Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) looser


looser
addikt

Srácok, van a hazai kínálatban a készülékhez passzoló védőfólia? Esetleg más telóé? Végső esetben rendelnék, csak a gyári már kezd lekéredzkedni.

Apropó, szerintetek nekünk is jön majd a 4.2?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#352) vegyszer válasza looser (#351) üzenetére


vegyszer
addikt

Szerintem a két készülék (külsőre mindenképpen) komoly rokonsági fokot mutat.
Ugye a villanó, belső kamera megnemléte van az A820 oldalán.
Azon kívül meg a kijelző fizikailag nagyobb.
Szerintem ahogy a ZTE romot be sikerült ebbe házasítani, úgy ez is menni tudna némi szakértői munka után.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#353) osztraksajt válasza vegyszer (#350) üzenetére


osztraksajt
őstag

A v4 a 4shared-en van.

(#354) vegyszer válasza osztraksajt (#353) üzenetére


vegyszer
addikt

köszi!

Már sikeredett így felrakni.

Valóban szebb az eredeti felület, és egy pár (számomra) fontos dolgot kapásból nem lelek a v4 romban:
Nem lehet kikapcsolni az érintő gombol fényét,. Az eredetiben szabályozni lehetett, (auto, off, meg volt egy harmadik is)

Viszont a pin beírásakor az ok a jobb alsó sarokba került, mint normálisan szokott volt lenni (én a #-et használtam eme célra mindég) De a gyári, és a Blade is bal sarokban tartotta. Nekem ez tetszik.

Nem elem, hogy hol lehetne beállítani, azt, hogy a Tés SIM küldje a számot... :O :F

Tetszik a tárcsázóban, hogy aláhúzza, mely szolgáltató SIM-jéről indul a hívás, figyelemfelkeltő, de nem tolakodó. :R (illetve ezt csak ebben találtam meg, hogy lehet SIM-ekhez telefonszámokat társítani, hogy azt a számot melyről hívja definíció szerint)

Érdekes módon térerők 2-3 csíkon voltak az origi romon Té kártya az egyes szlotban, itt fullon van. (és a G-ments ikonok okkal jobban tetszenek) :R

Viszont itt is csak négy szín van a SIM-ek színezésére. (V970-ben volt valami szolgáltatófelismerő okosság, vagy színezés. Tudod mire gondolok Cappa?)

Ha a Beállítások->Megjelenítés->Jelenetekre kattintok, azonnal leáll A(z) Indító alkalmazás... (máskor meg a com.android.launcher ugyanerre kattintva) De a google naptár megy, ellenben a gyári romon.

A gyári launcherben lehetett állítani az ikonok számát oldalanként, és a sorrendet is, itt ez nincs. majd keresek olyat, ami tudja. A Zeam az, amit annyira megszerettem az évek alatt, kicsi puritán, minden felesleges animáció kikapcsolható, hogy a vas ne izzadjon. (persze ez a penge esetében érthető is volt, itt erősen kérdéses, hogy indokolt-e a dolog ;] )

Ami a gyári felületben tetszett, hogy az értesítési sávon 5 fül volt, egy az energiamenedzsment részére, ahol a procit vissza lehetett venni 800-1000-1200 lépésekben, szerintem akár jó hatással is lehet az a készenlétre. (mondom ezt úgy, hogy szokásom szerint az usb-re kötöm szegényt, ha nem kér enni, akkoris)

Ne értsd félre, nem arról van szó, hogy rossz lenne bármi is, mert nem rossz, a magyarsága értelemszerűen leveri a gyárit, majd ha a forrásunkból készül riliz, na arra leszek nagyon kíváncsi. De ez most marad...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#355) vegyszer


vegyszer
addikt

Új tok, valahol félúton a szilikon, és a nilkin között, akár rózsaszínben is...
Ebay 3,5$ cakkli pakkli

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#356) fape válasza vegyszer (#355) üzenetére


fape
senior tag

Sztem én ilyet kaptam ajándékba a telóhoz.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#357) vegyszer válasza vegyszer (#354) üzenetére


vegyszer
addikt

Meglett a szám kijelzés operáció. A tárcsázóban az operációs menüben van.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#358) Csygusz válasza vegyszer (#355) üzenetére


Csygusz
tag

Ez annyira olcsó, hogy ebből veszek egy fehéret :) Törni zúzni első osztályú, úgyis csak hétvégén fogom használni a telefonon :D

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#359) DJGABI


DJGABI
addikt

Az lehet, hogy az A820ban "csak" az M-es proci van? Ebben a tesztben is ezen filozofál az emberke: [link] azt írja a Star S5-től elmarad benchmark-ban. Mondjuk kb lényegtelen, mert a játékokkal így is-úgy is bőven boldogul...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#360) osztraksajt válasza DJGABI (#359) üzenetére


osztraksajt
őstag

Mondjuk az lehet magyarázat hogy mért pont a kamera a legmacerásabb pontja telefonnak rom szempontjából. Meg hogy arányaiban a négymagosok között mért tud a márka ellenére ennyire olcsó lenni.

Nem mintha bármi hátrányát érezném a dolognak, nekem maximálisan elegendő tudásra a telefon.

(#361) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Komolyan gondolkozom hogy átállok a virágkötészetre inkább, mert még az a kevéske hajam is kihullik. ;]

Az este jbaton átgyűrtem a needromon található rom 2.1 és 2.2 verzióját is. Az eredeti rom CWM-ből felmegy hibátlanaul. A jbart-al készített bootloop-ot okoz első induláskor. Próbáltam az 5.8-as régi jbartot meg az új 6.9-es is mindkét romon, minden esetben sikertelen volt a telepítés.

Persze a v2.2-ben lévő csonkolt asop alapú magyart bele tudták tenni, a normálisat én nem. Belinkeltem a fejlesztőnek, hátha a következőbe kicserélné.

Esetleg valami ötlet valakinek mi lehet a gond? :F

(#362) looser


looser
addikt

Srácok, nagyon szégyenlem, de nem tudom hol lehet beállítani ezen a rendszeren a 160 karakteres (csökkentett) sms korlátot. Átnéztem mindent háromszor, de nem találom. ICS-nél (Xperia Mini) magánál az sms beállításoknál kellett. Itt ilyesmi nincs, a Nyelv és bevitel-nél sem találtam hasonlót. Van ötletetek?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#363) vegyszer válasza looser (#362) üzenetére


vegyszer
addikt

Van. Handcent SMS küldő. Ingyenes, magyarul is tud, az ékezetes karaktereket küldés előtt eliminálja. :)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#364) cappa72


cappa72
nagyúr

Viszont itt is csak négy szín van a SIM-ek színezésére. (V970-ben volt valami szolgáltatófelismerő okosság, vagy színezés. Tudod mire gondolok Cappa?)
Sajna azt már nem hiszem, hogy át tudnám dolgozni malisonX szkriptjéből… Meg ugye azt még ki is kellene próbálni. Azt meg készülék nélkül ugye..

Ha a Beállítások->Megjelenítés->Jelenetekre kattintok, azonnal leáll A(z) Indító alkalmazás... (máskor meg a com.android.launcher ugyanerre kattintva) De a google naptár megy, ellenben a gyári romon.

A gyári launcherben lehetett állítani az ikonok számát oldalanként, és a sorrendet is, itt ez nincs. majd keresek olyat, ami tudja. A Zeam az, amit annyira megszerettem az évek alatt, kicsi puritán, minden felesleges animáció kikapcsolható, hogy a vas ne i
zzadjon. (persze ez a penge esetében érthető is volt, itt erősen kérdéses, hogy indokolt-e a dolog )
Hát a gyári launcher az nem a leginkább testre szabható, én is mást használok (lehet, hogy Zeam-mal kellett volna eleve kiadni? ;) )
Én megpróbáltam alulskálázni a v970-et, de elég akadozós lett tőle; ennek a processzornak

Ami a gyári felületben tetszett, hogy az értesítési sávon 5 fül volt, egy az energiamenedzsment részére, ahol a procit vissza lehetett venni 800-1000-1200 lépésekben, szerintem akár jó hatással is lehet az a készenlétre. (mondom ezt úgy, hogy szokásom szerint az usb-re kötöm szegényt, ha nem kér enni, akkor is)
Igen, a Lenovo rom nagyon sok hasznos dolgot tartalmaz, szerintem ha a magyarítás készen lesz, akkor – értelem szerűen – job lesz, mint a sufnitunning-os 4.0-v4 ROM, ami hát úgy néz ki azért bug-zik itt-ott.

majd ha a forrásunkból készül riliz, na arra leszek nagyon kíváncsi.
Na arra én is, de nagyon!
Kérdés még ebben az, hogy a folyamatos frissítéseket hogyan lehet majd lekezelni.
Mert ha a kernelcserén kívül más egyebet nem tartalmaznak a frissítések, akkor egyszerűen a boot.img cseréjével megtartható a régi – immárom teljesen magyarított – rendszer. De ha mindenféle lib-ek cseréje/frissítése is történik, akkor más lehet a helyzet.

Nekem sajnos eddig tartott az erőm (meg a készülék), további dolgora már nem tudok vállalkozni.

@(#343) osztraksajt
1. flasheljem a teljes romot
2. ha a cappa féle recovery és a v4 mókolt rom van rajta arra is elég csak a módosított system.img-t ráflashelni?

Szerintem először tényleg ments CWM-mel.
Utána pedig csak a boot.img-t és a system.img-t flash-eld, azok összetartozóak. (kernel és rendszer)
A „DA DL checksum...”-ot mindenképpen jelöld be.

Ha flash után a telefon blokkolja saját magát indulás után, akkor úgy jártál, ahogyan én is többször (amikor csak önnálló fájlokat próbáltam meg beküldeni neki), de nem kell aggódni, mert az orosz oldalról letöltött gyári rom-nak nevezett 130-as rom cakkumpakk feltehető a preloader-rel együtt. Kipróbáltam, és valóban szépen visszarakja a kétnyelvű rom-ot (EN-CN).
Szóval nem veszélytelem művelet, de menthető.
A másik ötletem, hogy a már említett orosz 130-as rom-ot lemented egy könyvtárba, a system.img-t és a recovery.img-t pedig kicseréled a lefordított verzióra, és firmware-upgrade-del teszed fel. Ez még veszélyesebb, mint az előző, mert csak ötlet és nem tudom már letesztelni.

--- más ---

Sajnos van olyan ember, akinek a 4.0-v4-es rom angol változata (4.1-v1) installálás után nem indul. Ami azért fura, mert nekem meg működik... szóval egyre bonyolódik a dolog.

Mivel egyre kevesebb időm van bármire is (sem IT-s, sem fejlesztő nem vagyok), azt hiszem, hogy családom érdekében fel kell függesztenem eme tevékenységemet.
De ha valaki tovább tuná vinni, akkor a többieknek tenne jót vele :K
Én úgy érzem túlságosan kapkodtam...

Pedig még volna néhány ötletem, különösen az átparticionálást illetően, ami ugye eddig kudarcos kísérteletek tudhat magáénak (blokkolt boot, magyarul féltéglásított kísérleteket).

És igen, hiányérzetem van a telefont illetően... :O

Meg némi tudást is fel kéne szednem a további mókoláshoz. (meg még egy kis angol nyelvlecke sem ártana)
(Különösen, mert a github-ra feltettek mtk-s kernelforrást!)

Bocs, ha hosszú voltam és csapongó... (még tegnap este kezdtem el írni)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#365) looser válasza vegyszer (#363) üzenetére


looser
addikt

(#363) vegyszer: de én ha azt szeretném, hogy ami át tud menni, az átmenjen (pld. ö, ü, è, à), azt ne borotválja le :-) Mert tapasztalataim szerint ezek szépen átmennek. Amíg nincs minden ismerősnél Viber, addig marad az sms :-)

(#364) cappa72: én nem tudom, az 1-2 említettem kívül még mi baja lehet, de számomra tökéletes a szoftvr. Minden megy, elképesztően gyorsan. Nagy köszönet érte!

Apropó, ez csak most jutott eszembe, be van állítva, hogy sd kártyára telepítsen (Tárhely\Alapértelmezett írás-lemez), ennek ellenére a belső tárhelyre (669 MB) megy, ami még nem gond, mivel át lehet pakolni, de csak a telefon memóriára (2,18 GB). Sd kártyára mintha nem lehetne installálni. Tudom, Link2sd-vel pld. meg lehetne oldani, de szerintetek van erre lehetőség alapból?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#366) osztraksajt válasza looser (#365) üzenetére


osztraksajt
őstag

Blog:
Átparticionálás rovat.

(#367) looser válasza osztraksajt (#366) üzenetére


looser
addikt

Oké, köszi, jó lesz így is :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#368) vegyszer válasza osztraksajt (#366) üzenetére


vegyszer
addikt

Szervusz!

Meg sikerült oldani az átpartícionálást?
Vagy, mint jövőbeli megoldást említetted?

A Handcent csak a "drága" karaktereket veszi ki.
Áőíű de lesz helyette a másik irányba döntött, ahol van olyan párja.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#369) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Kezd egész jó beállni az akkuidőm, reggel vettem le töltőröl és most 75%. Pedig beszélek rajta elég sokat, 4 gmailt szinkronizál, meg volt félóra netezés is. Csak jó ez SOC. :DD

(#370) vegyszer válasza osztraksajt (#369) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem is ma volt ár első igazi nap élesben. 15 perc videó, egy óra net ugyanennyi beszélgetés, két sim, stb. És 62% a beléd már ilyenkor 30% alatt volt. ;-)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#371) osztraksajt válasza cappa72 (#364) üzenetére


osztraksajt
őstag

Természetesen ez a te döntésed. Én személy szerint maximálisan megértelek, hogy a családot veszed előre. :R

De mindenesetre én az eddigi munkádat is nagyon köszönöm, igazán sokat segítettél, nélküled sehol nem tartanánk, pár hét alatt hitetlen sokat tettél le itt az asztalra a custom rommal és CWM-mel.

Remélem azért még vissza-visszanézel. ;)

(#372) hungobungo


hungobungo
aktív tag

Nézzétek meg ezt, jókat olvastam róla, Aroma Installer, talán segíthet a telepítésben/tesztelésben:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1461712

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#373) cappa72 válasza osztraksajt (#371) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát persze, hogy visszanézek :) meg bírom-e telefon-variálás nélkül...

Főleg a Lenovo ROM magyarításának végeredménye érdekel! Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a munkátok mennyire lesz gyümölcsöző!

@#372 hungobungo
Nagyon jó eszköz.
Igaz, néha fagyogat, de végre szabadon választható telepítési opciókat lehet belerakni.
"Interaktív" telepítési módot kínál, könnyen kezelhető felülettel - touch screen.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#374) Csygusz válasza osztraksajt (#371) üzenetére


Csygusz
tag

Nekem 2 napos az akksim 1 sim, egész nap megy a net hol 2g hol 3g wifi állandóan bekapcsolva, netezgetek, viber, telefonálgatok (igaz keveset), én az akksi idővel abszolút meg vagyok elégedve. Reggel vettem le töltőről, de szerintem még bőven 60% felett vagyok. Szóval a holnapi napot ugyanígy telibe kibírja :)
Imádom :D

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#375) cappa72


cappa72
nagyúr

Közben meglett a gyári recovery egyik fórumtársunk telefonjáról.
Mivel még nem beszéltem vele erről (privátban beszéltünk), nevét egyenlőre nem hozom nyílvánosságra, de köszönet neki.
[link]
Azonban a fura még mindig az, hogy az ebben lévő partíció-hivatkozások nem egyeznek meg a dumchar_info fájlban lévő partíció-elhelyezkedésekkel...
Eh...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#376) osztraksajt válasza cappa72 (#373) üzenetére


osztraksajt
őstag

Az a baj sajnos mint ahogy írtam is, hogy folyamatosan bootloopba kerül ha jbarttal belerakom a fordítást. :W De majd próbálkozom. Igaz a kutya is abba döglött bele. :DDD

(#377) vitaliti


vitaliti
csendes tag

Én is megrendeltem a telómat :) az etotalktól :) már várom nagyon hogy megjöjjön xD
kiváncsi vagyok már rá nagyon :) remélem nem kapják el a vámon :)

(#378) DJGABI válasza vitaliti (#377) üzenetére


DJGABI
addikt

mennyi lett a végösszeg? asszem ők azok akik szeretnek a postával, paypal fee-vel trükközni, nem?

picit bánom már hogy ante-ról rendeltem, ohne gari, bár 7 nap alatt ha nagy baja van, akkor az talán előjön... :U

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#379) vitaliti válasza DJGABI (#378) üzenetére


vitaliti
csendes tag

2 telót is rendeltem egyiket egyik ismimnek nki zte v967s-t nekem meg a lenovot
itt rootolva jön meg google appsal postával neki kellet hozzá
a zte-ehez + hátlap meg pár apróság :) de összesen 404 dolcsi volt
és giftként küldik :) a teló 155 dodo volt a másik 193 ehhez jött a posta meg a tracking :)
így lett 404 dodo :)

(#380) osztraksajt válasza vitaliti (#379) üzenetére


osztraksajt
őstag

Milyen postával?

(#381) vegyszer válasza vitaliti (#379) üzenetére


vegyszer
addikt

És egyben küldték el? Az még nagyobb rizikó...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#382) osztraksajt válasza DJGABI (#378) üzenetére


osztraksajt
őstag

Ezt valamelyik vadbarom kitalálta a másik fórumban hogy antlifeon 7 nap a garancia. Holott annyi, hogyha 7 napon belül kiderül a hibája akkor még ráadásul ők állják a csere oda vissza költségét, hét napon túl meg te. De a többi shopban ez a nulladik naptól így van, szóval ez még korrektebb is.

www.antelife.com/warranty-return

Meg az általános részben le van írva hogy "A honlapon szereplő dolgokért semmilyen garanciát nem vállal" mint ahogy a magyar honlapok glosszában is benne szokott lenni, ezt valami angoltudós lefordította úgy hogy a termékekre sincs garancia, és a sok birka meg elfogadta tényként. De ez amúgy is magyar sajátosság hogy amit mond valaki valamit akkor az biztos úgy van és körbehordozzuk mint a véres kardot, ahelyett hogy még le is írod itt utánanéznél abban az 1 percben. Ott van a lap alján hogy 180 nap a garancia.

(#383) DJGABI válasza osztraksajt (#382) üzenetére


DJGABI
addikt

Én úgy vettem ki hogy 7 nap után a szállításon kívül már a javítás költségét is te állod (így persze én is vállalnék 180 nap garit...) Hogy másik webshopnál hogy van ez, azt nem tudom.

Meg egyébként ez se túl biztató [link]

Na mindegy, nem aggódok ilyeneken, remélem minden rendben lesz, meg ha nagy baja van akkor az tényleg 5 perc alatt kiderül

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#384) osztraksajt válasza DJGABI (#383) üzenetére


osztraksajt
őstag

Az arra vonatkozik szerintem ami nem tartozik a garanciális javítás alá, törések stb. Amivel ha itthon visszaviszed az is lehet fizetős javítás.

Ez szinte minden webshopnál így van, én jártam hasonlóan Magyarországon is, amyg fizetsz addig minden van, utána meg telibesz*rnak... :W A kínaiak meg ilyenek ezt bele kell kalkulálni, ennyi rizikót vállalunk a jóval olcsóbb ár fejében.

Én ezért is pártolom a lenovo-t mégha specifikációiban gyengébb is mint pl az amoi és tásai mert tudom hogy képesek minőséget is letenni az asztalra. A gyártáskultúra és minőségellenőrzés is fejlettebb szerintem mint az átlag kínai dzsunka gyártóknál és ezáltal kisebb lehet az esélye a hibás daraboknak is.

(#385) BaginZe válasza osztraksajt (#384) üzenetére


BaginZe
tag

Ugyanezért vettem én is....

(#386) vitaliti válasza vegyszer (#381) üzenetére


vitaliti
csendes tag

passz :( nem tudom mert eléggé borsos árat számoltak szal nem hiszem mert egy teló 34 dodó 2-öt 54-ért eléggé gáz lenne ha egybe küldenék ennyiért ...

(#387) cappa72


cappa72
nagyúr

Höhö... valami sikeredet!!!! :)
Átparticionálás!!!!

Még bonyolult a dolog, amolyan béta fázisú, de dolgozom rajta, hogy bárki meg tudja csinálni.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#388) DJGABI válasza cappa72 (#387) üzenetére


DJGABI
addikt

Pont most találtam ruszkiknál én is :D [link] [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#389) vegyszer válasza cappa72 (#387) üzenetére


vegyszer
addikt

Erre azért én is nagyon kíváncsi vagyok!

A bonyolultságát mi adja? Nem a klasszikus úton halad?

Bevallom, a tegnapi este elkövetett dupla féltéglásítás a cwm recovery helyreállítás után ez zene füleimnek.

Nem lehet, hogy a probléma abban rejtőzik, hogy a memória kiosztásra valami furcsa lett. Hisz a boot után olyat látnom, amit az előző rom rakott fel, nem lenne szabad. Azaz a recovery nem oda ír, mint ahonnan olvas. :W

Ha közepesen bonyolult leírás van, szívesen tesztelem ;]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#390) BaginZe


BaginZe
tag

A biztonság kedvéért leírom, hogy jól gondolom-e :)

Az update-t úgy tudom felrakni a kínai recoveryre:

- spflashtool, scatter, dumchar letölt, egy helyre rak
- spfalshtool-lal felrakom a 6.0.1.2 by cappa cwm-t
- abból telepítem az update.zip-et

(#391) BaginZe válasza BaginZe (#390) üzenetére


BaginZe
tag

version2: Cappa féle img másolása sd kártyára, mobileuncletoolsban recovery update

Melyik a helyes megoldás? :)

(#392) osztraksajt válasza BaginZe (#391) üzenetére


osztraksajt
őstag

Ha rootokt a teló a ver2 a bolondbiztosabb. :K

(#393) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Még mindig nem jutok dűlőre a GPS-sel. Az MTK Uncle Tools-ban megtaláltam az EPO-t, be is nyomtam, de továbbra is lassan talál jelet. Az A-GPS-t csak a Google Maps tudja használni, se egy Facebook, se egy Foursquare, se egy ATM kereső, semmi. Rendszerint ezekben az appokban GPS jel híján azt mutatja Kínában vagyok. Ha van GPS jel, általában azt sem használják, vagy elég furcsán. Pl. az Endomondo nagyon szépen lekövette a térképen merre jártam, de az adatok nem stimmeltek: 220km/h átlagsebesség mellett tekertem többszáz km-t.

Van már valami okosság? Vagy esetleg másik ROM megoldaná? Felrakta már valaki ezt az csupa kínai betűs gyári frissítést?

(#394) osztraksajt válasza krisi047 (#393) üzenetére


osztraksajt
őstag

A sebességadatok stb nem kimondottan az A820 hibája hanem a chipseté. Itt volt róla szó. Helyesebben nem is a chipseté, hanem a programoké hogy bizonyos szinten megkerülik a rendszert és a közvetlen a GPS modult olvassák, de mivel más protokollt használ mint az eddigiek falsok a kiértékelt adatok.

[ Szerkesztve ]

(#395) vegyszer


vegyszer
addikt

Szia!

Az eredeti tyúklábas recovery is tud zippet telepíteni. Amit Cappa készített CWM update zip onnan is üzembiztosan felrakható (szerintem bátran bizhatunk benne).
Bár én a mobil alkalmazás segítségével raktam fel.

A mikentje itt, feljebb által le is van írva.

Cappa, ha kell, szívesen tesztelem a memória partíció méret változtatási folyamatot ;]

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#396) vegyszer válasza osztraksajt (#6) üzenetére


vegyszer
addikt

Team Win Recovery Project (TWRP) v2.4.4.0
for Lenovo IdeaPhone A820

Download: From forum , Mirror 1
Size: 10.3 MB (10,877,141 bytes).
MD5: 7f1655e6509f41920c6469ac8be9aed0
File name: recovery _TWRP_2.4.4.0_ boot _LenovoA820_ S135. Zip
Ingredients: TWRP-recovery, boot with rootshell, preloader (do not need to flash!), Scatter-file.

We are grateful to javum for finalizing a recovery platform.
All who will repackage this recovery for other phones quote the source!

CAUTION: If the firmware MUST have a check-box DA DL ALL With Check Sum, otherwise after the firmware will get a "brick." Use Flash Tool Version 3.1304

Ezt próbálta valaki?

A visszaállítás ugyanúgy félrevisz?
ezt mobilról a Mobileuncle MTK Tools segedelmével fel lehet rakni? nem okoz gondot?
vagy csak flashelve szabad?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#397) osztraksajt válasza vegyszer (#396) üzenetére


osztraksajt
őstag

A hatodik hozzászólásban belinkeltem már. ;)

Elvileg természetesen felmegy a Mobileuncletools-al is mint a cwm, de a pont a napokban járta meg egy TWRP builddel az dula simes topikban egy srác, asszem egy N828-a ami ehhez a telóhoz nagyon hasonló. Szóval ha flashtoollal jóban vagy rápróbálhatsz, de nem teljesen rizikómentes. Mivel nekem napi szinten kell melóra a telefon ilyeneket én sajnos elsőre nem merek bevállalni.

Ha screenshotot lenyitod a ruszki oldalon felettébb érdekes lehetőségek láthatóak benne, szóval nekem is tetszik.

(#398) fape válasza osztraksajt (#397) üzenetére


fape
senior tag

Én személy szerint nem szeretem. Tele van felesleges extrákkal: touch felület, időkiírás. Arról nem is beszélve, hogy a defy+-szal jól megszívtam egy wipe-nál. Törölte a partíciókat, de nem tudta létrehozni után őket... Azóta én csak az "rm -rf" opciót bekapcsolva törlök TWRP-ben. Sztem több törődés kíván mint egy cwm.

Na de, hogy ne kevésbé legyen off. Csináltam képet az factory módról
Vajon mi lehet a szöveg?

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#399) krisi047 válasza osztraksajt (#394) üzenetére


krisi047
aktív tag

Értem, köszönöm a gyors választ. Elképzelhető, hogy lehet ezzel kezdeni valamit, vagy ne is reménykedjek?

(#400) osztraksajt válasza fape (#398) üzenetére


osztraksajt
őstag

Megkérdezek egy kínai partnert, hátha okosabbak leszünk.

(#399) krisi047

Az endomondo fórumán azt írták hogy nem marginális és nem foglalkoznak egyenlőre a dologgal hogy átírják a programot. Gondolom attól is függ mekkora lesz a közfelháborodás, vagy mennyire rohamosan terjed ez a GPS chipset, vagy éppen nyitnak-e a kínai piac felé. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.