Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Ribi válasza carl18 (#147) üzenetére


Ribi
nagyúr

Léccives ne terjesszed megint ezt az 5G szöveget!!!
Máshova is tényként írtad be az AdoredTV baromságát és most meg itt kérdezi mindenki, hogy hova lett az 5Ghz.
Sehova, sosem volt.
Ne terjesszél hülyeséget!!

(#152) VGNGR


VGNGR
senior tag

Már vizionálom aprón a 45k-s 8700 árakat! Várós! ;]

(#153) satz18 válasza Dilikutya (#148) üzenetére


satz18
őstag

A release másnapján megveszed 17 érte használtan, 1 hét után tovább adod 15 ért.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#154) hackeeeee válasza Dilikutya (#148) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Konzolról beszéltünk. :)

Véleményem szubjektív...

(#155) zooliii


zooliii
tag

CPU fronton respect az AMD-nek. :R
Persze független tesztek még nincsenek, de jók lesznek ezek, emiatt nem aggódom. Ha majd kevésnek érzem a mostani 4 magos i5-ömöt (az még nem most lesz alighanem), szinte biztos, hogy ilyenre váltok, 6 vagy 8 magosra.

Navi az már más téma, ott bőven vannak bennem kérdőjelek, mennyire lesz jól eltalálva, teljesítmény, fogyasztás, árazás szempontjából egyaránt. Sajnos e téren pár éve eléggé a konkurencia mögött kullognak. :( Pedig VGA váltás jóval hamarabb esedékes nálam. Remélem a legjobbakat.

[ Szerkesztve ]

(#156) Alvin_ti4200 válasza bocimód (#141) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mit kellene tudniuk azon kívül, amit beleírtak a hírbe? :) Amúgy a 4.6 GHz nagyon jó eredmény, hiszen 15%-os IPC javulással ez papíron egy 5.3 GHz-es Zen+ teljesítményét jelenti (ha a többi fejlesztést nem nézzük).

Az RX5700 számomra is némileg csalódás, hiszen a Strange Brigade-et használták tesztelésre, ami köztudottan nagyon jól fekszik a Radeonoknak, így az RTX 2070-nál 10%-kal magasabb teljesítmény azt jelenti, hogy durván 20%-kal lesz lassabb a Radeon VII-nél, igaz, 28%-kal olcsóbb is nála. Ha a többi játékot nézzük, akkor ez +/- 10%-os teljesítmény lesz az RTX 2070-hez képest, de többnyire inkább mínusz, mint plusz.

(#157) opr válasza the_mad (#45) üzenetére


opr
veterán

Nem ertem a problemat. Mar a pentium 4 extreme is $1000 korul nyitott anno, pedig az bo 15 eve volt.
Szerintem ezek nevetsegesen korrekt arak, 1,5-szeres aron is intel ala igerne az AMD ar/teljesitmenyben, es akkor meg az ajanlott HT off, SMT on szitut nem is neztuk.
$500 egy felsokategorias cpu-ert konkretan a pofatlanul olcso arazas kategoriaja.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#158) arn válasza opr (#157) üzenetére


arn
félisten

Ez mainstream, nem felsokategoria. Korabban az extreme procik a csucs voltak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#159) joey04


joey04
titán

Nagyon szép, hogy egy Cinebench mit mutat, de majd a valódi tesztek lesznek érdekesek. Mondjuk én nem a felsőkategóriában nézelődök, nekem a 3600x lesz érdekes, esetleg a 3600. már eleve van némi emelkedés, mert a 2600x elvileg 230 dolláron nyitott a 3600x meg 250-en, de a 3600 is 199 lesz, miközben a 9400f 182-n nyitott és stabilan veri a 2600/2600x párost játékokban. Most akkor ez új széria magasabb áron kicsit lesz jobb elvileg az intelnél. Plusz ha még az intel csinál egy minimális árvágást is... Szóval jelenleg én még mindig Intelt vennék, de várom a teszteket.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#160) satz18 válasza arn (#158) üzenetére


satz18
őstag

A main stream az nem 4 mag 8 szál? :U

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#161) carl18 válasza hackeeeee (#150) üzenetére


carl18
addikt

Hát én se tudom mennyi lesz benne a potenciál, ezt nem lehet megjósolni. Csak tippeltem hogy azért akadnak biztos 5 ghz-re húzható darabok a waferből. Mondjuk az volt a baj én is bedőltem anno az Adored tv híreinek, végül kiderült még se volt igaz. Se baj legközelebb nem kell minden szivárgás tényként kezelni...

Kis off mert nem AMD de csak az intel válaszára leszek kíváncsi, ez a váratlan nem számított teljesítmény emelkedés válaszra kényszeríti az intelt. Csak egy Zen 3700X közel 9900K teljesítményt kinál 329 dolcsiért, az intelnek a 9700K-ja drágább és gyengébb is. Az eddigi hírek alapján az intel csak jövőre dobja piacra az új processzorokat. Az AMD addig elég szép piaci részesedéshez juthat majd, egy 10/10 i7 se lesz teljes megoldás az AMD-re.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#162) arn válasza satz18 (#160) üzenetére


arn
félisten

Nem, az am4 a mainstream. Threadripper a hedt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#163) Predatorr válasza Tyrel (#50) üzenetére


Predatorr
őstag

Ős-intelesként is mulatságos olvasnom a Ryzen játékos hátrányáról. Fél éve van 2600X-em, minden játékban pöccre inteles teljesítménnyel (4k). A neten is számos teszt látható erről, a direkt cpu limites teszteknél (ahogy senki nem játszik) ált. oda is írják, mit és miért tesztelnek így. 4db fullon hajtott RTX2080-at kéne a gépembe raknom, hogy cpu-limites legyen (addig a proci eltotymorog 25-30%-on), ami gyakorlatilag lehetetlen. Komoly minőségű grafikával még fhd-ben sincs szignifikáns különbség.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#164) arn válasza carl18 (#161) üzenetére


arn
félisten

Ezekkel az architekturakkal kb ez a max, az egymashoz konvergalo teljesitmenyt varjuk evek ota. A gyartastechnologiabol fakado skalazodas a donto jelenleg, ki mennyi magot tud belepakolni az adott tdpbe.

Elmennek kb 64 magig, aztan vmi heterogen megoldas jon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#165) talmam


talmam
tag

Csak beérett az i7 3700 ról r7 3700 ra :D
Kiváncsi lennék majd egy ilyen benchmarkra majd :P

(#166) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Nem rossz, bár a pletykák úgy látszik ez esetben túloztak (a 8c/16t @5GHz 3600X-el) Az azonos egyszál teljesítmény Ryzen3 4.4GHz vs Intel 4.9GHz azt hiszem pontot is tett az Intel 14++++++++++++++++ nm-erének végére. A valós alkalmazás tesztek még hátra vannak, de ha a nagy részében tartja a teljesítményét és ha esetleg lehet húzni is, mint az elődöket néhány százalákkal különösebb feszemelés nélkül is akár, akkor még egy kicsit jobb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#167) satz18 válasza arn (#162) üzenetére


satz18
őstag

Szóval mivel a 12 magos CPU Am4 re jött ezért mainstream és 300 dodó alatt kell árulni. Értem, így már tiszta.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#168) Abu85 válasza lenox (#139) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ők mondták nekem, hogy írhatom azt, hogy hasonló. Pontosan nem mondják el, mert a fogyasztásnál készülnek még meglepire.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#169) hokuszpk válasza bocimód (#141) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"tudtok valamit az órajelekről? elvileg lett volna 5.1ghz-es modell is."

nem, nem lett volna. az AMD nem igert olyat. majd legkozelebb nem dolsz be a mindenfele varazsgombbol talalgatoknak. ha megis, akkor vilageletedben csalodnifogsz.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#170) arn válasza satz18 (#167) üzenetére


arn
félisten

en ilyet nem mondtam, csak az a szomoru, hogy egy mainstream proci 500 eur, noha egyket eve meg max 300-350 korul volt. ugyanaz zajlik, mint a videokartyaknal, ahol korabbi csucskategoria araban a kozepkategoria jon.

ha ez neked jo, vedd meg 500 euroert a procit, majd par szaz euroert a lapot meg hozza 800ert a videokartyat. es elmondhatod, hogy meg haromszor ennyit is rakolthettel volna.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#171) arn válasza Abu85 (#168) üzenetére


arn
félisten

es melyik lapban fog a hivatalos tdpn menni a proci? :) mert amig az intel elcsalja, addig az amd is elfogja.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#172) the_mad válasza arn (#170) üzenetére


the_mad
aktív tag

Én is ezt mondtam, de egyből lehurrogtak.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#173) paprobert


paprobert
senior tag

Érdemes megnézni a PUBG demot a keynote-on.

Okkal fogalmazott úgy Robert Hallock, hogy "Nem lesz CPU bottleneck a játékban", és nem úgy, hogy "Mi vagyunk a gyorsabbak játékban".
Ebben úgy tűnik nem sikerült előzni.

Illetve két dologra kiváncsi leszek majd a független tesztekben:

1. Idle fogyasztás.
A 2 chiplet + IO die együtt szemmel láthatóan elég terjedelmesre sikeredett. + még jön a gyorsabb IF is. A Ryzen ebben nem skálázódott lefele, mert mindenhova ugyanaz a die került. Erős a gyanúm, hogy itt visszalépés lesz. A kérdés az, hogy mennyi.

2.
A 2 vs. 1 chipletes latency különbség. Hátrányban lesz-e a 2x6 mag az 1x8-hoz képest?

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#174) Ragnar_ válasza joey04 (#159) üzenetére


Ragnar_
addikt

"miközben a 9400f 182-n nyitott és stabilan veri a 2600/2600x párost játékokban."

Tehát azt mondod aki platformot vált játékra az Intel 9400f-ben gondolkodjon ? Hamarabb elfogy a 9400 (AC originsben -10%) ahogy a játékok elkezdenek több szálra is optimálisan skálázódni, abban viszont igazad van, hogy várjuk meg a teszteket abból kiderül mely kiadókat/fejlesztőket sikerült az Intelnek lefizetnie. ;]
(Egyébként a 9400f jelenleg az Intel legjobb ár/érték arányú processzora játékra, azt én is úgy gondolom,. csak ugye az időtállóságával lehet gond.)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#175) xNAGOYAx válasza Hopkins95 (#128) üzenetére


xNAGOYAx
tag

Azért az nvidia is olyan játékokkal demózik ami az ő kártyájukon jobban teljesít :D nem értem téged mért zavar ha ezt teszi az amd is. Ha megnézed kb a játékok 75% jobban megy nvidián és egy része azért mert a pc-k többségében nvida kártya van, jobban vannak optimalizálva. Ha jól emlékszem az amd régebben felvette a kapcsolatot a dota fejlesztőivel és k* jó patchet csináltak amivel nagyon jól fut ez azért gáz, hogy külön kérni kell,de ez van. A lényeg , hogy inkább a fejlesztőknek kéne jobban csinálni a játékokat és nem lenne ekkora teljesítmény különbség. Ha megnézed a konzolok grafikáját pl god of war, uncharted, stb... nagyon szép és sokkal régebbi és gyengébb hardverek vannak benne mint amiket most megkapsz. Amíg az nvidia lesz több gépben addig szerintem ne úgy állj hozzá az új hardverekhez , hogy azonos vagy nagyobb teljesítményt kapsz.

(#176) Dr V


Dr V
őstag

2600X TDP felett is tud menni a ryzen master szerint giga 470X gaming lapban.

(#177) schawo válasza Dr V (#176) üzenetére


schawo
titán

overclocking nélkül, saját önszántából?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#178) carl18 válasza joey04 (#159) üzenetére


carl18
addikt

Intel árvágás? :D Abba ne is reménykedj... Ők nem igazán arról híresek hogy szoktak árat csökkenteni. :DDD
Igen csinálnak fizetett tesztet ahol a nem korrekt körülmények közt hogy az intel kihozzák győztesnek.
A megjelent 9. generációs IGP mentes selejt verziói se voltak egy fillérrel se olcsóbbak. Nem fognak ők árat csökkenteni, ez 99%. Inkább piacra dobnak egy 8/8-as I5-őt de ár csökkenésre én nem látok esélyt.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#179) Geri Bátyó válasza arn (#171) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ez a kétutas Rome platformra vonatkozott. :K Ne keverd a Ryzennel.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#180) opr válasza arn (#158) üzenetére


opr
veterán

Ez szerintem egy tipikus felreertes. Korabban szimplan nem letezett a mai HEDT kategoria. A mai HEDT gyakorlatilag picit butitott szerverprocik konzumer-ruhaban. Egy ugyes marketinghuzas, semmi tobb. Nem veletlen, hogy a HEDT procik nagy resze workstation-okben kot ki, nem otthoni gepekben.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#181) lemusz


lemusz
addikt

Valahol azért megnyugtató, hogy nem a leakek szerinti 99-120$-os áron jön a 3600. Rengeteg proci indult volna el meredek értékzuhanásban lefelé, ami drámaian felkavarta volna nem csak a még kapható, de a régebbi platformok használtpiaci árait is.

(#182) Dilikutya válasza lemusz (#181) üzenetére


Dilikutya
félisten

És az miért baj?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#183) worxland válasza Dilikutya (#182) üzenetére


worxland
addikt

+1.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#184) carl18 válasza Dilikutya (#182) üzenetére


carl18
addikt

+1

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#185) Geller72 válasza satz18 (#13) üzenetére


Geller72
veterán

..csak aztán nehogy megint "rídogálás" legyen a dologból, mint volt mindkét legutóbbi esetben is az 1xxx és 2xxx-es Ryzeneknél. :D. Ott is mindenki kikiáltotta az Intel-gyilkos procit, aztán lett arcra esés. Így tesztek, meg úgy tesztek, aztán mégse. ;] :P Én is alig vártam már, itt a házikó ami csak az X570-et meg a Ryzent várja, minden más adott. A 3700X-et terveztem eddig, de egyre bizonytalanabb vagyok. Az eddigi kamuk arról szóltak, hogy 12/24-5Ghz, és már meg is jött az első két pofon. Se nem 12/24, se nem 5Ghz. A 3700X 65W-ja meg kb akkora kamu, mint a 8700 65W-ja. :D Egy darabig , ja annyi, Aztán meg ne lepődj meg, ha "bedadog". :D. Most jön majd, hogy persze, mer' azaemdének elég lesz az alacsony freki is. Eddig sem volt az, a legkisebb i5 játékban az 1800X-et és a 2700X-et is megette. :(.

(#186) tipuka válasza Dilikutya (#182) üzenetére


tipuka
addikt

+1

(#187) carl18 válasza Geller72 (#185) üzenetére


carl18
addikt

Ár-érték arányba le is verte az intel az AMD. Az intel 6600K ellen Egy Zen 1600X jobb vétel és azonos árban mentek szinte. A Zen+ Már elég közel került az intelhez, az meg hogy a Witcher 3 nem 180 hanem 140 fps-el fút egy Csúcs GPU mellet ne legyen már mérvadó. Nyilván aki Ryzen 5/I5 mellet dönt nem fog 1000 dolláros kártyát mellé rakni. Az emberek nagy része még is áttért Ryzenre, ez már a győzelem bizonyos foka.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#188) Ragnar_ válasza Geller72 (#185) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ezzel csak az a probléma, hogy azóta itt a Ryzen3, az Intel meg már kb. csak átnevezni tud, mivel semmi tartalake ;] nincs már a 14nm++++++++++ban.. Eddig az Intel IPC-ben volt jobb és órajelben, de ha az AMD hozza ugyanazt alacsonyabb órajelen, akkor totálmindegy, hogy 5GHzen megy az adott proci vagy 4.4 GHzen. Elvileg. Aztán a valós teszteknél majd kiderül. Játékra meg minden i5 8600 fölötti proci a játékok 75%-ban csak pénzkidobás jelenleg, de ez azért még változhat a jövőben.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#189) eldiablo válasza opr (#180) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

9-10 éve létező kategória a HEDT. :U
Nem annyira számít újnak.

(#190) schawo válasza lemusz (#181) üzenetére


schawo
titán

Ezt én se értem.

Tegyük fel van most egy 300 dollárt érő intel procid. Ha 120 dollárért jobb AMD-t lehetne kapni nála, akkor azzal a használt procid eladási értéke lezuhant volna 90 dollárra. Ez elsőre borzasztónak tűnik. Igen ám, de a utána már csak 30 dollárt kéne rádobnod (90 + 30 = 120), és lenne egy jobb procid, vagy kinézhetnél magadnak egy még jobbat, és mondjuk 110 dollárból (elképzelt 200 dolláros árkategória), szóval szinte fillérekből a mostaninál egy nagyon sokkal jobbra válthatnál.

Ehelyett a mostani helyzet az, hogy a 300 dolláros intel procid egy 200 dolláros új AMD-vel van kb egy szinten. Ezzel a használt piacon lement a procid 170 dollárra. Ha most számottevően jobbat akarsz, akkor dobhatsz rá az árára 180 dollárt (170 + 180 = 350).

Szóval melyikkel jártál volna jobban? Ha 110 dollárt, vagy ha 180 dollárt kellene egy fejlesztésre ráfizetned?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#191) hokuszpk válasza Geller72 (#185) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

" itt a házikó ami csak az X570-et meg a Ryzent várja, minden más adott."

add el azt a hazikot, neked tok felesleges.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#192) hobizoli válasza schawo (#190) üzenetére


hobizoli
nagyúr

intelnel szamold hozza az alaplapot is :DDD

több drón kell ;P

(#193) lemusz válasza Dilikutya (#182) üzenetére


lemusz
addikt

Biztos csak az beszél belőlem, hogy az egyébként jó áron vett i5 8400-amat (50K) egy évre rá nem szívesen adtam volna el kb 20-ért... de hasonló értékcsökkenése lett volna a 2600-nak is, első genes ryzenekről nem is beszélve. Használtpiacon pl a mai napig jó használhatóságot képviselő 4 magos sandy/ivy procik táblacsoki értéken? Hmmm.

(#194) schawo válasza hobizoli (#192) üzenetére


schawo
titán

alaplap ígyis, úgyis fizetendő, abban nincs különbség

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#195) satz18 válasza schawo (#194) üzenetére


satz18
őstag

X370 en is el fognak menni a ryzen 2-k. Lehet kisebb a VRM és ezért nem tudsz rajta annyit tuningolni mint egy x570-en, de egy 1600-ről egy 3600-ra vagy 3700 ra váltás nagyon is valós alternatíva.
Intelnél vehetsz új lapot az tuti.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#196) lemusz válasza schawo (#194) üzenetére


lemusz
addikt

Azért van némi difi a lapoknál is, egy egy éves használtat nem tudsz annyiért eladni még 2 év garival sem, mint amennyibe egy vadi új kerülne. A ramokról se feledkezz meg, B360 miatt nekem pl 2666Mhz-esek vannak, de ezeket nem szívesen vinném ryzen2 alá, szóval az is csere legalább 3200-asra ami ugyancsak pluszköltség. Végeredményben az egész cser belekerülne vagy 50 ezerbe és mennyivel lenne erősebb gépem? kb 20%-al? Majd a tesztek megmondják, várom őket.

[ Szerkesztve ]

(#197) turbokappa


turbokappa
senior tag

Látom sokan temetik az intelt.Hosszú idő után jutott oda az amd hogy utolérte az intelt...de hogyan? Kisebb csíkszélességen!!! Ez inkább nem dicsőség. A tdp-ről meg annyit hogy full terhelésen a megadott érték dupláját is fogyasztja, nincsenek csodák.
Egy biztos hogy ez a pofon hiányzott az intelnek.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#198) schawo válasza lemusz (#196) üzenetére


schawo
titán

De ez nem lenne különbség a két párhuzamos valóság között. Ha intelről váltasz amd-re, kell új lap.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#199) Geller72 válasza hokuszpk (#191) üzenetére


Geller72
veterán

Majd én eldöntöm jó? ;)

(#200) Geller72 válasza carl18 (#187) üzenetére


Geller72
veterán

Így nézve az egész proci dolog egy fétis, mert már egy i5-9400 is több mint elég az emberek 99%-nak. De ahol nem ez számít, ott számít az, hogy melyik gyorsabb proci. Ha nem számítana, akkor ez a topic sem nyílt volna meg, maradjunk ennyiben. :P Akinek mindegy, hogy mennyi fps, azt az új procik sem érdeklik, mert még mindig egy 4790k-val, vagy 1600X-el játszik. A S1151 V1 -6xxx/7xxx-et és még az említett 4790k-t is tök felesleges iderakni, mert minek, Drága és abban az árban hat magost veszel ugyanattól a gyártótól, ami jobb és olcsóbb, vagy egy árban van vele. ;) Mint írtam én is örülök neki, ha végre legalább azonos szintre kerül a két gyártó, mert az árban is jó nekünk. Bár, mint tudjuk, az átlag usernek ugye már rég nem a proci a szűk keresztmetszet egy játékban, hanem a VGA, ami az adott procival egy szinten lenne. Az lényegesen drágább, arról még sincsenek ekkora viták. :D.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.