Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) cappa72 válasza Strucc91 (#1400) üzenetére


cappa72
nagyúr

próbáljuk kideríteni, és keresni a megoldást.
de nem valami fényesek a kilátások, lásd előző pár hozzászólás.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1402) Strucc91 válasza cappa72 (#1401) üzenetére


Strucc91
újonc

Na nekem sikerült megoldani! SP Flash Tool-al fel flasheltem a A820t_repair_touchscreen_20130515 rom-ot és most a kijelző normálisan érzékel! Viszont a rendszer iszonyat lassú de már legalább a kijelző működik! Fél boldogság :)

(#1403) cappa72 válasza Strucc91 (#1402) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hú, szerintem a linknek a kolléga is örülne.
Aztán flesseljétek vissza a gyári, vagy másik romot, és már helyben is vagytok! :C

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1404) Strucc91 válasza cappa72 (#1403) üzenetére


Strucc91
újonc

Ő volt az:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/30576042/Lenovo/rom/A820t_repair_touchscreen_20130515.7z

Csak simán felflesseltem semmi mást nem csináltam és működik!

Remélem tudtam segíteni!

(#1405) cappa72 válasza weareinluck (#1397) üzenetére


cappa72
nagyúr

Vannak segítőkész fórumtársak :) , strucc91 megcsinálta!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1406) vegyszer válasza cappa72 (#1405) üzenetére


vegyszer
addikt

Azért érdekes, hogy ketten pár nap alatt ugyanebbe futottak bele, holott szerintem nincs pár tucat A820T telónál több itthon. De :R hogy megoldották.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1407) Strucc91


Strucc91
újonc

Nos a képernyőprobléma megoldódott de jól működő használható magyar rom-ot nem találok! :S A kínai eladó ígért egyet, de nem sieti el a dolgot... Ha tudtok akkor azt nagyon megköszönném!

(#1408) vegyszer válasza Strucc91 (#1407) üzenetére


vegyszer
addikt

Nézd, az A820T ROM is azzal a gonddal küzd, hogy az apk-ban lévő nyelvi dolgok külön fordítandó szövegként jelennek meg. Mert a Lenovo nem volt hajlandó a már meglevő dolgokhoz ragaszkodni. De ezért cserébe sok pluszt is adott hozzá. Csak a standard android nyelvi repók nem jók. Az A820 esetén osztráksajt kolléga vezetésével leferdítettük a romot. Viszont beforgatás után nem bootol. Vissza kellett pár dolgot vágni, és akkor működött. Persze így nem teljes a fordítás, de jobb, mint volt.

Bevallom, hogy én a Cappa72 mester által kreált öszvér romokat szerettem. Stock felület, teljes magyar nyelvű felület. Stabil, és jó közösség épült köré.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1409) hillversum válasza cappa72 (#1381) üzenetére


hillversum
csendes tag

Szia Cappa,

csak szeretném megköszönni, nagyon jó tanács volt a kamera app! Ugyan az mx egyáltalán nem működött jól, (feketeséget vett fel) de az LG pro verziója fantasztikus, ilyet szerettem volna rég. Találtam a Lenovonak egy saját kamera app-ját Lenovo Super Camera(Verzió: 4.1.2.0199), de elindítás után elszáll. Logolja, de nekem nem sokat segít az. Találkozott már vki ezzel a progival?

üdv.

(#1410) weareinluck válasza Strucc91 (#1404) üzenetére


weareinluck
tag

Szia Strucc!

Köszönöm a linket,már töltöm is! Ha jól sejtem spflashtollal az egészet egy az egybe kell flasheljem, preloaderrel meg minden finomsággal együtt, nemde?

Hogy sikerült megszerezni a repairt?

Juteszembe, az egész hóbelebancot én is a magyar nyelv miatt csináltam. Aztán futottam bele ugyanabba a hibába mint te. Ha esetleg kapsz magyar romot, és nem túl nagy fáradtság, feltölthetnéd!

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#1411) Strucc91 válasza weareinluck (#1410) üzenetére


Strucc91
újonc

Sajnos még nem kaptam meg a ROM-ot! A repair-re véletlenül leltem rá minden cakk pakk sptoolsal visszaflasheltem és működik! Amint megkapom a magyar romot feltöltöm! Ha valakinek van valami fejlemény közölje! :)

(#1412) Strucc91


Strucc91
újonc

Megtaláltam az eddig legstabilabb romot az A820T készülékre viszont angol...Tudna valaki segíteni a fordításban?

(#1413) cappa72 válasza Strucc91 (#1412) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hú... hát az nem a legegyszerűbb.
De a srácok összeraktak egy jó alapot, amit aztán vélehetően jBart-os megoldással meg lehet csinálni.
Persze ahhoz kell CWM.
A témaindítóban tán még ott is van a link, hogy hol foglalkoztak vele (3-an: osztraksajt, vegyszer, fape).
CWM-met lehet hozzá kérni a blogomban.
jbart leírás

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1414) Strucc91 válasza weareinluck (#1410) üzenetére


Strucc91
újonc

Itt volna a magyar rom!

http://en.mail.qq.com/cgi-bin/ftnExs_download?k=35623231c99e7e898475f7251462504b5b520455515556054f5b5305544f56055b011f5353000649545b0108005153550107050132406228070c5d475d3d235c5052666e615353513d5301010050553b2e035c566d324c5318620f&t=exs_ftn_download&code=bb212bbd

Jelzem, hogy ebben a pillanatban kaptam, még nem teszteltem mert most megyek dolgozni és nincs időm rá! Remélem működik! Este jelentkezem ha felraktam!

(#1415) weareinluck válasza Strucc91 (#1414) üzenetére


weareinluck
tag

Köszönöm a romokat, már töltöm is őket!

Remélem nem lesz probléma vele, de ha fennlesz írok!

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#1416) weareinluck válasza Strucc91 (#1411) üzenetére


weareinluck
tag

8038-as hibát kapok, te meg elvileg simán flashelted. Most akkor firmware upgradeljek vagy ne?

Korábbi flashelésnél is volt hogy ezt kaptam, viszont ott saját mentést próbáltam visszaflaselni, és volt PMT végződésű scatterem. Azzal lehetett download módot használni spflashtoolban, itt viszont nincs PMT-s scatterem.

Mi tévő legyek?

[ Szerkesztve ]

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#1417) weareinluck válasza weareinluck (#1416) üzenetére


weareinluck
tag

Nah, közben türelmetlen voltam, keresgéltem, megtaláltam Aggregátor 2013 júniusi bejegyzéseit, és majdnem a fejemet vertem a falba, hiszen az első dropboxos cucc már le volt töltve a gépemre, de valószínűleg pár fontos infó felett elsiklottam, ês nem sikerült a javítás korábban.

Most viszont IGEN!

Épp a linkelt magyar romról írok, eddig megy rendesen, ajánlani tudom ( főleg hogy A820T-re nincs másik magyar alternatíva). Ezt is fw upgraddel sikerült feltenni, speciel nem értem miért, de mindegy.

Van google play, kevés kínai app, szóval jó az új rendszer.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#1418) Hunter2


Hunter2
addikt

van egy gyárilag s135-el szállított A820-am felraktam rá a CWM 6.0.4.4-et CWM alól a magyar 138-as romot a patch-el együtt. A telefont át is particionáltam.
Az a probléma hogy nem látja az sd kártyát. kettőt is próbáltam de egyiket sem látja. frissítés előtt nem volt ilyen gond. valami ötlet?

(#1419) cappa72 válasza Hunter2 (#1418) üzenetére


cappa72
nagyúr

Futtasd le a belso sd letiltot

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1420) Hunter2 válasza cappa72 (#1419) üzenetére


Hunter2
addikt

megtörtént , most lefutattam még egyszer. a tárhelynél már látszik viszont a kamera app még mindig azt írja ki hogy rakjak be sd kártyát.

(#1421) Hunter2 válasza Hunter2 (#1420) üzenetére


Hunter2
addikt

baszki alapértelmezettre kell tenni. nem volt teljesen logikus mivel jelenleg csak ez az egy tárhely van. na mindegy, megoldódott.

(#1422) cappa72 válasza Hunter2 (#1421) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen ez lett volna a legkozelebbi javaslat [link]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1423) looser


looser
addikt

Cappa72 mester, szeretnék kérdezni Tőled! Időnként visszatérek, hogy na most megcsinálom, de még mindig az első romodat használom és most nagyon úgy érzem, hogy újratelepíteném a rendszert. Elsőként egy kép a jelenlegi rendszerről:

Szóval már feltettem egy - valahol általad linkelt - twrp-t (A820-update-TWRP-recovery-from-recovery.zip), ezt vissza lehet varázsolni erre: Lenovo-A820-CWM-6044-recovery-by-Cappa72_me.img ?

Megcsináltam a kernelfrissítést (cp4-5.x-kernel-changer-to-s150.zip), a kép alapján szerinted sikerült? A twrp legalábbis sikeresnek vélte a műveletet és a telefon most is működik :-)

Elsőként elvégezném a partícionálást eme leírás alapján (bár a void.fstab-ot nem tudom, mivel másolhatnám a rendszerpartícióra...), 2,77GB-ra beállítva a belső memóriát, 15MB-ot meghagyva (mintha ez utóbbi szükséges lenne, de le lehet tiltani?...). Van egyébként ezzel kapcsolatban egyéb tennivaló?

Utoljára pedig szeretném valamelyik frissebb és lehető legkevesebb cuccot tartalmazó, egészen puritán romot feltenni. Lényeg, hogy minden működjön, de ha egy-két dolog angol marad, az nem gáz, csak kínaszoft ne legyen benne :-)
Melyiket ajánlod?

TWRP mentés csináltam (emlékeim szerint az első hármat jelölte ki, system-mel kezdődik és passz, a másik kettőre nem emlékszem sajnos). Elnézést a sok kérdésért, de sajnos még mindig nem tiszta, mi miért történik :B

Üdv és köszi a választ :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1424) cappa72 válasza looser (#1423) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szóval már feltettem egy - valahol általad linkelt - twrp-t (A820-update-TWRP-recovery-from-recovery.zip), ezt vissza lehet varázsolni erre: Lenovo-A820-CWM-6044-recovery-by-Cappa72_me.img ?
Természetesen igen. Ezt a legkönnyebben MUT-tal tudod megtenni.

Megcsináltam a kernelfrissítést (cp4-5.x-kernel-changer-to-s150.zip), a kép alapján szerinted sikerült? A twrp legalábbis sikeresnek vélte a műveletet és a telefon most is működik :-)
Jól tetted, mert az az S150-es kernel a legstabilabb. Ennek nem kell feltétlenül meglátszania a build.prop-ban (igaz, volt olyan ötletem, hogy ezt megjeleníttetem, de aztán letettem róla)

Elsőként elvégezném a partícionálást eme leírás alapján (bár a void.fstab-ot nem tudom, mivel másolhatnám a rendszerpartícióra...), 2,77GB-ra beállítva a belső memóriát, 15MB-ot meghagyva (mintha ez utóbbi szükséges lenne, de le lehet tiltani?...). Van egyébként ezzel kapcsolatban egyéb tennivaló?
Ha van 15MB-os „maradék”, akkor fel tudsz tenni 4.2.x-es romot is.
4.1.x-es rom esetén nyugodtan le lehet tiltani, 4.2 esetén azonban nem szabad, mert nem indul tőle a rendszer.

Utoljára pedig szeretném valamelyik frissebb és lehető legkevesebb cuccot tartalmazó, egészen puritán romot feltenni. Lényeg, hogy minden működjön, de ha egy-két dolog angol marad, az nem gáz, csak kínaszoft ne legyen benne :-)
Melyiket ajánlod?

Ha 4.1-es Android verzió elegendő (itt a gravitybox esetén erős korlátozásokba ütközhetsz!), akkor teljes átparticionálással a CP5.3-at javaslom.
Ha 4.2-es Androd verziót szeretnél, akkor abból a „alternative”, vagy superthan-féle vagy baralajbi féle portolt „S820”. Persze a needromon is van fent pár, onnan is lehet mazsolázni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1425) looser válasza cappa72 (#1424) üzenetére


looser
addikt

Köszönöm a segítséget! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1426) weareinluck


weareinluck
tag

Üdv. Mindenkinek!
Cappa féle cp 5.3-as romot használok az a820-asol telefonomon. Két sim kártya van benne, egy adat és egy normál sim. Kb. havi egy alkalommal a következőt tapasztalom: hívás indításkor a voda géphangját hallom: az ön kimenő hívásai ideiglenesen korlátozva vannak. Kb 8-10 óra alatt helyre áll a világ rendje ha nem nyúlok hozzá, tegnap viszont gondoltam megkérdezem a 1270-et, hogy ez miez. Részükről nem volt korlátozás, tehát elvileg tudok telefonálni, majd javaslatra megcseréltem a 2 kártyát, és működött, tudtam hívást indítani.
Valaki tapasztalt már hasonlót? Sikerült tartós megoldást találni? Mitől lehet ez?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#1427) atvares


atvares
újonc

Helló segítséget kérnék.A cimborám A 820-sán partícionálást akart végezni de megkukult a gép.Most odáig jutottam /kezdő vagyok/ hogy egy twrp nevü program megy rajta de nem látom az sd karit és nem tudok romot rakni rá.

(#1428) cappa72 válasza atvares (#1427) üzenetére


cappa72
nagyúr

A 820-sán partícionálást akart végezni de megkukult a gép.
Ez nagyon kevés infó.
Pontosan és részletesen kell leírni, hogy mit és mivel csináltál.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1429) atvares válasza cappa72 (#1428) üzenetére


atvares
újonc

Sajna nem tudom mert így került hozzám csak ennyi infóm van róla

(#1430) jFox válasza atvares (#1427) üzenetére


jFox
őstag

Más nem indul el, csak a twrp?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1431) cappa72 válasza atvares (#1429) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha megpróbálod megjavítani a telefont, akkor alapszabály: menteni. Mentés nélkül ne fogj bele, mert nagyobb kárt okozhatsz, mint gondolod.
Mentésről írtam legalább 3 féle módszert a blogomban. Azt érdemes átolvasni; nem könnyű olvasmány, de hasznos.

Ha van TWRP, akkor érdemes az átparticionáló szkriptet lefuttatni, majd factory reset, utána pedig rádobni a CP5.3-at. Az biztosan elindul.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1432) looser


looser
addikt

A Factory Mode kínai felülete átváltható angolra?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1433) cappa72 válasza looser (#1432) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sajna nem, hacsak nem cseréljük ki a binárist.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1434) atvares válasza cappa72 (#1431) üzenetére


atvares
újonc

valahogy vissza lehet állítani az eredeti recovery módot?

[ Szerkesztve ]

(#1435) cappa72 válasza atvares (#1434) üzenetére


cappa72
nagyúr

Persze.
Itt megtalálod az infókat.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1436) atvares válasza cappa72 (#1435) üzenetére


atvares
újonc

Nos a nokia memóriakártya szívatott meg.Másik kártyával már jó felraktam a A820_Lambda_v2.3.3_full_rom_multilang.zip-et és működik a vas. :C Mostmár csak a partícionálás van hátra.
Köszönöm a segítségeteket!!!

[ Szerkesztve ]

(#1437) atvares


atvares
újonc

Tárhely csere oké most a memória kártyát nem látja kiakaszt van rá megoldás?

(#1438) cappa72 válasza atvares (#1437) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ennél bővebben kellene.
Mit csináltál, hogyan. És erre a tényleges tapasztalat, hogy "most a memória kártyát nem látja" miben nyílvánul meg?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1439) atvares válasza cappa72 (#1438) üzenetére


atvares
újonc

A teló működik a tárhelynél nem látja a az sd kártyát. Belső tárhely össz 3.62 elérhető 2.6 sd kártya :helyezzen be sd kártyát a csatlakozáshoz a kártya benne van

(#1440) cappa72 válasza atvares (#1439) üzenetére


cappa72
nagyúr

belső sd letiltó szkript futtatása módosított recovery-ből megvolt?

ezek után pedig az alapértelmezett íráslemezt is át kell majd állítani sd kártyára.
végül pedig a kameránál is be kell ugyanezt állítani.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1441) atvares válasza cappa72 (#1440) üzenetére


atvares
újonc

Az még nem ,melyik is az elküldenéd??Köszi

(#1442) cappa72 válasza atvares (#1441) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez a letiltó szkript linkje.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1443) weareinluck válasza weareinluck (#1426) üzenetére


weareinluck
tag

A havi 1 alkalom jobban belegondolva inkább heti egyre módosult ( ma is produkálta, harmadjára), valaki esetleg ötlet?

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#1444) looser válasza weareinluck (#1443) üzenetére


looser
addikt

Néhány hónapja vodát használok sajnos (T-ről kellett áttérni) és ilyen problémám ugyan nem volt, de olyan igen, hogy lerakom a telefont (elszürkül a megszakítás gomb) de a kapcsolat aktívnak tűnik még és az értesítősávon ott van a telefon ikon. A másik pedig a szutyok internet, de az nem a telefon hibája. T-nél 3G, H+, míg itt elmegy, leesik E-re, H-ra. :-/

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1445) atvares


atvares
újonc

NAGYON KÖSZÖNÖM!!!!! Minden működik!!! :C :C

Viszont már frissíteni akarja magát. ota updater a 820_s139_lambda 2.4.1-re engedhetem neki???

[ Szerkesztve ]

(#1446) cappa72 válasza atvares (#1445) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az update-nek az a hártánya ebben az esetben, hogy a magyar lokalizáció (amit a srácok csináltak) az elvész.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1447) jFox válasza cappa72 (#1446) üzenetére


jFox
őstag

Úgy emlékszem, hogy az is magyar volt, amikor nekem fent volt. De én nem ota-val frissítettem, hanem volt egy letöltött patch hozzá, és cwm/twrp-ből lehetett feltenni. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1448) atvares


atvares
újonc

Akkor ki kellene próbálnom de nem igazán szeretném tönkretenni amit eddig megcsináltam :)
Ha frissítek, akkor visszajelzek hogy mi történt.

[ Szerkesztve ]

(#1449) jFox válasza atvares (#1448) üzenetére


jFox
őstag

Nem gond. A cwm/twrp beindul akkor is, ha a rendszer nem indul. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1450) Djuree


Djuree
félisten

na megkaptam a telót amit rendeltem hugomnak karácsonyra, gyors volt, 2 hét alatt ideért sima SG posttal (régebben futárral volt 3 hét, ami drágább is volt persze) és be se ment a vámra sem. :C
a pojjén az hogy a820-at rendeltem és s820 lett belőle, a820 árban. :D jobban jártam? ahogy nézem igen.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.