Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) wwenigma válasza bajnokpityu (#250) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kétlem hogy kamuzik , pláne hgoy többet. :) De tetszik ahogy felültél az intel vonatra miszerint nemisszámit a cinebenchben kimért egyszálas teljesitmeny. Csak addig szamitott amig vezettek. :D

De nem szamit, majd a Principled Technologies kiméri hogy még mindig jobbak. :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#252) Chaser válasza wwenigma (#251) üzenetére


Chaser
titán

((( :
kamuzik ott mindkettő, de aki nem elvakult az látja, h inteléknél csúnyán túlárazott volt minden, megtehették, üzletileg érthető, most meg van verseny, amd ár/értékben jobb, talán most még jobb is lesz, én ennek örülök, intelnél meg kénytelenek újra fejlesztésbe fogni, kidurrant a tik-tak lufijuk

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#253) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Van infó, hogy mikor jár le az NDA?

(#254) Speed® válasza bajnokpityu (#250) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez a "kamu" téma valójában picit másképp fest, mint ahogy állítod..
Személyes tapasztalat, i7-8700 P95/FMA alatt 130Wig is felszaladt,
ugyanezt az értéket az R7-1700am 3.7Gs allcore OCval produkálja.
Mivel mindkét esetben default 65W TDPről beszélünk, elég vicces..
Mindenesetre nem kell félteni egyiket sem, csak jobb tudni erről is..

(#255) - = Zk = - válasza Chaser (#252) üzenetére


- = Zk = -
félisten

egyetértek, verseny van kialakulóban... "kapálózik" az AMD, és jól is teszi.. eredményes.. jár a lájk...

intelnél meg kénytelenek újra fejlesztésbe fogni, kidurrant a tik-tak lufijuk
ha az első gondolat számíthat, akkor azt mondanám, hogy idén árat csökkentenek, jövőre fejlesztenek.. bár ehhez én nem értek... csak az "első gondolat" ...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#256) wwenigma válasza Speed® (#254) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha kikapcsolod a powerlimitet akkor tobbet fog enni. Mas kerdes hogy intelnel alapertelmezetten ki van kapcsolva sokszor míg AMD esetén az OC hozománya...ami teljesen normalis.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#257) sb válasza arn (#171) üzenetére


sb
veterán

Tudtommal a Ryzen nem lépi át a TDP limitet (legalábbis hosszan) alapból egyik lapban sem. Csak ha tuningolod.
Ez alapon Intel Z lap feature...

Viszont az AMD TDP szvsz (hwinfo alapján pl) csak a core részre igaz. Emellé jön még a SoC/uncore ami eszik még rendesen, főleg gyors rammal.

Nálam 2600-on kijön a 65W emlékeim szerint. Skylake-nél már nem emlékszem melyikkel tartotta a TDP-t (ott is hosszú távon, a long TDP-t), de lehet, hogy ott is a core rész volt csak.

(#258) eldiablo válasza Geller72 (#248) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Jópofa vagy, -196C-on kb bármi baromi jól megy. :D Cáfolatnak erős csúsztatás.
Nekem daily 5,2Ghz-et tudja AIO-val a 9900K. Mondjuk ez nem jelent semmit, Achill3us cimbi első 9900K-ja meg "elolvadt" 5Ghz all core épített vízzel. :DDD

(#259) olymind1 válasza Chaser (#252) üzenetére


olymind1
senior tag

Vagy a tik-tak-tak-tak-tak-tak lufijuk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#260) TeeJay válasza bajnokpityu (#250) üzenetére


TeeJay
félisten

AIDA stressz teszt alatt i7-4790K-m 150wattot is nyal ha csak FPU terhelést tolod be
ahhoz képest hogy Intel bácsi 88w TDP-t adott rá... tudja az a dupláját is
szóval ekkora ordas nagy kamu
viszont akkor is egy 65W 8C/16T proci 7nm-en biztos jobb lesz :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#261) Ragnar_ válasza Geller72 (#244) üzenetére


Ragnar_
addikt

Megnézném azokat a konfigokat amelyekben 24/7-ben azaz a hét minden napján bekapcsolástól lekapcsolásig 7.6GHzen járatják az Intel 9900k processzoraikat mondjuk egy 3 órás gaming sessiönben. Mikor volt egy pillanatig is releváns 24/7 használatra a nitrogénnel hűtött világrekord eredmény ? Remélem így a kiemelésekkel nem veszett el a fő mondanivaló, és ezúttal sikerül megbírkózni vele. ;]

És ha a Cinebenchnek nincs értelme, mert render, akkor a régebben használt Superpi ? Ez csak egy viszonyítási alap, hogy jelenleg hol tart ipc-ben a Ryzen3. Abban egyetértünk, hogy várjunk reallife tesztre is, de egy cinebench single/multi teszt akárhogy is nézzük arányos a proci teljesítményével. A 2700x csak multiban volt ott az Intel mellett, de ezúttal singleben is ott van. Egyelőre ez a helyes megfejtés. ;] A többit meg majd meglátjuk ha független tesztek is jönnek.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#262) eldiablo válasza bajnokpityu (#250) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Többet hazudik az AMD? :DDD

Ez az én 9900K-m. 95W TDP-s proci 185W-ot eszik. Majdnem a dupláját a megadott TDP értéknek. Minden full auton van, semmilyen beállításhoz nem nyúltam.

(#263) Ragnar_ válasza eldiablo (#262) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nekem 103W-ra megy föl a Package Power a 95 W TDP-s procinál manuálisan húzva, CPUZ-vel stress CPU val terhelve, de nincs feszemelve. Ez elég korrekt szerintem. A 185W vs 95W azért lehet, hogy hibahatáron túl van. De a marketingesek biztos meg tudják magyarázni. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#264) __SF__


__SF__
újonc

Valós fogyasztási adatok. Igaz, nem mai teszt, de a lényeg benne van:
https://www.tomshardware.co.uk/amd-ryzen-7-1700-cpu-review,review-33854-8.html

[ Szerkesztve ]

(#265) b. válasza eldiablo (#262) üzenetére


b.
félisten

kivetted a power limitet annyi történt, ilyenkor hiába van auton minden. ha be van kapcsolva nem fog felkúszni 170 wattra. Nekem a 6800 K power limittel és 4.4 GHz OC val 110 watt,( de droppol is rednesen) anélkül 175 wattde csak spike, mint nálad is ahogy nézem.
De alapórajelen 95 wattot eszik és nincs drop. ( igaz 4 GHz sincs :D) Mondjuk egy K-s procinál eleve hülyeség TDP kerethez tartást elvárni, hisz nem ez a tuning és a K-s végződés lényege.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#266) Geller72 válasza Ragnar_ (#261) üzenetére


Geller72
veterán

Teljesen mindegy, hogy a holdon tudja, vagy a Merkúron. Tudja vagy nem?Megint idézzem be a kommentet? Ugye nem kell..
Max meghűteni nem tudod, de tudni tudja. Az említett kommentben az volt az állítás, hogy az Intel k-s procik már rég nem tudják. Pontosan tudom, hogy milyen hőt termel egy 9900K, mert olyanom is volt. ;). De mivel nem azon vitatkoztunk, hogy milyen beállítással, milyen hűtéssel tudja, hanem azon hogy tudja vagy nem, nem igazán értem az értetlenkedést. :D. De 3 ember miatt nincs kedvem vitatkozni. Az állítással vitatkoztam, nem a körülményekkel. :R

(#267) elektrotank


elektrotank
tag

Remélem bejön az AMD-nek. Jelenleg is egy 1600X-t "nyúzok", egy ideje, és semmi problémám sem volt vele (ettől függetlenül váltok 3700X-re, vagy majd nagyobbra, meglátjuk).
Leginkább a Navi-ra vagyok kíváncsi, ugyanis le szeretném váltani a mostani kis szerény kártyámat (1050) egy újra és nyilvánvalóan valami jóval nagyobb teljesítményűre.

Bízom benne, hogy a rendes tesztek is hasonló eredményeket produkálnak majd.

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#268) Geller72 válasza Speed® (#254) üzenetére


Geller72
veterán

Ha megnézzük, a procik adatlapján van ott másik érték is. Azaz a 65W TDP a 8700-ra adott esetben áll és adott frekin. Nálam a 65W a 8700-nál alap/default beállításokkal (Z370-es lapban) 3800 Mhz All c.-n volt meg. (Hétköznapi használat, teljes terhelés progikban. Render, BOINC CPU-t használó számolások - Rosetta@home, stb - tehát nem AVX, IBT, meg ilyenek) Ha simogattam a biost, feszeket, ez felment 4Ghz-ig 65W TDP mellett. De a datasheetben is olvasható, hogy ez 130W is lehet simán. A TDP értékek már rég csak egy irányadó értékek. Mindenki tudja, hogy egy 9900K 95W-ja mekkora vicc. Az is kerek 4Ghz-ig áll all c. mellett, BIOS finomításokkal. De hogy 8 mag/16 száll all c. 5.0Ghz-en nem annyit fog enni, az eléggé nyilvánvaló. :D. Viszont most az 1700-on azért meglepődtem. Azt hittem, nem disszipál ennyire azon a (relatíve alacsony) frekin. Mivel mostanában nem volt AMD procim, igazából már azon is meglepődtem, hogy az 1800X gyári all c.-n csak 3.7Ghz a plafon. Ha azt nézzük, az nagyon közel van a base frekihez. :( 3.6Gh vs 3.7Ghz.
Azért a 8700-nál 3.2Ghz base freq. vs. 4.3Ghz all c. közt elég nagy a difi. :U

(#269) -vitya- válasza Geller72 (#268) üzenetére


-vitya-
őstag

Intel azt 8 generáción át fejlesztette. (8700) A rizsák első generációja a gyártó szerint se olyan, amit valójában megcélzott. De itt a 2600as Ryzen pl. ami a 3.4 base helyett elszalad 4.2 all coreig ... Az már hasonló. Ehhez képest most megint új generáció jött. Meglátjuk mit tud, de a 2000es rizsák is nagyon jók voltak már, rosszabb nem lesz.

-=Витя=-

(#270) Geller72 válasza -vitya- (#269) üzenetére


Geller72
veterán

Elég cumi, hogy ebből (X870+R3xxx) csak jó esetben is júliusban lesz valami.. Azaz augusztus inkább, mire egy picit tisztán látunk. (Tesztek, setup, oc, etc).

(#271) wwenigma válasza Geller72 (#270) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Julius 7 volt az elso tippekben is, ki tudjuk várni. A cumi az a 10nm a masik oldalon.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#272) Geller72 válasza wwenigma (#271) üzenetére


Geller72
veterán

A 2018 mid nekem inkább tűnt Q2-nek, amire én azt hittem, hogy júniusban boltokban is lesz, azaz nálam. De júli lett belőle, hivatalosan júli 1 a start. Meglátjuk, hogy itthon a 27% áfa mit rak hozzá. Mármint hogy itthon veszem e meg, vagy megint máshol. :U

(#273) Hopkins95 válasza xNAGOYAx (#175) üzenetére


Hopkins95
addikt

Amíg az nvidia lesz több gépben addig szerintem ne úgy állj hozzá az új hardverekhez , hogy azonos vagy nagyobb teljesítményt kapsz.

Ezt értem, de ezen csak úgy tudsz változtatni, ha versenyképes termékeket dobsz a piacra. És minden szegmensben, nem elég az alsó kategóriában szerepelned.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#274) nullpoint


nullpoint
senior tag

Egyik szemem sír, a másik nevet.

X99 platformot nem éri majd meg fejleszteni, hiszen amennyiért intel 10c/20t
procit kapok, annyiért veszek majd amd alaplapot meg 12c/24t procit :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#275) #25068288 válasza SZKEBE75 (#202) üzenetére


#25068288
törölt tag

"..Már alig várom hogy bemenjek melóba és az AMD fun agyhalott kollégák mondják,hát az ájemdé má megen elpicsázta az intelt..."

...Hát de abszolúte 'elpicsázta' ! :U
Nem?
De!
Akkor...?
AMD fun, ide-vagy oda, hogy a szavaid -val, -ből, -nak éljek! :D
^^^^^^^^
^^^^^^^^
^^^^^^^^

[ Szerkesztve ]

(#276) #25068288


#25068288
törölt tag

"..Az árazást tekintve az AMD nagyon agresszív. A Ryzen 9 3900X-et a cég a szintén 12-magos Intel Core i7-9920X ellen szánja, amely 1189 dollárért rendelhető. Ezzel szemben gyakorlatilag féláron kínál 14%-kal nagyobb egyszálú és 6%-kal jobb többszálú teljesítményt a Cinebench R20 tesztprogramban, ráadásul még a TDP fogyasztása is 60 wattal alacsonyabb..."

[ Szerkesztve ]

(#277) bajnokpityu válasza eldiablo (#262) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ez azért tulkapas ott is. De azért kivételes proci.

Egyebkent pont most teszteltük melóra a 2600xet. Gyengébb veges elemes számítás an, mint a 4770,cirka 15%al. Kb a 2600 at tudja. Ez szememben nagyon gyenge, meg árához képest is. Ugyanazt felé idő alatt számolja a 8700k.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#278) #25068288 válasza bajnokpityu (#250) üzenetére


#25068288
törölt tag

"..engem inkább az zavar, hogy cine teszt alapján akarják elmagyarázni milyen gyors a valós életben.."

De hát a cinebench arra lett kitalálva, hogy megmutassa mennyire erős egy cpu, ergo milyen gyors a való életben.
Másfelől, eddig az Intel erősködött, villogott és méltatta a cinebench fontosságát.
Most, hogy nem teszi, sőt épp nem preferálja, te sem preferálod, sőt állítod ...."tök szar, felesleges butaság az egész".

Aha, értem ! :U

Egyébként nem csak cinebenchel, de játékokkal is volt teszt.[link]

.....én sem vagyok AMD-fun, te sem vagy Intel-lover (...vagy Intel-Lavor), no de akkor is, tulképpen nna!! :DDD

(#279) schawo válasza eldiablo (#262) üzenetére


schawo
titán

Ne keverjük a szezont a fazonnal. OC, OC, OC

Overclock, ha olyan alaplapot (a Z lapok felső 10%-a) használsz, ami gyárilag kiüti a power limitet, tehát tuningol. Vagy ha te kézzel állítod az engedélyezett tdp-t, vagy ha tuning ramot használsz, vagy ha szorzót állítasz.

A másik, hogy a tdp-t csak tartósan nem lehet túllépni. Szóval pillanatnyi csúcsérték meghaladhatja, és rövid ideig meg is szokta, és nincs is jelentősége.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#280) bajnokpityu válasza #25068288 (#278) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A cine az mindig nagyon szélsőséges eredményeket hozott, nekem semennyire se mervado. Mondom, pont most próbáltuk ki a 2600x ellenében valós programmal, valós feladatra az i7 2600ot,4770et és a 8700kt. Mindegyik Intel gyorsabb volt.

25perc volt az i72600, 22 a 4770,es 14perc a 8700k. R7 2600x pedig 26perc alatt végzett.

Ha a cine tesztet néznem, gondolom elporona az AMD az összes Intelt.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#281) janeszgol válasza satz18 (#153) üzenetére


janeszgol
félisten

De abból a fejlesztők nem látnak pénzt. Pár éve talán a Pc Guruban olvastam, hogy akkori szemmel mérve egy játék reális ára kb 22 ezer ft. Ennyi kellett akkor, hogy ne legyenek állandó pénzszűkében a kiadók, ha játékot fejlesztenek. Bérek, bérlés, technológia, licenszek stb. Azóta emelkedtek az igények, a minőség, továbbá a fejlesztői bérek stb. Ki tudja ma hol van egy játék reális ára.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#282) DudeHUN válasza bajnokpityu (#280) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Mi volt a valós feladat? Mert én is használom valós feladatra (videovágás, encoding) és ott meg a Ryzenes gépem mindenben gyorsabb. Elég program függő a dolog. Ami kevés szálat használ és késleltetés érzékeny, az még mindig az Intelnek kedvez. De ez is változni fog a 3000-res szériával úgy néz ki.

Gamer for Life

(#283) koko52 válasza bajnokpityu (#280) üzenetére


koko52
veterán

Ez erősen programfüggő is. Teszteknél is váltják egymást sebességben attól függően melyik programot optimalizálták hozzá.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#284) bajnokpityu válasza DudeHUN (#282) üzenetére


bajnokpityu
félisten

AxisVM veges elemes program. Matrix szorzasok, osszeadasok nagyrészt. A folyamat eleje meg vége gondolom 1 szálú, közepe a blokkositas után tobbszalu. Mivel nagy a modell, ezert ez a nagyja. Ha 20-30% ot ígérnek, akkor lesz 10,amivel még mindig sehol sincs az AMD.

Videót azt nyilván jól modellezi a cine. Hamár:)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#285) VirsLee válasza Geller72 (#266) üzenetére


VirsLee
őstag

Rajtad kívül mindenki értette az állítást. Szóval nem, a folyékony nitrogénes hűtés az nem számít, amikor arról beszélünk, hogy régebben lehetett a 3.4-3.8GHz-es Intelt 4.6-4.8 körül járatni, akkor volt benne tartalék. Most, hogy az 5GHz-es procit fel tudod húzni 5.1-re vagy szerencsével 5.2-re egy 35-50e forintos hűtővel, ez nem tartalék. Ha még mindig nem érted, az se baj. Fogj valami készségfejlesztő könyvet és ülj neki. Ha lassan is, de még fejlődhetsz :P

(#286) schawo válasza bajnokpityu (#284) üzenetére


schawo
titán

10%-ot az órajel javult önmagában. Ehhez jön hozzá 10-15% IPC (legyen 10, ahogy te számolod). Összesen mondjuk 20-21%. Választasz a 8700K-val egyenlő árú 3700X-et, akkor rájön még 33% a magtöbbletből eredően. Azaz +61% a 2600X-hez képest. Tehát 15 perc alatt végez. Ez már +/- a 8700K. Azonos áron ugyan nem jobb, de nem is számottevően rosszabb. Még ebben az felhasználásban sem. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#287) bajnokpityu válasza schawo (#286) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A 2600x eleve 6 magos, az intelek meg még 4 maggal is gyorsabbak. Tehát nem hiszem, h a 33%os matek kijon. Ha vesz valaki, akkor atugranek a hardverkulccsal, de egyelőre nem látom az egyenletbol hogy jöhetne ki jól. Es akkor ott van a 9700k

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#288) Bici válasza bajnokpityu (#284) üzenetére


Bici
félisten

Használjátok, vagy fejlesztitek ezt a progit?
Mert nagyon érdekelne, hogy az erősen intelre optimalizált (pl. AVX512) kód miatt ez a szokatlan eredmény, vagy mert egy több éves Visual Studio fordítójával készítik a binárisokat?
Ismerős cégénél pont a jobb folyadékszimulációs eredmények miatt váltottak AMD-re.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#289) schawo válasza bajnokpityu (#287) üzenetére


schawo
titán

6 +33% = 8

intelnél 6+HT-t kapsz, míg AMD-nél azonos áron 8+HT-t

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#290) bajnokpityu válasza Bici (#288) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Használjuk.
Engem azért lepett meg az eredmenyunk, mert a fejlesztok szerint jó a tapasztalatuk az új amdkkel. Ebből gondolom, olyan komoly Intel optimalizaciot nem használnak.

Schawo, a 9700k nekem azért buli, mert nem használ a progi HT t. Azaz lassabb vele, mint nélküle. Egyébként az intelek bekapcsolt HT vel mentek

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#291) HUNszabi90 válasza bajnokpityu (#284) üzenetére


HUNszabi90
csendes tag

Valószínűleg azért lassabb annyival az AMD, mert Intel multithread lib-et(MKL-t) használ. Sokan panaszkodnak erre pl: https://www.reddit.com/r/Amd/comments/9rx0rj/is_amd_working_on_an_alternative_to_intel_mkl_or/

Ha ilyen munkakörnyezeted van akkor sajnos az amd nem alternatíva.

(#292) awexco válasza HUNszabi90 (#291) üzenetére


awexco
őstag

A duplázott fpu nem számít ? Abban le volt maradva nagyon az amd .

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#293) bajnokpityu válasza awexco (#292) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Lebegopont nemigen van matrix szamitasban

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#294) Johnny_vT válasza Geller72 (#266) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

"As of 2011, the Guinness World Record for the highest CPU clock rate is an overclocked, 8.429 GHz AMD Bulldozer-based FX-8150 chip. It surpassed the previous record, an 8.308 GHz AMD FX "Piledriver" chip." Forrás

Aztán nézd meg milyen hamar eltűnt a süllyesztőben az egész munkagép-família (Bulldozer, Piledriver, Steamroller, Excavator) egy hatékonyabb, gazdaságosabb processzorcsaláddal szemben. Most simán lehet, hogy ennek a tükörképe játszódik le előttünk, szóval bizonygatás meg ráfeszülés helyett dőljünk hátra és élvezzük a soha nem látott ár/teljesítmény arányt :))

Szerk.: további párhuzam, hogy a Bulldozer-rel kezdődő processzorcsalád a már alapból is elavult alapok megnyúzása, túlfeszítése, határokig való eltolása volt magasabb órajellel, nagyobb fogyasztással. Nem ismerős valahonnan?

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#295) -Skylake- válasza SZKEBE75 (#207) üzenetére


-Skylake-
addikt

Latva az elozo hszed , ezt meg is tudom erteni.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#296) Menthirist


Menthirist
veterán

Nem tudom embereknek mi baja van a Cinebench-el. Ha veszel egy sportosabb kocsit, akkor a max sebességét nem városban fogod tudni lemérni, mégha az időd túlnyomó részében ott is fogod használni, hanem versenypályán. Fogyasztást nézhetsz városban, a maximális teljesítmény felmérésére viszont nem alkalmas. A proci maximális erejét is egy arra alkalmas appal nézed meg, mégha amúgy nem is erre használod majd.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#297) Menthirist válasza bajnokpityu (#280) üzenetére


Menthirist
veterán

"Mondom, pont most próbáltuk ki a 2600x ellenében valós programmal, valós feladatra az i7 2600ot,4770et és a 8700kt. Mindegyik Intel gyorsabb volt."

Egy adott valós feladatra próbáltátok, egy adott app egy adott verziójával. Értsd, más app, más feladatra más kihasználásra képes, és más eredményt hoz.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#298) -Skylake- válasza SZKEBE75 (#225) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ha tippelnem kene a kolega azert hasonlitotta a 9700K-val, mert majdnem egy arban van vele. Ameg mondjuk a 9900K tobb, mint 50% dragabb nala. Nem gyanus ?

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#299) -Skylake- válasza Geller72 (#244) üzenetére


-Skylake-
addikt

LN2... Uj szintre sullyedtunk most veled.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#300) rumkola válasza Menthirist (#297) üzenetére


rumkola
veterán

szerintem pont ezt írta :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.