Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) DraXoN válasza NandorHUN (#694) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

többször írták már neked, az órajel önmagában nem számít...
ipcben meg "elvileg" jobb lesz a zen2 az aktuális inteleknél, így kisebb órajelen is "elvileg" gyorsabb lehet (játékban is!).

persze majd az első tesztek esetén meglátjuk ez mennyire lett "igaz".. de minden esély megvan rá, mert az elmélet helytálló... ezen kívül a legújabb pletykák alapján jön majd jövő tavasszal 5Ghz-en működő ryzen 3000, csak megakarják várni vele a 90% feletti yield-et ... de ezek pletykák...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#702) Whysperer


Whysperer
addikt

[link]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#703) b. válasza NandorHUN (#694) üzenetére


b.
félisten

jó procit vettél és jól döntöttél. bárki bármit is ír. Az számít , hogy te elégedett legyél vele. Mindig jön egy újabb és jobb gen, mindig lehet várni és kihagyni az aktuális generációt, mert hát a következő jobb lesz.
Ezek az emberek aztán soha nem vesznek semmit :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#704) CPT.Pirk válasza Whysperer (#700) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szilícium lottó. Te nyertél rajta, én nem. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#705) carl18 válasza NandorHUN (#694) üzenetére


carl18
addikt

Nem mondtam rossz az I7-8700 csak így már a sebezhetőséget beleszámítva nem olyan jó vétel, főleg hogy a Zen 3600 ezen a szinten lesz olcsóbban. Hibák nélkül, azaz nem kell javításokkal bibelődni.

Nem csak a BF1 és a Assasin ami kihasznál több szálat, egy Crysis 3 is elég szépen profitál a sok szálból. De a Mafia 3/Watch dogs 2 is jól érzi magát vele. Hiába bizonygatod, ez a jövő órajelet és IPC_t nem lehet a végtelenig nővelni. Így ha az 1 magra vetett teljesítmények már nem igazán van hova fejlődni nyilván sok mag irányába megyünk.

De a Vulcan api is nagyon jól skálázódik sok szálra, nyilván idáig a piacon nem voltak sok magos cpu-k. De Az intel is jövőre jön a 10 maggal, a Zen 2 8-12 maggal szóval 1-2 éven belül biztos hogy jobban igazodni fog hozzájuk a piac. De nem is éri meg ebbe nagyon bele menni, vegyen valamit az ember és ha elégedett vele használja ameddig tudja. Amúgy pont ezért is vesznek az emberek Zen2-t például a 3700X is úgy mondhatjuk future proof a sok mag sok szál miatt.

Intel jöhet egy 10/10-es I7-el a kérdés milyen áron és milyen fogyasztással, és a legfontosabb milyen órajelen :D Talán All Core-n meg lesz a 4,6 ghz, de 160-200 watt között lesz a fogyasztás.
A 9700K 150 wattot eszik, 8 magon akkor ez olyan 180-190 közé jöhet azonos órajelen. De majd meglátjuk mit reszelnek azon a 14 nanométer++++++++-on ? :C

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#706) jokeph válasza NandorHUN (#695) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nincs az OC-val semmi baj, csak lutri a mértéke, nem konstans. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#707) jokeph válasza CPT.Pirk (#704) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az bezony. :K

az én 8320e-m vidáman vitte a 4,6-ot, mind a 4M/8T-vel, és le is bírtam hűteni.

Az már más kérdés, hogy ehhez kellett az 1,41Volt Vcore (Vdrop 1,39-re), és játék közben benyalt csak a CPU úgy 150W-ot. ;]

300W körüli értéket csak LinX/IBT párossal tudtam belőle kicsalni. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#708) Gyuri27 válasza Whysperer (#702) üzenetére


Gyuri27
félisten

Köcsög cég ez az amd. Hát nincs ezeknek gyurmájuk? Vagy lekvárjuk?
Bezzeg a nagy tesó még simából is kispórolja ahol tudja. Adott esetben több 1000 dodós prociknál is. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#709) Bici válasza Gyuri27 (#708) üzenetére


Bici
félisten

Lehet, hogy lekvárral heggesztik. Várd ki a végét! :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#710) Chaser válasza NandorHUN (#694) üzenetére


Chaser
titán

és a z-s lapokat amivel tuningolod a k-s cpu-t, azt meg ingyen adják, meg a 10-15e ft-os hűtőt is, amivel a tuningolt cpu-t hűtöd..hát nyalván' ( :
és ahogy monták, az órajel egy fontos dolog a cpu magonkénti teljesítményéről, a másik az ipc, magában egyik sem mond érdemit, azt majd meglátjuk mit tud valójábana zen2, de ha ipc-ben jobb lesz, ugyanakkora teljesítményhez amit az intel 5ghz-en hoz, az amd-nek nem kell 5ghz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#711) Dilikutya válasza NandorHUN (#694) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért ez elég szánalmas. 2019-et írunk, a kommersz piacon is 2004-2005 óta vannak többmagos processzorok, néhány évre rá egymagosat nem is lehetett jóformán kapni már, legfeljebb valami túlgyártott OEM Celeront (abból talán 2010-es az utolsó), amiket nem igazán PC-be szántak. És ott tartunk, hogy nem tudnak mit kezdeni még mindig a párhuzamosítással, miközben a professzionális felhasználók mint a messiást várták a többletteljesítményt. Na persze amíg 10 éven át foltozott motorok futnak a játékok alatt, nem érdemes csodát várni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#712) Bici válasza Dilikutya (#711) üzenetére


Bici
félisten

Van két Usában dolgozó ex-kollégám játékfejlesztés területén.
Nem egy leányálom játékfejlesztőnek lenni.
A kiadók elég rövid pórázon tartják a fejlesztő csapatokat, mindent tegnapra akarnak, és a motorba való fejlesztés számukra csak kiadás, míg az azonos motorról sok bőr lehúzása a bevétel.
A jobb motorok gyakran a fejlesztők önkéntes, hosszan tartó és kifizetetlen túlóráiból jön létre.
Általában ez a fagyi vissza is nyal, mert ha kiderül, hogy a rabszolgák önkéntesen is tolják a melót, akkor legközelebb így számolnak az idővel.

Ha a kiadó akar új motort, akkor is kiköti, hogy úgy legyen megírva, hogy minél több játék épülhessen rá, lehetőleg kis ráfordítással.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#713) NandorHUN válasza carl18 (#705) üzenetére


NandorHUN
addikt

Zen 3600 maximum munka alatt lehet jobb, mint egy 8700K. Játék alatt messze nem. Játék alatt szerintem még 3900X sincs azon a szinten, mint egy OC-ol 5Ghz-es 8700K.

De majd kijönnek az összehasonlító videok és akkor többet lehet mondani.

"Intel jöhet egy 10/10-es I7-el a kérdés milyen áron és milyen fogyasztással, és a legfontosabb milyen órajelen :D Talán All Core-n meg lesz a 4,6 ghz"

Intelnél már 8 éves 2600K-on is könnyen meg volt a 4,6Ghz... 9600K esetén meg még feszt se kell emelni és megvan az 5ghz.

Nem akarok Intel fan boynak tűnni amúgy, ha lenne AMD-től jobb ajánlat valoszeg váltanék, de jelenleg az van ami...
Egyébként konkurencia mindig jót tesz a piacnak.

Egyébként 3800X érdekelt is volna, de 400 USD az ára, ami itthon 400 EUR lesz + 27% és kisker "vám", ami azt jelenti, hogy 150-160 ezer lesz az ára ha jól becsülöm... És "csak" 4,5Ghz-es.

Egy 9600K meg 70 ezer Ft újonan és 5ghz. Nem workstation, de akkor is kevesebb mint a felébe kerül.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#714) NandorHUN válasza Chaser (#710) üzenetére


NandorHUN
addikt

(#710) Chaser

Nem taggeltem, de utolsó 2 bejegyzés neked szólt.

Tehát, lehet, hogy Zs lap drágább, meg lehet, hogy hűtő se olcsó, de ezek a CPUk i5-höz képest még indig drágák ... és ha valaki nem renderel meg munkára kell akkor felesleges felárat fizet, mert teljesítmény nem lesz annyival jobb.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#715) SECTORnooB válasza koko52 (#697) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Vegyük figyelembe, hogy ha az új gen árai csökkennek az hatást gyakorol az eladandó portékára is.

(#716) Chaser válasza NandorHUN (#713) üzenetére


Chaser
titán

az eur és usd árfolyama már kb ugyanaz, az ne tartson vissza ( :
az meg nem releváns, h 2. gen core i-nél mennyit mentek a cpu-k, svolt gyártástech váltás több is azóta, valószínűleg ott is van a vége nagyjából, ahol 8 éve is volt, max pár száz mhz eltérések vannak, amd-nél pedig ez a 3. gen, eleve jóval magasabbról indultak, és az órajel továbbra is csak egy tényező
a 9600k sztem nagyon nem 70e újan, 80-81e-től indul kiskerekben biztos nem, mutyis történet megint más, amd-ből is lesz majd mutyis...:)

szerk:
nem kell tagelni, vágomtesa' :d
nem feltétlen egyik-másik javára szóltam, lesz amd-ből is választék, 400$ alatt is, nyilván 3800x-et nem játékra fogják kimondottan venni, és nem is arra találták ki, lesz ott 8 magos is, annak az ára/tudása érdekes ilyen szempontból

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#717) wwenigma válasza NandorHUN (#713) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Biztos vagyok benne hogy lesz olyan teszt amiben feletlenul powerlimit nelkuli intel fog szerepelni egy szigoruan 2666-os rammal megtamogatott és szabvany PBO+XFR-t hasznalo 3600x ellen majd kihoznak 1% előnyt a 40%-kal drágább ár mellé. Meg lesz olyan ember is aki kiméri hogy cségóba 50fps-sel többet hoz a zintel. 450 helyett öccázat. :)

Az AMD ajanlata már egy éve jobb mint az intelé...

3800x csak 4,5GHz-es
Miert problema ha ezen a frekin megfogja a gyarilag egymagos turbóval 5GHz-en ketyegő intel kazánt?

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#718) SECTORnooB válasza NandorHUN (#713) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Bírom, hogy minden hiteles teszt nélkül állást tudtok foglalni és mellette kardoskodni, minden oldalról nevetséges.

(#719) NandorHUN válasza wwenigma (#717) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nem baj én csak örülök neki.

Bár 4,5 ghz-en én kicsit aggódnék, mert cpu bootleneck esetén lehet, hogy a CPU 4,5ghz-en fog ketyegni, de ha gpu 1,5 év múlva csak 85%-on megy, akkor lehet tudni hol a hiba.... akkor is ha Afterburner azt írja, hogy csak 30%-on megy a CPU.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#720) DraXoN válasza NandorHUN (#719) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

ha amd 10%al jobb IPC-t tud játékok esetén felmutatni, akkor simán képes 4,5ön a 5Ghz intel tempóját hozni... az eddigi ki szivárgott infók alapján pedig a sima 3600 (nem az X) 7%al nagyobb teljesítményt tud 2080ti kártyával pubg-ben az intel 8700K-nál...
valahol youtubeon van róla videó

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#721) hokuszpk válasza NandorHUN (#713) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Zen 3600 maximum munka alatt lehet jobb, mint egy 8700K."

hat. en egy ilyen kijelentessel megvarnam a teszteket.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#722) SECTORnooB válasza hokuszpk (#721) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Felén vidéken úgy hívják kapálódzás. :DDD

(#723) NandorHUN válasza hokuszpk (#721) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ok, várjuk :)

Én szvsz csak örülnék ha gaming performace ár/értékben jobb termék jönne.
Karácsonykor tervezek gépújítást, szóval AMD-től se zárkózok el.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#724) Naturalist


Naturalist
tag

A UserBenchmark-ra felkerült egy Ryzen 3600-as eredmény 136 pont egyszálas teljesítménnyel.

Viszonyításképp az Intel csúcsprocesszorai átlagban 140-145 pontot, az 5,1GHz húzottak 155 pontot értek el.
A Ryzen 2700X elért legjobb eredménye 124 pont volt.
A Ryzen 3600X, 3700X, 3800X kb. 5%-al lesz gyorsabb mint a 3600, ami kb.142 pont egyszálas teljesítményt jelentene. Ez meg is egyezik a 15%-os egyszálas teljesítmény növekedéssel(2700X vs 3700X), amiről beszéltek a Computexen.

(#725) hokuszpk válasza Naturalist (#724) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szerintem majd szamojuk ujra.
az userbenchmark azt irja 3.9Ghz -s avg turbo frekin csinalta a 3600 a 136 pontot, az AMD oldalan az vagyon irva, hogy a 3600X 4.4Ghz -ig fog felmenni, az meg a 3.9 -hez kepest nem 5, hanem 10%. 136 x 1.1 = 149.6
maradjunk abban, meglatjuk, ha itt lesz elesben.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#726) Dilikutya válasza NandorHUN (#713) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azt ugye vágod, hogy ez az órajelpárbaj már 15 éve is ciki volt az Intel fanok részéről? Az Athlon XP 2500+ gyárilag 1,8 GHz-en ment, és bőven hozta egy Pentium 4 2,2-2,3 GHz-en elérhető teljesítményét. A 2,4 GHz-es befogása ha jól emlékszem, már nem jött össze neki, de voltak nagyobb testvérei is. A 3200+ valahol a 3 GHz-es Pentium 4 környékén tanyázott, kb. fele akkora összegből. A modellszámozásnak meg semmi köze az Intel processzorokhoz, mielőtt még szóvá tennéd hogy a 2500+ miért nem éri be a 2,5 GHz-es Pentiumot.
Meg itt lovagolsz az 5 GHz-en, ami nem épp gyári beállítás. Ez lehet, hogy neked mérvadó, de a vásárlók 99,99999999~ %-a leszarja a tuningot.
Meg azért ez se véletlen:

Intel Core i9-9900K Tray @ 5GHz 1.35V OC PRETESTED DELID 225000 Ft

Intel Core i9-9900K gyári, 176000 Ft

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#727) Raymond válasza hokuszpk (#725) üzenetére


Raymond
félisten

Az a helyzet hogy ha annyival jobb lenne az uj Ryzen sorozat hogy agyonveri az Intel jelenlegi kinalatat (pl. az "jobb 4.5Ghz-en mint az Intel 5Ghz-en" ut amin itt egyesek nemhogy elindultak de mar a lathataron tul futottak), akkor nem csak Cinebench-el mutogatnak. Az hogy jobb mint az elozo Ryzen az minimum elvarhato lenne 12nm->7nm valtas es architekturalis csiszolas utan. Es az hogy a par eves Skylake-et aminek most a (szinten eleg gyakran lekezeloen es gunyosan emlegetett) 14++++++nm-en gyartott valtozatat minimum beeri az is elvarhato lenne.

Megse ez van mutogatva hanem a Cinebench ahol mar a mostani sorozat se kellett hogy szegyenkezzen. Persze lehet arra fogni hogy majd juliusban indul es ezert nem mutatunk semmit, de ez nem igazan logikus. Vesztenivalo nincs, ha valaki azt mondana hogy azert nem mutogattak maskepp nehogy befolyasolja a mostani eladasokat az badarsag. A sajat termekukhoz siman hasonlitottak (+15%) ezert az az erv nem allja meg a helyet. Ha mutattak volna hogy masban is jobb szamottevoen es sokkal jobb mint az Intel akkor azzal csak nyernek. De nem mutattak. Vajon miert? Koltoi kerdes...

Szoval szerintem inkabb picit vissza kene fogni az elvarasokbol mert az eddigi jelek szerint inkabb annak van ertelme. Meg igy is sokkal jobb lesz a kinalat ar/teljesitmeny viszonban mint az Intel-e es mar most is az. Inkabb abban bizik az AMD gondolom hogy mire kijon az uj sorozat addigra nem sok mostani marad raktaron mert azert az uj kb. 219EUR-os mainstream 6 magos nehezen konkural a sajat hazbol valo 120-130EUR R5 2600-al.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#728) gV válasza Dilikutya (#726) üzenetére


gV
őstag

Azt ugye vágod, hogy ez az órajelpárbaj már 15 éve is ciki volt az Intel fanok részéről? Az Athlon XP 2500+ gyárilag 1,8 GHz-en ment, és bőven hozta egy Pentium 4 2,2-2,3 GHz-en elérhető teljesítményét

mivel többet fogyasztott ez el is volt várható [link]

A 3200+ valahol a 3 GHz-es Pentium 4 környékén tanyázott, kb. fele akkora összegből.

nem (ár/érték arány mutató)

(#729) carl18 válasza NandorHUN (#713) üzenetére


carl18
addikt

Hát de nézzük már a 2600K tunningal ment 4,6 ghz-et és 4 magos, azért az új i7 meg 10 magos lesz.

Azért írtam nem kell túl nagy órajelekre számítani mert a 9900K is látja az ember mi lett 5 ghz-en hűthetetlen darab, más felől papíron bele kell férnie a 95 watt TDP limitbe. All core turbó szerintem reális 4,6-4,7 ghz tippre, a 10 mag mellet de így is lehet kissé elszál a fogyasztás. 180 wattot biztosra venném :DDD

Majd meglátjuk ha kijönnek a tesztek mit profitál a zen 2 az újításaiból. Hát én pár tesztet elnézve a Ryzen 2000 széria is elégé az intel nyakára volt nőve, kivéve azok a játékok amelyeket többet profitáltak az egy szálas teljesítményből. Most a Zen 2 tuti versenyképes lesz, én nem írnám le. Minden esetre a 9000 szériát lefogja pipálni, szóval az intelnek a következő szériája ami elhozza az átlag embernek a 10 magot lesz az ellenfele.

10 Magos I7, 8 magos I5 :D Azért ennek is örülni kell hogy végre fejlődünk :D Én próbálok pártatlan maradni a témában, amire kíváncsi leszek és állítólag nagy durranás lesz a Sapphira Rapids (7NM) Az intel szerint ez legalább akkora újítás lesz mint mikor piacra került a Core-I széria. Ez tuti felül múlja megint az AMD-t :))
Csak a kérdés hol vagyunk még ettől? 3-4 évnyire biztosan, ha nem több.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#730) DraXoN válasza carl18 (#729) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

a Sapphire Rapids (7NM) és az akkori zen4 (5nm) között megint nagy csata lehet majd...
semmit se tudunk egyikről se, csak, hogy amd is a zen4 esetében egy nagyobb design változtatást tehet majd a finomítások mellett (én oda tippelném náluk a 3D stackingot)..

ami biztos, hogy nincs lejátszva előre az a meccs ami majd 2022 vagy 2023ban lesz köztük (a jelenlegi állás szerint) ... de olvastam olyan forgatókönyvről, hogy 22ben amdénél még a zen3+jön először csak 5nm-re átdolgozva hogy a zen4 már "kiismert" gyártással jöhessen a következő évben rá...

bármi is lesz.... most lehet megint pár évig lesznek "izgalmas" évei az informatikának, nem évente csak +1-5% CPU fronton...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#731) Ragnar_ válasza Raymond (#727) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nem tudom ezt láttad-e már. Anno ugye a 8700k-nak kb. 10-15% előnye volt a 2700X-el szemben játékokban. Így egyszerűen átszámítható a százalékok alapján megközelítő Intel 8700k, vagy 9700k/9900k teljesítményre. A CB egy elméleti renderteszt. A játékokban a 3800x +25%-a a 2700-hoz képest már elég ahhoz, hogy a 8700k/9700k/9900k-t is beérje.. Szerintem. De néhány napon belül kiderül.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#732) Dilikutya válasza gV (#728) üzenetére


Dilikutya
félisten

15 éve nem lovagolt senki a fogyasztáson, és igazából ma sem, csak pár fórumhuszár.

Jó, nem fele annyiba került. 3200+ árat nem találtam, 3000+ árat igen.

AMD ATHLON-XP BARTON 2500+ 1.83GHZ FSB333 CPU 24,871.- Ft 31,089.- Ft
AMD ATHLON-XP BARTON 3000+ 2.167GHZ FSB333 CPU 64,636.- Ft 80,795.- Ft
INTEL PENTIUM-4 2.80GHZ CPU SOCKET-478 533MHZ 512K 65,439.- Ft 81,799.- Ft
INTEL PENTIUM-4 3.06GHZ CPU SOCKET-478 533MHZ 512K 79,530.- Ft 99,413.- Ft
INTEL PENTIUM-4 2.80GHZ CPU SOCKET-478 800MHZ 512K 57,200.- Ft 71,500.- Ft
INTEL PENTIUM-4 3,06GHZ CPU SOCKET-478 800MHZ 512K 92,400.- Ft 115,500.- Ft

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#733) schawo válasza Dilikutya (#732) üzenetére


schawo
titán

Tehát tök egy árban voltak (3000+ = 2.80)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#734) vaakuum


vaakuum
addikt

Tényleg nincs, vagy csak én nem találok topikot a várható 3xxx ryzen prociknak és lapjaiknak?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#735) Ragnar_ válasza vaakuum (#734) üzenetére


Ragnar_
addikt

Szerintem a megjelenés környékén várható, az előző Ryzeneknek is van külön topicja.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#736) Whysperer


Whysperer
addikt

(#732) Dilikutya ne is mond 3000+ al raideltem végig egész WOW vanillat .. Nem tudom ,de nekem mikor AMD procim volt. p90 az első 3000+ a és az FX-kel játszottam a legtöbbet. nagyon jó éveket adtak nekem. Mondjuk soka tis köszönhetek az AMD-nek,mert erre futotta anno és azért lehetek filmes szakmában. Szóvak köszi AMD 8)

AMD van még ebben is 8)

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#737) wwenigma válasza vaakuum (#734) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Lesz topikja de teljesen felesleges hogy addig még egy találgatós meg egy VS topik legyen...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#738) carl18 válasza DraXoN (#730) üzenetére


carl18
addikt

Hát majd eldől? Tudtommal kínai babona miatt nem lesz Zen 4 és egyből Zen 5-re váltanak. Legalább végre a fogyasztó is jól jár és lesz végre választék és lesz értelme cserélni. Azért 2008-2017-ig az emberek megkapták a szokásos csúcsot 4/8 szálat. De tény is való átlag embernek nem is volt szüksége többre mert a játékok is elvoltak nagyrészt 2-3-4 maggal 2012-ben is.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#739) CPT.Pirk válasza Dilikutya (#732) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahh, a régi jó 2500+! FSB-t 400MHz-re és nyomni neki a tuningot. :) Régen pár szerencsés be tudott szerezni mobil Barton procikat, azok meg még bírták is, emlékeim szerint 2.6GHz is ment nekik. Ohh de öreg vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#740) Szellem. válasza Dilikutya (#726) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Bocsánat a kérdésért, de ez: Intel Core i9-9900K Tray @ 5GHz 1.35V OC PRETESTED DELID 225000 Ft

miben más mint a sima 9900k??

(#741) schawo válasza Szellem. (#740) üzenetére


schawo
titán

bőrlehúzás by Alza

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#742) Raymond válasza Ragnar_ (#731) üzenetére


Raymond
félisten

Lattam, de ott sok hatterinfo hianyzik plusz a szazalekokbol kb 5% az orajelnek tudhato be eleve. Jonak jo lesz mert mar a mostaniak is jok, csak mondom hogy nem kell attesni a lo masik oldalara mert amikor egy ceg termeke jobb mint a konkurencia valamiben azt nem szokjak titokban tartani,. Foleg ugy hogy a konkurecia eleve nem is tudna rovid idon belul valaszolni.

(#740) Plag

Ott van a neveben - "1.35V OC PRETESTED DELID" - megneztek mit tud es azt garantaljak. Ha valakinek ennyit meger az vegye, szerintem nincs ertelme.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#743) Johnny_vT válasza Szellem. (#740) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

"OC PRETESTED DELID" ez a különbség :)

der8auer is árul így cuccokat. Delideli, leteszteli hány GHz-et bír és a tesztelt specifikációkkal jó felárral továbbadja a webshopban. Itt az a pláne, hogy nem minden 9900K bírja az 5GHz-et és hogy kevesek tudják/akarják otthon leszedni róla a kupakot (ami sokkal jobb hőelvezetést eredményez).

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#744) poci76 válasza vaakuum (#734) üzenetére


poci76
aktív tag

Itt van a topic: https://prohardver.hu/tema/amd_ryzen_7_5_3_3_x_zen_2_am4/hsz_1-200.html Nem tudom, ez lesz-e újranyitva.

(#745) wwenigma válasza schawo (#741) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Annyira nem mert ha nem nyersz a sziliciumlotton akkor spóroltál de alapon rotyog a paszta alatta...raadasul ha otthon metéled körül akkor bukod a garanciát és nincs arra se garancia hogy ugy menni fog 5G-t...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#746) Whysperer válasza CPT.Pirk (#739) üzenetére


Whysperer
addikt

Egyik legjobb barátom mé gmindgi ezt nyúzza. 2500+ Barton CPU könyvelés.re Jó öreg darab és a vicc benne ,hogy amikor építette annó és agyalt milyet vegyen, az apukája TAXIS és haza álíltott egy iylen dumával ,hogy " Fiam nézd valaki ott hagyott egy ilyet az ülésen. Tudod mire használni?" és azóta ez van neki még mindig. ;)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#747) DraXoN válasza CPT.Pirk (#739) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

de jó is volt,
anno ha jól emlékszem 2003 augusztusában raktam össze első gépemet "alkatrészekből" ... egy 1100as áruházi duron gépet cseréltem az alábbival:
-Abit NF7
-Athlon 2500+
-2x256MB samsung 333Mhz ram
-Seagate 120GB hdd
-Geforce FX 5200 128Mb
-Nec 2500DVD író (még ezt is "overlockoltam" 2510es típusra filmware cserével)

a cpum valami "ufó" volt, csak egy OEM tálcás, akkoriban ha jól emlékszem 21500Ft körül.. de a típusszáma nem illett az asztali 2500+ok sorozatába.
anno sokan 3200+ -osítottuk a 2500+-t csak az fsb 333Mhzről 400Mhz-re való emelésével.
sokaknak ment ez minimális feszültség emeléssel. (gyári órajel 1833Mhz, 3200+é 2200Mhz ... pont kijön, tökéletes példány volt a "tuningra").
az én példányom azonban gyári feszültségen 2400Mhzig jutott, némi emeléssel 2600Mhz-et is bírta.. a 2800on is adott életjelet, de ott már olyan szinten melegedett, hogy nem tudtam lehűteni...

"frankó idők voltak"

igen.. 1 hónapra rá jelent meg az athlon 64, ami nagyon felforgatta a piacot, így előtte már lement a régi termékek ára...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#748) schawo válasza wwenigma (#745) üzenetére


schawo
titán

Bocs, de a 9900K forrasztott. Ezt extrém tuningosoknak szánják nulla fok alá. Otthonra k..va macerás és fölösleges a delid. Ráadásul az 5GHz-et mind bírja, fölötte kezdődik a kérdés. Itt a forrasztás eltávolításáért kell vaskos pénzkötegeket letenni az aszaltra. Sok meló és nagy kockázat.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#749) Dilikutya válasza CPT.Pirk (#739) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem csak a mobil Barton volt jó vétel. Stepping kód alapján lehetett tudni, melyik 2500+ volt képes a 3200+ teljesítményére (még a BIOS is annak érzékelte emlékeim szerint tuning után).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#750) wwenigma válasza schawo (#748) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Oh, ezt el is felejtettem. :DDD Lenyeg hogy akinek ez kell igy megmarad a garancia és nincs szilicium-lottó.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.