Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lauda


Lauda
félisten

Lehet ezt szerintem rafogni sok mindenre, azonban a fo oka, hogy nem torodnek magukkal az emberek. Nem erdekli mit eszik, nem erdekli a mozgas, nem erdekli hany kilo, nem erdekli ha budos stb stb. Akinek nincs ezzel kapcsolatos betegsege, az le tud fogyni, ha le akar. Minden egyeb magyarazat csak ures duma. Mint a ciginel, le tudnek szokni, ha akarnek, ja persze. Mikor beszol a cigis, hogy milyen draga orakat veszel. Aha, te meg elszivtad egy lakas arat 20 ev alatt, bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#2) Csapoati válasza Lauda (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ja igen, nekem is a kedvencem a betegség, mint ok. Rendben, van ilyen betegség valóban (pl. pajzsmirigy-alulműködés), de egyrészt ez maximum pár százalék lehet a túlsúlyosok között, másrészt máshogy megy maga a hízás folyamata is (hamarabb mennek fel a kilók, pedig mondjuk nem is eszik olyan sokat az illető). A nemtörődömség is furcsa, mert közben meg ugye megy a bullshit az interneteken és az újságokban, hogy úgy vagy jól (vagy tökéletes!) ahogy vagy, a másik oldalon meg már tolják is a fogyasztótea reklámot meg a 45 kilós lányok képeit. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#3) BoB


BoB
veterán

Olaszországban élek egy ideje, de már az első hónapokban feltűnt hogy itt nem olyan kövérek az emberek. De komolyan, mást esznek (szerintem nem zabálnak annyira), meg sportolni is sokkal több embert látok. Az öregeket is látom futni, bicajozni.

Pl a lakóházban ahol lakom egyetlen túlsúlyos sincs, minden ember vékony.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#4) Csapoati válasza BoB (#3) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem is csodálom, nézd csak meg ezt: [link]

Hiába szerepel az ember fejében az, hogy az olasz mammák kövérek, a várható átlagos élettartam az olaszoknál a legmagasabb Európában. Mi 77.-ek vagyunk...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#5) BoB válasza Csapoati (#4) üzenetére


BoB
veterán

Rajtuk látni pont a legjobban. Otthon a rokonság körében nincs olyan idős személy, aki ne lenne dagadt. Itt meg abszolút nem igaz.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6) Eastman


Eastman
őstag

Mondja ezt Gombóc Artúr. ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7) Pala


Pala
veterán

Ez egyáltalán nem meglepő, a magyar az egyik legegészségtelenebbül táplálkozó nép Európában. Nem csupán a gyorskaják, de a magyar konyha is kb. úgy, ahogy van szeméttelepre való (hű, de sok embert megsértettem már ezzel a kijelentéssel ;] )

(#8) Csapoati válasza Eastman (#6) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Naa, én csak a a kerek csokoládét, a szögletes csokoládét, a hosszú csokoládét, a lapos csokoládét szeretem és minden olyan csokoládét, amit csak készítenek a világon. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#9) Eastman válasza Csapoati (#8) üzenetére


Eastman
őstag

Ennyi. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Kamuztok itt össze vissza, az egész genetika kérdése.

(#11) sutszi válasza Csapoati (#4) üzenetére


sutszi
veterán

Amit a közvetlen környezetem alapján látok napi szinten, hogy az emberek nagyon nem tudják felmérni az ételek összetételét és mennyiségét... Ekézik a széndhidrátot, amikor szükség van arra is, csak éppen nem olyan mennyiségben mint ahogy azt fogyasztják....a zsír szintén ilyen.
A legtöbbször olyan mennyiségeket tolnak le, hogy csak lesek... és ezt tetézik még, azzal, hogy sokszor olyan ételekből aminek egy kis adagja is elég lenne...
A kedvencem, mikor valaki felsorolja, hogy mit eszik reggelire, ebédre vacsorára és megállapítja, hogy ez nem is sok. Viszont azt már elfelejti, hogy az étkezések között mennyi nasit fogyaszt... És akkor nem érti... :U

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#12) emvy


emvy
nagyúr

Ah, dehogy. Az éhségérzetet genetikai hátterű. Van, aki X kiló alatt folyamatosan éhes, ha nem eszi tele magát. Lehet, hogy ez másnál meg 1.2X.

Az nem tűnt fel, hogy ahogy idősödik az ember, úgy szed fel évi pár dekat? Vajon miért, minden évben pont fel zsomlevel többet eszünk, mint kéne?

Lol, tényleg, fórumos arcoskodas.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#13) nemlehet válasza sutszi (#11) üzenetére


nemlehet
őstag

Nah jah, lehet bioszon nem az egyszikűeket meg virágképleteket kéne tanulni, hanem az emberi táplálkozásról, metabolizmusról. Mikro, makrotápanyagok, anabolitikai folyamatok, fehérjeszintézis működése a gyakorlatban stb...

Amúgy én a nassolást látom a fő problémának. Jelenleg 2 nővel vagyok 1 légtérben a munkahelyemen és mind a kettő folyton panaszkodik, hogy csak hízik, hízik, pedig alig eszik. Aztán gyakorlatilag nem telik el úgy 10 perc hogy valami ne lenne ropogtatva, nyammogva, cuppogtatva... De hát csak ez keksz (győri, tele cukorral). Jajj már 1 gyógyfüves cukrot had egyek már meg (tiszta cukor)... Jajj ez csak egy barack (szintén tele cukorral). Jajj szar napon volt, egy snickers belefér, a mogyoró amúgy is egészséges (a karamella benne meg pláne). De amúgy rajtuk kívül is folyton eszik mindenki az irodában és ezt elég keveseknek tolerálja a szervezete.

(#12) emvy

Hol szerezted a diplomádat táplálkozástudományból? A japán és úgy jellemzően az ázsiai nyugdíjasok körében miért nem komoly probléma a túlsúly? Elárulom itthon miért kövér minden nyugdíjas: Amint nem kell munkába járni elhagyja magát és besüpped a TV elé. A lelkiismeretét megnyugtatja azzal, hogy valamit maszatol a kertben heti 1x, aztán minden nap röpül be szalonna meg a pörkölt, utána egy kis süti. Sok alkohol (az is rengeteg kalória) csak tetézi...

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#14) mephi666


mephi666
nagyúr

"Persze a rendszeres mozgás hiánya sem tesz jót az emberek jelentős részének, de alapvetően az étrenden kéne változtatni. Szerintetek van kiút, vagy még durvább lesz a helyzet?"

...a rendszeres mozgás hiánya: ahol nem betegségre vezethető vissza a túlsúly, ott ez a probléma... nem bonyolult a képlet: mozgás=kalóriaégetés, zabálás=kalóriabevitel... ahol a mérleg elbillen arra, hogy több kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz, ott elkezd lerakódni zsírként :K ilyen egyszerű... meg sokan ott szúrják el, hogy este zabálnak irgalmatlanul, amikor utána csak ül az ember a tv előtt, vagy lefekszik aludni és már nem éget el annyi kalóriát, mint nap közben... erre a pár dologra kellene csak figyelni és lehetne zabálni a mekiskaját meg csokit, ha utána arra is figyel az ember, hogy ezzel a mozgásigényéhez szükséges energiát fedezi :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15) Csapoati válasza emvy (#12) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Kicsit zagyva amit írtál, kifejthetnéd jobban. Az éhségérzet egyáltalán nem genetikai hátterű, ennek villámgyorsan utána lehet olvasni. Évi kb 25 dkg a normális hízási ráta, a csontok és izomzat ritkulása, valamint a zsír felhalmozódása miatt. Ez mondjuk 20 és 60 éves kor között 10 kilót jelent.

mephi666: Sajnos nem ilyen egyértelmű a mozgás és a fogyás viszonya, olvasd el erdoke egyik blogbejegyzését. Ha valaki fogyni akar, egyszerűen megkerülhetetlen az étrend megváltoztatása. A mozgás persze jót tesz, de önmagában sajnos kevés.

nemlehet: Egyetértek veled mindkét kérdésben. Az oktatás tele van fölösleges lexikális tudással, a biológia sem kivétel. Mi a francnak kell nekem tudnom, hogy milyen a laposférgek felépítése, ha nem ilyen jellegű pályára akarok menni? Eközben csomó fontos dologról (pl. szex, mentálhigiénia stb.) meg szinte szó sem esik. A nassolás meg a lehető legrosszabb dolog, mert ugye legtöbbször édességről van szó, ami csak tovább súlyosbítja az inzulin-hullámvasútat. :(

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#16) Eastman válasza nemlehet (#13) üzenetére


Eastman
őstag

Az év hsz-a! :D :D

All
Amúgy én még nem láttam elhízott kőművest, sem ácsot. A pesti népek csak meresztik a sggüket és isszák a nagykólát. Falun meg a nagyi szórja a porcukrot, ami hosszútávon halálosabb mint a kokain.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#17) Eastman válasza Csapoati (#15) üzenetére


Eastman
őstag

Ja, hát a lapostetvek felépítése mindenképpen hasznos lenne. :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18) Wesder válasza Eastman (#16) üzenetére


Wesder
félisten

A porcukor nem cukor. Ezt nem tudtad? :))

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#19) thesound válasza Wesder (#18) üzenetére


thesound
őstag

porcukor

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#20) Csapoati válasza Wesder (#18) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Van, ahova még nem jutott el a kávé/mákdaráló ezek szerint. ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#21) Wesder válasza thesound (#19) üzenetére


Wesder
félisten

Olvastam èn is ne aggódj :DD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#22) Eastman válasza Wesder (#18) üzenetére


Eastman
őstag

Pedig a vízbül veszi ki a zoxigént.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23) mephi666 válasza thesound (#19) üzenetére


mephi666
nagyúr

:) (mondjuk senkit ne zavarjon, hogy nem escobar van a képen, hanem guzman)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24) Pala válasza mephi666 (#23) üzenetére


Pala
veterán

Escobar olyan sok cukrot árult anno, hogy nem volt mese, le kellett lőni.

(#25) Wesder válasza Pala (#24) üzenetére


Wesder
félisten

Nyitott volna inkább pèksèget... :))

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#26) looser válasza mephi666 (#23) üzenetére


looser
addikt

Ez nem az Áder?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#27) UnA válasza BoB (#3) üzenetére


UnA
Korrektor

Azért érdemes külföldre menni, mert ezt is meg lehet figyelni :)
- vannak a mediterrán államok, ahol általában a legjobb a helyzet - ez a helyi hagyományos étrend eredménye
- németek, skandinávok kb. kicsit jobb a helyzet, ők többet mozognak
- angol / amerikai vonalon a legborzasztóbb az elhízás, ahhoz sehol sem vagyunk...

És ezzel együtt hihetetlen, hogy az emberek többsége olyan dolgoktól retteg mint a rák, amikor nagyságrenddel többen halnak meg az elhízás következményei miatt (cukorbetegség, szív- és érrendszeri betegségek, stroke, stb).

(#28) bambano válasza mephi666 (#14) üzenetére


bambano
titán

szerintem meg arra kellene figyelni, hogy ne szajkózzunk megcáfolt téves teóriákat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) D1Rect válasza bambano (#28) üzenetére


D1Rect
félisten

Konkrétan melyik része a "téves teória"?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#30) Narxis


Narxis
nagyúr

Én az elhízottakat kötelező testmozgásra fognám államilag fenntartott konditermekben.

Thanos was right.

(#31) Wesder válasza Narxis (#30) üzenetére


Wesder
félisten

Ne adj nekik ötleteket, mert a vègèn mèg "Nemzeti Konditermek" lesznek :DD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#32) Pala válasza Narxis (#30) üzenetére


Pala
veterán

Én ezt azért nem tenném. Úgy vélem, a saját testével mindenki azt csinál, amit akar. Ha valaki tojik bele, az kizárólag neki lesz rossz később. Inkább a pontos tájékoztatás lenne lényeges, hogy tudják, mire számítsanak, akik elhanyagolják magukat. Utána viszont rájuk van bízva.

[ Szerkesztve ]

(#33) mephi666 válasza bambano (#28) üzenetére


mephi666
nagyúr

jó, részben a genetikán is múlik az egész, mert máshogy működik az emberek szervezete, ezért fogyni sem feltétlenül ugyanúgy fog 2 ember, ha ugyanakkora tömegről indul, ugyanannyit eszik és ugyanannyit mozog, viszont akkor is kulcsfontosságú a mozgás :K az viszont ritka, hogy tespedés+zabálás kombinációval ne kezdjenek el valakire feljönni a plusz kilók... mozgás+genetika+étrend, amin múlik minden... meg lehet nézni azokat, akik kemény fizikai munkát végeznek: közöttük ritka az elhízott ember és ők nyomhatják is magukba a kalóriát ész nélkül, mert úgyis ledolgozzák...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#34) emvy válasza Narxis (#30) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem az osszes embert, aki 130-as IQ alatt van vagy netto 1 millio alatt keres, kotelezni kellene extra tanorakra munka utan. Az egesz csak azon mulik, hogy mennyit tanulsz.

while (!sleep) sheep++;

(#35) Csapoati válasza emvy (#34) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az IQ speciel nem azon múlik, mint a testsúly meg csak rajtad áll. Egyébként netalán tán érintett vagy, hogy ennyire hisztizel itt? Mondjuk a kötelező torna szerintem sem jó ötlet, bár azt is hozzá kell tenni, hogy aki önhibáján kívül túlsúlyos, az nem csak magával szúr ki, hanem az egészségügyre is plusz terhet rak (csak úgy, mint a dohányosok, alkoholisták stb.).

mephi666: Igen, a kemény fizikai munka azért más tészta. De ha ugyanúgy és ugyanazt tömöd magadba és kimész futni napi 1 órát, nem igazán lesz változás, főleg úgy, hogy még jó eséllyel éhesebb is leszel. A kulcs tényleg az étrend, utána jön a mozgás.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#36) BoB válasza Csapoati (#35) üzenetére


BoB
veterán

Nem érted hogy ez genetika meg megkerülhetetlen idős korban? Ha nem érted túl kevés az IQ-d, vagy túl kevés a fizetésed :))

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#37) emvy válasza Csapoati (#35) üzenetére


emvy
nagyúr

A kaloriabevitel csak rajtad mulik, de az ehsegerzet meg a metabolizmus nem. A fekete-feheren gondolkozok szerint a fogyas csak sima dontes kerdese, ahogy egy bipolaris depresszios is vehetne erot magan, amikor epp maga alatt van; vagy a kenyszerbetegek is egyszeruen eldonthetnek, hogy abbahagyjak a hulyesegeiket.

A friss informaciok/kutatasok szerint a tulsulyos embereknel az a jellemzo, hogy ha lefogynak, akkor _lelassul_ a metabolizmusuk. Ergo ha van egy 100 kilos ember, aki lefogy 80-ra, az joval kevesebb energiat fog egetni nyugalmi allapotban, mint egy 80 kilos, aki egesz eleteben 80 volt. Az, aki fogyott, 80 kilosan sokkal erosebb ehsegerzetet fog erezni, egesz addig, amig vissza nem hizik az eredeti sulyara. Emberenkent valtozo, hogy kinek mennyi akaraterot kell belerakni abba, hogy idealis sulyt tartson, es azert elitelni valakit, mert ez nem sikerul neki, rohej.

A cikkben meg azt irod, hogy:

> Igazából rendkívül egyszerű oka van ennek alapvetően: a nem megfelelő táplálkozás.

Ertjuk, Csapoati a Prohadver forumrol megmondja a tutit, vegre, mindenki elmehet haza; kutatasok, kiserletek, minek az -- Csapoati bement a Mekibe, es megvilagosodott :). Idiotak egy halomban megint :D.

Meg ilyenek:

> De ha ugyanúgy és ugyanazt tömöd magadba és kimész futni napi 1 órát, nem igazán lesz változás, főleg úgy, hogy még jó eséllyel éhesebb is leszel. A kulcs tényleg az étrend, utána jön a mozgás.

Ja, 1 ora futas az saccra 1000 kaloria. Ha ugyanugy es ugyanazt eszed, es 1000 kaloriaval tobbet fogyasztasz, akkor egesz biztosan lesz valtozas. Ezeket az egymondatos igazsagokat marhasagokat komolyan gondolod?

> Egyébként netalán tán érintett vagy, hogy ennyire hisztizel itt?

Az utobbi 5 evben minden evben megvolt a maraton es a feltavu Ironman is, az oram szerint az utobbi 4 heten 120 km-t futottam. A leegyszerusitett valosag meg a hulyesegek terjeszteseben vagyok ellenerdekelt. :)

Netalantan egy szo egyebkent, igazabol rendkivul egyszeru oka van a hibas helyesirasnak: muveletlenseg.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#38) Csapoati válasza emvy (#37) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Olvass utána az éhségérzetnek, utána kezdhetünk beszélgetni. A példádból kimaradt az a rész, hogy az illető hogy lett 100 kilós? Az éhségérzete pontosan addig hajtotta? Na ne vicceljünk már... Az éhségérzet rengeteg dologtól függ, az egyik például amit írtam is, az inzulinszint, de ott van még a lelki állapot is többek közt. A bipoláris depresszió betegség, az elhízás az esetek túlnyomó részében nem az. Ha te viszont tudod a tutit, akkor várjuk szeretettel ide is akár. Mert ez így csak üres puffogtatás, nagyképű suttyó stílussal nyakön öntve.

A mozgáshoz önmagában: [link]

A fórum neve pedig Prohardver, nem Prohadver. ;]

szerk.: Ráadásul az egész bejegyzésnek nem az volt a célja, hogy röhögjünk az elhízottakon, vagy hogy megmondjam a frankót. :( Én kíváncsi vagyok a véleményekre.

szerk.2: A mozgással kapcsolatban rosszul fogalmaztam, természetesen ha többet mozogsz, miközben 1 plusz kalóriát sem viszel be, akkor nyilván fogyni fogsz.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#39) emvy válasza Csapoati (#38) üzenetére


emvy
nagyúr

Prohardver -- touche :)

while (!sleep) sheep++;

(#40) Narxis válasza BoB (#36) üzenetére


Narxis
nagyúr

Idős korban annyi történik, hogy lelassul az anyagcsere, ezért könnyebb fogyni fiatal korban de nem lehetetlen idősen se. Mennyi kalóriát égetsz el és mennyit fogyasztasz 1 nap alatt. Ha többet fogyasztasz mint amennyit égetsz akkor súlygyarapodás lesz ha viszont többet égetsz mint amennyit fogyasztasz akkor fogyás. Ha valakinél nem megy akkor el kell menni orvoshoz ahol inzulinrezisztenciát, vérképet meg még pár vizsgálatot el tudnak végezni, ugye lehet pajzsmirigy probléma is ami erősen hat a testsúlyra pluszban és mínuszban is.

Tetszik, hogy mindenki vérig van sértve de ne feltételezzük már azt, hogy mindenki azért túlsúlyos mert nem tehet róla mint ahogy azt se feltételezem, hogy mindenki azért túlsúlyos mert lusta. :)

Thanos was right.

(#41) Csapoati válasza Narxis (#40) üzenetére


Csapoati
nagyúr

de ne feltételezzük már azt, hogy mindenki azért túlsúlyos mert nem tehet róla mint ahogy azt se feltételezem, hogy mindenki azért túlsúlyos mert lusta.

Igen, ez lett volna az én álláspontom is, ami lehet, hogy nem jött át eléggé. Ez egy nagyon komoly életviteli probléma, ami óriási károkat okoz (nem csak egészságileg, anyagilag is), és valamit kezdeni kell(ene) vele. Kezdésnek pl jó lenne, ha az iskolában elég korán oktatnák a rendes, kiegyensúlyozott táplálkozás ismérveit (bár ugye ez sem teljesne fekete-fehér), valamint nem árulnának szar (de sajnos olcsó) cuccokat.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#42) Eastman válasza Csapoati (#41) üzenetére


Eastman
őstag

Ehelyett szar, de drága cuccokat árulnak. ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#43) emvy válasza Csapoati (#41) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha ez az allaspont, akkor azzal egyet tudok erteni. Egesz idaig az jott le, hogy a tulsulyosaknak vegulis nincs eleg akaraterejuk, es csak el kene donteni, hogy normalisan esznek.

while (!sleep) sheep++;

(#44) D1Rect válasza Csapoati (#41) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem hatalmas a zavar ezzel kapcsolatban az emberek fejében.
Nem csak önfegyelemhiány(mert az is közrejátszik erősen), de az információk hiánya az ami miatt "népegészségügyi katasztrófa közeleg".

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#45) htomi85 válasza emvy (#34) üzenetére


htomi85
tag

Tudom hogy ironizálsz de ezt én megszavaznám.
Havi 600 ezret adózok én marha és azt látom ilyen segély meg olyan segély, de a tanulàs meg a munka az büdös.

(#46) D1Rect válasza htomi85 (#45) üzenetére


D1Rect
félisten

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#47) bambano válasza D1Rect (#29) üzenetére


bambano
titán

a "ne egyél rendes vacsorát" és az "egyél többször egy nap" tévhiteket cáfolták már.
ugyanígy az este hat után ne egyél semmit is legenda csak, ráadásul olyan, amiről talán mindig is tudták, hogy hamis.

konkretizálva a hsz-ére: "meg sokan ott szúrják el, hogy este zabálnak irgalmatlanul, amikor utána csak ül az ember a tv előtt, vagy lefekszik aludni és már nem éget el annyi kalóriát, mint nap közben..." téves.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) bambano válasza emvy (#34) üzenetére


bambano
titán

ez még jó poén is lehetne, ha nem mutatna burkoltan matematikai tévedést...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) D1Rect válasza bambano (#47) üzenetére


D1Rect
félisten

Sehol nem írta, hogy "ne egyél rendes vacsorát" és az "egyél többször egy nap" is igaz, ha az ember helyesen szeretne táplálkozni.

""meg sokan ott szúrják el, hogy este zabálnak irgalmatlanul, amikor utána csak ül az ember a tv előtt, vagy lefekszik aludni és már nem éget el annyi kalóriát, mint nap közben..." téves."
Az átlagember energiaigénye/aktivitásszintje szerint ez 100%-ban helyes.

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#50) bambano válasza Csapoati (#35) üzenetére


bambano
titán

lol...

"Mondjuk a kötelező torna szerintem sem jó ötlet": a kötelező tornával nekem az a bajom, hogy mi van kötelező tornaórán? amikor én általános iskolás voltam, akkor volt egy héten 2-3 tornaóra, ahol megpróbáltak magas szintű sportot tanítani, szekrényugrást, talajtornát, meg hasonló marhaságokat, amire akkor se volt már szükség. ezen kívül nem volt hivatalos kötelező tornaóra minden nap, hanem napköziben kivittek másfél órára az udvarra, ahol önállóan rohangáltunk, mint pók a falon.

tehát azt a fajta napi kötelező tornaórát én nem támogatom, ahol sporttudományt akarnak csinálni, azt viszont igen, hogy vigyék ki a gyereket, ahol saját választása szerint csinál valamit, mert a gyerek olyan, hogy úgyis mozogni fog. tipikusan legyen kirakva egy focilabda, oszt jónapot.

"aki önhibáján kívül túlsúlyos, az nem csak magával szúr ki, hanem az egészségügyre is plusz terhet rak": ez látszik az egész poszton, meg egyébként nagyon sok hozzászóláson (más topicokban is), hogy a magyar nyelv nagyon nem megy. hint: aki önhibáján KÍVÜL túlsúlyos, azt az egészségügynek kezelnie kell, erre találták ki a szolidáris alapon működő egészségügyet. felmerülhet a gondolat, hogy azt akartad írni, hogy önhibájából túlsúlyos.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#51) bambano válasza D1Rect (#49) üzenetére


bambano
titán

csináljuk már azt, hogy nem írsz olyat a válaszodban, hogy sehol nem írta le, amit cut&paste-vel idéztem.
ha nem írta volna, nem lett volna honnan idéznem.

"Az átlagember energiaigénye/aktivitásszintje szerint ez 100%-ban helyes.": arról szólt a hozzászólásom, hogy ezt a közismert fudot már cáfolták. tehát 0%-ban helyes, vagyis helytelen.

eleve az állítás azon formája, miszerint este 6 után már ne egyél semmit, ránézésre is téves, mert nem veszi figyelembe, hogy ki mikor fekszik le, vagyis mindenképpen túlzó általánosítás van benne.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#52) Solad válasza Csapoati (#2) üzenetére


Solad
őstag

Az is csak kifogas. Nekem nemhogy alulmukodik a pajzsmirigyem, nekem nincs. Elhiznom egy kozuti baleset utani fel eves fekves alatt sikerult, majd amikor labraalltam masfel ev alatt ledobtam kozel 20 kilot. Le lehet fogyni ha akar az ember, es kesz.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#53) emvy válasza D1Rect (#49) üzenetére


emvy
nagyúr

Lenyegeben mindegy, hogy este eszed-e meg a kaloriakat, vagy nappal.

(Csak sztori, nem tudomanyos eredmeny: tavaly kvazi fogadasbol eljatszottam azt, hogy durvan csokkentettem a szenhidratbevitelemet, az volt a kerdes, hogy vegig tudok-e csinalni egy 70.3-as versenyt ugy, hogy egyaltalan nem eszek szenhidratot (sem elotte, sem kozben). Barmi mast viszont ehettem. Eleg jellemzoen ugy nezett ki a napom, hogy este 7-kor jol teleettem magam valami jo kis zsiros kajaval, aztan 11-kor meg beultunk egy dupla burgerre valahova, sok majonezzel, ami a csovon kifert. 3 honap alatt fogytam kozel 5 kilot, 15 eve nem voltam ugy lefogyva, mint azutan.)

Az esti nagy kajalas elsosorban a reflux, meg egyeb dolgok miatt nem ajanlott.

while (!sleep) sheep++;

(#54) emvy válasza bambano (#50) üzenetére


emvy
nagyúr

> tehát azt a fajta napi kötelező tornaórát én nem támogatom, ahol sporttudományt akarnak csinálni, azt viszont igen, hogy vigyék ki a gyereket, ahol saját választása szerint csinál valamit, mert a gyerek olyan, hogy úgyis mozogni fog. tipikusan legyen kirakva egy focilabda, oszt jónapot.

+1, ezt meg parositanam azzal, hogy 10 eves kor elott a gyerek konkretan egy percet se uljon padban.

while (!sleep) sheep++;

(#55) emvy válasza bambano (#48) üzenetére


emvy
nagyúr

Aze' azt tudod, hogy enyhen autisztikus vonasaid vannak? :P mondjuk IT-ben ez elony

while (!sleep) sheep++;

(#56) D1Rect válasza bambano (#51) üzenetére


D1Rect
félisten

Aha:[link]

Kifejtette, hogy tespedés és alvás előtt az átlagembernek nem érdemes bezabálni, mert a szervezete nem tudja felhasználni az energiát. Teljesen igaza van.

(#53) emvy:
"Lenyegeben mindegy, hogy este eszed-e meg a kaloriakat, vagy nappal."
Ez genetika/aktivitás függvényében igaz is lehet, de empirikusan jó sokszor bizonyított, hogy a "kis/közepes adag" egyenletesen elosztva megfelelő összetétel szerint a leghatékonyabb az emberek többségénél.
Ez az amit "bátran lehet ajánlani látatlanban", mert baja nem igazán lehet tőle a usernek.

Szerintem a te aktivitásszinted bőven kint van a "normálisból", az átlag pár száz métert sem képes futni... =/

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#57) bambano válasza emvy (#55) üzenetére


bambano
titán

nem tudom, mire alapozod ezt az állítást, de mindegy.
ha mindenkit továbbképzésre küldesz, aki egy adott iq alatt van, akkor nem fog az iq-juk emelkedni, mert az átlag intelligencia nő. tehát jó poén lehetett volna, amit írtál, ha nem az derülne ki belőle, hogy az iq fogalmát nem sikerült figyelembe venni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#58) emvy válasza bambano (#57) üzenetére


emvy
nagyúr

Fű, hát nem mondod :)

while (!sleep) sheep++;

(#59) emvy válasza D1Rect (#56) üzenetére


emvy
nagyúr

Ki bizonyította? Link a tanulmányra?

while (!sleep) sheep++;

(#60) D1Rect válasza emvy (#59) üzenetére


D1Rect
félisten

Átlagemberek akik "sokat" fogytak és meg is tartották a súlyukat.
Hogy "tanulmány" van-e belőle, azt nem tudom, de én többször végigkövettem ezt a saját szememmel, legutóbb a szomszédom fogyott ~14 kilót.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#61) Csapoati válasza bambano (#50) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Önhibájából túlsúlyost akartam írni valóban.
A kötelező tornaórát meg csak a felnőtteknél ellenzem, gyerekeknek természetesen jó, hogy van, de nem abból kéne állnia, hogy a tesitanár bedobja a labdát, aztán mehet a foci. Az jó ötlet, hogy legyen valamennyire szabadon választott, de ne teljesen. Viszont nem vagyok tesitanár, nem tudom konkrétan mi lenne a legjobb.

Ja, ha csak egy kicsit kevésbé lenne felsőbbrendűségi komplexusod, sokat segítene az értelmes beszélgetésen. Milyen más hibát vétettem? Van olyan, hogy nem olvasom vissza a hsz-t és benne marad egy ilyen hiba. Ez van, nem vagyok tökéletes (mint pl. te :P).

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#62) Cathfaern válasza emvy (#37) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"A friss informaciok/kutatasok szerint a tulsulyos embereknel az a jellemzo, hogy ha lefogynak, akkor _lelassul_ a metabolizmusuk. Ergo ha van egy 100 kilos ember, aki lefogy 80-ra, az joval kevesebb energiat fog egetni nyugalmi allapotban, mint egy 80 kilos, aki egesz eleteben 80 volt."
Tulajdonképpen ez így tény, csak az ok-okozati összefüggés más egy kicsit. És a legjobb: lehet ellene tenni (nem, nem feltétlen keto, bár az is megoldás :) ).
Ugye az alapprobléma az, hogy (hasalok számokat), kiindulunk 100 kilóról, ekkor mondjuk 2500 kalóriát éget el az illető szervezete. Hogy lehet fogyni? Kalóriadeficittel (most hogy ez a mozgás növelése, vagy a kaja csökkentése az lényeg, bár előbbiről mindjárt írok még). Kalóriadeficit azt jelzi a szervezetnek, hogy oké, gáz van, nincs elég táplálék, tartalékolni kell. A végeredmény az lesz amit írsz is: a metabolizmus be fog állni egy alacsonyabb szintre. Egy "alapból 90 kilós" embernek mondjuk 2200 kalória kell a szintentartáshoz, neki elég lesz 1900 is. Ugye így már alapból is "alig" ehet, de ráadásul itt meg is áll a fogyás, mert tovább kéne csökkentenie a kalória deficitet. De legtöbb ember itt szokta feladni, hogy alig eszik, mégse fogy. Itt jön a probléma, elkezd "normális" mennyiséget enni (2200 kalória), viszont ez lényegében már testsúlygyarapodáshoz vezet esetében és szépen visszaszed mindent. A legrosszabb, hogy mikor újra eléri a 100 kilós súlyt, akkor is elég lesz neki a 2200 kalória a szintentartáshoz, ellenben a korábbi 2500-al.
Tudom, eddig neked nem mondtam újdonságot, mert lényegében te is ezt írtad, de talán másoknak igen :)

A kérdés, hogy mit lehet ez ellen tenni? Erre az igazi válasz a böjtölés (max. 15 kalória / óra, legalább 24 órán keresztül). Ami elsőre kontraproduktívnak hangzik, gyakorlati tapasztalatok viszont azt mutatják, hogy ennek hatására helyreáll a metabolizmus (vagy nevezhetjük éhségérzetnek is). Ha nincs táplálékbevitel, akkor a szervezet teljesen máshogy kell el működni, mint ha csak kevés táplálékot viszel be. Szóval ha alapból böjtöléssel fogysz (fenti példát véve: hétközben 2500 kalóriát eszik naponta, hétvégén 0-t), vagy fogyás után nekiállsz 24-48 órás (vagy hosszabb) böjtöket tartani, akkor nem következik be a metabolizmus lassulás, illetve visszaáll a metabolizmus normális értékre. Az időközi böjtnek (intermittent fasting, amit te is írsz, hogy 24 órából 1-8 órás időtartamban viszel be minden kalóriát) is meg van ez a hatása, de akkor lassabb a folyamat (de sokaknak kevésbé ijesztő).
A keto azért ugyancsak megoldás a problémára, mert ketózisban a szervezetben hasonló folyamatok zajlanak, mint ha böjtölnél. Ezért is nem vagy éhes (vagy legalábbis jelentősen csökken az éhségérzet) keto közben.

"Ja, 1 ora futas az saccra 1000 kaloria. Ha ugyanugy es ugyanazt eszed, es 1000 kaloriaval tobbet fogyasztasz, akkor egesz biztosan lesz valtozas. Ezeket az egymondatos igazsagokat marhasagokat komolyan gondolod?"
Legújabb kutatások szerint az emberi szervezet elég drasztikusan tudja "állítani" a metabolizmusát a fizikai aktivitáshoz. Ami azt jelenti, hogy ha kiindulásképp 24 órát ülsz / fekszel, aztán elkezdesz napi 1 órát futni (mondjuk azt az 1000 kalóriát sokallom, a fele sokkal reálisabb), akkor eleinte igen, fogysz tőle, de idővel hozzászokik a szervezet, és beáll a "tétlenhez" képest kb. 300-al több kalóriafogyasztásra. Természeti népeket vizsgáltak, és azt találták, hogy annak ellenére, hogy vadászó-gyűjtögető életmódot folytatnak, gyakorlatilag nincs eltérés az ő kalóriafelhasználásuk, és egy átlag "egészséges életmódot" folytató (heti 3-4x edző) "civilizált" ember között.

(#63) Fred23


Fred23
nagyúr

"Szerintetek van kiút, vagy még durvább lesz a helyzet?"

Szerintem követni fogjuk az USA példáját, egyre nagyobb probléma lesz az elhízás. Én annak örülök, hogy bár az egész családom hízásra hajlamos, megtanultam kezelni a súlyom; több táplálkozási ismeret kéne talán mindenkinek, illetve jobban propagálni a sportolást, mint most. Egyébként ebben mintha lenne is némi fejlődés, de lehet, csak számomra tűnik így.

Cathfaern: Az átmeneti böjtölés szerintem a legjobb megoldás, most is azon vagyok. Abban a 8 órában, amikor ehetek, már nem tudok bevinni túl sok kalóriát, mivel a 16 órás böjtöléses időszakok miatt a gyomrom beszűkült. Mellé egy kis súlyzózás, kis fegyencedzés, kis futás, és már oda se kell figyelni a kalóriákra! Bizonyított megoldás számomra. Amíg rajta van az ember, amíg nem kezd el "normálisan" étkezni, elérhető a szép, izmos, szálkás test vállalható kellemetlenségek árán.

[ Szerkesztve ]

(#64) mephi666 válasza bambano (#47) üzenetére


mephi666
nagyúr

munkatársam kövér, mint a disznó... a vérképét ki lehetne tenni bármely laborban elrettentő példának... nem tud fogyni, próbálkozott nagyon "keményen" mindenféle tízezres kapszulával, de egyik sem vált be ...aztán majdnem minden nap dicsekszik, hogy "reggel 2kor felébredt és bezabált pár tányér pacalt/körömpörköltet" (kb amiből vacsorára is betolt pár tányérrel) ...a mozgása meg kb annyi, hogy lemászik pár emeletet, beül az autóba, ül a munkahelyen, felmászik délután a lakásába...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65) bambano válasza mephi666 (#64) üzenetére


bambano
titán

de ő nem azért kövér, mert este/éjjel sokat evett, hanem azért, mert sokat evett.

van a régi szólás, hogy reggelizz, mint egy király, ebédelj, mint egy polgár, vacsorázz, mint egy koldus. ehhez képest vannak, akiknek az emésztőrendszere reggel éppen kiüríteni szeretne és kifejezetten rosszat tesz nekik a királyi reggeli. akkor vannak jól, ha délelőtt semmit nem esznek. egy ilyennek pl. a késői vacsora semmit nem jelent.

mondhatom a magam példáját is: a héten (meg a következő 1-2 hétben) jelentős átalakítást kell csinálnom a melós cuccban, ami szolgáltatáskimaradással jár. ezért hajnali 1-kor kezdhetek neki, 2-3 óra meló, utána még 2-3 órán át szorosabb ellenőrzéssel nézem az eredményt. jobb esetben hajnali hatkor fekszem LE. ha én este hat után nem ennék, régen beledöglöttem volna ebbe.

az "este hat után ne egyél" túlzó általánosítás helyett (már dietetikustól is hallottam) sokkal tudományosabb a "lefekvés előtt 2-3 órával ne egyél sokat" tanács.

egyébként az én súlyom ERROR :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#66) nemlehet


nemlehet
őstag

A fogyáshoz: Alapvetően én arra jutottam a NEM szponzorált orvosi tanulmányok alapján, hogy lényegében mindegy a kalória eloszlása egy napon (tehát a sokszor kicsit, meg az este hat után ne megalapozatlan), ha a mennyisége és a makrotápanyagok rendben vannak.

A sportolás jó, de önmagában nem fogyaszt. Segít kalóriadeficitet létrehozni, de azt azért érdemes tudni, hogy mondjuk 1 óra intenzív edzéssel lehet elégetni 4-600 kalóriát egy átlagos embernek. Ez meg 2 hamburger sincs, szóval csodát nem fog művelni.
Persze a fogyáson kívül nagyon nagyon sok előnye van a sportnak tehát kövérségtől függetlenül mindenkinek kéne sportolni. Nekem 46 kg a nővérem, de én soványdaginak hívom. Nincs izomtónusa, a testzsírja meg meglepően magas, állóképessége 0, energiaszintje szintén. Pedig hát nem túlsúlyos...

A fogyás azért nem megy az embereknek, mert akaratgyengék. És ez most nem ilyen magas lóról való megmondás, hanem tény. Nekem se mindig jön össze a diéta, van ilyen.
Egyébként saját és ismerősi tapasztalatok alapján 2 fő okot látok a bukásokban:
1. Túl nagy elánnal és túl szigorú diétával esnek neki az egésznek. Ha minden nap toltad a pizzát, meg a csokit, akkor nem lehet úgy elkezdeni, hogy hétfőtől csak saláta lesz ebédre. Ha folyamatosan kóláztál (nem a dajcstomi féle :D ) akkor azt sem tudod megvonni magadtól egyik napról a másikra. Edzésben sem lehet rögtön 9-12 gyakorlatos teljes testes edzéseket tolni heti 3x a másik 4 nap meg kardiózni. A hízás is egy lassú folyamat (az extrém esetektől eltekintve) és a fogyás is legalább olyan lassú, ha nem lassabb. A nők lapjás csodadiéták, 6 kiló 2 hét alatt dolgokat fejbelövéssel büntetném.
Plusz a férfiak részére is igen rossz képet fest a média. Rengeteg celeb gyúrta ki magát a most hódító szuperhősös hullámra. Chris Pratt, Christian Bale, Chris Evans, Chris Hemsworth, Hugh Jackman stb.Aztán az újságok lehozzák, hogy ilyen meg olyan Batman edzés és akkor 6 hét alatt olyan kirobbanó izmaid lesznek mint a sötét lovagnak. Csak azt felejtik el odaírni, hogy ezek a sztárok mind tolják a szereket, nem naturálban oldják meg a dolgot. Nincs ezzel semmi baj, pénzük van rá, a testükből (is) élnek, és nyílván profi felügyelet mellett csinálják. De Kovács István a II. emelet B lakásból nem rendelkezik se a tőkével, se a környezettel ehhez. Aztán nem érti, hogy miért nem 50-es a karja, pedig ugyan azt csinálta.

2. Rosszul közelítik meg az eredmény kérdését. A mérleget nézik, ráadásul azt sem konzisztensen. Célsúlyt akarnak elérni, pedig valójában az nem mutat semmit. Extrém példa erre a testépítő aki a BMI alapján kórosan elhízott. Aztán a testzsírja meg valójában 1-2%, szóval lehet leáll a veséje, de az elhízás nem fogja megölni. Szóval nem látja csökkenni a kilókat amitől elmegy a kedve, pedig ha testzsírt mérne, vagy csak belenézne a tükörbe akkor látná, hogy sokkal jobban néz ki. De nem, mert bele van pörögve abba, hogy ő 10 kilót akar leadni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#67) htomi85 válasza nemlehet (#66) üzenetére


htomi85
tag

Nem értek egyet az elsővel.
Amikor a cigiről szoktam le, egyik napról a másikra letettem és kész.
Amikor lefogytam, akkor egyik napról a másikra szigorú diéta ÉS súlyzók.
Elhatározás kérdése minden.
Az anyagiak is.

(#68) pet007


pet007
aktív tag

Voltal mar angliaban? Na itt aztan nem setals el egy utcan sem anelkul, hogy latnal legalabb egy tulsulyos embert.... Itt nem csak, hogy szar kajakon elnek, rengetegen egyaltalan nem foznek otthon. Rendelik a kajak a szar gyorskajalkadbol, olyan olajos-zsiros minden, hogy amikor cegnel rendelnek nekunk, en akkor se eszem meg, ha ingyen van..

(#69) 7s26c


7s26c
senior tag

Hét hónap alatt 42 kilót fogytam, muszájból. Az első két hét embert próbáló. Addig kell kibírni. Mai napig nem eszem fél öt után és sosem vagyok éhes.Az eleje a kulcs.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#70) anorche1 válasza Csapoati (#61) üzenetére


anorche1
őstag

Az elsők között voltam, akiket megszivattak középsuliban a mindennapos tesivel. Én szeretek sportolni, jelenleg is országútikerékpározom, futok és boxolok (nyáron még úszni is el fogok járni), de a tesit utáltam. Mindig valami olyat csináltunk, ami senkit nem érdekelt az osztályból, tollas, röplabda, talajgyakorlat, gyűrű, szekrényugrás... Ezzel azt érték el, hogy kb. 0 befektetéssel, egy csepp izadás nélkül "dolgoztunk", vagy "véletlenül" otthon maradt a ruhánk, vagy én pl. orvostól kértem állandóan felmentést :) Így meg semmi értelme nem volt.
Ha kivételesen focizhatunk, akkor meg az volt a baj, hogy elég rossz volt leizzadva, felpörögve beülni egy unalmas matekórára.

Szvsz. ne legyen mindennapos tesi, bőven elég heti 2, és a gyerek suli után járjon el valami edzésre, ami őt is érdekli.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#71) ivana válasza nemlehet (#66) üzenetére


ivana
Ármester

1 óra intenzív edzéssel lehet elégetni 4-600 kalóriát Kinek mi az intenzív edzés :U 400-600 kalória borzasztó kevés. (Ha már hamburger én ha véletlen a mekiben eszek nagy ritkán szoktam venni 5-6 sajt meg chicken burgert, és egyáltalán nem vagyok dagadt ;) )

anorche1 Az iskolai tesi tényleg borzasztó, főleg ezek a tornák. Még a talajtorna elmegy, de a korlát :Y Rohadt sérülés veszélyes... Gyűrű szerencsére nálunk nem volt. Illetve 45 perc az rohadt kevés, akkor már tartsák dupla órában ha 5 van.

[ Szerkesztve ]

(#72) Cathfaern válasza ivana (#71) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem lenne gond a talajtornával meg a gyűrűvel, de pont ugyanaz a probléma, mint az iskolai nyelvtanítással: ezt csoportosan nem lehet csinálni. Emlékszek mikor mi gyűrűztünk (kemény 1 óra volt a 4 év alatt), kb. annyira volt idő (bemelegítés meg stb. után), hogy mindenki egyszer fél percre alkothatott valamit a gyűrűn. Ugyancsak figyelembe véve, hogy mekkora különbségek vannak egy osztályon belül erőnlétbe (egyik srác klubban focizott, én meg akkor épp kb. 100kg voltam 0 mozgással iskolán kívül), van aki nem értette hogy ezen mi a feladat, van akinek meg köze nem volt a gyakorlathoz. Na ennek tényleg csak annyi értelme van, hogy az emberrel megutáltasson valamit.

(#73) kicsiogre


kicsiogre
tag

Helló. A saját példámból tudom ( 175 cm magas vagyok és januárban 164 kiló voltam most 154 nél tarok ) hogy is van ez. Mindig is dagi voltam már gyerekkoromban is aztán kb 4 éve szépen lefogytam olyan 100 kilóra ( fizikai munkát végeztem és a kajámat is visszavettem ) sajnos a saját hülyeségem és nemtörődömségem miatt jól visszahíztam. Szóval max 1 százalék aki tényleg betegség miatt nem tud fogyni , a többi nincs tisztában ( vagy nem érdekli) menyi kalóriát visz be egy nap :::mikor kérdezik a válasz ó alig eszek ..aztán ha felsorolja kiderül milyen sok az üres kalória ( csoki , kávé cukorral , keksz ,ó csak egy hamburger fagyi stb ) a másik hogy nincs rendszer az étkezésben van hogy reggel eszik aztán estig semmi hazaér persze kieszi a hűtőt meg persze a kevés mozgás. Persze van aki mozog mégse fogy mert mellette annyit eszik ami egy kemény fizikai munkát végző embernek is elég. Na meg a kalóriaszámlálás az kevés egy példa 100gram csirkemell barna rizzsel kb 300 kalória -egy szelt süti is ennyi csak ugye a csirkemelles étel tartalmaz fehérjét jó szénhidrátot ( lassú felszívódású) a süti semmiféle hasznos tápanyagot nem tartalmaz ,Ha megvan az elhatározás érdemes leirni egy étkezési tervet mennyi kalória kell nekünk ( netten vannak kalkulátorok indulásnak jó aztán lehet módosítani ) aztán beállítani a fehérje szénhidrát és zsír arányát aztán ezt 5 étkezésre elosztani a szénhidrát az lassú felszívódású legyen zsír pedig lehetőleg minimális és nagyobbrészt telítetlen zsír legyen pl lenmagolaj p...( 1 gramm szénhidrát és fehérje 4 kalória 1 gramm zsír 9 kalória ) meg persze sok vizet inni és heti egy nap lehet enni egy szelet sütit, pizzát stb ki mit kíván saját példámból tudom igy nincs sóvárgás és kínzó éhség vágy ..a szélsőséges hülyeségeket meg kerülni koplalás -csak ezt eszem -gyümölcsöt eszek egész nap stb és EZUTÁN jön a mozgás ami fontos aztán heti fél egy kiló fogyással lehet számolni ez ami egészséges . Én szoba biciklizem és mellette itthon súlyzózok mert a két mozgásformát ( kardió +súlyzózás )érdemes kombinálni egyrészt több kalóriát használunk fel másrészt igy tónusos lesz az izomzat plusz a több izomzat több kalóriát éget ja nem kell félni túl izmos nem lesz olyan könnyen valaki ( sajna ) ja és nincs csodaszer se ami lefogyaszt mozgás és megfelelő étrend nélkül :N

(#74) 7s26c


7s26c
senior tag

Egy hónapig nem ettem fehér kenyeret es kiflit, -10 kg volt...

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#75) Pala válasza 7s26c (#74) üzenetére


Pala
veterán

És miért tértél vissza rá? :)

(#76) 7s26c válasza Pala (#75) üzenetére


7s26c
senior tag

Nem tértem...

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#77) Pala válasza 7s26c (#76) üzenetére


Pala
veterán

Jah, nekem úgy jött le, hogy volt egy hónapos időszak, amikor valamilyen okból kifolyólag nem ettél, aztán utána visszatértél. :)

(#78) D1Rect válasza nemlehet (#66) üzenetére


D1Rect
félisten

"hogy lényegében mindegy a kalória eloszlása egy napon"
Ezzel én csak rendszeres mozgás mellett és bizonyos esetekben tudok egyetérteni, de az átlagjóska alig mozog valamit.

"Csak azt felejtik el odaírni, hogy ezek a sztárok mind tolják a szereket, nem naturálban oldják meg a dolgot."
Ezt sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudom, de azért amit ők hoznak naturálban simán elérhető, pláne, ha egész nap annyi dolgod van, hogy jól nézzél ki forgatásra, van személyi edződ(aki érti is mit csinál) és minden kajád frissen az orrod elé van téve, hibátlanra számolva, finoman, megfelelő időben.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#79) Narxis


Narxis
nagyúr

Lényeg, hogy sok a túlsúlyos ember és segíteni kell rajtuk. Ha az alkoholizmust és a drogozást büntetjük és különböző programok vannak a leszokásra akkor a "túlevésre" is kell lennie.

A Mike&Molly című szitkomban volt Overeating Anonymus csoport, kíváncsi vagyok, hogy tényleg létezik-e ilyen.

Thanos was right.

(#80) bambano válasza D1Rect (#78) üzenetére


bambano
titán

""hogy lényegében mindegy a kalória eloszlása egy napon"
Ezzel én csak rendszeres mozgás mellett és bizonyos esetekben tudok egyetérteni, de az átlagjóska alig mozog valamit.": vagyis nem azzal van a gond, hogy mikor tolta be a kaját, hanem azzal, hogy a mozgásához képest sokat eszik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#81) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

(#82) tiv83us


tiv83us
veterán

Tulajdonkeppen mindenki ugy oli meg magat, ahogy akarja, viszont azt mindenhol bevezetnem, hogy akinek a 14 even aluli gyereke menni is alig bir, olyan kover, annak a szuleit eloszor megbirsagolnam, aztan kiskoru miatti veszelyeztetes miatt a bortonbe raknam.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#83) takacsbotond válasza tiv83us (#82) üzenetére


takacsbotond
őstag

És aztán mi lenne a gyerekkel?
Majd a nevelőintézetben jó lesz neki, ahol annyit zabálhat amennyit bír a leghulladékabb kajából. Igaz? De sebaj, majd ha rászokik a Herionra akkor úgy is lefogy.

[ Szerkesztve ]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#84) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Végig olvasva a vitát, ha már ennyi okos gyűlt itt össze bennem csak egy kérdés fogalmazódott meg:
Hogyan lehet 10 nap alatt 10kilót fogyni? ;]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#85) Eastman


Eastman
őstag

Az emésztőrendszerünk működésének "mesés" alapjai: Bélügyek

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#86) Pala válasza takacsbotond (#84) üzenetére


Pala
veterán

Zsírleszívással.

(#87) 7s26c válasza takacsbotond (#84) üzenetére


7s26c
senior tag

Súlyos betegséggel.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#88) D1Rect válasza takacsbotond (#84) üzenetére


D1Rect
félisten

Lábamputációval.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#89) 7s26c


7s26c
senior tag

Vagy várd meg az összes számlát és lepj ki a munkahelyedről

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#90) D1Rect válasza bambano (#80) üzenetére


D1Rect
félisten

Alapvetően a tested napi 24 órában működik, valamennyit tud korrigálni a user hülyeségén(az alvásra például egész jól fel van készítve), de figyelembe kell venni, hogy folyamatos ellátásra szorul levegőből, vízből és tápanyagból.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#91) nzozz válasza nemlehet (#13) üzenetére


nzozz
aktív tag

Ha már így írtad, hogy "minden nyugdíjas", akkor csak mondanék egy ellenpéldát: nagymamám, 79 éves (77 éves koráig megállás nélkül dolgozott). Minden nap (minimum 15 éve így van), reggel/hajnalban - ha csak nem szakad az eső vagy ér nyakig a hó - kimegy a 2 kutyájával az erdőben egy 3-4 km -es sétára, pedig elég szép emelkedők vannak itt a Karancs oldalában. Nagyjából csak este ül le, mert a fahasítástól kezdve az ásásig mindennek nekiesik és megcsinál, úgy kell lebeszélni róla vagy kivenni a szerszámot a kezéből. Nekem meg jól át kell gondolni, mi az amit esetleg hétvégén nem csinálok meg helyette, amikor ott vagyok. :D
Ezt a kis hsz. -t nem piszkálódásnak szántam, sokkal inkább egy pozitív példának, mert büszke vagyok rá, hogy ilyen nagymamám van. :K

(#92) 7s26c válasza nzozz (#91) üzenetére


7s26c
senior tag

gondolom jó egészségnek örvend cserébe

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#93) Hieronymus válasza D1Rect (#90) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..de figyelembe kell venni, hogy folyamatos ellátásra szorul levegőből, vízből és tápanyagból."

Nyilván való, de folyamatosság csak a levegő esetében valóban folyamatos.
A víz és az tápanyag ellátás inkább szakaszos. A szükséges mértéknél többet vagyunk képesek tárolni.
Az energiából, zsír formájában rengeteget és tartósan tudunk tárolni.
Van aki egy életen keresztül folyamatosan fejleszti az energia tartalékát.

Ha valaki naponta egyszer vagy kétszer étkezik nem szenved hátrányt. Sőt a folyamatosan nassolókkal ellentétben cukorbetegségről csak a hírekben fog hallani.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#94) D1Rect válasza Hieronymus (#93) üzenetére


D1Rect
félisten

Összemosod a nassolást a táplálkozással. A nassolni valókat kb. soha nem kéne fogyasztani.

"Ha valaki naponta egyszer vagy kétszer étkezik nem szenved hátrányt."
Ezeket próbáld már ki! Megpusztulsz az éhségtől...
Biztos a tested rosszul tudja és azért könyörög táplálékért.

Felfoghatatlan, hogy lehet ilyen életszerűtlen baromságokon vitatkozni. :W

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#95) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Van egy ismerősöm, ő is a nagyon könnyen hízós, puffadt típus. Ahogy ő fogalmazott, ha félrekajál behízik mint egy disznó :D Láttam róla képet még régről, azt mondanánk rá, hogy tipikus dagadt amerikai...

Viszont ma már teljesen jó testalkata van, senki nem mondaná meg hogy valaha is volt rajta 5 kiló zsírnál több felesleg.

Olyan nincs, hogy valaki nem tud lefogyni. Mindenki le tud fogyni és nézhet is ki úgy, ahogy szeretne, csak munkát kell bele tenni: szükséges mennyiségű mozgás és megfelelően kidolgozott étrend.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#96) Eastman válasza Apollyon (#95) üzenetére


Eastman
őstag

Kétféle út vezet a pncihoz; meggazdagodni, ami agymunka, vagy szálkásodni, ami izommunka. ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#97) Hieronymus válasza D1Rect (#94) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ezeket próbáld már ki! Megpusztulsz az éhségtől..."

Miért pusztulnék meg?
Ha nincs családi, munkahelyi vagy más ebéddel járó kötelezettség, akkor kimarad az ebédem.
Ez esetben a reggeli után, ami nyolc- kilenc között szoktam elfogyasztani, este 6 körül vacsorázom.

Napközben nincs nassolás, sőt "étkezés" sincs. Inni csak vizet iszom. Üdítő, gyümölcslé illetve hasonló cukros lötty sincs, mert valóban éhes leszek tőle. Reggeli előtt legfeljebb kávé kondenzált tejjel, cukor nélkül.

Nincs éhség az étkezések között. Szükség szerint pótolja a máj, a vércukor szintet, 4,6 mmol/l alá nem esik a szintem.

Ha valamiért ebédelni kell, az borítja meg a napomat egy kicsit. Van néhány kilogramm feleslegem, ezért az ebéd csökkenti a vacsora mennyiségét.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#98) tiv83us válasza takacsbotond (#83) üzenetére


tiv83us
veterán

Eloszor szenne kell birsagolni a szulot/gondozot. Egy 10 eves gyerekbol diabetiszest csinalni kb ugyanolyan, mintha dohanyos, vagy alkoholista lenne, mert a szulok "ellatjak". Gondolom azt sen hagyna az allam szo nelkul, legalabbis az az allam nem, ahol normalisak ulnek a parlamentben.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#99) 7s26c válasza Eastman (#96) üzenetére


7s26c
senior tag

Vagy csődörnek születni...

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#100) takacsbotond válasza tiv83us (#98) üzenetére


takacsbotond
őstag

Attól mert valaki többet eszik, vagy épp dohányzik még ugyan olyan ember marad mint te.
Az pedig hülyeség, hogy a dohányosok terhet jelentenek a többi ember számára.
Tegyük fel, ha valaki 30 évig dohányzik, és napi 1 doboz cigit szív el, 1 doboz cigi után pedig 500Ft-ot adózik azzal közel 5,5 milliót fizet be az államnak.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#101) Hieronymus válasza tiv83us (#98) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az oktatás és nevelés sokkal hatékonyabb lenne mint a bírságolás.
A szülők sem tudják mi a helyes táplálkozás. Legalább is amit ma annak tekintünk.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#102) 7s26c válasza Hieronymus (#101) üzenetére


7s26c
senior tag

Gyerekkoromban rokonok porcukros lekváros kenyeret adtak uzsonnara

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#103) philoxenia válasza Eastman (#96) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igen, csak a második verziónál nem biztos, hogy úgy lesz pncid, ahogy szeretnéd... ;] [link][link] és [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#104) 7s26c válasza philoxenia (#103) üzenetére


7s26c
senior tag

pnci Te csodás! :P

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#105) tiv83us válasza takacsbotond (#100) üzenetére


tiv83us
veterán

18 ev felett mindenki azt csinal amit akar, de gyerekeket szarral tomni, hogy felnott korukra esely sem legyen normalisan elni, azt nem kene hagyni. Szerinted tenyleg jo otlet egy kisiskolast vodkaval itatni, mert a gyereknek nincs ellenvetese (es ugyis fizet utana adot ...)? Ki beszelt arrol, hogy a tulsulyos meg a dohanyos nem ember? Teljesen masrol beszelunk.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#106) philoxenia válasza tiv83us (#105) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálunk minimális volt az egészségtelen kaja mindig, mégis elég túlsúlyos lett a fiam. Mikor elér egy bizonyos kort, a társak már sokkal inkább hatnak, mint a szülők. Az elhízás mértéke az életkorával fokozatosan nőtt. Pedig nass nemigen volt, üdítő is alig. 2006 óta meg pláne, akkor derült ki a diabéteszem, Ő meg 14 volt. A mozgáshiány mindig sokkal nagyobb szerephez jut az elhízásban, mint gondolják. Aki az ellenkezőjét állítja, mutasson egy elhízott maratoni futót, távgyaloglót, vagy országúti kerékpárost! Nem élsportolót, elég csak hobbisportolót...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#107) 7s26c válasza philoxenia (#106) üzenetére


7s26c
senior tag

.. Vagy vízóraleolvasót...napi 10-12km gyalog

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#108) anorche1 válasza 7s26c (#107) üzenetére


anorche1
őstag

Napi 10-12km gyaloglás szerintem a minimumnak kellene lennie. És akkor jó pár embernek megvan oldva a városi közlekedése, mint ahogy nekem is meglett.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#109) 7s26c válasza anorche1 (#108) üzenetére


7s26c
senior tag

+kutya sétáltatás este . legjobb. :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#110) tiv83us válasza philoxenia (#106) üzenetére


tiv83us
veterán

Persze, de termeszetesen ezt ugy ertettem, hogy a szulo felelosege, ha a kiskoru betegesen elhizik. Ez nem csak azt foglalja magaba, hogy nem etetjuk mekis csikenmegnagettszel a gyermeket napi haromszor, hanem hogy talan be is iratjuk egy heten ketszer kosarazni, vagy uszni.
Sajnos nekem is sok problemam volt/van az alkohollal es a nyugtatokkal, de 18-22 eves koromig legalabb olyan egeszseges voltam, mint a huzat, mert sporttagozatos voltam, kosaraztam, fociztam, usztam. Meg ugyis, hogy a zsirosdeszkat zabaltuk lilahagymaval a koliban es leoblitettuk ket Borsodival.
Az mar az en faszsagom, meg a depressziom oka volt, hogy elkezdtem inni es szedni a Frontint.
Orulok, hogy te is belatod, hogy maratoni futobol nem lesz korosan elhizott gyermek. Sot nalunk sporttagozatban sem volt, pedig volt aki mar akkor ugy erkezett, de aztan par 12 perces futas utan egy-ket ev utan kicsattant az egeszsegtol.

Itt Amerikaban nagyon rossz a helyzet ilyen teren, de aki akar itt is inkabb a 20 perces ebedszuneteben megkajal es lemegy setalni egy kort az epulet korul, ez is hatalmasat segit, pedig nem Maratont fut.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#111) Hieronymus válasza 7s26c (#107) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A 10-12 kilométer gyaloglás, nem távolság. Ennyit egy fizikai munkás is legyalogol egy műszakban.
Ez a távolság akkor ér valamit, ha legalább a fele kocogás vagy futás.

Felénk a postás egy nagyon kissé molett nő. Ennyi simán meg van neki is. De nem fogy, sőt egy kicsit még fel is szedett az elmúlt néhány évben.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#112) 7s26c válasza Hieronymus (#111) üzenetére


7s26c
senior tag

Akkor engedjétek ki a kutyát.. :DDD

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#113) emvy válasza Hieronymus (#111) üzenetére


emvy
nagyúr

> Ez a távolság akkor ér valamit, ha legalább a fele kocogás vagy futás.

Nem igazan. Adott tavolsagra nezve a futas alig 50%-al kerul tobb energiaba, mint a gyaloglas. Tehat ha 10 km fele futas, az kb. 12 km gyaloglasnak felel meg.

Raadasul a gyaloglas az egyik legegeszsegesebb sport, sulyos elhizassal eloszor gyalogolni erdemes.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#114) philoxenia válasza tiv83us (#110) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kajakozni is be volt íratva, de a természetes lustasága legyőzte a lehetőséget. Focizott is, de ahogy mi még mások voltunk, mint Ti, az Ő generációjuk még rossz irányba változott. Alkohol és hasonlók Nála sosem okoztak problémát szerencsére, még igazán sokat sem evett, én az Ő korában többet ettem. Viszont többet is mozogtam.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#115) philoxenia válasza Hieronymus (#111) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából a napi 10-12 km bőven elég, de még bőven pótolható evéssel a felhasznált többletkalória. Olyan két-háromszoros értéknél már nem. Ellenben a napi három-négy km, amit általában gyalogolsz mindenképp, az annyira kevés kalóriát igényel, hogy annyira keveset már igen nehéz enni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#116) Hieronymus válasza emvy (#113) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem jól számolsz.
Ma futottam 5 kilométert. Ez 600 k.kalória a telefon szerint.
Bolhapiac, kutya sétáltatás, ... Összejött még bő 8 km. gyaloglás ami 400 k. kalóriát ért.
A futás 120 k.k kilométerenként, a gyaloglás csak 50.

Én nem vagyok gyors futó. A gyakorlott futóknál ennél nagyobb lehet az arány eltérés.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#117) emvy válasza Hieronymus (#116) üzenetére


emvy
nagyúr

Lehet, hogy rosszul számol a telefonod. Pontos GPS adatokkal, pulzusmérővel futottam ma 18.5-ot, 454 m szintemelkedessel, 162 átlagos pulzussal. 1400 kalória. És ez nem sík terep, tényleg, hanem Budapest egyik legmeredekebb része.

De nézz esetleg utána, a telefonos appok nem jó referenciák.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#118) philoxenia válasza Hieronymus (#116) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ne higgy mindent el a telefonodnak... :N
[link]
Amúgy 5km gyaloglás és 5km futás között nyilván nem olyan nagy a különbség, mint egy óra futás és egy óra gyaloglás között.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#119) anorche1 válasza Hieronymus (#116) üzenetére


anorche1
őstag

Polar m400 -as órával, polar h7 -es pulzusmérő övvel futottam 1:14:23 -at, 13.07km, 152 -es átlag, 179 -es max pulzussal (jó kis dimbes-dombos terep), 916kcal, aminek az óra szerint a 27% része zsír.

A kalória mérés pulzus nélkül csak egy random szám.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#120) philoxenia válasza anorche1 (#119) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az óra hogyan számolja, hogy mennyi volt a zsír? :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#121) Hieronymus válasza philoxenia (#118) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem sokkal térek el a "1-1,5 kalóriát éget el a szervezet." információtól.

(#117) emvy:
A 18 és fél kilométer futás azt jelenti, gyakorlott futó vagy. Nem sok felesleges zsírtömeget kell mozgásban tartanod, a helynek felfelé.
Rajtam van (még) kalória égetést segítő "ballaszt anyag". :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#122) Eastman válasza philoxenia (#106) üzenetére


Eastman
őstag

Pajzsmirigy alul vagy túlműködés behangolására is létezik különböző gyógytea. Kell egy ezirányú diagnózis, aztán gyorgytea.hu...

#117 emvy

Jól hangzik. Egyedül a budapesti levegő az odabszós a képletben. ;] De komolyan, valszeg többet teszel az egészségedért, mint mi itt valamennyien.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#123) D1Rect válasza Hieronymus (#97) üzenetére


D1Rect
félisten

Az emberi szervezet sok mindent elvisel, van aki évtizedekig alkoholista és kannásboron él.
Az, hogy a te nemtörődöm táplálkozásoddal nem halsz meg, semmit nem jelent.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#124) Csapoati válasza Eastman (#122) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ha "hardveres" a gond, akkor csak a műtét marad sajnos.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#125) radi8tor válasza tiv83us (#82) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Normálisabb orvosok le szokták tolni az ilyen szülőket. Persze nem kis százaléka a szülőknek nem érti mi a gond és azt mondja ne szóljon bele a dologba a doki.

⭐ Stella

(#126) bambano válasza radi8tor (#125) üzenetére


bambano
titán

egy csomó szülő ennél komolyabb dolgokat se képes keresztülvinni a gyerekén, miért pont azt feltételezzük, hogy orvosi utasításra majd lefogyasztja a kölköt?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#127) philoxenia válasza Hieronymus (#121) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

50 vs. 120, szerinted annyi, mint a 1.5 vs 2?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#128) Hieronymus válasza D1Rect (#123) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ezt te tartod nemtörődömnek.

Nagyjából 3 havonta járok kontrollra az orvosomhoz.
A vérképben egyetlen probléma a megemelkedett koleszterin szint.
A terheléses vizsgálat, hibátlan szívműködést mutatott. Ezen a héten egy nagyobb egészségállapot ellenőrzés tartottunk.

Van még néhány felesleges kilóm, amit a dohányzásról leszokás után szedtem magamra.
Amint lemegy a felesleges súly, a koleszterin is visszatérhet a normális értékhatárba.
A fogyást lassan, 5-6 hetenként 1 kg ütemben nyomom.
Rendszeresen futok.
Azt gondolom a nemtörődömség teljesen másként néz ki.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#129) anorche1 válasza philoxenia (#120) üzenetére


anorche1
őstag

Passz :DDD
De a polar előtti órám, egy olcsó decathlonos grammra pontosan mondta meg, hogy mennyi zsírt égettem el. Emlékeim szerint 1 óra futás alatt kb. 30g -ot.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#130) philoxenia válasza anorche1 (#129) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ehhez gondolom az egész napi táplálkozásod elemezve van, a máj működése monitorozva, az izmok külön-külön is ... :D Mikor használ cukrot az izom, mikor zsírt, mennyi cukrot használ el az agy, mennyivel többet a szív és a tüdő stb.....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#131) Hieronymus válasza philoxenia (#127) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ebben a felállásban nem hasonlítható össze közvetlenül a két érték.

Az 50 vs120 a kilométerenkénti elégetett k.kalóriát jelenti a teljes testtömeg figyelembe vételével. Séta és futás esetében.
A "1.5-2" a linkedről származó, testsúly kilogrammonként elégetett k.kalória. kilométerenként, futás esetében.
Jellegű saccolás.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#132) philoxenia válasza Hieronymus (#131) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mert a telefonod monitorozta az anyagcserédet? :Y

Ja és más testsúllyal futottál, mint gyalogoltál? Másképp az arány az egész testsúly vs. testsúlykilogramonkénti kalóriafelhasználás között nem változik... :N

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#133) anorche1 válasza philoxenia (#130) üzenetére


anorche1
őstag

Nem valószínű :DD
De nyugi, ezek a számok engem rohadtul nem érdekelnek, még a kalória sem.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#134) emvy válasza Eastman (#122) üzenetére


emvy
nagyúr

A hosszútávú sportok nem egészségesek. Én se azért csinálom hogy egészséges legyek, hanem mert jólesik, de egyébként a séta és az egyéb könnyű fizikai aktivitás a legjobb.

A levegő szerintem oké errefelé.

while (!sleep) sheep++;

(#135) D1Rect válasza Hieronymus (#128) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, én ezt nemtörődömnek tartom.
Valószínűleg másként határozzuk meg azt, hogy törődik magával az ember.

Miért jársz ennyit orvoshoz?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#136) 7s26c


7s26c
senior tag

Persze a fogyiba is bele lehet hülyülni. Ismerek egy lányt aki leadott 20 kilót, mindennap fut, nem eszik és most úgy néz ki mint aki gyógyszerre iszik de semmiképp sem egészségesen.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#137) radi8tor válasza bambano (#126) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez az eset amiről én beszéltem pont nem a gyereken múlott. X év alatti gyerek azt eszi amit elé tesznek.

⭐ Stella

(#138) 7s26c válasza radi8tor (#137) üzenetére


7s26c
senior tag

kivéve a szalontüdőt. azt 10 évesen sem bírtam megenni... :DDD

[ Szerkesztve ]

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#139) Kasya válasza nemlehet (#13) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nah jah, lehet bioszon nem az egyszikűeket meg virágképleteket kéne tanulni, hanem az emberi táplálkozásról, metabolizmusról. Mikro, makrotápanyagok, anabolitikai folyamatok, fehérjeszintézis működése a gyakorlatban stb...

Mondjuk a viragkepleteket csak emeltszinture kertek anno, es bioszbol gimiben oktattak a lebontofolyamatokat es a feherjeszintezist is... de persze, az oktatast konnyu szidni.

[ Szerkesztve ]

(#140) philoxenia válasza radi8tor (#137) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vagy nem eszik, így aztán nem hízik el... Rengeteg ételt nem ettem meg tíz éves korom alatt sem, pedig akkor még negyede volt a választék a mainak. Nagyjából, zsíros és lekváros kenyér volt a kalóriaforrásom (persze ettem főtt ételeket is, de ha valamit nem szerettem... ) anno és mégis hót sovány voltam...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#141) 7s26c válasza Kasya (#139) üzenetére


7s26c
senior tag

En is mindig ezt mondom...több értelme lenne, az tuti. plusz az állatkínzás ellen is akkor kellene felnyitni a szemeket

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#142) philoxenia válasza Kasya (#139) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igen, szerintem nagyon sokat értene ebből egy gyerek... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#143) philoxenia válasza D1Rect (#135) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lehet ide kell járnia... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#144) Kasya válasza philoxenia (#142) üzenetére


Kasya
nagyúr

Abszolut. Foleg, ha az alapokkal sincs tisztaban. :D

Nem egy diakot dobtak ki tolunk vizsgan az egyetemen, mert mikor az anyagot nem tudta a diak, a tanar belekerdezett az alapokba...es rajott, hogy az alap biologia, kemia tanulmanyokkal sincs tisztaban az illeto.

(#145) 7s26c válasza philoxenia (#142) üzenetére


7s26c
senior tag

:DDD

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#146) radi8tor válasza philoxenia (#140) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vannak oldalak/könyvek amik pont ezzel foglalkoznak hogyan lehet meghozni a kedvét a gyereknek az egészséges ételekhez.

⭐ Stella

(#147) 7s26c válasza radi8tor (#146) üzenetére


7s26c
senior tag

"Ha nem eszed meg a főzeléket, kapsz egy nyaklevest"
"Ha sokat iszol, béka nő a hasadba...
:D

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#148) D1Rect válasza radi8tor (#146) üzenetére


D1Rect
félisten

Fun fact: a gyerek azt akarja enni amit te.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#149) fordfairlane válasza Kasya (#144) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha a táplálkozás tudomány, akkor én egy kolbász- és hurkológiai egyemegi docens vagyok!

x gon' give it to ya

(#150) radi8tor válasza D1Rect (#148) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na igen. Ezért is érdemes letolni a szülőt. :)

⭐ Stella

(#151) Kasya válasza fordfairlane (#149) üzenetére


Kasya
nagyúr

A takarmanyozasrol bizton tudom mondani, hogy eleg mely tudomanyag.

[ Szerkesztve ]

(#152) Cathfaern válasza D1Rect (#94) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Felfoghatatlan, hogy lehet ilyen életszerűtlen baromságokon vitatkozni."
A napi ötszöri étkezés életszerűtlen. A gyümölcsevő ősünk még talán összehozhatta, de gyűjtögető - halászó - vadászó életmóddal nem fogsz napi 5x táplálkozni. Tudom, 30 évig éltek, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy az evolúció úgy alakította ki a szervezetet, hogy képes legyen tápanyagot raktározni. Valójában ebben baromi hatékony az ember, pont ez vezet a topicban is taglalt túlsúlyhoz. Annyire meg ne nézzük hülyének a szervezetet, hogy kizárólag zsírból (energiából) raktároz eleget, minden másból napi 5x kéne bevinni. Levegő kell folyamatosan, víz is kell naponta sokszor, de minden más? Az nagyon ráér.
Napi 5 étkezéssel alapvetően azt tudod elérni, hogy a szervezeted folyamatosan le lesz terhelve az emésztéssel. Azon még akár el is lehetne vitatkozni, hogy jó-e a napi egyszeri kajálás az emberi szervezetnek, vagy jobb ha szét van bontva, de hogy egyenletes eloszlásban kéne bevinni az ételt? Miért és minek?

""Ha valaki naponta egyszer vagy kétszer étkezik nem szenved hátrányt."
Ezeket próbáld már ki! Megpusztulsz az éhségtől..."

Kipróbáltam, nem hogy nem pusztultam meg az éhségtől, éhes se voltam :) Ő meg 382 napig nem evett: [link]. És nem elég, hogy végig energetikusan és jól érezte magát, de még orvosi értékei is rendben voltak. Persze, volt is tartaléka.

Igazából attól leszel éhes amikor teletolod magad gyorsan lebomló szénhidráttal, aztán az ennek hatására termelt inzulinlöket leviszi a cukrodat. Erre mondja a köznyelv, hogy "a tészta hamar kipörög". Ami nem igaz, mert ugyanannyi energia, csak annyira nincs hozzászokva a szervezet, hogy olyan folyamatokat indít el, ami éhséghez vezet rövid úton.

(#153) nemlehet válasza Kasya (#139) üzenetére


nemlehet
őstag

Én 2010-ben érettségiztem és tisztán emlékszek, hogy mi tanultuk a virágképleteket. A nem faktosok is, az alap tananyag része volt. Tesóm 2 évvel korábban érettségizett másik suliban és nekik is volt. Most nem tudom hogy van.

Tudom, hogy volt pl citromsav ciklus, meg különböző ATP-vel kapcsolatos folyamatok, de ez megmaradt a képletek felvésése szintjén. A többség bemagolta mint egy verset, aztán 2 röpdogával később elfelejtette. Én itt inkább gyakorlati dolgokban gondolkodnék és akkor nem lennének ilyen hülye tévhitek mint anabolitikus ablak, meg nem lehetne eladni kilószámra a prémium fehérjéket meg csoda szénhidrátokat.... A fél táplálékkiegészítő ipar behalna, ha mindenki tiszában lenne az ozmotikus nyomás fogalmával és társai.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#154) Apollyon válasza Cathfaern (#152) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"A napi ötszöri étkezés életszerűtlen."

Én napi 6x szoktam enni, már több, mint öt éve. Teljesen jól működik.

"Napi 5 étkezéssel alapvetően azt tudod elérni, hogy a szervezeted folyamatosan le lesz terhelve az emésztéssel."

Ennyi erővel meg a tüdő van leterhelve a folyamatos légzéssel :DDD Azért az sem mindegy hogy mit eszel, milyen minőségű alapanyagokból van, illetve megvan minden szükséges része: Jó minőségű szénhidrát, jó zsírok, és teljes aminosavprofilú fehérjék. A bolti előrecsomagolt szemét nyilván nem fedi le egyiket sem.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#155) Kasya válasza nemlehet (#153) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ahogy te is tanultad ezeket, valoszinuleg mas is. Azonban az ember nyilvan felejt, ha nem tartja naprakeszen az ismereteit, illetve masik teruletre koncentral. En se tudnek felidezni mar rengeteg memoritert, holott 120 verset kellett anno megtanulnunk gimiben. Az ember fuggetlenul a tanultaktol is maradhat hulye.

Nekem egyetemrol kikerult, diplomas ismeroseim is olyan fals biokemiai dolgokat tudnak megosztani, hogy a falat kaparom mar a cimtol is...

Hiaba oktatnak eroteljesebben a kozepsuliban a "jelen pillanatban fontosnak velt" dolgokat, ahogy te is irod, elfelejtodik idovel. Emlekszem, mennyi fontos dolgot tanultam pl. fizikabol is, de ma mar nagy resze kikopott, ami akar mindennapos ismeretnek is tekintheto. Egyszeruen nem ez a terulet teszi ki a minennapos munkam, es eletem.

A tananyagban valamelyest lehet elteres iskolatol es tanartol is fuggoen.

(#156) koxx válasza Cathfaern (#152) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Azon még akár el is lehetne vitatkozni, hogy jó-e a napi egyszeri kajálás az emberi szervezetnek, vagy jobb ha szét van bontva, de hogy egyenletes eloszlásban kéne bevinni az ételt? Miért és minek?"

Próbálj meg vacsorára együltő helyedben betolni 2500-3000kcal-nyi kaját. Vagy pl neki :D bár ő extrém eset. [link]
Egyenletes elosztás talán kevésbé fontos, bár célszerű ha nem az esti órákban viszed be a napi kajamennyiség jelentős részét. Aztán lehet, hogy ez is alkatfüggő.

(#157) Cathfaern válasza Apollyon (#154) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez így kontextusból kiragadás :) Vagy abban a kontextusban nézd, hogy ha a napi 1-2x-i étkezés életszerűtlen, akkor az 5x is az, vagy abban, hogy természetes körülmények között nem tudod összehozni a napi 5x-i egyenletesen elosztott étkezést (szóval inkább "nem természetes" értelemben). Nem állítottam olyat, hogy aki napi 5x eszik az rövid úton meg fog halni.

"Ennyi erővel meg a tüdő van leterhelve a folyamatos légzéssel :DDD"
Mutass egy állatot ami étkezés után ne pihenne le. De vehetjük az embert is, kevés ember van aki étkezés után egyáltalán képes erőteljesebb fizikai tevékenységre anélkül, hogy ne adná vissza a kaját (amit pont azért ad vissza, mert a szervezet úgy értékeli, hogy vészhelyzet van, tehát nincs energia emészteni... ). De aki még képes, annak is jelentősen visszaesik a teljesítménye. Pontosan azért, mert az emésztés leterheli a szervezetet.

"Azért az sem mindegy hogy mit eszel, milyen minőségű alapanyagokból van, illetve megvan minden szükséges része: Jó minőségű szénhidrát, jó zsírok, és teljes aminosavprofilú fehérjék."
Ez így önmagában igaz, de abban a kontextusban, hogy mit könnyű megemészteni: "jó minőségű szénhidrátot" pont nehéz megemészteni, zsírokat mindenképp nehéz megemészteni, semmi köze nincs ahhoz, hogy milyen zsír (amúgy se nagyon van értelme annak, hogy "jó minőségű zsír". Mindenféle zsírra szüksége van az embernek, csak az arány nem mindegy). Fehérjét emészted a legnehezebben, leglassabban (pont ezért nem szabadna gyorsan emészthető dolgokkal keverni), hogy az aminoprofilnak meg mi köze lenne az emésztés nehézségéhez, azt elképzelni se tudom.
Hogy mit könnyű megemészteni? Az egyszerű szénhidrátokat, pl. cukor :) Nem véletlenül ezeket tolják az ultratávú sportolók...

(#158) Cathfaern válasza koxx (#156) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Inkább szokásfüggő :) 10.000 kalóriát nyilván nem tudsz bevinni, mert egyszerűen nem fér el a gyomrodban, de azért lássuk be, az nem is igazán normális. Az átlagembernek szükséges napi 1800-2500 kalória bevihető egy étkezéssel gond nélkül. Nyilván ha hozzá vagy jelenleg szokva, hogy max 300 kalóriás egy étkezésed, akkor kell némi átállás. Illetve ha aznap ettél már 1000 kalóriát, akkor nyilván nem fog menni még 2500 kalória. De ha 24 órája nem ettél, akkor már más a helyzet.

"Egyenletes elosztás talán kevésbé fontos, bár célszerű ha nem az esti órákban viszed be a napi kajamennyiség jelentős részét."
Ez tény, de ez is inkább azzal van összefüggésben, hogy alkattól függően vagy lelassul az emésztésed estére (és nem emésztődik meg rendesen a kaja), vagy nem fogsz tudni aludni, mert még mindig emésztesz. De fogyás szempontjából nem sok jelentősége van.

(#159) koxx válasza Cathfaern (#158) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem szeretek éhezni így nálam kiesik a napi egyszeri bevitel, ráadásul súlyzós edzések mellett nem is túl szerencsés. Elvileg erről szólna a warrior diet is.

(#160) D1Rect válasza Cathfaern (#152) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért mégis összehozta, de a vadászó nem?
Én megmondom őszintén fogalmam sincs, hogy éltek az ősemberek.

Az, hogy valamit képes tolerálni a szervezet és mi az optimális, nagyon nem ugyanaz.

Persze, akár 1 évig is lehet éhezni, sőt az ő értékei is rendben vannak mint itt a topikban a kollégának, de attól ez nagyon messze van attól, ami hosszú távon is fenntartható.

Alig várom, hogy azon vitatkozhassunk, hogy egyáltalán kell-e enni. :DDD

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#161) Apollyon válasza Cathfaern (#157) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Arról beszéltem a komplett hsz-ben, hogy mi a szükséges tápanyag és mi nem, annak kapcsán hogy napi 5-6x kajálni teljesen jó. Persze elhiszem hogy ez nem jó mindenkinek, és nem tudja/akarja megoldani.

Kíváncsi vagyok akkor, hogy te napi hányszor és kb. mit étkezel, vagyis szerinted mi az egészséges, ami pl. nem terheli le egész napra az emésztőrendszert.

A cukrot lehet hogy könnyű emésztgetni, egészen addig amíg működik a hasnyálmirigy és termelődik inzulin...

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#162) Cathfaern válasza D1Rect (#160) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Gyümölcsevő ős alatt erre gondoltam :) [link]

"Az, hogy valamit képes tolerálni a szervezet és mi az optimális, nagyon nem ugyanaz."
Ebben egyetértünk. De mi a bizonyítékod arra, hogy nem az ötszöri étkezés az amit csak tolerál a szervezet? De kérdezhetem azt is, hogy mi a bizonyítékod arra, hogy az ötszöri étkezés egészségesebb (leszámítva azt, hogy ha kevesebb szénhidrátot eszel egyszerre, akkor kisebb az inzulinreakció, de arra tényleg az Apollyon által írt felállás a megoldás).

"Persze, akár 1 évig is lehet éhezni, sőt az ő értékei is rendben vannak mint itt a topikban a kollégának, de attól ez nagyon messze van attól, ami hosszú távon is fenntartható."
Nyilván ő extrém példa, pont mint a 10.000 kalória / nap Koxx hsz-ében :)

"Alig várom, hogy azon vitatkozhassunk, hogy egyáltalán kell-e enni."
Sose állítottam ilyet. A fenti példát azért hoztam, hogy a rendszertelen evés nem okoz orvosi problémákat. De nyilván a napi elégetett kalóriamennyiséget vissza kell pótolni. Ő azért tudta ezt megtenni, mert borzalmas túlsúlya volt.

koxx
Ha átállsz a napi egyszeri evésre, akkor nem vagy éhes napközben :) Súlyzós edzést nem üti a napi egyszeri evés, testépítést viszont tény, hogy igen.

Apollyon
Egy szóval sem mondtam, hogy jó a cukor, és egyen azt mindenki (sőt), csak azt hogy azt könnyű megemészteni.

Én napi 3x eszek, abból mondjuk a reggeli általában csak folyékony, olyan 300-500 kalória, ebéd általában 600-1000 között valahol, vacsorára meg nyilván a "maradék". Hogy mit, arról lásd a logoutos írásom :)

(#163) Sotho válasza Cathfaern (#152) üzenetére


Sotho
őstag

1973-ban íródott cikk. :D és szerintem kamu. Az éhezéstől meg akár májkárosodást is elszenvedhetünk.

(#164) radi8tor válasza Cathfaern (#162) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Napi 1x étkezés nagyon nem jó a vércukorszintre! Az meg komolyabb gondokat okozhat hosszabb távon.

⭐ Stella

(#165) Cathfaern válasza Sotho (#163) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Az éhezéstől meg akár májkárosodást is elszenvedhetünk."
Hogyan? Illetve forrás?

radi8tor:
Ha a kalória nagy része szénhidrát, akkor persze. De ha a napi bevitt kalória nagy része szénhidrát, az 5 részre elosztva is kb. hasonló hatást fog elérni hosszú távon, de legalább ha 24 óránként egyszer kap a szervezet ch-t, akkor a többi részben van ideje regenerálódni. Szóval jó eséllyel még mindig pozitív a mérleg.

(#166) nemlehet válasza Kasya (#155) üzenetére


nemlehet
őstag

De nem érted amit mondok. Igen, tanultam a citromsav ciklust, de mondjuk a táplálkozás szempontjából nem az a fontos, hogy a glükózból hogyan lesz ATP. Ezt nyílván nagyon karaj módon számon lehet kérni, de érdemben semmit sem mond és nagyon nem is érdekel senkit.

Ellenben pl a különböző ételekre adott inzulinreakció, annak ideális volta (kis kilengésű, hosszú lecsengésű), nem tananyag. Nagyon pöpecül meg kell tanulni az izom felépítését latin elnevezésekkel, de a fehérjeszintézis, vagy mondjuk valami szemléletes példa az izomépülésre/bontásra az már kimarad. Makrotápanyagokról szó sem esett, legfeljebb az élelmiszerpiramis szintjén abból is azt használva amit 92-ben vontak vissza...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#167) radi8tor válasza Cathfaern (#165) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezzel érvelnél egy dietetikusnál akkor megmondaná hogy nagyon tévúton jársz. Én most nem tudom neked linkelni a megfelelő leírást erről, de pont ettől óvnak.

⭐ Stella

(#168) Cathfaern válasza radi8tor (#167) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Amíg a dietetikusok cukorbetegségre napi 180g-nyi szénhidrátot írnak elő, addig felőlem azt mondhatnak amit akarnak :)

És igen, tiszta sor, hogy hirtelen bevitt nagy mennyiségű ch erős inzulinreakciót vált ki, ami káros. De ha elosztva viszed be, akkor meg a hasnyálmirigyed megállás nélkül fogja az inzulint termelni, májadnak sose lesz ideje kiadna magából az elraktározott ch-t, ezért miután telítődött, nekiáll zsírba lepakolni. Aztán jön az inzulinrezisztancia. Ha meg hirtelen kapsz sok ch-t, akkor igen, kap egy gyomrost az emésztésed, ami tényleg okozhat problémákat, ha már amúgy is erős inzulinrezisztanciád van. De egy nagyrészt egészséges szervezetnél nem fog gondot okozni, és utána lesz 20-23 órája regenerálódni (amikor valaki napi 1x eszik, ritka hogy egy étkezésben tol be mindent, jellemzőbb, hogy pár órán belül fogyaszt el ennyi táplálékot). Szerintem ez hosszú távon még mindig egészségesebb, de ezzel kapcsolatos összehasonlító tanulmányról nem tudok.
De nyilván a legjobb, ha nem is viszel be annyi szénhidrátot (és főleg nem gyorsan lebomlót), hogy magas inzulin csúcsot váltson ki.

[ Szerkesztve ]

(#169) D1Rect válasza Cathfaern (#162) üzenetére


D1Rect
félisten

"De mi a bizonyítékod arra, hogy nem az ötszöri étkezés az amit csak tolerál a szervezet?"
Pár milliárd ember, aki étkezés után néhány órával ismét éhes lesz.

(#167) radi8tor: A diatetikusok többségének sajnos csak ködös elképzelései vannak arról, hogy kéne táplálkozni.

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#170) Kasya válasza nemlehet (#166) üzenetére


Kasya
nagyúr

De miert kellene ezeket tanulni kozepsuliban, mikor ott az a lenyeg, hogy a tovabbtanulashoz megkapj minden alapot. Ha ez a terulet erdekel, celzott egyetemi szakok vannak ra. Nem kozepsuliban kell elvarni azt, hogy ezt beleverjek a diakba.

(#171) Cathfaern válasza D1Rect (#169) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Éhes, mert megszokta hogy eszik, vagy éhes, mert a szervezetének tényleg tápanyagra van szüksége? :) Éhségérzetnek nagyon sok oka lehet, kezdve a megszokástól, a stresszen át az unalommal bezárólag. Szomjúságot is jelezhet az éhségérzet.

(#172) D1Rect válasza Cathfaern (#171) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor ott van az összes testépítő, ők tényleg tudják mit csinálnak.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#173) deicide válasza nemlehet (#66) üzenetére


deicide
veterán

Ez így van!! Mint a legtöbb dolog, ez is fejben dől el. Meg azért az sem mindig igaz, hogy csak mozgással nem lehet fogyni. Megírtam a sztorit logoutra is, 2012-ben 135kg voltam, nem tudtam futni, most szombaton pedig 2. lettem a Spuri Maratonfüreden, maratoni távon 2:59:21-el, 86 kilósan. Ami, azért valljuk meg, nem átlagos. Ha valaki 2012 azt mondja, hogy 5 év múlva ez lesz, kiröhögöm és tessék.

És az első 3 évben a kaján szinte semmit sem változtattam, csak mozogtam. De nem egy órát, hanem heti 15-20-at. Igaz, család nélkül akkor, de 8 órás munka mellett. Mindehhez "csak" akarat kellett, hogy majd minden nap felvegyem a bringás ruhát, gyaloglós ruhát és nekiinduljak meló után. Meg hétvégén 6-7 órákat. Emellett ehettem ugyanazt, amit addig, akkor is fogytam havi 2-3 kilót, amivel 2 év alatt elértem a "versenysúlyom". Azóta persze a versenyzés kikényszerített változásokat is az étrendben, de ennek már nem a fogyás volt a szempontja, hanem hogy az izmaim erősödjenek és gyorsabb legyek futva és bringán is.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#174) UnA válasza deicide (#173) üzenetére


UnA
Korrektor

"Mint a legtöbb dolog, ez is fejben dől el." Hatalmas +1

(#175) Csapoati válasza deicide (#173) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ha tényleg ugyanannyit (és főleg ugyanazt, mert ugye az sem mindegy...) eszel és extrém sokat mozogsz (mert amit leírsz, az már annak számít az átlagembernek), akkor persze hogy fogyni fogsz. Ugyanis ezek szerint nem lépett fel a kompenzálás nálad, illetve ha igen, akkor is kontrolláltad és nem ettél többet. Le a kalappal amúgyt, ez is csak azt bizonyítja, hogy tényleg fejben dől el a túlsúlyosak legtöbbjénél, hogy maradnak az addigi állapotukban, vagy sem. Persze biztos pokoli nehéz, ezt szerintem senki sem vitatja, de nem lehetetlen.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#176) Sotho válasza Cathfaern (#165) üzenetére


Sotho
őstag

[link]ha érdekel szerzek szakmai anyagot róla.

(#177) janeszgol válasza takacsbotond (#100) üzenetére


janeszgol
félisten

Egy 8 órás munkanapban minimum négyszer kimennek 10 percre dohányozni, az 40 perc mínusz. A minimál órabér legyen 500ft, ez akkor 333 ft. 30 évben (5 munkanap*52 hét per évvel számolva) ez 2.597.400. Minimál béresnél ennyi a kiesés a dohányzás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#178) Cathfaern válasza Sotho (#176) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Érdekelne :K

(#179) Cathfaern válasza deicide (#173) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azon túl, hogy minden elismerésem a tied (és grat a második helyezéshez :R ), és egy pillanatig se állítom, hogy könnyű volt, azért lássuk be, hogy elég sok speciális dolog kellett ahhoz, hogy ez összejöjjön nálad.
Egyrészt ahogy írod, nem volt család. Ha van mondjuk gyerek, akkor esténként foglalkozni kell vele, tehát nincs ennyi idő munka után edzeni (főleg ha gyereket ilyen-olyan szakkörre, edzésre, stb-re is kell vinni). Hétvégén megint csak az lesz, hogy a gyerekkel kéne valami programot szervezni. Ami persze lehet "fizikai" program, de azért az nem ugyanaz, mint ha magadban / hozzád hasonló fizikumuakkal mész. Ugyanez igaz barátnő / feleség vonalra, főleg ha még nem ennyit sportolt az illető akkor amikor megismerte.
Persze lehet kisebb mértékben, meg étrendváltoztatást is beiktatni, stb. (én most úgy fogytam 20 kilót, hogy semmi pluszt nem mozogtam a korábbihoz képest, kvázi a tied ellenkezője :) ), de akkor is más egyedül elkezdeni, mint család mellett. Mert akkor nem csak a saját akaratoddal kell megküzdeni, hanem az "övékkel" is :)

(#180) Mr X válasza janeszgol (#177) üzenetére


Mr X
veterán

A nemdohányzók nem járnak munkaközi szünetre felétek?

(#181) Csapoati válasza Mr X (#180) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez (a cigiszünet) azon felül jár sok helyen, bár nem kötelező a munkatörvénykönvy szerint.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#182) janeszgol válasza Mr X (#180) üzenetére


janeszgol
félisten

A papírgyárban ezen felül mentek ki, a Hankookban mindenkinek ugyan annyi járt. Ahol most dolgozom áprilisig, ott meg mindegy (kézbesítő). Változó.

(#183) looser válasza deicide (#173) üzenetére


looser
addikt

Ez elképesztő, minden elismerésem. Csak nem DK-s vagy? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#184) Mr X válasza janeszgol (#182) üzenetére


Mr X
veterán

Na az úgy mondjuk gázos. Így én sem engedném.

(#185) deicide válasza Cathfaern (#179) üzenetére


deicide
veterán

Maximálisan egyetértek. Ez család mellett totálisan kivitelezhetetlen. Most, hogy van valaki, gyerekekkel, nekem is át kell értékelnem dolgokat, hogy mindenre jusson idő. Szerencsére anyuka is bringás, ezzel nincs gond. Meg hát most már nem kellenek több órás edzések, elég 1-1.5 óra és az sem minden nap.

Viszont ha kis étrendváltást is iktat be valaki és mellé heti 3x tud menni 1 órácskát és végül fejben is erős, nem marad el a siker. Ez utóbbi a legnehezebb, ahogy már bezéltük.

looser: thx, nem, DK-s nem voltam, T-1000 névre hallgatok, a bringások így ismernek. 2 hete volt a szezonynitó bringás verseny, a félsziget kupa Tihanyban és erődemonstrációként, meg mert senki nem akart elöl menni, mind a 6 körben én vittem az Apátsági emelkedőn a mezőnyt és sokszor a többi szakaszon is. Aztán a verseny után a hátam mögött azt hallom, egyik versenyző a másiknak: "Te, ki ez a zöld mezes állat, aki mindig tolta felfelé a hegyre?". Na, az ilyenek miatt csinálom. Aztán persze megfordultam és megjegyezték a T-1000 nevet. :B

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#186) looser válasza deicide (#185) üzenetére


looser
addikt

Őszintén örülök a sikereidnek, hosszú életet kívánok, Folyékony Fém :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#187) pet007 válasza janeszgol (#177) üzenetére


pet007
aktív tag

Szerencse, hogy legtobb helyen nem azert fizetnek, hol ottlegyel. Elvegzett munka utan kapja legtobb ember a fizeteset, akkor az a 10 perc nem sokat szamit. Wc-re jarast is ki lehetne szamolni ugyan igy, csak semmi ertelme. Amugy felenk csak szunetekben lehet kimenni cigizni, ami ugye sajat ideje mindenkinek.

(#188) Hieronymus válasza D1Rect (#135) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Miért jársz ennyit orvoshoz?"

Mert a kétévenkénti egészség ellenőrzésen kiderült a magas koleszterin szint.
Nagyjából 3 havonta belefér egy vérvizsgálat.

Azt viszont nem értem, ha a háziorvost nem zaklatta föl, a napi kétszeri étkezés, miért ez a pánikolás ebben a témában!?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#189) 7s26c válasza pet007 (#187) üzenetére


7s26c
senior tag

Érdemes megfigyelni a japán modellt. Rengeteg órát töltenek a mhelyükön de abban benne van az egeszsegre szánt idő is

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#190) Bird


Bird
addikt

Az elhízás globális probléma, minden nemzetet érint ilyen- olyan módon. Az a sok sz@r amit ránk sóznak a boltokban rejtett cukrokkal, mesterséges adalékokkal készülnek. Persze a mozgás hiánya is a hibák közé sorolható, de ennél sokkal árnyaltabb a kép szerintem...

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#191) Kasya válasza Bird (#190) üzenetére


Kasya
nagyúr

Elso sorban nem az adalekok miatt hizik az ember, de a sok folosleges cukor lehet ok. Azonban a mozgas hianyat en nem sorolnam hatrabb. Az atlag ember nem mozog szinte semmit sem azon kivul, hogy munkaba megy, majd vasarolni, aztan haza. De mar boltba se, mert az is intezheto online...

(#192) looser válasza Kasya (#191) üzenetére


looser
addikt

Én a kocsmát is útba szoktam ejteni :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#193) Bird válasza looser (#192) üzenetére


Bird
addikt

Látod, kocsma még nincs 'onlány'. :D ;]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#194) Kasya válasza Bird (#193) üzenetére


Kasya
nagyúr

Online rendelsz italfutarral, es FB meg csetelsz a haverokkal.

A vilag megerett a pusztulasra :DDD

(#195) Bird válasza Kasya (#194) üzenetére


Bird
addikt

Bazz, most köptem ki a kávém. :DD :DD

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#196) nemlehet válasza Kasya (#194) üzenetére


nemlehet
őstag

Az nem tökéletes, mert velünk már megesett, hogy ivászat közben kifogyott az ellátmány, a bolt messze volt ezért felhívtuk az italfutárt. Erre közölte, hogy a hangunk alapján részegek vagyunk, nem fog szállítani. Van még mit csiszolni a rendszeren!

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#197) 7s26c válasza nemlehet (#196) üzenetére


7s26c
senior tag

Akkor nem ihatsz?

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#198) D1Rect válasza Hieronymus (#188) üzenetére


D1Rect
félisten

A háziorvost a napi 1-2 doboz cigi, meg esténként 2 sör se zaklatja fel.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#199) Hieronymus válasza D1Rect (#198) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha ilyen a háziorvosod, cseréld le.
Tudom, a nagy részük betanított kényszermunkás, de nem mind az.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#200) nemlehet válasza 7s26c (#197) üzenetére


nemlehet
őstag

Ihatni ihatsz, csak ők nem fognak neked szállítani (gondolom voltak rossz tapasztalataik). Pl több pizzéria sem veszi fel a rendelésed ha hallhatóan részegen telefonálsz be.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.