Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gamerbro

    csendes tag

    Olajat wokban legtöbbször mogyoróolajat használnak, ami kiválóan alkalmas magas hőmérsékleten való sütéshez. Ugyanilyen jó a szőlőmagolaj, amit én a legjobbnak tartok a kiégetéshez-seasoninghez. Konkrétan az amerikai Smithey cég is szőlőmagolajjal kezeli a termékeit, ami mellesleg gyönyörű bronzos árnyalatot kölcsönöz az edénynek. Itt nem pár száz forintos olajakról van szó, ahogy a serpenyők is jóval drágábbak a közértek polcain álló bevonatos daraboknál, de ha az ember használja rendszeresen, akkor megtérül.

    Az edények tisztítását most már csak és kizárólag sóval végzem, a sok használattól annyira jó tapadásmentes réteg alakult ki a serpenyőkön, hogy ha valami mégis rátapadna, azt is le tudom dörzsölni egy papírtörlővel és némi sóval. Persze vigyázok rájuk és betartok pl. olyan szabályokat, hogy savas ételeket nem készítek bennük, mondjuk egy paradicsomszószt, arra ott a rozsdamentes acél. Jelenleg egy De Buyer Outdoor Country Pan 28 centis mélyserpenyőt használok, illetve van egy félig komplett sorozatom a Mineral B Pro változatból 20, 24 és 28 centis méretekben, a 32-es már nem férne be a sütőbe. Kipróbáltam, kitapasztaltam, ráéreztem és megszerettem a vasserpenyőket. (Acél=vas, azon az 1%-nyi szénen ne vitatkozzunk.)

    Végül annyit, hogy érdemes belevágni a dologba, de én nem a wokkal indítanék, hanem egy egyszerű acél vagy öntöttvas serpenyővel, ami szerintem amúgy is jobban illik egy átlagos háztartásba.

    Öntöttvasból a kommentek közt már említett Lodge egy jó belépő szint lehet. Előnye, hogy vastag, masszív, ezért indukción is használható; rövid a nyele, tehát a nagyobb méret is befér a sütőbe; lehet hozzá fedőt kapni. Hátránya a súlya és a kissé érdes felülete. A Grilltársaság honlapján érdemes nézelődni.

    Acélból a Matfer Borgeat Black Steel lehet az ár-érték arány bajnoka. Előnye, hogy nem túl vastag, tehát könnyen kezelhető; a nyele nem bevonatos, tehát ez is mehet a sütőbe; ideális formával rendelkezik, hogy a benne készülő ételt dobálni lehessen; sima a felülete. Hátránya egyedül az, hogy csak gázon használható (esetleg sparhelt és francia lap), indukciós lapra én nem merném rátenni a 2mm-es vastagságával. Ezt egyedül az Emagon láttam eddig, illetve egy dán webshopban. Európában inkább a vendéglátóiparnak szánják, nem nagyon látni sehol (ellentétben Amerikával, ahol minden tele van vele).

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés