Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) geza844 válasza cappa72 (#1098) üzenetére


geza844
aktív tag

Áááá... sejtem mi a baj... nem a gyökérben van a fájl... bocsi!!!

(#1102) geza844 válasza cappa72 (#1100) üzenetére


geza844
aktív tag

Ne haragudj!!! Csak én csesztem el, aztán itt futod a felesleges köröket... :(
Bocsi!!

(#1103) geza844 válasza cappa72 (#1100) üzenetére


geza844
aktív tag

Már mindkét telón fenn van az új CWM, és készítem velük a Backup-ot.

De lenne még egy talán hülye kérdésem...

Ha 10% - 20% körül van az akku, akkor töltőről csinálhatom a particionálást, ROM telepítést?

(#1104) cappa72 válasza geza844 (#1103) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha csak 10-20%, akkor kötelező a töltő.
Ha egy flash-nél megmakkan az akku, akkor az beláthatatlan következményekkel járhat.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1105) geza844 válasza cappa72 (#1104) üzenetére


geza844
aktív tag

Ok!

Particionálásnál, miután már bent vagyok CWM-ben, és csináltam Factory reset-et, akkor nem kell visszaállítani az eredeti mentést, hanem mehet fel az új ROM egyből ugye?

(#1106) cappa72 válasza geza844 (#1105) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, először a rom telepítés, és csak utána a /data visszaállítás (bár új telefonnál ennek nem sok értelme van)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1107) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok!

Valami a belső memóriával nem stimmel.

Nem tudok pl. letölteni semmit, jó mondjuk már van a telón vagy 30 alkalmazás, de akkor is csomó hely van még rajta.

Képernyőkép:

Az "Összes hely 13,60 MB" az micsoda?
Szerintem az van tele.

(#1108) cappa72 válasza geza844 (#1107) üzenetére


cappa72
nagyúr

Átparticionáltad, és a megmaradt helyet nem tiltottad le.
Erre való a belső sd letiltó CWM szkript.
Ha lefuttatod, akkor a belső sd megszűnik látszódni és a fizikai lesz a "belső tárhely".

Készül a témaösszefoglaló, ott sok dolgot olvashatsz már.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1109) geza844 válasza cappa72 (#1108) üzenetére


geza844
aktív tag

Köszi! :R

(#1110) cappa72 válasza geza844 (#1109) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az a fura, hogy van egyáltalán.
Ez arra enged következtetni, hogy nem szkripttel csináltad, hanem Meteos apk-val.
Azt viszont nem ismeri fel a telepítőkészlet, így nem csinálja meg automatikusan a beálíltásokat.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1111) geza844 válasza cappa72 (#1110) üzenetére


geza844
aktív tag

Igen, a "meteos-mtk6589-rom-edit-4gb-en.apk"-val particionáltam a telefont. DJGABI leírása szerint. Hogyan kellett volna?

Tegnap vettem észre, hogy nem működik a Bluetooth sajnos :(

Van a kocsiban kihangosító, párosítottam is, de a beállításainál kiírja, hogy "Nincs telefon". Ez egy kihangosítós fejegység, amire ugye stream-elni is lehet zenét, és az működik is. Najó ezt nem próbáltam, de ha alapbeállításokkal párosítom (a "Telefon hangja" és a "Média audió" is be van kapcsolva), akkor a fejegység jelzi a párosítást (a bluetooth led világít rajta), a telefon kiírja, hogy "Nincs telefon", és a kihangosítás nem működik. Ha a "Média audió"-t kikapcsolom (mert csak a kihangosítást szoktam engedélyezni), akkor a fejegységen elalszik a bluetoot-ot jelző kék led, és ugye nem működik semmi.

Az előző telefonommal (telefonjaimmal) működött a kihangosítás, és ez most is elég fontos lenne :(

Valami ötlet?

(#1112) vegyszer válasza geza844 (#1111) üzenetére


vegyszer
addikt

Két módszer van.
A meteos felével olyan kiosztás lesz, amiben van belső sd kártya csatolva. És a 4.2 romok mennek vele.
Cappa72 készített zippet is erre, de az a 14MB-os partíciót másképp kezeli, és emiatt nem megy számos 4.2 rom.

És az utóbbit a cp5.3 rom felismeri. És az sd kártya tiltást meg is teszi magától. De a meteos eredményét nem ismeri fel.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1113) geza844 válasza vegyszer (#1112) üzenetére


geza844
aktív tag

Szóval akkor most kell valamit csinálnom? Mit?

Bloetoot-ról van esetleg ötleted, hogy miért nem működik?

(#1114) Istju


Istju
senior tag

Sziasztok.
Ma jött meg kínából. Máris boot loop-ba került. Recovery-t cseréltem volna flash tooll-al. De valami nem stimmelt neki. v16 -os 139 es gyárirom van rajta. Mit tehetek ilyenkor?

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#1115) Istju


Istju
senior tag

Lenovo felirat világít, alul írja kis betűkkel:
-->TOOL DL image Fail!
-->uboot is blocking by dl info

Aztán ujraindul stb

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#1116) cappa72 válasza Istju (#1115) üzenetére


cappa72
nagyúr

Elfeledted bepipálni a "DA DL all witch checksum" jelölőnégyzetet.
Teheted fel a komplett gyári (vagy Linerty) romot flashtool-lal.
Más életrekeltési mód nincs.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1117) Istju válasza cappa72 (#1116) üzenetére


Istju
senior tag

Bejelöltem pedig. Előtte csináltam scatter file-t és lementettem flashtollal 20 romot.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#1118) Istju


Istju
senior tag

Hogy is kell visszarakni?
Nehogy megint elxarjam?

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#1119) cappa72 válasza Istju (#1118) üzenetére


cappa72
nagyúr

A fórumtémában érdemes megnézni, többször linkeltem. [link]
A CWM-met root után mobileuncletools-zal lehet felrakni.
A szerencse az, hogy ez a telefon szinte elpusztíthatatlan; egészen addig amíg más telefon rom-ját rá nem erőszakolod.
Szóval fel a fejjel :)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1120) Istju válasza cappa72 (#1119) üzenetére


Istju
senior tag

Szia.
Siker, vagyis félsiker. A teló megy, próbáltam a recovery cserélni flashtoollal. Először a twrp-set tettem rá,először indult, majd összeugrott a kép. Utána rátettem a 150 est, de az nem megy. Gondolom a 135ös kell rá. Holnap regg újra próbálkozom. Addigis köszi.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#1121) Istju válasza Istju (#1120) üzenetére


Istju
senior tag

Minden ok, Köszi a segítséget. Holnap cwm-el rom install.:)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#1122) rabtibus


rabtibus
tag

sziasztok,
megrendeltem 12.03-án két darab A760-t a MiniDeal-en, 12.09-én változott a SingPost státus, (Despatched to overseas (Country code: HU). Szerintetek - nagy átlagban - mikor körül ér ide a csomag ?
Köszi előre is ;)
Üdv,
Tibi

(#1123) cappa72 válasza rabtibus (#1122) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mostanában 2 hét szokott lenni, mire ideér. Aztán még 1hét a vámeljárás.
Gyanúsan nem lesz belőle karácsonyi ajándék.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1124) rabtibus válasza cappa72 (#1123) üzenetére


rabtibus
tag

Akkor 2hét jó lehet, hátha kimarad a vám, múltkor olvastam valahol hogy 12.6-án kapta meg a srác a 2db A820-at és nem kellett vámot fizetnie valamiért :) (nem tudom melyik fórumban olvastam már).
Ha nem lesz karácsonyi ajándék az sem baj, nem is úgy volt tervezve már :)
A lényeg hogy jó legyen majd a telefon, váljon be, ne legyen vele baj :) :C

(#1125) cappa72 válasza rabtibus (#1124) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az a760 támogatása itthon egyenlőre gyerekcipőben jár, ettől azonban még - főleg ha sokan rendelnek - közösség körülötte, vagy marad az orosz fórumok böngészése.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1126) rabtibus válasza cappa72 (#1125) üzenetére


rabtibus
tag

Majd nyitunk neki topic-ot, én szerintem nem tudok :) :U

(#1127) Istju


Istju
senior tag

Szia Cappa

Sikerült minden. A legújabb romod van fenn a legújabb kernellel. Sd problémák is megszűntek. Minden klappol, már csak a rádiót kell cserélni. Köszönet. Szupergyors a ROMOD:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#1128) cappa72 válasza Istju (#1127) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C
A rádiót CWM-ből tudod lecserélni, gyorsan megvan, és a Lenovo-s az megy füles nélkül is.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1129) Istju válasza cappa72 (#1128) üzenetére


Istju
senior tag

Kész.
Factory reset,kártyák akksi kiszedve, Karácsonyra becsomagolva a leányomnak.
Jó kis telcsi, lehet magam is meglepem vele. Még egyszer köszi.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#1130) cappa72


cappa72
nagyúr

Nos, a karácsonyi szünetben mégiscsak tervezek még egy picimunkát a CP rommal.
Először is össze fogom tenni a 4.3-at, ez biztos; ennek az oka az, hogy míg a 4.x sorozatnál a gravitybox nem okozott lassulást, addig az 5.x-nél igen. Ez pedig zavar...
A 4.3 tervek szerint a 4.2 folytatása, ám bele fogom tenni a googleapps-ot is, illetve az átparticionálás-felismerést. A 4.2 v2-es javítások benne lesznek.
Ha elkészül, majd jelzem.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1131) osztraksajt válasza cappa72 (#1130) üzenetére


osztraksajt
őstag

Én az 5.3-hoz feltettem a gravity-t, de csak annyit kapcsoltam be hogy a 2. térerő ikon meg az üres sim figyelmeztetés tiltva legyen, de megy mint az olajozott istennyila, semmiféle lassulással nem találkoztam.

(#1132) vegyszer válasza osztraksajt (#1131) üzenetére


vegyszer
addikt

Mikor nekem fent volt, volt valami ismeretlen érzés benne. Itt ott röccent egyet egyet. Reboot után elmúlt. Lehet, hogy az akksit is kivettem valamiért. Onnan már az ismerős tempó fogadott. :R

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1133) Istju válasza cappa72 (#1130) üzenetére


Istju
senior tag

Jó munkát és kitartást hozzá. Türelmesen várjuk az ünnepekre a javítást. Apropo Cappa a lemezkép kiíráshoz, partíció clónozáshoz, én is 100 % dd -t használok, mivel az sohsem fagy, gyors és csak teszi a dolgát. ráadásul nekem is csak linux-om van. Arch-ot használok pekwm+bmpanel+slim configgal immár 3 éve. Nem tudom, hogy a különböző A820 verziók között mennyi különbség lehet memória címzésnél. Esetleg írhatnál egy scriptet konkrét verziójú teló teljes mentésére és visszaállítására is dd-vel. Addig is jó munkát.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#1134) geza844


geza844
aktív tag

Komoly gond van a telóval!

Nem jelzi a hívásokat! Nem csörög ki! Néha a hívó félnek nem kapcsolhatót jelez, néha kicsörgést, de volt olyan is, hogy olyat mintha elutasítanám a hívást. Utóbbi esetben a telefon újraindult. Amúgy néha jól működik, nem mindig csinálja...

Már azon gondolkozom, hogy visszaüzemelem a ZTE Blade-et :((

A telepítésénél elrontottam a particionálást (már erről is írtam, hogy a meteos apk-t használtam a CP5.3-hoz), nem tudom lehet e ennek köze ehhez, de mást nem rontottam el, nem értem... :(

[ Szerkesztve ]

(#1135) vegyszer válasza geza844 (#1134) üzenetére


vegyszer
addikt

Ment privi. Keress bátran

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1136) janaman01


janaman01
addikt

hátha ezt többen olvassátok ide is felteszem a kérdést

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#1137) Toth_Jani válasza geza844 (#1134) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Hát ilyet éppen ma láttam egy T-mobilos 2000 forintos Alcatelnél, hívni tudott, de ha én vagy más próbálta hívni a számot akkor azt írta hogy a vonal foglalt.
És a tiltólista nem volt bekapcsolva. :Y

(#1138) vegyszer válasza geza844 (#1134) üzenetére


vegyszer
addikt

Próbálj másik jelző hangot beállítani, mind csörgés, mind híváshoz. Talán egy váltás, majd kikapcs, és akku ki egy két percre segít...

Az egész tipp, de legalább ártani nem árt.

Ha nem jön össze, akkor új rom próbát tegyél. Ha kell segítség, keress szkájpon bátran.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1139) geza844 válasza vegyszer (#1138) üzenetére


geza844
aktív tag

Átállítottam a csengőhangot, kikapcsoltam, kivettem az akkut, vártam 5 percig, vissza minen, most várok egy napig, aztán meglátjuk. Ha nem lesz jó, akkor csak simán tegyem fel még egyszer ugyanezt a ROM-ot (CP5.3), vagy esetleg inkább másikat?

(#1140) vegyszer válasza geza844 (#1139) üzenetére


vegyszer
addikt

CP4.2v2 romot, S150 kernellel, és teszteld úgy is

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1141) geza844 válasza cappa72 (#1130) üzenetére


geza844
aktív tag

Szia Cappa!
Most tettem fel a CP4.2v2-t.
Nem tudnád frissíteni a téma összefoglalót, hogy az összes ROM letöltési linkje mellé jeleznéd, hogy kell hozzá gapps (már amelyikhez kell) és odatennéd a letöltési linkjét is?
Én úgy vagyok vele, hogy egyszer elolvastam az egészet, de amikor már csak pl. a CP4.2v2 ROM linkjét keresem, már nem jut eszembe, hogy a CP4.0v3-vál kellene keresnek a gapps linkjét, mert nincs benne, és külön fel kell tenni.
Esetleg egy Airdroid (vagy bármi más hasonló alkalmazás) is beleférne minden ROM-ba, hogy ilyen esetben ne kelljen kibányásznom a telóból az SD kártyát.
Ez csak ötlet, nem kritika, nagyon hálás vagyok a munkádért!!

(#1142) cappa72 válasza geza844 (#1141) üzenetére


cappa72
nagyúr

Jogos, a ket unnep kozott talan lesz idom racionalizalni a bejegyzeseimet.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1143) geza844


geza844
aktív tag

CP5.3-ban Titanium Backup-ban készítettem mentést az alkalmazásaimról.
CP4.2-ben felraktam a TB-t, de nem látja semmi visszaállíthatót.
Mit rontothattam el?

(#1144) csabili74


csabili74
aktív tag

Hali. Kellene sürgős segítség, a barátomnak van egy ilyen telója, minden jó rajta, de nem tud hívást fogadni. Smst igen. Megcsörgetem, nálam egyszer kicsöng, majd foglalta jelez. Valaki találkozott ilyen jellegű hibával?

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#1145) geza844 válasza csabili74 (#1144) üzenetére


geza844
aktív tag

A CP4.2-vel már egész jó a teló. Nem indul újra, mindig csörög, szóval jó.
Az még az érdekes, hogy már a kihangosítóra is tud csatlakozni bluetoot-al, de sajnos elég rapszodikusan működik vele. Amikor először kipróbáltam, akkor kb. 5-10 másodpercig a telefon hangszóróján szolt a hívott hangja, aztán átkapcsolt a kihangosítóra, másodszorra, frankón kihangosított, minden fasza volt, harmadszorra meg már egyáltalán nem hangosított ki, pedig a fejegység is jelezte a kapcsolatot, meg a teló is, de semmi., és sajnos azóta sem működik...

Valaki egyszer kérdezte, hogy engedélyezve van e a teló láthatósága. Hát nincs, de nem is szabad, hogy erre szükség legyen, mert ha párosítva van a két eszköz, akkor látniuk kell egymást enélkül is. Pont az a lényeg, hogy beszállok a kocsiba, telót elő sem veszem a zsebből, és működik a kihangosítás.

(#1146) joceszko01


joceszko01
csendes tag

Sziasztok!

Nagy gondban vagyok.Egyik ismerősöm megkért hogy csináljam meg a telefonját. A történet lényege hogy megjött nekik kínából a telefon használták is magyar volt és volt rajta play áruház is de feldobott nekik egy frissítést amitől kínai lett és eltűntek a google programok.Utána csináltak egy gyári visszaàllítást is csak hogy teljes legyen a történet.Most azt szeretném megtudni hogy milyen módszerrel tudok rá egy olyan cwm-et rakni amivel egy magyar nyelvet és google dolgokat is tartalmazó rom-ot feltehetek.Nincs olyan lehetőség hogy egy zip fájllal felteszek egy cwm-et sd-re és onnan feltepepítem?

(#1147) vegyszer válasza joceszko01 (#1146) üzenetére


vegyszer
addikt

ment privi, keress bátran. megoldható minden, kb 1 óra beszélgetés szkájpon...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1148) csehmete


csehmete
újonc

Sziasztok. 2hete nyomkodott a820-asomat különböző okok miatt restoroltam amit nagyon megbàntam. Azóta jóval kevesebb funkció àll rendelkezésemre mint mikor kivettem a dobozból. Pl google play...örültem h àt tudtam àllítani a koràbba magyarul tudó telót kimbuktu nyelvről angolra. Nem valék nagy Robinzon Kurzor, de azèrt tehetek érte valamit?

(#1149) csehmete válasza csehmete (#1148) üzenetére


csehmete
újonc

Bocsànat h mégy egyszer bekérdeztem.làtom u.e a problémàja màsnak is...

(#1150) vegyszer válasza csehmete (#1149) üzenetére


vegyszer
addikt

Keress bátran szkájpon a vegyszer név alatt.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.