Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) BaginZe válasza BaginZe (#749) üzenetére


BaginZe
tag

Letöltöttem másik flash toolt, azzall betölti a scatter filet. Kijelölöm a recoveryt, beállítottam az img-t, de download nyomása után semmi nem történik. :(

(#752) fape válasza BaginZe (#751) üzenetére


fape
senior tag

Milyen verziójú SP flash tool-lal próbálkozol?
Nekem csak SP_Flash_Tool_v3.1304.0.119-lal ment, régebbivel nem. Elszállt valami idióta hibával.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#753) BaginZe válasza fape (#752) üzenetére


BaginZe
tag

Azzal jutottam el odáig, hogy a scattert betölti, de download után folyamatosan nulla százalék.

(#754) gps76 válasza BaginZe (#753) üzenetére


gps76
őstag

Ha romot akarsz a firmware/ugrade-re kell nyomni,és a DA DL be legyen pipálva.

[ Szerkesztve ]

(#755) BaginZe válasza gps76 (#754) üzenetére


BaginZe
tag

a cwm-t nem tudom feltenni, romot még nem próbáltam

nálam download gomb után már ki sem írja, hogy hány másodpercem van csatlakoztatni

szerk.: már próbálkoztam azzal, hogy hátha csak rendszergazdaként futtatva működik, de nem emiatt van

telefon feldugás után megjelenik az eszközkezelőben ismeretlen eszközként, majd felismeri, hogy android phone

[ Szerkesztve ]

(#756) gps76 válasza BaginZe (#755) üzenetére


gps76
őstag

Milyn oprendszert használsz?
Azt nem fogja kiírni hány másodperced van még,de van idő rádugni.

(#757) BaginZe válasza gps76 (#756) üzenetére


BaginZe
tag

win7 ultimate, 64 bit

(#758) gps76 válasza BaginZe (#757) üzenetére


gps76
őstag

Én az ilyen dolgokat xp-n szoktam...
Drivereket feltetted?
preloader meg ilyesmit kell keresnie.
Akksit beraktad flash-eléskor?

(#759) BaginZe válasza gps76 (#758) üzenetére


BaginZe
tag

én rootoltam, tehát a driverekkel nem lehet gond... betölti a scattert, kijelölöm csak a recoveryt (megkeresem az img-t), download... aztán semmi

megnyitottam az eszközkezelőt közben, hogy lássam, hátha a felcsatolással van valami gond, de szépen felismerte néhány másodperc alatt

(#760) gps76 válasza BaginZe (#759) üzenetére


gps76
őstag

probald meg masik usb porton,nekem egy advanced systemcare futtatas utan lett jo,miutan kipucolt sok dolgot.

(#761) BaginZe válasza gps76 (#760) üzenetére


BaginZe
tag

Valami más lesz az ok, csak nem tudok rájönni, hogy mi :(

(#762) BaginZe


BaginZe
tag

Mobileuncletools-szal megpróbáltam, hogy valamelyik cwm felmegy-e. 130-as Cappa féle semmi változás, 138-as Cappa féle semmi változás, kínai minideal-esnél belefagy, ha megpróbál belépni a recoverybe.

(#763) gps76 válasza BaginZe (#762) üzenetére


gps76
őstag

Valami nagyon ossze van kuszalva,nezz egy masik gepet es probald meg flashelni a needromon levo elsot,utana probalkozz megint elvileg jonak kell lennie.

(#764) BaginZe válasza gps76 (#763) üzenetére


BaginZe
tag

Nincs másik gép, úgyhogy kénytelen leszek megvárni, hátha van valakinek mentőötlete a problémámra :(

(#765) fape válasza BaginZe (#764) üzenetére


fape
senior tag

Milyen driverekkel próbáltad?
Nézd meg ezzel.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#766) JSandor


JSandor
tag

Sziasztok!!

Egy ilyen telefont szándékozom venni, sokat olvastam már róla, de arról nem találtam semmi infót (vagy elkerülte a figyelmemet) hogy a t-mobilos sim kártyámmal működni fog ez a készülék ? Elég bugyuta kérdés, de 6 éves mobiltelefonom van és most készülök okostelefont venni aztán ezt biztosra szeretném tudni.

Köszönöm.

(#767) osztraksajt válasza JSandor (#766) üzenetére


osztraksajt
őstag

Nekem azzal megy, úgyhogy biztosan. De bármelyik magyarországi szolgáltató kártyájával működik.

(#768) Csygusz válasza JSandor (#766) üzenetére


Csygusz
tag

Nálam t-mobile és voda volt/van bent, mindegyikkel hibátlan.
Mind a két sim hely független, szóval bármilyen két kártyával működik. :)

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#769) vegyszer válasza JSandor (#766) üzenetére


vegyszer
addikt

Minden kétkártyás függetlenül jön. Én té-voda párossal használom.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#770) fape válasza vegyszer (#769) üzenetére


fape
senior tag

Én is tré+vodka párossal nyomom.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#771) BaginZe válasza fape (#765) üzenetére


BaginZe
tag

Lefutott a flash ezzel a driverrel, de nem örülök az eredménynek:

TOOL DL image Fail!
uboot is blocking by dl info

be se bootol a telefon :(

most nézegetek infokat neten erről

(#772) cappa72 válasza BaginZe (#771) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem pipáltad be a DA DL checksum... jelölőnégyzetet.
Csak ennyi lehet a hiba (én már 8x megcsináltam véletlenül, főleg az elején)
A download gomb mellett van.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#773) BaginZe válasza cappa72 (#772) üzenetére


BaginZe
tag

Köszi. Kivételesen most erre rájöttem az xda alapján (gugli), pedig ott is rom-ot említenek, meg én eddig máshol is azt olvastam, hogy csak annál érdekes.... ezek szerint cwm-nél is számít.

szerk.: az mondjuk még egy nagy rejtély számomra, hogy egy majdnem teljesen ugyanilyen nevű driver volt a gépemen.... mindegy, most már a lényeg, hogy újra látom a kalapot a recoveryben :)

[ Szerkesztve ]

(#774) BaginZe válasza fape (#765) üzenetére


BaginZe
tag

Köszi szépen. Álmomban nem gondoltam volna, hogy ekkora különbség lehet olyan driverek között, amik szintén felismerik a telefont (ráadásul mindegyiket lenovo romos oldalakról szedtem). :R

(#775) BaginZe


BaginZe
tag

Ez azért elég brutál (ismerősnek is rendeltem egyet 16-án délután):

22-05-2013, Arrived at overseas (Country code: HU)
19-05-2013, Despatched to overseas (Country code: HU)
18-05-2013, INFORMATION RECEIVED

(#776) fape válasza BaginZe (#774) üzenetére


fape
senior tag

Nincs mit. Örülök hogy sikerült.
Én is szívtam vele egy sor mire ráakadtam.

Szerk: Cappa: ki tudnád rakni a drivereket is bejegyzésedbe?

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#777) cappa72 válasza fape (#776) üzenetére


cappa72
nagyúr

Belinkeltem a flashtool-os részhez. :)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#778) BaginZe


BaginZe
tag

a needrom-on van fent új multilang rom, egy vállalkozó kedvű kolléga kipróbálhatná! :)

Description

ROM Phone Lenovo A820 – ROM Android 4.1.2

Model Name:A820
Android version:4.1
ROM:Thirty-three homes main
ROM version number:Lenovo A820_S138_130521
Based on the official version:S138

Features ROM:

- customized based on the official Lenovo S138
- Touchwiz 5.0 launcher, complete transplant, including icons
- perfect root
- Delete Unicom and the Lenovo custom software, specifically the remaining application See screenshot
- Iflytek input method
- integrated Google Play store
- integrated ink Weather
- join the own modified RPEngine2 of power saving your own test script, supplemented V6 sc effect
- custom 54 languages

Language support: Multi Lang

(#779) cappa72 válasza BaginZe (#778) üzenetére


cappa72
nagyúr

Lehet, hogy ez kell nekünk !

Egy kozvetlen link jo lenne

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#780) BaginZe válasza cappa72 (#779) üzenetére


BaginZe
tag

[link]

+info

Install ROM:

CWM

Step 1: Download the custom card brush ROM copied to an external SD card root directory
Step 2: the shutdown state. While holding down:
Power button + volume button + volume key to enter the recovery mode of Brush, enter Wipe,Factory Reset, System and return to recovery main interface
Options Brush can.
Step 3: Brush complete, restart the phone

[ Szerkesztve ]

(#781) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Azt figyeltem meg, hogyha visszaállítok egy V4.0 mentést a recovery-ből, (mással nem próbáltam) akkor az írja hogy az SD hibás. De a belső SD partícióra írja, le kell formázni minden esetben ha használni akarom. Az külső SD kártya ugyanakkor tökéletesen megy. Nem tudom segít-e valamit, de mint tapasztalat leírom.

Haladok a magyarítás tesztekkel is, úgy néz ki hogy az alkalmazásokat sikerült mindet magyarrá tennem, a bootloopot a framework mappában lévő magyarított framework-res, lenovo-res, mediatek-res. theme-res-mint négyesfogatból az egyik(vagy több) okozza, ma este szerintem kisakkozom melyik a ludas. Ebből a framework és a mediatek fájna a legjobban a mások kettőben alig van valami.

(#782) fape válasza osztraksajt (#781) üzenetére


fape
senior tag

Sajnos ilyen az összes recovery-ben a restore.
Remélem a sajátomban sikerült majd kiküszöböl

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#783) cappa72 válasza osztraksajt (#781) üzenetére


cappa72
nagyúr

Átparticionált telefonnál, belső sd letiltását követően, ha a fizikai sd a belső sd, akkor minden rendben a viszzaállítással!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#784) vegyszer válasza cappa72 (#783) üzenetére


vegyszer
addikt

Csak ne lenne ilyen böszme nagy a mentés...
Azt mondod, a hiba ami eddig fennállt, már partícionálva nem jelentkezett? :))

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#785) cappa72 válasza vegyszer (#784) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen. Csináltam egy ilyen kisérletet, merthogy a puding és az evés kapcsolatban áll egymással.
Factroty reset után restore: elindult, aztán a logo után újraindult (na ekkor megijedtem), aztán simán felállt a rendszer, és ment, mint előtte. Nem is keresett "bleső" sd-t (hiszen nem kerül csatolásra), illetve inkább úgy fogalmaznék, hogy a külsőt csatolta be belsőnek, az meg jó.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#786) fape válasza cappa72 (#785) üzenetére


fape
senior tag

Attól még lehet korrupt a tényleges belső, csak a kutya se használja ezért nem tűnik fel ;)

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#787) cappa72 válasza fape (#786) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez a teljesen pontos megfogalmazás :R és helyzet, mert azért azt is kipróbáltam, hogy csatolva külsőnek a belsőt, bizony a hiba ott van, ekkor a külső sd-re mondja, hogy rossz (sérült). Formázva használható a 14BM. :B

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#788) anzo válasza osztraksajt (#781) üzenetére


anzo
senior tag

A ideafriends.apk-t is letudtad fordítani? Helyesebben, magyar lett? Mert én ezzel szenvedek de az istenért nem sikerül. :(

(#789) osztraksajt válasza anzo (#788) üzenetére


osztraksajt
őstag

Persze. De én úgy csináltam az egész romot fordítottam és kimásoltam belöle a lefordított apk-kat.

(#790) anzo válasza osztraksajt (#789) üzenetére


anzo
senior tag

Akkor várom a végeredményt nem kínlódok vele tovább. :N :C

(#791) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Kész van a needrom 12-esen alapuló fordított CWM-ből telepíthető rom. :C A lenovo-res a ludas, ha az le van fordítva akkor ragad bootloopba. Sajnos ebből a romból elég sok lenovo feature is ki lett gyomlálva, de azt hiszem kezdésnek ez is sokkal sokkal több mint a semmi.

Kocog fel már a rom a dropboxomba, amint felért belinkelem és lehet tesztelni. Még kb háromnegyed óra.

Ha fordításban bármit találtok ami helyesírási hiba vagy logikátlan elnevezés, kicsúszik a szövegdobozból stb akkor azt priviben vagy az osztraksajt kukac gmail pont komra is küldhetitek, javítom.

[ Szerkesztve ]

(#792) cappa72 válasza osztraksajt (#791) üzenetére


cappa72
nagyúr

úúúúúúúú aaaaaaaaaaaaazigen! :C
Na várjuk nagyon!

Tettem egy kísérletet BaginZe által használt rommal, de a magyarítás ott sem fényes (jobb azért, mint az eredeti minideal-esen).
Valahogy nem érzem az "ízét" - nem tudtam jobb szót találni hirtelen.
Viszont terminálban nem engedett normálisan parancsokat adni: reboot pl. nem ment...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#793) anzo válasza osztraksajt (#791) üzenetére


anzo
senior tag

Nagyszerű,kipróbáljuk, :C :R

(#794) osztraksajt válasza cappa72 (#792) üzenetére


osztraksajt
őstag

Felért. Letölthető.

Az ideafriendben azóta már magam is találtam pár dolgot, én még a 130-as alapján fordítottam, de a 138-as ideafriend-be azóta belekerült az XML-be vagy 30 új szövegelem, azokat már javítottam lefordítottam. Main card, always ask, amiket a státuszsorban kérdezget, azért már ne szóljatok.)

De majd átnyálazom az egész romot ha lesz időm és kibővítem ahol kell.

(#795) hungobungo válasza osztraksajt (#781) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Magyarításhoz hátha segít:

Használd a jBart-ot a beforgatáshoz. A jBart-ban a Settings-ben a "Decompile sources of each apk file in ROM (smali)" elől érdemes kiszedni a pipát. Ezzel azt érjük el, hogy NEM fejti vissza a teljes forráskódott, hanem csak a resources-t (ez a mi esetünkben a fordításokhoz elég). Gyorsabb lesz tőle az egész művelet, nem beszélve arról, hogy a forráskód újrafordítása miatti hibákat kizárhatjuk.

Fájl csere (quick & dirty mód, root kell hozzá ;):

Androidon Root explorer-rel másold át a magyarított fájlokat a \system\apps\ és \system\framework\ mappába az eredeti helyükre DE KÉT lépésben:
1. Először másold a \system\ könyvtárba, majd permission-ben állítsd be a fájlra ezt:
Read jog mindenkinek, Write jog csak az Ownernek. Máshová ne pipálj!
Ezt kell látnod a fájl mellett például:
framework-res.apk rw-r--r--
(linuxosoknak 0644)

2. Ezután ezt MOZGASD a végleges mappába - így megmaradnak a jogok, és nem kezd másol fizikailag még egyszer a system partícióra. A framework-res.apk és mediatek-res.apk áthelyezését egyesével külön ajánlom, mert a framework-res cseréje miatt pl. a telefon újra fog indulni....

A \system\apps\ tartalmát másolhatjuk egyszerre is, de a fenti módot (először \system\ majd permission-ök, majd mozgatás) betartva.
Én erre terminált szoktam használni (su, chmod -R 0644 \system\ideiglenes\, aztán mozgatás...).
Persze ehhez az kell, hogy mi vagy pl. a root explorerrel írhatóként felcsatoljuk a system partíciót

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#796) osztraksajt válasza hungobungo (#795) üzenetére


osztraksajt
őstag

Köszönöm a segítséget! :R

Azt az opciót kikapcsoltam már, olvasgattam egy kicsit utána mikor ki akartam deríteni hogy mért löki bootloopba a telefont.

Az apk cserét alkalmazni fogom, nem akarom majd, nyilván minden alkalommal újrahúzni a rendszert ahányszor valamit csiszolok a fordításon, köszönm a hasznos és részletes leírást.

Ja igen, a fordítással kapcsolatban:
A build prop-ot nem hegesztettem, angolul indul a telefon rom telepítés után, ne lepődjetek meg.

(#797) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Na ha már belelendültem, még összehoztam a 2.2.1-es patch magyar verzióját is bonuszként.

Itt olvashatók a fontosabb változások a 2.2.1 patch infó alatt.

Ami ezen kívül még belekerült:
- Javítva az ideaFriend fordítása jópár helyen
- Megpróbáltam még a "personal hotspot" alján a leírást magyarrá tenni, egy PNG a szöveg :F , de nem vált át a magyar képfájlra, hiába tettem bele, pedig vagy 1 órát szöcskéztem vele gimp-ben hogy kulturáltan nézzen ki. :W Majd még kísérletezek.

(#798) cappa72 válasza osztraksajt (#797) üzenetére


cappa72
nagyúr

Összességében gratulálok a fordításért!

Messze jobb, mint bármely másik ROM-on!
:R és persze :C

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#799) hungobungo válasza osztraksajt (#797) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Ha a képeket akarod magyarítani:

A \res\ mappába csinálj egy \drawable-hu-VÁLTOZÓ\ mappát és ide pakolj mindent amit magyarítottál.

A VÁLTOZÓ szövege attól függ, hogy milyen a dpi-je a rendszernek. Itt egy kép:

Nagy valószínűséggel neked a \drawable-hu-hdpi\ mappa kell, de ki tudja...

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#800) osztraksajt válasza hungobungo (#799) üzenetére


osztraksajt
őstag

Köszi a pontos infót ismét. :R

Elvileg én is így logikáztam ki, de majd akkor ez alapján átnézem hogy pontosan így csináltam-e.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.