Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) philoxenia válasza Csapoati (#250) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#252) Rive válasza D1Rect (#248) üzenetére


Rive
veterán

A margarin az mára már az egyik leghasznosabb élelmezésismereti segédanyag.

Ha az ember lát valami helyet, ahol a (hidrogénezett) margarint szapulják, akkor egyből tudhatja, hogy ott csak bullshit terem, nem érdemes tovább olvasni ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#253) Woodslave válasza Csapoati (#250) üzenetére


Woodslave
nagyúr

semmi olyat nem eszem amihez margarin vagy vaj kéne, de mondjuk én is beszoptam ezt a mű meg transzzsír dolgot és emiatt nem is nagyon szeretem tudat alatt. A vajat igen, de nem éri meg venni mert nem fogy el csak nagyon hosszú idő alatt. De már nem is kapok agyfaxt ha esetleg egy pirítóst azzal kenünk meg vagy az asszony azon párol valami zöldséget.

A reggeli tojás alá szoktam sertés zsírt tenni, bár arról is olvastam hogy boltiba kerülhet transzzsír :C ;] Semmin nem lepődök meg ami az élelmiszeriparral kapcsolatos

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#254) Woodslave válasza Cathfaern (#240) üzenetére


Woodslave
nagyúr

lehet már a saját topicodban is írtam de annyira irigylem aki ennyire el tud hinni valamit. :K (most függetlenül hogy igaz nem igaz, tudományosan alátámasztott vagy pont ugyanennyi szól ellene) és most nem csak a keto, hanem a vega, gyümölcsevő, fényevő akármilyen irányzat.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#255) Apollyon válasza Csapoati (#246) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem az a véleményem hogy a kolbász meg a szalámi egyik fajtája/féléje sem vetekedhet egy rendes hússal, ami mondjuk nem disznó, hanem éppen csirke vagy marha. A hús egyébként is kb. az állat izomzata nagyjából meg némi zsír (jobb esetben, rosszabb esetben sok zsír).

A kolbásszal nem az a baj, hogy nem finom, mert nagyon is finom, én imádom, meg tudnék belőle enni egy kilót pár perc alatt. Viszont az összetevőivel elég sok gond van, tök mindegy, milyen minőséginek mondják vagy mi van ráírva, vagy hogy ki csinálta.

Viszont ez senkit nem érdekel, a lényeg hogy ne legyen ráírva hogy azonnal meghalsz tőle, és akkor már minden jó. Személy szerint én már nem tudnám elképzelni hogy ilyen dolgokon éljek, de szeretném kihangsúlyozni hogy nem ítélkezek mások felett. Én is szoktam néha félrezabálni, és akkor egy nap alatt van babgulyás, hamburger, kolbászos-szalámis pizza dupla sajttal, chips stb. Ez persze csak ritkán van. Életvitel szerűen viszont ezek abszolút felejtősek, a kolbásszal és szalámival együtt.

Az is igaz, hogy ketogén diétában több zsíros cucc mehet, de abból is inkább jobb húsnak kellene mennie, ha már valaki diétához köti magát. Én viszont anyagilag nem tudnám megoldani ezt, meg nem is szimpatikus ez a fajta diéta, ezért eszem csirkét. Persze azt elismerem, hogy azért jó a ketogén diéta, mert van benne rendszer, meg fegyelem (már aki rendesen csinálja).

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#256) fordfairlane válasza Apollyon (#255) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az is igaz, hogy ketogén diétában több zsíros cucc mehet, de abból is inkább jobb húsnak kellene mennie, ha már valaki diétához köti magát.

A tudomány mai állása szerint a sok telített zsírsav fogyasztása emeli az LDL koleszterin szintet, ami kockázati tényező. Tehát igen, van olyan, hogy jó, meg kevésbé jó zsír. Tökmindegy, hogy a különféle táplálkozási egyházak mit állítanak erről..

x gon' give it to ya

(#257) Woodslave válasza fordfairlane (#256) üzenetére


Woodslave
nagyúr

A tudomány mai állása szerint a sok telített zsírsav fogyasztása emeli az LDL koleszterin szintet, ami kockázati tényező. majd elmúlik ez is :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#258) philoxenia válasza Apollyon (#255) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem tudom ettél-e olyan csirkét, ami tényleg tápmentesen és lassan nőtt. Pont a csirkénél a legérezhetőbb, hogy milyen körülmények között élt, mielőtt levágták. Olyan húsz éves koromig szinte csak saját nevelésű csirkét ettem, manapság az a minőség már nemigen beszerezhető. Sertésnél nem annyira direkt az ízkülönbség, de azért megvan. Marhát nem neveltünk és pláne nem vágtunk, de a tejet háztól hordtuk anno és az igazi langyos tőgymeleg tej íze mellé evett friss kenyérrel még mindig a számban van...
Kacsa és liba meg nincs is már olyan, mint amit én terelgettem gyerekként a kanálisra fürdeni... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#259) philoxenia válasza fordfairlane (#256) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Felerészben telített zsírsavakat eszem és teljesen rendben van a koleszterinem, az összkoleszterinből a HDL szokott magas lenni, a legutóbbi laboromban a trigliceridszint túl alacsony volt, megcsillagozta a rendszer...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#260) Apollyon válasza philoxenia (#258) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Akkor sem fogod nekem bebeszélni, hogy kolbászt meg csülköt egyek csirkemell helyett ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#261) fordfairlane válasza philoxenia (#259) üzenetére


fordfairlane
veterán

Arról van szó, hogy a különféle zsírok egyformán egészségesek vagy sem a szervezet számára, nem arról, hogy a koleszterin az vajon elektronikus zene vagy ufóátverés. A dietetikusok nem értesültek a mai napig sem arról, hogy a zsírok fajtája ne számítana.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#262) philoxenia válasza fordfairlane (#261) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Alapvetően ugyanazt a zsírfajtát eszem, mint a diabétesz felfedezése előtt, akkor pedig magas volt az LDL koleszterinem, még gyógyszert is kaptam rá. Ezt már régen nem szedem, mert rettenetes izomfájdalmaim lettek, miután évekig szedtem... A testsúlycsökkenés nálam koleszterincsökkenést hozott. Az arányok pedig eléggé megváltoztak.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#263) fordfairlane válasza philoxenia (#262) üzenetére


fordfairlane
veterán

Jól van, akkor nyilván mindegy.

x gon' give it to ya

(#264) Cathfaern válasza D1Rect (#248) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Lásd amit Csapoati írt. Ettől független személy szerint nem fogyasztok margarint.

(#265) Csapoati válasza Apollyon (#255) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Kolbász = hús, szalonna, paprika, fokhagyma, fűszerek. Ezek közül mi a rossz? :F

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#266) Cathfaern válasza Woodslave (#254) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Woodslave
"de annyira irigylem aki ennyire el tud hinni valamit"
Én nem igazán hiszek el semmit :) Mielőtt belevágtam volna a ketoba, nagyjából 4-5 hónapig bújtam netet, beleértve klinikai kutatások böngészését is (szóval messze nem csak "spirituális húsevés" oldalakat :) ). Majd miután meggyőződtem, hogy ez oké lesz, belevágtam. Azóta eltelt fél év, fogyás terén a siker egyértelmű, egészség terén pedig egyelőre semmi nem jelzi, hogy probléma lenne. Persze tudom fél év cukorevéstől se lesz senki cukorbeteg. De elég sok cukorbeteg van a környezetemben, kollégám 50 pár éves, 4-5 éve cukorbeteg, betűről betűre betartotta a cukros diétát (180g ch, alacsony zsír), aztán tavaly csak azért nem a halottszállító vitte el, mert a kardiológusnak tanuló lánya időben rábeszélte, hogy vizsgáltassa ki a szívét (háziorvos szerint minden rendben volt, félévente járt...), így időben csináltak neki bypass műtétet. Másik közeli rokon próbálkozott mindenféle diétával (cukros ő is), sose tudott igazán lefogyni, max pár kilót (110 környékéről). Harmadik ismerős ugyancsak cukros és még vegetáriánus is. Diétát nagyjából tartja. Ő se tud fogyni, értékei folyamatosan romlanak, ráadásul köszvényes lett (! Ennyit a köszvényt a túl sok purinbevitel okozza dologról). Szóval ez a magas szénhidrát, közepes protein, kevés zsír nem nagyon tudott meggyőzni :)

Apollyon
"A kolbásszal nem az a baj, hogy nem finom, mert nagyon is finom, én imádom, meg tudnék belőle enni egy kilót pár perc alatt. Viszont az összetevőivel elég sok gond van, tök mindegy, milyen minőséginek mondják vagy mi van ráírva, vagy hogy ki csinálta."
Mi az az összetevő amivel gond van? Mert már sokadszor írod, de valahogy sose konkretizálod.

"Az is igaz, hogy ketogén diétában több zsíros cucc mehet, de abból is inkább jobb húsnak kellene mennie, ha már valaki diétához köti magát. Én viszont anyagilag nem tudnám megoldani ezt, meg nem is szimpatikus ez a fajta diéta, ezért eszem csirkét."
Ketozni lehet tojással és darálthússal is. Annál csak drágább lesz a csirkemell. Amúgy is ha már keto és csirke, akkor a csirkecomb sokkal jobb, mint a mell. Az is olcsóbb. Igazából mi sokkal kevesebbet költünk kajára mióta ketozunk :) Pedig a ketos topicban épp a napokban fejtettem ki, hogy zsíros húsokat mi se szeretjük (nem annyira a zsír, inkább az inas - porcos részek miatt).

fordfairlane
"A tudomány mai állása szerint a sok telített zsírsav fogyasztása emeli az LDL koleszterin szintet, ami kockázati tényező."
Telített zsírsav a nagy LDL molekulák számát növeli, míg a szívinfarktus kockázatát a kis LDL molekulák növelik. Sajnos az általános elterjedt koleszterin mérések nem különböztetik meg őket (illetve igazából nem is mérik közvetlenül az LDL-t, hanem számolják. Szóval ha te pont nem vagy "átlag", akkor nem is lesz valós az eredmény).

(#267) Apollyon válasza Csapoati (#265) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A makrók.

(#266) Cathfaern: a fenti neked is szól.
Másrészt, én kb. 980 Ft-ból megoldom a csirkemell kilóját. Ennél olcsóbb és tisztább húst nem igazán tudok (tudom, ez növesztő meg tápszeres csirkéből van ;] )

Ma amúgy pont eszek csirkecombfilét is, mert összecseréltem az asszony kajásdobozát az enyémmel, biztos örül neki hogy ő meg eheti a száraz mellet ;] Őszintén szólva nem igazán esik olyan jól ez a comb, mint a mell, de lehet ez azért van mert már megszoktam a mellet az elmúlt 5+ év alatt...

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#268) Csapoati válasza Apollyon (#267) üzenetére


Csapoati
nagyúr

? Én egyébként továbbra sem a nagyüzemben előállított, 2 ezer Ft/kg-os "kolbász"-ról beszélek.

A csirkemellel az a bajom, hogy azt magában szinte lehetetlen enni az íze, vagy inkább íztelensége (ugye az alacsony zsírtartalom...) miatt. Egy jó kis steak, csak borssal és sóval, na az már hús! :P

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#269) Apollyon válasza Csapoati (#268) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én sem arról beszéltem hanem az összes kolbászról. A házi kolbász sem annyival jobb, mint a "gyári" mint ahogy az otthon elkészített párizsi (már ha lehet ilyet) sem lesz jobb a boltinál, csak egyikért több pénzt adsz mint a másikért, meg van ízkülönbség, azt szevasz. Ha ezeken élsz, nagyobb valószínűséggel kockáztatod az egészséged, szemben azzal ha borjústeaken vagy csirkemellen élsz. Odafigyelve a makrotápanyagokra is, azaz a szénhidrát - zsír - fehérje arányokra, továbbá ezeknek külön az összetételére (minőségére). Pl. egy szójafehérje értelemszerűen nem olyan jó minőségű fehérje, mint ami a steakben van, és amire szükség is van.

A többség azt nézi egy kajánál, hogy finom legyen, ez a legfontosabb. Aztán jön a kalóriatáblázat (aminek önmagában nem sok értelme van), meg hogy van-e benne zsír. Arra nem figyelnek oda az emberek, hogy milyen zsír, milyen szénhidrát, a fehérje meg egyenesen halálos méreg ;] Ezért írtam azt korábban, hogy nem érdemes ide írnom, mert teljesen máshogy látjuk a táplálkozás témát.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#270) UnA válasza Apollyon (#269) üzenetére


UnA
Korrektor

"A házi kolbász sem annyival jobb, mint a "gyári""

De. Biztos érzed az ízeket? :D

(#271) Atomantiii válasza Csapoati (#268) üzenetére


Atomantiii
őstag

Mi soha nem teszünk szalonnát a kolbászba... Persze nem színtiszta húsból készül, de minimális zsíros rész kerül bele.

(#272) Cathfaern válasza Apollyon (#267) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem igazán értem miért ragaszkodsz ehhez a "tiszta" húshoz. Zsírt ígyis-úgyis kell bevinned, ha ragaszkodsz a zsírszegény étrendhez, akkor is választhatsz zsírosabb húst + kevesebb zsír más forrásból.
Amúgy 980 Ft / kiló az filé ár? Az tényleg elég jó, de gyanítom ugyanott a comb még olcsóbb lenne :) De nyilván ha azt mondod hogy neked egyszerűen az ízlik, azzal nem tudok / akarok vitatkozni, csak annak nem sok köze van ahhoz, hogy olcsó / egészséges / tápláló.

Amúgy ugyanez igaz a kolbászra is. Nyilván nem kell belőle 2 szálat bevágni, de ha belefér az általad kitűzött zsírmennyiségbe, akkor miért ne lehetne enni. A jelenlegi általánosan ajánlott étrend is 35% zsírt tartalmaz, az 2000 kalória esetén 77g. Egy random guglizással gyulai kolbász 100g-jában van 32g zsír, de megmondom őszintén még én se tudok abból 50g-nál többet egyszerre megenni, pedig azért mondhatom hozzá vagyok szokva mostanában a zsírhoz :) Egy szendvicsrevaló mennyiségben van 8-10g zsír.

(#273) Csapoati válasza Apollyon (#269) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Továbbra sem igazán látom, hogy mi lenne az igazi gond a kolbásszal. Természetesen emberi adagokról beszélünk, tehát legyen mondjuk napi 50-100g (bár én közel sem eszem ennyit, és nem is naponta). Ekkora mennyiségnél még az se lenne óriási probléma, ha túlnyomó része zsír lenne (de nem az), mert bőven ki lehet egyensúlyozni a megfelelő arányt a többi elfogyasztott élelmiszerrel a nap során. Az meg, hogy milyen a zsír benne... ugyanez a helyzet, a SFA-MUFA-PUFA arányt (ha valaki ezt figyeli, bár nem egyértelmű, hogy mi lenne az ideális arány) is ki lehet egyensúlyozni mással. Persze értem én amit mondasz, ha valaki egyoldalúan táplálkozik, csupa ilyesmit tol magába egész napi, heti 5x, azzal problémák lehetnek - viszont ez más élelmiszerre is igaz. Tehát önmagában a kolbász semmivel sem egészségtelenebb, mint mondjuk az alma. Továbbra is inkább a nemtörődömség (és a pénztelenség) az igazi probléma, nem egy-egy kiemelt élelmiszer.

Párizsit is lehet otthon készíteni amúgy, csak az már egyáltalán nem olyan egyszerű - és szerintem nem is ajánlott. Akkor már inkább valami sonka, ha a kenyérre kell.

Atomantiii: Ahány ház, annyi szokás. :) Ezerféle recept létezik, én csak általánosat írtam le.

fordfairlane: Ezzel az ilyen meg olyan zsír egészséges vagy egészségtelen dologgal megint az a helyzet, hogy a mérték számít. A transzzsírsavakon kívül nem nagyon van olyan, ami egy kiegyensúlyozott étrendben (a zsírsavakat is ideértve) kimondottan ártalmas lenne. Aztán lehet, hogy tévedek és ez már nem igaz, de én így tudom. Szóval napi egy szelet sertészsíros kenyérrel sem feltétlen lesz magas az LDL.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#274) Cathfaern válasza Apollyon (#269) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"otthon elkészített párizsi (már ha lehet ilyet)"
Lehet :) Magyar nevével ellentétben német / osztrák kaja alapvetően, leberkäse néven fut, recept pl.: [link] (és a nevével ellentétben nincs benne se sajt, se máj :D Valahogy senki se tudja ezt a kaját normálisan elnevezni :) )

(#275) Apollyon válasza Cathfaern (#272) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az a baj, hogy te csak azt nézed hogy zsír, és kész. Azt nem nézed, hogy milyen zsír, pedig ezt az előző kommentemben is megemlítettem. Nagyon sokféle zsír van, és a boltban kapható kajákban nem pont az van, amire valóban szüksége van az embernek.
Én konkrétan lenmagolajat használok kiegészítésként a kajához. De igazából nem kedvelem az ízét, de beviszem, mert kell. Illetve kókuszzsírban főzöm a kaját, már amikor használok hozzá.
A tökmagban is jó zsírok vannak, illetve a földimogyoróban is. Nálam ezekből van nagyrészt a zsírbevitel. Vagy ha tojást eszek néha, én nem dobom ki a sárgáját, sokan viszont igen...

Igen, az a kiló ár a filére vonatkozik. A cs.combfilé valamennyivel olcsóbb.

Őszintén szólva nem számolgatom a kalóriákat. Én akkor eszem amikor éhes vagyok, de nagyjából 2,5-3 óránként kb. ugyanazt a mennyiséget, szerencsére megtehetem ezt a melóhelyen.)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#276) Csapoati válasza Cathfaern (#274) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hú, ez nagyon tetszik. :) Mondjuk tényleg érdekes a neve, én nem is tudom minek hívnám inkább, talán húskenyérnek? Azért a párizsihoz nem sok köze van. Most rákerestem, és a wikipedia szerint ott inkább Lyoner vagy Fleischwurst néven fut a mi parizerünk (bár még nem jártam Németo.-ban és nem tudom ez mennyire valós).

Apollyon: Na a lenmagolaj nagyon jó választás, csak ne lenne annyira drága. Egyébként most pont azzal kísérletezünk (fizikai jellemzőket nézünk x ideig tartóhevítés után). :D

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#277) Cathfaern válasza Csapoati (#276) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jah, húskenyérnek szokták magyarba fordítani (nevére egyszer rákerestem, régen ezek a szavak tök mást is jelentettek németben, aztán megváltoztak, kaján meg rajta ragadt). Igazából ha rendesen ledarálja az ember a húst, meg van egy jó robotgépe (meg kísérletezik kicsit a fűszerekkel), akkor ízre meg állagra is elég hasonló lesz a párizsihoz. Mi egyszer csináltunk, de akkor még csak aprítónk volt, az elég nehezen vitte és macerás is volt. Most már van robotgép, majd egyszer teszünk vele próbát :)

(#278) Woodslave válasza Cathfaern (#266) üzenetére


Woodslave
nagyúr

de elhiszed mert csinálod.

Arra gondoltam pont hogy meg tudtad győzni magad a rendelkezésre álló adatok alapján hogy ez egészséges, amikor egyetlen népcsoport nincs aki a történelem során ketogén diétát csinált volna (jó Inuit de nem nagyon van más választásuk) ráadásul a legegészségesebb népek pont rendkívül magas ch-n vannak. De nem akarok ezen vitatkozni, pláne nem győzködni mert tudom hogy mindenre van válasz és nem is baj és nem is vagyok a ketogén diéta ellen, csak a mindentvivő elméletek ellen.

Nem tudok vitatkozni vele, hogy a mindennapi életben bizonyos embereknek ez megoldást jelent, kizárólag azért mert valami számomra ismeretlen okból eredő erővel meg tudják állni nem esznek rizst, gyümölcsöt, pizzát ;] (vagy legalábbis a sajtot alulra rakják :D ) mert nem lesznek éhesek, de tudományosan bizonyított tény hogy semmiféle metabolikus előnye nincs a magasabb ch-s diétához képest. Ha meg mondjuk súlyzóznál akkor lehet észre is vennéd a hiányát, bár vannak keto ellenpéldák ezt se vitatom.

Azt hogy egy átlagember ismerősdös milyen diétát tartott be papírforma szerint azt soha nem fogom elhinni, meg azt se, hogy egy közép-magas sovány fehérje, közepes összetett szénhidrát és megfelelően alacsony telített zsír tartalmú diéta ha ez szintentartó vagy kicsit deficites mennyiségű kalóriával párosul, az ne eredményezne megfelelő fogyást pláne hogy szívproblémákat okozna...

De tényleg nem akarok a ketogén diéta ellen beszélni, ezt ugyanúgy elmondanám vega vagy spirituális gyümölcsevés (mondjuk ott pláne feleslegesen ;] ) topicban.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#279) Cathfaern válasza Woodslave (#278) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"amikor egyetlen népcsoport nincs aki a történelem során ketogén diétát csinált volna"
Rómaikról vannak írásaink, hogy miket kajáltak. Hogy előtte miken élt az ember, arról nem sok forrás van :) Szóval ha azt mondod, hogy jelenleg nincs olyan népcsoport, akkor azt mondom ok, de történelmi időkben akár lehetett is. Vagy nem, tény, ezt se tudjuk.

"mert valami számomra ismeretlen okból eredő erővel meg tudják állni nem esznek rizst, gyümölcsöt, pizzát"
Nem kell hozzá erő, mert nem kívánod. Tényleg :) Tudom ezt nehéz elhinni, én se hittem el amíg ki nem próbáltam.

"de tudományosan bizonyított tény hogy semmiféle metabolikus előnye nincs a magasabb ch-s diétához képest"
Sose állítottam mást, cikkemben is benne van amit írsz. Ketogén étrendnek az az előnye az egyéb kalóriadeficitekhez képest, hogy a zsír sokkal erősebb telítettségérzetet okoz, mint a szénhidrát, illetve hogy mivel a szervezetnek folyamatosan rendelkezésre áll az energiá (zsírszövet formájában) nem leszel éhes, meg nem kopod a szemed az éhségtől ha már 4-5 órája nem ettél (vagy ha eljött a szokásos evési idő, de valamiért nem tudsz épp enni).

"Azt hogy egy átlagember ismerősdös milyen diétát tartott be papírforma szerint azt soha nem fogom elhinni, meg azt se, hogy egy közép-magas sovány fehérje, közepes összetett szénhidrát és megfelelően alacsony telített zsír tartalmú diéta ha ez szintentartó vagy kicsit deficites mennyiségű kalóriával párosul, az ne eredményezne megfelelő fogyást pláne hogy szívproblémákat okozna..."
Nyilván bizonyítani nem fogom tudni, de itt ül velem szemben, együtt ebédelünk minden nap, meg látom nap közben mit eszik meg nem eszik :) Nyilván fogyott, 5 év alatt vagy 5 kilót. Meg nyilván lehet a szívprobléma már jelen volt akkor is amikor cukorbeteg lett. De akkor is elmondható, hogy a diéta nem javított az állapotán, ha más miatt nem, akkor azért mert ugyanúgy cukorbeteg és ugyanazokat a gyógyszereket szedi, mint amikor megállapították nála.

"De tényleg nem akarok a ketogén diéta ellen beszélni, ezt ugyanúgy elmondanám vega vagy spirituális gyümölcsevés (mondjuk ott pláne feleslegesen ;] ) topicban."
Tiszta sor :) Szerintem kell az egészséges és megalapozott ellenvélemény. Saját magamnak is, pontosan azért megyek bele minden ilyen "vitába", mert ilyenkor újra előveszem a régi forrásokat, átnézem őket, keresek újabbakat. Így mindig lehetőségem van rájönni, hogy ha tévedtem :)

(#280) Woodslave válasza Cathfaern (#279) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem is történelem előtti időkre gondoltam. Mondjuk kizárt hogy egy ember nem evett volna meg bármit amitől esélyes hogy életben maradt. :D De pl. olyan vizsgálat diéták mint az okinawai vagy akár a mediterrán. Egyik se száműz semmiféle tápanyagforrást. Sőt mindegyikben a zsír a legkevésbé domináns.

Nem kell hozzá erő, mert nem kívánod. Tényleg :) Tudom ezt nehéz elhinni, én se hittem el amíg ki nem próbáltam. ez meg különösen gyanússág teszi ;] :D

De mondom elhiszem hogy működik meg neked tökéletes. Én nem akarom nem kívánni ezeket a dolgokat. :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#281) Cathfaern válasza Apollyon (#275) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Én konkrétan lenmagolajat használok kiegészítésként a kajához. De igazából nem kedvelem az ízét, de beviszem, mert kell. Illetve kókuszzsírban főzöm a kaját, már amikor használok hozzá."
Ha nem kedveled az ízét, akkor akár abba is hagyhatod :) Lenmag olaj alpha-linolenic acid (ALA) formában tartalmazza az omega 3-at, aminek maximum 10-15%-a szívódik fel a szervezetben (forrás: [link]). Múltkor futottam ebből bele egy tanulmányba, ott nemekre bontva is vizsgálták, és kijött, hogy a fenti 10-15% azért ilyen magas, mert a nők felhúzzák az átlagot, férfiaknál még ennél is kisebb részre hasznosul (de ezt most sajnos nem találom).

(#282) Csapoati válasza Cathfaern (#281) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Lehet, hogy csak kevés hasznosul az ALA-ból, de mivel elég sok van benne, még mindig jobb, mint a többi növényi olaj ilyen szempontból. Halolajat meg egyen az, akinek két anyja van. :D

Szerintem kell az egészséges és megalapozott ellenvélemény. Saját magamnak is, pontosan azért megyek bele minden ilyen "vitába", mert ilyenkor újra előveszem a régi forrásokat, átnézem őket, keresek újabbakat. Így mindig lehetőségem van rájönni, hogy ha tévedtem

Ezzel 100%-ig egyetértek.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#283) Cathfaern válasza Csapoati (#282) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Így nézve tény, de jó sokat be kéne tolni így ahhoz, hogy hatásai legyen :) Akkor már egyen inkább az ember halat. Mondjuk vicces dolog az egészségtudomány, amikor a lent linkelt cikket keresgéltem, akkor futottam bele, hogy állítólag az omega-3 zsírsav fogyasztása 43%-al növeli a prosztatarák kockázatát :D [link]
Így legyen okos az ember :)

(#284) Woodslave válasza Cathfaern (#283) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:C ja mondjuk nem tudom másnál hogy van, de ha elhiszek valamit, mindegy mit legyen a böjt egészséges, halolaj, vega akár keto. Másnap tuti találok valamit /kapok egy hírlevelet, linkelnek valamit ami szerint tuti halálos :D

én azért szedek halolajat. Nem viszem túlzásba, de arról is sokat olvasni, hogy egy megfelelő omega 6:3 arányt jó betartani, mivel tengeri halat nem eszek nagyon ezért marad ez. Mondjuk lenmagom van nem olaj de a reggeli joghurtba rakok 10-15 grammot

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#285) 7s26c


7s26c
senior tag

annyit hozzáfűznék, hogy sok esetben akkor is eszünk ha szomjazunk mert téves riasztást kapunk. Erre hivatkozással szokták javasolni, hogy igyunk egy pohár folyadékot evés előtt két perccel.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#286) Csapoati válasza 7s26c (#285) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Vagy igyunk meg óránként legalább egy pohár vizet.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#287) philoxenia válasza Csapoati (#286) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az öt liter víz naponta! :Y

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#288) 7s26c válasza philoxenia (#287) üzenetére


7s26c
senior tag

Változunk. Gyerekkoromban csak üdítőt tudtam elképzelni, most csak citromos vizet. Mondjuk ez jobban is műxik.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#289) Csapoati válasza philoxenia (#287) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Csak ezért nem fogok lemondani az alvásról. :DD

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#290) 7s26c válasza Csapoati (#289) üzenetére


7s26c
senior tag

:DDD

infúzió? alvás idejére?

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#291) philoxenia válasza Csapoati (#289) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért készíts az éjjeliszekrényre egy üres poharat és egy pohár vizet is.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#292) Sotho válasza philoxenia (#291) üzenetére


Sotho
őstag

Elég egy üres pohár. ;]

philoxenia: a tengerészek csinálnak ilyet amikor kifogynak a vízből...egyszer tele, egyszer üres :D

[ Szerkesztve ]

(#293) philoxenia válasza Sotho (#292) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

..és ha felébred és szomjas lesz?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#294) ivana válasza D1Rect (#248) üzenetére


ivana
Ármester

A margarin is olyan, hogy van belőle jó, meg borzasztó is. Az ilyen kenhetős ramát ki nem állhatom az valami rém gusztustalan ízű, meg az ilyen olcsó margarinok. A bords evet viszont szeretem.
A vaj is ilyen amúgy az olcsó vajat kenni se lehet normálisan ha hideg, a drága vajnak tök más az állaga és sokkal jobb az íze.

(#295) Kasya válasza ivana (#294) üzenetére


Kasya
nagyúr

Tesco value margarint kostoltas? Bar nagyon vizes es gyorsan fogy, az ize finom :) Legalabbis kolis idokbol meg ilyen emlekem van rola :D

(#296) looser válasza Cathfaern (#283) üzenetére


looser
addikt

Állati kíváncsi lennék (merthogy magam is szedem), hogy vajon tiszta formában kapták, vagy tablettában a kísérletben résztvevők. Mert az volt az első gondolatom, hogy esetleg a sűrítő, -kötő és egyéb segédanyagok nem okozhatnak-e ilyesmit...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#297) Gabás válasza Cathfaern (#283) üzenetére


Gabás
addikt

eszerint meg egyenesen gyógyítja:P

(#298) Woodslave válasza Gabás (#297) üzenetére


Woodslave
nagyúr

olyan mint jégtörő Mátyás. Ha van töri ha nincs csinálja ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.