Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Maximum1 válasza Csygusz (#200) üzenetére


Maximum1
őstag

Ezek szerint semmit :DDD
Valamelyik telefonomon segített.

(#202) cappa72 válasza Csygusz (#200) üzenetére


cappa72
nagyúr

Így van. Többször megpróbáltam, valami app hiba lehet... merthogy bármelyik más ingyenes kamera programmal ment.
A fényképezőt viszont hiába próbálod 5megapixel fölé vinni. Ennek 5 megapixeles a kamerája. Ennél többet nem tud.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#203) cappa72 válasza Csygusz (#200) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hü...
Na valamit észrevettem.
Mi van akkor, ha a videó mód, amikor fekete képernyőt mutat, akkor átváltasz fényképező módba, madj vissza videó módba?
Vagy mi van akkor, ha a videó mód, amikor fekete képernyőt mutat, akkor átváltasz félkör-módba, madj vissza videó módba?
Nekem ekkor visszajött a rendes kép.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#204) cappa72


cappa72
nagyúr

Köszönöm Csygusz visszajelzését!

Tegnap esti tapasztalatok:

A CWM visszaállítás még mindig nem az igazi :W .
Többszöri ügyeskedés után sikerült csak megtenni.
Ráadásul keserű tapasztalat az, hogy a belső SD tárhelyet hibásnak jelöli a /data visszaállítás után. Viszont a /data partíció rendben visszaáll.
Ellenőriztem a partíciók csatolását, azok rendben vannak.
Este egy újabb verziójú (6.0.2.8 vagy az feletti) CWM recovery-t fogok készíteni.

Kamera bug
A v2-ben orvosolva.
Épp töltődik fel a dopbox-ba. A link kb. egy óra múlva.

Mivel a CWM visszaállítás még macerás, aki fel akarja tenni a VP4.0 v2-t, az a belső SD táhelyről mindenképpen mentsen.

Tehát csak bátraknak!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#205) cappa72


cappa72
nagyúr

Még annyi, hogy aki nem akar újratelepíteni, annak a kamera app hiányossága miatt 2 fájlt kell a zip-ből bemásolni a megfelelő helyre:
A zip-ben a /system/app/Galaxy4.apk és /system/app/Galaxy4.odex fájlokat másold át a /system könyvtárba.
A jogosultságokat állítsd be minkét fájlnál az alábbi módon:

Ezek után jelöld ki mindkettőt és másold a
/system/app/ könyvtárba.
Újraindítás után lesz videófelvétel.

(Amúgy a v2 kizárólag annyiben tér el a v1-től.)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#206) Csygusz


Csygusz
tag

Szuper :) Látom alakul hozzá a jó kis rom :)

Tipikus hiba még a másik készülékről hozott romoknál, hogy a launcherben a PlayStore gombja sajnos nem életképes.
A másik baki, hogy az FM rádiót elindítva hallgathatom a Győr Plusz rádiót, de nem tudok csatornát váltani, mert "Please insert the headset antenna" bakit írja. De én nem akarom insertelni a fülest, mert nincs nálam :)
Egyelőre ennyi, amit észrevettem még :)

A kameránál az oda-vissza váltogatás nekem nem működött, kipróbáltam én is :)

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#207) cappa72 válasza Csygusz (#206) üzenetére


cappa72
nagyúr

"hogy a launcherben a PlayStore gombja sajnos nem életképes"
Ez azért van, mert alapesetben nincs benne a rom-ban a playstore. Az külön kell cwm-ből a gapps segítségével feltenni. Mivel az ide való jogi infók körül némi köd van, inkább nem tettem bele.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#208) Csygusz válasza cappa72 (#207) üzenetére


Csygusz
tag

Míg a gappsot fel nem raktam, meg sem jelent a szürke kis gombja a jobb felső sarokban. Miután telepítettem, akkor jelent meg, de életképtelenül :)

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#209) hungobungo válasza cappa72 (#204) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Esetleg nem lenne jobb addig is egy MtkDroidTools-sal lementett, mindent tartalmazó és jól beállított system.img ?

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#210) cappa72 válasza hungobungo (#209) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az eredeti rendszerről dd-vel mentettem a system.img-t, szerintem az mtkdroidtools is olyasmi lehet.
A mostanit is le tudom menteni - természetesen -, ha van rá igény megosztom, DE:
Nekem a flashtool-lal történt negatív tapasztalatom az, ami miatt nem merem javasolni a flashelését egy-egy fájlnak.
Ha több időm lenne, akkor tovább tudnék jutni ebben a kérdésben...
Jó lenne egyszer a gyári rom-tól elindulva csinálni egy tényleg képes összefoglalót (tutorial-t). Csak az nem két perc...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#211) vegyszer válasza cappa72 (#210) üzenetére


vegyszer
addikt

Gondolom a romolás, és a memória partícionálás ugyanazt az idődet emészti fel, ergó vagy vagy alapon működik a dolog... Nekem mindenesetre tetszik az út, és az irány is, ahová halad a dolog...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#212) cappa72


cappa72
nagyúr

Hogy valami jót is írjak:
Nagyon jó a hangminősége szerintem. Még a külső hangszórón is azt lehet mondani, hogy a egész tűrhető.
Nincs recsegés...
Az akkuidőre pedig nem lehet panaszom. Másfél napot elmegy.

@#211 vegyszer
Igen, sajna vagy egyik, vagy másik út. És az idő szorít, talán a héten még nálam lesz. Tesztkészülék nélkül meg nem szivesen mondok/csinálok/javaslok bármit is, amit nem próbáltam. Inkább a kísérleti példány legyen tégla (ezt még nem sikerült elérnem ;) ), mint mindenki másé.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#213) vegyszer válasza cappa72 (#212) üzenetére


vegyszer
addikt

Igen, épp tegnap olvastam magyar közöny kolléga hogyan gyilkolta le a telefonját egy tetszőlegesen választott recoveryvel. (és kosturica kolléga is a minap ölt le egy Goophone i9-est, kb 48 órán belül az érkezéshez képest).
Ilyen hibákat gondolom te nem csinálsz magadtól. Ha kinyírod szegényt, akkor az garantáltan ki lesz nyírva rendesen... (amire reméljük sosem kerül sor) Kis félre-fleshelés bármikor belefér, hisz ezért kísérletezget az emberfia, és nem a zárt szoftveren várja a csodát. ;]

És gondolom, hogy főleg nem követőkre vágysz a teló biztos halálába vezető úton.
Így jogos, hogy a magad készüléken móloksz, mert készülék hiányában csak a levegőbe lehet beszélni...
(mint ahogy én is vagyok jelenleg, de már csak napok, hetek kérdése :DD )

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#214) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Ahogy látom, többségetek azonnal neki is kezdett a buheráláshoz, ROM-oláshoz. :) Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy volt ennek valami különösebb oka? Milyen előnyök szerezhetőek vele? Én speciel elégedett vagyok a rendszerrel, eddig néhány apróság zavar csak:
- kicsit bírhatna többet az aksi, a nap végére kb. enni kér.
- továbbá a 4gb rom része ketté van osztva, és van egy 2GB külön partíció. Ezt lehet valahogy egyesíteni? Nem férnek el sajnos az alkalmazások, de ha áthelyezem is amit lehet, akkor meg kicsit megakadnak néha.
- a másik, meg hogy ha nem lát műholdat, körülbelül sem tudja belőni hol vagyok, illetve azt hiszi Kínában vagyok. :) Mintha nem menne az A-GPS. Ez a leírás segíthet rajta?

Viszonylag laikus vagyok a buhera terén, de igyekszem belejönni. Eddig mindössze a LeSafe-t töröltem még le, a többi kínai appot nem nagyon mertem még.

[ Szerkesztve ]

(#215) vegyszer válasza krisi047 (#214) üzenetére


vegyszer
addikt

Szerintem várj ki kicsit!

Előbb utóbb lesznek hosszabb lélegzetvételű leírások a "hogyan csináljam meg a telefonomat" témakörben.
Ha így együtt tudsz vele élni, a kiforrottabb utakkal, szoftverekkel csak nyerni fogsz!

A közösség pedig úgy néz ki erősen mögé állt!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#216) cappa72


cappa72
nagyúr

Kérésre a gyári FM rádió is vissza került, flüles nélkül is indul.
Majd kipróbálom, hogy fog-e jelet.
Ez is vekerül a v2-be, amit csak este tudok megcsinálni így.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#217) Csygusz válasza cappa72 (#216) üzenetére


Csygusz
tag

Szuper :D Én örülök ezeknek a kis apróságoknak, de nem szeretnék beleszólni semmibe sem :) Csak jelzem, hogy mi az ami nem úgy működik, ahogy kellene :)

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#218) cappa72 válasza Csygusz (#217) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem a visszajelzés igenis fontos dolog!

És jó, hogy van aki megteszi! :)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#219) vegyszer válasza cappa72 (#218) üzenetére


vegyszer
addikt

Csak azokon a hibákon tudsz dolgozni, ami ismeretedre jut.
(amiről nem tudsz az meg nincs. Ergó a feedback létszükséglet.)

Köszi a rengeteg belefeccölt melót.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#221) looser


looser
addikt

Sziasztok! Tudom, unalmas lehet egy kezdő kérdezgetése, de esetleg tudtok támpontot adni, mit ronthatok el? Hajnalig olvasgattam a kapcsolódó fórumokat, hátha előrébb jutok. Aprót sikerült csak előrelépni, mégpedig a MoboRobo nevű szofttal. Ennek a driverével cseréltem le a Lenovo natív driverét, így a Bin4ry-val is sikerült előrébb jutni, mégpedig idáig, de itt percekig semmi, úgyhogy hagytam:

A Flashtool nem olvasta be a scatter filet, még a saját telefonomról lementettel sem (ami 1:1 cappa file-jával). Ezt az üzenetet kapom itt:

Android Root unlocker idáig jut:

A SuperOneClick szintén nem működik. Bármi ötletet szívesen látok :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#222) Csygusz válasza looser (#221) üzenetére


Csygusz
tag

Itt található leírásban, amit látsz az első 5 pontban letöltöd.
Drivert telepíted.
Flash toolban kikeresed az ezzel a csomaggal letöltött scattert, betöltöd.
Preloader elől kiveszed a pipát.
Recoverybe betallózod a cappa félét.
DA DL all with check sum kipipálva
megbököd a Download gombot.
Nekem ezzel a módszerrel sikerült. Becsuktam a szemem, mire kinyitottam megjelent a zöld karika, és már indítottam is újra a telefonom recovery módban (hangerő le+fel +power)

Aztán innen lehet feltelepíteni a root jogokat zip-ből :)

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#223) cappa72


cappa72
nagyúr

Közben frissítettem a fenti leírást a CP4.0-v2-vel, ugyanakkor meg kell jegyeznem, hogy a "sima FM rádiót" hagytam benne, nem a Lenovo-sat, ami képes antenna nélkül is működni.

Viszont fogok csinálni egy pici CWM szkriptet, amivel ez egyszerűen lecserélhető a Lenovo-s FM rádióra.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#224) cappa72


cappa72
nagyúr

Sikerült felhajtani a ténylegesen gyári recovery-t.
E szerint az általam gyártott CWM-ben a csatolások megfelelőek. :) (azonosak a tényleges gyári csatolási pontokkal)

További kutakodást végzek, miért nem áll helyre azonnal a CWM visszaállítás.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#225) looser válasza Csygusz (#222) üzenetére


looser
addikt

Nagyon köszönöm a leírásod. Tiszta minden, de sajnos nem jön össze. Drivert töröltem, gépújraindítás után felismeri Lenovo A820-nak, de drivert ugye nem talál hozzá. Az usb2ser_Win764.inf file-ra mutatva (Android Composite ADB interface helyett) hibaüzenet jön, hogy a mappa nem tartalmaz az eszközzel kompatibilis illesztőprogramot. Erre esetleg van ötleted? Már közeledünk, érzem :-)

Flashtoolból 4-es verzióval próbálkoztam, de a fent linkelt 3.1304 szépen beolvassa a scattert. Csak éppen - gondolom - a nem megfelelő driver miatt nem látja, így a recovery el sem indul.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#226) looser


looser
addikt

Minden tökéletesen működik, köszönet nektek! Csodálatos a készülék, most éppen a Plants vs Zombies-zal (megvásárolva) tesztelem :-)
Csak annyit módosítottam, hogy erről az oldalról tettem fel a megfelelő Google apps-et (gapps-jb-20121011-signed.zip). Szóval jó volt a natív Lenovo driver, egyszerűen csak ki kellett kapcsolni a készüléket, kivenni az akksit és utána ahogy rádugtam a gépre, azonnal kiírta a recoveryt. Ezután már ment minden a leírtak szerint.
Az új gappsban sajnos a Google kereső (bar?) nem működik, induláskor leáll. majd még kísérletezgetek, ill. a Beállítások\Megjelenítés\ Jelenetek is de ez már csúcs :-)
Csak ismételném magamat, őszintén köszönöm a fáradozásaidat, cappa72! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#227) looser


looser
addikt

Így utólag lehet, hogy rosszul gondolom, de végül is a cwm elég lett volna (root nélkül) s onnan már telepíthető lett volna az új rendszer, nem? Hiszen erre nem adott lehetőséget a 3e-s recovery (installation aborted)...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#228) fape válasza looser (#227) üzenetére


fape
senior tag

Igen, jól gondolod, elég lett volna a recovery. A root csak azért kellet volna. hogy a telefonról a Mobileuncle MTK Tools appon keresztül rakd fel a recovery-t.
Ha van recovery akkor már azt raksz fel amit akarsz, de azért legyen mentésed mindig az eredeti rendszerről.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#229) Csygusz


Csygusz
tag

Google Play frissítette magát, most már a menüben levő kis szürke ikonnal is működik :)

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#230) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Érdeklődnék hogy valaki nekiugrott fordítani valamelyik lenovo-s appot? Csakhogy ne dolgozzunk duplán esetleg.

Én most értem el odáig hogy nekiállok fordítani, még nem néztem meg mennyi lesz, de remélem a hétvége előtt le tudom gyűrni. Nekem alapvetően tetszik ez a lenovo féle rom, így ennek a magyarításába azért belefogok, később hátha mégis kelleni fog. Ártani nem árthat egy magyar repó a lenovohoz. Esetleg nem próbálta valaki a fordításomat hogy telefonra másolva működik-e az ideafriend.apk?

De nagyon jó az irány amit cappa72 te is elkezdtél, az az alap holo rom is bejön, gondolom hamarosan megoldódik az a pár kis apróság és lehet akkor amellé teszem le a voksom. :R

(#231) Csygusz válasza osztraksajt (#230) üzenetére


Csygusz
tag

Személy szerint fordítani nem fordítottam semmit, de annyit tudok rá mondani, hogy igény vóna' rá.
Nekem az a pár feature ami az alap rom-ban van, nagyon tetszik, szóval inkább használnám azt, ha a szemét programok ki vannak belőle szedve, és több helyen beszélne magyarul.

Ha valakitől kapok valami app részt, szívesen átírom a magam szórakoztatására és mindenki örömére magyarra :)

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#232) Janfoux


Janfoux
újonc

Vettem én is egy A820-ast, segitséget kérnék, valaki root-olná nekem? Nem merek vele kisérletezni, nincs semmi gyakorlatom.

(#233) vegyszer válasza Janfoux (#232) üzenetére


vegyszer
addikt

Nyugi, elrontani max egyszer tudod. ;]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#234) fape válasza osztraksajt (#230) üzenetére


fape
senior tag

A LenovoSearch-t megcsináltam, legalább is a fordítás megvan. De még nem raktam fel sehova, mert nem tudtam teszteltem.

Szerintem, priorizálni kéne. Ne fektessük felesleges energiát olyan appba, amit úgy se használ senki.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#235) cappa72


cappa72
nagyúr

Megpróbáltam csak a recovery-t flash-elni.
Siker. De csak akkor, ha "DA DL all with checksum" részt bepipáltam!!! Ez fontos, több fórumon is felhívták a figyelmet erre az apróságra!!!
Szóval azt sikerült, de pl. az EBR1/EBR2-t már nem, ott hibával leállt a flashtool.
Tehát elméletileg a recovery flash után már a root-zip-et elindítva root-olt lesz a telefon.

(Ha sikerül, akkor esete megpróbálom képes illusztrációkkal leírni. Meg az ígért FM rádió cserét is)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#236) Csygusz válasza cappa72 (#235) üzenetére


Csygusz
tag

Amit linkeltem spanyol nyelvű leírást, abban is felhívják a figyelmet arra, hogy a DA DL all with checksum legyen bepipálva. Rengeteg fórumot átbújtam én is ez ügyben, és ez volt a legegyszerűbb, legérthetőbb leírás (google translate meg a barátom volt) :)
A root jogok feltöltéséhez meg van 2-3 zip is, ami tökéletesen szuperál. Ami pl. a lenovos fórumon van, az is jó. Igaz ott van már egy ráncfelvarrott verzió, én azt telepítettem.

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#237) osztraksajt válasza fape (#234) üzenetére


osztraksajt
őstag

Innen leszedhető az összes APK string-je amit az orosz srác használ a needromos custom romokhoz. Azt írja hogyha valaki megcsinálja a fordítást akkor szívesen belepakolja a needromos változataiba, márpedig úgy látom elég komolyan veszi, sok romot ad ki erre a telóra az eredeti rom optimalizálásával. Meg eleve jó lesz egy esetleges repó alapjainak is.

Én szépen ABC-ben megyek. Épp a filebrowser-t csinálom, az is valami spéci lenovos. Fordítom nulláról, már nagyrészt kész vagyok vele, ami kész van az elé teszek egy x-et.

Nekem ezek vannak meg mint fordítandók:
x a820_MagicLauncherTheme_1
x a820_MagicLauncherTheme_2
x a820_MagicLauncherTheme_3
x a820_MagicLauncherTheme_4
x ApplicationGuide
x ApplicationsProvider
x BackupRestoreConfirmation
x CalendarImporter
x CDS_INFO
x CellBroadcastReceiver
x CellConnService
x CertInstaller
x ClearBuildInSDCard
x DataUsageLockScreenClient
x DefaultContainerService
x DownloadProvider
x DownloadProviderUi
x DrmProvider
x FileBrowser
FMRadio
FontTheme
Galaxy4
Gallery2
HoloSpiralWallpaper
HTMLViewer
x ideaFriend
ideaWallpaper
KeyChain
LeNote
LenovoBackupRestore
LenovoBrowser
LenovoCalculator
LenovoCalendar
LenovoCalendarProvider
LenovoClock
LenovoContactsProvider
LenovoEmail
LenovoExchange
LenovoFactoryMode
LenovoOTA
LenovoPowerSaving
LenovoResCopy
LenovoSafeBox
LenovoSecretCode
LenovoSmartWifi
LenovoSOS
LenovoSystemUI
LenovoTether
LiveWallpapers
LiveWallpapersPicker
LockScreen_Theme_Aurora
LockScreen_Theme_Simple
LockScreen_Theme_Victoria
MagicSmokeWallpapers
MediaProvider
MtkBt
MTKThermalManager
MtkVideoLiveWallpaper
Music
MusicFX
NoiseField
Omacp
PackageInstaller
PhaseBeam
Phone
Settings
SettingsProvider
SoundRecorder
Stk1
Stk2
TelephonyProvider
UserDictionaryProvider
VideoFavorites
VideoPlayer
VisualizationWallpapers
VpnDialogs
YGPS
x framework-res (asszem ezt cappa csinálta meg)
lenovo-res
mediatek-res
theme-res-mint

Nagyon köszönöm az XML csereberélő programodat, sokat segít, így nem kellett még azt is megírnom. :R

(#238) cappa72 válasza osztraksajt (#237) üzenetére


cappa72
nagyúr

:R

Óriási vagy. :)

Viszont egy dolgot érdemes volna megpróbálni.
Mint már említettem, a magyarítás után volt olyan, hogy a lefordított apk-t "nem ette meg" a rendszer, gyakorlatilag "nem volt telepítve". Ha az eredetit visszaraktam, akkor meg jó volt.

Arra gondoltam, hogy lehet, hogy a összeset le kell fordítani, és csak utána, egyben lehet berakni az összeet (?)... de ez csak amolyan képzelgés.
Lehet, hogy kapcsolatban vannak egymással az apk-k, és ha az egyikben van -hu a másikban meg nincs, akkor olyan módon viselkedik, mintha nem lenne telepítve...
Csak nehogy ezek miatt feleslegesen dolgozz.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#239) cappa72


cappa72
nagyúr

Ma újra megpróbáltam átflesselni a recovery-t.
Ma már nem ment ugyanazon a gépen... megint egy :F 8083-as hiba.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#240) cappa72


cappa72
nagyúr

Aki a CP4.0-ban (verziótól függetlenül) szeretné lecserélni az FM rádiót a gyárira, ami megy fejhallgató-csatlakozás nélkül, annak CWM-ből telepíthető szkript.
Kipróbáltam, működik a csere.
Csináljak vissza-cserés szikriptet is?

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#241) osztraksajt válasza cappa72 (#238) üzenetére


osztraksajt
őstag

Túl sok értelmét nem látom, a minideales rom is félig van magyarítva mégis megy mindkét nyelven. Hacsak a lenovo APK-knak nincs egy belső védelme hogy ha változtattak rajta akkor nem mennek. Ez esetleg logikus is lenne, de remélem nincs igazam. :( Töltsem fel az eddigi fordításokat hogy ki tudd próbálni?

Fordítással a LeNote-nál járok.

[ Szerkesztve ]

(#242) cappa72


cappa72
nagyúr

sajnos a cwm-mel kapcsolatban nincs változás. pedig most az orosz oldalról letöltöttet tettem fel.
Az sem tudja kapásból visszaállítani a mentést működőre.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#243) fape válasza osztraksajt (#237) üzenetére


fape
senior tag

Igazán nincs mit. Örülök neki, hogy használható :) Szólja ha kéne még bele egy-két új ficsőr.

Írtam egy kis bash scriptet, ami bemásolta hungobungo repojából a meglévő fordításokat az én Lenovos repomba. Meglepően sok lett az egyezés. A minimális 2-3 soros változásokat kihagytam. Az app_name-re figyelni kell, szintem mindig átírta Emailre;) Holnap bele is hegesztem a csereberélő progiba, hogy az app_name-hez ne nyúljon.

Szerk.: Sőt még a standalone-nal is vannak még gondok.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#244) osztraksajt válasza fape (#243) üzenetére


osztraksajt
őstag

Azt nem értem pontosan mi az a standalone.

Az appname nem akkora gond, ha végigeresztem az összeset max akkor visszaírom a végén.

(#245) osztraksajt válasza fape (#243) üzenetére


osztraksajt
őstag

Viszont egy ilyen kis programmódosítást megcsinálhatsz ha van rá időd:
Szintaxis ugyanaz csak annyit csinál hogy kiírja a kettő között mennyi egyezés van nem módosít semmit az xml-eken, lehet kapcsoló vagy simán új program, nincs jelentősége. Az outputja így nézne ki ebből szerintem egyből érteni fogod:
mivel_strings.xml : 126 egyezés

Ha nincs egyezés vagy csak nagyon kevés akkor nem kell kiírjon semmit, úgy tervezem hogy az összes strings.xml-t (előtte átnevezem mondjuk s01,s02,s03.xml-re) végigeresztem egy batch fájlból és akkor kidobja a hogy a repoból melyik fájlokban van egyezés. Indíthatod a számlálót -2 ről (ez lehet akár paraméter is hogy hány egyezéstől adjon találatot, de a -2 alapból teljesen jó szerintem) egyezéstől és csak azt dobja eredménykét amiben nullától több egyezés van így a pár általános appname és társai nem adnak fals eredmény könnyebben átlátható az output.

Örök hála és köszönet még egyszer az eddigiekért is. :R

[ Szerkesztve ]

(#246) fape válasza osztraksajt (#245) üzenetére


fape
senior tag

Meg is van.
Kapott egy treshold állíthatóságot (-t 3), a érték alatt nem írja ki az egyezést (se konzolre se a fájlba).
Valamint kikapcsolható a fájlba írás (-n)

java -jar StringsXmlCompare -t 3 -n mit.xml mivel.xml

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#247) BaginZe


BaginZe
tag

Azzal mit tudok kezdeni, hogy a ringtones mappában a file managerrel nézve angolok a címek, de a telefonban csak tyúkláb van. Akár magyar, akár angol nyelvre állítom a settingsben. Köszi előre is.

(#248) cappa72 válasza BaginZe (#247) üzenetére


cappa72
nagyúr

[link]
Ez még a Magyarországon kapható kéaszülékeknél is lehet így.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#249) BaginZe válasza cappa72 (#248) üzenetére


BaginZe
tag

Hát ez nem jó hír :( azért köszi az infot.... már azon is gondolkodtam, hogy a root explorerrel kiirtom az összeset! :)

(#250) looser


looser
addikt

Hadd kérdezzem, meg, ha leszedem Titaniummal a Google Search-öt (ami nem az ikonterületen, hanem felette van), egy szürke sáv ottmarad, az eltüntethető?
A Beállítások\Megjelenítés\ Jelenetek -re kattintva az leáll a következő szöveggel: az Indító alkalmazás leállt (vagy időnként a com.android.launcher leállt). Erre van megoldás?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.