Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) R3wind


R3wind
csendes tag

Kösz a tesztet, jó volt olvasni. :)

(#2) Baggins86


Baggins86
aktív tag

Őszintén szólva engem nem győzött meg. Ha csak ennyi az igény, 80 ezerért ott van az Acer Aspire ES1. Abszolút belépő kategória 11,6" pehelykönnyű, de Celeron N3160-al, ami szintén nem erőgép, de 8530-as atom szinten vagy picit felette van. Szintén 4 giga ram, ami 8-ig bővíthető (dual chanel nem single), 500-as HDD, amit ha szeretnél cserélsz SSD-re és van USB 3.0 port. A maradék 40 ezret meg elihattad vagy el lovizhattad volna :D Persze ez nem szétszedhető, de ha úgy is vinned kell magaddal a tabot és a bill részt, akkor ugyan ott vagy. Max az Asusnál elejthetsz egy "basszus, otthon hagytam a billentyű dokkoló" mondatot :D Én személy szerint 120 ezret sokallok egy ilyen cuccért.

(#3) GRaul válasza Baggins86 (#2) üzenetére


GRaul
őstag

es az acer is tabletkent funkcionalhat? Erinto kijelzos?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#4) Romvr válasza Baggins86 (#2) üzenetére


Romvr
őstag

"Ha csak ennyi az igény, 80 ezerért ott van az Acer Aspire ES1"
Szerintem elsiklottál pár dolog felett. Az igény egy 10"-os windowsos táblagép volt legalább 8-10 órás üzemidővel és könnyű súllyal amihezt van billentyűzet is igény szerint. Amit te írsz az egy 12"-os laptop max 5 órás üzemidővel és 2,5 kg-os súllyal. Szóval nem egy kategória.

Ha kocsit hoznék fel példaként akkor én szerettem volna egy két üléses városi elektromos autót te pedig ajánlottad volna a ford pickupot. Mind a kettő autó, de egészen más igényeket szolgálnak ki.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#5) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nekem a specifikációját tekintve mindenből egy kicsivel több kellene. Kicsivel nagyobb méretű és felbontású kijelző, kicsit erősebb CPU és gyorsabb flash drive, nem eMMC. A touchpad is lehetne nagyobb. Viszont ez már 2x annyiba kerülne sajnos.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) wxppro


wxppro
aktív tag

Én az alcímet nem értem. :F Amúgy jó az írás, tárgyilagos, nem eltúlzott poénokkal. :K

[ Szerkesztve ]

(#7) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Nekem még t100ha-m volt és az is egy nagyon eltalált tablet volt. Használd egészséggel :)
(esetleg ha a játékok futtatása is elég fontos lenne, akkor lehet, hogy ajánlott kicsit tweakelni a játékokat, én youtube-on a lowspecgamer nevű csatornán találtam elég jó megoldásokat)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#8) Romvr


Romvr
őstag


(#5) Tigerclaw

"mindenből egy kicsivel több kellene"

Igen én sem picsongtam volna egy 11"-os FHD kijelzőn 8Gb RAMmal és 256GB SSD-vel és WACOM ceruzával, de ahogy láttam az olyan tabletek már a félmillás határon mozognak ha szükséged van a ketté szedhetőségre a jó üzemidőre és minden extrára. Sőt...


(#6) wxppro

"Én az alcímet nem értem."
A korrektornak és nekem sem tűnt fel. Javítottam, köszi! :R

"Amúgy jó az írás, tárgyilagos, nem eltúlzott poénokkal."
Köszönöm! Pedig sokan mondják hogy nagyon hülye a humorom :DDD de ezek szerint keveseknek bejön.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#9) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

chuwi/ teclast +tok max 45.....Ez raktárból vám és fa nélkül ..Ez túltolt árazás erősen

Abe due dembella

(#10) Romvr válasza kovaszoskeny (#9) üzenetére


Romvr
őstag

Kérlek linkelj nekem egy 10"-os 16:10-es képarányú készüléket az általad említett márkából amire 2 év magyarországi garancia van legalább 400cd/m2 a fényereje és 8-10 órát képes üzemelni. Ja és dokkolható teljes magyar kiosztású billentyűzete van. Komolyan kérdezem.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#11) Tigerclaw válasza Romvr (#8) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Most gondolkodok egy újabb tableten, de olyan mintha megállt volna az idő és csak ugyanazt a döntést tudom meghozni, mert nem változtak a feltételek.

- Egy Windows-os 2 in 1 sok szempontból jobb mint egy hagyományos noti, de tabletként alig fejlődött az elmúlt pár évben.
- Egy androidos tablet továbbra sem elég biztonságos, a frissítések inkább nem jönnek, mint jönnek, vagy ha mégis akkor későn és rövid ideig. A Store tele van gyenge minőségű és veszélyes appal.
- Az iPad tabletként a csúcson áll minden szempontból, de a zártsága naponta okoz fejfájást a használónak.

Az ember azt hinné, hogy tanulnak egymástól, lopnak egymástól ötleteket, megkérdezik a vásárlókat, hogy melyikben mit szeretnek és mit nem, ami alapján fejlesztenek, de olyan mintha mégsem történt volna semmi az elmúlt pár évben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) consono


consono
nagyúr

Én hasonló igények mentén egy T100 Chi-t vettem lassan másfél éve, azóta ez az elsődleges gépem. Igaz, ez full HD, de csak 2 GB, meg 64 GB, meg korábbi atom, de mivel konzolon játszom minden másra elég egy 32 gigás SD-vel megtámogatva. VPN, távoli asztal, böngészés (Edge-dzsel, mert az jó ;] ), ez vezéreli, illetve montírozzák a 3d nyomtatómat, ha kell, sőt Kodival filmeket is nézek rajta.
A 4 GB RAM néha azért jól jönne, meg a 128 GB SSD is, gondolom téged is ki fog szolgálni a gép.

"In God we trust. All others must bring data"

(#13) Romvr válasza consono (#12) üzenetére


Romvr
őstag

"böngészés (Edge-dzsel, mert az jó)"

És tényleg így van. Tabletként az Edge sokkal kézre állóbb és gyorsabb mint egy Chrome vagy FF. Chrome sok tabbal képes iszonyatosan belassulni, de az Edge még 10-15 háttérben nyitott oldalnál sem gondolkodik el a következő lépés előtt. Van már rá Ad Block és egyéb addin is... szóval használható. Persze pár dologhoz még mindig előveszem a Chrome-ot (pl youtube) de mondhatni hogy 80%-ban Edge alatt böngészem a T101HA-n.

"Kodival filmeket is nézek rajta."
Én hordozhatóság és akkumulátorkímélés miatt a 230Gb-nyi SD kártya + Mini Pendrive kombón tartok filmeket/sorozatokat így tuti mindig nálam van. ;]
Hálón át filmet max 8 órán át tudok nézni, de SD kártyáról megvolt a 10 óra is úgy hogy bepöccintettem az Akku kímélést ami levette a háttérben való adatszinkronizációt.

"A 4 GB RAM néha azért jól jönne, meg a 128 GB SSD is, gondolom téged is ki fog szolgálni a gép." & "Igaz, ez full HD, de csak 2 GB, meg 64 GB"
Én is sokat toporogtam egy FHD de 2/64-es gép előtt aztán visszaemlékeztem a régi Acer Windowsos tabletemre ami 2/64-es volt és arra hogy 3 hónap után eladtam mert a 2Gb RAM gyakran kevésnek bizonyult ha kicsit többet akartam rajta végezni mint azt a tervezője gondolta.
Így inkább az alacsonyabb felbontást választottam, de legalább időtállóbb lesz a felszereltsége miatt.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#14) UnA válasza Romvr (#13) üzenetére


UnA
Korrektor

"Így inkább az alacsonyabb felbontást választottam..."

Szerintem jól tetted, mert a Windows skálázódása rémes módon viselkedik... :) Különben sem értem ezt a felbontás-fétisizmust a kis méretű kijelzőkön.

(#15) wxppro válasza Romvr (#8) üzenetére


wxppro
aktív tag

Örülök, hogy segíthettem.
Nekem is Asus táblagépem van, de a GPS miatt egy Zenpad 10. Androidos, teljesen jól tudom használni. Ha lenne normális alternatíva GPS-képes windows-os tabletből, nekem is az lenne.
Még valamit észrevettem. A végén, az Összegzésnél az atomstabil mágneses dokkolás pro és kontra érvek alatt egyaránt szerepel. Ez direkt, vagy véletlen?

(#16) AllTheBest válasza kovaszoskeny (#9) üzenetére


AllTheBest
senior tag

A különbség a minőség és a szervizháttérben van... Volt edb chuwi-m is (hi8 és hi8pro) és nem igazán mernék bevállani még egy chuwi-t... Másrészt meg azért az megnézném, hogy ugyan ilyen felszereltségű, theát minimum z8500-as procival, 4gb rammal 45-ből hogy jönne ki egy olyan csodálatos tákolmány :) Az összes szinte z8300 procis, ami nem egy kategória az ebben találhatóval. Z8500 meg már jóval drágább tabletekbe kerül csak bele...

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#17) UnA válasza wxppro (#15) üzenetére


UnA
Korrektor

"az atomstabil mágneses dokkolás pro és kontra érvek alatt egyaránt szerepel."

Az volt a cikkben, hogy annyira atomstabil, hogy két kézzel kell szétválasztani őket. :)

(#18) Kasya


Kasya
nagyúr

Bo egy eve vettuk, azota is rendbe teszi a dolgat. A lehajtas/alvas mod utani fagyas eleg fusztralo volt, de szerencsere par honap utan javitottak. A felbontas lehetne jobb, es a kepernyot is jobb lenne nagyobb szogben hatra donteni, de igy is meglepoen jo vetel volt nekunk.

[ Szerkesztve ]

(#19) vlevi válasza AllTheBest (#7) üzenetére


vlevi
nagyúr

Húgomnak mai napig az van.
Abban mondjuk a nagy húzás a teljesértékű office volt. (Nem a pár hónapos office365 trial verzió)
És igen. Ez a gép az érintőképernő miatt kerül ennyibe, laptopot lehet venni sokkalolcsobban is, de annak más a felhasználási területe. Valamint a 80 ezres laptopot meg azért fogják fikázni, mert miért nem vettél helyette normalis lapost, miért azt a minimálvackot.

(#20) bszunyoghy


bszunyoghy
csendes tag

A Tablet fémből van, csak a billentyű műanyag.

"- Műanyag az egész, sehol egy fém, de legalább nem akadunk fent reptéri ellenőrzés során."

(#21) Hieronymus válasza UnA (#14) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

(#14) UnA: "Különben sem értem ezt a felbontás-fétisizmust a kis méretű kijelzőkön."

Pedig egyszerű.
Minél több pontból áll össze egy betű, annál jobban olvasható. Ha hozzá veszed a ma használatos kijelző kijelzők hibát, akkor egyértelműen a magasabb felbontás előnyösebb az olvasáshoz. A játékokhoz nem feltétlenül.
Bár ezek az eszközök nem játékra teremtettek, ha a Windows beépített játékain túl gondolkodsz.

Más:

Neeke is van egy 102-os Windows táblagépem. FullHd felbontással, 3G adat kapcsolattal. Viszont a memória csak 2GB. Bár ez nem okoz nagy gondot útközben.
Egyetlen gondom van vele kapcsolatban. Ha tönkre megy, nem tudom mivel tudom pótolni.
A használható Atom processzorok kifutóban vannak, a gyorsabbakat meg arany áron nyomja az Intel.
Talán az AMD kinyom valami értelmeset a Ryzen vonalon, ami használható lesz ezekben táblagépekben.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#22) <Adamsky> válasza Baggins86 (#2) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+1 ... bár tény és való, hogy nem tud tablet módban működni, és a kijelzője se IPS. Viszont, gyorsabb, olcsóbb, és bővíthető. Kinek a "pap, kinek a papné". :)

(#23) Hagyja


Hagyja
újonc

A Type-C csatlakozó viszi az USB3-as sebességeket, át is alakítható rendes USB3-asra. Kár, hogy nem csináltak rendes USB3-at a billentyűzetre is.

(#24) UnA válasza Hieronymus (#21) üzenetére


UnA
Korrektor

Ennyire mégsem egyszerű, mert ezt csak a távolság arányában (ahonnan nézed) érdemes vizsgálni. Egy laptopot sohasem nézel nagyon közelről, vagyis itt már van egy olyan limit, ami miatt nem érdemes feleslegesen növelni a felbontást.

(#25) Romvr


Romvr
őstag


(#23) Hagyja
"A Type-C csatlakozó viszi az USB3-as sebességeket, át is alakítható rendes USB3-asra. Kár, hogy nem csináltak rendes USB3-at a billentyűzetre is."

Teszteltem és nem tudja. A max ami átmegy az USB csatlakozókon az a 40MB/s


(#20) bszunyoghy
"A Tablet fémből van, csak a billentyű műanyag."

Tényleg az írják hogy aluminium... pedig olyan műanyagos a hangzása mikor megkopogtatom. Nem vitték túlzásba a vastagságát annyi szent ha megnyomogatom az ASUS logónál akkor benyomódik kicsit :DDD

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#26) Redneck


Redneck
veterán

Én is rá vagyok fagyva, nagyon szimpatikus a Transformer széria.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27) ace05 válasza Redneck (#26) üzenetére


ace05
senior tag

Ezektől az atomoktól nagyon ódzkodok. Én is szeretnék egy windowsos tabletet, jelenleg olyat nézek kínai oldalon amiben m3-7Y30 proci van. Ami azért sokkal erősebb mint egy atom.

(nem válasz akart lenni)

[ Szerkesztve ]

(#28) Tigerclaw válasza Hieronymus (#21) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem is sokat számít a magasabb felbontás az olvashatóságban. Én mostanában egy régi iPad 2-n olvasok dokumentációkat pdf-ben és mivel csak 1024x768-as felbontású egy bizonyos méretezés alatt egyre jobban romlik az olvashatósága. A pdf tökéletes gyári minőség, azzal nincs baj, a tablet mérete is elfogadható, a kijelző hibátlan, de szélességre igazítva kicsit homályos az írás. Kicsivel feljebb már "tűéles", vagyis nagyobb méretű tablet helyett nagyobb felbontású tablettel jobban járnék, mert kisebb, könnyebb és olcsóbb is maradna, miközben olvashatóbb lenne.

Amit sajnálok, az az, hogy az Amazon kukázta a nagyobb méretű DX Kindle szériát, mert a 6 inches olvasók csak regényekhez ideálisak. Szakkönyvekhez és hagyományos A4-es méretre optimalizált dokumentumokhoz már nagyon kicsik, miközben szöveget olvasni még mindig jobb lenne e-ink kijelzőn. Persze nem csak Kindle létezik, de az Amazon sokkal olcsóbban adja az olvasóit mint a konkurencia.

Szóval nálam akár noti, akár tablet, a Full HD a minimum.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29) Redneck válasza ace05 (#27) üzenetére


Redneck
veterán

Ez mondjuk igaz. Kicsit combosabb hardverrel érdekelne, de egyelőre nem izgat túlzottan. Tablet már nincs, csak WP és asztali gép.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#30) supertrezi


supertrezi
aktív tag

Nekem TF701T androidos Transformerem volt. Szerettem. 2013 végén jelent meg, de felbontásban (2560x1600 pixel; 300-as ppi) odaverte ezt a bemutatott kütyüt. Úgy fél éve szerettem volna lecserélni, de tablet fronton tényleg mintha megállt volna az idő. Vagy dokkoló nem volt hozzá, vagy szar volt az aksija, vagy a felbontása volt rettenetes, vagy baromi drága, vagy a szervizháttér ergya...

Végül egy notebookot vettem 200-ért. Nem bántam meg. Kényelmesebb használni. Alumínium borítás, 256 GB SSD, 14" FHD IPS, világító billentyűzet, 8 GB RAM, ujjlenyomat-olvasó. Az üzemidő netezéssel persze nem 9-10 óra, de olyan 7 simán megvan; szövegszerkesztéssel 9-10.

A Windows skálázódása nem rettenetes, ahogy itt írták - bár néhány programnak valamiért nem tetszik. Nekem 175%-ra nagyít 14 inchen, és tűéles a kijelzőn minden.

[ Szerkesztve ]

(#31) Tigerclaw válasza supertrezi (#30) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"Nekem TF701T androidos Transformerem volt. Szerettem. 2013 végén jelent meg, de felbontásban (2560x1600 pixel; 300-as ppi) odaverte ezt a bemutatott kütyüt...."

Most is vannak ennek nagy testvérei, ami odaveri csak 2-3x áron, ami nagyon nem mindegy. Nem egy ligában játszanak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32) supertrezi válasza Tigerclaw (#31) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Tudom, hogy vannak, de 2-300 rongyért már inkább notebookot veszek. Egy Chi 230-240 lepedő; ne már...
Meg baromira szerettem volna billentyűzetvilágítást, ami a legtöbb tabletből kimarad...

[ Szerkesztve ]

(#33) domos


domos
senior tag

Én egy Chuwi Hibook Pro-t nyúzok, igaz abban csak 64GB eMMC van, viszont 2560x1600 felbontású a kijelző, ami egy tablet/2in1 gépnél a legfontosabb rész, >szerintem<.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#34) Hieronymus válasza ace05 (#27) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nagyon meg kell nézni az m3-7Y30 processzorral szerelt gépeket.
A táblagépemben 2 wattos processzor van. A gép hátfala fém, ezért hatékony a passzív hűtés.
A processzor környéke nagyon meleg nyáron.

Az m3 processzor jóval gyorsabb és sokkal több hőt termel. Az PC gyártóknak lehetőségük változtatni a processzor fogyasztási keretét. 3.5W +-1W. tartományban. Ha a hűtés miatt lefele kell vinni a teljesítményt, nagyon hamar z5 szintje közelébe degradálódik a sebesség.
Ennek a processzornak a listaára magasabb, mint a táblagépem ára, a lecsatolható billentyűzettel, Windowszal és mobil internettel.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#35) bszunyoghy válasza Hagyja (#23) üzenetére


bszunyoghy
csendes tag

Az lehet hogy type C-n megy az USB 3-ás sebesség, de ezen az eszközön nincs type C csatlakozó.

(#36) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Jelenleg, immáron három és fél éve egy T100-ast használok, ami ugye szintén 800 soros. Volt vele párhuzamosan szintén 10"-os FHD felbontású tabletem is, de inkább a 800 soros kijelzőt, és így a T100-ast választottam.
A nagyobb felbontáson ésszerűtlenül kicsik lettek a Windows GUI elemei, képminőségben viszont semmi előnyét nem láttam a FHD-nak.

A 101-esben a 4 GB RAM és a 128 GB eMMC nagyon tetszik, de a 100-as a fele értékekkel is remekül teszi a dolgát, három és fél év után is megvan a 8 óra üzemidő.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37) Tigerclaw válasza MaCS_70 (#36) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az alap GUI-t még talán fel is lehet skálázni, a beállításokban de ha a használt szoftvert nem úgy írták meg, hogy skálázódjon a felbontással, akkor azon az nem segít. Asztali gépen, FHD 23 inch esetén is muszáj növelni az UI elemeket, betűméreteket, szóval mondhatni ez minden Windows-nál egy olyan lépés, amit meg kell tenni. Persze a céges informatikusokat ez nem érdekli, az irodisták meg nem értenek ennyire a Windowshoz, emiatt most is milliók szenvednek azért, mert minden túl apró a monitoron.

Az MS igazán csinálhatna rá egy szoftvert, ami lefut mondjuk telepítéskor és beállítja az ideális százalékot az UI-hez. Elvileg a monitorból ki tudja olvasni a felbontást és a kijelzőátmérőt is, amiből számolhat. Ilyen előre telepített eszközöknél meg be is állíthatná előre az ideálisat (ami persze átállíthat a user később)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#38) Chaser válasza Baggins86 (#2) üzenetére


Chaser
titán

és egyebek mellett nyilván ips kijelzős is ugye ? ( :

egyébként rákerestem, 80-ért 32gb emmc-vel van, hdd-s verziót nem is találtam
az a cerka meg szintén atom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) gzoll


gzoll
tag

Sziasztok!
Nekem is pont ugyanilyen gépem van, kb egy hónapja vettem, akkor is 117e volt a MM-ban. Én konkrétan már egy éve kerestem a regi Samsung Galaxy Tab 2 10.1-en utódját, plusz sokat utazom és mindenhova cipelnem kellett a batárnagy Dell laptopom a windows miatt. Szóval először én is TinyDeal-GearBest vonalon nézegettem a Chuwi gépeket meg társait, bár azokhoz nem jár automatikusan billentyűzet (lehet volt amihez igen, én nem találtam olyat anno), no de csak vártam és vártam. A kritérium az volt, hogy levyen Win10, legyen rajta full usb port, és a töltő csatlakozó ne valami egyedi szabvány legyen, hanem microusb, hogy lehessen tölteni powerbankról, valamint hosszú üzemidő kell. És ami legfontosabb: 4 gb ram! Minimum. Nagyon sokat vaciláltam az eu raktáros kínaiakon, mert papíron tényleg jó hardverrel vannak megtömve, de a konklúzió az volt, hogy nincs nekem annyi pénzem hogy ha egy hét után kipurcan akkor vegyek még egyet, inkább kifizetek egyszer sokat de az legyen biztos üzlet és garancia. Na de akkor nem volt 150e alatt a fenti kritériumoknak megfelelő gép. Aztán januárban ráakadtam erre, és nem gondoltam tovább.
IMÁDOM a gépet. A tabi fém amúgy nem műanyag, a hangszórók elképzelhetetlen jók tablethez képest, megy rajta az office16 (többnyire Publishert használom csak, és gond nélkül viszi), én is az Edge browsert használom, ezen a gépen bőven jó.
Plusz játszom is rajta, a Sims4 alacsony grafikán teljesen jól fut, a This War of Mine kicsit furán megy, de régi játékokat nagyon szépen visz (najó, most épp a Roller Coaster Tycoon megy rajta ami asszem 1993-as játék, amit talán egy DolceGusto kávégép is visz 2017-ben)...
Szóval funkciójának tökéletesen megfelel, féltem ennyi pénzt kiadni ilyesmire de nem bántam meg.

(#40) Crafter32


Crafter32
őstag

Örültem a tesztnek, illetve az írásnak. Nekem a "viccek" a szövegben kicsit erőltetettek voltak. Nem igazán kellett volna, de főleg nem ennyit. Minden más szimpatikus, grt.

(#41) S1M0N válasza gzoll (#39) üzenetére


S1M0N
senior tag

Gwentet nem tudjátok kipróbálni rajta?

Ez lenne talán a leggépigényesebb játék, amit játszanék valamelyik Asus Transformer Bookon, egyébként meg amolyan irodai/videós-streamnézős felhasználásra kellene, de közben a tabletes képességei is kellenének.

Nézegettem az olcsóbb és a drágább változatokat is, kíváncsi lennék mit tud a T101 kezdeni a Gwenttel.

(#42) domos válasza S1M0N (#41) üzenetére


domos
senior tag

Ha irodai munkára kell, akkor javaslom hogy kerüld el az atom procis cuccokat. El lehet szüttyögni rajtuk, de ha az ember haladni akar akkor nagyon frusztráló élmény tud lenni... a multitaszkot meg el lehet felejteni.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#43) Romvr válasza S1M0N (#41) üzenetére


Romvr
őstag

Komolyabb irodai munkára egy 10"-os tabletet csak extrém esetben ajánlanék. Oda már kell a 13"-15" főleg ha Excel táblákat szerkesztesz nagy iparban. Ha pedig Word megy orvérzésig akkor a teljes értékű normál méretű billentyűzet sem árthat.

Ez a tablet/latop inkább csak alkalmi excel + word-re elég, de ha napi 8-10 órán át akarsz ezzel foglalkozni rajta akkor egy idő után kényelmetlenné válik. Tudom mert próbáltam. 5-10 oldal word és többszörösen beágyazott függvényekkel ellátott excel szerkesztése után bizony belefárad a szemed/kezed a 10"-os mini billentyűs tabletbe.

Szóval ha komolyan irodai munka lenne a cél akkor méretben és teljesítményben is felfele kellene lépned. Ha pedig követelmény az érintő felület és a Tablet Mode akkor Lenovo Yoga 710, Microsoft Surface Book vagy HP X360...stb kategóriában keresgélj.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#44) S1M0N válasza Romvr (#43) üzenetére


S1M0N
senior tag

Az irodai felhasználást nem munkára értem, hanem hobbi szintű felhasználásra, jegyzetek, cikkek írására, ilyesmire.

(#45) domos válasza S1M0N (#44) üzenetére


domos
senior tag

A Windows Store-ból leszedhető mobil verziós Office csomag ilyesmire viszont egészen használható, mondjuk engem nagyon zavar a multitaszkolás hiánya, egy Edge + valami Office csomag még szépen elfut, de ha ennél többet küld rá az ember, akkor elég hamar eléri a végét. Az ilyen cuccok szerintem videózásra + olvasgatásra jók igazán, minden másra inkább laptop. Nézz meg mondjuk egy Xiaomi Mi Notebook Air 12.5-öt, ha belefér a keretbe. Az 2-3x erősebb hardver, mégis kicsi, könnyű, és nagyon szép kijelzője van.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#46) Romvr válasza domos (#45) üzenetére


Romvr
őstag

"engem nagyon zavar a multitaszkolás hiánya"

Ez azért barokkos túlzás. Simán elvagyok 5-6 különböző megnyitott alkalmazással a háttérben. Akkor a futó folyamatokról nem is beszélek. Vagy mire gondoltál? Flac szerkesztés közbeni Photoshop Renderelésnél kicsit belassul a 3D Studio Max PBS? :DDD

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#47) domos válasza Romvr (#46) üzenetére


domos
senior tag

Valószínűleg nem egyformán toleráljuk az esetleges lassulásokat, szimplán erről lehet szó.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#48) Romvr válasza domos (#47) üzenetére


Romvr
őstag

Elképzelhető... bár én eleve nem fektettem le messzemenő követelményeket a gép sebességével kapcsolatban így toleránsabb vagyok ha itt-ott belassul. Az ég szerelmére ez lényegében csak egy tablet amit lehet erre-is és arra-is használni de nem a fő csapásvonalon. Médiatartalmak fogyasztása az irány, másodlagosan némi munka hébe-hóba.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#49) Hieronymus válasza Romvr (#46) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Arról nem is szólva, négymagos processzorral szerelik ezeket a gépeket.
A multitaszkal nincs baj. De a magok teljesítménye alacsony, ám ez nyilvánvaló, mert egy passzív hűtésű kicsiny eszközbe nem lehet hatalmas teljesítményt és akkumulátor kapacitást zsúfolni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#50) gzoll


gzoll
tag

Szerintem totál egyértelmű hogy ezek a gépek nem hosszú távú munka célú hasznosításra lettek teremtve... De én például egy kávézó árlapját csinálom épp Pulisherben, közben megy a PowerPoint, valamint youtube az edge böngészőben, és nem lassú , nem akad, szépen rendereli a 4k felbontású anyagot. Persze a végleges majd a nagy laptopomon készül el, de pont ezért jó ez a gép, mert amikor négy órát ülök egy terminálban akkor simán lehet rajta ilyeneket is csinálni. Ha csak ezen kellene dolgoznom akkor megbolondulnék, de út közben teljesen jó.

(#51) domos válasza Romvr (#48) üzenetére


domos
senior tag

Médiatartalmak fogyasztása az irány

Pontosan ezt mondtam én is. Nekem sem volt több elvárásom a tabletemmel kapcsolatban, csak hogy vigye a videókat amiket nézni akarok rajta, és ezt teljes mértékben tudja is. Sosem mondtam hogy ezek munkára alkalmasak, és soha nem is vártam el ilyesmit.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#52) gzoll válasza domos (#51) üzenetére


gzoll
tag

És azt megbízhatóan hozza is :-)

(#53) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Küldő vinyót csatlakoztattál hozzá ? Ha igen , adott neki áramot ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#54) Romvr válasza pècsimunkás (#53) üzenetére


Romvr
őstag

Külső vinyóval nem próbáltam. De HUB-ot és 3 pendrive-ot + egeret egyszerre simán kezelte

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#55) pècsimunkás válasza Romvr (#54) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Az én HP- m kezeli a külső HDD- t is . Ha lesz lehetőséged , és kipróbálod , megírod majd , hogy mi lett a végeredmény ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#56) Romvr válasza pècsimunkás (#55) üzenetére


Romvr
őstag

Kíváncsivá tettél szóval kipróbáltam mi a kapacitása. Egy passzív USB2.0 HUB-om volt csak kéznél de ez lett az eredmény:

Mind a 4 külső HDD látszott és meg is tudtam nyitni őket. Bevallom férfiasan meglepődtem ezen.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#57) pècsimunkás válasza Romvr (#56) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:R köszi szépen !
Én is próbáltam a HP- mat : egér- külső vinyó -telefon-pendrive kombinációban . Minden működött , mindenhonnan másoltam- beillesztettem mindent . Ha véletlenül lecserélném , akkor van mire :) !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#58) bszunyoghy válasza S1M0N (#41) üzenetére


bszunyoghy
csendes tag

Megy rajta a gwent.

(#59) S1M0N válasza bszunyoghy (#58) üzenetére


S1M0N
senior tag

Köszi, erőteljesen szemezek a masinával. :R :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60) bszunyoghy válasza S1M0N (#59) üzenetére


bszunyoghy
csendes tag

Jó és korrekt masina ez ha helyén kezeli az ember.

(#61) bszunyoghy


bszunyoghy
csendes tag

Ha valaki tudja hogyan lehet beállítani azt, hogy a képernyő lecsukása után, felemeléskor automatikusan ébressze is magát azt megköszönném. Jelenleg csak úgy ébred ha hosszan nyomom a bekapcsológombot.

(#62) csixy válasza pècsimunkás (#53) üzenetére


csixy
addikt

Sony külső SSD-t úgy viszi mint a huzat a 120gigás 4gigásRAM-os.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#63) csixy


csixy
addikt

Van egy Asus T101HA 4Giga RAM-os 120Giga SSD-s transformer bookom, Még új korában szűzen visszatelepítettem rá UEFI-ben a Win10-est, hogy a gyári ajándék x@roktól szabaduljak. Már a CU Win10 verzió van rajta. Sikerült UEFI dualbootban egy Manjaro KDE 64-bites linuxot is rátenni, de a windows mindig megvédi magát. Amíg a Manjarót indítgatom, addig megy fax@ul, de ha a Windowst csak egyszer is elindítom , akkor kivakarja a linux bootját a "BIOS"-ból és az ESC billentyű megnyomására bootoláskor ,már csak a Windows Bootmanager jön elő. Hogy lehet ezt gyógyítani. ????

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#64) gzoll válasza csixy (#63) üzenetére


gzoll
tag

Bár én full nem vagyok szakmabeli, szerintem ezek a konfigurációk nem a legalkalmasabbak az otthon buherált dualboot megoldásokhoz. Igen kínai tabletek tömegei vannak dualboottal ellátva, de mindegyikre rá van írva hogy csak a pillanatnyi állapot működik garantáltan, az oprendszerek frissítései után már nem biztos a dualboot megléte. Plusz ez ugye egy drágább eszköz, biztos hogy van benne egy olyan biztonsági funkció ami mindig elérhetővé teszi a gyári visszaállítást, és én azt feltételezem hogy ennek nyomán hiúsul meg a dualboot megvalósítása ezen a gépen. De ez csak az én feltételezésem...
Ugye ha valami nagyon elromlik egy ilyen ketyerén akkor nem az van hogy csak úgy belépünk a biosba, meg megy bele a boot floppy ( XD ) meg windows telepítő lemez, ezért gondolom hogy a helyreállító partíció és annak bármikori előhívása csak élvez valami protekciót és védelmet :-)

(#65) csixy válasza gzoll (#64) üzenetére


csixy
addikt

Már most megnyudott a helyzet. Most úgy néz ki, hogy stabilan indítható a linux is és a windows is. A Manjaro linux topicban a 309-es hsztől kezdve megtalálható a története. Kaptam segítséget benne. A történetet bonyolítja, hogy egy általam addig nem ismert egér hiba is bonyolította a dolgokat.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#66) csixy válasza gzoll (#64) üzenetére


csixy
addikt

dualboot

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#67) S1M0N


S1M0N
senior tag

Sziasztok!

Még a hét elején hozta meg a futár a gépet, nagyrészt elégedett vagyok vele, 120.000Ft-ért azt mondom, hogy korrekt kis masina.

Méretéhez képest szerintem meglepően súlyos, főleg a billentyűzettel együtt, de legalább érezni, hogy van benne anyag.

A hangszórók tényleg jól szólnak, a kijelző fényereje is rendben van (én 25%-on használom), a felbontás viszont tényleg érdekes pontja a megjelenítőnek. Dokkolóval használva nem igazán látszik pixelesnek a kép, közelebbről viszont már jól látható, de azt mondom, hogy ekkora kijelzőnél, ilyen árban határeset, ráadásul legalább a hardver sem a felbontás miatt fog izzadni.

Ami nagy negatívum, az a háttértár, tényleg be tud lassulni, de én Firefox alatt is komoly lassulásokat tapasztalok, miközben simán tudok böngészni pl. a saját gépben, szóval ez a böngésző sara lesz valószínűleg.

Üzemidő sem tűnik rossznak, bár eléggé sokat nyomkodtam pár nap alatt, de ma pl. végignéztem rajta az F1 időmérőt és mind a képpel, mind pedig a hanggal elégedett voltam, lényegében amolyan mini TV-nek kellett a szerkezet, extrákkal.

Próbálgattam játszani is rajta, a Gwent szépen fut, a Plants vs. Zombies viszont be tud lassulni, ha sok megjelenítendő mozgó tárgyat (növények, zombik, lövedékek) kell megjeleníteni, ami azért furcsa, mert a Note 2-mön simán megy, bár ki tudja mennyit számít az eltérő rendszer, plusz itt ment a háttérben a Firefox 5-6 megnyitott oldallal (a róka igen memória éhesnek tűnik).

Szóval összességében elégedett vagyok a masinával, remélhetőleg sokáig így is lesz.
Köszönöm a tesztet, mert lényegében emiatt tettem meg a végső lépést és vettem meg a masinát. :R

(#68) gzoll válasza S1M0N (#67) üzenetére


gzoll
tag

Én pont emiatt használom az Edge böngészőt... Igen kevesebb a funkciója, kevésbé kiforrott, butább mint egy Firefox, de cserébe nem nyírja ki a gép erőforrásait. Persze az IKEA konyhatervező webolddala lehet nem futna tökéletesen, de böngészésre, tartalomfogyasztásra ugyanazt tudja, mint a többi. A mostani frissítéssel egyébként jöttek bele kényelmi funkciók, újítások.

(#69) Tuomas


Tuomas
addikt

Jó kis írás :) :C
Én eközött és egy T102HA között vaciláltam, utóbbi győzött, némi felárért, de ujjlenyomat olvasóért és más féle billentyűzetért cserébe, ebbe már usb 3 kapott helyet, a hardver ugyan az, ha jól tudom. Minden amit itt leírtál, igaz. A rendszer általános sebességével meg vagyok elégedve, több alkalmazás futtatásánál van egy kicsi lassulás, de tolerálható.
Játék: nem vártam, nem is emiatt vettem, de kellemes csalódás volt, hogy a civ V touch módban fut rajta, igaz a töltési sebesség lehetne jobb is :))
A lényeg, hogy​ azt nyújtja amit vártam, talán egy kicsit többet is!

[ Szerkesztve ]

We were here

(#70) .Farkas.


.Farkas.
tag

Sziasztok!

Sajnos asszonykam volt olyan ugyes es elejtette a keszuleket, display nem serult viszont az uveg berepedt. Megeri szerintetek cserelni? Sajnos nem nagyon talalok hozza uveget, es elegge nehez is cserelni ahogy lattam Youtubeon.

(#71) gzoll válasza .Farkas. (#70) üzenetére


gzoll
tag

Szerintem ne kockáztass, hanem irány a hivatalos szervíz. Mivel rz nem egy tömegtablet, nem is lehet hozzá mindenféle utángyártott alkatrészeket szerezni, ha meg mégis sikerülne akár egy leselejtezett gépből, a csere szerintem is van annyira bonyolult, hogy ne érjenmeg otthon nekiállni kis csavarhúzóval.
Mindig mindenkit pumpolok, hogy érintős cuccokra kijelzővédő üveget (!) kell tenni, pár ezer forint, és nem lesz gond. Én még soha nem törtem be kijelzőt, pedig rendszeresen ellenőrzöm, hogy van e még gravitációs vonzása a bolygónak. Ha nem volt védőüveg rajta, akkor sajnos ez lesz a tanulópénz, de szerintem kategóriájában van olyan jó ez a gép, hogy megérje kicseréltetni a kijelző üveget, ha maga a kijelző nem sérült, akkor nem lesz horror összeg.

(#72) donjohnson


donjohnson
addikt

sziasztok,
kicsit megkésve, de beszállok én is a T101HA tulajok közé :)
pár óra használat után azt mondom, hogy korrekt kis gép. néhol érezhető, hogy nem túl gyors, de azért netezésre megfelelő.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#73) donjohnson


donjohnson
addikt

a scrolling irányát nem tudjátok hol lehet megváltoztatni?
sajnos semmilyen touchpad beállítást nem találok a gépen.
előre is köszi!

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#74) petymeg


petymeg
addikt

Szevasztok!
Az elődje van nekem egy T100 (atom z3750, 2 gb ram, 32 gb hattértárolóval). Gondolkodtok rajta, hogy beújítok egy T101-re vagy egy HP x2-re. Szerintetek megéri, gyorsabbak ezek annyival, hogy érdemes legyen lecserėlni?
A T100-nál a full műanyag kialakítás nem tetszik, a tablet még csak csak elmegy, de a dokkoló nagyon tré. A 101 az fém?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#75) donjohnson válasza petymeg (#74) üzenetére


donjohnson
addikt

a kijelző fedlapja fém. a többi része műanyag, tehát a billenytűzet is.
szerintem nem éri meg, így is elavult a cpu már. nem hozna jelentősebb gyorsulást a tiedhez képest.
inkább valami újabbat vegyél.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#76) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Üdv!
Érdeklődnék, hogy van-e még valaki, aki ilyen gépet használ, illetve megosztaná velem a tapasztalatait. Szemezek én is egy ilyennel, lenne néhány kérdésem, mielőtt rászánom magam a vásárlásra. Köszönöm!

BÚÉK!

(#77) Therror


Therror
újonc

Ha él még a forum. esetleg valakinek nincs egy működő mentése a rendszerről amit feltudna tölteni nekem?

(#78) Mclood


Mclood
csendes tag

üdv
Gyárilag milyen Windows van rajta?
Mert most kaptam egyet úgy hogy formázva volt a vinyo benne tettem rá egy sima win 10-et de valamiért nem működik vele az érintő kijelző (nem ismeri fel vagy nem tudom)

--->>> BLACK SHARK 5 PRO <<<---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.