Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Kvg válasza SECTORnooB (#592) üzenetére


Kvg
senior tag

Szúrni kell a lapátok közzé egy fogpiszkálot, vagy elvágni a sárga drótot és csendes lesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#602) cooi11


cooi11
senior tag

Ezeknél nem látok aktív hűtést a chipszetnél.

(#603) koko52 válasza cooi11 (#602) üzenetére


koko52
veterán

Ott van a burkolat alatt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#604) Geri Bátyó válasza koko52 (#603) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az a burkolat nem úgy van kialakítva, hogy hűtés legyen alatta. Ráadásul a ventit nem is oda szokták tenni.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#605) cooi11 válasza koko52 (#603) üzenetére


cooi11
senior tag

Ez durva!
A túloldalra rakták a légréseket.

(#606) koko52 válasza cooi11 (#605) üzenetére


koko52
veterán

Ha elolvasod le van írva, hogy venti hűti a chipsetet.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#607) Norman M249 válasza turistakolbi (#48) üzenetére


Norman M249
tag

Sőt mi több, most az iponnál pofátlanul olcsó vadi újjonan 37k az 1600x ami abszolult pariban van a 2600-al.

(#608) schawo válasza bajnokpityu (#596) üzenetére


schawo
titán

Intelnél nincs fent a spectre javítás, ezek szerint. Spectre javítás nélkül az intel kisblokkos ssd átvitele sokkal jobb, mint az amd-é. De a 9xxx már gyárilag tartalmazza a spectre védelmet, ott ez az előny elolvadt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#609) bajnokpityu válasza schawo (#608) üzenetére


bajnokpityu
félisten

De, up to date bios is, w10 is.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#610) Vesa válasza hobizoli (#561) üzenetére


Vesa
veterán

"annyiert tenyleg erdemes volt ekkora hujenek lenni :C :W"

Grat! :C

A tudomány a valóság költészete!

(#611) ati3x válasza syler123 (#591) üzenetére


ati3x
senior tag

Memoria inkompatinilitás már a múlt. Én az elején vettem egy 1700-est. Corsair 3000-es rammal. Kb a megjelenés után 1-2 hónappal. Anno csak 2666-on ment. (Ne felejtsük, anno az 1xxx ryzeneknél ez volt a hivatalos csúcs memó órajel) de az Asus kb a vásárlásom után 1-2 hónappal kihozott egy olyan Bios updatet, hogy gond nélkül ment 3000-en. (B350-es mikros atx-es lap) szóval ezt a memo inkopatibilitást el kéne már engedni..

(#612) Ragnar_ válasza schawo (#608) üzenetére


Ragnar_
addikt

Intel helyében ráírnám a PR diára, hogy +26% better SSD performance (with Spectre) ;]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#613) hokuszpk válasza bajnokpityu (#598) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Annyi elorelepes történt, hogy felvetodott bennem, hogy esetleg a déli híd v annak drivere szar az AMD el."

mit is mondtal, milyen lapban van a cucc ?
nemvettem eszre, hogy az nvme ssd-m lassabb lenne, az viszont igaz, hogy az MSI egy idoben majd minden bioshoz odairta, hogy " Improve M.2 compatibility."

** jut eszembe, van az msi biosban egy olyan, hogy "above 4G memory", nalam amig ezt nem engedelyeztem, akkor a windows esett - kelt, amikor az nvme ssd-t beroffentettem, azota viszont hibatlan.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#614) #90088192 válasza hokuszpk (#613) üzenetére


#90088192
törölt tag

Csak egy érdekes adalék:

Above 4G decoding

Since there was never an official answer and this is one of the first Google results:

This allows 64-bit PCIe devices to use addresses in the 64-bit address space. Since 32-bit operating systems cannot access the 64-bit address space*, this option is for compatibility reasons. In most cases, it does not need to be enabled. In my experience, most motherboards default to having this setting off. There's generally no harm in enabling it if you have a 64-bit OS.

Generally, people enable it when they have many PCIe cards installed, such as with triple and quad SLI and using GPGPU compute modules such as NVIDIA's Tesla. It's more commonly used in workstations and servers.

Since neither setting should cause issues on a 64-bit operating system, you can enable or disable it without any ill effect most of the time.

(#615) turbokappa


turbokappa
senior tag

Üdv
Hozzáértők válaszát várom! Szóval a helyzet az, hogy már napok óta (május 28-óta) stersszelek, hogy mi legyen. Rettegek hogy az oly megvigyazott i7 8700-am cserben fog hagyni. Nem tudja kihajtani a videókártyám és nem lessz meg a 60fps se csgóban. Most azonnal váltsak egy ryzen 2700x-re vagy várjak a 3700x-re míg megérkezik a tavaly leadott előrendelésemből? Ui: karikásak a szemeim mert már aludni sem tudok, teljesen összeomlott az életem...az asszony elhagyott mert amd-re akarok váltani, a gyerekek meg a gyermekotthonba kérték az elhelyezésük, még a macskám is undorral néz rám.

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#616) awexco válasza turbokappa (#615) üzenetére


awexco
őstag

Várd ki a 3700-et .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#617) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Eddig még nem volt soha AMD-m.

Itt pl. egy 3800X-nél kiírt 4,5ghz a valóságban mennyinek fog megfelelni? Bármint van valamennyi OC-re esély? Ha igen egy profi hűtő esetén mi az amit szerintetek még reálisan ki lehet belőle sajtolni?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#618) DudeHUN válasza turbokappa (#615) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ne haragudj, de az is sokat elmond a helyzetről, ha ilyen troll kommenteket kell nyomni, hogy jobban érezd magad. Inkább élvezd azt a i7 8700-at. Jó kis proci az. Viszont mint minden az informatikában le lesz nyomva. Most a rivális lesz, aki lenyomja. Evvan. Aki meg öröm táncot jár a sebezhetőségre, meg az Intel szopóágra... ez legyen a legnagyobb öröme. Én csak örülök, hogy lesz gyorsabb, olcsóbban és lesz késztetés a komoly fejlesztésre mindkét oldalon.

Gamer for Life

(#619) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Egyébként statokat és árakat elnézve, nem értem redditen meg minenhol neten miért mert a hatalmas Zen2 éjenzés.

Pár hete anno legdrágább 3900X-hez voltak cikkek amik 5 meg 5,1Ghz-es turbót írtak. Illetve még magyar cikkek is jóval olcsóbb árakat.

Ehhez képest drágább is és gyengébb is. Persze jó és szép, hogy sok mag, sok thread, de ha single core teljesítményben megint nincs ott az Intel mellett, akkor legtöbb felhasználó még mindig Intelt fogja választani ha játék a cél és nem munka.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#620) bajnokpityu válasza turbokappa (#615) üzenetére


bajnokpityu
félisten

:D :D
amit nem hajt ki a 8700, azt ezek az AMDk se fogják :D

ahogy irtam, nekem munkára is intel a gyorsabb, és nem is kevéssel. alig játszok, mégis intel irányban megyek tovább.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#621) DudeHUN válasza bajnokpityu (#620) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ez mára teljesen a használt programtól függ. A te esetedben érthető, mert az a progi jobban szereti az Intel processzorait. De egy átlag felhasználónál a Ryzen megjelenése óta ez nagyon nem egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#622) Ragnar_ válasza DudeHUN (#618) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Inkább élvezd azt a i7 8700-at. Jó kis proci az."

Mármint, hogy jó kis proci volt akár dupla áron is. Szinte érzem az elégedettséget, mikor bekapcsolod az FPS számlálót és attól a +5% FPS-től elégedetten hátradőlsz, és mondod magadnak, hogy életed legjobban elköltött 50k HUf-a volt az az Intel logó A sebezhetőség meg csak olyan amire minden Intel tulaj büszke lehet, csak azért rakták bele hardveresen, mert tudták, hogy az AMD-nek így sincs esélye. ;]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#623) DudeHUN válasza NandorHUN (#619) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Az egy kamu magát hitelesnek eladó Youtube csatorna miatt volt. Az AMD sosem kommunikált 5Ghz-et és lófasz árakat. Szerintem így sem rossz az árazás. 200 dolcsiért néz ki a lentebb említett i7 8700 teljesítménye. Az nem rossz, ha megnézed jelenleg az mennyibe kerül.

Gamer for Life

(#624) DudeHUN válasza Ragnar_ (#622) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nem minden a játék. De abban is jobb volt peldául. Van olyan program, ahol megérte az árkülönbözetet a plusz teljesítmény.

Gamer for Life

(#625) CPT.Pirk válasza turbokappa (#615) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A 8700K egy dolgot hajt ki, a pénztárcádat. Az ősz környékén ráadásul még 8600K-t sem kaptál 130.000Ft alatt. :P

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#626) koko52 válasza NandorHUN (#619) üzenetére


koko52
veterán

Csak találgatás volt minden cikk.
Az IPC-t növelték, ezért alacsonyabb mhz-en is jobban teljesít az intelnél.
Nem, már rég nem azt veszik, ha megnézed az eladásokat. A 2600, 2700 a Best Buy. Csak a fanok állnak ki még Intel mellett.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#627) DraXoN válasza turbokappa (#615) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

eleinte vicces volt, de szerintem már befejezheted :) ...

attól független válaszolva ha valakit érdekelne:
két esetben állhat a földbe a 8700(K):
1. találnak még komolyabb hibát a mostaninál ami olyan szinten javíthatatlan, hogy igencsak vissza kell fogni a cput, hogy kiszűrje a "gondot".. alapjában nem mondanék ennek sok esélyt.. de figyelembe véve, hogy folyamatosan új dolgokat találnak... és nem 1 pontján a cpunak, találtak "hibát" a cache kezelés, a TH adatmegosztás, a memóriavezérlő esetében már .. pedig ezek különböző területek (ez pedig nem biztató, hogy lehet-e még "hiba")...
2. lényegében összefügg az első esettel, hogy a javítás látszólag nem csinálna komoly teljesítmény vesztést önmagában, de "fluktáló" teljesítményt okozna (bár azt hiszem ennek elkerülésében mindent megtenne az intel) ez okozhatna esetleg játékokban mikrolagokat...

de ez kiemelném, kizárólag elméleti futtatás, hogy "hogy állhatna földbe"..
semmi se lehetetlen, akár csődbe is mehet az egész cég és akkor javítás se készül.. láttunk már nagy vállalatokat "bedőlni".. nagyobbat mint az intel olyan okból is mint amit Krzanich tett (profitmaximalizálás), de olyan miatt is, hogy nem követte le időben a piaci "trendeket", vagy ragaszkodott, hozzá, hogy más irányba halad (hiába volt piacvezető, beledőlt)... noha nem mindegyik vállalat szűnt meg közülük, de sokuk csak árnyéka egykori önmagának... és persze az amd-se szeretetszolgálat, ez nem volna jó dolog ha az intel megszűnne, vagy "bezsugorodna" a piaca elvesztésével, az árak megint hamar az egekben lennének (bár most is ott vannak a 10-15 évvel ezelőtti átlagárakhoz képest).

pedig úgy néz ki egy 2 évig legalább nem lesz válasza az intelnek a jelenlegi generációra se (2 év múlva meg amd esetén is jön új holmi, úgyhogy teljes rejtély milyen erőviszonyok lesznek akkor)..
a biztonsági hibák nélkül is rosszul állna az intel "jövőképe", a szerver piac is ugyan lassan reagál (hosszú tesztek, szoftver felkészítések), de ott is elindult a mozgolódás... az első epic jó volt, de nem annyira, hogy megérje platformot váltani.. de a második nagyon jó, a jövőre jövő modell meg keresztbe nyelheti le az intelt az SMT4 miatt.. míg intel kénytelen kikapcsolni az alapból is gyengébb SMT implementációját :(

pár dolog biztos, év végére azt tippeli, hogy az amd szerver részesedése elérheti a 10%ot (a legpesszimistább becslések szerint is).. illetve, hogy TR az epic miatt csúszik, és, hogy 16 magos ryzen 3xxx csak az intel miatt nem lett (egyenlőre)...

u.i.: trollkodni nem így kell, túl sokáig ütötted a vasat, és túl is toltad, ez már így nagyon erőltetett.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#628) turbokappa válasza Ragnar_ (#622) üzenetére


turbokappa
senior tag

A versenyhelyzetet meg kellett teremteni, különben az amd nem fejlesztett volna, ha mindig legyőzik😄

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#629) NandorHUN válasza koko52 (#626) üzenetére


NandorHUN
addikt

Best buy kinek? :)

Én a gépemet játékra használom. 70-ért vettem egy 9600K-t ami tudja az 5ghz-et ha kell és kész.

Nyilván nem tud annyit, mint egy 2700X, de játék alatt jobban fog szerepelni, mert tudja az 5ghz-et és még olcsóbb is volt.

Ha munkagépet építenék, akkor talán vettem volna a 2700X-et. Kicsit aggódtam Zen 2 miatt, hogy várni kéne, de most látva a specs-et és árakat megnyugodtam.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#630) koko52 válasza NandorHUN (#629) üzenetére


koko52
veterán

Az 1080-at amid van félgőzzel hajtja ki a sima 2600 46000 ft-ért 25-30 000 Ft-os lappal. Nekem 30-50%-on megy rtx 2060 mellett. VGA 99%-on.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#631) DudeHUN válasza NandorHUN (#629) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nem feltétlenül a gigaherzek miatt megy jobban játékok alatt. Az én FX-em is tudta a 4.8-at mégsem volt jobb...

Gamer for Life

(#632) NandorHUN válasza DudeHUN (#631) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ezzel tisztában bagyok, de legtöbb játékban tesztek alapján akkor is még 8600k 9600K is jobb volt a 2700X-nél.
Nyilván ha játékfejlesztők a több mag és szál irányába fejlesztenének más lenne a felállás, de jelenleg talán 2 játék ha van amiben 2700X kicsivel jobb, mint egy Intel K szériás proci.

A jövő az egy másik kérdés, de mire uda jutunk az kb. 3 év.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#633) DudeHUN válasza NandorHUN (#632) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Leginkább a memória kezelés miatt (késleltetés, IF,...) miatt voltak/vannak légyegesebbnek mondható különbségek.

Gamer for Life

(#634) NandorHUN válasza koko52 (#630) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igazából ez a CPU mennyire tudja kiszolgáni a GPU-t egy elég neheze felmérhető kérdés szerintem.
Mert az, hogy 30%-on pörög a CPU nem jelent semmit, A 99% meg jó, látszik hogy nincs CPU bottleneck, de csak ez alapján nem fogod látni, hogy mennyi tartalék van a CPU-ban még.

Nekem is 8 éves 2700K-m 4,7Ghz-en csak 40%-on pörgött, de GPU 86%-on volt, anno látszott, hogy már nem elég.
No meg az se mindegy mivel játszik az ember.
Pl. Assassins Creed új részében mintha 2700X egy használlal jobb lenne mint a 8600K/9600K. Minden más címben meg a 8600K győz. Én ezért vettem Intelt, olcsóbb és egyelőre jobb.

Majd 3 év múlva ha jön a fejlesztés a több mag/szálra akkor megint körbenézek. De addigra se a 2700X, se a 8600K nem lesz elég más okokból. Egyik a single core teljesítmény miatt, másik meg a kevesebb szál miatt.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#635) CPT.Pirk válasza NandorHUN (#632) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jobb volt, oké. De kérdés az, hogy bármelyik kevés volt a megfelelő FPS eléréséhez?

Amúgy ahol tényleg jobb egy Intel proci, az az olyan játékok esete, mint pl. a Stellaris, ami midgame környékén már érezhetően lassul, lategame meg gyakorlatilag bármilyen gépet rakhatsz alá, nem lesz elég neki...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#636) b. válasza koko52 (#630) üzenetére


b.
félisten

Azért a monitorozó progiknál érdemes figyelmbe venni, hogy ha a 4- 6-8 fizikai mag full terhelésen megy vagy éppen a virtuális szálakra csak pár százaléknyi terhelést tud rádobni az ütemező és a virtuális szálak malmoznak, akkor 50 % terhelést ír ki neked, miközben a CPU valós fizikai magjai valójában 100% on pörögnek

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#637) lemusz válasza b. (#636) üzenetére


lemusz
addikt

+1

Imádom amikor HT-s/SMT-s tulajok jönnek ezekkel a "malmozik a procijuk" példákkal.

(#638) turbokappa válasza DraXoN (#627) üzenetére


turbokappa
senior tag

A diszkrimináció nálad csak az intelesekre vonatkozik?Mert egy amdfanboynak sem írtál be, valószínű hogy az teljesen normális az amit művelnek. Már nagyon kivolt a tököm azzal hogy vége a világnak ha vki nem az új 3000x ryzenre vált ( direkt nem fogok nickeket írni).

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#639) wwenigma válasza turbokappa (#638) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Rohadt unalmas vagy.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#640) turbokappa válasza wwenigma (#639) üzenetére


turbokappa
senior tag

Direkt nem akartam leírni a TE neved sem😉
Ezzel befejeztem az offolást.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#641) DraXoN válasza turbokappa (#638) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

most tényleg nem tudom miről beszélsz ...

nem igazán érdekel ki milyen "fanboy" ... ha hülyeséget ír és van kedvem, és időm válaszolni akkor annak is írok... (nem egyik vagy másik módon tekintek a világra)

amire meg írsz most, abban egy a "troll szövegre" írtam egy teoretikus véleményt, hogy mi kéne ahhoz, hogy "földbe álljon" az intel (jelenleg NEM áll ez fent).. ha már a földbeállást emlegetted...

sosem mondtam, hogy mindenki csak ryzen 3xxx-et vegyen mostantól.. az viszont tény, hogy az amd útitervre az elmúlt 2 évre vonatkozólag sokkal biztatóbb mint az intelé...
hidd el, ha van egy keret amiből gépet kell építeni (venni) és az adott árkategóriában az intel jönne ki jobban (az adott célra), gondolkodás nélkül megvenném... a másik a "gép használati időtartam", nem kell mindig rohanni a legújabbért, én is a sajátomat igencsak régóta használom.. amíg elég a teljesítménye nem rohanok cserélni...
az asztali gépem esetén 10 év alatt összesen költöttem kb. annyit a gép alkatrészre mint az egy szem 8700 cpu jelenlegi ára (~90-100k).. persze a régi alkatrészek eladásával beleszámítva, de akkor is ez egy nagyon-nagyon jó ár-érték arányú megoldás volt, persze, ezt most már nem igen van hova fejleszteni értelmesen tovább, csak egy nagyobb összeg "ráköltésével".. az irodai gépem viszont intel (most még), a munkahelyi szerverem intel, az itthoni "home" szerverem újfent intel (ráadásul utóbbi egy n230-as intel atom).. laptop van a családban intel és amd is (mind én vettem ennek-annak, az alapján melyik éri meg).
persze örülök ha egyenlők az erőviszonyok és ha megéri akkor szívesen veszem a "kisebb cég" termékét.. de ha nem érné meg, nem venném azt. ez ennyi.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#642) Ragnar_ válasza DudeHUN (#624) üzenetére


Ragnar_
addikt

Tudom tömörítésre és PUBG low 720p-re csak az Intel, renderelésre meg AMD. :K De egyébként igaz, hogy ezzel a gennel érte be az AMD az Intelt egyértelműen, és sok program Intel optimális, hiszen 3 éve valószínűleg kevesen vettek volna AMD konfigot, de úgy tűnik az AMD jelen gennel tényleg pontot tesz az Intel 14++++++ -ére. És az is igaz, hogy sok játék pl. elvan még 6 maggal, de ha az AMD (használható) HT-t is ad ugyanazon az áron. Akkor az adott proci valamelyest jövőtállób. Kb. mint anno az i5/i7 esete. Azért van olyan játék ami egy 4c/4t régi i5-ön már nem problémamentes, viszont egy 4c/8t i7-en még problémamentes.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#643) wwenigma válasza turbokappa (#640) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem, itt az a baj hogy egy apróságot nem veszel észre miszerint ép ésszel felfogható hogy azonos teljesitmenyt intel logó alatt majd kétszeres árszorzóval kapsz meg. Ha van erős procid, SENKI nem mondta hogy váltanod KELL.

Viszont én továbbra is azt mondom hogy a helyedben a 8700-at eladnám és építenék egy Ryzen rendszert e miatt. És még pénzem is maradna. ;]

Aki pedig most kérdezi tőlem hogy 8700 6/6 vagy 2600(x) 6/12 annak egyertelmuen a 2600(x) de inkabb varjon és 3600(x)...kivéve ha utálom, na akkor vehet intelt...egyszeruen azert mert 96ezret kérnek el minimum a 8700-ért és ugyanott 50ezerrel olcsóbban van 46ezerért 2600. Valóban 110%-kal gyorsabb az inteled? Gyk az árkülönbségből megvan egy normalis alaplap + 16GB DDR4-3000 ... :U

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#644) CPT.Pirk válasza wwenigma (#643) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez a kép amit márciusban csináltam eléggé elmond mindent:

Baloldalt a most 47k körül kapható R5 2600 4.05GHz-en, jobboldalt meg a 8700k, ami 115k körül van.
Még úgy is brutális a difi mindössze kb. 10..15% extra teljesítményért, hogy rá kell szánni 10k-t egy rendes léghűtőre a Ryzennél all-core 4GHz vagy feletti tuninghoz.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#645) hokuszpk válasza NandorHUN (#619) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az AMD elore __SEMMIT__ nem mondott a varhato frekirol, magszamrol, árrol, anyamtyukjarol.
a talalgatasok meg neha bejonnek, neha nem, de inkabb nem. mint pl. most.
aki keszpenznek vette, az igy jart. de ha tanulsz az esetbol, majd legkozelebb nem te jatszod el hiszekeny urat.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#646) eldiablo válasza CPT.Pirk (#644) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Azonos órajelen nekem ez jött ki:

9900K 6/12-re butítva.

Mindkettő alatt Samsung B-die kit, de a Ryzen alá került a 4266-os Trident RGB, biztos azért a difi. ;]

(#647) Ragnar_ válasza eldiablo (#646) üzenetére


Ragnar_
addikt

Azért az a RAM kit nem olcsó, viszont, ha a Ryzen így fog skálázódni DDR5-el is akkor lehet, hogy az AMD-nek semmit nem kell csinálnia, mert csak a DDR5 hoz vagy 10-15% teljesítményboostot :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#648) koko52 válasza Ragnar_ (#647) üzenetére


koko52
veterán

Itt van olcsó Aegis ramokkal :

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#649) eldiablo válasza Ragnar_ (#647) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

3600-on mentek mindkét platform alatt, lásd CPU-Z memory tab.

(#650) CPT.Pirk válasza eldiablo (#649) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kemény ramok! :K Sajnos többségünknek meg kell elégednie a 3000MHz@CL16 olcsó Aegis kittel. - nem mintha nem érné meg piszkosul az árát.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.