Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Raymond válasza hackeeeee (#88) üzenetére


Raymond
félisten

"Viszont ha esetleg ez kicsit megnyomná lefelé a 2000 széria árát, az nem lenne rossz, bár sajnos, nem nagyon lesz ilyen, szerintem."

Mar par hete lenyomta ugyhogy ha kell akkor most lepj. Majd meglatjuk marad-e meg raktaron az R5 2000-esekbol juliusra, ha igen akkor ott az uj 3000-es sorozat nem nagyon rug labdaba ugyanis L:https://geizhals.de/amd-ryzen-5-2600-yd2600bbafbox-a1804462.html?v=l&hloc=de]R5 2600 = 130EUR es az R7 2700 se elvetendo 208EUR-ert ha valaki 8 magosban gondolkodik. Ez a ketto EUR-ban ugyanazzal a DE AFA-val 211 es 349 ami azert jelentos felar.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#102) carl18


carl18
addikt

Bravó! Remek processzort dobott a piacra az amd, a 3700X elég ígéretes és egy szálas teljesítménybe hatalmasat fejlődött az AMD. A 3700X jobb mint egy 9700K/8700K sebezhetőség nélkül, és több szálas teljesítménybe is jobb. Még az Amcsi videós Linus is csinált videót és ö is elég pozitívan beszélt az új AMD Ryzenről. Az új PCI-E 4.0 miatt elég hatalmas fejlődés lesz, az X570 alaplapok akár 4950 MB sebeségű M2 SSD-t is el kezelnek majd. 3 éve senki se gondolta ezt, most meg szinte ott tartunk hogy az AMD átveszi a vezetést.

Intel meg kidobott egy 9900KS-t 5 ghz fix órajelel (Sebezhetőséggel) Szóval Hypet Treading minusz vagy.....vagy a sebezhetőség lassulását le kell vonni. Amúgy komolyan kit tudnak megvenni ezzel a +300 mhz-el? :D A Zen 2 mellet az intel újra nevezgetése csak egy hülye játéknak tűnik. Más felől a Intel 14+++++++++ már elég vicces, már a 9900K is elég nehezen fért bele a 95 wattba. Nem igazán tudom elképzelni hogy egy 10/20 szálas intel meg 4,5 ghz felett járjon 95 watt tdp mellet. 250-300 watt mellet viszont reális hogy menni fog :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#103) flashpointer válasza carl18 (#102) üzenetére


flashpointer
őstag

linus nem amcsi videos

(#104) Chaser válasza hackeeeee (#88) üzenetére


Chaser
titán

lassan 1$=1eur-ral ( :
hova nyomja még le?:) apróért adják már mot is a 2000-es szériát, újnak sztem ha ütős lesz itthoni nagykerek/kiskerek feltolják az árát ahogy szokták, 1-2 hónapig biztos, és valószínű h tényleg ütős lesz
engem a cpu már nem is érdekel, tudom h jó lesz, a vga annál jobban, namajdanavi' :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#105) Geri Bátyó válasza killbull (#99) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem feltétlenül nem bírják a magasabb órajelet (mondjuk ez a valószínűbb), lehet, hogy csak meredekebben emelkedik a fogyasztási görbe és nem férne bele a TDP-be.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#106) killbull válasza Geri Bátyó (#105) üzenetére


killbull
aktív tag

Örökké nem eshet.

(#107) hyperspace válasza flashpointer (#103) üzenetére


hyperspace
őstag

Így van, USA-tól északra van. :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#108) Geri Bátyó válasza Chaser (#104) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Navi engem is érdekelne, de inkább valami középkategóriás. Az RX570 teljesítménye külön tápcsati nélkül simán elképzelhető. Na, az nekem pont jó lenne.

(#106) killbull A jelenlegi időjárást elnézve én is ezzel biztatom magam! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#109) Gyuri27 válasza Chaser (#104) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hát az amd adhatna ramot, lapot, tápot a procival (ingyen). :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#110) the_mad válasza Carlos Padre (#84) üzenetére


the_mad
aktív tag

Csak a konzolért egyszer kifizetsz 400-500 zöldhasút. Egy PC esetében meg 3x4x fizeted ki és ezek csak a fődarabok, a sallang benne sincs (ha esetleg valaki teljes gépcserét hajtana végre). Bár ott meg a 60 eurós játékárakkal húzzák le az embert...

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#111) hobizoli válasza rumkola (#22) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az pont az intel szokasa volt, hogy 75-80%-s CPUload allapotot adta meg max-nak

több drón kell ;P

(#112) koko52 válasza the_mad (#110) üzenetére


koko52
veterán

Meg a havidíjas online/multival.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#113) hobizoli válasza killbull (#51) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ezek a lepcsofokok a VRM miatt vannak
ami mar 65W felett van az mind a 105W-s osztalyba kerul

75W is 105W-s TDP osztalyu CPU, mivel a 65W-s-ba mar nem fer bele

több drón kell ;P

(#114) hackeeeee válasza Raymond (#101) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Meginogtam kicsit, hogy kéne építeni egy újat, akár csak APU-val, de még nem jutottam el odáig. Köszi a tippet! :R

Véleményem szubjektív...

(#115) Geri Bátyó válasza hobizoli (#113) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem egészen, mert ott van a 95W-os osztály is.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#116) carl18 válasza flashpointer (#103) üzenetére


carl18
addikt

Most nézzem Kanadai, de nem ugyan mindegy? Nyugati így megfelel? Ettől az intel nem lesz gyorsabb..

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#117) the_mad válasza -Skylake- (#73) üzenetére


the_mad
aktív tag

Aki nem játszik/dolgozik PC-n, annak nincs is PC-je. Internetezést, filmezést megoldják telefonon, tableten, legroszabb esetben laptopon. Egyszerűbb és kényelmesebb. Persze vannak kivételek, de én nem rájuk gondoltam. Anno GTX780-at vettem a mostani RTX2060 árában. Zászlóshajó vs aktuális termékpaletta középkategóriája. Ez a nem mindegy. Processzorok szintén. Én szerintem nagyon nem jó irányba halad az árképzés.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#118) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Na végre dobták a GCN-t. Kíváncsi vagyok mit hoztak össze a Navikkal. Mondjuk a Radeonoknál ez a minden szériának más neve van hozzáállás, elég nagy káosz.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#119) Geri Bátyó válasza antikomcsi (#92) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az agresszív árazás a 3900x-re igaz, de arra viszont nagyon. A többi valóban nagyjából a helyén van.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#120) Ribi válasza carl18 (#116) üzenetére


Ribi
nagyúr

Budapest Bukarest. Nem mindegy? :W Atya világ.

(#121) Geri Bátyó válasza the_mad (#117) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nézd úgy hogy ár/teljesítmény arányban nagyjából hasonló, vagy jobb a helyzet. Nőtt a teljesítmény és vele az ár is. Ami most középkategória, az régebben a csúcs volt teljesítményben. Persze sajnálatos, hogy az árak is ehhez igazodnak, de ennek azért elégé sok oka van.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#122) -Skylake- válasza the_mad (#117) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Persze vannak kivételek, de én nem rájuk gondoltam. Anno GTX780-at vettem a mostani RTX2060 árában."

Ebbol ha meg ki is hagyom az inflaciot es tarsait, akkor is marad egy pont ami vitan felul all : az lehet, hogy anno a gtx780 csucskat volt most viszont a vele egy arban levo 2060 csak kozepkozep, de teljesitmenyben haladas van. Ma egy 2060 teljesitmenye a gtx 780 felett van, tehat az oke , hogy elcsusznak a kategoriak atlagarai, de csuszik vele a teljesitmeny is. Szebbek a jatekok, nagyobb szamitast igenyelnek, de adott penzen nagyobb szamitasi teljesitmenyt is kapsz. Ne erts felre se te , se senki, en is bovem tulzasnak tartok felmilliot egy 2080ti-ert, de irrealisnak tartanam a 100ezer forintot is. Csak az egyiket irrealisan magasnak a masikat pedig irrealisan alacsonynak.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#123) hobizoli válasza the_mad (#117) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem nagyon jatszok, meg foleg nem is dolgozok, de van PC-m, es pont tablet-m nincs

azer a 10-12"-s akarmit is kezben tartani meg mindig farasztobb/kenyelmetlenebb tud lenni, mint egy egeret tologatni egy 27-32"-s monitor elott ulve
ahhoz kepest a noti meg a tablet egy kvarcjatek

telefonon meg max kenyszerbol netezek

több drón kell ;P

(#124) Dilikutya válasza killbull (#99) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tévedés azt hinni, hogy minden egyes modellszám mellé új dizájnt terveznek és gyártanak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#125) -Skylake- válasza Ribi (#120) üzenetére


-Skylake-
addikt

Miert amugy szerinted nem mindegy igazabol ? Azt az egy kerdest leszamitva, hogy "Szia hol szulettel?" leszamitva milyen altalanosaggban felmerulu helyzetben szamit igazan, hogy mi a valasz ? Melyek az elet azon aspektusai, ahol ugy nagyon szamit 2019-ben, hogy te most budapesten, dublinban vagy hamburgban szulettel ?

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#126) Ribi válasza the_mad (#117) üzenetére


Ribi
nagyúr

És ez a kari is pont úgy elég FHD-ra minden szempontból. Hol a gond?
Az hogy hoznak ki még erősebbeket is amik bírják a 4k-t is az miért zavar ennyi embert mindig?
Miért mindig a legdrágábbhoz kell mérni mindent?
Ez a baromság megy mindenhol és sajnos nem csak a gépek terén. Megnézed a neten, hogy XY milyen gazdag, mekkorát ugrik, mit vett és máris szarul érzed magad, hogy te nem. Szedjétek már össze magatok :(
Rohadt unalmas ezt a sok negatív depis fost olvasni...

-Skylake-: Akkor miért kell megemlíteni? Ha nem számít akkor nem említi meg. Nem véletlenül lett megemlítve. De az is rosszul...
Nem lesz attól senki több mert amcsi, főleg ha nem is amcsi. És kevesebb se.
Inkább én kérdezhetném, hogy nem mindegy? Miért tőlem kérdezed?

[ Szerkesztve ]

(#127) -Solt- válasza -Skylake- (#125) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem mindegy, de ha ezt magyarázni kell, akkor van baj rendesen...

www.smart-bus.hu

(#128) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Hát nekem a Navi eddig csalódás lett, amit eddig mutattak belőle... :F

Komolyan, egyetlen olyan játékban demózzák, ami köztudottan az AMD-t favorizálja? Ráadásul csupán 10%-ot hoz a RTX 2070-en? Ha max 400 Dollárért lesz, akkor még akár jó deal is lehet, de ez a csúcs Navi ajánlat, akkor az elég nagy csalódás. Egy új architektúrától elvárnám, hogy a csúcs Nvidia kártyákkal versenyeztetik.

Ami szintén hiányzott, hogy a Vega 56-al és 64-el nem mutattak összehasonlítást, hogy azoktól mennyivel gyorsabb, így aki esetleg gondolkodna rajta, nem tudja mire számítson.

Komolyan, inkább ne mutassanak addig semmit belőle, amíg nincs indításra kész portfólió árakkal és grafikonokkal, mert ez így csak elveszi az ember kedvét tőle. :((

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#129) Carlos Padre válasza the_mad (#110) üzenetére


Carlos Padre
veterán

"Bár ott meg a 60 eurós játékárakkal húzzák le az embert..."
"Meg a havidíjas online/multival."

LOL boiz :C

Hát igen, konzolon nincs ingyé a gémz a virágbótbú. Se akciós árak nincsenek ugye. :(

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#130) the_mad válasza Carlos Padre (#129) üzenetére


the_mad
aktív tag

Remélem az optikai meghajtót is kiszedik belőlük. ne legyen má' csere-bere.. :C

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#131) satz18 válasza the_mad (#130) üzenetére


satz18
őstag

Egy igazi konzolos 60 euró alatt nem vesz játékot, ha akciós ha nem, és ugye bár csak digitálisan, mert hát arra felé halad a világ.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#132) DudeHUN válasza the_mad (#130) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Biztosan lesz meghajtós verzió. Nem merik kinyírni a retail-t. Sony és Nintendo biztosan nem.

Gamer for Life

(#133) the_mad válasza Carlos Padre (#129) üzenetére


the_mad
aktív tag

Kvázi PC-n sincs virágbolt... lassan 10 éve. Az akciókat meg hagyjuk. 59.99EUR 49.99EUR..

[ Szerkesztve ]

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#134) -KP- válasza Hopkins95 (#128) üzenetére


-KP-
addikt

szerintem a kutyát se érdekli, hog te mit vársz el. El lett mondva kismilliószor, hogy a navival a középkategóriában akarnak versenyezni.

(#135) hyperspace válasza DudeHUN (#132) üzenetére


hyperspace
őstag

Nagy port kavart Xbox One-nál az elején, hogy nem lehet majd eladni a lemezes játékokat sem. Szerintem Microsoftnál lesz opció, hogy csak digitális, de emellett mindenhol lesz lemezes/stickes/akármilyen megoldás. Én örülnék annak is, ha nem bluray-t adnának, hanem egy pendriveszerű kulcsot.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#136) Sirandrish válasza the_mad (#133) üzenetére


Sirandrish
legenda

Próbálj akciókat nézni, ne csak hasra ütni vagy legalább ne kampányolj semmi ellen/mellett amihez nem értesz

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#137) BiP válasza carl18 (#116) üzenetére


BiP
nagyúr

Ő sem mondta, hogy ettől lesz gyorsabb az intel. Te hivatkoztál amcsi-ra, csupán ezt javították.

Amúgy én sem tudtam, hogy kanadai. Sőt, én pl. JayZTwoCents-ről hittem azt, hogy kanadai, erre most nézem, hogy ő meg pont amcsi :)

(#125) -Skylake-: azért az általános életkörülményeket azért meghatározza. De ez OFF.
Mellesleg carl18 dobta be egyáltalán a nemzetiség témát, hogy amcsi, senki nem feszegette volna sose, mert a Zen2 kapcsán nem szempont.

(#110) the_mad: Azért PC-n sem kerül 4x annyiba ugyanazt a minőséget kihozni, mint konzolon.
Ha 3x-4x annyiért veszed a PC-t, akkor jobb minőséget kapsz, aminek ára van. Ne azt nézd, hogy _akár ennyiből is vehetsz PC-t_, azonos szintet hasonlítgassunk, almát almával. Tény, hogy adott szinten a konzolnak jobb az ár/érték aránya, de túlozni is felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#138) Dilikutya válasza the_mad (#130) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az XboX One X optikai meghajtó nélküli variánsa idén érkezik. Bár egyelőre ez csak lehetőség, a meghajtóval szerelt verzió is megmarad, ebben a generációban még mindenképp. Utána meg ki tudja. PC-n sincs cserebere, és én jól meg is vagyok nélküle. Lemezen nem is veszek játékot, max ha valami hihetetlen ajánlat, sokat a lemez úgysem ér, van olyan játékom, amit lemezről nem is lehet telepíteni, egyből szedi le az egészet a Steam. Bár lehet konzoloknál csak rátölti a patcheket.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#139) lenox


lenox
veterán

mivel gyakorlatilag kétszer nagyobb tempóra képes, mint a konkurens csúcsmodellnek számító Intel Xeon Platinum 8280 kétutas konfigurációja, miközben hasonló a fogyasztása.

Van mer specifikacio? En mindenhol csak a tbd-t latom a fogyasztasra.

(#140) Hopkins95 válasza -KP- (#134) üzenetére


Hopkins95
addikt

Köszönjük a konstruktív kommentet. Ez egy vélemény és ez a fórum arra van, hogy ezt megvitassuk. Lehet ellentmondani, vitatni, csak kérem ha lehet, maradjunk meg az érveknél. Köszi. :R

(#133) the_mad Ezt honnan veszed, hogy nincs?
Másik: konzolon ugyanolyan jó akciók vannak már régóta, mint PC-n, ha nem jobbak néha. Lásd Sirandrish hozzászólását. Plusz ott a használt piac, ahol szintén féláron vagy olcsóbban vehetsz lemezes játékokat.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#141) bocimód


bocimód
csendes tag

tudtok valamit az órajelekről? elvileg lett volna 5.1ghz-es modell is. így számomra elég csalódás. 4.6 a legmagasabb szint 2019-ben 7nm-en?

(#142) Raymond válasza BiP (#137) üzenetére


Raymond
félisten

LTT, Hardware Canucks (egyertelmu), Dave2D, Unbox Therapy = Kanada
J2C, GN, Bitwit, Paul's Hardware = USA
Hardware Unboxed, Tech YES City = Ausztralia

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#143) satz18 válasza bocimód (#141) üzenetére


satz18
őstag

Az IPC javulás 15% bakker. Kit érdekel a freki. Az csak egy szám. A buldozer tudott 5 Ghz-et..... Hú de jó is volt az a proci.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#144) DudeHUN válasza bocimód (#141) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Miért számít ennyire az órajel? Nem tök nyolc mekkora órajelen adja le a teljesítményt?

Gamer for Life

(#145) hackeeeee válasza the_mad (#133) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mindent lehet, csak akarni kell, ~20k helyett vehetsz 10k körül is új játékot csak akarni kell..

Szóval, felesleges ezen rugózni. Ezt engedjük el, mert ez a konzol vs pc cicaharc nem ide való. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#146) solfilo válasza bocimód (#141) üzenetére


solfilo
veterán

Az órajeleket bejelentették, szóval ez már marad ilyen ezeknél a modelleknél. Ezért kell vigyázni a pletykákkal, meg nem valósuló elvárásokat szülhetnek.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#147) carl18 válasza bocimód (#141) üzenetére


carl18
addikt

Frekvencia csak egy szám, a 15% ipc miatt azonos órajelen jobb is lehet mint az intel. Ahogy elnéztem 4,6 ghz lesz alapból a legmasabb boost órajel. De kis tunningal szerintem egy 5000,5100 mhz-et el mehet ha jól van hűtve.

BiP Köszönöm , amúgy se hiszem meg lehet különböztetni egy amerikait egy kanadaitol :DDD Egy videóból nem lehet ezt kiszűrni.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#148) Dilikutya válasza hackeeeee (#145) üzenetére


Dilikutya
félisten

20 ezres új játékot nem veszel 10-ért. Még áfacsaló lopott szajrés digitális bolhapiacokon sem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#149) koko52 válasza bocimód (#141) üzenetére


koko52
veterán

Kell későbbre is valami, majd zen2+ elhozza. Kivan ez találva. A fejlesztéseket meg kell fizetni.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#150) hackeeeee válasza carl18 (#147) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Meglátjuk majd, hogy milyen fesz mellett. Én is sanszosnak tartom az 5g körüli órajelet, de majd kiderül.

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.