Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) cappa72 válasza nyugger (#1250) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha az új összefoglaló alapján nem menne, vagy az xda-s bejegyzés segítségével sem, akkor még mindig marad egy olyan lehetőség is, hogy teamviewer-en kersztüli módosítás.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1252) bacsisza


bacsisza
csendes tag

Sziasztok.

A barátnőmenk van egy A820 telója és gondoltam megcsinálom rajta a particionálást.
A telefonon CP5.3-v1-by Cappa72 rom volt telepítve. Ezt még én raktam fel neke kb fél éve.
[link] Alapján meg is csináltam de most nem látja az SD kártyát a telefon.
Van valami tippetek mit lehetne csinálni? Volt már ehhez hasonló problémátok?

(#1253) cappa72 válasza bacsisza (#1252) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szia!

Ugye CWM metéssel kezted? (Csak hogy az adataid megmaradjanak.)
Egyébként valószinüleg a belső sd letiltó szkript kell neked. [link]. Ezt CWM-ből kell lefuttatni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1254) bacsisza válasza cappa72 (#1253) üzenetére


bacsisza
csendes tag

Persze mindent mentettem, el is indúl rendesen csak nem látszódik az SD.
Most csináltam egy Factory resetet arra várok, hogy magához térjen.
Hogyan tudom futtatni ezt a CWM ből. Mondjuk nekem pont TWRP -m van.

(#1255) cappa72 válasza bacsisza (#1254) üzenetére


cappa72
nagyúr

Telepítés szempontjából mindegy, hogy twrp vagy cwm.
Próbáld meg lefuttatni még 1x a letiltót.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1256) nyugger válasza cappa72 (#1251) üzenetére


nyugger
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült a ROM csere!
Nagyon szépen köszönöm vegyszer társunknak a gyors segítséget!
Örök hála... :R

Hali

(#1257) cappa72 válasza nyugger (#1256) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C
Mindkettőtöknek gratula!
(Vegyszer kezei közül nem egy romcserés telefon került ki úgy, hogy örült a gazdája :) )

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1258) vegyszer válasza cappa72 (#1257) üzenetére


vegyszer
addikt

És 4 hónap kihagyás után is a root, és a romod első boot vége között 12 perc telt el. ;] Azért volt egy pár telefonos, viberes, Skypeos ilyen előzményem, de érdekes módon ez a közösség még mindég fontos szerepet játszik a napjaimban, pedig 2x cseréltem azóta.

Nyugger: szívesen!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1259) fape válasza vegyszer (#1258) üzenetére


fape
senior tag

Az évek meg a rutin ugye...

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#1260) cappa72 válasza fape (#1259) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát te még mögvagy?
Rég láttunk!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1261) fape válasza cappa72 (#1260) üzenetére


fape
senior tag

Vagyok, vagyok. Igaz, főleg "read only" módban. De követem a történéseket.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#1262) jihadjoe válasza DJGABI (#651) üzenetére


jihadjoe
csendes tag

Egy A800-on szerettem volna a particionálást végrehajtani.
.apk-t telepítve majd futtatva kiválasztottam én is a 3. opciót, 2.77GB-ost. Utána restart következett.
Azóta az UI betöltése után azonnal egy jelszót kér: "type password to decrypt storage".

Ha jól gondolom az fstab-ot kellene hozzáigazítani.

Mi lehet a probléma, és mi a megoldás?

Azt hiszed éber vagy, de altatnak.

(#1263) cappa72 válasza jihadjoe (#1262) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az a baj, hogy az MT6577-es széria, ha pedig te az itt leírt A820-as telefonhoz használatos programot használtad, akkor elég nagy galibát okoztál magadnak.
Ugyanis teljesen más platformra alkalmazható programot használtál. MT6577 esetén meg ha jól emlékszem csak 2,5GB használható.

.apk-t telepítve
Melyik .apk-t?

Volt MTKDroidTools-os mentésed?

A felélesztés előtt először meg kell vizsgálni, milyen károkat okoztál magadnak.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1264) jihadjoe válasza cappa72 (#1263) üzenetére


jihadjoe
csendes tag

Először is köszönöm a választ! :R

:F Mondjuk hogy nincs backup-om. Viszont annak nincs akadálya, hogy egy azonos készülékről beszerezzek bármit. :R

Azt hiszed éber vagy, de altatnak.

(#1265) cappa72 válasza jihadjoe (#1264) üzenetére


cappa72
nagyúr

Majd az a800-as topikba fogok írni, mert nem egészen itt a helye.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1266) joja69


joja69
csendes tag

Egy olyan gondom lenne hogy a telomon el baszodott a gyári cmw és baszakszik ez mellet a telefon hogy nem megy az also 3 érintö gomb szoftver hibára gondolok de nem tudom hogy rakjam fel a cmw-t nem vagyok otthon enyire a telefonok világában, ha valaki le irná hogy mit szedjek le és hogy rakjam fel azt meg köszönném.

(#1267) Istju válasza joja69 (#1266) üzenetére


Istju
senior tag

Üdv a klubban.
Megy itt minden, mint az ostorcsapás, igaz néha baxa@@@ni kell.
Ember! Itt biztos segítenek. Ez egy nyilvános fórum, itt van lehetőséged normálisan kérdezni... sőt kötelességed a normális hangnemet megütni.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#1268) hillversum


hillversum
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, Sd kártya ügyben. A Lenovo A820 adott. Az sd kártya idáig hibátlanul működött( kingmax 16 g) de hétvégén feladta a szolgálatot, és rámásolni, letörölni nem lehet sem a telefonnal sem pc-vel. Videot felvesz rá, exploreller látom is, de ahogy a pchez csatlakoztatom, eltűnik róla a felvett file. Pc-vel töröltem a file-okat, látszólag letörli, de frissítés után újra ott vannak a fileok. Az összes tartalommal eljátsza ezt. Formázni sem a telo, sem a pc nem tudja. Mit lehet tenni, vagy ez már kuka?

előre is köszönöm. üdv: Tamás

(#1269) Istju válasza hillversum (#1268) üzenetére


Istju
senior tag

Szia. Javaslom, hogy az sd karit teszteld azámítógépen. Apropó! Milyen romot használsz?

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#1270) vegyszer válasza hillversum (#1268) üzenetére


vegyszer
addikt

Ments mindent ki a pcre. És recovery alól formázd meg az sd kártyát.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1271) hillversum válasza vegyszer (#1270) üzenetére


hillversum
csendes tag

ok. köszi, megpróbálom.

(#1272) hillversum válasza Istju (#1269) üzenetére


hillversum
csendes tag

most raktam fel pár hete a lambda legújabb kiadását. a pc sem tud mit kezdeni vele. :-(

(#1273) wandam


wandam
csendes tag

Sziasztok! Egy ismerősöm telefonját particionáltam át, az ment sikeresen, most cserélném le a kínai recoveryt CWM-re, hogy az sd tiltót futassam, de a mobileuncletools nem látja az SD gyökérkönyvtárában lévő ZIPes recoveryt.. lát másik 25öt viszont. Valami ötlet? SP Flashtoolal is próbáltam, nem indult el sajnos a download után (a820 s139, 4.1.2)

(#1274) cappa72 válasza wandam (#1273) üzenetére


cappa72
nagyúr

A mut csak img-t tud feltenni. Zip-et recovery-bol lehet telepiteni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1275) wandam válasza cappa72 (#1274) üzenetére


wandam
csendes tag

IMG-t se lát :S A kinai recből próbáltam volna telepíteni őket, de mindegyik próbálkozás aborted volt.

Eddig SPFT csináltam meg ezeket, és mindig ment. Most próbáltam több fajta recoveryt is, de egyik se. Egy hónapja jött haza kínából a teló szervíz után, nem tudom ez valamit befolyásol-e.

[ Szerkesztve ]

(#1276) cappa72 válasza wandam (#1275) üzenetére


cappa72
nagyúr

Addig örülj,míg abotred a kínai tárolóból kiválasztott recovery.
Elolvastad a témaösszefoglalót?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1277) wandam válasza cappa72 (#1276) üzenetére


wandam
csendes tag

Igen, a SPFT e szerint csináltam eddig http://itcafe.hu/tema/lenovo_a820_mtk6589_quad-core_telefon/hsz_219-219.html , de most valamiért azzal se engedi lecserélni. Scatter file-t az adott linkről szedtem, CWM-t is próbáltam több fajtát (s135,s138)

A mut-os megoldást pedig e szerint: http://itcafe.hu/tema/android_dual_sim_ket_sim_okostelefonok_topikja/hsz_31011-31011.html

Itt is több fajta CWM-et próbáltam, de egyiket se látta, se IMG se ZIP ként :S

(#1278) cappa72 válasza wandam (#1277) üzenetére


cappa72
nagyúr

témaösszefoglaló

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1279) wandam válasza cappa72 (#1278) üzenetére


wandam
csendes tag

A flashtool se sikerült, feladtam a reményt :/

https://www.youtube.com/watch?v=K4HrHqTzgiQ&feature=youtu.be

köszönöm azért a segítséget

(#1280) cappa72 válasza wandam (#1279) üzenetére


cappa72
nagyúr

Valami hibát csak kiír. Kiír valami hibaüzenetet?
(bocs, videót nem tudok megnézni).

Jelenleg milyen recovery van rajta?
(az összefoglalóban képekkel illusztráltam, melyik melyik, sőt a kínai recovery-ből történő cserélést is leírtam; úgy sem megy?)
a CWM (vagy egyéb recovery ami rajta van) az látja az SD kártyát?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1281) wandam válasza cappa72 (#1280) üzenetére


wandam
csendes tag

Semmi hibaüzenet, egyszerűen csak megáll 0%..

<3e> gyári recovery van rajta, az látja az SD-t, de onnan semmit nem enged telepíteni.
MUT nem lát egy recoveryt se, pedig img. ként az SD gyökérkönyvtárába raktam.
Csináltam factory resetet, usb hibakeresést bekapcsolva-kikapcsolva, sehogy nem működött

(#1282) cappa72 válasza wandam (#1281) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez majdnem a 22-es csapdája.

A flashtool csak akkor marad 0%-on, ha nem jó a driver, vagy bekapcsolva dugod rá a telefont a gépre.

A 3e recovery-ből semmit sem fogsz tudni telepíteni.
Azonban ha root-olt a telefon, akkor factory mode-ban elérhető lesz az adb, onnan pedig már fel lehet tenni parancssorosan a recovery-t.
Igaz, igényel némi odafigyelést és az adb parancsok kezelését, de megoldható.

Ha az MTKDroidTools ekkor látja a telefont, akkor az adb teminálban nézd meg az alábbi parancsokat:
adb shell mount
adb shell cat /proc/partitions

Ezek megmondják, hogy van-e csatolt, elérhető fizikai sd kártya

A root jogot pedig így tudod megnézni:
adb shell
su -

Ha az "su -" parancs után nem ír hibát, akkor vélhetően van root jog.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1283) wandam válasza cappa72 (#1282) üzenetére


wandam
csendes tag

Sikerült végül megoldani, flashtoolal méghozzá... de hogy miért is engedte most :F na mindegy, köszönöm a segítséget :)

vagy lehet még is megvan, most a laptopról csináltam, szóval lehet az asztali géppel van valami bibi, mert a laptopról rögtön ment.. érdekes :)

[ Szerkesztve ]

(#1284) cappa72 válasza wandam (#1283) üzenetére


cappa72
nagyúr

vagy lehet még is megvan, most a laptopról csináltam, szóval lehet az asztali géppel van valami bibi, mert a laptopról rögtön ment.. érdekes
Ott kell keresni a kutyát elásva.
Szerintem nem volt megfelelő driver az asztalinál, ha a lapos meg kapásból azt csinálta, ami neked kell.
:C

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1285) hillversum


hillversum
csendes tag

Sziasztok,

van egy kis megoldandó problémám. :-) Mivel feltörés gyanúban volt a gmailom, új jelszót adtam meg. Letöröltem a fiókot, és újra beállítottam az új jelszóval. Viszont most már nem jelzi, hogy új email jött a gmail fiókomba, ahogy szokása volt. Másik állandóra beállított gmailos e-mailomról pedig ad jelzést. (kis levél ikon bal felül). Biztos vmi kis beállítás kell neki, de egyáltalán nem találom, hogy hol és mit kellene beállítani az érkező e-mailokról. Pedig nagyon hasznos, ha várunk e-mailt.
Tudnátok tanácsolni vmit, mit és hol állítsak be?

előre is köszönöm.

üdv: Tamás

(#1286) hillversum válasza hillversum (#1285) üzenetére


hillversum
csendes tag

úgy látszik sikerült megoldani... csak fél a siker. már jelzi, de csak késéssel.

(#1287) vegyszer válasza hillversum (#1286) üzenetére


vegyszer
addikt

Valós idejű email visszajelzést szerintem várni balgaság. Mert ugye az nem kevés adatforgalomba, és akku kapacitásba lenne.

Ha lehet is állítani, hogy mennyi idő után nézzen fel a Google szerverére, én nem leltem rá.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1288) bsonnevend


bsonnevend
csendes tag

betört az a820-asom LCD-je. van ötletetek, hogy ki és hol és mennyiért tudja javítani?

(#1289) vegyszer válasza bsonnevend (#1288) üzenetére


vegyszer
addikt

Hát... Ez nem olcsó mulatság. Szerintem nem jössz ki belőle sokkal jobban, mintha vennél egy újabb telót.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1290) kosztiz


kosztiz
újonc

Üdv mindenkinek!

Itt is szeretném cappa72 fórum társnak megköszönni, hogy már másodszor segített, életet lehelni telefonomba.
Ez a köszönt mindenkinek szol, mert itt a fórumon tényleg mindenki segítőkész.

Tisztelettel: Koszti

(#1291) jFox válasza vegyszer (#1287) üzenetére


jFox
őstag

Én úgy tudom, hogy a gmail app push mail elven működik. Tehát nem a teló megy ellenőrizni, hogy jött-e email, hanem ha jön egy a szerver küldi a telóra. Exchange-nél van még hasonló lehetőség.

Bsonnevend: én most készülök kijelzöt cserélni az enyémben. (Bemákosodott.) Majd leírom a tapasztalatokat. :K

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1292) abris20


abris20
csendes tag

Sziasztok!
Van egy kis problémám a rendszeremmel (s150 Lambda 2.4.1). Raktam rá egy launchert és akárhányszor megnyomom a középső gombot, mindíg megkérdezi újra hogy melyik legyen az alapértelmezett... Gravitybox-ban sem találtam semmi erre vonatkozót, hol és mit kell megberhelni?

(#1293) jFox válasza abris20 (#1292) üzenetére


jFox
őstag

Amikor feljön ez a kérdés, nincs ott alul egy checkbox, hogy "Ez legyen az alapértelmezett" ?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1294) kaszagabi


kaszagabi
csendes tag

Sziasztok!
Nincs véletlenül valakinek eladó A820-a alkatrésznek? Vagy legalább alaplapja? Ha egyik sincs, akkor honnan tudnék korrekt áron rendelni? 50USD körül találtam...

(#1295) abris20 válasza jFox (#1293) üzenetére


abris20
csendes tag

"Complete Action using --> Solo launcher --> Always" Ezt kell mindíg eljátszani, pedig ez arra vonatkozik hogy alapértelmezett legyen... Amúgy másnál működik, pl ha megkérdi melyik videolejataszoval akarom megnyitni az adott videót, és ott rá nyomok az "always"-ra, akkor utána már nem kérdi meg többször.... Csak launchernél :/

(#1296) kaszagabi


kaszagabi
csendes tag

Probléma megoldva. :)
Sikerült vennem egy törött kijelzős A820-at, átraktam az alaplapot, és telepítettem mindent. Azóta örül a drága. Végre... :D

A sajátommal viszont olyan gond akadt, hogy valamiért nem adja be a recovery-t. A magyarított S138-ra készült ROM van rajta a 2.2.1-es patch magyar verziójával. Nem tudok rájönni miért nem adhatja be. Próbáltam Reboot Recovery-vel is, hátha beadja, de úgy se. A Lenovo felirat után újraindul.

(#1297) cappa72 válasza kaszagabi (#1296) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tedd fel ujra a recovery-t.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1298) kaszagabi válasza cappa72 (#1297) üzenetére


kaszagabi
csendes tag

Nem enged be CWM-be. Vagy hol csináljam?

(#1299) cappa72 válasza kaszagabi (#1298) üzenetére


cappa72
nagyúr

mut-tal tedd fel

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1300) kaszagabi válasza cappa72 (#1299) üzenetére


kaszagabi
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget ismét! :R
Megint tanultam. :)
Sokkal jövök már...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.