Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) DJGABI válasza gps76 (#650) üzenetére


DJGABI
addikt

szvsz felesleges cserélgetni, a gyári rendszerben legalábbis alapból ki lehet választani, hova telepítsen. Partícionáláshoz a progi ott van fentebb, ha picit visszapörgetsz. Nálam tökéletesen működik, a 14 megás SD picit zavaró,de még mindig lusta voltam utána járni hogy kell kikommentezni 2 újraindítással később megoldottam: jelenlegi void.fstab-om [link]

Lépések:

0. CWM/TWRP/amit-épp-használsz BACKUP!
1. Partícionáló progi letölt [link] vagy [link] vagy [link]
2. Telepít, futtat, megfelelő kiosztást kiválaszt (enyém a 3. - 2.77GB /data volt) - ha végzett kiírja, utána Reboot into Recovery
3. Factory reset / mentés visszaállítása
4. reboot
(4.1. nem tudom kell-e, én így csináltam Beállítások -> Tárhely -> SD alapértelmezettnek)
5. void.fstab letölt, bemásol (/system/etc), ha kell akkor megfelelő jogokat ad (rw-r---r--)
6. újraindít
7. ????
8. Profit

disclaimer: lelkes amatőr vagyok, nem vállalok garanciát semmire. picit mondjuk érdekesen működik, settingsben 3,7GB-t ír, root explorerben már helyesen 2.77GB-t

[ Módosította: CoolMan ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#652) BaginZe válasza gps76 (#649) üzenetére


BaginZe
tag

"a Lenovo safe felfrissítette magát én kínai lett,állítani meg nem lehet másra"

az update-t simán vissza lehet törölni, én is belefutottam ebbe

(#653) gps76 válasza DJGABI (#651) üzenetére


gps76
őstag

Es ez igy is fog maradni,ha mas romot teszek fel recovery-bol?
BaginZe: tudom,hogy lehet torolni a frissitest,de a gmail is mindig leall,pedig raengedtem a gapps-ot.

[ Szerkesztve ]

(#654) vegyszer


vegyszer
addikt

Gratulálok hozzá, szép munka!

Ez a pucér rendszerrel is menne, amit úgy rak föl az ember?

Szerinted átpartívionális, CWM-ben factory reset, majd új rom felrakása után mehet a dolog?
(a visszarakást nem szeretem... jobb 15x frissen telepíteni, mint visszaállítani, legalábbis nekem)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#655) DJGABI válasza gps76 (#653) üzenetére


DJGABI
addikt

+ (#654) vegyszer _szerintem_ a CWM-es rom telepítések nem nyúlnak a partíciókhoz, _elvileg_ megmarad. ha nincs EBR fájl a zip-ben, akkor tutira. próba cseresznye.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#656) gps76 válasza DJGABI (#655) üzenetére


gps76
őstag

Akkor probald ki a "kozosseg erdekeben",neked mar megvan particionalva.
Egy linket kuldesz ahonnan telorol le tudnam tolteni a rom editet?
Amikor megvan a particionalas a fajlkezelo,ami alapbol az elsodlegest hasznalja latjak a 14 megasat?

(#657) DJGABI válasza gps76 (#656) üzenetére


DJGABI
addikt

- én ehhez már nem nyúlok, jó kis linerty rom, már nagyjából belaktam :DDD
- a programra gondolsz? [link]
- igen, az alap X gigás belső sd helyett a 14 megát látja. a void.fstab módosítgatás már csak az én OCD-m miatt van benn

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#658) gps76 válasza DJGABI (#657) üzenetére


gps76
őstag

Amit beirtam listat,melyiket forditsam meg az sd cserehez?

(#659) vegyszer válasza DJGABI (#657) üzenetére


vegyszer
addikt

Ezt használtad?
Download (english version)
Vagy esetleg ezt?

Download optimized edition for phones with 4GB ROM (english version)

Az elsőt felraktam, root jogot már kapott, épp filózom rajta, neki essek-e...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#660) vegyszer válasza DJGABI (#655) üzenetére


vegyszer
addikt

Kipróbáltam, megy tiszta telepítés után is.!

THX!
:R :R :R

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#661) gps76


gps76
őstag

Melyikkel csinaltad a ketto kozul?
Akkor part. utan recoverybol minden romnal marad ugyanugy,akkor ugy jo.
De meg most se tudom melyik sorban cserebereljem at a szoveget.

[ Szerkesztve ]

(#662) vegyszer válasza gps76 (#661) üzenetére


vegyszer
addikt

Az elsővel.
(de felhívják a figyelmet, hogy NE a 8GB verziós partíciókiosztásoknak valót válaszd ki. Mert nem egészséges 4GB partícióra 5 GB-ot formázni...)
Lehet, a második csak ezeket már nem is tartalmazza. (ergó, bolondbiztosabb)
Utána ment fel a v4 (a wipe/factory után)
Majd a 14mb-os memória törlés.
(bár gondolkodtam rajta, hogy pl csengőhang-mappának érdemes lehetne megtartani)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#663) gps76 válasza vegyszer (#662) üzenetére


gps76
őstag

Ok.
Nalad nincs ez a video csikozodas?
mitol van hogy a v4 a system infonal v3-nak irja?

(#664) vegyszer válasza vegyszer (#662) üzenetére


vegyszer
addikt

A swift key igényelte az sd partíciót. :W
Azaz visszaraktam, és megy ez is.

A zöld csík kizárólag (de)kódolási hiba. MXplayer+AMR7 kodek. minden HW/SW dekódolás engedélyezve, és eltűnik.

A v4. mindig v3-mat ír. mert Cappa kolléga kicsit álmos lehetett hajnali 3 után. :)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#665) vegyszer válasza DJGABI (#651) üzenetére


vegyszer
addikt

Tiszta telepítésre a tárhely menüpont 2,74GB-t lát. Ahogy a többi app is.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#666) gps76 válasza vegyszer (#664) üzenetére


gps76
őstag

Azt is ird mar le legyszi amit kerdeztem mar vagy ketszer.

A neon kodek is az?
Mert nalam akarhova kapcsolgattam a kodolas fajtakat,mindig ugyaolyan volt.

[ Szerkesztve ]

(#667) vegyszer válasza gps76 (#666) üzenetére


vegyszer
addikt

Szervusz!

Mi a kérdés? (komolyan nem lelem. Ha így sem válaszoltam keress cseten, priviben, stb)
A v4, v3-ként jelentkezik be, mindég. (cappa fáradtan nem írta át a verziószámot)
A videó valóban zöld, de MX Player + MX Player Kodek (ARMv7 NEON) mindent bekapcsolva a HW/SW gyorsításban, és eltűnik.
A nagy az elsődleges, nem a kicsi.
Nem kell semmi a cseréhez. (az csak a letiltáshoz kell, de nekem szükség volt rá, így az mp3 csengőhang is oda fog menni...)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#668) gps76 válasza vegyszer (#667) üzenetére


gps76
őstag

Ami az sd-k cserejehez fel kell cserelni,mert tobb helyen vannak ugyanazok.

(#669) vegyszer válasza gps76 (#668) üzenetére


vegyszer
addikt

Első boot után felcserélés nélkül is megy minden.
Itt a [link] ami alapján le lett tiltatva a 14MB-os. Enélkül is működik (nekem).

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#670) fape válasza vegyszer (#646) üzenetére


fape
senior tag

Csak csendben jegyzem meg, hogy nekem a Cappa féle v4-s rom a rendszer a telomon, mellette a saját 138 kernelre épülő a recoverym van. Meg férnek egy más mellet. Más is az uname -a ;)
Na de ezt én se ajánlom senkinek, nekem se lenne ha nem fejlesztenék.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#671) fape válasza vegyszer (#667) üzenetére


fape
senior tag

Mit kell bekapcsolni az mx playerben?
Mert HW+ kodekkel el se indul a kamerával fel vette videó. HW kodekkel ott a zöld (héha lila) csík.
SW kodekkel megy hibátlanul, de jobb lenne ha gpu számolna és nem a cpu...

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#672) gps76


gps76
őstag

Nalam meg szoftveresen is csik van...
Viszont en csak a felvett videok visszanezesere hasznalok lejatszot a gyari is eleg lenne ha jo lenne.
A particionalast megcsinaltam,valaki segitsen mar hogy amit delben bemasoltam szovegfajlt pontosan melyik sorban mit irjak at.

[ Szerkesztve ]

(#673) vegyszer válasza fape (#671) üzenetére


vegyszer
addikt

Én lentről fölig szinte mindent bekapcsolok. Hogy hogyan játsza le, nem tudom, a váltottsoros nincs egyedül bepipálva.

Viszont nekem nincs meg a GTalk. :W
nem tudom mi lehet az oka, ja most látom van V3 gapps, megnézem azzal...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#674) fape válasza vegyszer (#673) üzenetére


fape
senior tag

Köszi megnézem még egyszer.

A Gtalk nem rég frissült, az új neve hangouts, úgy keresd.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#675) vegyszer válasza fape (#674) üzenetére


vegyszer
addikt

ja, én meg hirtelen felindulásból lezúztam a rendszert, és a v4 romot a v3 gtalkkal megtaláltam boot után
mindegy, van ilyen... :W

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#676) gps76 válasza vegyszer (#673) üzenetére


gps76
őstag

Na szoftveres próbálgatásokkal most már nem csíkoz cappa 4.1_v1-es romja,csak a gyári lejátszóval,de az meg likvidálva lett.Semmit nem csináltam,csak a lejátszás közben a H/W gombra nyomva átállítottam S/W-re.
Írtam DJGABI-nak - de még lehet alszik -,hogy particionálás után felraktam amit csinált vold.fstab-ot,jó is lenne csak sok program keresné a telefon memória nevű tárhelyet.Ha root explorerben az sdcard-ra nyomod,nincs ilyen,mnt-re nyomva meg sdcard2 létezik csak. Sima sdcard-nak kellene látni a microSD-t.

(#677) vegyszer válasza gps76 (#676) üzenetére


vegyszer
addikt

Szervusz!

Én is így jártam, a Swiftkye azonnal sikított, hogyí nincs SD. (holott volt, csak le volt tiltva egy '#'-el)
Ezért visszaraktam az eredeti csatolásokat leíró fájlt, és lám, rendben van.

Megeshet, hogy itt is kellene egy olyan fájlt, mint a ZTE V970 esetén, valami belső SD letiltó zip volt, de Cappa véleménye nélkül inkább nem raknám azt fel.

(meg is nézem, ott a "V970_disable_internal_sdcard.zip" fájl mit csinál)
Ha ez meglesz, akkor azt mondom, hogy 99,5%-ban elégedett vagyok vele.
Nagyon jó kis teló ez, igen baráti áron (főleg a honos árakhoz képest)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#678) gps76 válasza vegyszer (#677) üzenetére


gps76
őstag

Mármint melyik eredetire gondolsz,amikor 14 MB volt az sdcard0?
Most próbálgatom hogy ezt mésoltam be:
dev_mount sdcard1 /storage/sdcard0 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host
dev_mount sdcard0 /storage/sdcard1 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host

de most már sdcard1-nek a 14 MB-osat látja,sdcard0-nak viszont semmit,hogy kellene megetetni vele a microSD-t?
Az a gond,hogy nem értem ezeket a parancssorokat mi mit csinál,zavaros...

[ Szerkesztve ]

(#679) cappa72 válasza gps76 (#676) üzenetére


cappa72
nagyúr

Módosítottam a vold.fstab-on, és nem keres belső sd-t, hanem a fizikai-t látja belsőnek.
[link]
(Természetesen ezt át kell nevezni vold.fstab-ra)

A módosítás lényege, hogy a csatolási pont az sdcard0 lett:
dev_mount sdcard2 /storage/sdcard0 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host

Közben elkezdtem a háttérmunkákat, pl. összerakni egy fórumtémát, aminek előnye majd a keresés... mer' azér' már elég sok infó forog közkézen, ami hasznos lehet az új tulajoknak (is)
(Továbbá az aromainstalleres 5.0 majd remények szerint automatikusan fel fogja ismerni az árparticionált belső memóriát, nem kell külön vacakolni az fstab átírással.)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#680) vegyszer válasza cappa72 (#679) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez telepítés után is használható?
Vagy csak előtte?
(Mármint nem kavarodik meg az a pár program, ami odamentett adatokat eddig? Vagy megoldják a kérdést?)

Köszi a fájlt, mindjárt nézem mit változtat.
:R

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#681) gps76 válasza cappa72 (#679) üzenetére


gps76
őstag

Már próbálom is.Ha jól értelmezem mindkét meghajtót(a 14 MB-osat meg a microSD-t is sdcard0-nak fogja látni,csak a 14-es letiltva lesz)?

(#682) cappa72 válasza gps76 (#681) üzenetére


cappa72
nagyúr

Gyakorlatilag a 14MB-os partíciót nem csatolja sehova, a külsőt meg becsatolja sdcard0 néven.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#683) cappa72 válasza vegyszer (#680) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha az átparticionálás és a factory reset megvolt, utána érdemes bemásolni, de majd csinálok egy cwm-es telepítőszkriptet délutánra, és rögtön a factory reset után lehet indítani.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#684) gps76 válasza cappa72 (#682) üzenetére


gps76
őstag

Na így most már jó,köszi!
Még jó,hogy a Te 4.1 romod van fent,mert gyorsan bootol...

(#685) gps76 válasza cappa72 (#683) üzenetére


gps76
őstag

Tervezed - mint írtad "rengeteg" időd van -,hogy az eddigiekre alapuló,de S138-alapú romot csinálsz nekünk?
Kinézet,progik,stb. ne változzon,csak az alap,mert így jó gyors,hibamentes!

(#686) vegyszer válasza cappa72 (#683) üzenetére


vegyszer
addikt

Működik, annak rendje, s módja szerint a bemásolásos technikával.
:R
Csak furán mutatja a telefon a beállítások tárhely menüjében:
Ugyanins nem lát SD kártyát csatolva.
(de a fájlkezelő látja, és kezeli is mind a rendszer, mind a fájlkezelő.)
De ezzel már bőven együtt lehet élni. :)) :DDD

(Ha azt is megmondod, a kamera app hangjait hogy lehet kimazsolázni, már csupa öröm és bódogsság leszek, mert a gyáriban le lehetett tiltani, visziont nincs benne HDR. [mondjuk ebben meg a vakukezelés fölösleges, de annyira átírni meg kár])

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#687) bejoe65 válasza gps76 (#649) üzenetére


bejoe65
újonc

A flashtool nem látja a telefont. Eddig csak az mkdroidtools-al sikerult mentést csinálnom, az legalább látta a telót.

(#688) gps76 válasza vegyszer (#686) üzenetére


gps76
őstag

Az a lényeg,hogy a fájlkezelők,meg progik sd-nek lássák...
A system/media/ui-ban van a kamera hang is,bár én innen mindent ki szoktam törölni,minek...

bejoe65:amikor elindítod a flashtoolt,és betallózod az adott rom scatter fájlát,rányomsz a firmware/upgrade-re,és rádugod a telót mit csinál?

[ Szerkesztve ]

(#689) bejoe65 válasza gps76 (#688) üzenetére


bejoe65
újonc

alul az "EMMC"-től jobbra kiírja "Searching" és semmi nem történik (Win8)

(#690) vegyszer válasza gps76 (#688) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem system/media/ui mappa nincs, de system/media/audio/ui volt. Így az kapott egy -old végződést, és egy ui mappát létrehoztam a biztonság kedvéért. Egyből el is hallgatott a kamera. :))

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#691) cappa72


cappa72
nagyúr

Disable-internal-sd-card Lenovo A820.

Esetleg, ha valaki mégis hasznosítani akarná a maradék helyet átparticionálás után, akkor [A820-internal-external-sd-exchanger], de ezt még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#692) cappa72 válasza vegyszer (#686) üzenetére


cappa72
nagyúr

Pontosan így kell működnie, innentől belső sd-nek látja a rendszer, hiszem "átvágtuk"... ;)

A elkső sd-t kigyilkoltuk, és odaadtuk neki a külsőt, mint belső. :DDD

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#693) vegyszer válasza cappa72 (#692) üzenetére


vegyszer
addikt

Lehet így kell kinéznie, csak a szememnek furcsa.

(Ha SD cserét fontolgatok, akkor az adatok egy részét át kell hordozni a rendszer működőképességének megörzése végett, ugye?)
Mert egy 32-es kártya úton van...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#694) cappa72 válasza fape (#631) üzenetére


cappa72
nagyúr

Engem biztosan érdekel ! :)
Ha felteszed valahova, akkor persze ki is próbálom :)
:R

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#695) DJGABI válasza cappa72 (#679) üzenetére


DJGABI
addikt

:R Köszönjük. Mondtam, hogy én csak kontár vagyok.

Amúgy érdekes amit írtok (#676) gps76 + (#677) vegyszer, nálam minden OK, root explorer -> sdcard szépen mutatja, mnt/sdcard alatt is a jó tartalom van (sdcard0-ra van mountolva)... Mindent a leírás szerint csináltatok? Sztem tippre a 4.1-ben lesz a trükk.

Csak zárójelben: ez is érdekes, lehet egyik megoldás sem tökéletes, mondjuk én még semmilyen hibába se futottam bele -kopp-kopp-:
"The reason for not using the first patch on the phones mentioned is that when you try to install an app that by default go to the SD, or any other's want to move to the SD, the operation fails, the absence of such SD due to Patch.

If we use the second patch, the operation will fail in principle, but the application will be installed or moved to the internal SD (now recognized as external SD) rather than external, and obviously this is not recommended if you have anything resizing partitions, since that internal SD will have been greatly reduced."

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#696) DJGABI válasza bejoe65 (#689) üzenetére


DJGABI
addikt

így csináltad? [link] win8 alatt szívás van a szignózatlan driverek miatt, meg lehet csinálni, de iszonyat szopóka, tudom mert én is megjártam. inkább w7/xp-s gépen csináld szerintem.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#697) vegyszer válasza DJGABI (#695) üzenetére


vegyszer
addikt

Én úgy tettem, ahogy te írtad, de a 14MB-os partíció letiltását az általad linkelt módon pár progi nem vette jó néven.
(én meg azt, hogy egy 14-mb-os partícióra menti pl a kéernyőmentéseket, vagy épp a MIUI launcher a témákat, háttereket, de ezt is furcsán, mert ami ide nem is fért volna el, azt eleve a nagy 2,74GBos partícióra rakta, csak ami kicsi volt, azzal "szemetelte" tele.
És nem szeretem a partíció televan jellegű üzeneteket...
Most már esélye sincs neki.

Megvallom, míg te nem követed el az átpartícionálást, és nem tesztelted, én csak ezt is nézegettem, sőt egyszer fel is raktam, de nem mertem amiatt lépni, hogy a CWM-ek is elég gázos dolgokra képesek. Megtetted az első lépést, én meg gyorsan követtelek.
:R
Cappa meg rásegített, és most minden csupa öröm. :))

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#698) DJGABI válasza vegyszer (#697) üzenetére


DJGABI
addikt

mondom érdekes, mert oké, a 14 megás nekem is tele volt először (azaz azt akarta használni), de aztán a beállításokban átlőttem hogy az külső SD-t használja, azóta valóban oda tesz mindent. :U

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#699) cappa72


cappa72
nagyúr

Nézzetek rá légyszi' erre, ha esetleg valamit kihagytam vagy ki kell egészíteni valamivel, akkor szóljatok.
(Ott nem lehet hozzászólni, inkább ide írjatok, mert majd ki fogom törölni, ha már elindult a fórumtéma)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#700) Chaser


Chaser
titán

Ebből csak IPS verzió létezik igaz?
Lenovo A820_S138_130419(14.05.2013 by linerty) ezt a romot használja valaki?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.