Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nagyon komoly a story, így olvasva el se hiszem, hogy hónapokon át ment ez a dolog :D

Otthon van egy G4-esem, annyira életre kelteném, főleg, hogy nincs semmi hardveres gondja, csak egyszerűen lusta voltam beleásni magam mélyebben.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) arelim


arelim
tag

tisztára, mint a real genius.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#3) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

"Szerettük volna Windowsra is megírni, de sajnos túl hatékony volt a Microsoft épületbiztonsági rendszere."

Ezen felvisítottam.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4) Redneck


Redneck
veterán

Jó kis cikk lett, köszönöm hogy lehoztad Lenry! Ha ez így történt, le a kalappal előttük. Ilyen gerilla programozás, manapság nem kivitelezhető.

Pénzt egyébként kaptak érte végül? :U

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Érdekes sztori, jó volt olvasni. De a master lemezes csávónál kicsit elbizonytalanodtam. Nehezemre esik elhinni, hogy ez így működött..

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6) #77646080


#77646080
törölt tag

Köszönet a fordításért és hogy publikáltad. Jó volt olvasni. :)

(#7) Balu972


Balu972
aktív tag

Elképesztő! :))
A sziklát cseppről cseppre bontja el a víz :))))

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#8) nalaca000


nalaca000
tag

Hihetetlen sztori.
Köszönöm a fordítást.

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#9) buherton


buherton
őstag

Nem gondolom, hogy ne lenne alapja, de ez így nagyon hihetetlen kategória.

Elszomorító volt olvasni, hogy náluk, így működött a menedzsment.

Egyébként külsősként már jártam hasonló cipőben. Kaptam a külsős főnökömtől egy kártyát és egy laptopot és bevitt az épületbe, hogy mostantól itt dolgozol. Végül úgy jöttem el, hogy szereztem magamnak asztalt, kijelzőt, dokkolót, széket és gurulós szekrényt (ami a belsősök között sem volt általános!). Persze, ezen én is keresztül mentem a HR-sek oldaláról, hogy ki vagy te és mit keresel itt? :D

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#10) Lenry válasza Redneck (#4) üzenetére


Lenry
félisten

valahol írta, hogy utólag le lett papírozva a dolog, hogy jogilag tiszta legyen, hogy ebben volt-e valami ellentételezés, vagy pl licencelte tőle az Apple, ezt már nem tudom

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) Lenry válasza .LnB (#5) üzenetére


Lenry
félisten

több helyen is lehozták ezt a sztorit, egy hosszabb előadáson el is mesélte a főszereplő, úgyhogy én simán elhiszem, hogy így volt.
ha elég nagy egy vállalat, könnyebben el tudsz tűnni a "sűrejében"

köszi mindenkinek, örülök, ha tetszett :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszi a történetet, mókás olvasni azt, hogy a 'multi-kultúra' milyen vadhajtásokat eresztett anno. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) kpityu2


kpityu2
őstag

"Egy jó program, amit egyszerre könnyű használni, könnyű megtanulni, felhasználóbarát, hasznos és sokoldalú, rengeteg ember együttes tudását, tehetségét igényli. Greg és én meg tudtuk írni a programot működtető alapokat, de ez még édeskevés egy jó végeredményhez."

"Mikor a hivatalos használhatósági tanulmány elkészült, amikor igazi tanárok és diákok próbálták ki a programot, rá kellett jönnünk, hogy még nagyon messze vagyunk a kész állapottól.

Eddig nagyon büszke voltam az elegáns és egyszerűen használható programunkra. Azt akartam, hogy minden Mac-re rákerüljön, tehát minden felhasználónak szántam, azoknak is, akik nem értenek a számítógépekhez vagy utálják a matematikát. Azt akartam, hogy olyan egyszerű és élvezetes legyen használni mint egy játékot. Egy osztályteremben minden, a számítógéppel való szerencsétlenkedéssel eltöltött perc a tanítástól von el időt. Sajnos amikor láttam, hogy az első felhasználók hogyan kínlódnak a programmal, be kellett látnom, hogy egy programozó a legkevésbé alkalmas ember arra, hogy kezdőknek programot tervezzen."

Amatőr. Azt kellett volna mondania, hogy az egységsugarú user lesz szíves megtanulni a program használatát. :P

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#14) UnA válasza buherton (#9) üzenetére


UnA
Korrektor

Egy bizonyos méret fölött mindig a bürokrácia az úr ;)

(#15) buherton válasza UnA (#14) üzenetére


buherton
őstag

Azzal szerintem semmi gond nincs, ha nem csinálnak meg mindent, amibe belekezdenek. Ez tiszta sor, viszont arra felfigyelhetett volna valaki, hogy ez tömegesen előfordul és nincs valamilyen visszacsatolás rendszerben, hogy legalább egy kicsit javulhasson.

Valószínűleg én képzelem túl optimistán a dolgot :) .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#16) Qkackca


Qkackca
őstag

Köszi, ez jó volt.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#17) haxiboy


haxiboy
veterán

Köszi a story-t. Anno már olvastam angolul, nagyon jó volt ismét újra olvasni. :R :R :R :R :R

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18) jambiyya válasza haxiboy (#17) üzenetére


jambiyya
őstag

Ez jó volt, köszi! :)

(#19) lambda5


lambda5
tag

Számomra is lenyűgöző a sztori ! Köszi a fordítást ! :)

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#20) Zsolto


Zsolto
őstag

Remek sztori, köszi, és a fordítás is nagyon jó!

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#21) #16939776 válasza kpityu2 (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

Hiába tanulja meg a program használatát, háttér tudás megszerzése nélkül sosem lesz hatékony.

Jól gondoltad Lenry, ezt nagy érdeklődéssel olvastam. :)

(#22) Millerchris


Millerchris
tag

Jóó! :R

A holnap mèg messze van!

(#23) Lenry


Lenry
félisten

Köszi mindenkinek

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) moleculez


moleculez
veterán

Érdekes cikk, izgalmas történet, mik mehettek a háttérben anno...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#25) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elég meredek ez így, mondjuk ehhez minimum megszállottnak kell lenni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) joghurt


joghurt
addikt

Bármennyire is megszállott, azért van benne néhány "érdekes" részlet.

Pl. amikor az épületüzemeltetés bevonatja a kártyájukat, ezután újra be tudnak lépni.
És a master lemez készítése egyrészt úgy megy, hogy valaki összerakja, majd ennek másolatán végzik el a teszteket, másrészt meg ha bármi illetéktelenül felkerül rá vagy módosul a hivataloshoz képest, akkor helyből kirúgják a release mastert.

Azon meg jót mulattam, ahogy a napi 12 órával volt nagyon odáig, meg a hajrában a 16-tal. Úgy látszik, még nem dolgozott a volt munkahelyemen.

De az Apple-hez mindig is hozzátartozott a mítoszgyártás. Előbb-utóbb még az is kiderül, hogy Jobs tudott a vízen járni, miközben maga után húzta a Musk-ot évtizedekkel megelőző elektromos önvezető autóját. :U

A tej élet, erő, egészség.

(#27) hcl válasza joghurt (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"másrészt meg ha bármi illetéktelenül felkerül rá vagy módosul a hivataloshoz képest, akkor helyből kirúgják a release mastert."
Már ahol.

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) joghurt válasza hcl (#27) üzenetére


joghurt
addikt

Kb. ez lenne a munkakör összes teendője/felelőssége.

És nehezen hihető, hogy a Golden Master nem megy ki még egy kör tesztelésre, ahol egyből feltűnne egy addig ismeretlen alkalmazás. Különösen ahány OS-sel szállított alkalmazás akkoriban volt.

A tej élet, erő, egészség.

(#29) hcl válasza joghurt (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De ha elég nagy ember(manager) volt a Gm felelőse, akkor lehet, hogy ő saját hatáskörben mondta azt, hogy ráteszi.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.