Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) philoxenia válasza nemlehet (#200) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az a baj, hogy némely pizzéria termékét meg józanul nem lehet megenni...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#202) Lokids


Lokids
addikt

A tárgyban említett emberek közé tartozom (188cm/110kg). Többször neki álltam már, hogy "na most", de mindig elgyengültem.
Pár hete, most annyit változtattam az étrendemen, hogy legalább ebédre ne szemetet. Azaz pl cézár saláta öntet és kenyér nélkül (gyk csirke saláta körettel), vagy a teletáltól az alakbarát jelzővel ellátott dolgokból válogatok.
Amúgy ami eddig mindig visszarántott, az az volt, hogy akárhányszor próbáltam kiiktatni a cukrot/édességet, annyiszor lett rossz a hangulatom, kezdett fájni a fejem stb. Cukor -> másnap örömbódottá.

Kíváncsiságból összeszámoltam, hogy kb egy nap mennyi kalóriát viszek be. Direkt nem figyeltem oda, azt ettem amihez kedvem volt. 2300 kalória. Ebben volt paprikás krumpli, nápolyi, szendvics, kakaó.
A kaloriabazis adatait nézve nekem kb 2500-ra van szükségem a napi működésemhez.
Ezt a részt nem értem. Ugye az az elv, hogy ha a bevitt kalória < mint amit eléget az ember akkor fogy.
Viszont én mindent csinálok csak nem fogyok.
Most hétköznapokon kb 2000 kalóriát viszek be.
Akkor ez most hogy működik? Ehetek akár egész nap cukrot, csak ne lépjek túl egy bizonyos kalória mennyiséget, vagy az is lényeges, hogy miből viszem be? Mármint a fogyás szempontjából. Oké, hogy nem reális csak kristálycukrot enni, de a súlycsökkenés szempontjából van jelentősége, ha megáll az ember egy határnál?
Pl csak kockacukrot eszek fél éven át, de napi max 1500kcal-t viszek be?

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#203) philoxenia válasza Lokids (#202) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sok az a kalória nagyon. Próbálj ki pár hónapig egy ilyen diétát.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#204) Bird válasza Lokids (#202) üzenetére


Bird
addikt

Elhatározás és akarat kérdése az egész... Én is 188 centi vagyok, 90 nappal ezelőtt 115 kg. Most kereken 100 kg a súlyom. A kalóriabázist használva 1300-1500 napi kalória bevitel mellett sikerült idáig eljutni. Cél fél év alatt a 25 kg fogyás. Ezzel a módszerrel biztos vagyok, hogy sikerülni fog. Az agyam teljesen átállt, már nem zabálok napi 2700 kalóriákat. Elhagytam a fehér kenyeret és az egészségtelen péksütiket. Csokit kockánként héba-hóba azért elmajszolgatok... :P Vallom, (szinte) bármit ehetsz csak MÉRTÉK-kel. :R

Még valami...Tartós fogyást és a súly megtartását csak életmódváltással lehet elérni. Ellenkező esetben csúnya jojo effekt lesz a vége. :K

Fontos info lehet, hogy napi 1200 kcal alá ne menj a kontra produktív hatás (lsd. egyel lejjebb túlélő üzemmód) kiküszöbölésére.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#205) fordfairlane válasza Lokids (#202) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha nem változtatsz életmódot, csak a kalóriabevitelt csökkented, akkor a szervezet a kalóriaégetést is leszabályozza. Túlélő üzemmódba kapcsol, ha úgy tetszik.

x gon' give it to ya

(#206) Lokids válasza fordfairlane (#205) üzenetére


Lokids
addikt

Életmód annyiban változott, hogy heti 2-3 alkalommal fél óra torna (insanity max30). Most csak ennyi fér bele.
Amúgy az még mindig érdekel, hogy ha eszek egyik nap 1500 kcal-t, majd beüt az elvonási tünet és beviszek még 200-at édesség formájában, akkor is lesz fogyás, csak kevesebb, vagy akkor a cukor miatt mindegy mivan, hízás lesz?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#207) Bird válasza Lokids (#206) üzenetére


Bird
addikt

Ha nem mozogsz, csak a bevitelt csökkented drasztikusan akkor is fogyni fogsz. Tévedés, hogy fogyni csak sportolással lehet... A sportolásra az egészséges kardió kiépítése/megőrzése miatt van szükség. Ettől függetlenül mozgással a fogyás mértéke természetesen megsokszorozható.

Légy következetes és a napi limitet ne lépd túl. ;) A cukor fogyasztást nem ajánlom...

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#208) Lokids


Lokids
addikt

Ha 1500-at nem is, de a napi 1700 tarthatónak tűnik.
Nálam most az tette be, hogy akartam venni egy Type-R-t és minden fasza volt, de az oldaltámasz nyomta a hájamat. És most ettől kikészültem.
Azt még nem sikerült belőnöm, hogy a reggelire (meg ugyanez vacsorára) elfogyasztott szendvicsem pontosan hány kcal.
Általában a sparban kapható teljes kiőrlésű zsömlében kis margarin, valami szalámi, meg paprika. Gondolom ez olyan 300 körül lehet.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#209) Bird válasza Lokids (#208) üzenetére


Bird
addikt

Az 1700 kalória teljesen rendben van szerintem....

Sonkás szendvics zsemlében: 170-230kcal
Összenyomós toast melegszendvics: 210-250 kcal

Az én menüm:

Reggelire: kávé (emésztés serkentésére), banán, tejberizs
Ebéd: valamilyen menüs kaja levessel
Vacsora (17.00 körül): saláta grillezett csirkehússal vagy 1 db összenyomós toast melegszendvics nyers zöldségekkel

Ja és 2l folyadék a minimum....

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#210) koxx válasza Lokids (#206) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A legfontosabb az osszkaloriabevitel mellett a ch-zsir-feherje helyes elosztasa. Ehetsz minden nap 1200kcal-nyi milkacsokit valszeg fogyni fogsz, de a testkompoziciod egy telibeszart buvarruhara fog hasonlitani. (Fatskinny effektus)

(#211) Cathfaern válasza Lokids (#202) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Állj át ketora. Nem leszel éhes, nem fogsz vágyni a szénhidrátra, és nem fog lelassulni az anyagcseréd.
Amúgy ha elég sok cukrot / szénhidrátot ettél, és azonnal hagytál el mindent, akkor simán lehet hogy csak a keto elején is tapasztalható tünet lépett fel nálad, amikor is a szénhidrát elhagyása miatti hirtelen vízveszteség viszi magával az ásványi sókat is. Ez egyszerűen plusz só (sima konyhai só) bevitelével orvosolható (nagyon jó erre egy jó húsleves, vagy ha nem tudsz / akarsz főzni, akkor meg leveskocka is megfelel a célra).

Illetve hogy jött ki neked ez a 2500 szintentartóra? Ha nem fizikai munkát végzel, akkor kb. 2300 kalória a szintentartód (életkorodat tippeltem 35-re, ha több vagy, akkor ennél kevesebb, ha kevesebb, akkor ennél több. De nem sokkal). Ahhoz, hogy normális tempóban fogyj, kb. 1800 kalóriát kéne enned.

"Most hétköznapokon kb 2000 kalóriát viszek be."
Pontosan lemérsz mindent? Illetve számolsz mindent? (üdítő, kávéba cukor, stb.) Az ember nagyon rosszul tudja megsaccolni mérés nélkül, hogy mi mennyi. Főleg ha nem is tudod mi van benne pontosan, a saccolt spar-os szendvicsed ugyanis akár lehet 500-600 kalória is.

[ Szerkesztve ]

(#212) Lokids válasza Cathfaern (#211) üzenetére


Lokids
addikt

Azért írtam a kb-t, mert nem tudom pontosan.
Inni cukrosat csak a reggeli kakaómat iszom (utána egész nap csak vizet), annak a dobozán viszont pontosan rajta van az adat.
Amit teletáltól rendelek ételt, azon is rajta van, hogy mi mennyi. Ha meg ki kell menni valamelyik kajáldába enni, akkor sajna csak saccolni tudok.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#213) koxx válasza Cathfaern (#211) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem elsőre ez túl nagy váltás, lehet 1 hét után feladja.

(#214) Cathfaern válasza koxx (#213) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én augusztus 30-án még Olaszországban voltam, pizzát vagy tésztát ettem minden nap, mellé fagyit meg cukros kávét. Szeptember 2-án meg már csak 20g szénhidrátot :) Ha már eddig is számolgatta a kalóriákat, akkor nem nagy váltás, mivel ha az első sóhiányos tüneteket sikerül leküzdeni, utána csak pozitív élménye van az embernek az egésszel. Ahogy én látom a számolgatás inkább amibe belefáradnak hamar az emberek, ha nincsenek hozzászokva. De akkor meg ott a "lusta-keto".

De tény, lehet egy hét után feladja, de ez igaz bármilyen diétára is. Illetve ha nem adja fel egy hét után, csak 3 hónap után, de alig fogy 1-2 kilót, azzal sincs előrébb. Vagy úgy jár, mint én, hogy 5 hónap alatt lement rólam 20 kiló, úgy hogy az edzés kimerült a biciklivel munkába járásban, igaz az napi 12km-t jelentett (decemberig, mert onnantól busz, ami háztól házig visz). És nem voltam éhes, nem kellett önfegyelem ahhoz, hogy betartsam az étrendet, nem volt az, hogy "úúú de ennék xy dolgot, de már nem fér bele", ami "sima" kalóriaszámolásnál állandóan jelen volt. Igazából jelenleg az a problémám, hogy agyalnom kell hogyan egyek annyit, hogy bevigyem a szintentartó kalóriamennyiséget :)
Mondjuk jobb lett volna edzéssel, mert így nálam is fellépett a "skinny-fat" effekt, most az ellen küzdök :)

"A legfontosabb az osszkaloriabevitel mellett a ch-zsir-feherje helyes elosztasa. Ehetsz minden nap 1200kcal-nyi milkacsokit valszeg fogyni fogsz, de a testkompoziciod egy telibeszart buvarruhara fog hasonlitani. (Fatskinny effektus)"
Makro arányoknak mi köze a testzsírszázalék csökkentéshez? A legtöbb kövér embernek egyszerűen csak borzasztóan kevés izma van, csak a sok zsír miatt ez nem olyan feltünő. Ezen csak az segít ha nekiáll súlyzós / saját testsúlyos edzésnek (kardio ezen nem segít).

(#215) 7s26c válasza nemlehet (#200) üzenetére


7s26c
senior tag

nem mondhatnám, hogy italos vagyok csak kíváncsi voltam , hogy mennyire nagy probléma ez nekik

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#216) Bird válasza Cathfaern (#214) üzenetére


Bird
addikt

Ehhez nagyon elszántnak kell lenni. Úgy látom benne még nem érett meg a dolog egy ekkora váltásra. Ne magadból indulj ki. :U

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#217) philoxenia válasza Cathfaern (#214) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Utolsó bekezdés :F
Milkacsokiból nemigen lesz izom, ha tonnákat emelsz, akkor sem... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#218) koxx válasza Cathfaern (#214) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

(Nem csak) szerintem elengedhetetlen a megfelelo feherje bevitel egy jo testkompozicio eleresehez. Ez a keto etrend tovabbra is nagyon idegen szamomra.

(#219) radi8tor válasza koxx (#218) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pont az ilyen bizonytalan embereknek találták ki a dietetikusokat, akik egyénre szabott diétát javasolnak (el kell vinni hozzájuk első alkalommal 1 heti étrendet).
Így sokkal könnyebb a "váltás".

⭐ Stella

(#220) Cathfaern válasza philoxenia (#217) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

+ koxx:
Félreértetek. Nem azt akartam ezzel mondani, hogy csak milkacsokievéssel izmosodni lehet, hanem azt, hogy hiába visz be valaki "ideális" protein-ch-zsír mennyiséget, attól még nem lesz izmos, csak edzéssel tesz is érte.

radi8tor:
A dietetikus vonalhoz mindenképp tegyük hozzá, hogy lehet valaki dietetikus egyetemen is, meg OKJ-s képzésen is. Nyilván a kettő eredménye nagyon nem ugyanaz lesz. Szóval ha valaki elmegy dietetikushoz, akkor azért először nézze meg milyen papírral rendelkezik akihez megy.

Bird:
A tapasztalat tényleg az (nem csak az enyém), hogy ketonál a legnagyobb elszántság a belevágásba kell. Ha egyszer elkezdte az ember, akkor gyerekjáték bármilyen más fogyókúrához képest.

[ Szerkesztve ]

(#221) Csapoati válasza Cathfaern (#220) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Még a papír is csak egy dolog, ha az illető vércsoport-diétákat talál ki és promotál. :DDD

A ketóval egyébként az a baj, hogy a speciális étrend miatt egyes embereknek nem opció. Én pl képtelen vagyok zöldségeket enni köretnek, mert egész egyszerűen nem szeretem őket. Jó, nyilván ha 150 kiló lennék a 173 centimhez, akkor megfontolandó lenne, de szerencsére 72-75 szoktam lenni. Hozzáteszem, már arra is büszke vagyok, hogy pár évvel ezelőtthöz képest elhagytam a péksüteményeket, max napi 3 zsömlét eszem meg munkában, azt is vajjal, sajttal és valami minőségi hústermékkel (rendes szalámik, kolbászok, sonkák). belegondolni is durva, hogy pár éve a péksütemények mellé még cukros szarokat is ittam és nem haltam meg cukortúladagolásban. :D Pedig tudtam akkor is, hogy rosszak, na de a megszokás tényleg nagy úr.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#222) Cathfaern válasza Csapoati (#221) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"A ketóval egyébként az a baj, hogy a speciális étrend miatt egyes embereknek nem opció. Én pl képtelen vagyok zöldségeket enni köretnek, mert egész egyszerűen nem szeretem őket."
Nos igen, én se szeretek zöldségeket enni köretnek. Ezért mindig nagyon szenvedek amikor eszek és úgy tunkolom le őket... ja várjunk nem, nem eszek zöldségeket köretnek :) Általában leginkább semmit nem eszek köretnek. Megjegyzem a magyar vonalon elterjedt "zöldség, mint köret = hülyére áztatott "zöldköret" vagy saláta" nagyon távol áll a lehetőségek tárházától. Például akár karfiollal, akár brokkolival, akár káposztával lehet csinálni olyat, hogy lerakod tepsibe, meglocsolod olajjal, só + bors gazdagon, és magas hőfökön sütöd amíg meg nem pirul. Hihetetlenül finom lesz belőle, és ezt úgy mondom, hogy brokkoli nálam mindig is az erősen "elmegy" kategória volt, karfiollal karöltve. De igazából ilyet is csak ritkán eszünk, tipikusan hétvégente, mert frissen jó csak (hétközben 2 napra előre főzünk, mondjuk ez így volt keto előtt is).
Tudom, hogy nyugati (és főleg magyar) emberekbe bele van nevelve, hogy "étel = főétel + köret", esetleg "főétel + kenyér", de tényleg tök jól meg lehet lenni ezek nélkül. De tudom, hogy ez hihetetlen, én se hittem el mielőtt nekiálltam :) Csomó elmentett linkem volt, hogy lehet "ketos kenyeret" csinálni, meg tésztát helyettesíteni meg ilyesmi, mert hogy úgyis kívánjuk majd. De aztán pár hónap után jöttem rá, hogy tök feleslegesen őrizgetem őket, mert eszünkbe se jutott egyiket se megcsinálni :)

Akinek tényleg nem opció a keto, azok a vegánok akik érzékenyek kb. mindenféle magvakra. Na az necc :) (mondjuk általában vegánon problémás. Lakto-ovo vegaként viszont sima ügy)

"Jó, nyilván ha 150 kiló lennék a 173 centimhez, akkor megfontolandó lenne, de szerencsére 72-75 szoktam lenni."
Igen, valószínűleg így én se vágtam volna bele. De jelenleg 75 kiló vagyok 178 centihez, és abbahagyni nem akarom :) Illetve azt ne felejtsd el, hogy az ideális súly még nem garancia arra, hogy belül is minden rendben, szóval teljesen függetlenül étrendtől, célszerű időnként legalább vérvételre elmenni. A cukros péksütemény elhagyás mondjuk mindenképp jó lépés volt :) Azon hajlandó vagyok vitatkozni, hogy mennyire kell vagy nem kell szénhidrát az embernek, de hogy cukorra semmi szüksége, az biztos.

(#223) Csapoati válasza Cathfaern (#222) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem szeretem a brokkolit, a karfiolt és a káposztát sem, előbbi kettőt semmilyen formában. :( Én nem nyers zöldségekre gondoltam, hanem úgy en bloc nem igazán eszem ilyesmit sajnos, ki nem állhatom az ízüket. Én is megrögzött köret-hívő vagyok, nem nagyon tudok húst magában enni.
Cukorra meg valóban annyi szükségünk van, ami az élelmiszerekben (illetve alapanyagokban) természetesen előfordul. Persze egy-egy süteményről hétvégente azért nem mondanék le, mert hihetetlen finom dolgok léteznek, de pl. már a kávémba is alig teszek csak egy picit, hogy ne legyen teljesen keserű.
Évente kötelező járnom vérvételre, szóval szerencsére ezt kipipálhatom. :) Egy-két érték szokott néha minimálisan eltérni az ideálistól, de semmi komoly. Nyilván formálni még lehetne az alakomat, de nincs mindig rá energiám. Ettől függetlenül ha nem figyelnék oda, én is el tudnék hízni. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#224) Cathfaern válasza Csapoati (#223) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha kötekedni akarnék, akkor azt mondanám, hogy minden köret zöldség ;] De valószínűleg igen, ha én se lettem volna elhízva, én se éreztem volna késztetést, hogy elhagyjam a tésztákat, illetve krumplit.

(#225) radi8tor válasza Cathfaern (#224) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Krumplival semmi gond, fogyókúra alatt is fogyasztható. Persze főtt változatban.
Ami gond lehet vele, ha sokat/sokáig fogyasztják az: túl sok keményítő van benne.

⭐ Stella

(#226) UnA válasza Csapoati (#223) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem akarlak győzködni, de hihetetlen módon át tud alakulni az ízlés az évtizedek alatt ;) Majd meglátod.

(#227) Csapoati válasza UnA (#226) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mármint mire gondolsz?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#228) Bird válasza Csapoati (#221) üzenetére


Bird
addikt

Egyetértek. Nekem ez nagyon macera és körülményes, számomra van ennél sokkal jobb módszer. :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#229) Apollyon válasza Csapoati (#221) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"valami minőségi hústermékkel (rendes szalámik, kolbászok, sonkák)"

Ez egy népi tévhit, a szalámi meg a kolbász, sonka soha nem volt "minőségi". Attól még hogy rá van írva, még nem az. A minőségi hús valami olyasmi például, hogy marha bélszín... :U Na ezt vesd össze a kolbásszal...
A serthúsnak csak nagyon kevés része számít jó húsnak, szűzérme pl. De én már nem szoktam enni disznóhúst, pedig régen 70%-ban azt nyomtam, ma már nem esik jól, teljesen elszoktam tőle.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#230) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Valamelyik nap ráálltam a mérlegre és azt hittem elromlott. A tél alatt sikerült összeszedni 5 kg-t, most olyan 94-95 környékén mozog, kb nyár óta minden reggel fél liter kakaót + 2 szelet kenyeret beleáztatva reggeliztem, ez nyáron nem is volt gond, mert szépen tartottam a súlyomat, sőt általában még mínuszban is voltam.

De az utóbbi időben olyan íze van az egésznek, mintha csak cukros vizet ittam volna, ezért úgy döntöttem, hogy abbahagyom a fogyasztását és visszatértem a kefir + 2 db kifli kombinációhoz, mivel pár éve leadtam tíznél több kilót és nem szeretném újra összeszedni, mert az már a melóban is akadályozna, de most már jön a jó idő és napközben is többet fogok mozogni, mint télen.

Mostanra eljutottam oda, ha egészséges, ha nem, hogy délben nem eszek, mert egyszerűen nem érzem, hogy éhes lennék, viszont igyekszem sok vizet inni. Vacsorázni délután 5 - fél 6 magasságában szoktam, utána már nem eszek.

Ha viszont meg délben eszek, akkor meg este nincs kedvem enni, mert egyszerűen nem vagyok éhes. Így most jó lenne leadni egy 10-est, már ha 5-öt sikerült összeszedni.

Szalámit, parizert (ilyesmiket) már évek óta nem eszek, mert ipari hulladék mind.

[ Szerkesztve ]

(#231) philoxenia válasza Apollyon (#229) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem. A minőségi hús az állat tartási körülményein múlik elsősorban. Persze nyilván nem minden része minden állatnak, de nem attól lesz minőségi a hús, hogy egy bármilyen marhának pont arról a részéről való.... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#232) Apollyon válasza philoxenia (#231) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Persze, ebbe is bele lehet kötni, de itt most a kolbásszal való összehasonlítás volt a lényeg. Vagy szerinted a kolbász meg a szalámi minőségi kaja? :F

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#233) Csapoati válasza Apollyon (#229) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hústerméket írtam, nem húst, nem véletlenül. A kolbász is lehet minőségi, főleg ha házi és tudod mi kerül bele. A konteókat ezúttal inkább kihagyom.
Azt, hogy mi számít jó húsnak (pl a szűz, ahogy mondtad), mi dönti el nálad? Az oldalas vagy a karaj akkor nem jó? Miért?

philoxenia: A tartás és a vágás dönti el valóban. Persze nyilván íz szerint lehet besorolni a húsfajtákat, de az meg szubjektív.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#234) philoxenia válasza Apollyon (#232) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Van minőségi kolbász és szalámi. A saját disznónkból töltött kolbász és szalámi lehet sokkal jobb, mint az agyongyógyszerezett marhákból vágott bélszín....
Persze alapvetően bélszínből is lehet szalámit csinálni, sőt a rendes debreceni egy része is marhahús...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#235) Apollyon válasza philoxenia (#234) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én egyáltalán nem említettem agyongyógyszerezett marhát, szóval teljesen feleslegesen keverted ide. A színhús ezerszer jobb mint az xy hússzármazék. Mert a kolbász is az. Mégegyszer, tévhit, hogy ez egészséges kaja lenne, még akkor is, ha még vidámparkba is elvitted a disznót. Az összetevőkkel van gond, mégpedig a túl sok rossz zsírral, de látom itt csak az számít hogy finom legyen, meg a "házi koszt (disznóhús) az egészséges" illúziója.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#236) philoxenia válasza Apollyon (#235) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Te bélszínt emlegettél, hogy az minőségi hús. Nem feltétlenül az... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#237) koxx válasza Atomantiii (#230) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Szalámit, parizert (ilyesmiket) már évek óta nem eszek, mert ipari hulladék mind." a kakaóba áztatott kifli/zsemle akármi tényleg sokkal jobb :DDD

(#238) philoxenia válasza koxx (#237) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Frissen fejt tejből, frissen sütött zsömléből gondolom...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#239) UnA válasza Csapoati (#227) üzenetére


UnA
Korrektor

Írtad, hogy nem szereted a karfiolt. ;)

(#240) Cathfaern válasza Apollyon (#235) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"túl sok rossz zsírral"
A "rossz zsír" csak mítosz. Minden zsír jó, max. az arányok számítanak. Ami meg belekerül a kolbász / szalámiba nem színhús, az is mind egészséges, beleértve az inakat és hasonló dolgokat is. Igazából a kolbásszal és a szalámival a füstölés és az érlelés a probléma, nem az ami benne van (illetve nem keton a sótartalom is necces lehet).

Azt meg nem igazán értem én se, hogy miért lenne a disznónak valamelyik része egészségesebb, mint a többi :F

(#241) philoxenia válasza UnA (#239) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Harminc évvel és harminc kilóval később már nekem sem csak azok az ételek tetszenek, mint anno...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#242) Atomantiii válasza koxx (#237) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ja de azt feladtam... :D

(#243) Apollyon válasza Cathfaern (#240) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igazából nem minden zsír jó. Se a disznózsír, se a napraforgó olaj.

Másrészt a kolbásszal sokkal több gond van mint a só meg a füstölés. De már úgyis eléggé agyfrász ez a topik, szóval azt hiszem inkább nem erőlködöm tovább :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#244) philoxenia válasza Apollyon (#243) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Marhafaggyú? Pálmaolaj? Van aki pont a sertészsírra esküszik...[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#245) Cathfaern válasza Apollyon (#243) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

De, minden zsír jó. Tényleg :) Pálmaolaj is csak azért gázos, mert "ki kell égetni" ahhoz, hogy emberi fogyasztásra alkalmas íze / szaga legyen. Olívia olaj pont annyira rossz ha elégeted, mint a pálmaolaj.

[ Szerkesztve ]

(#246) Csapoati válasza Apollyon (#243) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mondjuk inkább kifejthetnéd a véleményed, mert ez így csak üres puffogtatás a semmibe, mondván mi úgyis hülyék/tudatlanok vagyunk. :(

UnA: 33 év nem volt elég, hogy megszeressem a zöldségeket, vagy a pacalt. :D De tény, hogy most már megeszem például a majonézt vagy a mustárt, pedig régebben nem szerettem őket.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#247) philoxenia válasza Csapoati (#246) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem van majd húsz év előnyöm, fog ez még változni, hidd el! :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#248) D1Rect válasza Cathfaern (#245) üzenetére


D1Rect
félisten

A margarin is?

(#249) philoxenia válasza D1Rect (#248) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Emberi táplálkozásra alkalmas. Hangyák állítólag nem szeretik. Mondjuk én sem, de a feleségem például igen. Nekem a vaj jön be, de vannak vélemények, hogy az is egészségtelen. Mindig a mennyiség a lényeg, valamennyi arzén és higany beépítésére is képes még az emberi szervezet... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#250) Csapoati válasza D1Rect (#248) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Semmi gond nincs a margarinnal sem (már nem részben hidrogénezett növényi zsírból készül, ami tényleg nem volt jó), csak nem olyan jó az íze, mint a vajnak. Az ilyen "1 molekulányira van a műanyagtól" bullshiteket meg inkább ne is méltassuk szóra. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.