Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) fsb1000 válasza frescho (#200) üzenetére


fsb1000
nagyúr

És mennyi cosfi-t írt ki mikor a 36,6W-ot mérted?

(#202) korcsi


korcsi
veterán

A csak 12V-os bemenettel rendelkező paneltápok legjobb tudomásom szerint a 12V-ból csinálják az 5 és a 3,3V-ot de a 12V-ot csak kapcsolják, a gép által ezen ágon felvett teljesítmény nem terheli a paneltápot magát.

(#201) fsb1000: A kockatápban kialakított/nemlétező pfc-től függ.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#203) frescho válasza fsb1000 (#201) üzenetére


frescho
addikt

Szerinte tud ilyet mern ez a kis vacak? [link]

Egy biztos ennel inkabb kevesebb, mint tobb, amit teylegesen maga a CPU/lap/Memoria/HDD felvesz.

https://frescho.hu

(#205) djculture válasza #32839680 (#204) üzenetére


djculture
félisten

g1620-nak a teljesítménye a E8300 szintjén van... Csak ugye az e8300-at betyárúl lehet húzni a g-s cuccosok meg tuning mentesek .

[ Szerkesztve ]

(#206) stratova válasza #32839680 (#204) üzenetére


stratova
veterán

(#207) peti_s válasza djculture (#205) üzenetére


peti_s
addikt

Veri az E8400-t is. Azt kell h mondjam 775-s tulajként is, h bizony ez már egy halott platform, de ami engem megdöbbent, az az h használtan 16k egy E8400, míg újonnan 10k a G1620.

(#208) djculture válasza peti_s (#207) üzenetére


djculture
félisten

Akkor erre mit mondanál?[link] :C Nem vicc bontatlan s775 procik ha nem is ennyiért de újkori árukon eladhatók, még mindig van rá igény nem is kicsi :D

[ Szerkesztve ]

(#209) peti_s válasza djculture (#208) üzenetére


peti_s
addikt

Egészségükre. De a 45 nm-s Quadok közül is sok típust a vmikori új ára körül, de van h a felett hírdetnek, használtan. És valóban, ahogy mondod, viszik. Ez a szomorú, de ez nem csak magyar betegség, ebayen is ilyen árak vannak.

(#210) fsb1000 válasza peti_s (#209) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Azért azt se feledd, hogy aki C2D-t vásáról, annak lehet megvan a lapja és így csak a CPU upgrade árát kell megfizetnie, ezért pörög a piac. Egyébként ramot és lapot is kéne vennie.

A fiam Q8300-as konfigját most újítottuk fel, lap+proci+ram, 32.000 Ft-ért ment el. Ebből a pénzből nem nagyon tudtunk volna vele azonos teljesítményű Ivy bridge cuccot venni . A legolcsóbb elfogadható megoldás 4 magosra 76K-ba fájt. Talán ha G1610-et veszünk 4GB Rammal, meg a legpuritnabb lappal... de ki csinál ilyen upgradet?

(#211) peti_s válasza fsb1000 (#210) üzenetére


peti_s
addikt

AM3-nál kijöttél volna ennyiből. 955-965 BE, + egy új alaplap, + 4-8 GB DDR3-s RAM, és eladod a régi cuccod.

(#212) fsb1000 válasza peti_s (#211) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Persze... de ezzel az upgrédelő bezárja magát egy olyan platformba, ami nem feltétlen a legcélszerűbb választás, ha elszakadunk a szűkös pénztárca korlátaitól

Amúgy meg műszaki szempontból sem érzem alternatívának 955-965 BE-t egy Ivy i5-el szemben. (i5-3470)
OK, majdnem 2x annyi az ára, de minden többlet fillért megér. Alaplap és Ram ár tekintetében nincs lényeges különbség.

Itt sem akarom vitatni, hogy aki AMD-t vesz az ésszerűen és takarékosan cselekszik, csak úgy gondolom léteznek más szempontok is.

(#213) peti_s válasza fsb1000 (#212) üzenetére


peti_s
addikt

Most ne az i5höz hasonlíts, hanem a Q8200-s konfighoz, amit említettél. Annál sokkal jobb választás az AM3, a DDR3-s RAM miatt, a tovább fejleszthetőség miatt is, illetve gyárilag is 1 GHz-el magasabb órajelen megy. Nem beszélve arról, h egy új alaplapot kaptál volna, és kijöttél volna ebből a 32k-s keretből, amennyiben eladod a fejlesztés előtt álló 775-s alaplap-cpu-memória párost.

(#214) djculture válasza fsb1000 (#212) üzenetére


djculture
félisten

Nem mintha 2 év múlva az ivy is nem lenne halott platform... Újabb foglalat jön még idén a régi megy a levesbe. Úgyanúgy nem tudod tovább fejleszteni hiába veszed meg.

[ Szerkesztve ]

(#215) frescho válasza peti_s (#213) üzenetére


frescho
addikt

Az AM3 tovabbfejleszthetosege nem sok. Annyi ertelme van, hogy lehet vele nyerni 30% koruli teljesitmenyt. Talan egy 6 magosra is ki lehet cserelni a processzort, de kerdes, hogy az kesobb mire lesz eleg. AM3+ eseten az a gond, hogy egy normalis alaplap, ami kesobb elbir egy Bulldozerrel, 20k korul indul, tehat araban nem uszod meg a fejlesztest.

https://frescho.hu

(#216) peti_s válasza frescho (#215) üzenetére


peti_s
addikt

Igen sok AM3-s lapban mennek az AM3+s Bullok.

(#217) fsb1000 válasza peti_s (#213) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Q8300-hoz viszonyítva lehet hogy jobb, de én nem tartom akkora előrelépésnek azt a platformot a 775-höz képest hogy arra upgrédeljek, vagy bárkinek ezt tanácsoljam. Egyébként kezeli a DDR3-at a 775-ös lapok egy része, még az a korai ep35c-ds3r is amit eladtam.

Azt hiszem botorság 2013 elején az Ivy-t temetni, bár a 1155 már jó néhány éves, de valószínűleg jó ideig él még, ha mellette megjelenik egy új platform akkor is, ahogy az s775 is sokáig húzta a 1155 árnyékában. A 1156 egy másik kérdés lenne, az tényleg lezárult. De most az IB-ről volt szó, mint alternatíváról.

A dolgok változóban vannak, lassan nem az lesz a kérdés hogy melyik AMD-vel váltsuk le az Intelt, hanem hogy az amúgy platformváltás előtt álló AMD-sek, a combos Ivy celkákat is választhatják, ha a gazdaságosság szempont és nem akarnak IGP-vel játékot hajtani.
A G1610 és társainak nehéz ellenfelet találni azonos árkategóriában. (CPU+LAP)

(#218) djculture válasza fsb1000 (#217) üzenetére


djculture
félisten

Hát pont a játék ügy csinálhat nagy káoszt tekintve hogy nemsokára jönnek az új ps és xbox konzolok amd apu-val szerelve.

(#219) fsb1000 válasza djculture (#218) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Majd ha xboxon lehet csetelni, meg YT-t nézni, meg mailozni... talán akkor lesz káosz.
Csodák nincsenek. Még "apu"-s világban sem.

Már X éve megy a vita meg a nagy jóslás, hogy kihal a diszkrét vga, mert az IGP vagy APU vagy akármi letarolja. Ha így lenne, nem lenne Titan, és a GTX660-ból sem lehetne eladni zsákszámra, e még HD7770-ből sem 30K-ért.

Az 5 évvel ezelőtti teljesítmény előnyből semmi sem dolgozódott le, igaz csökkent a dvga részesedése, de azt csak valószínűsíteni tudom, hogy nem a fizetőképes gámerek körében.

(#220) frescho válasza peti_s (#216) üzenetére


frescho
addikt

Csak nem jol. Rendszeresen visszatero tema az FX topicban, hogy ugyan tamogatja a lap, megis throttlingol (visszaveszi az orajelet) a taparamkor melegedese miatt meg alap orajelen is.

https://frescho.hu

(#221) Mercutio_ válasza fsb1000 (#219) üzenetére


Mercutio_
félisten

És szerinted a '' fizetőképes gamerek'' a vásárlók hány százaléka?
1 hónapja, amikor még nem szálltak el az árak 32k-bol kijött volna egy olcsó, de tuningra is használható asrock lap+valami 4magos szorzozármentes fm1-és AMD, + 7-8k 2x4GB memo, de ha aprón veszed talán még a 32-be is belefért volna, és állva hagyja a G1610-et.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#222) fsb1000 válasza Mercutio_ (#221) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Fogalmam sincs hány százalékkal részesülnek az évi 360 millió pc-ből a gámerek, de arra elég hogy millió számra adják el a dVGA-kat.
Mindaddig lesz diszkrét VGA, amíg érdemes lesz gyártani.
Szerintem egészen a PC korszak hanyatlásig. Az meg vagy 10-12 év. vagy több.

(#223) G@ß!


G@ß!
őstag

Nem tudjátok véletlen, hogy mi az alap feszültsége ennek a procinak?
Tegnap mikor bepattintottam a lapba, akkor automatikusra állítva 1,50V-ot adott neki.

(#224) peti_s válasza G@ß! (#223) üzenetére


peti_s
addikt

Az elég gáz. 0,85-0,90 V-al mennie kell.

(#225) fsb1000 válasza G@ß! (#223) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Melyik szoftver mutatta és milyen az alaplap?

(#226) G@ß! válasza fsb1000 (#225) üzenetére


G@ß!
őstag

Alaplap UEFI-je írta.
alaplap
Most a CPU-Z 1.068V-ot ír. Fixen.

De akkor beállítom 0.90V-ra. :R

Szerk2:
nem állítom be, nem találom a beállítások között feszültségbeállítási lehetőséget.
Mellesleg félreolvastam, a DRAM feszültsége 1,50V. :B

[ Szerkesztve ]

(#227) fsb1000 válasza G@ß! (#226) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hehe... Ram fesznek pont jó az 1,5V.

Van ezekben a CPU-kban elég jó energia gazdálkodás, egy mezei alulfeszelés nem mindig hozza a kellő eredményt.
Én a helyedben hagynám gyári adatokon....

(#228) Chaser válasza fsb1000 (#227) üzenetére


Chaser
titán

Egy mezei alulfesz mindig jobb eredményt ad mint a gyári management:) Más kérdés, hogy nem sok lap van aminél sandy óta ezt meg lehet játszani, ahol van ott is kis mértékben. Én 0.1V alattit nem is találtam. Nehogy már az ember jól érezze magát.

1.5V egy ivynek az szép füstfelhőt okozna ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#229) fsb1000 válasza Chaser (#228) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ennek nem írtam ellenkezőjét. Értsd: a gyári menagmentet és alulfeszelést nem rangsoroltam.
Önmagában az alulfeszelésről, és a vele szemben állított elvárások nem teljesüléséről írtam.

(#230) G@ß!


G@ß!
őstag

Mennyi a maximális hőfok? Passzív rendszerként használnám ha megoldható lenne... :)
Sehol se találtam róla infót.

(#231) Mercutio_ válasza G@ß! (#230) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nagyon jól szellőző ház, és méretes CPU hűtő esetén talán megkockáztathatod, de nyáron lehet úgy is megfőne :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#232) fsb1000 válasza G@ß! (#230) üzenetére


fsb1000
nagyúr

75 fok körül lehet, de nem ez számít....
A házikon belül terheléstől függően keletkezik 10-60W. Ezt onnan valahogy ki kell vinni.
A klasszikus passzív rendszernél egy viszonylag nagy házban képes cserélődni a levegő, illetve a ház külső burkolatához szállítja a "meleget" a hőtermelő alkatrészekről.
Egy kicsi házban ált nehezebben cserélődik a levegő csak a hőmozgás következtében, és a felülete is kicsi.

Lehetne kísérletezni, de a környezeti hőmérséklet is sokat számít. Egy nyári meleg napon, nem légkondizott lakásban akár 30 fok is lehet. Én mindenképp gondoskodnék aktív szellőzésről, legfeljebb kikapcsolod.

Volt egyszer egy ultra mini VIA PC-m. A 2,5" HDD miatt melegedet, pedig az csak 5W. Annak már kellet a venti, CF kártyával ment full passzívan is.

(#233) G@ß! válasza fsb1000 (#232) üzenetére


G@ß!
őstag

fsb1000 & Mercutio_:
Alpenföhn Brockenem van. Relatív pici házam.
1 venti húzza ki a meleget belülről.
Így tartja kb 40-45 fokon a magokat.
A passzív táp és a winyó fűt ezen kívül. Meg gondolom a chipset is.
Akkor kénytelen vagyok benthagyni azt.
Köszönöm válaszaitokat. :R

(#234) Chaser válasza G@ß! (#233) üzenetére


Chaser
titán

Nekem AC freezer is elvitte passzívan az x2-t, úgy hogy a táp venti szívta róla a levegőt. NB cpu-ban van, SB nem ehet sokat. Valami venti mindenféleképp kell ha kicsi a ház. Mondjuk ha hdd-d van kb mind1, azoknak nagyobb hangja van bármilyen értelmes ventinél.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#235) frescho válasza G@ß! (#233) üzenetére


frescho
addikt

Valami minimalis legaramlas kell a hazba, tehat egy ventit hagyj meg. Persze lehet full passziv is, csak akkor vagy a haz kuslo feluletet is felhasznalod a ho leadasra, ha kicsi a haz, vagy olyan hazat epitesz, amiben nem all meg a levego, a kemenyhatas kihuzza a meleget.

https://frescho.hu

(#236) fsb1000 válasza G@ß! (#233) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A PH! olvashatsz sok okos cikket a passzív hűtésről.

Sajnos a legtöbb szerző nem rendelkezik, vagy nem használja a középiskolában tanult fizikai ismeretek, így néha fura következtetéseket vagy tanácsokat olvashatunk.
A CPU-don lehet akármekkora passzív hűtő, ha a zárt ház nem szellőzik és/vagy nem tud elég hőt leadni a környezetnek, csak az egyensúlyi állapothoz szükséges idő változik. (értsd: lehet csak órák múlva éri el a kritikus hőfokot a hűtendő alkatrész)

Egy adott konfig esetén általában nem "számolással", hanem becsléssel, vagy teszteléssel lehet eldönteni, hogy képes teljesen passzív hűtéssel folyamatosan működni. Rengeteg ilyen PC és eszköz van, szóval nem lehetetlen vállalkozás. Szerintem még G1610 esetén sem, de azt valószínűsítem, hogy a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás mégiscsak egy ultra halk ház-venti használata lenne.

(#237) frescho válasza fsb1000 (#236) üzenetére


frescho
addikt

A becslessel nem ertek egyet. Nagyon jol szamithato es meg csak nem is kell a hotanban nagyon elmelyedni. Hazilag is siman osszehozhato passziv rendszer, csak a vege az lesz, amit en is mar vegigjartam es a vegen egy darab 180-on jaro 20-as ventinel kotottem ki:

CPU-ra raraksz egy normalis hutot
Berakod egy jol szellozo hazba
Ekkor radobbensz, hogy hangos a merevlemez
Azt is beszereled valami zajcsillapito dobozba.
Ennek oromere az elkezd melegedni
Nagy bordat barkacsolsz ra
Ez utan rajossz, hogy az alaplap is melegszik, legalabbis a FET-ek nem eppen huvosek.
Ezokra is bordat barkacsolsz
Kellene egy passziv VGA kartya
Hiaba passziv, az is melegszik, mint a veszett fene
Arra is kerul egy 3 slotos hutes
Az eddig megfelelo legaramot megfogja a VGA, ismet melegszik a CPU
Meg nagyobb bordat raksz ra
Nem fernek el a memoriak a hutojuk miatt

Eleged lesz az egeszbol, kiszerelsz a gepbol minimum 1 kilo hutest es beszerelsz egy darab szuper halk ventit, amit lelassitasz amennyire lehet. A vegeredmeny: Ejjel, mikor mindenki alszik, akkor hallod a venti zajat, ha becsuksz mindent es oszpontositasz. Mas esetben te sem hallod, igy belenyugszol, hogy nem teljesen hangtalan. Nyaron nyitott ablaknal radobbensz, hogy a 2 km-re levo vasut hangosabb, mint az egy szem ventillator :)

https://frescho.hu

(#238) fsb1000 válasza frescho (#237) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Nagyon jol szamithato es meg csak nem is kell a hotanban nagyon elmelyedni"

Tényleg? Nagyon jól számítható?
Vagy félreérted vagy nem érted amiről írok.

Számold már ki légyszíves 200x400x100mm-es aluház hőegyensúlyi állapotát 18-30°C fokos környezeti hőmérséklettel, ha belehelyezünk egy 40W-os 30x30mm felületű idealizált hőforrást, amely a ház geometriai középpontjában helyezkedik el, és semmi más nincs a házban. Az aluház két oldalán és felül 50x100-as d6 furatokkal perforált szellőzőnyílások vannak. Az alulemez vastagsága 1,5mm és a ház 10mm magas hőszigetelő lábakon áll.

Tehát az a kérdés mekkora lesz a hőforrás hőmérséklete egyensúlyi állapotban és azt mennyi idő alatt éri el.

(#239) G@ß! válasza Chaser (#234) üzenetére


G@ß!
őstag

S-Flex 800rpm venti húzza ki a meleget.
A winyóm halkabb mint ez a venti (anno direkt úgy választottam spcr teszt), pedig a venti is nagyon csendes...
A winyó rögzítése messze jobb, mint a ventié.
hdd rögzítés
A venti rezgéscsillapítás nélkül csatlakozik az aluhoz, így az eredetinél nagyobb zajforrást hoz létre. :(

frescho: vagy nyitott gépház...de akkor a winyó hangja "nő meg"...
"Azt is beszereled valami zajcsillapito dobozba." Volt hozzá szerencsém, rövid időn belül el is adtam...

[ Szerkesztve ]

(#240) Sethdobaloah válasza fsb1000 (#238) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

ennyire idealizált modellt tetszőleges végeselemes progival szimulálhatsz kb 2 óra munkával.
Ha már egyedi hűtést tervezel amúgy is használsz valami cad programot, azokban alapból van légáramlás-ra is, hőterjedésre is plugin.

...csak én vagyok helikopter?

(#241) frescho válasza fsb1000 (#238) üzenetére


frescho
addikt

Aramkorokre regebben csinaltam szimulaciot, ma mar nem vagyok benne. Persze ezt kezzel szamolgatni nem realis, ahogy egy osszetettebb munkadarabot is geppel terveznek ma mar, erre is ott a PC. Pl. a sauna, igaz nem olcso, de mindenre van megoldas...

Termeszetesen a saccografos modszer is jol hasznalhato.

Sethdobaloah: Mar megvalszoltad :)

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#242) fsb1000 válasza Sethdobaloah (#240) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Sok mindent lehet... gondolom a net tele van ingyenesen letölthető végeselemes programokkal, amikkel termikus légmozgásokat lehet modellezgetni.
Jelen helyzet azt mutatja, hogy a PH! rögvalóságában az sem tudja kiszámolni, aki szerint "nagyon jól számolható".

Tessék a józan észt használni és átlag HTPC építő szintjén közlekedni.

(#243) frescho válasza fsb1000 (#242) üzenetére


frescho
addikt

Az, hogy nincs indittatasom es hogy nem tudom megcsinalni nem jelenti ugyanazt. Kuplungot is tudtam volna cserelni a verdan. Van hozza szerszam, meg csapos emelo is a garazsban, megis ebben a hidegben szenvedjen vele a fene. Programnak ott van pl. a Lisa, ami nem draga es a leiras alapjan tud annyit, ami neked kell. [link]

Jozan esszel:

Allitsd fuggolegesen, rakj ra nagy bordat es egy Celeront tudsz huteni, ha fentrol lefele van legaramlas. Fogj egy kartondobozt es allitsd bele a cuccot. A haz jobban fogja vezetni a hot, de ha nem vezeted ki direkt ra a hot, kakor erdemesebb elhanyagolni es csak a ventillaciora szamitani.

https://frescho.hu

(#244) fsb1000 válasza frescho (#243) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Erről beszélek. Általában működik a tapasztalatra épített becslés, és az azt követő tesztelés.
PC hűtésben nem lehet túl nagyot tévedni, mert szinte mindig erősen túlméretezünk.

Aki meg egy HTPC ház kiválasztásához vagy barkácsolásához neki áll számolgatni vagy végeselemes szoftvert beszerezni és azzal játszogatni, ahelyett hogy fél óra alatt a neten tájékozódjon vagy megkérdezzen olyat aki már rakott össze passzív házikót, arra nem tudok mást mondani, hogy ez már több mint hobbyzás.

(#245) frescho válasza fsb1000 (#244) üzenetére


frescho
addikt

Amig egy hataron belul vagy, addig ez igaz. Sajnos a teljesen passziv gepek ritkak, mint a feher hollo. Mondjuk egy IGP-s Celeronos, Pentiumos, i3-as vagy max. 65W-os AMD APU-s megoldasra meg talalasz peldakat. Felette viszont nem igazan.

Ha ugy erted, hogy aki csendes gepet akar az tulmeretezi, akkor igazad van. Ezt a szuk reteget leszamitva a tulmeretezest gondold vegig. Keves az az ember, aki felramol egy kilos hutot az amugy alapon jaratott CPU-ra. Nezd meg a mai hulladek AMD hutoket. Meg nincs meleg, de mar most maximumon porognek egy atlag hazban fel/egy ora BF3 utan. Raadasul meg tuningolni is akarnak vele. Az Intel egy fokkal jobb, de atlag felhasznalonal a ki nem takaritott hazban egy ev utan az is teker, mert tiszta mocsok a borda. Pont a mult heten lattam, hogy valaki a 70 ezer koruli 4770K-ra is a gyari hutot rakta, melle single chanel memoria kerult... Egyszeruen a tomeget nem erdekli, nem ert hozza stb.

Ha valami egyedit akar az ember, akkor nem art, ha erti is, hogy mit epit. Nezd meg, hogy a barkacstopicban mennyi elvetelt cucc keszult es az mennyibe kerult az epitoknek. A legtobbet par oras modellezessel (kezdokent legyen mondjuk egy het) meg lehetett volna sporolni. Tobb kilo aluminium, hocsovek meter szamra... Bar mondhatjuk rajuk, hogy amit muvelnek az mar nem hobbi, de akkor a K6 topic lakoira is mehet a muszaly kabat :)

https://frescho.hu

(#246) fsb1000 válasza frescho (#245) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK.

(#247) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Hello!

A G840 és a G1610 CPU-teljesítménye között kb. mennyi a különbség?

Előre is köszönöm!

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#248) frescho válasza Mahrenburg (#247) üzenetére


frescho
addikt

IGP-ben a Celeron a gyorsabb. CPU-ban a Pentium elveri atlagban kb. 10%-al, de ez fugg a programtol, mert ami preferalja a nagyobb cache-t ott jobban, a tobbiben az Ivy mag optimalizacioinak hala kevesbe. Igazan ember legyen a talpan, aki megmondja a kulonbseget tesztprogramok nelkul. CPU eroben atlag felhasznalo altal erezheto elorelepes a G2020 vagy G860 korul van.

https://frescho.hu

(#249) frescho válasza fsb1000 (#246) üzenetére


frescho
addikt

Gondolkoztam kicsit ezen a gyakorlati dolgon es eloszedtem azokat a szamitasokat, amikoet akkor vegeztem, amikor a felig passziv gepet epitettem.

A szamitasok egy resze tenyleg saccografian alapult, de tanulsagkent talan erdemes leirni.

- Elso korben megneztem, hogy mekkora a CPU TDP-je.
- Ezzel es a maximum homersekletbol es onkenyesen felvett 40 fokos kornyezeti homersekletbol (zart ter, nincs csak onventilacio...) szamoltam egy hoellenallast.
- A hoellenallasi ertekhez katalogus segitsegevel megneztem, hogy nagyjabol mekkora hutofelulet tartozna (tapasztalati keplet)
- Ugyanezt megismeteltem a videokartyara is.
- Az eredmeny tobb negyzetmeter lett, amit belattam, hogy nem lehet ep esszel megepiteni.
- Kiszamoltam ugyanezt minimalis legaramra. A legaramot egy lassu 20-as venti alapjan vettem fel. Az eredmeny toredeke lett az eredetinek, ezert az eredeti otletet dobtam

Ezt a szamitast pillanatok alatt el lehet vegezni kockaspapiron, de egy xls tablaban meg egyszerubben varialhato. A tapasztalati kepletek eleg jo kozelitest adnak es lathato, hogy par erteket onkenyesen vettem fel. Az is onkenyes volt, hogy 50% margint akartam rahagyni biztos ami biztos, de mar az eredetileg kapott borda meret is boven elrettentett.

Innen jott a gyakorlati resz. Osszeraktam a gepet nagy hutovel es elkezdtem terhelni. Neztem a mert hofokokat, amik nem leptek at semmilyen hatarerteket, de en soknak talaltam folyamatos uzemhez. Ezert alulfeszeltem a CPU-t, kikapcsoltam a turbot es a HT-t. Igy az i7-bol visszabutitottam ugyan i5-re kb a procit, de a fogyasztasa egy 2400S ala ment le. Hogy szerencsem volt, vagy a 2600-be valogatott darabok nagyon kis feszultseggel is beerik ilyen esetekben azt nem tudom, de elegedett vagyok a geppel. A 7770 pedig kapott egy Accelero S1 rev 2-ot, ami boven eleg a maximalis 85W-hoz.

Kiegeszites: A szamitast elvegeztem a fogyasztasi adatok alapjan is es nagysagrendileg hasonlo eredmenyt kaptam. Ez annak koszonheto, hogy gyarilag a TDP tul specifikal, de belemertem a tap veszteseget is, amik kb. kiegyenlitettek egymast.

https://frescho.hu

(#250) Mahrenburg válasza frescho (#248) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Köszi szépen a választ!

Akkor azt hiszem "költséghatékonysági" szempontokat figyelembe véve maradok a G1610-nél.

Az Ivy-knél jelentkező, a "pasztázás" miatti túlmelegedés nem K-s CPU-knál nem számottevő, jól gondolom?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#251) frescho válasza Mahrenburg (#250) üzenetére


frescho
addikt

Ezen a szinten olyan alacsony a fogyasztas, hogy nem fogod eszrevenni a pasztazas gyengeseget.

https://frescho.hu

(#252) Mahrenburg válasza frescho (#251) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Köszönöm a válaszokat, és
Köszönet a tesztért! :R

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#253) puttputt válasza Graphics (#5) üzenetére


puttputt
őstag

Nem tudom, miért érzem azt, hogy nálam ez a széria ki fog maradni.
A mostani konfigom elég bika, bár már-már avittnak számít. :D Mindenesetre, amíg atomstabil és elfutnak rajta a dolgok, nem bontom meg. Mert amolyan "Selector's Choice". Nagyon megfontolom, mire...

By the way: Szép gyűjtés és gondolatok frescho.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#254) Ivy.4.Ever válasza szabi__memo (#6) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

nem is az a fontos mit fűzött hozzá, hanem a tények, amikkel te sem vitatkozhatsz :)

(#255) d@minator


d@minator
addikt

Jó kis teszt. Minden benne van ami kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.