Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lostprophet


lostprophet
aktív tag

Remélem ugyanilyen üres is marad :D

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#2) Bluerainbow válasza lostprophet (#1) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Jó lenne :)

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#3) Sonja


Sonja
veterán

Hoppá! Mégse maradt üresen a lista. :(

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#4) viktor82 válasza Sonja (#3) üzenetére


viktor82
őstag

Ez szemenvetett hazugság,én nem regeltem álnével! :O

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#5) Bluerainbow válasza viktor82 (#4) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Ha erről meg tudod győzni yetike-t , en hiszek neked.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#6) Mr X válasza viktor82 (#4) üzenetére


Mr X
veterán

[link]

Az egyező IP hamar bukik...

(#7) viktor82 válasza Mr X (#6) üzenetére


viktor82
őstag

Ja azt megnézném a jeges ip hogyan egyezhetett mert azért kaptam a kitiltást a hamvast elismerem,de arra van magyarázat egy csaló végett

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#8) Mr X válasza viktor82 (#7) üzenetére


Mr X
veterán

Gondolom nem a kisujjából szopta ki az egyezést yetike, ráadásul a jeges-féle balhé volt előbb.

(#9) viktor82 válasza Mr X (#8) üzenetére


viktor82
őstag

Éppen ez az,ezt nem tudom honnan vette ,hogy egyezett az ip cim lehet szk-ból van mint én lehet ilyen netje van ,de nem ismerem és kész irt a hirdetéshez vagy nem 50pirosam van,nem kell nekem hogy segitsenek eladni a hardvereimet mert mindig van rá vevő akik megbiztak és megbiznak ezután is bennem,de akkor is bánt a dolog ,hogy sok más illető itt a PH-n van többszörös regjük csalnak átvernek és fekete ponttal megússzák ez a vicces!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#10) Mr X válasza viktor82 (#9) üzenetére


Mr X
veterán

Nos, ezt a moderátorokkal kell tisztáznod. Ha megkérdezed, mi alapján találták egyezőnek a két accountot, biztos elmondják.

(#11) viktor82 válasza Mr X (#10) üzenetére


viktor82
őstag

Már próbáltam,hát lehet nem voltam meggyőző mert még 11 napot kaptam ,feladom nem érdekel game ha kell megvásárolom nem akarok én nyerni mert még azért is kitiltnak!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#12) viktor82 válasza Mr X (#10) üzenetére


viktor82
őstag

Megpróbáltam,de nem jártam sikerrel,ez van ez az én formám! :O

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#13) mttssz


mttssz
senior tag

Na, nem tartott sokáig...

(#14) 7 válasza Bluerainbow (#5) üzenetére


7
addikt

Privátban átbeszéltük, nem sikerült meggyőznie. :(

(#15) mttssz


mttssz
senior tag

Bár mondjuk akár utólag is, de fel lehet írni xAleuzk-t is, mivel az egyik sorsolás alkalmával kijelentette, hogy még csak nem is magyar, és csak a játékok miatt regisztrált.

(#16) mttssz válasza mttssz (#15) üzenetére


mttssz
senior tag

Lejárt a szerk. idő.

Itt az említett hsz: [KATT]

(#17) Bluerainbow válasza mttssz (#16) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Igen emlékszem rá , de azóta se jelentkezett. Amúgy yetike tanácsát megfogadva át lett nevezve a szégyenfal-tiltólistává. Igy nem hangzik olyan durván , másrészt igy ki lehet tenni azokat is akik pl újoncként jelentkeznek de nem felelnek meg a követelményeknek. Természetesen igy , ha már idővel megfelelnek majd , le is lehet kerülni a tiltólistáról.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#18) DeFranco válasza Bluerainbow (#17) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem őket ne tedd ide, csak ha pl. második alkalommal is jelentkeznek, szólás ellenére.

Egyrészt felesleges keserűséget szül (te sem szeretnél falra kerülni, ha valamiről nem tudsz, már pedig az újoncok jellemzően nem szivesen olvasnak :) ), másrészt utána adminisztrálhatsz eleget, hogy ki érte el a lekerülési rangot.

(#19) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Jut eszembe, ha már úgyis van statisztika:

Ki kellene emelni a felajánlás / jelentkezés vagy felajánlás / nyerés diagramot, és azt nyomatni ezerrel, kitenni sokszor és jól látható helyre (mondjuk minden sorsoláshoz vagy minden sorsolás 1. hsz-ébe).

Ez a sokat felajánlóknak nagy dicsőség lenne (még ha nem is arra hajtanak, de jól esik nekik), és arra is fény derül, hogy ki "potyautas" :)

A felajánlás / jelentkezés többet mutat, a nyerés az a jelentkezőtől független, max mögé mehet zárójelben, mint kiegészítő információ.

[ Szerkesztve ]

(#20) chungee


chungee
addikt

Nem értem ezt a csalásdit. Ha mindenki úgy jelentkezik, hogy linkelve van a steam profilja. Akkor a csalás egyből leleplezik, mert van egyezés a csaló a másod PH! profiljához. Vagyis nem használhat vki 1 db steam profilt 2 db PH!-hoz.

(#21) Mr X válasza chungee (#20) üzenetére


Mr X
veterán

Csak a nyertes adja meg a steam-profilját, a sorsolás után. Illetve akkor kérik el tőle, ha addig nem linkelte.

(#22) chungee válasza Mr X (#21) üzenetére


chungee
addikt

Pedig úgy lenne a legegyszerűbb, ha jelentkezéssel egyetemben megadná. Én is így csinálom. Ezért nem értem.

(#23) Mr X válasza chungee (#22) üzenetére


Mr X
veterán

Gondolom nem mindenki akarja közzétenni a profilját, és a sorsolónak is egyszerűbb így, mint adott esetben akár több 10 profilt lecsekkolni.

(#24) blueMerle


blueMerle
veterán

Kedves Bluerainbow!

Bár semmi közöm a sorsoláshoz, nem játszok játékokkal, de viktor82 kitiltása pusztán azért mert egyező IP címet talált yetike még véletlenül sem jelenti azt, hogy viktor82 valóban sáros. Nálunk szlovákiában rengeteg olyan kisebb szolgáltató működik, akik egyetlen IP-vel tolnak ki 2-300 előfizetőt, mert így nem kell annyit fizetniük a vonalbérlésért (összetett, nem megyek bele részletesen). Ezt már trilliószor elmagyaráztam itt a moderátoroknak de egyszerűen nem értik meg, mintha ez egy lehetetlen dolog lenne... :W Úgyhogy ha CSAK EZÉRT tiltottad csóri gyereket, akkor azzal a gondolattal térj nyugovóra esténként, hogy lehet hogy valakit teljesen ok nélkül diszkrimináltál, gyanusítottál és bántottál meg... :(

(#25) sztikac válasza blueMerle (#24) üzenetére


sztikac
őstag

Valószínűnek tartom, hogy a moderátorok is hallottak már a NAT-ról :U Biztos van még más módszerük is (pl. gépet azonosító cookie), tuti nem csak az IP egyezésre támaszkodnak...

(#26) 7 válasza blueMerle (#24) üzenetére


7
addikt

Beszéltem viktor82-vel privátban még az eset után, ő is tudja, hogy nem csupán az IP alapjan jutottam arra a következtetésre, amire. De persze megint felvethetem a többi moderátornak az ügyet (azóta vannak új játékszereink ;]), ha ez megbékít.

[ Szerkesztve ]

(#27) blueMerle válasza 7 (#26) üzenetére


blueMerle
veterán

Nem tudom hogy mi alapján azonosítotok (feltételezem böngésző, oprendszer, felbontás,stb... összevetitek az azonosságot,...) de engem is már lőttek ki emiatt egy másik fórumról, mert állítólag beregeltem más néven (holott ha ez igaz lenne, ugye tudnék róla), hiába mondtam hogy nem. Szóval tudod, csak egy dolog biztos, a többi csak feltételezés :) Lehet hogy az ürge sáros, én csupán annyit mondtam, hogy nem biztos :)

[ Szerkesztve ]

(#28) 7 válasza blueMerle (#27) üzenetére


7
addikt

Semmi sem biztos. :P
De a feltételezésem több lábon áll, önmagában az IP-egyezés nem sokat jelentett volna.

(#29) viktor82 válasza 7 (#26) üzenetére


viktor82
őstag

Ha van üj módszer jó lenne kivizsgálni azt amiért tiltva vagyok és a szolgáltatóm nagyon sokat akar az egyedi ip cimért inkább viselem a sárfoltot :K

Vannak itt más dolgok a ph-n amiért lehetne tiltani 1x csaltam ok,de ezért az embert nem kellene totál leirni :O

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#30) po1son válasza viktor82 (#29) üzenetére


po1son
addikt

Kutyából nem lesz szalonna. :DDD

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#31) Bluerainbow


Bluerainbow
Közösségépítő

Nesti - Szabályzat figyelmen kivül hagyása

[ Szerkesztve ]

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#32) Nesti válasza Bluerainbow (#31) üzenetére


Nesti
tag

Elnézést szeretnék kérni a múltkori dolog miatt! :B De hogyan lehet ezt későbbiekben orvosolni?? :) Mármint hogy örökre tiltott tag leszek? vagy ez hogyan működik ...mert azt értem hogy nem vehetek részt a sorsolásokon de ez "Örökre" szól?? :F

Ha az Élet citrommal kínál, kérj hozzá Tequilát!!! Next-Gen konzol?...Meg kell venni!!! Samsung Galaxy A5. :) :P

(#33) Bluerainbow válasza Nesti (#32) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Jelenlegi szabályzat szerint örökre szól , lehet változtatva lesz a későbbiekben. El kelett volna olvasni a szabályzatot. :K

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#34) po1son válasza Bluerainbow (#33) üzenetére


po1son
addikt

Szerintem 100 euros értékű játék felajánlással legyen kiváltás... ;] :DDD

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#35) devbence válasza viktor82 (#29) üzenetére


devbence
tag

JA OK! :D
[link]

Mindenkit meggyoztel szerintem :DD

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

(#36) Bluerainbow


Bluerainbow
Közösségépítő

Uj kitiltott killer095

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#37) viktor82 válasza Bluerainbow (#36) üzenetére


viktor82
őstag

Én nem kaphatnák majusik tiltást vagy az enyém végleges? :))

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#38) Bluerainbow válasza viktor82 (#37) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Egyenlore ennyivel kell beerd :P
Türelem

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#39) viktor82 válasza Bluerainbow (#38) üzenetére


viktor82
őstag

:R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#40) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nah bumm! :D

Crytek! :D

Blue, Őt a program ilyenkor automatikusan nem engedi jelentkezni?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#41) Bluerainbow válasza Vertigo18 (#40) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

De , jelentkezni jelentkezhet bárki , csak nem viszi fel a nevét a listába , simán átugorja

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#42) Vertigo18 válasza Bluerainbow (#41) üzenetére


Vertigo18
addikt

köszi a választ... :R

Pedig kiváncsi lettem volna mi lenne, ha megnyerni az egyik felajánlásomat, vajon "hogyan" köszönné meg... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#43) deicide válasza Vertigo18 (#42) üzenetére


deicide
veterán

Lehurkázná :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#44) Vertigo18 válasza deicide (#43) üzenetére


Vertigo18
addikt

:C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#45) Bluerainbow


Bluerainbow
Közösségépítő

Sajnos uj kitiltottunk lett sketchifun - akinek nem volt meg a 10 játék a steam fiókján.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#46) sketchifun válasza Bluerainbow (#45) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ja, sajnos. Jólbenéztem. :DDD

Bocsi mégegyszer.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#47) Vertigo18 válasza Bluerainbow (#45) üzenetére


Vertigo18
addikt

És ilyenkor ha meglesz, akkor visszajöhet?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#48) Bluerainbow válasza Vertigo18 (#47) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Termeszetesen - ha letelt a 6 honap

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#49) Bluerainbow


Bluerainbow
Közösségépítő

Új kitiltottunk lett Robokutya - olyan sorsolásra jelentkezett aminek a nyereménye már megvolt neki , nyereményét pedig elajándékozta..

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#50) Robokutya


Robokutya
senior tag

A "NEMJELENTKEZEK"szó nálam a nem jelentkezeket jelenti, de ti máshogy értelmeztek mindent de nem érdekel ez az igazság.Én ehhez tartom magam.
Na mindegy. Egy szaros programra bízni az ilyet ami ilyet csinál úgy mokoltok vele az dobáltok vele ki akit akartok.

[ Szerkesztve ]

(#51) Bluerainbow válasza Robokutya (#50) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Csinalj TE jobbat , azt majd mi leszarosozzuk , meglatjuk mennyire fog jolesni.
Az a szaros program nekem konnyiti meg a munkamat , hogy minnel pontosabban sorsolhassak es minnel gordulekenyebben menjen a dolog. Nem tetszik , nem kell hasznalni.
Ja amugy gondolom az is a program hibaja,hogy elajandekoztad a nyeremenyt.
Inkabb halgass. :((

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#52) ZsZso válasza Robokutya (#50) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Köszönöm szépen a konstruktív kritikát! Nem tudnék nyugodtan aludni abban a tudatban, hogy az oldal használatát ráderöltettük, ezért indokoltnak tartanám a kitiltás meghosszabbítását addig amíg a program működése nem változik, illetve le nem cseréljük 100% humán erőforrásra.

[ Szerkesztve ]

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#53) Robokutya


Robokutya
senior tag

ez volt az utolsó puffogásom el vagytok felejtve

(#54) Bluerainbow válasza Robokutya (#53) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Koszonjuk

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#55) DeFranco válasza Robokutya (#53) üzenetére


DeFranco
nagyúr

majd finoman csukd be az ajtót

(#56) deicide válasza DeFranco (#55) üzenetére


deicide
veterán

de kívülről ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#57) alratar válasza Robokutya (#50) üzenetére


alratar
addikt

Csinálj jobbat, ahelyett, hogy felháborodsz!
Durrogni a legkönnyebb és azt mindenki tud, de alkotni... !

Az, hogy valaki nem tartja be a szabályokat, nem a program hibája!

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#58) Robokutya


Robokutya
senior tag

most az akinek semmi köze ehhez mért pofázik bele lezárt probléma. magyar mentalitás nehogy más az enyém legyen az utolsó szó.
Meg leanyázzuk a másikat én nem küldtem el senkit melegebb égtájra emiatt.

(#59) DeFranco válasza Robokutya (#58) üzenetére


DeFranco
nagyúr

itt felejtettél valamit?

(#60) alratar válasza Robokutya (#58) üzenetére


alratar
addikt

Szvsz mindenki elmondhatja a véleményét a dologról!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#61) ViharVadász válasza Robokutya (#50) üzenetére


ViharVadász
őstag

Legközelebb figyelj oda jelentkezésnél, hogy off-ba rakd a mondandódat ha nem akarsz jelentkezni, és akkor nem figyeli a rendszer. :)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#62) Jakesz


Jakesz
őstag

[link] [link] [link] [link]
Miért nem szerepelek a listán?

(#63) Bluerainbow válasza Jakesz (#62) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Ott irja : (nem jelentkezhet több sorsolásra)
Az új szabályzatot olvasd el és megérted.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#64) Jakesz válasza Bluerainbow (#63) üzenetére


Jakesz
őstag

Azt én is elolvastam, máskülönben nem írtam volna ide. A leírás és a bejegyzett kitiltottak alapján azt hiszem állíthatom, hogy ide bekerül azoknak a neve, akik jogtalanul jelentkeztek egy sorsolásra, megspékelve a kitiltás időtartalmával és egy indoklással komment formájában. Az új szabályrendszert is elolvastam és tudomásul is vettem. Az én hibám ugyebár az volt, hogy a normál sorsolásokra leadott jelentkezéseim/nyeréseim száma meghaladta a 3x+1 arányt. Ez így igaz, el is fogadom, hogy hibáztam, arra a valós idejű statisztikára csak azután kerítettem sort, miután ezzel szembesültem. De 2 dolog is van, amit nem értek. Az első az, hogy a tiltólistára való felkerülésre leírt 5 pont közül egyik sem igaz rám. A második az, hogy mivel az egész rendszert egy program kezeli, semmibe nem telik kihagyni a jogosulatlan jelentkezőt, ergo nem értem a kitiltás miértjét, pláne annak fényében, hogy ezt te egy hozzászólásban is megerősítetted: [link].

(#65) Bluerainbow válasza Jakesz (#64) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

De Te nem vagy kitiltva! Csak addig nem jelentkezhetsz normál sorsolásokra amig be nem hozod a lemaradásod (felajánlásokkal) Free és Elite sorsolásokra addig is jelentkezhetsz gond nélkül. Te Nem bannolva vagy , csak a normál sorsolásoknál minuszba vagy. A két dolog nagyon nem ugyanaz.
Amikor elkezdtük mág ugy volt hogy simán átugorja a progi a nem jogosultakat. ZsZso ötlete volt (szerintem jó ötlet) hogy a nem jogosultak neve is felkerül a listára egy kommentel , hogy tudják a tagok , miért nem vehetnek részt.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#66) Jakesz válasza Bluerainbow (#65) üzenetére


Jakesz
őstag

Óóó bakker, akkor bocsánat! :W Bár azért valljuk be, hogy ez a "nem jelentkezhet több sorsolásra" kijelentés így elsőre, nem tudva a szituról, kissé megtévesztő tud lenni :)

(#67) beteg


beteg
őstag

sziasztok!
azt honnan lehet megtudni, hogy mi az oka a kitíltásomnak?
6. beteg (nem jelentkezhet több sorsolásra)

Csak futni kell!

(#68) Bluerainbow


Bluerainbow
Közösségépítő

Ma te vagy a harmadik aki ezt kérdi. Komolyan senki nem olvassa el a szabályzatot ?
Olvasd el !
Benne van , hogy felajánlás nélkül max 3x lehet nyerni. Utánna amig nem teszel felajánlást , nem nyerhetsz többször. Neked nincs felajánlásod.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#69) beteg válasza Bluerainbow (#68) üzenetére


beteg
őstag

Köszi!
Most akkor ujra megnyitom és megkeresem ezt benne, de esköszöm, hogy már párszor elolvastam!
Azért köszi

na. [Általános Jelentkezési Feltételek]
7 pont. Elovasom, mindennek megfelelek, jelentkezem. Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Csak futni kell!

(#70) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

FELTÉTLENÜL OLVASD EL !
Kiegészités a szabályzathoz , illetve a 2012 decemberi változások

II. NORMÁL SORSOLÁS - Jelentkezni az Általános Jelentkezési Feltételek szerint lehet, azonban a normál sorsoláson megnyerhető játékok darabszáma maximalizálva lesz. Az összes nyeréseid száma nem lehet nagyobb, mint az összes felajánlásaid darabszámának háromszorosa plusz három. Ahhoz, hogy a maximálisan megnyerhető játékaid számát növelni tudd, további felajánlást kell tenned. Minden újabb felajánlás gyakorlatilag hárommal növeli a normál sorsoláson maximálisan megnyerhető játékaid számát.

Akinek még nincs felajánlása, az háromszor nyerhet felajánlás nélkül, ezután azonban fel kell ajánljon, ha továbbiakat akar nyerni. A nyerések és felajánlások darabszámát folyamatosan összesítjük, és a sorsolás pillanatában ellenőrizzük, hogy teljesül-e a jelentkezéshez szükséges feltétel.

A jelentkezési jogosultságot vizsgáló képlet így fest:

eddig megnyert ajándékok száma =< 3 x (számbavett felajánlások száma + 1).

Tehát:

0 felajánlás - max. 3 nyeremény
1 felajánlás - max. 6 nyeremény
2 felajánlás - max. 9 nyeremény
stb.

(#71) Rendo84 válasza Bluerainbow (#68) üzenetére


Rendo84
senior tag

Lassan külön tanfolyam kell, hogy valaki megtudjon mindent, annyi szabály vonatkozik erre a rendszerre.

(#72) Bluerainbow válasza Rendo84 (#71) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Köszönd azokanak , akik át akarják cseszni a rendszert. Ja és nekik köszönd majd a bluegift bezárását is idővel.
Amugy nézz egy kicsit a te helyzetedre is. 15 nyerés (87€ értékben) , 5 felajánlás (9€ értékben) , mégis miből tartsa fenn magát egy nonprofit kezdeményezés ?

Egyesek azt gondolják , van néhány tag , akinek az a hobbija hogy ingyen játékot osztogat a piócáknak. HÁT NEM !

[ Szerkesztve ]

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#73) Rendo84 válasza Bluerainbow (#72) üzenetére


Rendo84
senior tag

Szerintem ha ez gond, akkor csak az jelentkezzen a sorsolásra, akinek több felajánlása van, mint nyerése. Mert ha jól veszem ki a szavaidból, ez a helyes út, ezért működik a rendszer?
Az az érték amit leírtál, csak egy dolog. Miért éppen a Steam-en feltüntetett árat veszed egyébként figyelembe, mikor köztudott, hogy ha egy játékot szeretnél megvenni, mindíg olcsóbban belehet szerezni Steam-en kívül, a millió kis online boltból?
A Desurán aktiválható játékok, ugyan úgy pénzbe kerülnek, még ha bundle-sok akkor is, ezt pedig semmibe veszi a rendszer.
Az én helyzetemmel kapcsolatban még annyit, hogy minden felajánlás után 3 nyerési lehetőség áll rendelkezésre. Ha a szabályok adta lehetőségek keretein belül, én ki is használom ezt, akkor most miért baj?

"különálló Bundle kulcsokért a bolti ár tizede, pl. egy 10€ játék felajánlásért 1 BP jár." Ha egy kulcsot falajánlok, azt te honnan tudod hogy bundlen vásárolt kulcs? Ha már egyszer egy játék szerepelt akár milyen bundleban, onnantól mindegy melyik oldalról veszem a kulcsot, mert csak a tizede pont jár érte?

"Köszönd azokanak , akik át akarják cseszni a rendszert"- Hogyan lehet átcseszni a rendszert, ha millió ki szabályt hoztatok létre?

(#74) Bluerainbow válasza Rendo84 (#73) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

1 Azért a steames árat nézzük , mert nincs honnan tudjuk hogy a felajánló honnan és mennyiért vette a játékot amit felajánl - lehet éppen tradelte.
2 A desura kulcsokat azért vesszük semmibe , mert sokan ezzel akarnak pontokat szerezni , érdeklődés viszont nincs irántuk , szinte a kutyának se kell a desura. Amugy kb 1 hónapja van az hogy nem adunk érte pontot. Két és fél évig adtunk.
3 Veled is az a baj mint sok mással , és pont ez az ami elinditotta a csoportot hogy azzá váljon ami lett. Nem azt nézed , hogy jót cselekedj , örömet okozz , hanem azt hogy szigoruan a határvonalon táncolva a szabályoknak megfelelj , de ha lehet minnél többet bezsebelj. Az eredeti cél , nem a nyerés volt , hanem a felajánlás , örömet akartunk okozni másoknak. Az elején többen voltak akik örömet akartak okozni , és kevesebben akik kihasználták ezt. A felajánlók megunták , elpártoltak és most már szinte senkinek nem jut eszébe az eredeti szándék., csak a nyerés. Ami téged illet...amit csinálsz , szabályos , csak nem etikus.
4 Van lehetőség arra hogy bizonyisd hogy egy kulcs nem bundléból származik. De nagyon sok játék csak akkor vált steamen kulcsal aktiválhatóvá amikor bekerült egy bundliba. Onnantól tuti hogy akár milyen uton , de csak bundliból származik. DE ha mégis lenne olyan kivétel (biztos van) amikor egy kulcs volt bundliban , de máshonnan is beszerezhető teljes áron , megoldható (mások használják ezt a módszert) hogy pl egy képernyőmentést készit arról a nem bundlis oldalról (gmg , amazon stb.) ahonnan vette a kulcsot , és elküldi nekem.
5 Hogyan lehet átcseszni a rendszert, ha millió ki szabályt hoztatok létre?
Nézz magadra - igy ! - mint mondam határvonalon táncolva - szabályosan , de nem etikusan.

Sose fogod megérteni Te sem és sokan mások sem. Ti nem azt látjátok ebben az egészben amit Mi néháynan. Számotokra ez egy steamgifts klón , pedig nagyon nem az - lett volna.

[ Szerkesztve ]

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#75) beteg válasza Bluerainbow (#74) üzenetére


beteg
őstag

Ne húzd fel magad! Szuper dologba tesztek eneriát és biztos vagyok benne, hogy megéri! Kitartás! Szükség van az ilyen jó arcokra!!
(holnap küldök felajánlást! ;) )

Csak futni kell!

(#76) #56230144 válasza Bluerainbow (#74) üzenetére


#56230144
törölt tag

A haszonvadászat ott lesz mindig az emberekben sajnos.

(#77) FehérHolló válasza Bluerainbow (#74) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha megengedsz egy magánvéleményt:
Túl nagyra nőtt a közösség ahhoz, hogy az etika legyen mindenki számára a fő iránymutatás. Arról csakis a szabályok tehetnek, hogy sokan visszaélnek a rendszerrel.
Ha a szüntessük be az egészet, mert elegem van-t nem számoljuk, három megoldást tudnék javasolni:

1. Falkaszabályozás. Nagyobb emberi közösségekben a közösség számára haszontalan egyedeket a közösség egyszerűen kitaszítja magából. Erre többféle lehetőség van, a legegyszerűbb - és itt valószínűleg nem megvalósítható - módja a kiszavazás.

2. Max játék szabály módosítása, hogy jutalmazza a minél több felajánlást. Mondjuk (1.2*n + 1)*2 a mostani (1*n+1)*3 helyett. Bele lehetne építeni egy olyan plusz funkciót is, hogy az átlagos felajánlás akárhányszorosánál (mondjuk duplájánál) magasabb értékű sorsolásra ne lehessen jelentkezni.

3. Közösség lélekszámának csökkentése, szabályok enyhítése.

A harmadik irányba indultatok el. Tüneti kezelés, a közösség egy idő után ismét kinövi majd a kereteket, és utána már csak az első megoldás marad (mivel meghívásos rendszer).

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#78) Rendo84 válasza Bluerainbow (#74) üzenetére


Rendo84
senior tag

Ez szép nem mondom. Tele van szabályokkal ez a rendszer és neked akkor ez így még sem tetszik!
Én csak is Steam kulcsokat ajánlottam eddig, valamint abszolút nem is jelentkeztem minden sorsoláskor és nem csak itt ajánlottam fel ingyen játékokat! (Amit továbbra is szeretnék, ha időnként akad.)
"15 nyerés (87€ értékben)"- Itt is látszik mekkora kamu gép vagy, mert nyilván bundleból származtak a kulcsok, amiket kaptam és a valós érték meg sem közelíti az általad leírt összeget, ezzel is csak torzítasz, az álszent közösségépítésed, itt meg is mutatkozik!
Az etikáról annyit, hogy én nem sértegettelek és nem is személyeskedtem ez idáig, nem ismersz engem, így nem tudod milyen vagyok. Valakiről ilyen véleményt írni és el is ítéled, megbélyegzed, na ez a nem etikus!!!
Az élet nekem nem csak játékból áll, te tulajdonítasz ennek akkora jelentőséget, hogy itt "rablók" viszik el a játékokat, még ha meg lehetne ebből élni, azt mondom oké.
Ilyen hozzá állással, magatartással, kötekedő stílusoddal, nevezed magad közösségépítőnek? Szerintem magadba szállhatnál picit és a helyet, hogy másokat oktatsz ki tévesen, inkább próbáld megmenteni ezt a közösséget, de ahogy látom és írtad is, nem biztos hogy hosszú életű marad.
Köszönöm a legutóbbi nyereményt, de nem fogom aktiválni 48h-án belül, így nyugodtan tilthatsz is, vagy kizárhatsz, amelyik neked szimpatikus. :R

[ Szerkesztve ]

(#79) Bluerainbow válasza Rendo84 (#78) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Köszönöm épitő jellegű(nek szánt) kritikádat. Sok boldogságot neked.

[ Szerkesztve ]

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#80) #56230144 válasza Bluerainbow (#79) üzenetére


#56230144
törölt tag

Ne vedd már magadra az övéhez hasonló hozzászólásokat...Van amiben bizony igaza van, van amiben nem, de attól nem kell ilyen stílusban visszaírni neki, ő nem anyázott, vagy egyéb más, csak kifejtette a véleményét...Jézusom..Semmi problémám nincs sem veled, se vele, egyszerüen túl nagy feneket kerítetek ennek, ha neked nem tetszik a mostani szabályzat Bluerainbow, akkor dolgozd át, ennyi. A haszonlesőket meg le kell magasról szarni, mindig is voltak, és lesznek is.

Bye!

(#81) Bluerainbow válasza #56230144 (#80) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Ne haragudj , de hol voltam sértő ? Semmi gondom nincs a véleményével , ő igy látja , én másképp , nincs ezzel semmi baj. Ha bárki más jobban tudná csinálni ezt az egészet , nyugodtan megtehetné - bárki indithatna hasonló dolgot. A szabályokat nem egyedül hozom , sőt nagy részét nem is én találom ki. Azért vagyunk közösség , mert megbeszéljük a dolgokat tanulunk és figyeljük a bluegift topikjában az ötleteket , igényeket , Van erre egy zárt körű fórumunk is ahol meg szoktuk vitatni ezeket a témákat. A BG már rég nem rólam szól (sőt talán sosem szólt rólam csak). Amúgy egyebet se csináltunk 2 és fél év alatt mint szabályokat , korlátokat állitottunk fel.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#82) ZsZso válasza Rendo84 (#78) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Písz van srácok. Mindketten túllihegtétek.

@Rendo84:
Amit csináltál az megengedett volt a szabályoknak megfelelően, nem szegtél szabályt, nincs gond. Az a baj, hogy nem fektettünk elég hangsúly arra, hogy az oldal szellemiségét továbbítsuk a leendő, vagy új tagok felé. Gombaszám szaporodtak az elmúlt 1-1,5 évben az ilyen ajándékozós oldalak és egy idetévedő emberkének tippje sem lehet arról, hogy - ugyan a dolgok látszólag ugyanúgy zajlanak itt is, de - ez nem egy oldal a sok közül. Itt igenis élet volt, a BlueGift egy lélegző lény volt.

Miről beszélek? Arról, hogy emberek ajánlottak fel más embereknek játékokat. Ez az egész nem a játékokról szólt, hanem arról, hogy egy közösség tagja vagy, ahol ha tudsz adsz és ha szerencsés vagy kapsz is. A tagok csak akkor jelentkeztek egy felajánlásra, ha valóban játszani is szerettek volna vele, mert nem akarták elvenni mások elől az esélyt. Mindenféle szabály nélkül! (Szinte példátlan volt, hogy valaki két egymást követő alkalommal is jelentkezett játékokra, mert egy győzelem után élvezni akarta a megnyert játékot, úgyse lett volna ideje egy másikra.) A felajánlók örömmel adták a játékokat mert tudták garantáltan jó helyre mennek. Ha véletlen nem Te nyerted a játékot, még akkor sem csaptál bosszúsan a levegőbe (legyen az bármilyen AA cím), mert együtt tudtál örülni azzal aki vitte.

Amint már mondtam, mivel Te nem voltál tagja az oldalnak akkoriban erről tipped se lehet. Tudtommal nincs sehol feltűntetve, hogy egy tagtól milyen viselkedést várunk el (lásd a fenti bekezdést). Idővel arra kényszerültünk, hogy szabályokat fektessünk le, de ez véleményem szerint rosszul sűlt el. Az oldalban rejlő természetesség lassan megszűnt és egy steril környezet vette át a helyét. A szabályok megengedők voltak, hogy a kis vagyonnal rendelkező tagok se szoruljanak ki. Az idetévedő emberek félreértették az egészet és immáron csak a szabályoknak akartak megfelelni. Az új tagok úgy tekintettek erre az oldalra is mint egy SteamGiftsre, ahol kb. bűn, ha nem szórod el a pontjaid, független attól, hogy játszani fogsz -e az esetleges nyereménnyel vagy sem. A szabályokat maximálisan kihasználták, hiszen nem tudták/tudják mi is áll az egész mögött. Sajnos a közösség átalakult egy szolgáltatássá.

Remélem sikerült megmutatnom Neked az érme másik oldalát is, hogy egy picit teljesebb képet kapj erről a kezdeményezésről. A hiba szerintem nem benned keresendő, hanem a project menedzselésében. Te is és Blue is mondtatok egymásnak olyat amit nem gondoltatok komolyan, javaslom, hogy kezdjetek tiszta lappal és felejtsétek el ezt az egészet. Baromság lenne egy félreértés miatt morcosan nézni egymásra.

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#83) #56230144 válasza Bluerainbow (#81) üzenetére


#56230144
törölt tag

"Köszönöm épitő jellegű(nek szánt) kritikádat. Sok boldogságot neked."

Biztos nem burkolt sértésnek szántad...Vitatkozni nem fogok erről a dologról, mert nem rólam szól, minden jót kivánok neked, és a BG-nek is!

[ Szerkesztve ]

(#84) Bluerainbow válasza #56230144 (#83) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Nem szántam sértésnek , ha annak sikerült , elnézést kérek. :R

Rendo - nekem személy szerint veled semmi bajom -ahogy TE is mondtad , nem is ismerlek , de te voltál az aki szóvá tette a sok szabályt. Azokat a szabályokat amiket pont azért hoztunk létre KÖZÖSEN , hogy megvédjük és életben tartsuk a csoportot. Azt a csoportot amely talán pont a sok szabály miatt fog a saját kardjába dőlni. Ahogy zsó is mondja , sokan nem látják át a lényeget . Nem is tudják miért jött létre ez az egész
.
De azért gondolj bele TE is és ne kapd fel a vizet, ha mindenki a te példádat követné (és egyre többen vannak ilyenek sőt még rosszabbak is) , hogy 3x annyi nyereményt visz el , mint amit felajánl , akkor meddig húznánk tovább. Ha elfogynak a felajánlások , vége a mesének , ezt kellene megérteni , azok a tagok akik önzetlenül tizesével ajánlottak fel heti szinten , lassan mind eltűnnek , pont azért , mert látják , hogy ők folyton csak felajánlanak , az eredeti ötlet szellemében , mások meg jönnek , visznek mindent és csak épp annyit ajánlanak fel , hogy megfeleljenek a szabályzatnak.
Ha sok a szabály , az a baj , ha nincs szabály , az is baj. A fene tudja , van-e erre jó megoldás , helyes út. Szerintem nem igazán.
Részemről lezártnak tekintem a témát , lesz ami lesz. Amig van játék , én sorsolok , aztán majd álljon itt az egész blog a PH-n emlékül , arra , hogy ilyen is volt.

Aktiváld be a nyereményed !

[ Szerkesztve ]

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#85) bullseye


bullseye
addikt

Sajnos nem lehet szabállyal előírni, hogy valaki visszafogott legyen, és másokra is tekintettel jelentkezzen stb. Egy minimumot meg lehet szabni, és van aki nagyon odafigyel rá, hogy ezt teljesítse, és személyes tragédiaként éli meg, ha nehezítik a dolgát. Másik oldalon meg azok állnak, akik szeretnék, ha nem olyanhoz kerülne a játék, aki csak a nyereményt éli meg benne élményként (vagy pláne a trükközést, amivel jogosult lett rá), hanem magát a játékot is. És rengeteg ember van a közbülső sávban, aki tisztességesen, és erkölcsösen vesz részt az egészben, és nem érdekli a két véglet.

A dolognak leginkább róluk kell szólnia. Egyszerűbb lenne Blue-nak, ha kisorsolna holnap mindent FREEben, kerül akihez kerül, aztán tojna bele az egészbe. Furcsa módon még mindig szeretne inkább a tisztességes játékosoknak kedvezni, ezért küzd. Új szabályokat talál ki, felügyeli az egészet, és szenved az eseti rinyakommentektől (a privátokba bele sem merek gondolni). Ha rajtam múlna, az egész véget ért volna már. Szerencsére nem rajtam múlik. De szerintem itt lenne az ideje, hogy akik eddig csendes többségként "csak" tisztességesen vettek részt a csoportban, kiálljanak Blue mellett valamilyen szinten. Ugyanis nem szeretném, ha több éve erőfeszítés után úgy érne véget az egész, hogy csak az állandó picsogást látja, és 1-2 tucat ember miatt az egész emberiségtől, vagy PH!-tól megundorodik.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#91) maddionmax


maddionmax
aktív tag

Ja értem, tehát Te csak azért tiltottál először is,mert - igaz tudtad, hogy tévedtél - de gondolatolvasó módjára azt is sejtetted, hogy én biztosan nem akarok majd többet ide jönni :)

Mellesleg ahhoz hogy megállapítsátok, hogy rosszul írtatok ki valamit és félreérthető volt több ember döntése kellett szintén? Vagy ez ment önállóan is?

És ki az a mi? Szabályzatban csak Te vagy, semmi mi. Áruld már el kik azok a mi?

(#92) föccer válasza maddionmax (#91) üzenetére


föccer
nagyúr

Te magad írtad, hogy nem fogsz többet a BG-re jönni.

Tőlem véglegesen is bannolhatsz, nem fogok Bluegiftet látogatni.

És akkor most szeretnélek megkérni, hogy fejezd be, hogy ezen rugózól. Ne írj többet a BlueGifttel kapcsolatos bármely topikba.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.