Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _az


_az
senior tag

Ez a hangszórópár nagyon jól néz ki:C

mellesleg első vok :DD

az

(#2) parandroid válasza _az (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Gratulálok.

On: Annyira nem jól néz ki, mint inkább érdekes. A Pioneer SX525-öm, az jól néz ki. Ez még igazi erősítő (bár szinte egyáltalán nem értek hozzá, használtan vettem, mert olcsó volt, de imho van 20-25 éves. :D). Nem hiszem, hogy ezek a hivalkodó vackok fognak valaha is olyan jól szólni... Két Videoton hangfalat neki, aztán hadd szóljon! Lehet megköveztek, de én ezen hallgatom a DVD-ket is. :U Kell a fenének ötpontegy.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#3) strike-force


strike-force
őstag

úgy vélem ezeken a chieftec tápoknak teljesen rossz az árképzése. depon most a 460as 12 centis ct van legolcsóbb helyen 18k bruttóba, illetve a köv. legolcsóbb 19k bruttóba. ehhez képes +40 watt +10k HUF-ért? WTF?
tudom-tudom, hogy 3db 12 voltos ág, meg ilyen-olyan csatlakozó, de sztem akkor sem éri meg. ennyiért.
általánosságban elmondható, hogy minőségibb tápoknál (fsp,enermax,ocz,ct...) az 500W feletti kategóriát már irreálisan magasan mérik, értem ezalatt mondjuk a huf/watt arányt (360as ct (depo:8,6k) 24huf/watt, 420as ct (depo: 13,2k) 31,4 huf/watt, 460as ct 18k-val 39ft/watt, 500as (28k-val) 56ft/watt, 550es (31,5k) 57huf/watt)
érdekes dolgok ezek. :)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#4) parandroid válasza strike-force (#3) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem értem, ezen miért lepődsz meg. A teljesítményarányos árképzés ritkán épül ténylegesen a teljesítményre. Nézd meg a processzorárakat: a csúcsmodell és az egyel alatta lévő modell ára között jóval nagyobb árdifit fogsz taláálni, mint amit a teljesítménynövekedés indokolna. Ez az egész azokra a balfácánokra épít, akiknek mindig mindenből a legnagyobb/legkisebb/leggyorsabb/legdrágább kell. Ez egy ilyen ipar. Viszont általában azt is elmondhatjuk, hogy a piac alsó szegmensében a legolcsóbb modell nem annyival olcsóbb, mint amennyivel gyengébb, ezért aztán jobban jársz, ha egy alsó-középkategóriásat veszel a tényleges alsó kategóriás helyett. Lásd pl Duronok árképzése vol az AMD-nél az Athlonok aljához képest. Na ez pl sokkal nagyobb disznóság.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5) jeges


jeges
senior tag

''Az alig ötvenezer forint fölötti vételár ''- ez nem százötvenezer lenne? :U

''Az AOpen a vékony házba, halk, de grafikailag is potens gépet gyártóknak kedveskedett'' - őőő...nekem ez képzavarnak tűnik. nem a fogyasztóknak szánták a kártyát? :)

[Szerkesztve]

(#6) parandroid válasza jeges (#5) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Sok az OEM gyártó, aki eleve összerakott gépet árul. Ez csak a magyar piacra jellemző, hogy magadnak rakod össze a gépet, mert így nem keveset spórolsz. Civilizáltabb helyeken nem játszanak ilyesmivel, ő nem csak a gépért fizet, hanem a szolgáltatásért is. Ettől még persze lehet elírás, akkor helyettesítsd be a gyártókat építőkkel.

A 150-nel valószínűleg igazad lesz.
Még jó, hogy ennyi szakmai lektor van itt a ph!-n. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#7) jeges válasza parandroid (#6) üzenetére


jeges
senior tag

nem érzem magam szakmai lektornak, csak három sorral fölötte szerepel a tényleges ár ;]

a gyártó/építő dolog igaz lehet, nekem mégis képzavarnak tűnik. lehet, h ez csak itthon van így, de ''hazai pálya'' a rovat címe :P

:R

(#8) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

''A konkurensektől csak a hűtésre kerülő matricában eltérő AOpen csúcskártya ára 151 000 Ft. Ez már önmagában is meglepő, hiszen a kisgépeiről ismert gyártó grafikus megoldásai eddig a drágábbak közé tartoztak.''

Miért, talán ez nem drága?:F Most tekintsünk el az MSI és az Asus irreális áraitól...

Amúgy jópofa az a 3D1 XL vagy micsoda, csak kár, hogy a név láttám egyből egy dupla magos X800XL-re gondoltam:U

[Szerkesztve]

(#9) rudi válasza Alvin_ti4200 (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

AOpen-hez képes nem drága. Általában az MSI és Asus fölött szoktak lenni az árai, de most elég sok vonalon olcsósítottak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) rudi válasza Alvin_ti4200 (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem egy marhaság ez a 3D1 XL ennyiért! Gondolj bele, hogy a lap, amir adnak hozzá majdnem 40.000 Ft, vagyis a kétprcis VGA olyan 50.000 Ft-ra jön ki. Ha tényleg GDDR3-as, és annyira tuningolható mint ahogyan mi sejtjük, akkor ez egy 50.000 forintos GF6800GT. Talán majd megteszteljük kicsit...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) rudi válasza jeges (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Fenetudja képzavar-e. Elvileg a fogyasztónak a GeForce 6600-at szánják, a low profile inkább a gyártónak (kisker de akár a fogyasztó is lehet) fontos, hogy a ''desktop házba kérek olyan VGA-t ami gamekat is elbír'' kérdésre tudjon mit lépni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) Alvin_ti4200 válasza rudi (#10) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Na ja, kérdés, hogy mennyire lehet vonzó az új generációs kártyák érkezése után egy ilyen jószág. Meg kérdés, hogy a RAM-ok mennyire vannak leszedve és 2.0 vagy 2.2 ns-osak-e.

Szerk: Van GDDR3-mas memóriák között 2.2-es egyáltalán?:U

[Szerkesztve]

(#13) rocket


rocket
nagyúr

Nagyon csunyacska ez a codegen hangszoro, es a belseje se tul meggyozo.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#14) rudi válasza Alvin_ti4200 (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Tudtommal nincs, de nem nagyon néztem utána. A bordától nem látni, hogy milyen RAM-ok vannak rajta, sima TSOP-os DDR is lehet akár. Az sem világos, hogy ezek a low-profile 6600-asok hány bites memvezérlőt kaptak. Nekem mindenesetre tetszik ez a VGA, elvileg a leggyorsabb low-profile kártya, szeretném közelebbről is megnéuni egy halk gépes projektben, akár a mikroBTX-es alaplappal együtt :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) Alvin_ti4200 válasza rudi (#14) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Tulajdonképpen egy 6600 és 6600GT közötti kártyáról beszélünk (természetesen két maggal számolva) nemde? Magonként nézve egy 6600-nál gyorsabb, de egy 6600GT-nél lassan VGA-val van dolgunk, remélhetőleg 256 MB RAM-mal és 128 bites memóriavezérlővel. 64 biteset szerintem nem mernek rá rakni:U

(#16) Scream007


Scream007
őstag

vga fronton szerintem ez a legjobb választás:
Asus NX6800 extreme pci-e 256mb.
256 mindenre elég és inkább 12 pipa+256ram mint 16 pipa és 128 ram.
kár hogy nincs ebből agp-s.
alaptéren csak intelről tudok nyilatkozni, igaz teszt még nincs róla, de szerintwem a 945p elég bíztató, csak ugye még várni kell hogy az ára faragodjon.:C

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#17) rudi válasza Alvin_ti4200 (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Inkább úgy fogalmaznék, hogy órajelcsökkentett 6600GT SLI-ről van szó, azt meg ugye tudjuk meddig tart kicsit felpiszkálni a frekiket. Kifelejtettem a gyári speckókra mutató linket, de mindjárt beteszem Bővebben: link 2x128 bites a kicsike és 2x128 MB GDDR3 RAM van rajta :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) rudi válasza Scream007 (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem ez a 3D1 XL jobb, mert valamivel olcsóbb, kb. ugyanolyan gyors vagy még talán gyorsabb is, és jár hozzá egy bónusz SLI alaplap.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) Scream007


Scream007
őstag

na igen.
amugy lehet én avgyok tudatlan de ezen az xl-en milyen gpuk vannak???:U
sima 6600 x 2?

ennek is kell vagy 500as táp mi???
és szintén csak giga slibe müxik???:U
sima pci-esbe nem müxik???
még giga sima pci-s lapban sem???(hiosz csak 1 helyet foglal)
és ugye inteles config alapból kiesik:(((

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#20) dabadab


dabadab
titán

''Erősítő frekvenciatartománya 20-20 000 Hz''

Altalaban eleg ranezni a speckokra, es ha vki kepes odairni a 20-20k tartomanyt, akkor elkonyvelhetjuk, hogy az illeti cucc halal gagyi (azt, hogy a csillapitasi tartomanyt elfelejtettek feltuntetni, mar meg sem emlitem).
Szoval ezek a csovek max. arra jok, hogy megvakitsak a foldmuveseket ;]


DRM is theft

(#21) Alvin_ti4200 válasza Scream007 (#16) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az Asus N6800 Extreme egy sima 6800, amit a nála olcsóbb X800 elver, szóval nem nevezném a legjobb választásnak...

(#22) erdoke


erdoke
titán

''külső SATA II merevlemez-csatlakozó, melyet Silicon Imagine vezérlő kezel''

Kéretik Silicon Image-re javítani a gyártó nevét. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#23) fLeSs válasza Alvin_ti4200 (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nincs. Csak GDDR2-es van.
FX5700U kártyákon található: Bővebben: link

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#23) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Köszi az info-t:)

(#25) faster


faster
nagyúr

A hangfalaknál az a ''banándugó'' nem véletlenül RCA akar lenni? A képen egy RCA-jack kábel volt látható, a banándugó tudtommal nem RCA.

(#26) PuMaa


PuMaa
csendes tag

Ez a codegen hangszóró télég nem valami meggyőző, és hogy idézem rocket a belseje se !
Nekem 6800GT-m van érdemes lecserélni N7800GTX ? vagy majd kicsit később ?
De ha már itt tartunk akkor nekem Chieftec 420 tápom van nagyon meg vagyok elégedve vele halk és jól bírja szerintem makulátlan megéri az árát
Na és végezetül a lényeg karácsony fele szeretnék egy új gépet venni (ez se rossza ami most van :D na de mind1 ) és gondolkozok az AMD64 3500+ -ba de a szívem az INTEL –hez húz mert nekem minden gépemben INTEL volt és meg vagyok elégedve vele de köztudottan az AMD a jobb most ! Halottam olyan híreket miszerint az INTEL karácsonyra kihoz egy új procit ami verni fogja az AMD64-et ebből mi igaz ? de már láttam ilyent is MO boltokban Intel P4 3.2 GHz 64bit processzor (2MB cache/800MHz) LGA775 ez mit tudd vagy milyen ez ?
Azt hiszem kicsit túl sok kérdést tetem fel de hajrá :D :C

(#27) rudi válasza PuMaa (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

6800 GT még elég a mai gamekhez, mindenképpen várj még vagy fél évet, azalatt jelentősen csökkenhet a 7800GTX ára. Forradalmian új Intel processzorról most nem nagyon hallani, most a kétmagosakat nyomják egy ideig. Karácsony körül még a 64 bit is korai lesz, majd talán jövő tavasszal. Amint látom, 3,2-es P4-ed van, ez nagyjából partiban van a 6800 Ultraval, szerintem várj nyugodtan jövő tavaszig. Addigra tisztázódik mit kezd az AMD a foglalataival és kijön az ATI új generációs VGA-ja.

Amit most érdemes lecserélni az az AthlonXP, a K8 alapú proci és alaplapok már nagyon jó árban vannak, és ideje lassan PCI-Expressre váltani.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) PuMaa válasza rudi (#27) üzenetére


PuMaa
csendes tag

ok ok köszike ! a válaszokat !

(#29) Scream007 válasza Alvin_ti4200 (#21) üzenetére


Scream007
őstag

mióta???
az x800ba 8 pipa van nem???
vagy az már 1 tovább butított verzió???:U

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#30) rudi válasza erdoke (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Peccselve :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#31) rudi válasza Scream007 (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

Az X800-ban 12 futószalag vam. Az X800 LE volt 8 futószalagos!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) twollah


twollah
nagyúr

Lehet, hogy jol nez ki a hangszoro, de ertelme nem sok van.
majd 40ezer local creditbol nem lehet kihozni csoves erositot hangfalpart.
Ez amolyan fabol vaskarika dolog.
Ertelme nem sok van.
Paraszt vakitasnak azonban tokeletesen megfelel.

(#33) Scream007 válasza rudi (#31) üzenetére


Scream007
őstag

és egy x800 jobb mint egy 6800???
van hogy a pro se sokkal jobb.

ezt nem nagyon akarom elhinni.
kérek tesztet:C

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#34) fLeSs válasza Scream007 (#33) üzenetére


fLeSs
nagyúr

http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=698

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#35) biker


biker
nagyúr

nem a 10W a kevés, hanem a papírnak tűnő hangszóró gagyiféle peremmel.
meg a láthatólag kimenő trafó nélküli csöves technika, aminek a határa talán a 10W környéke, mert a cső nem tud teljesítményt átadni.

nekem hasonló méretű hangdobozaim vannak, 2x8W siunsos, ami kissé több zeneibe, kevláros méllyel, ferro magassal, és nem mondanám kevésnek :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#36) Scream007 válasza fLeSs (#34) üzenetére


Scream007
őstag

de ez a 128as verzió.
és igen pont ott vérzik el az x800zal szembe hogy szürőkkel kéne rá a 256 ram.
igaz hogy a ram csak 600on ketyeg a 256mboson, de gondolom ezt feljebb lehet tornászni:B

[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#37) rudi válasza biker (#35) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem is a hangszóróknál vérzik el a dolog, azért cincáltam szét a dobozt, hogy meglássuk, mi az ami (nem)szól benne.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) fLeSs válasza Scream007 (#36) üzenetére


fLeSs
nagyúr

?
A 256-ost teszteltük.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#39) faster


faster
nagyúr

Hahó! Megkérdezném még egyszer, hol vannak azon a hangfalon banándugók???

(#40) anulu


anulu
félisten

asszem az AOpen 7800GTX személyében megvan a köv VGA kártyám :) majd ha 120 környékére lemegy...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#41) rudi válasza faster (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

Ugyanott ahol az RCA. Ez ilyen szleng/argó kifejezés, az RCA is belefér, arra is használják.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#42) dabadab válasza rudi (#41) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem meg maradjunk az elterjedt elnevezeseknel, az RCA-t nevezzuk RCA-nak, a banandugot meg hagyjuk meg ezeknek: Bővebben: link

DRM is theft

(#43) biker válasza dabadab (#42) üzenetére


biker
nagyúr

kb :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#44) faster válasza dabadab (#42) üzenetére


faster
nagyúr

Szerintem is ő a banándugó, és tipikusan mérőműszereknél használják.
Még sosem hallottam olyat, hogy ugyanezt a kifejezést az RCA-ra mondták volna.

(#45) rudi válasza faster (#44) üzenetére


rudi
nagyúr

Pedig hifis körökben az RCA-ra is használják, van a jack (általában stereo) és a banán (általában mono). Pl. Bővebben: link

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) biker válasza rudi (#45) üzenetére


biker
nagyúr

igen, ezen a lapon láthatunk egy nagy adag banándugót, 0db RCA dugóval.
megerősítésedet köszönjük :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#47) rudi válasza biker (#46) üzenetére


rudi
nagyúr

éppen azért, mert sokan lebanánozzák az RCA-t, persze van olyan is, aki nem...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#48) PredatorNo1


PredatorNo1
aktív tag

Hi alle!!Pioneer sx 525 öm van mi a vélemény erről????Vkinek tapasztalat??THX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.