Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor85


gabor85
őstag

Ilyenkor a fehérvérsejtek kicsapódnak... vmi oltás kéne dokitól, ha jól tudom.

(#2) Thrawn


Thrawn
félisten

Jelen!

Nem túl kellemes érzés az biztos, valóban "megrázó" az élmény :K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3) ádyz


ádyz
addikt

Hasonló velem is történt már. Nem kellemes, az biztos. :K

(#4) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Két dolgot szeretnék.

1., Mesélni.
Anno bevonultam katonának. Telt az idő, egy szép napon kimenőt kaptam. Hazatérve anyámék nem voltak otthon, én pedig megszokott mozdulattal nyúltam a főzőfülkébe, hogy felkapcsoljam a villanyt. Rá is nyúltam a csupasz drótokra, az áram pedig felszaladt a könyökömig, mire el tudtam rántani a kezem. Örök élmény marad, azóta is félek az áramtól.

2., Kritizálni.
Bár magánterület, lehetne igényesebb az írás. Rövidítések, mint például "hogy" helyett "h", trágár szavak. A helyesírást már nem is akarom feszegetni.
Csinos nőci mocskos ruhában...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) biker válasza Vakegérke (#4) üzenetére


biker
nagyúr

:(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6) biker válasza gabor85 (#1) üzenetére


biker
nagyúr

ez ellen nincs oltás :)
vérrög keletkezhet, ami elzárhatja az ereket.
24 órás megfigyelés, majd haza. (ekg monitoron)

---

villanyszerelő lévén párszor már kezet ráztam áram barátunkkal :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7) Tv


Tv
senior tag

Azonnal orvoshoz kell fordulni!!! Nem vicc!

(#8) body007


body007
addikt

Úgy néz ki megmaradok. A válam mintha jobban fájna mint tegnap és mintha le lenne égve az arcom. Lehetséges, h akkora ívet húzott volna? :Y

Vakegérke Nem szoktam írogatni, de ezt most le kellett valahogy vezessem. Igy sikerült 6-8 sör után :DDD

Az orvosokra visszatérve. Azt se tudom, h ki a háziorvosom :D Ezzel azt akartam érzékeltetni, h nem vagyok egy nagy orvoshozjáró tipus. Tudom, h ez felelötlenség részemről (ebben az esetben).

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#9) m3tr0 válasza biker (#6) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ez így igaz, továbbá szívritmus zavar is felléphet.
Tényleg ajánlott ilyen esetben orvoshoz fordulni. :U

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#10) Eastman válasza biker (#6) üzenetére


Eastman
őstag

+1

- Villanyszerelő vagyok (eredetileg).
- ...szott meg már áram.
- Orvoshoz kell menni!

Besűrűsödik a vér egy kicsit ilyenkor. Ha egy apró vérrög megáll az agyadban nem fogsz majd röhögni...

Vedd komolyan!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#11) biker válasza m3tr0 (#9) üzenetére


biker
nagyúr

pont a ritmuszavar miatt kel 24h ekg monitor

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12) biker válasza body007 (#8) üzenetére


biker
nagyúr

az arc leégés nem tudom mitől lehet, mert ívet az nem húz, amit te csináltál.
ott max 10-16A biztosíték van, így ha véletlen két eret vágtál meg, és zárlat lett, akkor is max 2-3mm-es ív keletkezik, 0,01mp-ig, az semmi.
de elmondásod szerint nem történt ilyen

ellenben nekem egy akciómat 2 ujjamba és a szemüvegembe beépült aluminium szemcsék honorálták.
felülvizsgálatra voltam kiosztva, ez azt jelentette, hogy 2-3 hétig jártuk körbe a gyár összes szekrényét, mindet kinyitni, megnézni a kötéseket, nincs-e melegedés, majd visszarakni.
a 3.hétre már k..ra unja az ember a csavarozást, így az aluminium tokozott szekrény utolsó csavarját nem hajtja ki, csak félig, és elfordítja a fedelet.
az esetünkben azonban szabványtalanul szereltek be egy NH3 aljaztot abba a szekrénybe, amibe csak NH2 lehetne (ezek méret és max áram osztályok), így a 3x400A NH2 egység helyett egy 3x500A NH3 egység volt bent, ami magasabb, így elfodítva a fedőt ráfordítottam a fedőt a 3x500A-es betétsor bejövő ágára, amin előtte csak a sínrendszer, és az 1MW-os trafóállomás 800A-es APU kapcsolója volt. a fedő egy része leolvadt, én 3 percig nem láttam, szemüveg kuka (de legalább megmaradt a szemem, meg a két ujjam, ami a fedő széle alatt volt, oda belefröcskölt az aluminium :(
meg persze a gyár 1/3-a leállt :)
azóta minden szekrényt teljesen szabályosan szedek szét, és most már nekem is van felülvizsgálói engedélyem, így max engem kísérnek, nem én kísérek

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Hmm... Nagyobb áramütés esetén nem úgy van, hogy légbuborék keletkezhet, ami aztán a szívbe (vagy fontosabb szervbe) jutva bajt okoz?
Az áram hatására gáz képződik a vérben, ami "buborékokat" alkot.
Bár nem vagyok orvos, csak valahogy így tanították anno...

A látás is homályosodik áramütés hatására, nagyobb sokk esetén átmeneti látászavar lép fel. Ettől láthattad a "fényt".

Harrrr!!!!

(#14) Eastman


Eastman
őstag

...alagutat nem láttál? Nagy amperérték esetén egy arany trón is feltünhet az áramütés után és egy Péter nevezetű figura...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Egyszer a sógoromat csapta meg az áram mosógép szerelés közben. Neki az egész keze (amelyikkel rossz helyre nyult) teljesen véraláfutásos lett. Persze orvoshoz nem ment el pedig én ajánlottam neki. Elég rondán nézett ki.

Romani ite domum.

(#16) tildy


tildy
nagyúr

Ne igyál se sört, se semmi alkoholt . Azonnal irány a doki, még akkor is ha most jól érzed magad!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) body007 válasza biker (#12) üzenetére


body007
addikt

Fú bakker, az durva lehetett :Y De ha jól értem téged nem megrázott, "csak" rövidrezártál pár ezer ampert, és a kisülés hatását érezted :)

Eastman: szerintem félreértetted, nem azt a fényt láttam :DDD

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#18) trassher


trassher
addikt

Én is szerencsés túlélő vagyok. 7 éves koromban néztem a MacGyver-t és gondoltam én is alkotok valamit. Hoztam egy villát és beletoltam a fali dugaszoló aljzatba. Hát nem kicsit lepődtem meg hogy ülő helyből hátravágódtam a jobb karom meg nem tudtam mozdítani úgy lezsibbadt. Fogtam magam, átaludtam a délutánt és minden okés volt.

Redmi Note 7

(#19) biker válasza body007 (#17) üzenetére


biker
nagyúr

igen, ott a kisülés nagy része a földbe ment.

a kábeled viszont durva. nem kicsit szétvágtad. és ott a zárlat és az ív nyoma is. ezért nem vágunk szikével kötegelőt :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#20) biker válasza Ndruu (#13) üzenetére


biker
nagyúr

Hmm... Nagyobb áramütés esetén nem úgy van, hogy légbuborék keletkezhet, ami aztán a szívbe (vagy fontosabb szervbe) jutva bajt okoz?
Az áram hatására gáz képződik a vérben, ami "buborékokat" alkot.
Bár nem vagyok orvos, csak valahogy így tanították anno...

nem, csak az egyenáram bontja a vér víztartalmát H és O-ra, a váltó az izomgörcsöt okoz, meg vérrögöt

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21) Ndruu válasza biker (#20) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Értem, köszönöm. Akkor valószínűleg azért maradt meg ez, mert legtöbbször egyenárammal dolgoztunk a laborban.

Harrrr!!!!

(#22) biker válasza Ndruu (#21) üzenetére


biker
nagyúr

viszont egyenáram pozitív tulajdonsága, hogy nem izom görcsöt, hanem inkább rugószerű merevséget okoz, így nem rámarkolsz, hanem eldobod, elugrasz. nem lehet DC-hez odaragadni.

földzárlat, ránézésre 20kV, illetve mikor tévedésből terhelés alatt bontják a 400kv-os hálózat szakaszolót :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#23) biker


biker
nagyúr

további kedvencem: légvezeték javítása, csinálja, akinek 6 anyja van :)

továbbá túlterheléses vezetékmozgás, amire sokan nem gondolnak. az áram hatása a kábel fizikájára, láttam már kígyóként tekergő földkábelt, meg olyan sínt, ami lerántotta magát a porcelán bakról.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#24) lúzer


lúzer
veterán

akkor én is kórismézek ;]

kicsapódik a fehérje a vérben, ezek szép lassan eltömítik a vese szűrőit és 1-2 hét múlva exit.

mellesleg engem is többször megvágott az áram, volt egész durva is

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#25) biker válasza lúzer (#24) üzenetére


biker
nagyúr

én meg megismétlem, a fehérjekiválás
- nem következik be
- ha mégis, azt nem egy hét múlva nem éled túl, hanem hamarabb

az ok prózai, a vérből a fehérje 45fok felett válik ki, így a vér-érben kell 45fok hőmérsékletnek lenni, ami egyrészt akkora áramerősség, ami bőven halálos a szívre, másrészt a bőrfelületen súlyos, életveszélyes égési sérülést okoz.

jellemzően a 25kV és felette történő áramütéseknél, villámcsapásoknál keletkezhet ilyen, ahol a túlélés esélye már eleve 1:10.000 feletti, és utána se az fog érdekelni, kivált-e a fehérje, hanem hogy van-e még kezed, lábad, vagy ép maradt-e az agyad, vagy lehet kisütni tojással reggelire :(
vagy hogy van-e annyi nem égett bőrfelület, amiről pótolni lehet az égett bőrfelületet

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#26) #27483136


#27483136
törölt tag

Egy darabig napi 1 aszpirin: hígítja a vért, oldja a rögöket. Lehet, hogy nem használ, de legalább én megtettem mindent (ha már nem mégy dokihoz)

Engem úgy vágott meg legutóbb, hogy jött az új villanytűzhely (társasházban lakom), ki a közös helységbe, a 3 kismegszakító a nevem mellett lekapcsol, és szerelés közben dobtam el a csavarhúzót. Akkor tudtam meg, hogy nem vízszintesen, hanem függőlegesen kellett volna lekapcsolni őket. 2 szomszédomnál is elvettem 1-1 fázist :)

(#27) |kisbandi|


|kisbandi|
tag

Tisztelt "érintettek",
Ne a FI relén spóroljatok!

(#28) FPéter


FPéter
aktív tag

Orvoshoz kellene menni! Villanyszerelő rokonom két nappal egy nagyobb áramütés után halt meg, a halála előtt egy órával még semmi szokatlant nem érzett. Vérrög került az agyába, harmincvalahány éves volt.

Ja és természetesen ő sem ment orvoshoz, milyen ciki az már!

[ Szerkesztve ]

(#29) body007 válasza #27483136 (#26) üzenetére


body007
addikt

A vérhigitás már aznap meg volt (sok sör). Erre rá egy erősebb szív terhelés: kb. 3 Km-en húztan keróval a 110 Kg-os kollegám, aki rolleren állt :D Szóval a szívem rendesen dolgozott. Hiszed vagy nem, ezt tudatosan csináltam ;)

biker: nem emlitettem, de az én "eredeti" szakmám is villanyász (épület villamossági szerelő). Igaz mióta elvégeztem ('99) nem igazán gyakorlom :)

|kisbandi| egy ATC (aszem igy hívják de kedden megnézem) tipusú, komolynak mondott (túlfesz, és egyéb védelemmel ellátott elosztó) ból érkező kábelt vágtam majdnem ketté. Fogalmam nincs, h ez az elosztó vagy a vastag cipőm védte meg az életem, de megmaradtam :D Egy FI relé gondolom tized mp-kel hamarabb le oldott volna, de nem vagyok biztos, h ez az elosztó nem szólt bele ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#30) lúzer


lúzer
veterán

durva

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#31) tildy válasza body007 (#29) üzenetére


tildy
nagyúr

No, biztonságtechnika tanárom, aki érintésvédelmet meg hasonlükat is tanított, pont ezt mondta, hogy ne. Alkoholt ne.
Jellemzően sör és egyéb alkoholos italok után történt ugyanis az eset utáni 24 órán belül,a szívleállás.
Biekr jobban jártas a témában, ő jobban tudja, nekem a sulin az óráról ez maradt meg: áramütés után 24 órán belül alkohol tilos.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) biker válasza body007 (#29) üzenetére


biker
nagyúr

ahogy tildy is írta, pont alkohol tilos.
de ezt tanulnod kellett volna elsőben, nálunk át se engedtek senkit, aki nem vágta a hatásokat és az elsősegélyt.

az atc-s elosztó meg semmmit nem véd áramütés ellen, csak egy 280V felett lehúzó túlfesz védelem van benne, és kampó.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33) Tv válasza body007 (#29) üzenetére


Tv
senior tag

Az alkoholos italok ponthogy sűrítik a vért (elvonják a nedvességet a testből). De látom nem érdekel, szóval mindegy is :( Így működik gyakorlatban a természetes kiválasztódás :(

[ Szerkesztve ]

(#34) biker válasza #27483136 (#26) üzenetére


biker
nagyúr

Engem úgy vágott meg legutóbb, hogy jött az új villanytűzhely (társasházban lakom), ki a közös helységbe, a 3 kismegszakító a nevem mellett lekapcsol, és szerelés közben dobtam el a csavarhúzót. Akkor tudtam meg, hogy nem vízszintesen, hanem függőlegesen kellett volna lekapcsolni őket.

hát igen...
feszültségmentesítés 5 lépése
- a berendezést/szakaszt kikapcsolták és leválasztották
- a feszültségmentességet ellenőrizték
- a visszakapcsolást megakadályozták
- az üzemszerűen feszültség alatt álló részeket leföldelték és rövidre zárták
- a feszültségmentes rész határait egyértelműen megjelölték

ahogy nézem, te csak az utolsó 4 lépést hagytad ki :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35) Eastman válasza body007 (#29) üzenetére


Eastman
őstag

...persze mindig a villanyászt k#&ja meg az áram, mert hozzá mer nyúlni...

(#30) lúzer
:Y

(#33) Tv :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#36) Eastman válasza lúzer (#30) üzenetére


Eastman
őstag

Most látom, hogy érdi tűzoltó. Na azokat ismerem mind. Oda járnak inni ahol pultoztam évekig.

"Gyagyás" agykapacitása mondjuk eléggé húzhatja a villámokat. :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37) Rive válasza #27483136 (#26) üzenetére


Rive
veterán

...szerelés közben dobtam el a csavarhúzót...
Anno a műhelyben ha elröppent egy csavarhúzó, akkor a mester csak annyit mondott, hogy: jobb mint a kávé, mi? :DDD

Amúgy áramütés utáni védekezés dolgában gyakorlati ökölszabály: ha csak úgy gyöngén megcsap, és nincs semmi - se gyorsan múló, se későbbi - tünet, akkor általában nincs baj, de mindenképpen jobb, ha kolléga/feleség/élettárs/orvos tud róla. De ha görcsbe kerül az ember, akár csak rövid időre is, akkor viszont mindenképpen orvos.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#38) talmida


talmida
Közösségépítő

Hogy vagy? Mi van veled? Mizújs?

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#39) Csemike


Csemike
csendes tag

Hát nem mondom, malacod volt. Engem a fűnyíró rázott meg, illetve a hosszabbítója (kb. 12 éves voltam) és úgy megrémültem, hogy szólni sem mertem senkinek (mint te). Ijesztő volt, ahogy megfogtam a hosszabbítót, az ujjam rángatózni kezdett, de valami nagyon gyors ütemben. :DDD De itt vagyok, idestova 14 évvel az eset után, remélem most már nem fog leállni a szívem, legalábbis nem emiatt. :)

(#40) Eastman válasza Csemike (#39) üzenetére


Eastman
őstag

Amennyire a csemegeboltba bekukucskáltam, dobog az a szív!

...és milyen jó szív az...

:K

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#41) Dany007


Dany007
veterán

HMm engem is rázott már meg 220 párszor.
Annyira nem vészes. Legalábbis nekem nem volt az. Jobb és bal karomat is.
Sz.tem amíg az ember nem markolja meg a vezetéket, vagy nem ül bele egy kád 220-szal átitatott fürdővízbe, addig kibírható.
Emlékszem, egyszer eláztattak minket fentről... (az lenne a furcsa ha lentről... :U ) és én hülye, mentem wc-re. Látom, hogy az egész fal úszik a vízben... És felkapcsoltam a villanyt... Hát naná h megb@fott.
Egy ideig fájt a kezem a könyökömig kicsit bizsergett is talán, azt ennyi. Nem is tudom, hogy volt a másik... Meg a 3. Csak arra emlékszem h 3x rázott meg. Pedig nem is vagyok villanyszerelő :D

(#42) Csemike válasza Eastman (#40) üzenetére


Csemike
csendes tag

Köszönöm a bókot. :B

Dany007: én tök béna vagyok fizikából, de a lámpakapcsolónak műanyag burkolata van, elvileg csak ahhoz érsz hozzá, nem? Szóval, ha vizes körülötte a fal, akkor lehet, hogy zárlat lesz, de hogy ráz meg, ha csak a műanyaghoz érsz hozzá? (Kiröhögni nem ér!)

Egyszer elaludt a láng a régi gáztűzhelyünkön, és ömlött a gáz, én meg felkapcsoltam a villanyt... Szerintem abban is a Jóisten keze volt, hogy nem tettem hajléktalanná az egész családot. :)

[ Szerkesztve ]

(#43) Eastman válasza Csemike (#42) üzenetére


Eastman
őstag

Párás, vizes helységben, vizes kézzel hozzáérve "áthúzhat" az áram a billentyű és a keret között a kapcsolón, ezért rázhat.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Jobbulást!
Még szerencse hogy nem lett nagyobb baj!
A csapnivaló helyesírás remélem csak a sokkhatás következtében jött létre. :D

(#45) Eastman válasza Csemike (#42) üzenetére


Eastman
őstag

Egyszer elaludt...

...és a hajad sem lett kormos.

:D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#46) VladimirR válasza biker (#22) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ez a ket video gyonyoru

(#47) Dany007 válasza Csemike (#42) üzenetére


Dany007
veterán

tök vizes volt.. folyott rajta a víz... a víz meg elég jól vezeti az áramot =/ Gondolhattam volna rá. Mert láccott, hogy az egész fal át van ázva... =/

(#48) body007


body007
addikt

talmida: köszönöm kérdésed, kutya bajom :) A "vállbavert" érzés is elmúlt 2 nap múlva :D

Csemike: szerintem így 14 év elteltével már nem kell aggódnod :DD

-NOKIA-: kicsit lejjebb ecseteltem, h milyen állapotba írtam a "beszámolót", nem is akarnám javítani :B

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#49) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Egy orvost azért tényleg jó lenne meglátogatni. Biztosa ami biztos. :)

(#50) Csemike válasza Eastman (#45) üzenetére


Csemike
csendes tag

Ez volt a másik mázli, bár a hajamnak már úgyis mindegy. :D

(#51) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Remélem semmi komolyabb bajod nem lesz/lett belőle, jobbulást. Engem heti rendszerességgel ráz meg az áram, hála a panel földeletlen konektorainak, ugyanis ha routerhez, gépházhoz vagy elektromos eszközhöz és a fűtőtesthez érek hozzá, úgy megcsap az áram, hogy arrúl kódulok. (130V különbséget is mértem a gépház és a fűtőtest között.)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#52) Algieba válasza biker (#23) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Mit is csinálnak pontosan a magasfeszültségű távvezetéken mászkáló fickók? Miért nem halnak szörnyet?

Az biztos, hogy haláli meló! :Y

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#53) biker válasza Dany007 (#47) üzenetére


biker
nagyúr

a víz meg elég jól vezeti az áramot =/

a víz rossz vezető. konkrétan a desztillált víz nagyon rossz.
a vízben oldott ásványi anyagok és ionok vezetőképessé teszik a vizet.
ezzel nem árt tisztában lenni :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#54) biker válasza Algieba (#52) üzenetére


biker
nagyúr

ellenőrzik a sodratból kipattogó szálakat, illetve a vezetők közti távtartókat javítják, ami a zúgás ellen van. egy ér zúg, több párhuzamos ér nem zúg.

national geographicon van a szenzációs szerelők, ott van róluk film, hogy cserélik a vezetéket, a szigetelőt, és a távtartókat helikopterről :)
azért nem hal meg, amiért a galamb sem, mikor ráül. nem érint földet, csak a drótot, azt meg magában lehet

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#55) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

engem az akváriumunk rázott meg. Éppen a halaknak adtam enni, és beszakadt az alkvárium teteje, és beesett 2 fénycső... én meg persze gyorsabb vagyok mint okos, és utána nyúltam, hogy kikapjam őket :)
Amúgy a halaknak, meg a fénycsőnek baromira nem gond, hogy egyszerre voltak a vízben, egészen addig, amíg le nem földeltem a kört...
Na én is hasonlóan ordibáltam :D

...csak én vagyok helikopter?

(#56) Geller72


Geller72
veterán

Battán dolgoztunk. Egyik srác hegesztett, én is ott voltam. Igaz, nem a közvetlen közelében, csak kb. 10 méterre. Vhogyan megvágta a srácot, lejött, nagyon meg volt ijedve, de két perc mulva röhögött. Aztán újabb két percre rá már nem röhögött, hanem feküdt a PB üzem kispadján. A mentő elvitte asszem Ercsibe, talán másnap kihozták, de kb talán egy hét, vagy vmivel több múlva mondták, hogy a srác nem jön többet...ennyit a viccekről. Ne haragudj, de igen nagy címeres voltál, amiért (állítólag) szakmabeli létedre nem mentél azonnal dokihoz, és FOLYADÉKOT is ittál. Nem csak alkoholt, hanem úgy tudom, folyadékot egyáltalán nem lehet inni. Az áram nem játék, de te tudod, mennyit ér az életed. :W .
Mindemellett szurkolok neked.:D.

Üdv:
Geller

(#57) Eastman válasza Sethdobaloah (#55) üzenetére


Eastman
őstag

Halászlé Sethdobaloah módra. :D

Csemike: Miért mi van a hajaddal?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#58) Dany007 válasza biker (#53) üzenetére


Dany007
veterán

Omg! Most ebbe tényleg muszáj volt belekötni?
Sz.tem elég egyértelmű, hogy nem desztillált vízre gondoltam! Nagyon v.színű, hogy a felső szomszéd nem desztillált vízzel áztatott el minket. És igen, tisztában vagyok vele, hogy az ásványi anyagok miatt vezeti az áramot.

(#59) Csemike válasza Eastman (#57) üzenetére


Csemike
csendes tag

Semmi különös, csak nem olyan szép a "hajkoronám", mint mondjuk Bijonszénak :D

(#60) DIESELPOWER válasza #27483136 (#26) üzenetére


DIESELPOWER
aktív tag

+1

(#61) X3B6O0X válasza DIESELPOWER (#60) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Napirégész.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#62) Lauda válasza Dany007 (#58) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.