Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Úúúúú, ez az, ezt vártuk! Eddig nagyon tetszetős! :C

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#2) Mumee


Mumee
őstag

Sajt.

[ Szerkesztve ]

(#3) Segal


Segal
veterán

Jol hangzik

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#4) Tyrel


Tyrel
őstag

Turenkarn

(#5) tailor74


tailor74
őstag

Jól hangzik, jöhet minden IS. :K

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#6) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

3700x vs 9700k
4,4Ghz vs 4,9Ghz
65Watt vs 95Watt

single core CB20 Score
+1% amd

AMD WIN :DDDDDD
azért kemény, hogy a 4400mhz egyenlő az intel 4900 mhz-ével

Nem 5000 mhz. hanem csak 4600 max. ( amit eddig láttunk) de az effektíve jobb lesz mint az 5000 :P

Érdekes dolgok ezek.
És ugyebár a SMT-ről még nem is beszéltünk. Ott az ábrákat tekintve DED az intelnek :D
off: jövőhétre úgyis jön még valami " előre nem várt sebezhetőség inteléknél " :D

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/muerte188

(#7) Yany


Yany
addikt

Lássuk be, hogy a korábbi leakek árazás tekintetében nagyon elszálltak voltak. Mondjuk a 3700X és 3800X egymás mellett kicsit szűkre sikerült, ott nagyobb difit vártam volna.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#8) Redneck


Redneck
veterán

Korrekt, remélem így is lesz. Egy 65W TDP-s, 8 magos, 16 szálas népprocesszor, jót tenne a piacnak.

rumkola:
Azért ez már több annál, és az inkább a GPU piacon volt jellemző az elmúlt években. Az első Zen óta, újra elég erősen tényező lett az AMD, CPU fronton.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9) Samott


Samott
addikt

Jo lesz ez, B550-rol valami hir?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#10) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

A tesztek nagyon érdekesek lesznek. 12/24-es proci 500 $-ért? Kíváncsi vagyok erre mit fognak (tudni) lépni a kékek.

(#11) BiP


BiP
nagyúr

Na, erre várok egy ideje, hogy milyen lesz a Zen2. A 3700x több,mint szimpatikus.

(#12) eldiablo válasza Hunpriest (#10) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

5Ghz all core 9900K-t. ;]

(#13) satz18


satz18
őstag

Ezzel vége az intel rémuralmának végre. Nagyon ideje volt. Reméljük mostmár elkezdenek majd valami értelmes GPut is fejleszteni mert az nvidia is kezd elszentelenedni. Nekik is a tökükre kéne már lépnijük.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#14) rumkola válasza Hunpriest (#10) üzenetére


rumkola
veterán

+áfa+haszon :)
amúgy meg csak a szokásos, csodavárás 10.2 :C

(#15) turistakolbi válasza eldiablo (#12) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

+ ajándék grillrácsot és 1200+ os tápot :D

https://www.twitch.tv/muerte188

(#16) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

A legjobb, hogy mivel már hivatalos a 3700X 8/16 mellett a 65W TDP így az új konzolokba jövőre simán hihető a 3+GHz-es 8/16-os proci. Királyság. 10 évet ugrunk majd CPU-ban hirtelen.

Gamer for Life

(#17) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nem úgy volt hogy 4/4.8Ghz lesz?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Na valamai hasonlóra vártam , lehet megint lesz AMD-s gépem ezek után .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#19) Yany válasza Hunpriest (#10) üzenetére


Yany
addikt

Mielőtt nagy csalódottság lenne úrrá mindenkin és megint tömegesen eljátszanánk a "hú, mocsokos magyar kereskedők" drámát, ez áfa mentes retail price.

rumkola: haszon már benne van (retail), áfa viszont nincs.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#20) Simi37


Simi37
őstag

Jöhet :C

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#21) satz18 válasza DudeHUN (#16) üzenetére


satz18
őstag

+1
Konzolokba is beköszönt végre a 60+ fps gaming.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#22) rumkola válasza Yany (#19) üzenetére


rumkola
veterán

hát igen
200ezres procinak tapsolnak itt, majd megnézem ki is veszi meg valójában.
:D

65Watt :DD
persze (üresben)

[ Szerkesztve ]

(#23) Bici


Bici
félisten

Nekem az a furcsa, hogy ha a 3700X 65W-ba belefér, akkor a 3800X esetén az a plusz 300/200 MHz miért nem fért bele 95W-ba, miért kellett neki a 105W-os osztály?
Ennyire meredeken ível felfelé a fogyasztás 3.6 GHz felett?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24) Ribi válasza enginev3.0 (#17) üzenetére


Ribi
nagyúr

AdoredTV-s hülyeségeket sokan szerették volna ha valósak, de már akkor is lehetett tudni h hülyeség.

Bici: Már a 2700 is 105W-os volt. Szerintem eléggé részletkérdés, hogy 105 vagy 95.

[ Szerkesztve ]

(#25) Menthirist


Menthirist
veterán

Számomra összességében kissé csalódás, szerettem volna több magot 3700X szintjén is, és az 500 dolcsis proci is "csak" 12 mag 24 thread. Nyílván nem rossz, csak így most feljebb kell keresni 3700x-nél. 3800 vagy 3900-at. Majd meglátjuk milyen árban lesz idehaza.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#26) Dilikutya válasza Yany (#19) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ettől függetlenül valószínűleg rá fognak szolgálni a magyar kereskedők ismét. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#27) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

i9 vs r9 :) Demoralization

Life, Uh, Finds A Way

(#28) Hunpriest válasza Yany (#19) üzenetére


Hunpriest
senior tag

A lényeg az, hogy a másik oldalon egy hasonló specifikációjú CPU 1000+ $-ba kerül (áfa mentes retail price). Ráadásul a kékeknél az alaplap miatt is jóval mélyebben a zsebbe kell nyúlni.

Ha a tesztekben is jól teljesítenek, akkor ebből AMD vásárlás lesz idén.

[ Szerkesztve ]

(#29) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Mivel nem igazán hittem a Zen2 pletykáknak, egyáltalán nem ért csalódás. Ez a reális (és amúgy nagyon tetszetős) specifikáció. Sőt, a 3700x a 65W TDP-vel még jobb is, mint vártam. Ez lesz a nyerő proci, vagy kisebb költségvetésből a 3600, szintén 65W-al.

A Navin viszont meglepődtem, mert azt hittem, még GCN, DeNemAz lett!

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#30) Yany válasza Bici (#23) üzenetére


Yany
addikt

A TDP-t nagyon sokan összekeverik a valós fogyasztással, ahogy most te is. Ez gyakorlatilag egy osztályozás, ami az OEM-eknek ad támpontot a méretezésre, nem pedig konektorból kiszippantott delejmennyiséget jelöl. Pedig azt gondolnám, hogy elég nyilvánvaló a különbség, hiszen "fura módon" egy csomó különböző képességű processzor tartozik egy-egy TDP osztályba (pl. 65W, 95W, 105W), tehát azért vannak jelek, hogy nem valós fogyasztást jelölnek. Ez Intelnél is pont így van, csak a TDP értékeket ők máshogy definiálják.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#31) spyboy88


spyboy88
csendes tag

Már ideje volt :)

(#32) Yany


Yany
addikt

Nem rossz kis beszámoló a keynote-ról a részletekkel: [link]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#33) Geri Bátyó válasza Yany (#32) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"8 cores with 12 threads"
Szerintük nem minden mag kapta meg az SMT-t! ;]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#35) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Nehéz idők jönnek az Intel fanboyokra :N

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#36) BiP válasza eldiablo (#12) üzenetére


BiP
nagyúr

Tádám!
i9-9900KS

(#37) koko52: engem az lep meg, hogy a GTA5 6 éves játék, de még mindig benchmark referencia szinte mindenhol. (mondjuk cpu-tesztre pont a régebbi játékok jók, kevésbé VGA limitesek) Úgyhogy jól meg is cáfoltam magam :).

[ Szerkesztve ]

(#37) koko52 válasza runingman (#34) üzenetére


koko52
veterán

[link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#38) schawo válasza Yany (#30) üzenetére


schawo
titán

A TDP egy fogyasztási küszöbérték, aminél a CPU, mint egész, nem fogyaszthat többet tartósan (nem adhat le több hőenergiát, ami ugye valójában ugyanaz).

Ez két megközelítés egyszerre. Régebben (2 CPU mag) úgy volt, hogy a TDP osztálynál általában kevesebbet vett fel, azóta úgy történik, hogyha eléri a TDP osztály limitjét a fogyasztás, akkor az órajelet kezdi el csökkenteni, hogy folyamatosan bent tartsa a limit alatt. Intelnél, nvidiánál és AMD-nél egyaránt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40) koko52 válasza BiP (#36) üzenetére


koko52
veterán

Fontos kiemelni, hogy az Intel a turbó órajeleket az alap utasításkészletekre adta meg, vagyis AVX kódok futtatása mellett már alacsonyabb frekvencián fog működni a processzor.

És az ára hány 1000 dodó lesz? Mennyi lesz belőle?

runingman: én is arra várok, lehet nem érdemes 2600-ról 3600-ra váltani. Ha 60-ra beállna valamikor és hozna +10-15%-ot érdemes lesz. Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#41) DudeHUN válasza runingman (#39) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Kevered az AdoredTV-vel őket. Melyik Zen bemutatón nem a valós számokat kommunikálta az AMD?

Gamer for Life

(#42) BiP válasza koko52 (#40) üzenetére


BiP
nagyúr

"Intel has not disclosed a price either."
De jó eséllyel ez a proci inkább csak egy techdemo, hogy ha nagyon kell, ilyet is tudunk. (a megnövekedett fogyasztásról meg hallgatunk). Valószínűleg limitált darabszám, extra felárral.

[ Szerkesztve ]

(#43) worxland válasza koko52 (#40) üzenetére


worxland
addikt

Olyan sokat nem dobhatnak rá a jelenlegi árra, mert mindenki körberöhögi őket, ha eléri a 3900x árát.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#44) satz18 válasza BiP (#36) üzenetére


satz18
őstag

GTA 5 azért jó példa mert nem támogat túl sok szálat szóval ott nagyon számít a single thread perfomance amiben ugye az AMD sosem jeleskedett. Szóval az hogy ott is tudtak javulni az azt jelenti, hogy a zen2 vel nem csak a magszám növekedés lesz a javulás, hanem az IPC is sokat javul. Ők asszem 15%-ot igértek.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#45) the_mad


the_mad
aktív tag

Komoly.. 300-400 dolláros processzor árak. 400-500 dolláros VGA árak... szép új világ.

[ Szerkesztve ]

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#46) Geri Bátyó válasza schawo (#38) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem a TDP miatt vesznek vissza, hanem a hőmérséklet miatt, ami nem ugyan az, mert gyarta hűtéssel hamarabb eléri a kritikus hőfokot, mint a meghatározott TDP-t.
A TDP valamiféle tipikus teljesítményfelvételt jelent, ami nem azonos a maximálissal.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#48) turistakolbi válasza the_mad (#45) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Ha azt nézed, a ryzen 5 3600x lesz a " gaming " proci mindem másra bőőőven elegendő a már használtan féláron kapható 2600x vagy a sima 2600.

https://www.twitch.tv/muerte188

(#49) Chaser válasza Hunpriest (#10) üzenetére


Chaser
titán

árat emelnek (((( :

7 3700X (8 mag) 3,6/4,4 GHz van 8 x 512 kB 32 MB 65 W 329
5 3600X (6 mag) 3,8/4,4 GHz van 6 x 512 kB 32 MB 95 W 249

sztem itt a szerző felcserélte a fogyasztási adatokat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) Tyrel válasza runingman (#34) üzenetére


Tyrel
őstag

A jelenlegi 2600 / 2700 Ryzenek gaming-béli hátrányának 2 oka van:
- Intelnél magasabb memória késleltetés
- 2 CCX van bennük és az azok közti kommunikáció lassabb mint CCX-en belül, pl. ha az 1-es és az 5-ös mag próbál ugyan azon a feladaton dolgozni ott lesz egy késleltetés ami hátráltatja őket

A Zen 3700X / 3800X mindkét bottleneck-en javít, egyrészt sokkal több benne a cache így kevésbé zavarja a memória késleltetés, másrészt az a 8 mag az (elvileg, de erre nagyon szeretnék hivatalos megerősítést látni) 1 CCX-ben van, így nincs extra latency bizonyos magok közt.
Gaming-re ez kell, munkára meg a 3900X.

Turenkarn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.