Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Ragnar_ válasza eldiablo (#649) üzenetére


Ragnar_
addikt

Vagyis a Ryzen profitálhat a magasabb RAM frekiből nem ? (Vagy a 9900 3600MHzen ment a 2600x pedig 4GHZen ?)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#652) Raymond válasza CPT.Pirk (#650) üzenetére


Raymond
félisten

Na ja, de azert kerdes hogy megeri vagy nem a majdnem dupla arat az hogy a 3000 CL16 helyett legyen 3600 CL17 mert az utobbi mar 128+ EUR mig az elobbi 69EUR.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#653) CPT.Pirk válasza Raymond (#652) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyértelműen nem, de minden hardvernak van luxus kategóriája ahol már nem azt nézed, hogy megéri-e.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#654) joey04 válasza koko52 (#630) üzenetére


joey04
titán

Egy csomó tesztben látni, hogy 2600 mellett egy 2060 nem pörög végig 99%-on, plusz ahogy írták is, az, hogy 30-50-et ír a procira, nem azt jelenti, hogy csak annyit használ. Az is látható, hogy a legtöbb játékban egy 9400 is több fps-t hoz ki egy 2060-ból. Tehát egy 2600 elégséges a 2060/1080-hoz, de hagy benne azért. Majd a 3000 talán már beéri ebben is az Intelt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#655) NandorHUN válasza hokuszpk (#645) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nem tudom mire ez a fölényes lekezelő stílus.

Én nem játszottam el semmit, mindenhol folyt a csapból is a Zen2 mese, magyar oldalakon is a hivatalosnak feltüntetett specs-ekkel. Amúgy se értem miért ne lehetne hinni vagy gondolni arra, hogy AMD pár héttel hónappal hivatalos megjelenés előtt szivárogtat infókat a CPU képességeiről. Intel és konkurencia megjelenés sehol a láthatáron, szóval ha több vevőt be akarnak vonzani és megvan a specs akkor se értem miért ne tennék meg, hogy szivárogtatnak.

Egyébként én csak örülök a hírnek,mert Intelbe már beruháztam.

Akinek tanulnia kéne - mondjuk modort - az inkább te vagy :)

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#656) wwenigma válasza NandorHUN (#655) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az a probléma hogy teljesen mindegy milyen frekikkel jott ki mert mar most is a 2xxx szeria jobb vetel a 3xxx pedig megjobb mint az intel aktualis ajanlata....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#657) NandorHUN válasza wwenigma (#656) üzenetére


NandorHUN
addikt

Mint írtam specs fényében attól függ mire.

Játékra benchmarkok alapján jelenleg még mindig a single core teljesímény a nyerő.
Egyedül talán új AC amiben 2700X jobb volt, mint egy 8600K (azért ezt mondom, mert ez jóval olcsóbb, mint a 2700X). Többi játékban pedig még olcsóbb 8600K is "nyert" 2700X szemben.

Ha munkára lenne a gép akkor AMD nyer, ha játékra akkor én még maradok Intelnél.

Előző procim egy 2700K-volt 8 éves ... és már akkor is mikor vettem jött a nép, hogy hyperthred mennyire jó lesz,meg majd fejlesztenek rá,stb.. hát 8 év eltelt és látok 2 olyan címet, ami tényleg használja és él vele.
Ennek még kell pár év.

De ha valakinek munkára kell az AMD vegye azt inkább én is azt mondom :)

Vagy be akar fektetni az alapba, hogy majd később AMD milyen jó lesz sinle core-ban is.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#658) koko52 válasza joey04 (#654) üzenetére


koko52
veterán

Sorry, lemaradt hogy 1440p. Ezért nem hagy benne.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#659) wwenigma válasza NandorHUN (#657) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Figyelembevéve mit "vesztel" jatekokba féláron (!) szerintem nem kérdés... :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#660) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

AMD Ryzen 5 3600 Benchmarks Leaked - Beating The 8700K & 1800X

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#661) hokuszpk válasza NandorHUN (#655) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Nem tudom mire ez a fölényes lekezelő stílus."

jogodban all annak erezni, ha visszaolvasol a forumban, en feleve azt promotaltam, hogy kamu az egesz, es karos az AMDnek. A reakciodbol az jon le, hogy sajnos igazam volt.
ha bedoltel, hat bedoltel, nem kell ezt szepiteni.

"Akinek tanulnia kéne - mondjuk modort - az inkább te vagy"

lehet. de sajnos a hiszekeny Dezsoket csak egy pici pofozkodas aran lehet raebreszteni, hogy nem kell bedolni mindennek. Foleg nem a netrol innen-onnan szarmazo infoknak.
Majd ne lepodj meg, kuldok par phising levelet, hogy ellenorizzem mukodik-e a smirglimodor.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#662) hokuszpk válasza NandorHUN (#655) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Nem tudom mire ez a fölényes lekezelő stílus."

megvan, innen tanultam.
az elso par sor.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#663) Interceptor válasza rumkola (#460) üzenetére


Interceptor
addikt

Killing floor 2 ha már sérülés model

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#664) Interceptor válasza Chaser (#462) üzenetére


Interceptor
addikt

Személy szerint megőrülnék ha konzolon kellene játszanom. Mi lenne pl a moddinggal, vagy az olyan jobb fajta indie/middleground játék játékokkal(igen, itt nem a mai AAA "valóságszimulátorokra" gondolok) amiket csak pc-re lehet elérni? Egér, klaviatúra használat mennyire működik konzolon?

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#665) lacus83 válasza CPT.Pirk (#644) üzenetére


lacus83
senior tag

Nem tudom de én még mindig játékokkal játszom és nem Geekbench el. Mint ahogy vga esetbén sem 3DMarkal és társaival.
Ez az olcsóbb azonos áron dolgot meg el kellene engedni mint érvet, mert ha jó konfigot akar az ember ugyanúgy meg kell venni a drága lapot Ryzen alá is. A gyorsabb ram sem mindegy még akkor sem ha már olcsóbbak a ramok.
A hűtő kérdést én nem venném ide, mert aki komolyabb gépet épít úgy is vesz jó hűtőt ha Intel ha Ryzen.
Aki pedig a szoftveres veszélyes, nukrealis katasztrófát előidéző I7 8700et ki akarja dobni egy papíron és Pr anyagban tuti Ryzen 3xxx miatt az szóljon nyugodtan. Szívesen keresek Csóri Intel Cpujanak helyet.
Szerintem várjunk hivatalos tesztre, árra és stb infokra.
Utánna koronázza meg bárki a Ryzen 3XXX szériát.
De az is beszédes hogy a Ryzen 3XXX esetben arat emelt az Amd a 2XXXhez képest.Vagy azt hisszük ha valami jó és versenyképes azt olcsón is adják amíg világ a világ. Engedjük már el az esti meséket.
Amúgy pedig ha valaki ráér magyarázza már el mikor tanult meg az Amd Cput csinálni, vagyis azt tudom 10 év kellett hozzá. Azt mondjátok meg az Intel most elfelejtett Cput fejleszteni?

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#666) Archttila válasza lacus83 (#665) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Emlekeim szerint mar a 90's evekben is jobb/olcsobb CPU-t csinalt mint az Intel. (lasd K6-2) :)

Ettol fuggetlenul en is elpartoltam toluk mert bar a proci jo volt, sajnos ertelmes lapot (akkoriban) nem talaltam hozza. (VIA chipset es baratai)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#667) DudeHUN válasza lacus83 (#665) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Az utolsó bekezdéshez: senki nem felejtett el semmit se most se anno. Most az Intel került a fejlesztésekkel hátrányba. A Zen gyártása gazdaságosabb, és maga az architektúra is versenyképes az Intelével. Mellé most nem az Intel van gyártástechnólógiai előnyben kivételesen, hanem az AMD. Ez ezen a Ryzen 3000-es szérián az eddigi infók alapján nagyon is látszik.
Btw. nem az első eset lesz, hogy szinte minden tekintetben az AMD-nek lesz gyorsabb processzora. Csak a Bulldozer anno egy szép kis melléfogás lett, ezért is lett ekkora dominanciája a kékeknek.

Gamer for Life

(#668) CPT.Pirk válasza lacus83 (#665) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miért kellene drága lap a Ryzen alá? Nézz meg egy Asus Prime Plus B350 vagy most már B450 lapot. A B450-es olcsó és jó.

Minimális extrát tud csak az X470-es chipsetes "prémium" lap egy jó B450-es laphoz képest. Se tuning, se fps előnyöd nem lesz egy X470-es lappal egy B450-es laphoz képest.

A másik meg, céges gépben ritkán van gémer vga. Az enyémben 1060 van, viszont a cégnek nem számított mit vesz és mennyiért, így röhögve megvették a 8700K-t ősszel, mikor 130..150000Ft körül volt az ára, hogy egyforma gépek legyenek... Nyilván cégnél nem fogom felrakni a Steam-et és így nem nyomok játék tesztet se a gépen. A CB viszont van annyira elterjedt tesztprogi, hogy össze lehet vele hasonlítani két procit gyorsban.

Persze nem benchmarkkal játszunk, de arra a témára jön majd ilyen meg olyan alapos teszt és meglátjuk mit fejlődtek IPC terén a Ryzenek.

sati: csak nem volt neked is Tomato alaplapod Via chipsettel? Áldás a köbön. :D

DudeHUN: még be is jöhetett volna a Bulldozer, ha nem zabál annyit 4GHz felett. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#669) NandorHUN válasza Chaser (#462) üzenetére


NandorHUN
addikt

Azért konzolok szoktak trükközni pl. felskáláznak stb...
Meg belső címek mondjuk jól néznek ki, de multi AAA játékok azért PC-n sokkal jobbak.
4K is sok játék esetén nem valódi 4K konzolon PC-vel ellentétben. Szóval erről ennyit.

A másik, hogy felbontás lehet, hogy megvan, de nevetséges 30fps-en.
Nekem már 60fps is kevés. Jelenleg QHD 1440p 144Hz-en játszok és ezt a szinet egyik konzol se közelíti meg.

Árra meg nem mondanám, hogy húzós egy PC. Alap+CPU megvan 100-120 ezerből. Egy GTX 1080 meg szintén oldalon 100 ezer körül van. Gép így kijön olyan 250 ezerből és az élmény ami ad az nem 2x jobb, mint egy 30 fps-es konzol... :U

(#662) hokuszpk
Ok, gartulálok. Legalább magadra ismertél és megy a homeschooling. Stílusodat azért inkább tarsd meg magadnak. :)

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#670) DudeHUN válasza NandorHUN (#669) üzenetére


DudeHUN
senior tag

A többi alkatrészt meg a Windowst gondolom ajándékba adják. És az élmény pontosan 3.75x jobb, mint konzolon. Mert a szórakozást és az átélt élményt már számokban fejezzük ki.
Az egyiknek van 144fps-es GTA V, a másiknak meg mondjuk egy God of War. Lehet találgatni ki szórakozik jobban. Csak semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#671) hokuszpk válasza NandorHUN (#669) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

felultel egy hirlapi kacsanak, es mivel a joslat nem jott be, felhaborodsz.
mit varsz, simogassam a buksidat, hogy "csak igy tovabb" ?
tudodmit. hogy valamivel kiengeszteljelek, megosztok veled egy belsos infot : az Intel jovore 3 nm -es 11.1Ghz -s 24 magos 96 szalas procit hoz desktopra. de ne terjeszd, ez még szigoruan bizalmas, mondhatni topsecret.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#672) hokuszpk válasza lacus83 (#665) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Ez az olcsóbb azonos áron dolgot"

logikai ellentmondast detektaltam. :DD
ez tenyleg nem all.

"Engedjük már el az esti meséket."

ez az, ezt magyarazom picivel feljebb, de allitolag nem a megfelelo stilusban.

"Intel most elfelejtett Cput fejleszteni?"

a tudas valoszinuleg megvan még, csak felretettek a projektet, mert hova kapkodjanak, aztan hirtelen nemvolt keznel a kovi gen amikor bejelzett a veszcsengo.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#673) hokuszpk válasza Archttila (#666) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"lasd K6-2"

az mondjuk pont nemvolt egy sikertortenet, de az eredeti P3 / Athlon osszevetesben mar ottvoltak a szeren.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#674) NandorHUN válasza hokuszpk (#671) üzenetére


NandorHUN
addikt

Szövegértés 0.

Ez a felháborodás a részemről csak a te elméd szülöttje, ezt írtam:

"Egyébként statokat és árakat elnézve, nem értem redditen meg minenhol neten miért mert a hatalmas Zen2 éjenzés."

Ha a Zen2 hozta volna a lehozott híreknek megfelelő statokat se ruháznék rá be most, de hogy nem hozta egy okkal több, hogy maradjak mostani Intel konfogomnál. Pont.

Persze az olyan gáncsoskodó emberek mint te ebbe is bele tudnak kötni. :U
Költői kérdésedre pedig, nem vártam erre semmit.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#675) Ragnar_ válasza NandorHUN (#655) üzenetére


Ragnar_
addikt

Attól függ melyik irányból nézed. Ha nem lett volna ekkora IPC ugrás a Ryzen3 részéről akkor lehet, hogy kellettek volna a magasabb órajelek, a magszámok de a jelenlegi setup és termékpaletta is többet kínál ár/értékben, mint az üveghangon járó (és ahhoz mérten fogyasztó) jelenlegi Intel termékpaletta.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#676) hokuszpk válasza NandorHUN (#674) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

akkor idezzuk be az egeszet ahonnan indultunk :

"
Egyébként statokat és árakat elnézve, nem értem redditen meg minenhol neten miért mert a hatalmas Zen2 éjenzés.

Pár hete anno legdrágább 3900X-hez voltak cikkek amik 5 meg 5,1Ghz-es turbót írtak. Illetve még magyar cikkek is jóval olcsóbb árakat.

Ehhez képest drágább is és gyengébb is. Persze jó és szép, hogy sok mag, sok thread, de ha single core teljesítményben megint nincs ott az Intel mellett, akkor legtöbb felhasználó még mindig Intelt fogja választani ha játék a cél és nem munka.
"

szoktak itt szapulni a PH! -t, hogy keson hoz le hireket. mondjuk most jar a pacsi, hogy ezt az adoredes
// "3900X-hez voltak cikkek amik 5 meg 5,1Ghz-es turbót " // oruloetet emlekeimszerint nem hoztak le.

#677: szoval nekem tovabbra is ugytunik ebbol, vartad a csodat. evvan.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#677) NandorHUN válasza DudeHUN (#670) üzenetére


NandorHUN
addikt

GTA V egy 8 éves játék? Szóval nem kell úgy csinálni, mintha PC-re csak régi játékok lennének.
Az ára egy PC-nek meg nem 4x-e egy Xbox One X-hez képest.

Nyilván az élményt nem lehet mérni, de számomra az 1440p és szebb grafika megéri a (kb.) 2,5x felárat egy konzolhoz képest. Jobb irányítás, szebb grafika és sokkal jobb képfrissítés.
Konzolos játékosok 144Hz-re is legtöbbször azért legyintenek,mert még nem próbálták.
Az meg a másik dolog, hogy PC minden háztartásba kell ma már ... szóval akkor meg már nem is akkora felár, mert így is úgyis kell egy gép egyetemhez, munkához, vásárláshoz stb.

Egyébként én nem szólom le a konzolokat, PS4 beszerzését én is tervezem majd generáció vége felé.
God of Wart, Bloodbornt és Last of Us 2-t ki akarom majd játszani, de ennyi. Használtan megveszem 3 hét múlva eladom. PS3 esetén is anno ugyanezt csináltam, 4 hét alatt kivittem ami érdekelt aztán eladtam.

(#676) hokuszpk

Grat! Vissza tudtál olvasni! Látod, tudsz te ha akarsz! :)

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#678) DudeHUN válasza NandorHUN (#677) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Wut? De gondolom azt értetted mit akartam mondani.
A lényeg meg itt van: számodra. Számomra meg a legnagyobb videojátékos élményt idén a Super Mario Odyssey okozta. Switchen. Sajnos csak kölcsönben volt nálam. Ezek olyan szubjektív dolgok, hogy balgaság ilyet tényként/igazságként kezelni egy vitában.
És manapság már nem kell minden háztartásba PC. Laptop és tablet van már rengeteg helyen. A felhasználók túlnyomó részének elegek ezek is.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#679) hokuszpk válasza hokuszpk (#676) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

na lejart a szerkesztesi ido. szoval vartad a 16 magos csodat. de en a 12 magot is annak minositenem.
es egyszalas teljesitmenyben is valoszinuleg meg fogja verni az Inteleket ( majd biztosat akkor, ha lesz teszt ) , szoval orulok, hogy beruhaztal 8700 -ra, de ha most kerdezned, akkor mar nem feltetlen javasolnam ezt meg ugysem, hogy nem a szalloige szerinti orajeleken, magszamokkal es arral jon a Zen2.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#680) hobizoli válasza DudeHUN (#678) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja, amig nem ulnek egy normalis PC ele ehhez :DDD

egy tablet/noti meg konzol siman tobbe kerul egy gamer PC-nel

es a gamer PC-vel tudsz melozni is
notival is lehet vmennyire, csak az vhogy megsem lesz olyan, mert CPU fikabb, GPU detto, melegszik, kicsi a kijelzo, serulekeny stb

arrol nem is beszelve, hogy amikor a noti cserelodik, akkor mindig mindenbol ujat veszel benne

több drón kell ;P

(#681) andy19770128 válasza hokuszpk (#673) üzenetére


andy19770128
aktív tag

A k6 -3 konkrétan mindenek odavert anno.

(#682) DudeHUN válasza hobizoli (#680) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ne nekem mond. Én sem vennék magamnak notit. Viszont úgy vettem észre, hogy ezek a szempontok a vásárlókat nagyon nem érdeklik. Nem akarnak egy nagy dögöt, hanem valami kicsit netezni, youtube-ozni, filmezni meg Office-t. Erősebbet nem is keresnek. Hacsak nem melóra kell nekik. Plusz nem az 1000 dolláros laposokból és tabletekből fogy a legtöbb.
A konzol meg más. Azt megveszed egyszer aztán annyi 5-6 évig. Mindenki Playstation-t akar. Nem tudod ezt racionálisan levezetni.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#683) carl18 válasza NandorHUN (#619) üzenetére


carl18
addikt

Hát de az intel oldalán ott a sebezhetőség, Az Zen 2 alapból védett mindegyik ellen, az Intelnél meg maga a microsoft jelentette ki aki teljes védelmet akar offolja a Hyper treadingot. Egy teljes védelmet nyújtó Intel CPU valszeg már ki fog kapni egy Zen 2 ellen.

Amúgy ez a elég irreális, ha megnézzük már egy Zen 2600 is 20-30 fps-el maradt el idáig egy I7-8700-tól.
Szóval teszem azt 180 fps helyet volt 150 battlefieldbe, amúgy meg az átlag gamer hosszú távon szeretne a pénzért egy jó processzort. Ezt a AMD megadja + én körül néztem pár külföldi forumon és a youtube koment szekciót is böngészem és komolyan szinte mindegyik videó alatt fikázzák azt intelt.

Rengeteg tulaj fog egy Sandy bridget Zen 3700X-re fejleszteni, szóval az emberek nem hülyék. A Fanboyok meg azt vesznek amit akarnak, de értelmes ember nem az alapján fog cpu-t venni mert logó miatt vásárolja a terméket hanem a tulajdonságai végett. Most egy 9900K is Hyper Treading nélkül már csak 9700K magyarán, sokat veszt a teljesítményből.

Egyik legjobb elterjedt youtube mém :D

📂 INTEL
└📁Good Deals
└⚠️ This folder is empty

Szerintem kár a Zen 2-őt előre lehordani mikor még nincs is róla játék teszt, szerintem egálba lesz a csúcs intel procikat, de meg is verheti őket. Az Intel meg kénytelen lesz fizikai magot adni a HT helyet, szóval jövőre jön a 10 magvas i7 :D 350 dolcsiért az se volna rossz vétel :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#684) carl18 válasza carl18 (#683) üzenetére


carl18
addikt

Még pár aranyköpés :D
Intel 14 nanométeréről van szó :D Már a 9900K is hűthetetlen volt....

Martin Mueller
6 hónapja
10 Core Water Boiler, 12 Core Sauna, 16 Core Fusion Reactor
116 Like

Os / Hs
6 hónapja
Lol.. intel is trying too hard to be AMD.
Times have changed

kaleb Powell
6 hónapja
Next
Heat lake
Nuclear lake
Fusion reactor lake
Fission reactor lake
Thermo nuclear lake

41 Like
Itt a videó ahonnan kukáztam, egész szórakoztató megjegyzéseket talál az ember. :DDD
Tény is való egy 10 magos 5 ghz-es intel cpu valóban csak a hidrogén lesz az egyetlen ami le tudja hűteni, lassan a téli fűtést is ki tudja egészíteni :DDD
[link]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#685) VirsLee válasza hobizoli (#680) üzenetére


VirsLee
őstag

Hogy tudsz ilyen lekezelően írni a konzolokról úgy, hogy egy 2 magos proci van a gépedben? :) A jelek szerint se azt nem tudod milyen jó egy konzolon játszani, se abban nincs tapasztalatod, hogy milyen leülni egy normális PC elé :P Szóval az én notebookomon nem lehet melózni, mert 2 magos 4 szálas i5 van benne, de a Te asztali gépeden lehet, mert 2 magos 4 szálas i3 van benne? He? Miket hordasz itt össze? Ennyire nem kéne már lenézni a konzolokat, mert konkrétan a Xbox One X-ben komolyabb GPU van, mint a gépedben... Részemről vegyesen szoktam játszani konzolon és PC-n egyaránt.

(#686) Whysperer válasza carl18 (#684) üzenetére


Whysperer
addikt

"ami le tudja hűteni, lassan a téli fűtést is ki tudja egészíteni" :)) :)) intel az új FX. 8)) ( Fx-em votl 7 évig semmi baj vele. AMD lesz most is. )

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#687) Chaser válasza hobizoli (#680) üzenetére


Chaser
titán

nem feltétlen
veszel egy xbox s-t, mostanában 70-75e-ért dobálják, fhd-ra, 4k-ra az x, 125-130e-ért, 4k 30 v 60fps, 4k br player, 1tb hdd, azt a grafikai tudást kb 250e-ből rakod össze pc-ben, csak az térfogatban és fogyasztásban is sokkal rosszabb lesz utóbbiban már azért nem annyira, gtx 1070 szintű tudása van, csak mivel a monzolra valóban fejlesztenek és optimalizálnak, így sokkal több minden kihozható belőle, mint egy pc-ben használt 1070-ből -
mellé veszel egy hordozós használt üzleti gépet 50e-ért
lehet otthon játszani, de nem kell a winnel és driverekkel szenvedni, meg az optimizálatlan konzol portokkal ( :, notebook meg adja a mobilitást, persze lehet drágábbat is venni, meg ha valakinek új kell akkor 70-ért már vannak bontószökevények, de azokat nem élkmény használni, mindenesetre 200e ft-ből megvan a legerősebb konzol + egy korrekt használt üzleti gép ssd-vel, de akár még a konzol mellé is belefér egy 500-as

szerk:
az x-ben egyébként 8 magos amd cpu van 2,3ghz-en, még zen előtti verzió, de finomhangolva, 12gb ddr5, ami a rendszeré és az amd alapú vga-é közösen, az újak meg valószínűleg ezekre drasztikusan "rá fognak még verni" 1-2 év múlva

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#688) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Legyünk őszinték. A héten még talán érdemes bármilyen Intel és Ryzen2 procit venni. pont ;]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#689) Johnny_vT válasza Ragnar_ (#688) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Szerencse, hogy ősszel van a születésnapom, amikor új gépet építek. Addig csak-csak megjönnek a részletes tesztek és esetleges BIOS update-ek :))

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#690) koko52 válasza Ragnar_ (#688) üzenetére


koko52
veterán

A kezdeti bugok és a magas kezdő ár miatt én november-december környékén váltok (ha váltok) a 2600-ról.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#691) jokeph válasza NandorHUN (#629) üzenetére


jokeph
nagyúr

Mindenkinek, aki most vált pár generációval előrébbről való gépéről új gépre. :K

így pl. akár nekem is, 6/7. gen core i5-öm van, nem látom értelmét nemhogy 8, de még 9. gen-re sem váltani.

Akárhány CPU játéktesztet nézek (pl. YT-on), egy dolog mindig megragadta a figyelmemet:

Ha van benne 8/9. gen i7/i9, akkor azok mindig nyélre vannak húzva (többnyire 5 GHZ-re).

Az AMD RyZen-jei meg max XFR turbóval mennek... azaz 4,5-nél nem nagyobb órajelen. :U

Ami a legviccesebb az egészben, hogy ha alapon volna hagyva az i9-9900k pl, nem vagyok benne biztos, hogy házon belül nem porolná el egy másik Intel CPU... :))

Nem kapkodok sehová, majd esnek még az árak, addig elvagyok a régiségeimmel, többek között egy E5-1650v2 XEON-al... igazából jelenleg még ez is elég nekem, és a fogyasztása sincs az egekben. ;]

(#683) carl18 :

Úgy legyen ! :DDD

Mondjuk, a HT-t én már régen OFF-oltam, teljesen függetlenül az előkerült hibáktól, még az i3-7350k-n is ki van kapcsolva.

(#684) carl18:

Ez nagyon jóóóó. :DD

Mondjuk, kíváncsi lennék, mennyit húz ki a falból az i9-9900k alapon, és mennyit 5 GHZ-en.
Az a gyanúm, hogy megdőlt az FX9xxx fogyasztása. :P

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#692) Whysperer válasza koko52 (#690) üzenetére


Whysperer
addikt

Majd szóljál olcsóért lehet érdekel majd 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#693) SECTORnooB válasza koko52 (#690) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Hol lesznek kezdeti magas árak, ha pont ugyan azzal a cédulával kezd mint a 2. Gen?

(#694) NandorHUN válasza carl18 (#683) üzenetére


NandorHUN
addikt

Már bocs, de ez megint egy olyan dolog, hogy direkt úgy forgatod a dolgot, hogy AMD jöjjön ki jobban.

8700 egy jó proci, de fixált órajelei vannak, akkor már inkább K-t nézzed és hasonlítsad bármihez.
8700K meg eléggé túl van árazva. Játék alatt ki se jön a különbség az i5 és i7 között, szóval megint feleslgesen jössz a 8700-al, mert alíg lesz különbség gamingnél a jóval olcsóbb 8600K és 8700K között.

Árban pedig 8600K de még 9600K is olcsóbb mint egy 3700X vagy 3800X ... az órajelek meg nagyobbak, legtöbb játék alá meg az fog kelleni, nem az hogy 18 szálon tud futtatni valamit a proci.
9600K játszva hozza az 5ghz-et, jelenleg meg gaming alatt ez számít. Nem az hogy 10 magos az amd, de minden mag csak 4,pár ghzen fut.

Másik, hogy pont BF-el jössz, ami egy "különleges" játék, mert az pont szereti a több magot és szálat. Kb. 2 ilyen játék van összesen jelenleg AC meg BF és ennyi.

"amúgy meg az átlag gamer hosszú távon szeretne a pénzért egy jó processzort"

Persze, senki se szeret költeni, szóval midnenki hosszú távon akar venni valamit.
A probléma csak az, hogy jelenleg játékok nem annyira szeretik ezt a sok mag sok szálas dolot, fejlesztés nem erre megy. MÉG.

És mire oda jutunk, hogy megérje majd ilyen procira költeni addigra pedig már 3900x is elavult lesz - ahogy egy 9600K is. Egyik azért mert kevés a mag, másik azért mert kevés az órajel.
Szóval ha valakinek játékra kell proci ÉS nem csak AC-vel meg BF-el játszik (bár gyanúm, hogy 9600K még azon is jobban fut), akkor inkább vegyen i5-t a pénzén, mert olcsóbb és jobb.

Ha meg steam-el akkor i7-et.

Ha munkára kell akkor jó az AMD.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#695) NandorHUN válasza jokeph (#691) üzenetére


NandorHUN
addikt

Én 8 éves Intel CPU-ról váltottam.
Nekem megérte, mert látok különbséget.

Lehet, hogy nyélre vannak húzva az Intel CPU-k, de nem tudom ezzel mi a baj, ez is az egyik képességük. Jól lehet OC-ozni. AMD-vel nem. Az ár amit kifizetsz érte úgymond tartalmazza ezt a képességet is.

Meg ugyei mai játékok nagy része még mindig a nagy single órajelet szereti sajnos. Majd 4 év múlva talán máshogy lesz.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#696) DudeHUN válasza NandorHUN (#694) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Az órajel csak egy része a teljesítménynek. A múltban pont az Intel processzorai bizonyították az FX szériával szemben.

Gamer for Life

(#697) koko52 válasza SECTORnooB (#693) üzenetére


koko52
veterán

Arra gondoltam, hogy a megjelenés után pár hónappal mindig lejjebb megy.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#698) Whysperer válasza NandorHUN (#695) üzenetére


Whysperer
addikt

Én a i7 4770k delidelve nem tudom úg yhúzni mint az 8120/8320/8350-es cpu-t voltak ott 4,8-5-s cpuk is a fx 6300-ról ne is beszéljünk . azért húzni lehetett ezerrel.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#699) CPT.Pirk válasza Whysperer (#698) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak mikor a 8 szálas FX 8320-at meghúztam 4.3GHz-re, akkor már 300W-ot evett a gép a konnektorból és combos léghűtővel még éppen nem ment 90 fokra a proci. Nekem már a 4.5GHz is megléphetetlen volt, nem hogy az 5GHz. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#700) Whysperer válasza CPT.Pirk (#699) üzenetére


Whysperer
addikt

Érdekes érdekes. Nekm 4,2 ment bármi emelés nélkül a 8320.. ez van 8) és 55-60 fok votl Brockennal . a 4770k delidelve 63 fokos 4,2-n

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.