Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) finest


finest
őstag

Ez ma nincs olyan jó mint a szokásosak. Csapongsz nagyon. Nagyi-megcsalás-üknagymama sok ez egyszerre. :R
Én nem csináltam viccet a dédimékből, pedig ők is puritánul éltek. Szegény mamám, a zsírosbödönben tartotta az oldalast. Miylen finom volt, bár csinálhatna még!
Csalódni nem jó, üknagymamád megúszta, mert nem derült ki, h a háta mögött kinevetitek öregsége miatt. A másik nagyi nem úszta meg, Te sem, h ne csalódj valakiben, akivel a kapcsolat 1996-ban még felfelé ívelt, lehet ez a büntetés üknagyid kinevetéséért. Bár annyi évvel később és a kapcsolaton rég túl, kár már rajta rágódni.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2) #43960832


#43960832
törölt tag

Nekem tetszett. Tanulságos kis történet.

(#3) R.P.


R.P.
aktív tag

Nekem is. Elég durva.

(#4) 7


7
addikt

Súlyos téma, bizony... :(

(#5) shaipo


shaipo
csendes tag

A téma súlyos, de az írás nagyon jó! Már a címből tudtam, hogy te lapulsz mögötte. :)

(#6) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Én is még jóformán tinédzser vagyok de eszem ágába nem jutna más embereket a hátuk mögött kibeszélni, főleg nem azokat akik szinte mindent megtesznek értem :(
Megrázó egy történet

(#7) joghurt


joghurt
addikt

Én már csak az Offtopic Logout listáján figyelem a gombás ikont várakozólag. :)

A tej élet, erő, egészség.

(#8) Kazimír


Kazimír
őstag

Tényleg kicsit csapongó, de a lényeg kiszűrhető.
Szomorú :( A szétesett családok tipikus mintapéldája lehetne. Mármint, hogy ez hova vezet.
Némi "pozitívum" azért került a végére, és ennek örülök.
De figyelmeztetésül álljon ez az írás a fiatal generáció előtt! Tiszteljék a szüleiket, és az idősebbeket általában!! Egyszer ők is azok lesznek..

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#9) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nekem az a véleményem, hogy ezt a nagyi soha nem fogja megemészteni. Azon sem lepődnék meg, ha az unoka miatt megrövidülne az élete.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) guga válasza finest (#1) üzenetére


guga
Közösségépítő

Ez ma nincs olyan jó mint a szokásosak. Csapongsz nagyon. Nagyi-megcsalás-üknagymama sok ez egyszerre.

Üdv! Biztos gyorsan olvastad :D
Visszaolvastam s igazad van, nem dolgoztam ki úgy, ahogy szoktam. Sőt, ráférne a kozmetikázás a többire is, de nem akkora horderejű, hogy rágódjak rajta.
Tegnap este a két gyerek itt sistergett körülöttem s nem tudtam úgy koncentrálni, mint máskor :D

Ha kívánod felképelem mindkettőt az elmaradt élmény miatt :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#11) guga válasza guga (#10) üzenetére


guga
Közösségépítő

Há jé, ez meg mi :F ilyet még nem láttam a péhán :DDD meghekkeltem a motort tudtomon kívül :C

Visszaszámlálás: 10, 9, 8, :DDD na futás!

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#12) guga válasza Vakegérke (#9) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv! Ebbe nem gondoltam bele.
Kívülálló vagyok s alig van rálátásom a szereplők lelkiállapotára, csak a történet magja áll rendelkezésemre, a többit nekem kellett odaképzelni.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#13) dekoninck válasza guga (#12) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Basszus, a történetet olvasván még bennem is megállt az ütő, szó szerint... hogy mit érezhetett a nagyi, azt kb a "szíve szakad meg" kifejezéssel lehet leírni. Elképesztő.
Azt hittem, hogy idézel is, hogy még durvább legyen a helyzet, de szerencsére nem...

(#14) Huma


Huma
addikt

Ilyenkor bizisten szégyellem, hogy ember vagyok. Mi emberek "megértjük" ezt. Tudjuk, hogy nem vagyunk egyformák.
De ha pl az avataromat vesszük. :) Ha lenne egy idegen faj mondjuk az európán, (a bolygón) amely hasonló intelligenciával rendelkezne mint az ember, de nem lennének köztük ilyenek mint ez a srác. Az egész faj nevében lesülne a pofámról a bőr ha egy ember így átverné őket.

De most visszatérve a realitások talajára. Az a gyerek egy erkölcsi nulla. Sajnos volt alkalmam már megismerni a fajtájából egy párat. Valószínűleg sikeres élete lesz mint vállalkozó vagy politikus amíg le nem csukják.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#15) MBazsee


MBazsee
tag

Sajnálom a nagyit az unokája miatt, valamint minden tiszteletem az Övé, mert volt ereje és akarata megtanulni ezeket a dolgokat.

Amikor látta, hogy mit írt róla az unokája a legjobb helyen vágott neki vissza.

Remélem nem csak visszamenőleg szégyenli magát, hanem ezentúl mindíg, hogy egy olyan embert bántott meg aki mindent megtett érte...

(#16) ollie


ollie
MODERÁTOR

Szomorú történet. Bármit is kapott az unoka, megérdemelte.

***

(#17) twollah


twollah
nagyúr

Tanulsag:
Mindig minnel kevesebbet mutass magadbol, hogy keves tamadasi felulet legyen rajtad.

(#18) Nimrod


Nimrod
addikt

Jó írás, bár nekem egy picit kusza volt a közepénél. Ami szép benne, hogy ebben valójában semmi 21. századi varázslat nincs, inkább a kígyót melengetsz életérzés.

(#19) Nimrod válasza Vakegérke (#9) üzenetére


Nimrod
addikt

Meg fog neki bocsájtani és tudod, hogy miért? Mert szereti (az unoka mindig a legnagyobb öröm egy nagyszülőnek). De elfelejteni? Azt vélhetően soha.
Persze, ez csak az én idealista fejemben, a valóság szüleménye mindig zavaros. :U

(#20) commanDOS


commanDOS
senior tag

Ismét egy jó írás, de a téma elég szomorú. Vagy talán inkább szégyenfoltnak nevezném.
Az én nagyszüleim is nagyon nagy szerencsémre bármit megvennének nekem, ha esetleg éppen úgy állok, h nem tellik rá, vagy pótolni kell bele egy cseppett. Néha már én érzem magam kínosan, sokszor inkább nem is mondom a problémámat, h ez meg az kéne, majd megoldódik. Tudom nagyon jól, hogy szívesen ide adják a pénzt, de nem szeretek senkit kihasználni, pláne nem a saját nagyszüleimet. Persze nem mondom, h nem jön jól olykor a segítség.
De nem is ez a lénywg, hanem az, hogy az idős embereket illik tisztelni, legalább a koruk miatt, más dolog, h attól, h valaki idős, lehet, hogy nem rendes ember, vagy sok sz@r dolgot csinált fiatalabb korában. De ez most lényegtelen, egy idős embernek, főleg ha rendes, becsületes, kijár a tisztelet, még ha idegen is, pláne ha a saját nagyanyám vagy nagyapám, nagybátyjám, vagy akármelyik idősebb rokonom. Ha meg problémám van vele, akkor az a minimum, hogy a szemtől szemben előadom neki. Nem a háta mögött hordom el mindennek, Miközben ő segít rajtam...
Egy bizonyos korig persze ez megbocsátható, mindenki volt 10-12 éves...
Később viszont már nagyon gáz.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#21) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

:'(

elképzeltem mit érezhetett szegény nagyi amikor meglátta... talán túlságosan is... a sírás folytogatja a torkom...

gottagofast

(#22) DroneZ


DroneZ
aktív tag

Megdöbbentő egy történet az biztos.... nem tudom, szóhoz nem jutok hirtelen. ha ilyenek megtörténnek, akkor mi minden van még. az internet amit még az emberiség jövőjének szántak, lassan a végzethez vezet. katasztrófa mik mennek, járnak-kelnek manapság az interneten...

ölni, lopni, csalni, hazudni orrba-szájba mindenkinek holott a monitor mögött egy teljesen személyiségét, emberi méltóságát, lassan már az épp eszét vesztett fiatal ember ül...

különleges, gondolatébresztő dolgok ezek, amiket mi mint külső szemlélő ennek súlyát szinte fel sem fogjuk. tény, h ha kicsit is belegondol az ember... hát nem tudom szerintem én tudni sem akarom. egyetlen baj van ezzel: mégpedig, hogy egyre gyakrabban olvasok ehhez hasonló írásokat. szerencsére legtöbbnek happyend a vége, de persze vannak azok akiknek ez nem épp úgy alakul ahogyan szeretnék.

(#23) I_Am válasza twollah (#17) üzenetére


I_Am
veterán

Te bolond vagy!

Öcsém a vér mindenek felett! És ha valaki nem igy gondolja az le is írta magát előttem.

Én imádtam a nagyimat, tudtam, hogy bármit megtenne értem és erejéhez képest meg is tette. Éreztem, hogy miért teszi és ezt gyerekként csak a határtalan szeretetemmel tudtam viszonozni. Remélem egyszer én is csak ennyit kapok vissza.

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#24) pisti válasza DroneZ (#22) üzenetére


pisti
őstag

Szerintem hosszútávon akár jó is lehet ha ilyesmi kiderül. Rájönnek a résztvevők, hogy probléma van, elkezdhetnek tenni ellene. Így akár jóra is fordulhat a dolog. Remélem legalábbis, hogy miután szembesül valaki ilyennel megjön a jobbik esze.

[ Szerkesztve ]

(#25) Tüzi

Olyan alappvető dolog, mint az idősek iránti tisztelet (még az idegenekkel szemben is), és nem történt volna meg ez... (sem)...

sajnálatos :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#26) rarri


rarri
senior tag

Szia Guga . Engem ez a történeted is mélyen elgondolkoztatott. Aki volt már fiatal, az önző is volt., és ha nem is a nagyiját, és ha nem is a neten, de egyszer kétszer kibeszélte a háta mögött az ismerősét azt remélve, hogy nem derül ki. És amikor kiderült, bizony megvolt magától a büntetés, a szégyen érzete.Amikor még nem alakul ki az, hogy felfogjuk hogy nem helyes amit teszünk, szerintem akkor valamennyien követünk el hibákat. Számtalanszor előfordul a felnőttek között is ez, csak ők már tudják hogy mit tesznek, és így még súlyosabb a következmény.Pl: munkahelyi pletykák. ;] Engem is rosszul érintene ha a gyerekem kibeszélne a neten, de elfogadnám, mert az az ő véleménye, és igenis írja le amit gondol. Ha olyant ír, akkor megpróbálnám vele megbeszélni, majd változtatni. Ha pedig olyant, akkor a megfelelő helyen kezelném, kellő humorérzékkel. Senki nem gondolhatja hogy tökéletes szülő, nagyszülő vagy gyereke valakinek. És ha még éretlen is és elköveti ezt a hibát, akkor az már magában foglalja a büntetetést is, a lelkiismeretfurdalást, a szégyent. Én a nagymama helyében nem mentem volna le az unoka szintjére hogy én is kibeszélem a neten, hanem megbeszéltem volna vele négyszemközt hogy mi volt helyes, és mi nem. És továbbra is biztosítanám a szeretetemről. Szerintem tudni kell a dolgok fölé emelkedni....
Nagyon tetszett Guga! :)

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#27) domi007


domi007
őstag

Ez a sor (bocsi, hogy nem pontosan idézem):
Meg fog bocsátani, hiszen az ő vére... stb

Ez akkorát adott. Nagyon jó, és fontos témáról szóló írás. Köszönöm.

(twollah: te asszem nem kaptad el a lényeget: mi az, hogy minnél kevesebbet mutassunk, meg hogy kisebb támadási felület :F olvasdel mégkéttszer!)

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#28) guga


guga
Közösségépítő

Üdv! Köszi mindenkinek a hozzászólást :B

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#29) lúzer válasza guga (#28) üzenetére


lúzer
veterán

én meg Neked köszi.
szegény nagyi!
de jó lenne, ha kitalált sztori lenne csak :O

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#30) Aboga


Aboga
újonc

Milyen érdekes... csak a metrón egy hirdetés, kis kíváncsiság, és mosolygósabb lett a napom. Régi emlékeket ébresztettetek fel bennem, mikor még élt a nagymamám. Háztartásbeli volt, 5 gyerekkel, de én már csak mint nagyit ismerhettem meg. Első unoka voltam ( 9 másik követett ) de engem szeretett a legjobban, gondoltam akkor. Később az unokatesókkal beszélgetve, felemlegetve a nagyit, mindannyian ugyan úgy érezték. Hát ezt a nagyit bántottam én meg, nagyon csúnyán - igaz akaratlanul, de legalább szemtől szembe.Pályaválasztás volt terítéken, - miközben éppen babot válogattunk - beszélgettünk az érdeklődési körökről, sorsokról, valami felbosszantott, gyorsan odavágtam : én nem akarok egész életemben babot válogatni! Szegény nagyi... könnyes lett a szeme, de nem szólt egy szót sem. Észrevettem a baklövésem, magyarázkodtam, bocsánatot kértem, ő megpuszilt és soha nem éreztette velem, hogy ez nyomot hagyott volna a lelkében. Nem így én : ennek már lassan 40 éve, de még mindig fájnak azok a felelőtlenül kimondott szavak. Rég nem él, nem tudom elmondani neki mennyire szerettem, mennyire hiányzik még mindig. Az egyetlen dolog, amit tehetek, a körülöttem élő idős embereket szeretgetem, pátyolgatom, már amennyire időm engedi. Úgy érzem soha nem fogom tudni viszonozni azt a sok szeretetet amit tőle kaptam. Mit tehetnék? Szórom és osztogatom azt a keveset ami bennem van.
Még valami fontos : nemsokára én is nagymama leszek, és nagyon remélem leszek olyan jó nagyi mint az enyém volt.

egykor én is..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.