Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) NoX válasza szasanyi (#848) üzenetére


NoX
senior tag

A DIGI eszközén állíts be DMZ-t a router IP-jére, onnantól pedig jók lesznek szinte a router alapbeállításai.
Fontos még, hogy a DIGI eszközén a Wi-Fi-t kapcsold ki, mert azt szeretnéd, hogy ez a bika router sugározza a jelet és ne akadjon össze.

(#852) szasanyi válasza NoX (#851) üzenetére


szasanyi
félisten

"A DIGI eszközén állíts be DMZ-t a router IP-jére..." - sajnos nem értek routerűl, így ezt részletezd (pontosítsd) lécci!
A WiFi-je kell, mert az 2,4Gh-ez megy míg az AC86U csak az 5GZ-et sugározza. És ahogy
korábban is említettem: azért, mert lakás két szélén mindenhol olyan eszközök vannak, amik a hozzá közelebbi WiFi jelet preferálják.

(#853) NoX válasza szasanyi (#852) üzenetére


NoX
senior tag

Nem ismerem pontosan a Digi router-ét, de minden routeren van DMZ-mód. Ezt azt csinálja, hogy egy-az-egyben továbbít minden forgalmat a routerre, és olyan, mintha az Asus routered állna közvetlen kapcsolatban a világgal. Ezzel megspórolsz csomó fejfájást.
Tud meg milyen IP-t kapott az Asus routered a Digi routertől, és add meg a DMZ beállításokban. Meg fogod találni.
Azt mondod nem túl izmos a 2,4GHz-ja, akkor miért használod? Az AC86U elég izmost, és a 2,4GHz nem annyira kényes az akadályokra, az 5GHz-vel ellentétben.

(#854) Manka76 válasza NoX (#853) üzenetére


Manka76
senior tag

Sziasztok! Ha valakinek pont süksége lenne egy ilyen routerre akkor a hardveraprón talál egyet a hirdtéseim közt. gtx560unlock fórumtársnak innen köszönöm hogy miatta nem adtam el a héten mert 1100% hogy jön érte ma. Legalább irjál vissza hogy nem kell ha már a telefont nem veszed fel.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#855) szasanyi válasza NoX (#853) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem arra gondolsz, hogy központilag (és ezt csak Digi ügyfélszolgálatán lehet kérni, én nem tudom átállítani) router módból AP módba állítsák. Ezután a saját routeremet ehhez csatlakoztatva ugyanúgy tudnám használni mint előtte (PPPoE).Ugye?
Mert ha erre gondoltál, az úgy nekem több okból sem lenne jó.

(#856) -Maujuri-

Sziasztok.
Gyári fw van a routeremen, kérdésem az lenne hogy a hőmérsékleti értékeket meg tudom valahogy nézni? tudom meerin fw kiírja, de most nem az van fent. Valamint a gyárihoz képest jobb vagy rosszabb a merlin, és miben? Ha felrakom a Merlint, attól az asus router app tud csatlakozni mobilon?
Köszönöm.

(#857) szasanyi válasza -Maujuri- (#856) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem tudod, azt - és sok mást is - csak a Merlin mutatja. De előre megmondom, hogy kb. 72-75 fok lesz.

(#858) NoX válasza szasanyi (#855) üzenetére


NoX
senior tag

Nem arra gondoltam. Az is egy opció, de általában ha IPTV-d is van, nem lehet bridge módba állítani a szolgáltatótól kapott router-t.
DMZ a megoldás. Minden routeren van ilyen, még a gagyi Telekom-oson is, ami nekem van.

Viszont sajnos azzal a hülyeséggel, hogy a modemed szar 2,4GHz-jét kell használod valamilyen oknál fogva, eléggé megköti a kezed. Így maradnod kell egy LAN-on.
Kár, pedig ennek a routernek bika a 2,4GHz-ja.

(#859) szasanyi válasza NoX (#858) üzenetére


szasanyi
félisten

Nincs IPTV, a DIGI rendszere nem úgy műxik mint a telekom (szerencsére). Sajnos továbbrasem találok semmiféle DMZ menüt vagy beállítást a routerben (ami egyébként egy HG8247H) ezért semmire sem jutottam.
3 vb. falon keresztül már semmi sem jó igazán, és ha az ASUS routeremet tenném be e helyett, akkor távol lennének az 5Ghz-s eszközök (amik szinte használhatatlanok az említett ok miatt) ráadásul a switch-et sem váltamná ki tehát ezért nem jó úgy.

(#860) NoX válasza szasanyi (#859) üzenetére


NoX
senior tag

Van benne: 5.7.1 DMZ Configuration, de akkor neked ez tényleg nem kell, hiszen nem csak az Asus router-t akarod használni.
Esetleg akkor neked még egy repeater lehetne hasznos.

(#861) szasanyi válasza NoX (#860) üzenetére


szasanyi
félisten

Nálam olyan beállítás nincs:

Lehet azért, mert a linkelt manul több típust is tartalmaz amik nem egyeznek meg, de lehet csupán azért mert ez egy szolgáltatói eszköz és nem bitrosít hozzáférést a felhasználónak.

(#862) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,
RT-AC68U-ról érdemes RT-AC86U-ra váltani?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#863) zsolt501 válasza envagyok (#862) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mire és hogyan használod a RT-AC68U-t illetve milyen nettel?
A 86U hardveresen erősebb, illetve van 1-2 dolog ami jobban megy ezen, de ha nem használod ki ezeket akkor semmi értelme váltani.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#864) envagyok válasza zsolt501 (#863) üzenetére


envagyok
veterán

2db rt-ac68u-t használok mesh-ben nagy családi házban.
25mbites a net, sok cucc lóg rajtuk, 4 wifi kamera, 2 telefon, 2 tablet, pár laptop, vezetékesen 5pc, 1 microserver, 1 nas, 2 lejátszó tvhez, 2 erősítő.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#865) zsolt501 válasza envagyok (#864) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Csodát ne várj, betehetsz fő routernek egy ilyet, és a 68U-t meg csak mesh csomópontnak, így kicsit jobb teljesítmény elosztást kaphatsz, de a 25Mbit-es neted jobb nem lesz, ez max a belső hálózatodat tudná ebben a felállásban javítani, kérdés megéri e azt a plusz költséget.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#866) envagyok válasza zsolt501 (#865) üzenetére


envagyok
veterán

Értem, köszi.
Szerintem akkor marad ez.
Ha vki viszont keres, most 39-ért bestbuy ez.
Azért is agyaltam, mert kb 10k ráfizetésével/router megoldható lenne a csere.
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#867) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Észrevettétek, hogy kb 1 napja kérés nélkül automatikusan frissített a router a 3.0.0.4.384_82072 verzióra?
Az ilyen frissítés nagyon nem tetszik, pláne mikor kérdés nélkül megy.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#868) Avicularia válasza zsolt501 (#867) üzenetére


Avicularia
veterán

És tényleg. Pont tegnap reggel nem volt egyáltalán net semmilyen eszközön, de a routeren nem volt piros a led. Furcsállottam is, de nyomtam rá egy reset-et és nem foglalkoztam vele.
Ez mi, hogy kérés nélkül frissítgetnek?

(#869) szasanyi válasza zsolt501 (#867) üzenetére


szasanyi
félisten

Merlinnel tuti nem csinál olyat.

(#870) zsolt501 válasza szasanyi (#869) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem az biztos, de igen meglepődtem ma mikor látom a router logot, aztán olvasom az SNB fórumot, nem csak nekem okozott meglepetést.
Nálam 18.-án hajnali 4-kor frissített.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#871) cyber86


cyber86
őstag

Nálam is frissített. Valami kritikus hiba volt vagy mi az oka, hogy csak úgy elkezdett frissíteni?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#872) zsolt501 válasza cyber86 (#871) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez alapján nem volt kritikus hiba.
ASUS RT-AC86U Firmware version 3.0.0.4.384.82072
- Fixed buffer overflow vulnerability
- Fixed wireless performance drop issue after send the feedback.
- Fixed static WAN IP connection issues.

Szóval nem érzem indokoltnak az ilyen frissítést.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#873) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ma a másik bosszantó dolog, hogy a frissítés engedélyezte a Webhozzáférés engedélyezése a WAN-ról, na ez azért csak így elég gáz...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#874) NoX válasza zsolt501 (#872) üzenetére


NoX
senior tag

A vulnerability sebezhetőséget jelent. Szóval ez valami biztonsági frissítés volt.

Nálam is frissített automatikusan, de nem kapcsolt be az Enable Web Access from WAN

(#875) cyber86 válasza zsolt501 (#873) üzenetére


cyber86
őstag

Nálam se kapcsolta be.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#876) zsolt501 válasza cyber86 (#875) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Meg is voltam lepődve elhiheted, hogy bekapcsolt.

NoX1 Nagyon nem örülök az ilyen automatikus frissítésnek, még akkor sem, ha a cég indokoltnak érzi, mert pl. nem egyszer futottam már bele olyan frissítésbe ami hibás volt, pláne az előd modell 68U esetén volt erre többször is példa. De mivel én IP telefont és egyéb berendezést is használok amihez nem minden esetben tolerált a nem tervezett NET megszakadás így még jobban elgondolkodtat ez a frissítési módszer.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#877) NoX válasza zsolt501 (#876) üzenetére


NoX
senior tag

Azt aláírom, hogy nem jó gyakorlat, hiszen teljesen kiveszik a kontrollt a kezünk közül.

Véleményem szerint ennek egy kapcsolónak kéne lennie, ami alap esetben be van kapcsolva és frissítene automatikusan, de mi advanced userek kikapcsolhatnánk.

(#878) zsolt501 válasza NoX (#877) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én az biztos nagyon nem örülök az ilyennek a lentebb leírt okok miatt.
Ráadásul nem ártana ha valamiképpen értesítene a router mielőtt telepítene, ez is könnyedén megoldható lenne, ha már a trendmicro tud értesítést küldeni probléma esetén email címre.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#879) Intelligencs

A saját AC86U-m ment vissza gariba, mert egyszerűen nem lehetett azzal mit kezdeni, hogy 1 nap vagy 1 hét után 5Ghz-en autentikációs hibát jelzett minden kliensnek (2.4 működött tovább). Napokon át bújtam a fórumokat, beállítottam én mindent amit csak lehetett, de csak előjött a hiba rendszertelen időközönként. Volt rajta gyári firmware és merlin is. Csak az újraindítás segített. Még jobban utánaolvasva úgy tűnik, hogy ez a hiba javíthatatlan. Bár szoftveresnek tűnik, de talán mégis hardveres hiba. Asus szerviz nem kötözködött, pedig ugye ezt nehéz reprodukálni, akár heteket kell rá várni, hogy bekövetkezzen és közben folyamatosan használni az eszközt. Szóval jár a piros pont nekik.

Ami viszont érdekes, hogy fater AC86U-ja nem dobálja el a klienseket 5GHz-en 1 hónap után se. Mondjuk az egy évvel újabb gyártású mint az enyém volt, lehet közben valamit mókolt az Asus. Utóbbi szintén azt valószínűsíti, hogy a hiba hardveres volt.

The Amiga, Born a Champion

(#880) zsolt501 válasza Intelligencs (#879) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ott valami hardveres gond lehet, mert ilyen hiba nálam sincs, pedig folyamatosan lóg rajta a telefon, és a VoWiFi szolgáltatás miatt egyből észrevenném.
Ami még hozzá tartozik nálam 5Ghz-n AC módban megy.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#881) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Valaki próbálta itt a wireguard-ot? Mert nagyon sok jót hallottam róla, de egyelőre csak ac86u-ra érhető el az asus routerek közül.
(Utána olvasva ez a kernel miatt van, az meg lehet a 64bites cpu-val lehet összefüggésben. Bár nem értem, hogy akkor a gt-ac5300u-ra miért nincsen)

A wireguard a többszálassága és gyorsasága miatt tetszik. Az a baj, hogy sok kliens többszálú, ellenben egy szál az gyenge (telefonok), így pl nem tudok telefonon openvpn-en keresztül filmet nézni (akad).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#882) cyber86


cyber86
őstag

Version 3.0.0.4.386.40451 2020/10/2260.01 MBytes
ASUS RT-AC86U Firmware version 3.0.0.4.386.40451
New features

1. AiMesh 2.0
- System optimization: one click in AiMesh to optimize the topology
- System Ethernet backhaul mode, all nodes will only connect by ethernet, all bands will be released for wireless clients.
- System factory default and reboot.
- Client device reconnect, make the device to offline and online again.
- Client device binding to specific AP.
- Guest WiFi on all Mesh nodes (all node need to upgrade to 3.0.0.4.386 firmware)
- Access nodes USB application.

Connection priority and Ethernet backhaul mode introduction
https://www.asus.com/support/FAQ/1044184

How to setup ASUS AiMesh or ZenWiFi Mesh Ethernet backhaul under different conditions
https://www.asus.com/support/FAQ/1044151/

2. New Family interface in ASUS router App.
ASUS Router App for iOS must greater or equal to iOS v1.0.0.5.75
Android version greater or equal to v1.0.0.5.74

3. The unit of the WiFi time scheduler goes to 1 minute.

4. Support IPSec IKE v1 and IKE v2, and you can use the Windows 10 native VPN client program to connect to the router's IPSec VPN server. The Windows 10 new FAQ is in https://www.asus.com/support/FAQ/1033576

5. 2.4 and 5G on the network map could be configured in the same tab.

6. Captcha for login can be disabled in administration -> system.

7. Printer server port can be disabled on the USB app page.

8. Clients which connect to the guest network can be viewed in the network map -->view list --> interface

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#883) zsolt501 válasza cyber86 (#882) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem tudom fel merjem e rakni, nem lett ez egy kicsit túl hamar kiadva?

[link] Itt is kissé csodálkoznak, hogy már kijött a stabilnak nevezett frissítés, holott még a béta tesztelőknél a béta-7nél tartanak.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#884) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ráadásul ahogy olvasom vannak vele gondok.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#885) cyber86 válasza zsolt501 (#884) üzenetére


cyber86
őstag

Egyenlőre én se merem felrakni még csak meglepődtem, hogy fent van.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#886) zsolt501 válasza cyber86 (#885) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem olyan érzésem van, hogy most mindenkiből bétatesztelőt akarnak csinálni, ami azért kissé nem túl jó ötlet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#887) cyber86 válasza zsolt501 (#886) üzenetére


cyber86
őstag

Játékoknál is ez megy már :)

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#888) zsolt501 válasza cyber86 (#887) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Tegnap próbaképpen kíváncsiságból feltettem az új verziót, de sajnos ki kell jelentenem, hogy én megbántam a wifi része a szoftvernek le lett butítva, DFS már nem állítható, hiába állítok be 5Ghz-n fixre csatornát azt ő kénye kedve szerint átpakolja egy nap után, ráadásul olyan csatornára ami lényegesen telítettebb, és gyengébb is, és ami fura, hogy a web-es felületen még az én általam beállított csatorna figyel, de a valóságban egy teljesen más csatornán megy a wifi.
A kliens állapot kijelzés is hibás félpercenként eltünteti majd újra megjeleníti.
A sebesség mérés totál felesleges plusz szolgáltatás, pláne úgy hogy pontatlan, a valós net sebesség felét sem méri. :C
Bekerült az Instant Guard is de ez sem működik nálam :C
Belenéztem az AiMesh részbe is, de olyan érzésem van mintha inkább a látványra gyúrtak volna, nem mint a funkciók átláthatóságára, ez így megint nem győzött meg.
Maga a felület gyors, de ez így édes kevés.

Szóval működni működik, de messze van még ez attól, hogy ajánlott legyen ez a verzió pláne nem olyanoknak akiknek a stabilitás lényeges, mert ez még nagyon béta verziónak tűnik.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#889) HUNited


HUNited
senior tag

A Merlin fejlesztése kb megállt? Van másik szoftver hozzá, amire telepíthető Entware?

(#890) cyber86 válasza zsolt501 (#888) üzenetére


cyber86
őstag

Próbáltál nvram törlést? Én minden fwnél megcsinálom a biztonság kedvéért.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#891) zsolt501 válasza cyber86 (#890) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A DSF kikerülése a legfájóbb pont, a többivel még el lehetnék valahogy, NVRAM-ot nem töröltem de majd lehet kipróbálom mielőtt visszalépek a régire, de ahogy olvasom másoknál vannak problémák még.
Ahogy nézem még sok minden fog jönni a béta teszt alapján.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#892) NoX válasza HUNited (#889) üzenetére


NoX
senior tag

Dehogy állt le, folyamatosan fejlesztik.

Jelenleg a legfrissebb változat: 384.19 (14-Aug-2020)
És már dolgoznak az új verzión is, melynek a 386 az alapja.

(#893) cyber86 válasza zsolt501 (#891) üzenetére


cyber86
őstag

Megnézted nvram tòrléssel?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#894) zsolt501 válasza cyber86 (#893) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen azon túl vagyok, még fenn van az új szoftver, nem mentem vissza a régire, annyi a fejlemény, most az NVRAM törlés után, hogy a DSF mentesség nem zavar be, maradt az általam beállított csatornán.
A benne lévő speedtest is javult, 758/321-et mért ami jelentős javulás a kezdetekhez képest, viszont igen kevés a kiválasztható szerver ami nem túl jó, és így nem túl pontos képet ad.
Viszont a kliens állapota továbbra is problémás még mindig instabil.
AiMesh részt nem tudom most tesztelni.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#895) cyber86 válasza zsolt501 (#894) üzenetére


cyber86
őstag

Akkor nem tesztelek inkább. Megvárom míg kijön a "végleges" :)

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#896) zsolt501 válasza cyber86 (#895) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Érdemes kivárni szerintem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#897) Avicularia


Avicularia
veterán

BF-en nálunk 990 korona [link](352xx ft) és ha ez nem lenne elég volt az Asusnak Cashback [link] akciója északi országokra ahol 45€-t adnak vissza bankszámlára ha leadja az ember a számlát. Így 19K hufra jön ki az ára, gyorsan vettem is még egyet belőle :)

[ Szerkesztve ]

(#898) zsolt501 válasza Avicularia (#897) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez így egész jó ár.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#899) -Maujuri-

Sziasztok. Az új firmware-t érdemes már felrakni?

(#900) flyer12 válasza -Maujuri- (#899) üzenetére


flyer12
tag

És valaki az új merlinnel próbálkozott már? 386.1_beta2

flyer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.