Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lauda


Lauda
félisten

Lehet ezt szerintem rafogni sok mindenre, azonban a fo oka, hogy nem torodnek magukkal az emberek. Nem erdekli mit eszik, nem erdekli a mozgas, nem erdekli hany kilo, nem erdekli ha budos stb stb. Akinek nincs ezzel kapcsolatos betegsege, az le tud fogyni, ha le akar. Minden egyeb magyarazat csak ures duma. Mint a ciginel, le tudnek szokni, ha akarnek, ja persze. Mikor beszol a cigis, hogy milyen draga orakat veszel. Aha, te meg elszivtad egy lakas arat 20 ev alatt, bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#2) Csapoati válasza Lauda (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ja igen, nekem is a kedvencem a betegség, mint ok. Rendben, van ilyen betegség valóban (pl. pajzsmirigy-alulműködés), de egyrészt ez maximum pár százalék lehet a túlsúlyosok között, másrészt máshogy megy maga a hízás folyamata is (hamarabb mennek fel a kilók, pedig mondjuk nem is eszik olyan sokat az illető). A nemtörődömség is furcsa, mert közben meg ugye megy a bullshit az interneteken és az újságokban, hogy úgy vagy jól (vagy tökéletes!) ahogy vagy, a másik oldalon meg már tolják is a fogyasztótea reklámot meg a 45 kilós lányok képeit. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#3) BoB


BoB
veterán

Olaszországban élek egy ideje, de már az első hónapokban feltűnt hogy itt nem olyan kövérek az emberek. De komolyan, mást esznek (szerintem nem zabálnak annyira), meg sportolni is sokkal több embert látok. Az öregeket is látom futni, bicajozni.

Pl a lakóházban ahol lakom egyetlen túlsúlyos sincs, minden ember vékony.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#4) Csapoati válasza BoB (#3) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem is csodálom, nézd csak meg ezt: [link]

Hiába szerepel az ember fejében az, hogy az olasz mammák kövérek, a várható átlagos élettartam az olaszoknál a legmagasabb Európában. Mi 77.-ek vagyunk...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#5) BoB válasza Csapoati (#4) üzenetére


BoB
veterán

Rajtuk látni pont a legjobban. Otthon a rokonság körében nincs olyan idős személy, aki ne lenne dagadt. Itt meg abszolút nem igaz.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6) Eastman


Eastman
őstag

Mondja ezt Gombóc Artúr. ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7) Pala


Pala
veterán

Ez egyáltalán nem meglepő, a magyar az egyik legegészségtelenebbül táplálkozó nép Európában. Nem csupán a gyorskaják, de a magyar konyha is kb. úgy, ahogy van szeméttelepre való (hű, de sok embert megsértettem már ezzel a kijelentéssel ;] )

(#8) Csapoati válasza Eastman (#6) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Naa, én csak a a kerek csokoládét, a szögletes csokoládét, a hosszú csokoládét, a lapos csokoládét szeretem és minden olyan csokoládét, amit csak készítenek a világon. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#9) Eastman válasza Csapoati (#8) üzenetére


Eastman
őstag

Ennyi. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Kamuztok itt össze vissza, az egész genetika kérdése.

(#11) sutszi válasza Csapoati (#4) üzenetére


sutszi
veterán

Amit a közvetlen környezetem alapján látok napi szinten, hogy az emberek nagyon nem tudják felmérni az ételek összetételét és mennyiségét... Ekézik a széndhidrátot, amikor szükség van arra is, csak éppen nem olyan mennyiségben mint ahogy azt fogyasztják....a zsír szintén ilyen.
A legtöbbször olyan mennyiségeket tolnak le, hogy csak lesek... és ezt tetézik még, azzal, hogy sokszor olyan ételekből aminek egy kis adagja is elég lenne...
A kedvencem, mikor valaki felsorolja, hogy mit eszik reggelire, ebédre vacsorára és megállapítja, hogy ez nem is sok. Viszont azt már elfelejti, hogy az étkezések között mennyi nasit fogyaszt... És akkor nem érti... :U

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#12) emvy


emvy
nagyúr

Ah, dehogy. Az éhségérzetet genetikai hátterű. Van, aki X kiló alatt folyamatosan éhes, ha nem eszi tele magát. Lehet, hogy ez másnál meg 1.2X.

Az nem tűnt fel, hogy ahogy idősödik az ember, úgy szed fel évi pár dekat? Vajon miért, minden évben pont fel zsomlevel többet eszünk, mint kéne?

Lol, tényleg, fórumos arcoskodas.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#13) nemlehet válasza sutszi (#11) üzenetére


nemlehet
őstag

Nah jah, lehet bioszon nem az egyszikűeket meg virágképleteket kéne tanulni, hanem az emberi táplálkozásról, metabolizmusról. Mikro, makrotápanyagok, anabolitikai folyamatok, fehérjeszintézis működése a gyakorlatban stb...

Amúgy én a nassolást látom a fő problémának. Jelenleg 2 nővel vagyok 1 légtérben a munkahelyemen és mind a kettő folyton panaszkodik, hogy csak hízik, hízik, pedig alig eszik. Aztán gyakorlatilag nem telik el úgy 10 perc hogy valami ne lenne ropogtatva, nyammogva, cuppogtatva... De hát csak ez keksz (győri, tele cukorral). Jajj már 1 gyógyfüves cukrot had egyek már meg (tiszta cukor)... Jajj ez csak egy barack (szintén tele cukorral). Jajj szar napon volt, egy snickers belefér, a mogyoró amúgy is egészséges (a karamella benne meg pláne). De amúgy rajtuk kívül is folyton eszik mindenki az irodában és ezt elég keveseknek tolerálja a szervezete.

(#12) emvy

Hol szerezted a diplomádat táplálkozástudományból? A japán és úgy jellemzően az ázsiai nyugdíjasok körében miért nem komoly probléma a túlsúly? Elárulom itthon miért kövér minden nyugdíjas: Amint nem kell munkába járni elhagyja magát és besüpped a TV elé. A lelkiismeretét megnyugtatja azzal, hogy valamit maszatol a kertben heti 1x, aztán minden nap röpül be szalonna meg a pörkölt, utána egy kis süti. Sok alkohol (az is rengeteg kalória) csak tetézi...

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#14) mephi666


mephi666
nagyúr

"Persze a rendszeres mozgás hiánya sem tesz jót az emberek jelentős részének, de alapvetően az étrenden kéne változtatni. Szerintetek van kiút, vagy még durvább lesz a helyzet?"

...a rendszeres mozgás hiánya: ahol nem betegségre vezethető vissza a túlsúly, ott ez a probléma... nem bonyolult a képlet: mozgás=kalóriaégetés, zabálás=kalóriabevitel... ahol a mérleg elbillen arra, hogy több kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz, ott elkezd lerakódni zsírként :K ilyen egyszerű... meg sokan ott szúrják el, hogy este zabálnak irgalmatlanul, amikor utána csak ül az ember a tv előtt, vagy lefekszik aludni és már nem éget el annyi kalóriát, mint nap közben... erre a pár dologra kellene csak figyelni és lehetne zabálni a mekiskaját meg csokit, ha utána arra is figyel az ember, hogy ezzel a mozgásigényéhez szükséges energiát fedezi :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15) Csapoati válasza emvy (#12) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Kicsit zagyva amit írtál, kifejthetnéd jobban. Az éhségérzet egyáltalán nem genetikai hátterű, ennek villámgyorsan utána lehet olvasni. Évi kb 25 dkg a normális hízási ráta, a csontok és izomzat ritkulása, valamint a zsír felhalmozódása miatt. Ez mondjuk 20 és 60 éves kor között 10 kilót jelent.

mephi666: Sajnos nem ilyen egyértelmű a mozgás és a fogyás viszonya, olvasd el erdoke egyik blogbejegyzését. Ha valaki fogyni akar, egyszerűen megkerülhetetlen az étrend megváltoztatása. A mozgás persze jót tesz, de önmagában sajnos kevés.

nemlehet: Egyetértek veled mindkét kérdésben. Az oktatás tele van fölösleges lexikális tudással, a biológia sem kivétel. Mi a francnak kell nekem tudnom, hogy milyen a laposférgek felépítése, ha nem ilyen jellegű pályára akarok menni? Eközben csomó fontos dologról (pl. szex, mentálhigiénia stb.) meg szinte szó sem esik. A nassolás meg a lehető legrosszabb dolog, mert ugye legtöbbször édességről van szó, ami csak tovább súlyosbítja az inzulin-hullámvasútat. :(

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#16) Eastman válasza nemlehet (#13) üzenetére


Eastman
őstag

Az év hsz-a! :D :D

All
Amúgy én még nem láttam elhízott kőművest, sem ácsot. A pesti népek csak meresztik a sggüket és isszák a nagykólát. Falun meg a nagyi szórja a porcukrot, ami hosszútávon halálosabb mint a kokain.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#17) Eastman válasza Csapoati (#15) üzenetére


Eastman
őstag

Ja, hát a lapostetvek felépítése mindenképpen hasznos lenne. :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18) Wesder válasza Eastman (#16) üzenetére


Wesder
félisten

A porcukor nem cukor. Ezt nem tudtad? :))

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#19) thesound válasza Wesder (#18) üzenetére


thesound
őstag

porcukor

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#20) Csapoati válasza Wesder (#18) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Van, ahova még nem jutott el a kávé/mákdaráló ezek szerint. ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#21) Wesder válasza thesound (#19) üzenetére


Wesder
félisten

Olvastam èn is ne aggódj :DD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#22) Eastman válasza Wesder (#18) üzenetére


Eastman
őstag

Pedig a vízbül veszi ki a zoxigént.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23) mephi666 válasza thesound (#19) üzenetére


mephi666
nagyúr

:) (mondjuk senkit ne zavarjon, hogy nem escobar van a képen, hanem guzman)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24) Pala válasza mephi666 (#23) üzenetére


Pala
veterán

Escobar olyan sok cukrot árult anno, hogy nem volt mese, le kellett lőni.

(#25) Wesder válasza Pala (#24) üzenetére


Wesder
félisten

Nyitott volna inkább pèksèget... :))

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#26) looser válasza mephi666 (#23) üzenetére


looser
addikt

Ez nem az Áder?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#27) UnA válasza BoB (#3) üzenetére


UnA
Korrektor

Azért érdemes külföldre menni, mert ezt is meg lehet figyelni :)
- vannak a mediterrán államok, ahol általában a legjobb a helyzet - ez a helyi hagyományos étrend eredménye
- németek, skandinávok kb. kicsit jobb a helyzet, ők többet mozognak
- angol / amerikai vonalon a legborzasztóbb az elhízás, ahhoz sehol sem vagyunk...

És ezzel együtt hihetetlen, hogy az emberek többsége olyan dolgoktól retteg mint a rák, amikor nagyságrenddel többen halnak meg az elhízás következményei miatt (cukorbetegség, szív- és érrendszeri betegségek, stroke, stb).

(#28) bambano válasza mephi666 (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem meg arra kellene figyelni, hogy ne szajkózzunk megcáfolt téves teóriákat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) D1Rect válasza bambano (#28) üzenetére


D1Rect
félisten

Konkrétan melyik része a "téves teória"?

(#30) Narxis


Narxis
nagyúr

Én az elhízottakat kötelező testmozgásra fognám államilag fenntartott konditermekben.

Thanos was right.

(#31) Wesder válasza Narxis (#30) üzenetére


Wesder
félisten

Ne adj nekik ötleteket, mert a vègèn mèg "Nemzeti Konditermek" lesznek :DD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#32) Pala válasza Narxis (#30) üzenetére


Pala
veterán

Én ezt azért nem tenném. Úgy vélem, a saját testével mindenki azt csinál, amit akar. Ha valaki tojik bele, az kizárólag neki lesz rossz később. Inkább a pontos tájékoztatás lenne lényeges, hogy tudják, mire számítsanak, akik elhanyagolják magukat. Utána viszont rájuk van bízva.

[ Szerkesztve ]

(#33) mephi666 válasza bambano (#28) üzenetére


mephi666
nagyúr

jó, részben a genetikán is múlik az egész, mert máshogy működik az emberek szervezete, ezért fogyni sem feltétlenül ugyanúgy fog 2 ember, ha ugyanakkora tömegről indul, ugyanannyit eszik és ugyanannyit mozog, viszont akkor is kulcsfontosságú a mozgás :K az viszont ritka, hogy tespedés+zabálás kombinációval ne kezdjenek el valakire feljönni a plusz kilók... mozgás+genetika+étrend, amin múlik minden... meg lehet nézni azokat, akik kemény fizikai munkát végeznek: közöttük ritka az elhízott ember és ők nyomhatják is magukba a kalóriát ész nélkül, mert úgyis ledolgozzák...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#34) emvy válasza Narxis (#30) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem az osszes embert, aki 130-as IQ alatt van vagy netto 1 millio alatt keres, kotelezni kellene extra tanorakra munka utan. Az egesz csak azon mulik, hogy mennyit tanulsz.

while (!sleep) sheep++;

(#35) Csapoati válasza emvy (#34) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az IQ speciel nem azon múlik, mint a testsúly meg csak rajtad áll. Egyébként netalán tán érintett vagy, hogy ennyire hisztizel itt? Mondjuk a kötelező torna szerintem sem jó ötlet, bár azt is hozzá kell tenni, hogy aki önhibáján kívül túlsúlyos, az nem csak magával szúr ki, hanem az egészségügyre is plusz terhet rak (csak úgy, mint a dohányosok, alkoholisták stb.).

mephi666: Igen, a kemény fizikai munka azért más tészta. De ha ugyanúgy és ugyanazt tömöd magadba és kimész futni napi 1 órát, nem igazán lesz változás, főleg úgy, hogy még jó eséllyel éhesebb is leszel. A kulcs tényleg az étrend, utána jön a mozgás.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#36) BoB válasza Csapoati (#35) üzenetére


BoB
veterán

Nem érted hogy ez genetika meg megkerülhetetlen idős korban? Ha nem érted túl kevés az IQ-d, vagy túl kevés a fizetésed :))

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#37) emvy válasza Csapoati (#35) üzenetére


emvy
nagyúr

A kaloriabevitel csak rajtad mulik, de az ehsegerzet meg a metabolizmus nem. A fekete-feheren gondolkozok szerint a fogyas csak sima dontes kerdese, ahogy egy bipolaris depresszios is vehetne erot magan, amikor epp maga alatt van; vagy a kenyszerbetegek is egyszeruen eldonthetnek, hogy abbahagyjak a hulyesegeiket.

A friss informaciok/kutatasok szerint a tulsulyos embereknel az a jellemzo, hogy ha lefogynak, akkor _lelassul_ a metabolizmusuk. Ergo ha van egy 100 kilos ember, aki lefogy 80-ra, az joval kevesebb energiat fog egetni nyugalmi allapotban, mint egy 80 kilos, aki egesz eleteben 80 volt. Az, aki fogyott, 80 kilosan sokkal erosebb ehsegerzetet fog erezni, egesz addig, amig vissza nem hizik az eredeti sulyara. Emberenkent valtozo, hogy kinek mennyi akaraterot kell belerakni abba, hogy idealis sulyt tartson, es azert elitelni valakit, mert ez nem sikerul neki, rohej.

A cikkben meg azt irod, hogy:

> Igazából rendkívül egyszerű oka van ennek alapvetően: a nem megfelelő táplálkozás.

Ertjuk, Csapoati a Prohadver forumrol megmondja a tutit, vegre, mindenki elmehet haza; kutatasok, kiserletek, minek az -- Csapoati bement a Mekibe, es megvilagosodott :). Idiotak egy halomban megint :D.

Meg ilyenek:

> De ha ugyanúgy és ugyanazt tömöd magadba és kimész futni napi 1 órát, nem igazán lesz változás, főleg úgy, hogy még jó eséllyel éhesebb is leszel. A kulcs tényleg az étrend, utána jön a mozgás.

Ja, 1 ora futas az saccra 1000 kaloria. Ha ugyanugy es ugyanazt eszed, es 1000 kaloriaval tobbet fogyasztasz, akkor egesz biztosan lesz valtozas. Ezeket az egymondatos igazsagokat marhasagokat komolyan gondolod?

> Egyébként netalán tán érintett vagy, hogy ennyire hisztizel itt?

Az utobbi 5 evben minden evben megvolt a maraton es a feltavu Ironman is, az oram szerint az utobbi 4 heten 120 km-t futottam. A leegyszerusitett valosag meg a hulyesegek terjeszteseben vagyok ellenerdekelt. :)

Netalantan egy szo egyebkent, igazabol rendkivul egyszeru oka van a hibas helyesirasnak: muveletlenseg.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#38) Csapoati válasza emvy (#37) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Olvass utána az éhségérzetnek, utána kezdhetünk beszélgetni. A példádból kimaradt az a rész, hogy az illető hogy lett 100 kilós? Az éhségérzete pontosan addig hajtotta? Na ne vicceljünk már... Az éhségérzet rengeteg dologtól függ, az egyik például amit írtam is, az inzulinszint, de ott van még a lelki állapot is többek közt. A bipoláris depresszió betegség, az elhízás az esetek túlnyomó részében nem az. Ha te viszont tudod a tutit, akkor várjuk szeretettel ide is akár. Mert ez így csak üres puffogtatás, nagyképű suttyó stílussal nyakön öntve.

A mozgáshoz önmagában: [link]

A fórum neve pedig Prohardver, nem Prohadver. ;]

szerk.: Ráadásul az egész bejegyzésnek nem az volt a célja, hogy röhögjünk az elhízottakon, vagy hogy megmondjam a frankót. :( Én kíváncsi vagyok a véleményekre.

szerk.2: A mozgással kapcsolatban rosszul fogalmaztam, természetesen ha többet mozogsz, miközben 1 plusz kalóriát sem viszel be, akkor nyilván fogyni fogsz.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#39) emvy válasza Csapoati (#38) üzenetére


emvy
nagyúr

Prohardver -- touche :)

while (!sleep) sheep++;

(#40) Narxis válasza BoB (#36) üzenetére


Narxis
nagyúr

Idős korban annyi történik, hogy lelassul az anyagcsere, ezért könnyebb fogyni fiatal korban de nem lehetetlen idősen se. Mennyi kalóriát égetsz el és mennyit fogyasztasz 1 nap alatt. Ha többet fogyasztasz mint amennyit égetsz akkor súlygyarapodás lesz ha viszont többet égetsz mint amennyit fogyasztasz akkor fogyás. Ha valakinél nem megy akkor el kell menni orvoshoz ahol inzulinrezisztenciát, vérképet meg még pár vizsgálatot el tudnak végezni, ugye lehet pajzsmirigy probléma is ami erősen hat a testsúlyra pluszban és mínuszban is.

Tetszik, hogy mindenki vérig van sértve de ne feltételezzük már azt, hogy mindenki azért túlsúlyos mert nem tehet róla mint ahogy azt se feltételezem, hogy mindenki azért túlsúlyos mert lusta. :)

Thanos was right.

(#41) Csapoati válasza Narxis (#40) üzenetére


Csapoati
nagyúr

de ne feltételezzük már azt, hogy mindenki azért túlsúlyos mert nem tehet róla mint ahogy azt se feltételezem, hogy mindenki azért túlsúlyos mert lusta.

Igen, ez lett volna az én álláspontom is, ami lehet, hogy nem jött át eléggé. Ez egy nagyon komoly életviteli probléma, ami óriási károkat okoz (nem csak egészságileg, anyagilag is), és valamit kezdeni kell(ene) vele. Kezdésnek pl jó lenne, ha az iskolában elég korán oktatnák a rendes, kiegyensúlyozott táplálkozás ismérveit (bár ugye ez sem teljesne fekete-fehér), valamint nem árulnának szar (de sajnos olcsó) cuccokat.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#42) Eastman válasza Csapoati (#41) üzenetére


Eastman
őstag

Ehelyett szar, de drága cuccokat árulnak. ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#43) emvy válasza Csapoati (#41) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha ez az allaspont, akkor azzal egyet tudok erteni. Egesz idaig az jott le, hogy a tulsulyosaknak vegulis nincs eleg akaraterejuk, es csak el kene donteni, hogy normalisan esznek.

while (!sleep) sheep++;

(#44) D1Rect válasza Csapoati (#41) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem hatalmas a zavar ezzel kapcsolatban az emberek fejében.
Nem csak önfegyelemhiány(mert az is közrejátszik erősen), de az információk hiánya az ami miatt "népegészségügyi katasztrófa közeleg".

(#45) htomi85 válasza emvy (#34) üzenetére


htomi85
tag

Tudom hogy ironizálsz de ezt én megszavaznám.
Havi 600 ezret adózok én marha és azt látom ilyen segély meg olyan segély, de a tanulàs meg a munka az büdös.

(#46) D1Rect válasza htomi85 (#45) üzenetére


D1Rect
félisten

(#47) bambano válasza D1Rect (#29) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a "ne egyél rendes vacsorát" és az "egyél többször egy nap" tévhiteket cáfolták már.
ugyanígy az este hat után ne egyél semmit is legenda csak, ráadásul olyan, amiről talán mindig is tudták, hogy hamis.

konkretizálva a hsz-ére: "meg sokan ott szúrják el, hogy este zabálnak irgalmatlanul, amikor utána csak ül az ember a tv előtt, vagy lefekszik aludni és már nem éget el annyi kalóriát, mint nap közben..." téves.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) bambano válasza emvy (#34) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez még jó poén is lehetne, ha nem mutatna burkoltan matematikai tévedést...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) D1Rect válasza bambano (#47) üzenetére


D1Rect
félisten

Sehol nem írta, hogy "ne egyél rendes vacsorát" és az "egyél többször egy nap" is igaz, ha az ember helyesen szeretne táplálkozni.

""meg sokan ott szúrják el, hogy este zabálnak irgalmatlanul, amikor utána csak ül az ember a tv előtt, vagy lefekszik aludni és már nem éget el annyi kalóriát, mint nap közben..." téves."
Az átlagember energiaigénye/aktivitásszintje szerint ez 100%-ban helyes.

[ Szerkesztve ]

(#50) bambano válasza Csapoati (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

lol...

"Mondjuk a kötelező torna szerintem sem jó ötlet": a kötelező tornával nekem az a bajom, hogy mi van kötelező tornaórán? amikor én általános iskolás voltam, akkor volt egy héten 2-3 tornaóra, ahol megpróbáltak magas szintű sportot tanítani, szekrényugrást, talajtornát, meg hasonló marhaságokat, amire akkor se volt már szükség. ezen kívül nem volt hivatalos kötelező tornaóra minden nap, hanem napköziben kivittek másfél órára az udvarra, ahol önállóan rohangáltunk, mint pók a falon.

tehát azt a fajta napi kötelező tornaórát én nem támogatom, ahol sporttudományt akarnak csinálni, azt viszont igen, hogy vigyék ki a gyereket, ahol saját választása szerint csinál valamit, mert a gyerek olyan, hogy úgyis mozogni fog. tipikusan legyen kirakva egy focilabda, oszt jónapot.

"aki önhibáján kívül túlsúlyos, az nem csak magával szúr ki, hanem az egészségügyre is plusz terhet rak": ez látszik az egész poszton, meg egyébként nagyon sok hozzászóláson (más topicokban is), hogy a magyar nyelv nagyon nem megy. hint: aki önhibáján KÍVÜL túlsúlyos, azt az egészségügynek kezelnie kell, erre találták ki a szolidáris alapon működő egészségügyet. felmerülhet a gondolat, hogy azt akartad írni, hogy önhibájából túlsúlyos.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.