Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) cappa72


cappa72
nagyúr

Kaptam külföldi kollégától egy [TWRP] recovery-t.
Abban is a dumchar_info fájlban lévő partíciócsatolások vannak.

Akkor a gyári most hogy is van???

---
Lehet, hogy a gyári csak a gyári rom-hoz jó?
Említettem már, hogy a gyári rom-ban lévő “factory reset” működik a gyári és tyúklábas recovery-vel, amiben a furcsa partíciókiosztások vannak, a módosítottal meg nem.
Viszont a módosított rom meg a módosított recovery-vel csinálja jól a factory reset-et CWM-ből…

Susmus van itt kérem szépen.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#552) vegyszer


vegyszer
addikt

MTK6589 Lenovo A820 (Mulit-Language Version)
Lenovo A820_S138_130419(14.05.2013 by linerty)

Tmallbox 150$!

Most ott eme rummal adják.
Ezt próbálta már esetleg valaki?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#553) cappa72 válasza vegyszer (#552) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hűha...
Ebben már benne lehet vajh' a teljes magyarítás?
Azért az ár... az igen jó... Hol van már a 199$-os ár...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#554) vegyszer válasza cappa72 (#553) üzenetére


vegyszer
addikt

Én 150,99. $ért vettem. Az én szívem könnyebb. ;]
Jó lehetne, ha benne lenne...

Monnd, biztos nem cseréled le a ZTE V970-re? Szinte árában lennél :)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#555) osztraksajt válasza cappa72 (#553) üzenetére


osztraksajt
őstag

Nem, ebben csak egy asop fordítás van, én már próbáltam. :(

(#556) cappa72 válasza osztraksajt (#555) üzenetére


cappa72
nagyúr

Türelem, fordítás-integráció terem. :)
Várom munkátok gyümölcsét.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#557) osztraksajt válasza cappa72 (#556) üzenetére


osztraksajt
őstag

Gondolhatod hogy mi mennyire. :D

(#558) vegyszer válasza osztraksajt (#557) üzenetére


vegyszer
addikt

Azt ki fogja elkövetni? Merre megy majd ki?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#559) osztraksajt válasza vegyszer (#558) üzenetére


osztraksajt
őstag

A blogban a fordítási projekt címszó alatt elolvashatod. Tessék követni a blogot is, jó dolgokat pakol bele Cappa folyamatosan, és szépen összerázza a fórumban megjelenő fontos infókat. ;)

Itt követheted nagyjából a dolgokat, bár az orosz-angol translate messze van a tökéletestől.

[ Szerkesztve ]

(#560) Dexxter182


Dexxter182
tag

Sziasztok, nagyon tetszik a telefon, nem szeretném Vaterás neppertől venni, mit javasoltok honnan vegyem (külföldi oldal) ti hol rendeltétek?
Köszi!
(esetleg a telefonnal kapcsolatos negatívumokat, ha megtudjátok osztani :) )

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#561) vegyszer válasza Dexxter182 (#560) üzenetére


vegyszer
addikt

Jelenleg a 8 hozzászólással ezelőtt linkelt Tmallbox oldalon (150$+3$)1,04=159,12$ a legalacsonyabb általam ismert ajánlat.

Legnagyobb negatívuma számomra:
-nincs értesítési led. A ZTE Blade esetében 2 év alatt nagyon hozzám nőtt
-(nem termék, hanem csipszet specifikus hiba, de hiba) Az MTK6589 procis gépek valamiért nem szeretik, hogy a GPS-t használó alkalmazások közvetlen akarják elérni a modult. pl Gmaps tökéletes, de az Endomondo sport tracker azt mondja, 20-50Km/h sebességgel gyaloglok... :W

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#562) DJGABI válasza Dexxter182 (#560) üzenetére


DJGABI
addikt

Fentebb írták, van 150 dollárért [link] ami baromi jó ár. Hogy erre jön-e valami azt nem tudom, a másik topicban a kereső tuti kidobja [link]

Nagy hibája sztem nincs a telónak, ruszki fórumon pár embernek (2) az elfordulás érzékelő asszem meghalt, de újra flashelés után életre kelt. Voltak még ezek a(z úgy tűnik minden MTK6589-re jellemző) bugok, antutu pontok megfeleződése [link], meg a GPS [link] de ezek kb ha bármilyen kínait vennél előjönnének.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#563) Dexxter182 válasza vegyszer (#561) üzenetére


Dexxter182
tag

Köszi, és Google alkalmazások vannak rajta? :) (play)

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#564) vegyszer válasza Dexxter182 (#563) üzenetére


vegyszer
addikt

nekem minindealos jött, alapból rootolt, kínaszoftmentesített készülék jött.
volt playstore rajta, de pl a gmailt, meg a naptárat nekem kellett telepíteni, (sajna a gyári naptár kínais, míg a letöltött nem működött, emiatt váltottam a cappa féle v4-re)

@Cappa a TWP recoveryt próbáltad (az ismerős telefonján?)
elvileg a mobilról felrakható ez is? ugye, nem kell flashelni?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#565) cappa72 válasza Dexxter182 (#563) üzenetére


cappa72
nagyúr

Kattints rá vegyszer kolléga linkjére, és ott láthatod, hogy "Other feature: ..., Play Store, ... "
Tehát van.
Viszont a gyári rommal a google calendar lehet, hogy le fog állni. Ennél a módosított romnál még nem tudni, valakinek majd fel kell tenni, hogy tesztelje.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#566) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Éppen szenvedek a fordítással, pont a "settigs"-et kihagytam amiben egy szolid párszáz sor fordítatlan maradt. :W De ha minden jól megy ma este már tényleg lesz egy nyelvtanilag is ellenőrzött fordítás. Majd a repót is közzéteszem este, hátha valaki több sikerrel jár a JBART-al mint én.

Azért így fordítás közben érdekes dolgokat lel az ember. Nem gyenge ökoszisztéma épült ki a lenovo köré Kínában, gyakorlatilag mnden google app-nak megvan a kínai megfelelője. Azon kívül nem tudom általános-e, de a telefonban elég komoly hardver monitorozás megy, kiszól ha a töltő túl nagy feszt ad, ha túl sokáig töltőn van, ha az akksi túlfeszt ad a telefon felé stb. Érzékeli a közelítésszenzorral ha zsebben vagy táskában van és emeli a csengőhangerőt, de ha a giro+közelítésszenzor észreveszi hogy elővetted akkor meg lecsökkenti a csörgéshangerőt. Valahol olvastam már de szerintem nem általános.

(#567) BaginZe


BaginZe
tag

Megkérdeztem a needrom-on az egyik rom gyártóját, hogy hogyan sikerült angollá tennie a kínai csengőhangokat és ezt a választ kaptam. Talán itt valaki segít megérteni, hogy hogyan is kell ezt értelmezni...

" Load the files in a playlist with some music player (I personally use foobar).

In my case filenames were written in English, so I did a batch job to copy filenames to ID3 tags of the files, then edit some of them if needed."

A foobar az egy pc-s program (én legalábbis csak oda találtam). A pc viszont nem olvassa be a system könyvtárakat (vagy én vagyok béna?). Akkor mégis hogyan kellene nekem a csengőhangokat listába töltenem?

Köszi előre is.

(#568) Crouger


Crouger
csendes tag

Sziasztok, en innen rendeltem, DHL-el, Etotalk MOD ROM-mal. Meg uton van, csak kivancsi lennek, van-e barkinek tapasztalata az Etotalk-os ROM-ot illetoen.
Koszi & keep up the good work! :)

(#569) vegyszer válasza Crouger (#568) üzenetére


vegyszer
addikt

Legjobb tudomásom szerint eddig ide nem keveredett ilyen. (A konkurencia jellemzően olcsóbb szokott lenni, és a többség türelmes, mert aki a DHL-t választja többet fizet a szállításért, de a vámosok könnyebben róják ki rá az ÁFÁT is. Remélem megúszod)

(Szerintem mindenképpen egy alapos IMEI, rom, és recovery mentéssel kell kezdened az esetleges gari érvényesítéséhez. Ebben Cappa kolléga pár jó cikket is írt, ami hasznodra lesz)

Kíváncsian várjuk, hogy megjöjjön, üdv a klubban!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#570) Crouger válasza vegyszer (#569) üzenetére


Crouger
csendes tag

Koszi!
Igen, en reszben azert is rendeltem innen, mert szuksegem volt a gyors szallitasra, es igy meg ezzel egyutt sem volt olyan veszes az ar. Az AFA miatt viszont en is parazok, kivancsi leszek mi lesz, bar Etotalk-on volt egy olyan plusz szolgaltatas (ertsd +$1.99), hogy 'Send as Gift', udvozlokartyaval meg minden :D , nemtom ez mennyit fog szamitani.

(#571) cappa72 válasza Crouger (#568) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az Etotalk-os rom általában root-olt, ugyanakkor nem tűri azt, hogy másfajta recovery-t tegyél rá. Persze ezt csak ők gondolják így, könnyen lehet ezen segíteni.
Általában olyan rom-mal érkezik, ahol a magyar nyelvet beállítják a telefonon, de csak azok az alkalmazások lesznek tőle magyarok, amelyekben a nyelvi fájlok benne vannak.

Más egyéb extra úgy tudom nincs benne.

Ha megérkezik, akkor mindenképpen ments, főleg azt az állapotot, ahogyan a készüléket megkaptad.
Ha root-olt, akkor először az MTKDroidTools-os mentést javaslom (2.4.4 vagy 2.4.5 verzióval), utána pedig a CWM recovery-vel készült mentést.

Ezek után célszerű feltenni (root-olt készülék esetén) a MobileUncleTools-t (google play store-ból), onnan is lehet imei számotkat menteni (merthogy ennek a telefonnak kettő van)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#572) DJGABI válasza BaginZe (#567) üzenetére


DJGABI
addikt

Root Explorerrel (vagy vmi alkalmas fájlkezelővel) telefonon kimásolod SD-re, onnan már tudod kezelni géppel... De egyesével átírogatni? szórakozni itt batch-eléssel? Akkor már inkább kapd ki őket a linerty romból, aztán visszamásolni a telefonra, a megfelelő könyvtárba (system/media/audio)

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#573) Dexxter182 válasza Crouger (#570) üzenetére


Dexxter182
tag

Szia, mennyi volt a postaköltség DHL-el? Mennyi lett a végleges költség, mennyi idő alatt jön meg? Köszi! (én is most keresgetem honnan rendeljek) :)

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#574) Crouger válasza Dexxter182 (#573) üzenetére


Crouger
csendes tag

$34 volt a DHL.
Amikor en rendeltem (hetfon), akkor meg $149.99 volt a telefon, azota meg lejebb ment, erre jott ra a send as gift +$1.99 illetve az Etotalk MOD ROM +$4.99. Igy osszesen en $190.97-t fizettem, durvan 45k HUF. Nem mondom, hogy ez a legjobb bolt, es ha nem lett volna surgos, akkor valszeg en sem innen rendelek, de nekem jo volt igy, bar mint fentebb irtam, azert az AFA meg para.

(#575) Crouger válasza cappa72 (#571) üzenetére


Crouger
csendes tag

Koszi szepen, mindenkeppen megcsinalom ezeket, amint megjott a telo!

(#576) Crouger válasza Crouger (#574) üzenetére


Crouger
csendes tag

Ja amugy a DHL-re 3-7 munkanap van megadva, hogy tenylegesen mennyi lesz, azt megmondom, amint megjott a csomag :)

(#577) vegyszer


vegyszer
addikt

Cappa:

Megint sikerült fogni egy érdekes jelenséget. Azt nem mondom, hogy bug, de valami valamivel akad...
A swich pro widgetet használom évek óta megelégedéssel.
Viszont most jelentkezett egy furcsaság:
Szeretem a kijelzőt mintával védeni, ha úton vagyok, hogy ne kotorásszanak benne, otthon meg szeretem ezt kikapcsolni, mert egy nap 100x beírni kicsit unalmas.

A widgetben van egy kapcsoló, ez Blade esetén tette is a dolgát. Kapcsolni itt is kapcsol, csak nem mindég értem, miért felejti el a kapcsolás eredményét.
(de a jobbik dolog, hogy inkább akkor is lezár, mikor nem kellene neki)
Pl email, SMS jön, csipog, bekapcsolom, nem kér kódot. Lehúzom az értesítési sávot, látom mi jött. ha rákattintok, kéri a kódot. :W :W :W

Ez szisztematikusan mindég előjön a v4-en, a gyári 2 napot élt meg, akkor is felfigyeltem rá.

Egyszerűen nem tudok rájönni, a widget a hibás, vagy valami más...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#578) vegyszer válasza Crouger (#576) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha nem jön meg holnap, akkor kedden lehet nálad leghamarabb, az meg már a SG posta fele ideje. ÉS annál már csak rosszabb lehet a helyzeted. (Főleg, ha kiemelik, sajnos a héten 2-3 ember is jelezte ezt a megfelelő topican. Ha a DHL jelentkezik előre, inkább nem küld el nekik a fizetési adatokat, nehogy a két szám ne stimmeljen, és a nagyobb után kelljen fizetned. (Mert inkább adózol önként 20$ után, mint muszájból 200$ után. Nemdebár?)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#579) Crouger válasza vegyszer (#578) üzenetére


Crouger
csendes tag

Koszi a tippet. Igazabol a DHL-es ora csak szerda ota ketyeg, mert Etotalk-nak 2 napig tartott a rendeles feldolgozasa (mondjuk ezt le is irtak). Ha jovoheten valamikor kezhez kapnam, az teljesen jo lenne.

(#580) vitaliti


vitaliti
csendes tag

nekem is már szólt a dhl hogy vámolnom kell :(

(#581) BaginZe válasza DJGABI (#572) üzenetére


BaginZe
tag

Vannak még számomra rejtélyes dolgok, például, hogy korábban miért nem ment nekem a copy-paste a root explorerrel? :)

Köszi, így már egyértelmű volt.

(#582) fape válasza DJGABI (#562) üzenetére


fape
senior tag

Alig, hogy olvastam giro szenzoros bugot elő is jött nálam :Y A kamera app fejjel lefelé "beragadt" fotózás közben. Utána nem ment a forgatás. Sajna a restart se segített. Visszaraktam a hétfői mentésem azóta megint jó. (koppkopp)

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#583) Menyu_S6 válasza fape (#582) üzenetére


Menyu_S6
tag

Akksi ki es be es mukodik..

(#584) DJGABI válasza fape (#582) üzenetére


DJGABI
addikt

na ez viszont para, utolsó napokban az atab5 is pont ezeket a tüneteket produkálta... lehet ez is vmi MTK finomság. annyira nem örülök neki.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#585) fape válasza osztraksajt (#555) üzenetére


fape
senior tag

Mennyire használható a (Linerty féle, ruszki módosított gyári) rom?
Ennél is előjön a töltés animáció szétcsúszása kikapcsolt állapotban?

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#586) osztraksajt válasza fape (#585) üzenetére


osztraksajt
őstag

Én a needromos 12-est tettem fel ami a linerty romjára épül, nem közvetlenül azt, de már régen nem az van fenn, és megmondom őszintén eszemben sem volt ez a töltőanimáció dolog.

(#587) vegyszer


vegyszer
addikt

Egy kérdés:

A sorozatszám a szoftverben nektek mit mutat?
(nekem 0123456789ABCDEF, amin nem jó ómen, de az IMEI jó)

Valahogy elveszett...
Esetleg lenne öteleted Cappa, honnan lehetne visszaírni? Vagy a gyári romban benne-kell, hogy a mentéssel legyen. Nem?

Ezt is lehet szerkeszteni valahogyan?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#588) fape válasza vegyszer (#587) üzenetére


fape
senior tag

Lehet persze.
Az eszközön parancssorban rootként futtatod az alábbi kódot (pl adb shell-en keresztül) akkor egy restarting átírja: (a parancs után usb ki - usb be és akkor már jól írja ki az adb devices)

echo "[kivant_serialnumber]" > /sys/class/android_usb/android0/iSerial

Ha beleírod a /init.rc végére akkor minden indulásnál beállítja.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#589) vegyszer válasza fape (#588) üzenetére


vegyszer
addikt

köszi!

Érdekes módon vissza szüttyögve a gyári 135-ör romot a mentésemből, meglett...
:W
(lehet, hogy a rom felrakás-csere sikertelen restore során veszett el?
Mindegy, örülök, hogy végre a visszaállítást sikerült kiviteleznem. (igaz, csak a systemet állítottam vissza, de az pont elég)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#590) gps76


gps76
őstag

En probakeppen kiprobaltam szinte az osszes needrom-ot,de a legelso tunik a legnormalisabbnak. Ennel csak Cappa cp4.1 romja lenne nekem jobb,de a videolejatszo felso zold csikozasa,meg a kepen szines arnyalatok vannak. Ez azert tetszett,mert a Nexus 7-emen is gyari android van,letisztult,gyors.
Az enyem az S130-as rommal jott,rootolva,tele kinai vackokkal(le van mentve bar nem tudom minek),siman felraktam ra a cappa recoveryjet, ez alol romolgatok. Mi a gond a videoval,mert Cappa irta,hogy azert tette vissza a regebbi kernelt,mert gond volt az ujjal.
Az enyem cimkejen ez van:2012cp8133,alatta a zold cimken:02-5707-130372

Meg a zp810 probalgatasoknal talaltam a hkphone rom edit apk-t,particionalgatni lehet vele,van ertelme szamunkra?

[ Szerkesztve ]

(#591) fape válasza vegyszer (#589) üzenetére


fape
senior tag

Ráadásul rosszat is mondtam, sorry :B . Az előbbi csak az adb-s id-t írja felül.
Az aksi alól kéne lennie valamelyik számnak? Van ott jó pár, melyiknek?

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#592) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Elkészült a magyar jbart repo az A820-hoz.

Innen letölthető.

Átnéztem helyesírásilag (ez volt számomra a legutálatosabb és legnehezebb része :DDD ) és még találtam pár dolgot ami fordítatlan maradt. Reményeim szerint ez közel hibátlan mind fordításilag mind nyelvtanilag. Természetesen bármilyen észrevételt szívesen fogadok.

Akkor most a köszönetnyilvánítások, felsorolásszinten, más és más dolgokban kaptam segítséget, nem is akarok rangsorolni:
- hungobungo akinek a repo-ján alapul az egész projekt
- vegyszer aki fordításban segédkezett
- fape aki külön erre a célra a kívánságaim szerint írt programokat hogy könnyebb legyen a fordítás

Ezúton is köszönöm a segítséget mindenkinek. :R

Jbart-tal még ezt a változatot még nem fordítottam, de sajnos az eddigi tapasztalatok alapján a jbarttal magyarított rom valamiért bootloop-ot idéz elő ezen a telefonon, az okára még nem jöttem rá, de ez lesz a következő amit próbálok megoldani.

Több helyre is felteszem a fordítást (lenovo-forums.ru, needrom) ahol készítenek mod romokat a telefonhoz, ígéretet kaptam rá hogy beleforgatják.

[ Szerkesztve ]

(#593) cappa72 válasza osztraksajt (#592) üzenetére


cappa72
nagyúr

Gratulálok a repo-hoz!
:)
Szép munkát végeztetek!
Köszönjük a közösség nevében!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#594) vegyszer válasza osztraksajt (#592) üzenetére


vegyszer
addikt

Szia!

Egy furcsa jelenségre furcsa megoldás esetleg Bejövő?
Ha a visszaállítás során bejött, talán itt is összejöhet:
(csak tipp, legfeljebb nem működik)
Zip telepítés után akkor ki. Boot helyett a CWM be, majd egyből backup. Akksi ki. Csak a system esetleg Boot visszaállítás esetlegesen chah, data törlés után.

Veszteni való nincs benne. Nekem a system után a system helyreállítása bejött. Hátha itt is segít...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#595) osztraksajt válasza vegyszer (#594) üzenetére


osztraksajt
őstag

A mgyar nyelv nélküli romot viszont telepíti gond nélkül. :F

(#596) fape válasza fape (#591) üzenetére


fape
senior tag

Gyári mentését visszarakva nálam is jó, a helyes S/N-t írja ki. Cappa romjál nálam is 0123...
Mind1 is, a lényeg h gyárinál jó. Este/éjjel ránézek mi lehet a gubanc.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#597) vegyszer válasza osztraksajt (#595) üzenetére


vegyszer
addikt

Lehet, hogy a jbart szúr el valamit. Sőt...
:O

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#598) fape válasza vegyszer (#597) üzenetére


fape
senior tag

Próbáljátok meg az ApkTool-lal.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#599) vegyszer válasza fape (#596) üzenetére


vegyszer
addikt

És azt hittem, hogy az 1234... a Bluetooth sorszám. Nem tulajdonítottam neki nagyon nagy jelentőséget. Csak egy, videót láttam, ahol nem az volt...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#600) gps76


gps76
őstag

Nekem tetszene Cappa romja,de van megoldás hogy a videót lejátszva nem legyen csík,meg foltos kép?
Az mxplayert felrakva kodekkel együtt is ugyanolyan.
Másik kernelt nem lehet felrakni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.