Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Menthirist válasza rumkola (#300) üzenetére


Menthirist
veterán

Csak nem ezt a részt hangsúlyozta, hanem azt, hogy az ezeréves intel is gyorsabb mint az új amd-k. Ezért hangsúlyoztam ki külön, amit írtam.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#302) sb válasza bajnokpityu (#290) üzenetére


sb
veterán

Ez egyedi eset lehet. Nem arról van szó, hogy CB-ben jó a Ryzen és minden másban bukik... mint mondjuk a fura felépítés miatt anno a Bulldozer.
Ha megnézel egy 10-40 programos tesztet, átlagban is egálban vannak az Intellel 1-2 spec kiugró esetet kivéve.

Szóval ha 6 vs 4 mag összehasonlításban is lassabb akkor ott valami nagyon félre van csúszva.
Ami fura, hogy még csak optimalizáció se nagyon lehet, mert bármiféle extra optimalizáció nélküli kódok is jól mennek Ryzenen... különben megintcsak borulnánk a sok programos tesztek átlagai.

(#303) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

Várósak nagyon a tesztek :P

Off:
Ugyanitt 8700k 5,1Ghz-ra húzva eladó lappal rammal házzal, :D
Nagyon fűűűt és jön a nyár is, :D

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/muerte188

(#304) sb válasza b. (#265) üzenetére


sb
veterán

Azért ez így erős csúsztatás.
A K-s procinak is tartania kellene a TDP-t.
1. Tuning attól lesz ha tuningolsz. Akkor nem elvárás a TDP betartása.
2. És többnyire kézzel kell tuningolni - de Z-s lapoknál van ami alapból "tuningol" vagyis kiüti a TDP limitet bármiféle hozzányúlás nélkül. Ez így gyk. átverés nem "elvárás", hiszen vagy nem olyan gyors mint a (kiütött TDP-s - akár hozzányúlás nélkül is) tesztekben vagy jóval többet fogyaszt.
Ennyire egyszerű a matek.

És az sem igaz, hogy csak K-st érint. Ott a sima 8700. Z és B lap között van 20-25% különbség teljesítményben. Vagy ha nincs akkor nyilván fogyasztásban...

(#305) emmm


emmm
senior tag

Hűha, a 3700x elég pofás! :C

(#306) HUNszabi90 válasza awexco (#292) üzenetére


HUNszabi90
csendes tag

Mindenről nem tudok nyilatkozni, de Machine learningben / Játékfejlesztésben nem szokás 32bites float fölé menni ( egyedi esetekben természetesen megtörténhet ), sőt inkább alá szoktak lőni, célhardvereken mint a mobil gpu vagy movidius stick (max 16 bit) 16/8 biten megy a számítás.

Szimplán mivel nem volt alternatíva az intel elterjeszthette a saját libjeit. Most, hogy megjelent az AMD kell pár év mire reagálnak a szoftverfejlesztők, hogy akkor AMD-re is rendesen megírt libekre térjenek át. ( Persze ehhez az kell, hogy vevői / piaci oldalról megfelelő nyomás alá helyezzék őket )

(#307) Cathulhu válasza bajnokpityu (#287) üzenetére


Cathulhu
addikt

Mint ahogy más is írta, kb biztos, hogy azért mert MKLt használ, az meg az Intel saját könyvtára, nem Intel procikon meg SSEt se gyakran használ, nemhogy AVX1-2t. Ennek semmilyen technikai limitációja sincs AMDn, csak újabb indok, miért ne használjunk zárt libeket. A matlab is akkor kezdett elkurvulni, mikor a saját korábbi gyakorlatától elérve MKL only lett.
Arról nem az AMD tehet, hogy olyan futóversenyen indítod, ahol a nem intel versenyzőknek eltörik a lábát. Ettől viszont nem lesz gyengébb proci, csak a szoftvered korlátozott be téged egy olyan helyzetbe, hogy elvette tőled a szabad választás lehetőségét.
Ahol egyértelmű az Intel fizikai előnye az 256 vagy 512 bites SIMD műveletek, de az is csak a Zen 2ig

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#308) hackeeeee válasza SZKEBE75 (#225) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ő, a 9900K is 8/16, szerintem. :U

Bár így utólag, valaki biztos mondta már.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#309) rumkola válasza hackeeeee (#308) üzenetére


rumkola
veterán

pont ezt írta...

(#310) hackeeeee válasza rumkola (#309) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, a nem kimaradt, so sorry.

Véleményem szubjektív...

(#311) satz18 válasza hackeeeee (#308) üzenetére


satz18
őstag

Intel ajánlásával csak 8/8. A múlt heti zombi invázió óta. Persze azóta is 170 USD-vel drágábban adják mint a 9700K-t.....

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#312) Bici


Bici
félisten

Vótmá?

Intel Unveils 10th-Gen Core Processors, 10nm Ice Lake, 18% IPC Improvement, Sunny Cove Cores, Gen11 Graphics, Thunderbolt 3

mod: inkább kicseréltem a linket az tomshardware verzióra.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#313) kleinguru válasza Bici (#312) üzenetére


kleinguru
addikt

Ott nevettem fel (nem annyira igazodom ki az intel katyvasz elnevezés és roadmap tengeren), amikor a tdp osztályokat olvastam :D

Egészen addig tetszett is:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#314) Bici válasza kleinguru (#313) üzenetére


Bici
félisten

Ez még csak laptop-ba való széria, de majd jön asztalra is.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#315) Kvg válasza Yany (#19) üzenetére


Kvg
senior tag

Ha rábasznak 50% -ot, akkor marad a külföldi vásárlás.

(#316) poci76 válasza bajnokpityu (#293) üzenetére


poci76
aktív tag

Lebegopont nemigen van matrix szamitasban

Akkor megyek és visszavonatom a harminc cikkemet, ami véges térfogat szimulációkkal kapcsolatos, rengeteg lebegőpontos mátrixszámítással. :D

(#317) kleinguru válasza Bici (#314) üzenetére


kleinguru
addikt

Mikor érkeznek?

Jól hangzik a 18% ipc növekedés, de 6. sorozathoz képest...

A jelenlegi 9. generációhoz képest mennyivel fog változni?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#318) Carlos Padre válasza bajnokpityu (#284) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ez az! Szólni kéne az intelnek, hogy eztán ezt a tesztet tekintse mérvadónak a cine helyett! :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#319) hackeeeee válasza Bici (#314) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az ár lesz a legnagyobb kérdés, ha van eszük, valahogy megpróbálnak lefelé árazni, ha nem, akkor érdekes lesz.

Véleményem szubjektív...

(#320) eldiablo válasza Bici (#314) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

A fő kérdés, hogy mikor?

(#321) Chaser válasza kleinguru (#317) üzenetére


Chaser
titán

3-5%-ot max, genenként ugrott annyit, még jó h nem az első genhez viszonyítanak, azért itt látszik h nyiknyikölnek' ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#322) Ragnar_ válasza Geller72 (#266) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ha szerinted az i9-9900k akár 7.6GHz-en is megy, sok szerencsét hozzá.
(Gondolom az Intel csak visszafogja, hogy jövőre még nagyobbat üssön, hiszen van még benne több mint 2.5 GHz órajeltartalake. ;] )

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#323) turbokappa


turbokappa
senior tag

Korai még az öröm az amd fanoknak. Lehet teljes platformváltás kell majd, új alaplap a 3000 szériának stb.Most is egy x470 milyen szép árban van. Pont ua fogja csinálni mint az intel csak figyeljétek meg. Amúgy meg mekkora kunszt fele akkora csíkszélességen picivel jobb lenni?

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#324) bajnokpityu válasza Carlos Padre (#318) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hát nemtom. újra lefuttattam. ezen a proggin a 2700as( nem is 2600 volt) pont a 4770 sebességét tudja. és pont a dupláját a 8700K.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#326) Chaser válasza turbokappa (#323) üzenetére


Chaser
titán

nem kell új platform, rossz nyomon jársz:) de ha már fanozol, jó látni h sok intel fan is váltott amd-re ( : és egyre többen fognak, van akit meggyőznek az észérvek, és vannak a többiek, akiknek a fanozgatás megy csak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#327) Johnny_vT válasza turbokappa (#323) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

"Amúgy meg"
A sértődött kisgyerkőcök kedvenc szókapcsolata.

Lásd még: "nem is olyan szép az új Matchbox-od, amúgy meg apukám erősebb a tiédnél"

Bár tudnám, hogy az emberek miért veszik magukra és miért sértődnek meg az ilyenen. Tönkreteszi az önigazolást? Mint korábban írtam: inkább élvezzük, hogy 3-4 év után végre ismét tart valamerre a technológia és nem egy helyben toporognak 5-10%-os teljesítmény plusszal és nagyobb árcédulával minden évben a CPU-gyártók...

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#328) eldiablo válasza Geller72 (#266) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Tehát ha valaki kiválogatta több százból azt az egyet ami folyékony héliummal megy 7600Mhz-et az azért kicsit sem nevezhető üzemszerűnek.
Egy 9900K jó esetben vízzel 5.2Ghz-et megy.

(#329) nubreed válasza Chaser (#326) üzenetére


nubreed
veterán

Az önigazolás szükséges, ezért járnak ilyen topikokba. Valamivel meg kell magyarázni saját magának meg az asszonynak, hogy miért jó kiadni 30-50% -al több pénzt 2-3% plusz teljesítmény többletért. És most már ez is eltünt a bejelentett 3. generációval. Dehát ugye...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#330) Ribi válasza eldiablo (#328) üzenetére


Ribi
nagyúr

Jó esetben. Mert ahogy több teszter is írta, eléggé lutri a dolog. Valaki tesztelt többet és 4.8-5.2G között változott a stabil eredmény. 5.2G az a nagyon mázli kategória.
Jaj most kicsit visszaolvastam, hogy mennyire értelmes "vita" ez :O

[ Szerkesztve ]

(#331) BiP válasza turbokappa (#323) üzenetére


BiP
nagyúr

"Lehet teljes platformváltás kell majd, új alaplap a 3000 szériának stb."
Aki intelről vált, annak biztosan. ;] (ahogy majd nekem is.)
AM4-ről meg nem nagyon fog kelleni, csak akinek régi alaplapja van. De már linkelték itt a hivatalos kompatibilitási nyilatkoztatot.

"Amúgy meg mekkora kunszt fele akkora csíkszélességen picivel jobb lenni?"
Mekkora kunszt feleakkora csíkszélességet elérni?

(#332) satz18 válasza turbokappa (#323) üzenetére


satz18
őstag

"Amúgy meg mekkora kunszt fele akkora csíkszélességen picivel jobb lenni?"
A 15 % IPC növekedés az mennyire függ szorosan össze a csíkszélességváltással szerinted? :U

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#333) Dilikutya válasza Johnny_vT (#294) üzenetére


Dilikutya
félisten

Csak mellékesen, a lesajnált 8 magos FX-ek ma is tökéletesen megállják a helyüket. Sőt, mondhatni erőre kaptak a többszálúsítás elterjedésével. Lehet, hogy energiatakarékosság szempontjából nem bajnok architektúra, de ma is jól használható processzorok. Az én A10-6800K APU-m CPU részével sincs probléma, játékra tökéletesen jó (multi nincs). Anno az IGP része is egészen erős volt, de nyilván afölött jobban eljárt az idő.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#334) Johnny_vT válasza Dilikutya (#333) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Barátnőmnek én is A10-zel építettem egyetemi tanulós PC-t, pöpecül visz még ma is mindent ami irodai felhasználásnak nevezhető :) De azért senkinek sem ajánlanám, hogy ilyen öreg rendszert építsen, egyszerűen már túl öreg.

(#331) BiP
Ez volt ám az oltáska :C

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#335) lenox válasza turbokappa (#323) üzenetére


lenox
veterán

Amúgy meg mekkora kunszt fele akkora csíkszélességen picivel jobb lenni?

Nekem ugy tunik, hogy maga a fele akkora csikszelesseg egy(-ket) 10 millard dollaros kunszt, meg egy olyan 5 eves. Ez ebben az iparban technikailag talan a legnagyobb kunszt. Marketingben meg termekmanagementben sokkal gyengebbek, ez az intel szerencseje (eddig).

(#336) CPT.Pirk válasza Dilikutya (#333) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mint korábbi FX tulaj igazat adok neked, de azt tegyük hozzá, hogy 4GHz felett volt értelme az FX prociknak, csak ott meg már zabáltak. :)

ME Andromeda alatt szépen ki is jött a hatása, mikor 4 magos phenomról 8 szálas FX-re váltottam fillérekből és szépen kihasználta az összes szálat.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#337) kleinguru válasza satz18 (#332) üzenetére


kleinguru
addikt

Jogos. Úgy akartam kérdezni, hogy a ~ azonos IPC-nek mi köze a csíkszélességhez:DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#338) Dilikutya válasza Johnny_vT (#334) üzenetére


Dilikutya
félisten

Építeni nem is, de ha még megvan, nincs értelme cserélni. Én játszok is vele, van benne SSD meg egy Radeon RX570 4GB, és 1080p-ben nincs kompromisszum egyelőre. Fix 60fps-hez nem feltétlenül elég a CPU mindenhol, bár idei játék nem is volt próbálva szerintem, csak a Resident Evil 2 demója, de úgy rémlik, az akörül futott. Szerintem bőven kihúzza még ezt az évet nálam, sőt a jövő évet is, mert amennyi időt tudok rászánni, azért igazán fölösleges új gépet venni, akkor is, ha megtehetem. Az RX570-et is csak azért vettem, mert kifogtam egyet akkor 45-ért, az RX550 meg elment egy évesen ugyanannyiért, mint amennyiért anno vettem, csak lestem, hogy megugrott egy év alatt annak az ára is. Most nézem, az RX570-em is visszamászott, jókor, jó helyen csaptam le rá. De kihasználva az se nagyon van. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#339) b. válasza sb (#304) üzenetére


b.
félisten

Tehát akkor mi volt az erős csúsztatás? Érthetetlen a vadaskodas meg az ilyen szövegek, hogy csúsztatás, meg ilyen felesleges személyeskedéssel kezdeni egy hozzászólás. Mi értelme ennek, hogy hazugsaggal vadolsz és úgy kezdesz egy hozzászólást?
Van pár Z deszka ami automatikusan. kiuti a power limitet, ha bármiféle szorzót módosítasz vagy a gyarinal magasabb frekis ramot teszel bele, mint amit a CPU támogat. meg van olyan amit manuálisan kell/lehet atallitani.A fenti esetekben történhet az meg, hogy 180 wattot kajal egy 95 wattos CPU.Ha fix TDP kerettel Jaratod akkor nem lepi át MSI nel a HEDT nel van olyan is hogy akár a ramot is leszsbalyozza a TDP keret atlepesenek elkerülése miatt. de nem is olyan gyors vagy dtoppol, mint írtam is ez a helyzet nálam is a 6800 K nal. Én nem engedem szabadon a TDP t és lemondok teljesitmenyrol. cserébe 110 Watt korul eszik 140 Watt TDP vel.
Non k procirol én nem beszéltem,nem írtam hogy csak azt érintii. Se arról hogy gyorsabb vagy hogy nem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#340) nubreed válasza BiP (#331) üzenetére


nubreed
veterán

Egyedül talán a PCIE 4.0 miatt lesz érdemes váltani alaplapot is előbb utóbb, mármint a kompatibilitási listán kívül. Bár nem tudjuk egyelőre, hogy mennyi pluszt fog jelenteni a PCIE 4.0 a 3.0 -hoz képest a gyakorlatban.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#341) Hopkins95 válasza turbokappa (#323) üzenetére


Hopkins95
addikt

Hogy Carlos Padre kollégát idézzem:
Az, hogy az Intel 30+ évig a jobb gyártástechnológia miatt tudott leginkább elhúzni gondolom nem zavar, csak hirtelen most lett probléma. Nézz csak vissza, azonos csíkszélességen kiábrandító az Intel "előnye"
;)

Amúgy a Biostar már bejelentette, hogy működni fog a 2 éve vásárolt B350-es lapomon a Zen2-es processzor.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#342) VGNGR válasza turbokappa (#323) üzenetére


VGNGR
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#343) Dilikutya válasza CPT.Pirk (#336) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért azt tegyük hozzá, hogy üresjáratban meg netezés közben nem égeti le Paksot, amúgy meg nem 0-24 játszol vagy renderelsz. Kicsit túl van lihegve ez a fogyasztás dolog.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#344) eldiablo válasza Ribi (#330) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Akkor mákos mindenki a környezetemben, mert all core 5Ghz alatt még nem láttam 9900K-t.

(#345) ati3x válasza Hopkins95 (#341) üzenetére


ati3x
senior tag

Jepp.. Az ön micro atx-es b350-es Asus deszkámhoz is van már bios frissités... :) Szal erröl ennyit.

(#346) eldiablo válasza turbokappa (#323) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Asus X470-i lapomra kint van 2 hónapja az update az új CPU-khoz.

(#347) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Valaki amúgy már megvette? (Előrendelte stb. Nem tudom milyen státuszban vannak perpill )
Mert ahogy lehetett, èn pl azonnal előrendeltem az új Gridet...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#348) Ribi válasza Dilikutya (#338) üzenetére


Ribi
nagyúr

A nincs értelme cserélni egy erős túlzás.
Nagyon attól függ, hogy mivel játszol.
Ha olyannal ahol kell az 1 magos sebesség, akkor durván földbe áll.
Ha kihasználja a játék a sok magot akkor egész jó.
Már írtam, hogy ismerősnek van 1050ti, nekem 1060, nála 2600 van és fix 60 fps, nálam meg 30-40.
Szóval az értelmetlen egy igen erős túlzás.

(#349) CPT.Pirk válasza Dilikutya (#343) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Konnektori, műszerrel mért fogyasztásom 300W-ot túl tudta lépni sima játék alatt, 4.3GHz-en 8 szállal. Az eredeti AM3+ alaplapomnál a VRM tagok körül megbarnult a nyák, pedig abban még "csak" 4GHz-en ment a proci, aztán vettem egy fasza lapot ami bírta.
Idle persze megvolt mindez 80W körül, de én szeretek játszani és érdeklődési köröm miatt fordítok programkódot is, meg videót is konvertálok.
És akkor még nem is említettem meg a 9000-es FX, gyári kazán szériát. :N

Most a Ryzenem fix 4GHz-en 12 szállal nagyobb számítási teljesítményt nyújt fele ekkora felvett teljesítménnyel, mint az FX-em.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#350) BiP válasza nubreed (#340) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem 1 évig kb. semennyit.
VGA fronton nem akkora limit a 3.0, max az m2-es SSD-k profitálhatnak belőle később, de még nincs ilyen cucc úgysem. Se VGA, se SSD.
m2: Sima desktopban egy mai, a 3.0 határait feszegető ~3500MB/sec átvitelű SSD nem hiszem, hogy bottleneck a rendszerben :)
Mivel a 4xx-es alaplapok (meg a jobb 3xx-esek) is támogatják az új Zen2-t, én nem nagyon rohannék az újért, csak ha hosszabb távon tervez az ember. Függ az árkülönbségen is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.