Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) xzeebyt válasza azbest (#100) üzenetére


xzeebyt
tag

Azt hiszem már értem, ha minden igaz... Akkor én igazából abszolút nem jó átalakítót vettem, pedig számtech boltba vettem, és hozzá is tettem, hogy a ps3-at akarom a monitorral használni, és erre adták ezt. Nekem ami jó lenne ezekszerint az amit linkeltél, vagy ez . Ha jól értettem és felfogtam amit írtál, akkor ezt az utolsó két mondatot jól írtam. :DDD És bocsi a lerágásért. :B

Ui.: De akkor sem értem, hogy a maxiumom felbontású 1280x1024-es monitoron, miért működött.

Kriptot is elfogadok!

(#102) azbest válasza xzeebyt (#101) üzenetére


azbest
félisten

Amit vettél az akár jó is lehet, hiszen hdmi-dsub átalakító.
Ha más felbontáson használnád még lehet hogy működne is a monitoriddal. Persze ahhoz vakon vagy pl teamviewerrel kellene átállítani a felbontást, mivel alapból nem ad képet.

(#103) xzeebyt válasza azbest (#102) üzenetére


xzeebyt
tag

Kipróbáltam 720p-be, nem működik. :(

Kriptot is elfogadok!

(#104) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok!
Lenne szükségem egy VGA - > HDMI átalakítóra. VGA-s laptopot HDMI-s TV-re szeretném rákötni. Melyik a legjobb választás ami használható erre e célra? (lehet 4k-s tv lesz, de ha csak fullHD-t tud az se gond)

(#105) Pjotar


Pjotar
csendes tag

Sziasztok!

nekem az lenne a kérdésem hogy honnan tudom hogy mekkora a táp igénye egy aktiv adapternek?
adott egy delock 65472 es aktiv vga to hdmi adapter ch 7101 chipsettel de nem találok arról infót hogy mennyi kell neki.

(#106) azbest válasza Pjotar (#105) üzenetére


azbest
félisten

Ha a gyártó nem tünteti fel, akkor a chipset alapján lehet körülbelül sejteni. pdf datasheet ch7101 [link]

A 11-es számú oldal alapján a chip 443mW-ot eszik legalább. Ez 5V-os betápon 89mA, de persze más komponensek is vannak és ez csak a minimum. Tippre 100-200mA közt lehet az 5V-ról. A hdmi szabvány 50mA-t enged elvileg a csatlakozóról levéve.

Szóval, ha az eszköz, amire kötöd nem tolerálja az ilyen terhelést, akkor okozhat problémát.
A raspberry pi esetén a B+ változattól fölfelé állítólag módosították a hdmi tápját, hogy elbírjon 400mA terhelést.

(#107) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

no kéremszépen adott a következő szitu, van egy ősrégi samsung hd ready tv, elvileg van benne vga mert rá tudtam csatlakozni, de sajnos csak 1 hdmi van rajta

nos a következő a helyzet vele, nekem a videókáryán van egy hdmi-vga átalakító (mert a monitoron csak vga van) de működik, itt a tvn próbáltam de nem működött mi lehet a gond? ez az átalakító elvileg 1.3a hdmi-t bír tehát nagy a gyanúm hogy alacsonyabb verziójú kellene rá?

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#108) azbest válasza vzoli1987 (#107) üzenetére


azbest
félisten

milyen bemenet van a tévén? Zavaros amit írtál. Milyen tv?

A videokártyán milyen kimenetek vannak? Milyen átalakító van rádugva? tippre dvi-i -> vga

(#109) Szigma70


Szigma70
addikt

Üdv

Kéne egy kis help

Van egy HDMI-VGA átalakítóm, ami hangkimenetes, külső tápos.
PS4 hez használom /nám/, de adódott egy kis bibi.
Minden ok volt 2 napig, majd a gyereknél játék közben egyszer csak elment a kép a monitoron, a PS meg kikapcsolt. Nahh, nagy riadalom, hogy a karácsonyi ajándéknak ennyi volt.
A TV-re kötve a PS működik, a monitoron nem, a monitor néha bevillantja az OSD-t, hogy jel van, aztán nincs.
A PS Safe módban pát pillanatig ad képet, de aztán nem. Rákötve ugyan erre az átalakítóra egy Xbox360-at simán működik.
Emlékszem, hogy mikor kipróbáltam a PS-el elöször, akkor elfelejtettem tápot adni a kütyünek, és nem is ment a PS, aztán táppal simán ment 2 napig.
A konklúzióm, hogy az Xbox megy táp nélkül is, a PSnek kell a táp, de a kütyü valamiért nem veszi fel a tápot. Próbátam több USB kábellel, több adapterről is, a gépről is adni neki de nem megy.
Romlott már el így ilyen eszköz valakinek? Mi mehetett el benne?
Köszi

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#110) azbest válasza Szigma70 (#109) üzenetére


azbest
félisten

az hogy nem megy a ps4, mit jelent? Ha nem ad képet az adapter, attól még lehet, hogy megy csak nem látod. Lehet a tápkábel vagy csatlakozó ment volna szét az adapteren?

Szerintem esélyesebb valami ps4 topicban kérdezned erről.

[ Szerkesztve ]

(#111) Szigma70 válasza azbest (#110) üzenetére


Szigma70
addikt

Nem, nem indul be, mert akkor lenne hang. Gondolom megjelenítő nélkül nem indul el.
Valami a tápellátásával lehet, mert a box simán megy, vele, de a ps4 nek kell az aktív eszköz ezekszerint a hdcp miatt.
Próbáltam mozgatni a csatikat a kontakt miatt, de semmi eredmény.
Viszont, ha hagyom egy fél órát, utána egyszer elindul vele, de kb. 3 perc és kikapcsol a monitor. Olyan, mintha melegedés lenne, de nem érzek semmit.
Nem egy nagy összeg, hogy túl sok energiát beleöljek, csak az időpont miatt idegesítö :)

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#112) mOsTeN


mOsTeN
újonc

Sziasztok

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok, a közel jövőben vennék egy GTX 1060 -as videokártyát, amin DVI-D, HDMI, DisplayPort csatlakozó található. Sajnos az én monitorom egy régebbi fajta ezért csak D-Sub(VGA) csatlakozó van rajta.
Az lenne a kérdésem hogy erre van e valamilyen megoldás? Valamilyen átalakítóval meglehet oldani?
Ahogy olvasgattam a topikot arra jutottam hogy HDMI-VGA táppal ellátott átalakitóra lenne szükségem?
Tudnátok ilyet ajánlani, itthoni boltokból?
Vagy inkább célszerü lenne uj monitort vásárolnom?

Elöre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#113) azbest válasza mOsTeN (#112) üzenetére


azbest
félisten

Létezik DisplayPort to vga átalakító is. Annak nem kell plusz tápcsatlakozó, mert a dp port több áramot tud kiadni. Kínából 3 dolcsi körül kezdődnek, például [link].

HDMI - vga átalakítóból nekem ilyen kinézetű van [link], amit usb-ről lehet átpolni is és hangot is tud kiadni.

Persze a kínai rendeléshez 2-4 hét vagy akár több is kellhet.

Itthoni boltban 3-5 ezerről indulnak a legegyszerűbb hdmi vga átalakítók. A táp lehetőség nélküli túlterhelheti a hdmi csatlakozót, ha az csak a szabványban foglalt áramot képes biztosítani, plusz ha nem ad le többet, akkor nem is működik vele. Egészen drágán is árulnak olyat, ami akár tönkre is teheti a hdmi csatlakozót.
A kínai ezer forintos dp vga átalakítót itthon 9 ezerért árulják. Névtelen webshopokban 4 ezerért. Szóval inkább az általad elérhető boltok kínálatába kellene belenézned, egyébként rendelni lehet biztosan valahonnan.

Monitor terén neked kell érezni, hogy a mostani jó-e vagy csak a csatlakozó miatt van vele problémád.
22 colos benq gw szériás 1dvi + 1 vga bemenetes 32 ezertől van AMVA+ minden oldalról látható (mint az ips) és nem vibrálós háttérvilágítású. [link], 34-től ennek a 2 hdmi + 1 vga bemenetes változata [link], 40ért a 24 colos 2 hdmi + 1 vga bemenetes [link]. Szóval vannak jó vételnek tűnők, az utolsóból nekem is van egy.

[ Szerkesztve ]

(#114) mOsTeN válasza azbest (#113) üzenetére


mOsTeN
újonc

Köszönöm, ezek megfelelnének a célnak?

[link]
[link]

Melyik jobban? vagy mindegy?

(#115) azbest válasza mOsTeN (#114) üzenetére


azbest
félisten

bármelyik jó lehet. Nem próbáltam ki a világ összes adapterét :DDD
Normál dp van gondolom a kártyán. Szóval ne minit válassz (különbem normál mini adapter is kell)

(#116) Márklár


Márklár
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy VGA-HDMI átalakító használatakor elcsúszhat-e a hang a képhez képest?

Most VGA-n megy a kép, optikai kábelen a hang, minden rendben van. Viszont, ha VGA-HDMI átalakítót használnék vajon a konvertálás miatt, nem lenne-e elcsúszás úgy, hogy a hang nem kerülne bele az átalakítóba, csak a kép?

Márklár

[ Szerkesztve ]

(#117) azbest válasza Márklár (#116) üzenetére


azbest
félisten

Nem vettem észre késést. Nem tudom bármi szoftver fut-e rajta, vagy szimplán elektronikailag átalakítja. Ha van késés, akkor is valószínű csak műszerrel mérhető.

(#118) Márklár válasza azbest (#117) üzenetére


Márklár
tag

Köszönöm a megnyugtató választ!

Erről az átalakítóról lenne szó:[link]

Szerinted, ha 3D filmet szeretnék lejátszani, lehet az probléma, hogy analógon (VGA) küldöm a jelet és nem digitálison (HDMI)?

Ugyan is VGA-nál azt írja ki a vetítő, hogy nincs jel, HDMI-nél még ha nem is 3D a forrás akkor is lehetne kapcsolni a 3D-t!

Ezért szeretnék ilyen átalakítót venni, hogy pc-ről is menjen a 3D. (Külső HDD-ről direkt a vetítőbe dugva USB-ről probléma mentesen megy.

Márklár

(#119) azbest válasza Márklár (#118) üzenetére


azbest
félisten

ja hogy vga-ról hdmi-re... nem fog menni mindenféle 3d mód. Főleg ha dlp 3d ready. vagy framepacked kellene. Milyen videokártya?

[ Szerkesztve ]

(#120) Márklár válasza azbest (#119) üzenetére


Márklár
tag

Nem a PC konvertálna, hanem a vetítő. Hiszen a külső HDD-is csak a félképes (SBS, Half-OU) film van.

20m VGA van behúzva, ezért küszködök ezzel. (Mondjuk a laptopon csak VGA van, a PC-nek midegy.)

Márklár

[ Szerkesztve ]

(#121) azbest válasza Márklár (#120) üzenetére


azbest
félisten

akkor próba szerencse

(#122) Márklár válasza azbest (#121) üzenetére


Márklár
tag

Hááát, azért a szerencse faktort szeretném kiküszöbölni, azért próbálok tájékozódni. :K

Márklár

(#123) #79335424 válasza azbest (#69) üzenetére


#79335424
törölt tag

Milyen tápot használsz hozzá? 2A -s teló töltő jó lehet? Abból van itthon néhány.

(#124) azbest válasza #79335424 (#123) üzenetére


azbest
félisten

mivel általában olyan eszközzel használom, aminek usb-je is van, ezért a hozzá kapott usb-dc kábelel oda dugom be. Egyébként 200-300mA lehet a fogyasztása.

(#125) Wick23


Wick23
újonc

Üdv!
A napokban vásároltam egy HDMI-Dsub adaptert. Két napig működött is, majd a laptopom nem ismerte fel a hozzá kötött második monitort(LG W1942S). De az adapter, monitor, kábel külön jó. Mi lehet a probléma :/?

(#126) azbest válasza Wick23 (#125) üzenetére


azbest
félisten

Ha a laptop hdmi portja megsérült, akkor lehet nem tud elég áramot adni neki. Gondolom nem volt táp hozzákötve, csak a hdmi portra volt dugva.

[ Szerkesztve ]

(#127) Wick23 válasza azbest (#126) üzenetére


Wick23
újonc

Nem volt hozzá táp, csak adapter. Egyébként ahol vettem egyik sem volt tápos.( Zöld elektronikai áruház)

(#128) azbest válasza Wick23 (#127) üzenetére


azbest
félisten

Igen, itthon a régebbi fajta, filléres, táp nélküliekkel találkozni főleg. Ebayen 5 dolcsi körül van már jobb fajta, ami nem terheli túl a hdmi portot a tápfelvételével. Érzékenyebb eszközöknek ez gondot okozhat.

(#129) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok

HDMI-VGA átalakítóra lenne szükségem, ebayről nem jó, mert számlásan kell, olvastam hogy csak aktív lehet hozzá jó, kérdés elég e az USB-s vagy mindenféleképpen, külső tápos kell neki? Milyen típust tudtok ajánlani?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#130) azbest válasza animatrix11 (#129) üzenetére


azbest
félisten

"elég e az USB-s vagy mindenféleképpen, külső tápos kell neki"

a lényeg, hogy legyen lehetőség tápot adni neki, aztán hogy oda egy usb-ről vagy egy telefontöltőről adsz tápot, már a te választásod. A lényeg, hogy ne a hdmi portot terhelje túl az áramfelvételével.

Általában elég szegényes a választék, itthon sok helyen a legfapadosabb modellek vannak. Meg kell nézni a boltokat, ahol vásárolnál, hogy mi van nekik.

[ Szerkesztve ]

(#131) animatrix11 válasza azbest (#130) üzenetére


animatrix11
őstag

ok, de akkor az usb is elég neki?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#132) azbest válasza animatrix11 (#131) üzenetére


azbest
félisten

igen (sőt lehet jobb is, mert úgy legalább közös a föld)

(ja és ne keverd össze az usb-vga -val mert az önmagában egy független, procit terhelő videokimenet. Szóval a hdmi-vga csak a tápot veszi a hdmi-vga az usb/dc csatlakozón.)

és az irányra is figyelj, nehogy vga-to-hdmi-t vegyél, előbb majdnem egy ilyet linketlem :)

ha jól látom ez megfelelő isl ehet akár, még az ára is egészen jó magyar viszonyok közt: [link] és ahogy nézem átvevő pontokra is szállítanak.

[ Szerkesztve ]

(#133) animatrix11 válasza azbest (#132) üzenetére


animatrix11
őstag

Köszi :R

Még annyi az usb-vga nem jobb, olcsóbb megoldás? :U

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#134) azbest válasza animatrix11 (#133) üzenetére


azbest
félisten

másra való. Nem jobb, nem olcsóbb. A komolyabbak drágák, a gagyibbak hasonló árban vannak.

Az usb-vga akkor hasznos, ha nincs több kimenet a gépen, amit használni lehetne. Ha nem lehet a videokártyára kötni több képernyőt. Az usb-vga proci erővel dolgozik egy virtuális videokártyaként, erősen áttömöríti a mutatott képet. Látható késleltetése is van emiatt. És persze gyors mozgásoknál erősen terhelheti a procit is.

A hdmi-vga simán csak a videokártya digitális jelét alakítja a hagyományos analóg vga-ra. Nem nagyon van hátránya, nem kell hozzá driver, nem terheli a procit. A képminőségben sincs komolyabb romlás (az analóg kimenetekhez képest).

Eleve 5 dolláros szinten kezdődnek az usb-hdmi és usb-vga megoldások is kínából. Aztán gyártótól, képességektől függően lehetnek sokkal drágábbak is.

[ Szerkesztve ]

(#135) animatrix11 válasza azbest (#134) üzenetére


animatrix11
őstag

ok, akkor hdmi-vga lesz

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#136) szöcsi


szöcsi
újonc

Sziasztok. :)
Vettem egy hdmi-vga elosztót. A gond csak ott van, hogy egy számítógép monitorral kötöttem össze a laptopom, és elment a laptop hangja (egy egyszerű monitor, aminek ugye, nincs hangszórója). Létezik a vezérlőpultban valami beállítás, hogy a hangot ne konvertálja át, hanem a gépemen szóljon? :)

(#137) azbest válasza szöcsi (#136) üzenetére


azbest
félisten

az alapértelmezett hangkártya átvált valszínűleg. Simán visszaállíthatod péládul úgy, hogy az óra mellett a kis hangszórón jobb klikk, majd lejátszóeszközök. Ott pedig azt jelölöd ki alapértelmezettnek, amelyiken szeretnéd, hogy szóljon. Valószínűleg legközelebb ha bedugod, akkor már tudni fogja, mert megjegyzi.

(#138) Tierce


Tierce
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi kérdéssel fordulok felétek:

Adva van egy régi monitor:

[link]

A videókártya típusa:

ASUS PH-GTX1050TI-4G GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 PCIE

A videókártyán DVI-D csatlakozás és HDMI csatlakozás van, a monitoron viszont csak VGA-s.
Ezzel az átalakítóval próbálkoztam, de semmi eredmény....nincs jel, sötét a kép.

https://www.merkador.hu/spd/MK3S3O1P19/DVI-male-VGA-female-atalakito-adapter-241-pin

A kérdésem az lenne, hogy ez az átalakító esetleg megoldás lehet?:

https://ipon.hu/webshop/product/gembird_hdmi_vga_d_sub_atalakito_fekete_15cm_a_hdmi_vga_04/1480878

Köszönöm előre is.

(#139) dugo_ válasza Tierce (#138) üzenetére


dugo_
veterán

Az első egy passzív adapter, ami csak a csatlakozás fizikai formáját változtatja, DVI-I > D-sub relációban működik.

A második egy aktív átalakító, ami már saját elektronikával rendelkezik, hogy a kapott digitális jelet analóggá konvertálja. Ilyen kell neked az új kártyához. Hogy a linkelt darab milyen minőségű, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#140) Urguru


Urguru
tag

Üdv!

Az lenne a kérdésem , hogy a számítógépet kötném össze a Tv-vel .
A számítógépen HDMI kimenet van a Tvn (elméletileg van rajta Hdmi de azt írták a leírásában pct nem lehet csatlakoztatni hozzá , Samsung LE37s71B a tipusa) pedig Vga bemenet.
Milyen kábelt , vagy átalakítót kellene vennem , ebay-ről is jó nem sürgős. Kb 5 m a távolság a készülékek között.

Előre is köszönöm a választ!

(#141) azbest válasza Urguru (#140) üzenetére


azbest
félisten

láttam a manuálban, elég blődségnek hangzik. Valószínűleg azért írhatták, mert 720p (1280x720@60) és 1080i (1920x1080@30) felbontásokat támogat csak (meg néhány kisebbet). Lehet, hogy a pécé felé nem mutatja, hogy milyen felbontásokat támogat, úgy meg kézzel kellene beállítani, hogy 1080i legyen. Persze ez a váltottsoros mód pécés, szöveges tartalmakhoz nem feltétlen ideális, de filmezéshez jó lehet. Vagy a 720p mód. Ki kell próbálni, hogy mi néz ki jobban.

Szóval megpróbálhatod mégis hdmi kábellel pécére kötni, csak úgy, hogy egy monitor is legyen rákötve elsődleges kijelzőként, hogy kézzel be tudd állítani a felbontást a tévére. Utána meg már magában is mehet akár.

Viszont a vga csatlakozásnál a max felbontás 1360 X 768. Lehet, hogy ez a valós felbontása a panelnak. Ami közelebb áll a 720p-hez. Szóval monitornak csapnivaló és sokat fogyaszt.

A vga porthoz meg hdmi-vga átalakító kell. Olyat érdemes, amihez tápcsatlakozó is van és a pc egy usb portjába bedugható úgy az. De előbb a hdmi-t próbálnám, mert a vga-ra alakítás és ki tudja még milyen tévén belüli átalakítás után nem tudni milyen elmosott képe lesz. A hdmi vga átalakítók van, hogy adott eszközzel szintén csak 720p vagy 1080i/p felbontásokat adnak, ami pont nem jó a tévé vga bemenetének. Szóval necces, hogy sikerül-e jó felbontást kiadnia vagy sem. Bár pécével általában többféle szokott menni.

Ilyenem van

Például itt már nagyon olcsó [link]

Ezek a régi tévék már nagyon elavultak, gyenge felbontásúak és sokat fogyasztanak (170W akár). Szóval, hacsak nem ingyen pottyant az öledbe, vagy már úgyis megvan, akkor nem biztos, hogy sokat érdemes vele foglalkozni. Monitor helyett pedig biztosan gyenge.

[ Szerkesztve ]

(#142) Urguru válasza azbest (#141) üzenetére


Urguru
tag

Köszönöm a választ (és valóban ingyen pottyant be) kipróbálom a Hdmi verziót ha nem megy a többivel próbálkozok.

Még egyszer köszönöm a segítséget.

:R :R :R :R

Üdv
Geo

(#143) azbest válasza Urguru (#142) üzenetére


azbest
félisten

ne lepődj meg, ha levágja a kép szélét hdmi-vel, mert belenagyít. A tévén lehet erre opció. Azért csinálja mert a hagyományos tévé kép szélén szoktak lenni zavarok, amiket így levágnak. Ha van állítási lehetőség erre a tévén, akkor ne pécén próbáld ellen kicsinyíteni, mert borzalmasan homályos lesz úgy (előbb kicsinyít, aztán nagyít, plusz még a felbontás sem natív...) :)

(#144) bigyo108


bigyo108
aktív tag

Szépnapot sziasztok,

Az miért van, hogy elfelejti a beállításokat az gép amióta aktív adaptert használok.
1280 x 1024 ben játszok.
A játékok azóta mindig visszaállnak indításkor, alacsony felbontásra és elfelejtik a v sync beállítást illetve a minőségi eállítások is visszaállnak alapra.

Találkozott már valaki hasonlóval ?

köszönöm.

[ Szerkesztve ]

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#145) Psyhostar


Psyhostar
csendes tag

Üdv!
Már átrágtam magam a fórumon és vettem egy aktív tápos hdmi-vga átalakítót az új Gtx1050ti-mhez. Van a kártyán dvi, hdmi, meg displayport 1.4 is. Nos működni működik, de nem tudom feljebb venni a felbontást 1024x768-nál. (az átalakító elvileg 1080p-s, a monitorom meg 1366x768-at tud) Próbáltam legfrissebb/régebbi nvidia driverekkel is, a probléma fennáll ugyanúgy. Mi lehet a gond?

(#146) azbest válasza Psyhostar (#145) üzenetére


azbest
félisten

Ha van próbáld meg esetleg másik vga kábellel, hátha nincs bekötve az a lába amin a paramétereket kéri le. Vagy ha a monitoron lehet állítani, hogy ddi információt küldjön -e magáról, akkor engedélyezd. Valószínűnek tűnik, hogy nem tudja kiolvasni a monitor képességeit valamiért. Ha nagyon régi monitor, esetleg nem is tudja rendesen lekommunikálni, hogy mit tud, talán valahogy lehet kézzel megadni, hogy milyen felbontásokat tegyen a listára [link]

Esetleg az is lehet, hogy a montior felbontása trükkösebb. Léteztek például 1360x768-asok is. Aztán lehet, hogy azt pont nem ismeri az átalakító vagy a video driver nem szereti.

[ Szerkesztve ]

(#147) Psyhostar válasza Psyhostar (#145) üzenetére


Psyhostar
csendes tag

Elkezdtem állítgatni a monitort, hátha valami összejön alapon. A beállításoknál tök véletlenül találtam meg a DVI kimenetet. :Y Jobban megnézve a cuccot valóban van rajta DVI csati, csak ezek szerint nem mellékeltek hozzá kábelt anno. Ha ezt előbb tudom...te jó ég. :DDD Lehetnek kompatibilitási gondok így is? Na mármost azt látom, hogy DVI-I, vagy DVI-A a csati rajta, de sajnos nem találok bővebb infót milyen is lehet. Lehet dual-single link is, tök egyformán néznek ki. A monitorom egy HKC 9812, asszem 2013-as. A kari megy egy vacsi új Zotac Gtx 1050ti Mini. Ezen biztosan DVI-D csatlakozó van. Kérdés össze lehet e hozni a kettőt?

(#148) azbest válasza Psyhostar (#147) üzenetére


azbest
félisten

biztosan össze lehet. Valószínűleg működik is.

(#149) zsolti1902


zsolti1902
tag

Hello.

Találkozott már valaki hasonló problémával?
Adott egy ilyen kínai HDMI - VGA átalakító.

Pc-hez szerettük volna használni egy sima D-SUB-os monitorhoz, amíg nem lesz másik monitor az ismerősömnek.
Több videokártyánál se adott képet egyből HDMI-ről.
Viszont teszteléskor egy GTX1080-nál ha DVI->HDMI átalakítóba dugtam ezt az átalakítót, akkor volt kép, azonban RX560-nál és HD4850-nél még így se adott képet.
Járt már valaki így, hogy AMD kártyákkal nem lehetett összehozni a dolgot?

My VGA History: S3 TRIO 64 - 3DFX Vodoo - MX4000 - FX5700LE - 8400GS - 3850 256MB - 8800GT 512MB - 4850 1GB - 5850 1GB - 7870 2GB - R9 280 3GB - RX 480 8GB - GTX 1080 8GB - HD5450 512MB - HD5750 1GB - RTX 2080 SUPER 8GB

(#150) azbest válasza zsolti1902 (#149) üzenetére


azbest
félisten

tippre nem kap elég áramot. A szabvány sokkal kevesebbet követlem meg, mint amit ezek felvesznek. A jobbakon ezért is van egy plusz tápcsati, amit akár egy usb-dc kábellel már lehet biztosan hajtani. Többször linkeltem jobb fajtát itt ebben a topicban is :)

(#151) zsolti1902 válasza azbest (#150) üzenetére


zsolti1902
tag

Én azt hittem az Amd valamit kispórolt a kártyáknál.
Gondolom utólag plusz kakaót adni az átalakítónak nem nagyon lehet?

My VGA History: S3 TRIO 64 - 3DFX Vodoo - MX4000 - FX5700LE - 8400GS - 3850 256MB - 8800GT 512MB - 4850 1GB - 5850 1GB - 7870 2GB - R9 280 3GB - RX 480 8GB - GTX 1080 8GB - HD5450 512MB - HD5750 1GB - RTX 2080 SUPER 8GB

(#152) azbest válasza zsolti1902 (#151) üzenetére


azbest
félisten

A topic eleje arról szól, hogy átalakítottunk ilyet, hogy beforrasztottunk rá usb csatit.
Más kérdés, hogy régebben nem vagy drágábban lehetett kapni normálisabb átalakítót. Most, hogy 4-5 dolcsiért van, elég olcsó órabér kell, hogy küzdjön vele az ember és az eredmény sem feltétlen lesz megfelelő.

(#153) Lajkó22


Lajkó22
csendes tag

Sziasztok!

Én a témában szereplő tárgy fordítottjáról érdeklődőm.

VGA kimenetelű notebook-ot szeretnék HDMI bemeneti tv-re kivetíteni.
Vettem egy VGA to HDMI adaptert és egy 2.0-ás HDMI kábelt.

Ezek azok:
[link]

[link]

Összedugtam, kép és hang is volt, de a kép enyhén szabad szemmel láthatóan vibrál és a hangszóró zúg/sípol (ha 20%-ra veszem a tv-én a hangerőt és a notebook-on feltekerem, akkor nem lehet hallani a búgást).

Kinek mi a tapasztalata, használ-e valaki hasonlót és szintén jelentkezik ez a hiba másnál is?

Nem találtam ebben a témában csoportot, ha valaki jó fele irányítana, azt is megköszönném.

Köszönöm!

(#154) azbest válasza Lajkó22 (#153) üzenetére


azbest
félisten

Az usb táp talán túl zajos a gépről. Ha van valami jobb mindőségű usb aljzatos tápegységed, akkor próbáld ki, hogy abba dugod be és nem a gépbe.

Nekem hdmi audio extractornál volt, hogy gagyibb tápról nagyon zajos volt. Viszont a portonként külön szűrőt tartalmazó aukey 4 portos usb tápommal hibátlanul ment.

Másik tipp: próbáld ki másik vga kábellel. Van olyan, amin be van kötve a power láb, van amin nincs. Egy androidos stick volt hogy hdmi->vga átalakítón át elindult a vga csatis monitorra dugva, mert visszatápolt a vga kábelen. Át kellett cserélnem másikra, amelyiken nem volt bekötve az a láb. Ha minden igaz, a 9es pin számít [link], ha van feláldozható vga kábeled, akkor megpróbálhatod egyik végéről kitépni azt a pint.

[ Szerkesztve ]

(#155) Lajkó22 válasza azbest (#154) üzenetére


Lajkó22
csendes tag

Köszi a segítséget.
Az usb-hez a tápegységet kipróbálom.

(#156) Lajkó22 válasza azbest (#154) üzenetére


Lajkó22
csendes tag

Jobb minőségű usb aljzatos tápegységgel jól működik.
Szinte észrevehetetlen vagy talán nem is zúg és a kép frissítési sebesség is szembarátam, nem látszik oly mértékű vibrálás.

Még egyszer köszönöm az építő jellegű segítséget!

(#157) azbest válasza Lajkó22 (#156) üzenetére


azbest
félisten

szívesen, sajna kispórolják a szűrést sok eszközből és így a tápegység oldalon kell jobbat keresni :)

(#158) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Egy ilyen (beépített elektronika nélküli) kábellel kötöttem monitort Nvidia 5xx HDMi-s videókártyára, de nem működött. Azt igazából tudom, hogy bizonyos HDMi kimeneteken nincs alapból analóg jel (pl. TV Box).

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#159) azbest válasza Ciccuka (#158) üzenetére


azbest
félisten

Ez teljes kapufa, nem csoda, ha nem működik. Egy szabványos hdmi kimeneten sincsen analóg jel. A dvi-i és dvi-a csatlakozón van analóg jel.

Régebben (10+ éve) volt valami eszköz, ami hdmi alakú csatlakozón, de más üzemmódban képes volt vga jelet kiadni. Kizárólag azzal a készülékkel működhet ilyen kábel. De az is csak akkor, ha úgy van bekötve, ahogy az megkövetelte. Ez semmiképpen sem szabványos és nem működik normál készülékekkel. Amúgy lehet, hogy simán átverés és csak feltették a két csatlakozót egy kábelre, de semmire sem jó.

Gyakran oda is írják, hogy "nem minden készülékkel működik" vagy hogy "nem tartalmaz dekódert, csak külön dekóderrel együtt működik". Gyakorlatilag ilyen meg nincs, szóval a nem minden készülékkel azt jelenti, hogy semmivel sem működik :D

Viszont mivel nem kell nagy hely egy átalakító áramkörnek, így hasonló méretben akár készülhet igazi is, de általában azoknak nagyobb méretű burkolatuk van a hdmi csatlakozónál. De egyébként is biztonságosabb olyat használni, aminek van tápbemenete is, mert nem minden készülék képes árammal ellátni egy aktív átalakítót és rosszabb esetben kijöhet a füst. Ma már az igazi átalakító dongle-k is egészen olcsók.

[ Szerkesztve ]

(#160) Ciccuka válasza azbest (#159) üzenetére


Ciccuka
veterán

Szóval azt akarod mondani nyakláncnak még jó lehet. :D

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#161) azbest válasza Ciccuka (#160) üzenetére


azbest
félisten

ahhoz kell még egy dsub anya - hdmi anya kábel is, hogy össze tudd dugni körré :D

(#162) Ciccuka válasza azbest (#161) üzenetére


Ciccuka
veterán

Szerintem nem lesz rá szükség, mert masnit még tudok rá kötni ennek ellenére is. ;]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#163) azbest válasza Ciccuka (#162) üzenetére


azbest
félisten

fotót vagy nem történt meg ;]

(#164) Ciccuka válasza azbest (#163) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nem mutizom meg, mert még hátha kitalálod a végén, hogy a nyakamra rátegyem :D (esetleg pluszba húzzam szorosra is)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#165) azbest válasza Ciccuka (#164) üzenetére


azbest
félisten

:DDD

(#166) Indiant válasza azbest (#159) üzenetére


Indiant
addikt

Ezt szeretném toldani.
[link]

A kábel működik. De ha ráteszem a Delock HDMI gender changer-t és az 5m hdmi kábelt (AK-HD-50A), akkor a laptopon villog a kép és a kivetítőn nincs is.

[ Szerkesztve ]

(#167) azbest válasza Indiant (#166) üzenetére


azbest
félisten

Aktív elektronika van az átalakítóban, ami külső táplálás nélkül a hdmi kábelen jövő készenléti 5v-ról lopja az energiát. 5m kábel után valószínűleg annyira leesik a feszültség, hogy nem képes meghajtani az átalakítót.

Szóval, ha az átalakítón van dc 5v tápbemenet csatlakozó, akkor oda kell neki adni áramot például usb-ről. De ha jól látom nincsen. Így vagy olyan toldó / extender kell, ami tápot is ad neki vagy pedig magát az átalakítót cserélni olyanra, aminek van tápbemenete, hogy a végponton legyen árammal ellátva.

Péládul talán ilyesmi, de valószínűleg olcsóbb akkor már venni egy olyan hdmi-vga átalakítót, amin van dc bemenet is.

Egypébként is kárt tehet a gépben olyan átalakító, aminek nincs saját tápbemenete.

[ Szerkesztve ]

(#168) Indiant válasza azbest (#167) üzenetére


Indiant
addikt

Nagyon szépen köszönöm a választ. Sajnos nincsenek ilyen tapasztalataim. Öt VGA projektort kellene öt laptophoz kötnöm egy iskolában , amiken van HDMI is. A probléma ott kezdődik, hogy a 7-8m egy olyan fali csőben van, amibe a VGA csati nem fér bele. Ezért gondolkoztam a HDMIben. A példád sajnos nem jó, mert HDMI 2.0 csak. Az 1.4-hez nem jó.

(#169) azbest válasza Indiant (#168) üzenetére


azbest
félisten

Az sosem baj, hogy egy eszköz többet tud, mint amit kell.
Ahogy mondtam kapni olyan átalakítót, aminek van tápbemenete, az még egyszerűbb talán.
Akár a mostanihoz hasonló [link]
Vagy kis kocka alakú, ez még olcsóbb [link]
Ha a projektoron van usb csatlakozó, például pendrivenak, akkor onnan kaphat is áramot. Ha nincs, akkor meg telefontöltőről.
Itthon is lehet kapni hasonlókat, de általában sokkal drágábban és nehezebb megtalálni, mert főleg a legolcsóbb fajtákat árulják itthon drágán.

Bár ez még nem is olyan vészes, 4eft (hdmi->vga+audio dc táp bemenettel) [link]

Némi kockázat van a hosszú hdmi kábelben is, mert ha nem csak a tápfeszültség esik le, hanem az adatjel is torzul a hosszúság miatt, akkor lehet vele még más baj is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.