Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ZOLO791006


ZOLO791006
csendes tag

Nekem ma jött meg az A820-am. Azt azért érdekes volt látni hogy Kínából SG post-al 5 nap alatt megérkezett Magyaro.-ra és 7 nap volt Bp-Miskolc. Nem hiába Magyar Posta... Mind1 legalább vámot és ÁFA-t nem szabtak ki rá. Így 43e-ben megállt. 2 pici gyerek mellett nem tudtam sokat buherálni de az első tapasztalataimat megosztom. Full magyar menü van, hibátlan magyarsággal - pirospont. Playstore előre telepítve, simán megy gond nélkül. Skype előre telepítve de újra telepíti magát frissebb verzióra. Videohívás oda-vissza megy. Mivel nincs első kamera a hátoldai kamera képét küldi. Nem túl praktikus, de a semminél jobb. MX Player-t feltettem, eddig minden film megy akadás nélkül. Youtube-ot felraktam, nagyon szép, simán megy akadás nélkül. Egy bibit tapasztaltam eddig, hívás hang minősége hagy némi kívánni valót. Kicsit visszhangzik, nekem is és a hívott félnél is. Picit zavaró, de lehet hogy csak elsőre. Még csak Vodá-s kártyámról hívtam Vodás-t szóval messze nincs még minden kipróbálva. Ez lehet esetleg szoftver hiba? Kihangosítva nagyon szépen és hangosan szól mind a film, Skype, és a telefon beszélgetés is. Semmi akadás,fagyás remélem így is marad. Az összeszerelés minősége kiválló, és ilyen árért az anyaghasználatért is jópont jár. Az árát mindenképpen megérte. A dimnezióit nézve jól eltalált teló. Mondhatni nincs nagy kezem de egy kézzel tudom simán kezelni, nem akar kiesni. Ettől tartottam kicsit, de végül örülök hogy bevállatam a 4,5collt. A rádió működik füles nélkül is. Nagy pirospont :-) Holnap GPS + kamera teszt, és minden ami még jön egyébként is magától. Nagyon IT-s kérdést nem tudok megválaszolni, de szívesen megnézek ezt-azt mi még felmerül valakiben.

[ Szerkesztve ]

(#52) cappa72 válasza osztraksajt (#44) üzenetére


cappa72
nagyúr

Eddig csak ezt sikerült lefordítani.
[lenovo-res.apk]
Viszont nem mindegyik jeleni meg, mint lefordított szring... :F

A settings.apk-val hibába foglalkoztam, ha az újat berakom, akkor "az alkalmazás nincs telepítve" hibaüzenetet kapom. Az eredeti Settings.apk-t visszarakva meg megy. :F

Nem értem...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#53) osztraksajt válasza cappa72 (#52) üzenetére


osztraksajt
őstag

Jbarttal csináltad?

Nem esetleg az nem jelenik meg amiben spéci magyar karakter van?

[ Szerkesztve ]

(#54) cappa72 válasza osztraksajt (#53) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, azzal.

Pont a kikapcsolaskor megjelenő "gyors újraindítás engedélyezése" nem jelenik meg.
A hosszú i lenne a ludas?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#55) osztraksajt válasza cappa72 (#54) üzenetére


osztraksajt
őstag

Próbáld ki, sokba nem kerül. Én szívtam már annyit emiatt hogy erre gondolok kapásból. :W

(#56) Csygusz válasza cappa72 (#54) üzenetére


Csygusz
tag

Itt karakterkódolásbeli eltérés nem okozhat problémát? Gondolok itt az ISO vs. UTF8-ra? Vagy ezeknél nincs ilyen? Vagy a magyar ékezetes betűket megpróbálni beklimpírozni ascii kóddal?
Lehet, hogy hülyeségeket beszélek, de most ezek jutottak az eszembe :)

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#57) hungobungo válasza cappa72 (#43) üzenetére


hungobungo
aktív tag

A Lenovo* kezdetű apk-k egy jó részéhez használható az alap fordítás, pl. LenovoBrowser = Browser
Csak át kell nevezni a fordítási mappákat, és offline kell ráküldeni a jBart-ot.
A többit még elemzem...

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#58) looser válasza ZOLO791006 (#51) üzenetére


looser
addikt

Gratula a telódhoz! Jobban körül kellett volna néznem, mielőtt vásárolok :-)

A többiektől kérdezném: ZOLO791006 kolléga mentését nem lehetne esetleg felhasználni a jelenlegi fordításokhoz? Esetleg egy-az-egyben nem használható másik telefonon? A hw felteszem (még) ugyanaz...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#59) cappa72 válasza hungobungo (#57) üzenetére


cappa72
nagyúr

Valami miatt a recomplie gomb nem látszik nálam. Lehet, hogy régebbi verziót használok?
Majd este a saját gépemen megnézem.

Mint ahogyan a hosszú ékezetes karakterek kérdését is.

Más:
Aki megtalálja a wifi hotspot menüpontot, kap egy vitruális fagyit (vagy sört)!
Nekem nem sikerült megtalálni (persze csalafinta módon be tudtam kapcsolni, de ez most a kiírt "pályázat" miatt titok! ;) )

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#60) cappa72 válasza ZOLO791006 (#51) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én meg pont azt tapasztaltam, hogy a telefonálási hangminőség jobb, mint a ZTE V970 esetén.
Lehet, hogy rosszabb hálózati csatonát kaptál a hívásnál...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#61) osztraksajt válasza cappa72 (#59) üzenetére


osztraksajt
őstag

"Personal hotspot" ikonra ráböksz a főmenüben. Hol a söröm? :DD

(#62) cappa72 válasza osztraksajt (#61) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi!
Baxter, erre nem jöttem rá... hiába öregszek...

Íme a jutalom:

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#63) osztraksajt válasza cappa72 (#62) üzenetére


osztraksajt
őstag

Ha a 72 a születési dátumodat jelenti akkor ne add fel, én vagyok az öregebb. ;)

De viccen kívül ha kell valami segítség fordításban egyébben szóljatok. Szerintem első körben a tácsázót/telefonkönyvet/SMS kezelőt kellene lemagyarítani, mert azaz ami tényleg a legfontosabb. Ideafriend.apk ha jól sejtem, legalábbis az about azt írja.

[ Szerkesztve ]

(#64) cappa72 válasza osztraksajt (#63) üzenetére


cappa72
nagyúr

Biztosan kell majd segítség.
Szerintem a blogot frissítem az alkalmazásokkal, amit meg lefordítottunk, és teszteltünk, azt meg majd áthúzásos módon jelölöm.
Este feltöltöm egy zip-be valahova a már említett alkalmazásokat.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#65) osztraksajt válasza cappa72 (#64) üzenetére


osztraksajt
őstag

Az alkalmazások nekem megvannak, romból kiszedni nem mutatvány azt mutassátok meg (linkeljétek) hogy hogyan tudom fordítani és ugrok neki. Természetesen angol leírás is tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#66) fape válasza osztraksajt (#65) üzenetére


fape
senior tag

Én is szívesen segítek.

Ha az apk-t kicsomagolod "zip-ként" lesz valahol strings.xml (pl res/values). Bővebben Localization és
Supporting Different Languages
Az elkészült magyar xml-ket kell majd a jbarral integrálni. Arról hungobungo írt.

edit:Így valszeg sokkal egyszerűbb

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#67) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Itt egy kis vélemény, ha valaki nem olvasta volna a másik topicban: [link]

(#68) hungobungo


hungobungo
aktív tag

Sikerült root-olnom és magyarítanom egy telefont mindenféle recovery nélkül.

Röviden: az újabb mtk-s system.img sima ext4 partíció, simán felcsatolható és módosítható linux alatt! A lefordított fájlokat, build.prop-ot csak vissza kell tenni a helyükre, majd a root-hoz szükséges fájlokat is (su, supersu.apk) a helyes permission-ökkel.

(bárhová másoljuk be egy mappába a system.img-et)
> mkdir ujsystem
> mount -t ext4 -o loop system.img ujsystem/

(módosítani amit akarsz, build.prop, fájlcsere, jBart-tal fordítás, stb., utána.....)

ROOT:
- bemásolni a su-t ujsystem/xbin mappába, chmod, set user / group bit fontos, 6755 !
- kell egy .ext mappa a ujsystem/bin/ -be, chmod 777
- ide is bemásolni a su-t, és beállítani ugyanazt a permissiont mint fent!

> sync
> sync
> umount system.img

Ezután simán kiírható egy windows-os SP Flash Tool-lal! Az eredeti romhoz tartozó scatter fájlt megnyitjuk, csak az Androidot (vagy ahol a system.img van) hagyjuk bepipálva, és megkeressük a saját system.img-ünket, és flasheljünk ugyanúgy mint a gyári (akksi kivesz, download, akksi visszarak....).

Off: első indításkor fagyogatott a magyarított AOSP keyboard (ezt néhányan jeleztétek a magyarított romoknál), de egy restart azt is megoldotta (a nyelvváltás kicsit megkavarhatta a beállításait)!

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#69) hungobungo válasza hungobungo (#68) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Még egy dolog kimaradt: az ujsystem/app mappába egy Supersu.apk-t, meg egy rootexplorer.apk-t sem árt bemásolni.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#70) vegyszer válasza fape (#66) üzenetére


vegyszer
addikt

én a letöltött rom egy rakás apk-ját átnéztem, egyben sincs eddig strings.xml fájl, amit leltem volna...

velem van a hiba?
(ti kézzel keresve találtok?)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#71) hungobungo válasza vegyszer (#70) üzenetére


hungobungo
aktív tag

ha csak simán belenézel (=mint egy zip fájlba), akkor nem fogod látni, egy decompile-t kell ráengedni, az állítja vissza a forrás resource fájlokat. Pl. jBart > single file kiválaszt -> decompile.
De lehet a jBart-tal az egész romot egyszerre, csak nem kell recompile-t bepipálni.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#72) vegyszer válasza hungobungo (#71) üzenetére


vegyszer
addikt

Akkor ott a hiba...

Egyébként ti melyik romot "szeditek szet"?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#73) hungobungo válasza vegyszer (#72) üzenetére


hungobungo
aktív tag

137-esbe néztem bele, de végül is mindegy.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#74) cappa72 válasza vegyszer (#72) üzenetére


cappa72
nagyúr

Úgy tűnik, hogy a minideal-est. :)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#75) fape válasza hungobungo (#71) üzenetére


fape
senior tag

Rég volt már ez nekem, benéztem rendesen. Tényleg kihagytam a decompile lépést. Aszem én az apktoolt használtam erre.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#76) cappa72


cappa72
nagyúr

Na úgy néz ki, hogy az ideaFriend.apk teljesen "magyaratlan"...
A string.xml potom 35 oldal :B

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#77) fape válasza hungobungo (#73) üzenetére


fape
senior tag

Csináltam egy repot a default angol&csirkelábas fájlokkal egyelőre csak a lenovo-s appokból, hátha jó lesz kiindulásnak.
De sztem hozzád kéne gyűjteni a magyarításokat már.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#78) osztraksajt válasza cappa72 (#76) üzenetére


osztraksajt
őstag

Installing framework for:
ideaFriend.apk

Itt megáll a jbart, nem csinál semmit.

Én rontok el valamit?

(#79) cappa72 válasza osztraksajt (#78) üzenetére


cappa72
nagyúr

Valszeg azért, mert csomó cuccból szedték össze.
35 oldal, és egyik része a contacts.apk-ból, másik része a phone.apk-ból, meg még az mms.apk-ból van...

Kuli munka, a sting xml 24.soránál tartok.
A másik pár xml már lefordítva... :) (vagy ferdítve?)

Illetve ezt az apk-t a legújabb jBart nem bontotta ki, csak a régebbi...
Szóval a Lenovo valamit jól elegyéniesített :W

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#80) osztraksajt válasza cappa72 (#79) üzenetére


osztraksajt
őstag

Egy gdocsba nem tolod fel? Akkor többen is tudjuk fordítani egyszerre. Vagy küld el mailben egy részét, lefordítom.

(#81) cappa72 válasza osztraksajt (#80) üzenetére


cappa72
nagyúr

kibontott ideaFriend.apk

Holnap számítógépmentes nap van itthon, így nem csinálhatom :(

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#82) osztraksajt válasza cappa72 (#81) üzenetére


osztraksajt
őstag

Fordítottál már belőle valamennyit?

(#83) cappa72 válasza osztraksajt (#82) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, de inkább azt mondanám, hogy belepiszkáltam...
30. sor körül lehettem talán.

Köszben töltöm fel a lenovo-val kezdődő apk-kat zippelve.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#84) osztraksajt válasza cappa72 (#83) üzenetére


osztraksajt
őstag

Akkor én nekiugrok az ideafriend fordításnak. Péntektől keddig sajnos melóügyben külföldön leszek, de előtte ameddig kész van azt a strings.xml feltöltöm valahová neked.

(#85) cappa72 válasza osztraksajt (#84) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi :)

Íme az összes lenovo*.apk , zippelve.
(benne foglaltatik a lenovo-res.apk, amit már lefordítottam)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#86) osztraksajt válasza cappa72 (#85) üzenetére


osztraksajt
őstag

Mindjárt összenézem az említett phone contact mms appok fordításával, amit lehet átemelek.

(#87) vegyszer válasza osztraksajt (#86) üzenetére


vegyszer
addikt

Itt lesz koordinálva a ferdítés?

cappa72:

Íme az összes lenovo*.apk

A link helyesen: [link]

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#88) vegyszer


vegyszer
addikt

Szervusz!

A Lenovo A820 137-es rom letöltlse kapcsán az eset az alábbi miatt megtagadta a rom letöltését:

http://www.needrom.com/wp-content/uploads/2013/04/NEW-A820-S137.zip = ZIP = system/vendor/operator/app/shuqi_v7.0.7.apk = ZIP = classes.dex módosult Android/Adware.AdsWo.H alkalmazás

Ez valami "hozzáadott érték", vagy a kínaszoft része, esetleg a root jog megszerzésének kelléke?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#89) cappa72 válasza vegyszer (#87) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ezt nem tudom néha összeadni, néha jó a link, néha nem (lehet, hogy másoláskor valahol van egy space karakter).
Köszi a korrekciót.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#90) fape válasza vegyszer (#88) üzenetére


fape
senior tag

Nekem is feldobta az eset smart sec, hagytam is a csudába. Inkább lekaptam a ruszkiktól. (google translate-tel egész tűrhető).

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#91) cappa72


cappa72
nagyúr

Hát baxter, a LenovoTether is a Setting.apk sorsát követi.
Fordítás, összecsomagolás és felrakás után "nincs telepítve".
Visszarakva az eredetit, megint megy.
:F

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#92) vegyszer válasza fape (#90) üzenetére


vegyszer
addikt

De itt a *.7z tartalma néhány img kiterjesztésű képfájl.
Ebből hogy lesz nekem zippem?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#93) fape válasza vegyszer (#92) üzenetére


fape
senior tag

Én azt csináltam, hogy a system.img-t próbáltam felmountolni egy virtuális linuxon, de nem hagyta magát. Ezért simg2img-vel átkonvertáltam. Majd felcsatoltam (mount -t ext4 -o loop tmp.img system_dir/). Akkor már látszott a teljes androidos rendszer. Az apk-ket kiszedtem és ráuszítottam az apktool-t de a Jbar is jó.

Ha csak telepíteni akarod akkor van a 7z-ben egy scatter fájl az megadod azt SP Flash Toolnak és elvileg felmászik a telóra. (Az én telóm még úton van a telepítést még nem próbáltam)

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#94) vegyszer válasza fape (#93) üzenetére


vegyszer
addikt

Az enyém is vasárnap este lett csak megrendelve...

Háááát Win alatt ez kókányolósabb, mint gondoltam.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#95) fape válasza vegyszer (#94) üzenetére


fape
senior tag

Megnéztem a 138-s verziójú system.img meg lehet nyitni Win-en a linux readerrel. (Linuxon is hagyta magát konvertálás/kitömörítés nélkül). Ki tudod szedni az apk-kat. A többi ugyan az már.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#96) vegyszer


vegyszer
addikt

Szervusztok!

Én anno ferdítettem egy appot a http://www.getlocalization.com oldalra létrehozott projekt segedelmével.
Itt valós időben több ember is nekieshet ugyanannak a feladatnak ezer végéről.

Oda lyukadtam ki, hogy a fape által kreált, és publikáált repot lerántva, csirkelábatlannítottam a mappákat kézzel (CN, vi, meg egyebek kukában végezték), majd ezt felraktam az oldalra. az derült ki, hogy 95 fájlban majd 14000 sort kell átnézni. :Y Nem kis munka... :W
http://www.getlocalization.com/Lenovo_A820/

Szerintetek lenne értelme itt nekiülni?
(soronként, fájlonként is lehet csinálni, egy FB akkal van nekem párba hozva)

Ha feleslegesen bajlódtam vele, megpróbálom letörölni innen, csak jelezzétek. Eredetileg csak egy saját tesztkörnyezetnek indult, de kicsit kinőtte magát.
Bár lehet, hogy nem a nulláról kellen indítani a projektet, hanem a multilang romokban lévő magyar alapot kellene megfogni...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#97) hungobungo válasza vegyszer (#87) üzenetére


hungobungo
aktív tag

A calculator, calendar, browser szerintem 95%-ban megegyezik a stock megfelelővel, ne fordítsátok a 0-ról :)

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#98) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Megpróbáltam egy programot összedobni ami tetszőleges XML-ből a stringeket kicseréli a másik XML-ben lévő értékekkel ha egyezést talál, de sajnos a futtatókörnyezetnek (freepascal) bugos ez a libary-je és nem fordult le. :W Ezzel kb az ideafriend fordítása 90%-ban meg is lenne a fentebb említett 3 alkalmazás fordításának(phone, contacts,mms) felhasználásával. De ha valaki tud írni egy ilyen programot azzal szerintem jót lehetne haladni, sajnos az én más nyelven nem tudom megírni.

(#99) vegyszer válasza hungobungo (#97) üzenetére


vegyszer
addikt

És ezt a multilang romot honnan lehetne kicibálni?
(mert én csak EN/CN(/RU) romokat találtam)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#100) fape válasza hungobungo (#97) üzenetére


fape
senior tag

Az a gond, hogy én egyelőre csak a lenovo-s app-hoz gyűjtöttem ki a fordítani valót. Amiket írták nincsenek is benne. :S

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.