Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) osztraksajt válasza vegyszer (#99) üzenetére


osztraksajt
őstag

Itt van fenn a repó, innen a letöltés zipben gomb felül leszedi neked egyben a magyar nyelvi fájlokat.

(#102) looser


looser
addikt

Nagy hülyeséget kérdezek azzal, hogy fentebb írta valaki, hogy full magyar a telefonja, namármost abból nem nyerhetőek ki valamilyen módon a nyelvi file-ok, természetesen ha ő is beleegyezne?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#103) hungobungo válasza looser (#102) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Nem hülyeség, de nem az alap androidos nyelvi fájlokkal van a gond, hanem a Lenovo saját appjaival, amit senki nem magyarított (egyik bolt romjában sem).

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#104) BaginZe


BaginZe
tag

Nyakatekert gondolkodás, hogy ha a lenovos alkalmazásokat kitörlöm és helyettük szedek le a playből angolt/magyart?

(#105) cappa72 válasza hungobungo (#103) üzenetére


cappa72
nagyúr

Így van, ráadásul az egy dolog, hogy igyekszünk lefordítani, de a fordított, aláírt, visszacsomagolt .apk elhalálozik némely esetben.
Ez lehet az igazi szívás kihívás!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#106) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Megpróbáltam trükkösen offline repoban átirni a contacts.apk könyvtárnevet ideaFirend.apk-ra hátha úgy belefordítaná ami stringek egyeznek, de olyan mintha nem látná a repót, nem csinál semmit a jbart. A régebbivel próbálom, kibontani kibontja a decompile az ideFriend.apk-t, de a compile-ra nem csinál semmit sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#107) cappa72


cappa72
nagyúr

Azon gondolkodom, hogy megpróbálok valami meredeket holnap.
Egy másik JB-ből az összes /system/app/*.*-t és /system/framework/*.* adb-n keresztül beküldeni a telefonnak.
Sejtésem szerint megfekszik tőle, de végülis mindent lementettem CWM-mel, szóval nagy kutyaharapás nem érhet(i).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#108) vegyszer válasza cappa72 (#107) üzenetére


vegyszer
addikt

Erre kíváncsi leszek!

;]

A tesztelésen kívül van arra valami okosság, hogy mi a hardver specifikus app, és mi az, ami (elvileg) ettől független.
Ha csak a HW függő dolgok maradnak, akkor valóban mehet az átültetett app?Vagy ez tiszta kísérletezés kérdése?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#109) vegyszer válasza osztraksajt (#98) üzenetére


vegyszer
addikt

Nevess ki, én anno hasonlót Excel makróval oldottam meg jobb híján...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#110) cappa72 válasza vegyszer (#109) üzenetére


cappa72
nagyúr

:D, de én is hasonlóan tettem (régen) ilyet, csak nem makróval, hanem simán képletekkel (kb. 8 évvel ezelőtt)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#111) vegyszer válasza cappa72 (#110) üzenetére


vegyszer
addikt

Akkor vagyunk páran, akik a digitális favágástól sem riadnak meg. :))

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#112) osztraksajt válasza vegyszer (#109) üzenetére


osztraksajt
őstag

Nem nevetlek ki, a freepascal sem áll sokkal a VB makró felett hierarchiában. :DDD

Az a baj, hogy van benne jópár többsoros fordítás is ami azt jelenti hogy enter van benne és azt gyakorlatilag lehetetlen feldolgozni sorfüggvényekkel, emiatt akartam XML kiterjesztést használni.

(#113) looser válasza hungobungo (#103) üzenetére


looser
addikt

Igazából nekem nem nagyon kellenének, még a téma sem, egy sima alap JB. Valahogy úgy képzeltem el, mint egy általános linux disztribúciót, amit bármely pc-re, laptopra feltelepíthetsz, mennél újabb a kernel, annál több hardvert támogat, magam kiválasztom az ablakkezelőt és jó eséllyel megy rendesen. Itt gyakorlatilag ahogy testreszabja a gyártó a rendszert, az csak a saját vasán indul el?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#114) fape válasza osztraksajt (#112) üzenetére


fape
senior tag

Azt valóban megoldja az xml-ként feldolgozás, de a tag-ek tartalmában is összevissza van a < és a &lt; használva.
Van egy olyan javás megoldásom, ahol átmásolja az egyezőket az egyikből a másikba, egyelőre még a formázási dolgok (<b>, <font color..>, <li>) elvesznek. Remélem éjjel lesz rá időm kidebugolni és befejezni.
Felrakjam valahova a mostani verziót?

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#115) vegyszer válasza osztraksajt (#112) üzenetére


vegyszer
addikt

Ezért kezdtem Word segítségével a dolgot. Speciális csere során a teg végi, és a tegközi entereket megkülönböztetés szét válik. És egy általam kitalált karakterrel, Pl PPPP karaktersor egyértelműen jelöli, hogy a végén hová kell majd ilyet vissza cserélni. ;-)

Hisz a teg >^P szimbólummal zárul, a sor közi még ^P vele. Nem? Mármint Wordben.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#116) osztraksajt válasza vegyszer (#115) üzenetére


osztraksajt
őstag

És mit is csinálsz pontosan wordben? Én amit kézzel kell csinálni azt notepad++ progival kezdtem, az szépen formázza az XML-t és a kódolást sem barmolja össze. Vagy makrózol amiatt?

(#117) osztraksajt válasza cappa72 (#107) üzenetére


osztraksajt
őstag

Ez egy érdekes gondolat, végülis ha beválik a stock android tök jó lenne. A needromon a harmadik legrégebbi is kisértetiesen emlékeztet egy sima holoUI-ra, meg a telefon sem egy kuriózum platform, szóval van realitása hogy működjön.

(#118) cappa72 válasza osztraksajt (#117) üzenetére


cappa72
nagyúr

Aha, az a harmadik ott ténylel hoho-szerű.
Belekuksizok majd a hétvégén. (Remélem)
Viszont ha abban is a Lenovo*.apk-k hemzsegnek, akkor jó eséllyel csak Launcher-t cseréltek benne.

A fene rágja meg az időtényezőt ;)
Annyi mindent kipróbálnék mielőtt elviszik (már csak 1 hétig van nálam)... Leginkább ez a sima JB, ami igzatja a fantáziámat.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#119) osztraksajt válasza cappa72 (#118) üzenetére


osztraksajt
őstag

Letöltöttem, belenéztem, semmi lenovo apk nincs benne, viszont szinte minden apk mellett van egy .odex file is. (Hogy az mi és minek arról gőzöm sincs)

(#120) fape válasza fape (#114) üzenetére


fape
senior tag

Csak nem hagyott nyugodni a dolog.
Itt lehet letölteni a programot és a forrást.

Futtatás és használat:
java -jar StringsXmlCompare.jar mit_strings.xml mivel_strings.xml

A mit_strings.xml-be másolja az összes egyező nevű adatot a mivel_strings.xml-ből. Felülírja a mit_strings.xml-t, célszerű készíteni egy mentés a futtatás előtt.

Kipróbáltam az ideaFriend-del és az mms,phone,contact-tal 1048 db egyezést talált és másolt át.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#121) vegyszer válasza osztraksajt (#116) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez a hozzaszolas az eredeti régi probléma megoldását írta le.

Jelenleg keresem a projekt elejét. De ez számomra nem egyértelmű, hogy hol is van valójában.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#122) vegyszer válasza hungobungo (#97) üzenetére


vegyszer
addikt

Szervusz!

Azt szeretném kérdezni, hogy a kínai romok mellett lévő recoveryk, a romokhoz hasonlóan angolítható? Hisz, lehet hogy az is tökéletes lenne, ha nem tyúkláb nyelven lenne írva.

És az alig pár tucat sor...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#123) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Fordítom az ideafriend,apk szövegeit, reggel felteszem ide a fórumba ami már kész van.

(#124) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Elkészítettem a fordítását az ideafriend-nek. A teljesen lefordított állomány innen letölthető.

[ Szerkesztve ]

(#125) cappa72


cappa72
nagyúr

A holoUI-szerű ROM-ról:
Nem flashtool-os!

De belenéztem és azért furcsa kicsit.
A telepítő szkript nem nézi, hogy A820-e az, amire felteszed. Továbbá a /system csatolása is szerintem nem jó (3. partíciót írja, a miénk meg az 5.-en van)
A build.propp egy ZTE telefonból módosított valami.

Viszont elindul.
Van jópár kínai app, amit majd ki kell belőle gyomlálni.

Azért talán alapnak nem lesz rossz.
Remélem hétvégén tudok vele bütykölgetni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#126) hungobungo válasza cappa72 (#125) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Teszteld a szenzorokat, meg ami még hardveres, ha minden oké akkor foglalkozzatok csak vele...
Szeritem 99%, hogy lesz LeWa romotok is hamarosan.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#127) cappa72 válasza hungobungo (#126) üzenetére


cappa72
nagyúr

Eddig jól viselkedik :)

Bár van még mit csiszolni rajta de hirtelen reggel csak ennyit tudtam...
- a telefon funkció műxik,
- adatkapcsolat ok
- wifi ok
- szenzorok ok

nem tesztelt:
- bluetooth
- gps


Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#128) Csygusz


Csygusz
tag

Végre megérkezett az A820am, amint feltöltött, már kezdem is a buherálást, mert ez a rengeteg kínaszoft idegesítö, és az is zavaró, hogy nincs play store.

Eredeti szoftvert cwm-mel left tudom róla menteni rootolás után?

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#129) cappa72 válasza Csygusz (#128) üzenetére


cappa72
nagyúr

Először csak a mentésen törd a fejed!

Nézd meg, hogy root-e a telefon.
Ezt egyszerűen tudod ellenőrizni. Ha van superuser vagy SuperSu program, akkor jó eséllyel root-olt a dolog.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#130) cappa72 válasza osztraksajt (#124) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C és :R

Kííváncsi vagyok, hogy amikor visszakerül a telefonra lefordítva az apk, akkor mit fog hozzá szólni a szoftver.
Remélem nem fog elhalálozni.

Közben elindultam egy másik szálon, ami szintén jónak tűnik.

Meglátjuk mi is lesz a két irányból, melyikbe kell kevesebb energiát beleölni. (A zte v889m-re sikeresen módosítottam a v970 aromainstalleres szofverét, szóval remélem, hogy ezt felhasználva tényleges JB-t varázsolhatok az a820-ra.)

Az biztos, hogy próbák nélkül nem megyünk előrébb.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#131) Csygusz válasza cappa72 (#129) üzenetére


Csygusz
tag

Superusernek nyoma sincs sajnos. Akkor első körben egy cwm-et kellene feltenni?

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#132) vegyszer válasza cappa72 (#129) üzenetére


vegyszer
addikt

Azt merre lehet meglelni, hogy szűz telefonnal mit hogyan kell vagyis inkább erősen javallott kimenteni?
(imei, meg hasonlókra gondolok külön, meg egy origi nullkilóméteres romot, (és utána egy kínaszoftmenteset, frissítettet is irdomos gondolom)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#133) cappa72 válasza vegyszer (#132) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem ez a leírás még hiányzik.

Elsőre azt monddanám, hogy a root-ot kell megoldani.
Ha a bin4ry-val nem megy, akkor lehet, hogy csak "furmányosan" lehet megmókolni, hogy root-olt legyen.

Figyelmeztetés!
Senki ne flash-eljen tapasztalat nélkül, mert a "sima download"-os flash-től tégla lesz a telefon!!! :Y

Valahonnan már lementettem a gyári romot (full gyári, tehát no-root, no-cwm)
Viszont még nem próbáltam meg felrakni rá.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#134) vegyszer


vegyszer
addikt

Az értesítési led mennyire hiányzik?
(annak aki megszokta, pl bléd, sék, V970-en?)
Töltést, SMS-t, mulasztott hívést kikapcsolt kijelző mellett sehogy nem jelez?
(valahogy az nekem furcsa lenne, persze attól még lehet így)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#135) osztraksajt válasza cappa72 (#130) üzenetére


osztraksajt
őstag

Én most keddig külföldön leszek, úgyhogy nem leszek net és gépközelben, de mikor visszajövök igyekszem jobban belevetni magam az aktív tesztelésbe is. Sajnos nehezíti a dolgot hogy munkára is aktívan használom a telefont, így nagyon nagy kieséseket nem tudok bevállalni, persze a felhős tárolásnak van ennyi előnye hogy nem kell még az adatmentésekkel is szenvedni.

Más.

Ebayen 8-9 usd postával a nillkin tok a telefonhoz, és megoldja a nehezen nyomható gombok problémáját. Elég a "lenovo a820"-ra rákeresni, nem hemzsegnek még a találatok.

(#136) osztraksajt válasza vegyszer (#134) üzenetére


osztraksajt
őstag

Majd a gombok világításával jelző appot kipróbálom hogy működik-e ha hazajöttem. Asszem ledreminder a neve. De eddig valahogy nem hiányzott pedig az előző evo3d-men volt.

(#137) Csygusz válasza cappa72 (#133) üzenetére


Csygusz
tag

Most már teljesen elvesztettem a fonalat. Kell root jogosultság a recovery felrakásához vagy inkább majd a recoveryből telepítsünk root hozzáférést?

Melyik angol vagy magyar nyelvű recoveryt kell/érdemes feltenni, és milyen módszerrel? :F

Mert gapps nélkül elég szar a telefon, mert a telefonkönyvem nem tudtam szinkronizálni, mondhatni eléggé hiányzik :)

[ Szerkesztve ]

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#138) vegyszer válasza Csygusz (#137) üzenetére


vegyszer
addikt

Szerintem egyet ne várj: magyar recoveryt.
Angolt találni lehet itt is többet. (LeWa, és CWM, az utóbbiból kétféle)

Ha eredendően megvan a root jog a telón, elvileg minden appot, ami nem kell, kigyomlálhatsz DE ÉSSZEL, illetve rakhatsz fel bármit.

Ha nincs meg a root jog, annak a megszerzése problémás lehet.

A recoveryt fleshelve lehet szerintem legegyszerűbben felrakni, de ez csak saját, más készüléken szerzett tapasztalaton alapuló vélemény. Ne kezdj bele, míg a szakik az utat előtte nem vázolták fel, és rá sem mondják az áment. Mert téglásíthatsz.

Szerintem a gapps témakört a többiek lefutották, csak számukra oly magátólérthetődő volt, hogy ki se írták)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#139) osztraksajt válasza Csygusz (#137) üzenetére


osztraksajt
őstag

Nem kell root jogosultság a recovery felrakásához. Utána recoveryből lehet a legegyszerűben rootolni a telefont, be vannak más módszerek is.

Szerintem az kavart meg hogyha rootolva van a telefon (legtöbben eleve úgy kaptuk a minidealtől) akkor usb-s gépre csatlakoztatás nelkül is fel lehet rakni tetszőleges recoveryt egy play store-ból telepített programmal (mobileuncletools).

(#140) Csygusz válasza osztraksajt (#139) üzenetére


Csygusz
tag

Az baj, hogy csájnéz recovery van rajt, amiből nem sokat értek :)
Play áruházam nincs sajna :S Szóval eléggé nagy katyvasz van itt a telefonnál.

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#141) cappa72 válasza Csygusz (#137) üzenetére


cappa72
nagyúr

Most már teljesen elvesztettem a fonalat. Kell root jogosultság a recovery felrakásához vagy inkább majd a recoveryből telepítsünk root hozzáférést?

Alapvetően egy új telefonnál, ha gyári szoftverrel érkezik, akkor a rom-ot csak root-olt telefonon lehet megejteni. (Nem akarok összekeverni senkit, de az xda-n van olyan bejegyzés is, ami állítólag root nélküli teljes rom mentsét tesz lehetőv. Én azt még nem próbáltam)

A root több módon is elérhető (lehetőségek), általánosságban:
Bin4ry módszer
CWM+root
System módosítása számítógépen -> flash-elés a telefonra.
(MTK6577-es telefon esetén még az MTKDroidTools-szos mentés is szóba jöhetett)

Igen ám, csak mint már említettem, a külön fájlok flash-elése ezen a telefonon nem úgy működik, mint máshol. Ezért késik - többek között - a tényleges, "lépésről lépesre" útmutató.

Ha valakit nem zavar, hogy a gyári rom-ja nincs lementve, akkor a needrom-ról vehet le rom-ot, és azt felteheti. De olvassa el előtte a telepítési útmutatót, mert az fontos.
Ha azok után valaki téglát csinál belőle, akkor azt tegye saját felelősségére.

Lehet, hogy fórumtémát kellene lassan nyitni, mert a blogokban nem lehet keresőt használni, és már elég sok hasznos infó megfordult itt.

Csygusz
Hoppá !

Ha van rajta tyúklábas recovery, akkor lehet, hogy az jó...
Képernyőképet tudsz feltenni róla?

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#142) cappa72 válasza osztraksajt (#139) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem kell root jogosultság a recovery felrakásához.
Ezt próbáltad is?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#143) BaginZe


BaginZe
tag

LED noti: már vagy 5 programot próbáltam, köztük egy xda-sat is, de nekem sehogy nem akar működni egyik sem :(

Arra van megoldás, hogy képernyőkikapcsolás után ne csak a bekapcs. gombbal lehessen visszakapcsolni? Egyáltalán nem esik kézre és még nehezen is nyomható :(

Ezeket próbáltam többek között: NoLed, ButtonLed, missed call reminder, notification toggle, go launcher ex notification....

[ Szerkesztve ]

(#144) cappa72 válasza BaginZe (#143) üzenetére


cappa72
nagyúr

Auto Screen on - a power-gomb helyett kinyitásra
Screen loc and off - a power-gomb helyett lezárásra.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#145) Csygusz


Csygusz
tag

Bátraké a szerencse alapokon nekiestem a rootolásnak. Örömmel jelentem, sikerült. Itt találtam egy spanyol leírást, letöltöttem, futtattam, működik. Lehet, hogy írni kellene róla egy kicsit részletesebben magyarul is :)

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#146) cappa72 válasza Csygusz (#145) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C

Ha már root, akkor viszont a mobileuncletools-t töltsd le, azzal fel tudod tenni az angol cwm-met (ha ugyan még nem tetted fel)
Aztán jöhet a backup. :)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#147) Csygusz válasza cappa72 (#146) üzenetére


Csygusz
tag

Először a recovery került fel, onnan kellett rootot felrakni, szóval én még ilyet nem láttam. Felraktam a gappsot is, szóval most már arra is tudom használni a telefont, amire vettem :)

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#148) cappa72 válasza Csygusz (#147) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ezek szerint akkor flashtool-lal fel lehet rakni a recovery-t probléma nélkül?
Ez jó hír vonla mindenkinek!
(Még nem olvastam el a linkelt oldalt)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#149) Csygusz válasza cappa72 (#148) üzenetére


Csygusz
tag

Igen. Flashtoollal probléma nélkül kb. 3 perc alatt fel lehet rakni akármilyen recoveryt és azt elindítva lehet rootolni, gappsot telepíteni, de szerintem a szokásos módon romot telepíteni is.

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#150) fape válasza cappa72 (#148) üzenetére


fape
senior tag

Ajánlom még a ruszki forumot is.
Van 3 féle rootolási mód is.

Nem ezeket a drónokat keresik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.