Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) looser


looser
addikt

Helló, nem tudjátok, az ún. belső tárhelyet (nincs még átpartícionálva) milyen módon lehet elérni? USB tár bekapcsolva: látszik a telefonmemória (2,3 GB); ADB driver tc-hez: látszik a rendszerpartíció (nem tudom, mekkora) de az ún. belső tárhelyhez hogyan lehet hozzáférni? Vagy pld. hogyan adhatom meg neki, hogy a telefonmemória legyen az alapértelmezett telepítési célmeghajtó? Mert igazából ez lenne a cél. Állati idegesítő, hogy már mindent átpakoltam (amit engedett) és van 250 MB hely a belső tárhelyen, de azt mondja egy pár tíz MB-os telepítőre, hogy nincs elég szabad hely, míg a telefonmemóriában van 1 GB körül... SD-re nem szeretnék telepíteni.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1452) vegyszer válasza looser (#1451) üzenetére


vegyszer
addikt

Az átpartícionálás után pont ez az üzenet tűnik el. És akkor lesz 2,77GB teleszemetelni.

Maga a művelet 1 perc. Az adatmentés, vissza állítás kb még 10. Ha kérdésed van, keresd meg bátran

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1453) looser válasza vegyszer (#1452) üzenetére


looser
addikt

Mindig nekikezdek, lementek mindent, valami közbejön és hagyom hónapokra újfent :-) Egyébként van valami százalékos kvóta, ami alapján nyavajog?
Nagyon rendes vagy, köszönöm! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1454) vegyszer válasza looser (#1453) üzenetére


vegyszer
addikt

Recovery csere volt TWRP/CWM-re? Akkor kb negyed óra minden. Ha gondolod, szívesen segítek Skypeon, cseten, stb.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1455) looser válasza vegyszer (#1454) üzenetére


looser
addikt

80%-on van, az elég lesz? TWRP mentést tudok csinálni, plusz Moborobo-val szoktam a felhasználói dolgokat menteni. Elég gyorsan merül sajnos, de nem tudom, miért. Éjszaka - 8 óra alatt - kb. 30%-ot.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1456) vegyszer válasza looser (#1455) üzenetére


vegyszer
addikt

A merülés az egy Google frissítés eredményeként számos készüléken jelentkezett. Az más kérdés. Érdekes módon a repülőtéri módban újra indítva nem jelentkezett nálam, de Cappa72 kollégának köszönhetően lett rá gyógyír. Majd kikeresem neked.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1457) looser válasza vegyszer (#1456) üzenetére


looser
addikt

Te jó ég, elképesztő, de örülök, hogy van rá megoldás! Azt hittem, hogy én rontottam el valamit. Egy este iszogatás közben kiesett a kezemből és az akksi is kiugrott. Biztos voltam benne, hogy az sérült meg. Próbáltam újrakalibrálni, wakelock-kal ellenőrizni, de sosem derült ki, mi eszegeti ilyen bőszen az akksit. Mondjuk ha egy új - 4.2-es rom - lesz rajta, azt is érinti ez a merülős dolog?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1458) looser


looser
addikt

Szeretném itt is megköszönni vegyszer-nek a segítséget a telefon újrapartícionálásban!

Említette, hogy létezik megoldás a gyors merülésre, amely egy google app települése után kezdődött többünknél. Ha valaki tudja a megoldást, kérem árulja el, mit kell tenni.

Köszönöm :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1459) vegyszer válasza looser (#1458) üzenetére


vegyszer
addikt

http://m.prohardver.hu/tema/jiayu_g4s/hsz_2004-2009.html Itt a link

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1460) looser válasza vegyszer (#1459) üzenetére


looser
addikt

Nagyon köszönöm! Letiltottam a két szolgáltatást, kíváncsian várom a fejleményeket :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1461) looser válasza looser (#1460) üzenetére


looser
addikt

De egyelőre úgy tűnik, valami még szívogatja az akksit. Ezt most találtam, mit gondolsz, mit gondoltok?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1462) ada79


ada79
csendes tag

Hali, hardveres gondom van. Halk lett a telón a felső hangszóró, miután érintőképernyő lett cserélve. Párszor szétszedtem, összeraktam, semmi hiba, sérülés, most már teljesen kuka a fülhangszóró. Ha csörgök vkire már a hívásjelzést sem lehet hallani. Lehet az h megpusztult teljesen a hangszóró?

(#1463) ada79


ada79
csendes tag

Hali, hardveres gondom van. Halk lett a telón a felső hangszóró, miután érintőképernyő lett cserélve. Párszor szétszedtem, összeraktam, semmi hiba, sérülés, most már teljesen kuka a fülhangszóró. Ha csörgök vkire már a hívásjelzést sem lehet hallani. Lehet az h megpusztult teljesen a hangszóró?

(#1464) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok!

Van értelmes, működő és használatra érdemes Android 4.3-as (vagy 4.4-es) rom erre a telefonra? Kelleni fog a Xiaomi Mi Band-hez, de nem szeretnék telefont váltani egyelőre.

Köszönöm :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1465) fape válasza The DJ (#1464) üzenetére


fape
senior tag

Tudtommal megállt 4.1-nél a gyári és egy-két custom van 4.2-n.
Megnéztem neked a tweakelt app nem szereti Cappa mester romját [link]

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#1466) The DJ válasza fape (#1465) üzenetére


The DJ
addikt

Köszönöm!

Ez nem jó hír... naivan megrendeltem a Mi Band-et, de úgy néz ki telefont is kell cserélnem mellé. Ez így most egy kicsit sok hirtelen. Bíztam benne, hogy egy egyszerű rom csere elég lesz. Fenébe. :(

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1467) fape válasza The DJ (#1466) üzenetére


fape
senior tag

Sajnos mtk procis telókra ritka a friss custom rom ( [link] már látszik a fény, csak lassan közelít.) gyáriról nem is beszél.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#1468) looser


looser
addikt

Kollégám vett egy Lenovo A536-ot, vágyakozva néztem a 4.4.2-es, fürge, minden nyelven beszélő romot :-)

Pedig már nekünk is elérhető lenne...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1469) looser


looser
addikt

Srácok, szeretném feltenni ezt a romot, de a "megelőző intézkedéseknél" :-) ezt írja:

"in TWRP (2.6.3.0 recommended)
wipe> wipe data/factory reset
wipe> advanced wipe> check all except sdcard
"

Az én verzióm az itteni, 2.4.4.0, ebben nem látok a Wipe alatt Advanced wipe menüpontot. Létezik frissebb twrp a telefonhoz? Esetleg megoldható ezzel a verzióval is?

A másik kérdésem az lenne, hogy az átpartícionált telefon külső sd kártyája most telefonmemóriaként látszik, ez nem gond? Egy wipe-nál ennek tartalma nem sérülhet?

Köszi és üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1470) looser


looser
addikt

Nem tudom, mi történt. Tegnap feltöltöttem (kb. f7 körül húztam le) és most 97%-on áll...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1471) Csazsol


Csazsol
aktív tag

Sziasztok!

A belső memória: 1,3GB foglalt
Szabad: 118MB szabad

Semmit sem enged frissíteni.
Hogyan lehet egyesíteni a két belső memóriát?
Ill. Budapesten ki tudná megoldani?

Előre is köszi...

Vagyok

(#1472) vegyszer válasza Csazsol (#1471) üzenetére


vegyszer
addikt

Ment privát üzenet

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1473) gmiller01 válasza looser (#1469) üzenetére


gmiller01
csendes tag

Köszi a tippet, nagyon jó ez a ROM :-)

10 féle ember van. Aki ismeri a bináris számokat és aki nem :-)

(#1474) Illes0912


Illes0912
újonc

Sziasztok!!!
Segítségre lenne szükségem.
Az elmúlt pár napban vettem 1 Lenovo A820-as Telefont,a barátnőmnek.
Pár napig nem is volt vele gond,,de most olyan probléma merült fel,
mikor bekapcsolja a telefont,a pinkodot engedi neki hogy beüsse de a telefonkodót már nem.
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv: Illés

(#1475) vegyszer válasza Illes0912 (#1474) üzenetére


vegyszer
addikt

Van valami fontos adat benne? Ha nincs, recovery alól wipe factory reset

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1476) Illes0912 válasza vegyszer (#1475) üzenetére


Illes0912
újonc

Szia. Nincs semmi fontos benne.

(#1477) Illes0912 válasza vegyszer (#1475) üzenetére


Illes0912
újonc

Köszi szépen Sikerült minden. :C

(#1478) Illes0912 válasza vegyszer (#1475) üzenetére


Illes0912
újonc

A következő lenne még.
a billentyűt egyszerűen nem dobja elő.
valakinek valami őt lett?

(#1479) The DJ


The DJ
addikt

Úgy néz ki megveszik a telefonom. Annyi lenne a kérdésem, hogy a gyári beállítások visszaállítása milyen következményeket okozna? Szeretném letörölni a saját adataimat a telefonról, de meg kellene hogy maradjon a TWRP recovery és az egyesített tárhely is. Linerty rom van a telefonon.

Mehet a visszaállítás vagy van erre valami egyéb módszer? Szeretném úgy átadni a telefont, mintha most lenne először bekapcsolva (de persze a felsorolt dolgoknak maradniuk kellene).

:R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1480) cappa72 válasza The DJ (#1479) üzenetére


cappa72
nagyúr

Twrp-ben factory reset.
És kész is.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1481) The DJ válasza cappa72 (#1480) üzenetére


The DJ
addikt

Sikerült, köszönöm :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1482) csabi23


csabi23
csendes tag

Sziasztok a következő a gondom, a telefonom egy ideje a bluetooth kihangosítón keresztül eltorzítja a hangom ha telefonálok. De csak a kimenő hang torz a bejövő tiszta és tökéletes, de ehhez még hozzátartozik hogy ha skype vagy viber vagy egyéb eszközt használok akkor nincs ez a jelenség. Szerintetek mi lehet a gond és mi a megoldás. Többször újra is telepítettem. Jelenleg a vMS-4.2.1-IV custom rom van rajta. Az esetleges ötleteket tippeket előre is nagyon köszönöm.

(#1483) rabtibus


rabtibus
tag

Sziasztok !

Kellene egy "kis" segítség, azt hiszem megadta magát a telefonom (Lenovo A760)
Megcsörrent kb. 2másodpercig (gondoltam valaki megcsörgetett) de mikor meg akartam nézni ki keresett, kiderült hogy semmit nem tudok csinálni vele. Semmire nem reagál, ha bedugom töltőre akkor alul villog a három ikon (mintha indexelne - olyan sűrűséggel).

Valaki találkozott már ilyen hibával, mi lehet a megoldása ???
Kellenének a telefonban lévő adatok telefonszámok ...

Kérném a segítségeteket.

Üdv

(#1484) rabtibus


rabtibus
tag

Megoldódni látszik az előbb említett problémám : Rossz az akksim

Szerencsére a páromnak is ilyen telefont vettünk, és áttettem abból az akksit (most hogy hazajött) és azzal megy a telefonom, az övébe belepróbálva az enyémet nem megy az övé --> így az akksim rossz.

Most Lenovo BL209 "vadászaton" vagyok első körben itt az oldalon, OLX ... utána majd aliexpress ha mégsem lenne.

Várom a jelentkezését annak akinek van :)

Köszi a segítséget annak aki kicsit is elgondolkodott a megoldáson.

(#1485) tenen2004


tenen2004
újonc

Lenovo A820
Android version 4.1.2
Custom build cp5.3-v1-by-Cappa72

1 dolog kivételével minden faszán műxik a telcsin :-)
A nagy gondom az lenne, hogy bármilyen bluetooth kihangosítót használok, engem olyan rossz minőségben hallanak, hogy érthetetlen amit mondok.
A kihangosítók más telókon tökéletesen működnek ( nem A820-on próbáltuk). Szal a hiba az én készülékemben lesz...
Kerestem külföldi fórumokon. A probléma ismert, csak megoldást nem találtam rá.

Valakinek esetleg ötlet, vagy megoldás ? :-) :))

(#1486) vegyszer válasza tenen2004 (#1485) üzenetére


vegyszer
addikt

Egy cimbora jelzett ilyet. Ő azt mondta, hogy WiFi, 3G kikapcsolás után javult a dolog. Esetleg tégy egy próbát

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1487) cappa72 válasza tenen2004 (#1485) üzenetére


cappa72
nagyúr

csak lineket tudok hirtelen :
[link1]
[link2]
[link3]
a hozza tartozo hozzaszolasokat is el kell olvasni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1488) jFox válasza tenen2004 (#1485) üzenetére


jFox
őstag

Nekem is volt ilyen anno, de csak ha a másik fél iPhone volt. :F
Nekem telefon csere oldotta meg. :)

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1489) Ádám_dc


Ádám_dc
csendes tag

Van egy THL W8 4GB os telefonom amiböl 1 GB ot adtak alkalmazásoknak ami elég kevés, Meteos mtk 6589 el újraparticionáltam és azóta nem ismeri fel az SD-kártyát?

Már próbáltam újraformázni akkor vissza tettem a telefonba akkor úgy hogy kikapcsoltam vissza kapcsoltam újra indítottam de nem ismeri fel az SD kártyát remélem tudtok segíteni mert így nem sok helyem van sajnos.

Válaszaitokat előre is köszönöm!!!!!!!!!!!

(#1490) cappa72 válasza Ádám_dc (#1489) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez lesz a topikod ;)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1491) saliati


saliati
újonc

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Tudom, hogy itt a blogon mindent leírtatok 20x, nem lusta vagyok az elolvasásához, csak egyszerűen olyan szinten nem értek ezekhez a dolgokhoz, hogy nem merek hozzákezdeni. A problémám természetesen a tárhely. Van valaki Szegeden, vagy környékén, aki meg tudná profin csinálni az egyesítést? Nem kívánom ingyen. Előre is köszönöm.

(#1492) vegyszer válasza saliati (#1491) üzenetére


vegyszer
addikt

Szia!

Ment privát üzenet

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1493) saliati válasza vegyszer (#1492) üzenetére


saliati
újonc

Köszi, írtam választ.

(#1494) chepavel


chepavel
aktív tag

Sziasztok!

Nagy baj tortent! :)
Rom upgrade kozben elvesztek az IMEI szamok.. A kovetkezoket probaltam:
-Restore a TWRP mentesbol, amit keszitettem az upgrade elott. Sikertelen.
-MTK Engineering mode. Sikertelen.
-MTKDroidTools, a valtozatossag kedveert sikertelen.

Jelenleg, teljesen kifogytam az otletekbol, probaltam mar stock-rommal is, de, semmi.

Van valakinek valami tippje? Vagy, kezdhetek bemelegiteni, hogy minnel messzebbre dobjam el amikor mar vegkepp meguntam (jelenleg ez meg "csak" a masodik nap, miota szivat..)

Nagyon halas lennek!!
Koszonom!

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#1495) cappa72 válasza chepavel (#1494) üzenetére


cappa72
nagyúr

Megmentheto. Ez tuti.
Azonban most rogton csinalj mentest.
Mtkdroidtools vagy flashtool readback.

Mikyen rom upograde kozben tortent a baleset?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1496) chepavel válasza cappa72 (#1495) üzenetére


chepavel
aktív tag

Szia!

Koszonom a gyors valaszt!

A rom a kovetkezo: A820-PROTON.KK.V1.0.zip

Megyek kozben, csinalok egy ujabb mentest..

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#1497) chepavel válasza cappa72 (#1495) üzenetére


chepavel
aktív tag

Csak megjegyzes kozben:
Most vettem eszre, hogya serial number az csak egy inkrementalis sorozat: 0123456789ABCDEF
Ennek sem szabadna az legyen. Jol gondolom, hogy nem megfelelo SN-el nem lehet modositani az IMEI-t?
Talan ez az elso feladat? Az SN javitas?

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#1498) cappa72 válasza chepavel (#1497) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az sn nem szamit.
Az nvram, protect_s, protect_f, sec_ro az igen.
Ez a negy particio az imei generalas bazisa.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1499) chepavel válasza cappa72 (#1498) üzenetére


chepavel
aktív tag

Ok, ertem!

Tipped, javaslatod lenne, hogy merre induljak tovabb, hogy visszaterjen az IMEI?

Koszonom!

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#1500) cappa72 válasza chepavel (#1499) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mentés.
Utána a 4 mentett particio vizsgalata.
Kiderul melyik a rossz.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.