfdf: Eddig is 230-as kábelt használtünk ;]

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#65) kelzsoca válasza FRENK1988 (#64) üzenetére


kelzsoca
félisten

Eddig is 230-as kábelt használtünk

Nyilván ő adapter nélkül gondolja :DDD

https://vertigostore.eu

(#66) Atom_Anti válasza Paul119 (#54) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Viccnek szántam, ami könnyen valósággá válhat :U . De idiotózni nem kellett volna :( .

[ Szerkesztve ]

(#67) Quan-Chi válasza lezso6 (#4) üzenetére


Quan-Chi
őstag

ezek szerint lég jó lett ! ugyanis bőven a 2 GPU-s mobil megoldások közt van ! sokat fogyaszt meg biztos írtó drága lesz, de legalább erős ! tény hogy egy mobil 5850 sokkal jobb megoldás mert 3ad annyit zabál, és 10ed annyira melegszik, cserébe kicsit lassabb

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#68) csaby1984 válasza |nsane (#1) üzenetére


csaby1984
tag

:O

www.sziget-elek.info

(#69) bocsika


bocsika
aktív tag

Hát ezt nem hittem volna hogy így fogja kivitelezni. Ok hogy van egy csomó "selejtes" gpuja de azért a notebookokban nem az aktuális csúcskártyát szokták belerakni, hanem valamelyik középkategóriás termékét alakítja át hogy beférjen. Így az Ati is kiadhatta volna a saját mobil gpuját, de nekik volt rendes középkategóriás megoldása.
A 100W os fogyasztás/hőleadás nem is olyan kiugró. Az sli/cf mobil rendszerek is esznek ennyit csak itt az a baj hogy egy rohadt nagy kártya adja azt le. Szerintem szegény mérnök gárda nem fog aludni egy hónapig mire kitalálják hogy fogják lehűteni. :)

(#70) Quan-Chi válasza bocsika (#69) üzenetére


Quan-Chi
őstag

egy kisebb/közepes Peltier hőelem simán megoldaná csak az megint súlyosbítani a fogyasztást :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#71) Alchemist


Alchemist
addikt

DTR/mobil munkaállomás/gamer DTR kategóriában elmegy, de az átlag notikba sem a teljesítmény, sem a fogyasztás vonatkozásában nem való.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#72) #06658560 válasza pottyantós (#52) üzenetére


#06658560
törölt tag

(#73) Quan-Chi válasza #06658560 (#72) üzenetére


Quan-Chi
őstag

fúúú de beteg cucc ;]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#74) dfdfdf válasza kelzsoca (#65) üzenetére


dfdfdf
őstag

Úgy úgy a kártya egyből 230at kap :D

(#75) Duree


Duree
veterán

Vajon mivel hütik?a fogyasztás legalább 100 watt akkor az akksi meddig bírja?20 percig

duree54

(#76) kpal


kpal
veterán

Aki ilyen notit vesz amiben ez lesz az igen konektorhoz lesz kötve .Nekem biztos nem kéne.

(#77) Zso2 válasza kelzsoca (#49) üzenetére


Zso2
őstag

nem kell félteni a másik oldalt se ,mielőtt még hanyattdobod magad.. ők is elkezdték a jó kis árpolitikát meg összevissza nevezősdit,mikor nyeregbe kerűltek.. fogjátok már fel ,hogy semelyik gyártó sem a te érdekeidet nézi,hanem a profitot.Ha meg úgygondolod,hogy az AMD a haverod akkor elég naív vagy :)

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#78) Abu85 válasza Zso2 (#77) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Amíg pénzt adsz neki, addig tuti a haverod lesz. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#79) kelzsoca válasza Zso2 (#77) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szerinted engem érdekel az Nvidia vagy az ATI, Te magad lehet fanatikus zöld vagy, engem egyik sem érdekel, csupán a tényeket és az eddigi Nvidia stratégiát írtam le :)

https://vertigostore.eu

(#80) #06658560 válasza Duree (#75) üzenetére


#06658560
törölt tag

A legalábbot honnan szoptad?

(#81) kelzsoca válasza #06658560 (#80) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szerintem a cikkből következtette:

Az NVIDIA kénytelen volt a GPU negyedét letiltani, továbbá az órajeleket is jelentősen vissza kellett venni, hogy a termék beférjen a mobil vonalon szemmel tartott 100 wattos fogyasztási limitbe.

https://vertigostore.eu

(#82) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

Intel-AMD , ATI-NV ezt csinálják már felváltva évek óta ... nem tudom hogy nem szoktátok már meg :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#83) pottyantós válasza #06658560 (#72) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Ez durva! :W

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#84) |nsane válasza Quan-Chi (#82) üzenetére


|nsane
tag

Ezért nem szoktam fórumozgatni :(

(#85) Sanyix válasza bacsis (#14) üzenetére


Sanyix
őstag

hogy megvakítsa a földművelőket. "óóó geczó az én notimba gtx480 van, gyoooorsabb mint egy asztali pécé"

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#86) 9950es


9950es
aktív tag

Ez így megy annyit mint a larrabee : DDD
az overclockal ment 1 ghz-t , ez meg 475ön,900at.

Sanyix láma vagy :R

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#87) Robi BALBOA válasza Quan-Chi (#70) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Csak a peltiert is rendesen le kell ám hűteni, így egy adott hűtőrendszernek kellene hűteni a 100W-os gpu-t és a peltier-t, úgyhogy ez teljesen életképtelen elképzelés, szerintem a peltierhez egy vízhűtő rendszer ajánlott, léghűtéssel majdhogynem használhatatlan.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#88) Quan-Chi válasza Robi BALBOA (#87) üzenetére


Quan-Chi
őstag

ihazad lehet, közben átgondoltam hogy a CM V10 -es hűtőben is van egy ilyen egység és nem hűt jobban mint bármelyik másik felsőkategóriás hűtő, csak nagyon sokat zabál óriási nagy és iszonyat drága :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#89) Robi BALBOA válasza Quan-Chi (#88) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Na hát igen a CM V10 rá az élő példa, amúgy nekem is van itthon 2db 104w-os peltierem, léghűtéssel is lehet használni, de csak olyan procival ami keveset fogyaszt 40-50w, csak nagyon jó leghűtéssel! Erősebb procikhoz is jó, csak akkor már vizhűtés kell.

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#90) Quan-Chi válasza Robi BALBOA (#89) üzenetére


Quan-Chi
őstag

mindenesetre biztos van valami jó megoldás ennek a chipnek a hűtésére :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#91) kelzsoca válasza Quan-Chi (#90) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mondjuk az hogy nem kerül beépítésre :)

https://vertigostore.eu

(#92) Badman 4ever válasza Quan-Chi (#90) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Igen, a kulcstartó. :K

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#93) Robi BALBOA válasza Quan-Chi (#90) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Rengeteg hőcső és nagyon nagy hűleadó felület és több venti.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#94) X-Master válasza |nsane (#9) üzenetére


X-Master
tag

Én pl. ha megtehetném, biztos hogy 480m-es laptopot vennék, mert akinek fontos a teljesítmény, mint pl. nekem, az leszarja a fogyasztást meg a melegedést. Ha meg nagyon melegszik és elfüstöl, majd kicserélik garanciában. Ebben a kategóriában a fogyasztás a legmellékesebb. Persze aki csak fullhd-t akar nézni annak, tényleg felesleges, de hidd el van egy réteg , akinek igénye van rá.

"Nem vagyok egy gazdag ember, úgy élek, ahogy tudok"
(Fogarasi Árpád)

(#95) Paul119 válasza Atom_Anti (#66) üzenetére


Paul119
addikt

igazad van neharagudj

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#96) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

100Watt , azt azért le lehet hűteni ! nem durvább ez mint egy SLI GTX285 vagy 4870x2

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#97) kpal válasza Quan-Chi (#96) üzenetére


kpal
veterán

Ha hütés nem tökéletes ott igen elfolyik minden :D

(#98) Quan-Chi válasza kpal (#97) üzenetére


Quan-Chi
őstag

remélem nálunk több szakmai tudással rendelkezők készítik majd :C

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#99) kpal válasza Quan-Chi (#98) üzenetére


kpal
veterán

lehet több a tudásuk de gazdaságosan akarják csinálni és ebböl lehet hiba.

(#100) adamka16 válasza X-Master (#94) üzenetére


adamka16
őstag

Jár a pont :K ;)

(#101) D1Rect válasza Atom_Anti (#47) üzenetére


D1Rect
félisten

Degonosz. :DDD

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#102) Quan-Chi válasza kpal (#99) üzenetére


Quan-Chi
őstag

na igen, de szerintem ezt az M480GTX-es chipet valami brutál laptopba fogják belerakni ahol már nem spórolják ki az anyagot :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#103) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

egyébként egy kártyánál még nincs akkora vész, konkrétan az intelnek volt egy időben szokása, hogy belerakott desktop procikat is laptopokba... 88Was TDPvel a p4es időben. összehasonlításképpen a jelenlegi csúcs i7m 55Wos. azért az a heat spreader minimum aggodalomra ad okot... remélhetőleg ennek a tokozása már bírni fogja a hőingást. szerintem hőcsövekkel megfelelő vastagságban a dolog megoldható lenne (peltiert nem használnék, ugyanis az is még plusszba melegszik és fogyaszt... a V10 is eléggé gyenge, bár annak a hülye tervezés -itt most a kinézetére, a ventik és a lamellázás elhelyezkedésére gondolok- is lehet az oka). anyagot meg nem feltétlenül kell kispórolni, elég egy tervezési hiba is a bajhoz.

a probléma az lehet, hogy 180-200Wos táp kellhet, SLIhez meg egy 300as. ami annyit is jelent, hogy a tápon még legjobb esetben is esni fog 20-30W hő, amit megint el kéne vezetni. végülis egy ZEN300 méretű -terhelésben- egy ággal, egy fesszel, de ugyanúgy paszívan és kisebben. érdekes lenne.

nomeg forrástól függően ilyen 600-900USDről beszélnek, ami lényegesen drágább az 5870mnél. ami fele ennyit eszik, és a várt teljesítmény alapján azért annyival nem lesz lassabb...

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#104) Quan-Chi válasza proci985 (#103) üzenetére


Quan-Chi
őstag

láttam olyan laptopot is a csúcs szegmensbe még anno hogy 3ghz-es prescott volt benne és ati 9700pro , na már most ez használat alatt olyan meleg volt teflonkesztyű használata ajánlott volt :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#105) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Nah közben kiderült még 1-2 érdekes adat:
- 256bites buszt kapott a memória (szemben a Mobility Radeon 5870 128bites buszával)
- memóriából valóban 2GB(!!) GDDR5-t tettek hozzá...mi lesz ha még valaki SLI-be összeköti 1 másikkal OMG
- árát pontosan nem tudom, csak 1 közelítést (+/- 10k): ~190-200.000 Ft (igen 1db kártya jelenlegi HUF-USD árfolyamon)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.