Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) szasanyi válasza zsolt501 (#500) üzenetére


szasanyi
félisten

Szuper... ettől csak újabb kérdésem lett. Mi az és mit csinál?

(#502) HUNited válasza szasanyi (#501) üzenetére


HUNited
senior tag

Biztosítja, hogy ingyenes biztonsági tanúsítványt regisztrálj a weboldaladhoz, domain nevedhez (jelen esetben a routeredhez). Ez a https protokol (biztonságos böngészés) használatához kell.

(#503) szasanyi válasza HUNited (#502) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem. Dereng vmi ilyesmi amit korábban zsolt501 is említett, csak öregszek és már felejtek. :B Köszi!

(#504) Atom_Anti válasza ddmb (#496) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Igen, földrajzilag másutt. Próbálkoztam azóta, beállítottam a Sambát és kaptam egy
ftp://megadottnev.asuscomm.com
címet, illetve egy ftp címet,
Ftp://192.168.51.1

Ehhez van felhasználó nevem és jelszóm is. Infuse 6 lejátszón keresztül próbálom elerni, via Network Sharbe írom be ezeket az adatokat, de nem kapcsolódik. Mit kellene még megadni neki?

(#505) ddmb válasza Atom_Anti (#504) üzenetére


ddmb
aktív tag

A SAMBA az nem FTP. Két különböző dolog. Az FTP csak fájlok tologatására jó. A SAMBÁt nem az "ftp://" előtaggal éred el.

Bocsi, de nekem nincs lejátszóm, nem tudom hogy működik annak az elérése. Először próbáld meg elérni a lejátszódat lokális hálózaton keresztül. Úgy el tudod érni?

[ Szerkesztve ]

(#506) Atom_Anti válasza ddmb (#505) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Hello,

Igen lokális hálozaton internet böngészőbe beírva adatokat elérem. Másik házból már nem.

(#507) szasanyi


szasanyi
félisten

Feltettem és használom 2 napja az új, ACMEv2 verziójú FW-t de én semmilyen változást nem vettem észre. Ez előtt is meg most is jelzi a "megfogott" oldalakat.
Időközben a Merlin FW-t is kipróbáltam (bár az elég régi és még mindig nincs friss, végleges kiadás miközben ASUS többet is kiadott azóta). Ott sem tapasztaltam eltérést, igaz én normál módon használom (nincs HDD, médiaszerver, stb.).

(#508) zsolt501 válasza szasanyi (#507) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Fut DDNS (Dynamic Domain Name System) egy szolgáltatás a routeren, pontosabban be van állítva?
Mert a Let's Encrypt ezt egészíti ki hitelesítéssel, és a Let's Encrypt ACMEv2 verziójú hitelesítésre állt át, ehhez tartozó frissítés kellett a routerre, mert a rági 1-es verzióval már nem ment.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#509) szasanyi válasza zsolt501 (#508) üzenetére


szasanyi
félisten

Alaphelyzetben nincs engedélyezve, nem is tudom pontosan mit csinál és én nem kapcsoltam be (kvázi tehát nem fut). Mi változik ha engedélyezen, illetve azt hogyan kell? Szervert kell(ene) kiválasztani és állomásnevet beírni... :F

(#510) zsolt501 válasza szasanyi (#509) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha nem használtad eddig akkor eddig nem is volt rá szükséged :)
Nálam sincs a routerre semmi dugva, viszont használok távoli elérést illetve van külön NAS-om illetve használok openvpn-t is meg még pár dolgot amihez nem árthat Let's Encrypt hitelesítés.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#511) szasanyi válasza zsolt501 (#510) üzenetére


szasanyi
félisten

Hátránya csak nincs, így engedélyezném. Melyik szervert kell / érdemes választani és milyen állaomásnevet bbeírni? Utóbbi gondolom tetszőleges, amit távol eléréskor én adok meg... ha jól csalódom. :U

(#512) ddmb válasza Atom_Anti (#506) üzenetére


ddmb
aktív tag

Oké, és kiderítetted, hogy az internetszolgáltatód milyen IP címet ad neked? Olyan IP-t kapsz, amivel közvetlenül kilépsz a netre, vagy NAT mögött vagy...

Ha NAT mögött vagy akkor nem tudok segíteni.

Ha viszont közvetlenül az internetre csatlakozol akkor:
1. itt engedélyezd az OpenVPN-t
2. exportáld ki a konfigurációs file-t (client1.ovpn)
3. másik gépre töltsd le innen a klienst és töltsd be neki a konfigurációs filét
Így rá tudsz csatlakozni a routerodra másik hálózatból mintha lokális hálózaton lennél.

(#513) szasanyi


szasanyi
félisten

Sajna nem kaptam választ így nem gyakorlatoztam a beállításokkal. Viszont felmerült bennem, hogy vajon mint gyakorlatozik Merlin 4 hónapja? :F Mert azóta "hegeszti" a BETA vertziót, és még mindig nincs végleges CFW. Egyeáltalán benne lesznekazoke amit az ASUS a jelenlegivel bezárólag már kiadott? Már ha erre tudjátok a választ...

(#514) szabó ernő


szabó ernő
friss újonc

kedves kollégák,
segítséget kérnék, mert egy asus ac86u routerel készülnék bővíteni otthon, de nem igazán értem vajon vannak e itt változatok...
van ahol ilyen a cikkszám... RT-AC86U és van ahol ilyen... 90IG0401-BM3000
és az utóbbi a gyakoribb ... telon üzletben még nem sikerült boldogulnom megtudni...

(#515) ddmb válasza szabó ernő (#514) üzenetére


ddmb
aktív tag

Megnéztem a routerom dobozát, de sehol nem láttam ezt a 90IG0401-BM3000 nevű kódot. Viszont a számlán rajta van :) egészen pontosan nekem 90IG0401-BN3000. Szóval ez csak valami országkód lehet vagy ilyesmi. AC86U routerből csak 1féle van :)

(#516) ddmb


ddmb
aktív tag

Aki most venne ilyen routert, annak ajánlom a szlovák árukeresőt.
Több mint 10 rugóval olcsóbb a legolcsóbb szlovák üzletekben, mint bármelyik magyar webshopban.
165EUR = 55000HUF

[ Szerkesztve ]

(#517) szasanyi válasza ddmb (#516) üzenetére


szasanyi
félisten

És az miért is jó itthon? :F Én itthon (Aqua) 3 év hazai garival vettem 55,6k-ért.

(#518) ddmb válasza szasanyi (#517) üzenetére


ddmb
aktív tag

jah, akkor semmi

(#519) szasanyi válasza ddmb (#518) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha van oka mondd - hátha érdekes lehet vkinek - de a linkelt árukereső nem elegendő információ ehhez.Nem sokan lehetnek itt olyanok akik tudják melyik üzletből és miért lenne érdemes rendelni, már ha van olyan (figyelemmel a garanciára, szállítási költségre is).

(#520) ddmb válasza szasanyi (#519) üzenetére


ddmb
aktív tag

Én csak azt láttam az árukeresőn, hogy a legolcsóbb 65ezer, miközben Szlovákiában meg egy tizessel olcsóbban megkapod. Ennyi. Akinek vannak felvidéki ismerősei vagy éppen arrafelé van útja, annak most megérné ott venni.

[ Szerkesztve ]

(#521) szabó ernő válasza ddmb (#515) üzenetére


szabó ernő
friss újonc

köszönöm a fáradozásod :)
láttam én is a keresőben a szlovák szálat, de pont ez esetleges komplikációk miatt elvetettem...
bár az ez év elején Pesten vett, okos karperecemről ma a szerviz azt mondta nem kóser, nincs garancia rá... hiába számla... mehetnék békéltető testülethez... szóval még ez is bizonytalan ügy lehet, szürke import meg ecetera...
hát ezért kéne régóta élő magyar cégtől...
és a három év gari is csak az eladón keresztüli gyári gari...

(#522) szasanyi


szasanyi
félisten

Ha van aki most tervezi a vásárlást, akkor van jó áron: most 55k

(#523) ddmb


ddmb
aktív tag

miért nem lehet 2 különböző helyről rácsattogni a routerra?... ezt az egyet utálom benne

(#524) szasanyi


szasanyi
félisten

Megjelent a Merlin CFW végleges verziója. Viszont érdekelne, hogy a legutóbbi ASUS FW-ben lévő újdonságok is bele kerültek-e... hol van erről infó? :F

(#525) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok!
Szerettem volna a vezeték nélküli ütemezőt használni, de nem működik. Miután lekapcsolja a wifi adót, nem kapcsolja vissza. Ez bizonyára beállítás probléma de nem jöttem rá a hiba okára. Nektek működik ez a funkció?

(#526) szasanyi válasza tom_tol (#525) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, nálam aktív az a feature és az új FW-rel hibátlanul megy.

(#527) tom_tol válasza szasanyi (#526) üzenetére


tom_tol
addikt

Köszönöm!
Régi fw volt, frissítés után már működik.

(#528) ddmb


ddmb
aktív tag

Nektek nem vacakol az uj merlines firmwarrel az 5GHz-es csatlakozas?...

(#529) ppp001


ppp001
csendes tag

Sziasztok! Valakinél volt már ilyen hiba a routernél?: Megszakadt az internet, router ki-bekapcsolás után a 4-es LAN led világít, semmi más nem villan fel.

[ Szerkesztve ]

(#530) Intelligencs válasza ddmb (#528) üzenetére

Mit jelent, hogy vacakol? Megnéztem, most is 4 kliens van 5 GHz-en csatlakozva. Mondjuk nekem a vegyes mód van, szóval egy SSID mindkét frekinek és a router (kliens?) dönti el, hogy melyikre lép fel.

The Amiga, Born a Champion

(#531) ddmb válasza Intelligencs (#530) üzenetére


ddmb
aktív tag

Nekem kulon van valasztva a 2,4GHz meg az 5GHz, es a telom is meg a laptopom is 5GHz-en csatlakozik. Tegnapelott magara hagytam a laptopot (nem aludt el) es amikor 1 ora mulva raneztem azt lattam a skypeon h offline. Taskbaron se mutatta h kapcsolodna a gep a halozathoz. Probaltam manualisan ramenni az 5GHz-re de vagy nem is mutatta vagy nem engedte, mar nem emlekszem. Kapasbol ujrainditottam a routert, utana ment. Tegnap meg a telom egyszercsak mobilneten kezdte szedni az adatokat, pedig otthon voltam. Wifi ki-be: semmi. Masodszor is megismeteltem, ki-be: csak a 2,4GHz-et mutatja. Kis ido elteltevel megjelent az 5 is es aztan raengedett arra.

Hetvegen toltottem ra a 14-es merlint, scratchrol ujrakonfigoltam a routert. Azelott fel even keresztul nem volt ilyen gondom a 13-as verzioval, most meg kapasbol 2x is...

[ Szerkesztve ]

(#532) MEXXX4646


MEXXX4646
friss újonc

Üdv van egy asus ac86u routerem és egy synology nasom. A laptopom egy tp link t4uh usb3 vevö van. 5ghz-es beállítások 80 mhz 36 csatorna n/ac modok. Lan-on 100 110 mb/s másolok a wifin kapcsolati sebesség 867mb .Kicsit keveslem a sebességet amivel a nas-ról másol wifin átlagosan 35 mb/s van. Volt hogy a smart conektel elértem 45 -50 mb is de nagyon instabil tőle a rendszer ezért nem használom. Próbáltam már 5ghz-en 100 csatornákat is de ott se javul. Ez normális egy ilyen kategóriájú routertöl? Már voltam máshol is a laptopal és ott a 45 50 mb tudta tartani. Valamit nem jól állítok be, hogy csak 35 mb akar menni, pedig 2-3 m-re van a router a laptoptól.

[ Szerkesztve ]

(#533) XZoli


XZoli
aktív tag

Sikerült kifognom egy rossz példány egy napig se volt nálam. Visszavittem, kisebb erőszak :DDD után kicserélték. Remélem ennek nem lesz baja.

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#534) Intelligencs válasza ddmb (#531) üzenetére

Esetleg nem az van, hogy mivel visszaállítottad a routert, most valami olyan ország sávkiosztását használja, amit nálunk nem ismernek az eszközök? És olyan frekvenciára vált auto módban, hogy nem látják a kliensek?

Most nézem, hogy országot nem is lehet állítani. Akkor esetleg az, hogy az időjárási radar észlelése miatt elmászik a freki 5GHz-en. Asus router topikban és/vagy AC66U topikban szokták ezt taglalni.

Jelenlegi wifi klienseim, mint jól látható, a tabletem például 103 órája van fent 5GHz wifin. Szóval nekem határozottan nincs ilyen problémám, és én is rögtön frissítettem az új Merlinre. Igaz, én nem állítottam vissza semmit sem, csak reload-ot csináltam a frissítés előtt.

@MEXXX4646: LAN-on gigabit körüli értéket tud, akár megroute-olni is, WIFI-n meg nekem speckó klienssel, asztali géppel, 600 mbit körüli valós értéket sikerült produkálnom.

@XZoli: Honnét jöttél rá, hogy rossz, és miért kellett kisebb erőszakot alkalmazni, hogy kicseréljék? Webes rendelésnél indoklás nélkül is el lehet állni 14 napon belül.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#535) XZoli válasza Intelligencs (#534) üzenetére


XZoli
aktív tag

nem ment a LAN1 PORT, de a szervizes tápgondokat is mondott.
Lényegében még 24 órát sem volt nálam, reggel visszavittem elsőre elküldjük a nagykerbe köszi majd router nélkül maradok az ünnepek alatt: Kicsit erőszakoskodtam cseréljék ki 3 napos csere keretében hisz volt a boltba készleten még végül ráálltak :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#536) ddmb válasza Intelligencs (#534) üzenetére


ddmb
aktív tag

Visszaraktam a 13as merlint, a beallitasokat hagytam es tegnap este elkezdte 2GHz-en is ledobalni a klienseket, szoval visszaraktam a 14est es scratchrol ujrahuztam, es most remelem a legjobbakat...

Korabbi hozzaszolasomban azt allitottam hogy scratchrol allitottam be mindent, viszont rajottem hogy nem igy volt. Par hete ugyanis vettem meg egy ugyanilyen AC86U routert, azt konfigoltam fel scratchrol, kimentettem a beallitasokat, es azt lottem fel a most vacakolo routerre. Ugy laccik a router valamiert nem orult ennek...

(#537) ddmb


ddmb
aktív tag

Valamiért a client list így jelenik meg. A fölső két sor érdekelne. Tudom hogy 2 laptopról van szó. De
- mit jelent az a 2-es a jobb fölső sarokban az Icon oszlopban?
- az IP miért nem 192.168.1-gyel kezdődik?
- DHCP helyett miért static?

Az ipconfig-gal kiderítettem, hogy kaptak a laptopok 192.168.1.X címet is. Most ez valami router hiba?

[ Szerkesztve ]

(#538) cyber86 válasza ddmb (#537) üzenetére


cyber86
őstag

Gyári beállítás visszaállítás és ne tőltsd mentésből vissza a beállításokat. Próbáld meg így.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#539) glehel válasza ddmb (#537) üzenetére


glehel
senior tag

nézz körül a lan/dhcp szerver lapon ott lehet static-ot állítani de akkor manual-t írna ki, vagy a két eszköz hálózati kártyájának az ipv4 beállításaiban van a hiba. A kettest meg azért írja mert ugyanazzal a mac addressel 2 eszköz van a hálón.

[ Szerkesztve ]

(#540) ddmb válasza cyber86 (#538) üzenetére


ddmb
aktív tag

@cyber86 többet nem töltök vissza beállításokat konfig fileból :)

@glehel hmm... eddig nem csinálta ez a router, most meg majdnem mindig van a client list-ben valaki ilyen fura IP-vel.. kliens oldalon semmi különös nincs beállítva, vagy tényleg ütköznének a MAC címek?

(#541) ddmb


ddmb
aktív tag

IP-ben jártas kollégáktól szeretném megkérdezni a kövi dolgot:
Van 2db AC86U routerom, egyik az egyik lakásban, másik a másikban. Internetszolgáltató ugyanaz, és az IP címnek csak a vége tér el, tehát mindkét lakásban X.Y.Z az IP cím első három tagja, az utolsó az egyik routeré 228, a másiké meg 7 (ergo valószínűleg ugyanaz a hálózat). Szerettem volna elérni OpenVPN-nel 192.168.1.1 címen (samba) a másik lakásban található router külső vinyóját. De sajnos a közelebbi router vinyója jött be... Ha először a telefonom mobilnetjével csatlakoztam a netre, és aztán próbáltam az OpenVPN-t akkor szépen bejött a külső vinyó tartalma a cd \\192.168.1.1 parancs kiadása után... Hogy lehtene hozzáférnem a másik router vinyójához?

[ Szerkesztve ]

(#542) Intelligencs válasza ddmb (#541) üzenetére

Sztem menj az asus-os topikba, azt sokkal többen olvassák. Szívesen segítenék, de még nem használtam VPN-t ezeken az eszközökön.

The Amiga, Born a Champion

(#543) ddmb


ddmb
aktív tag

Nekem sajnos a 14-es merlin nem jó :(
Valamit belekotort a szerző a Wireless csatornák beállításába, mert a 13as verzióban még ott volt ez a menüpont:

Auto select channel including channel 12, 13

A 14-es verzióból meg kiszedték, és még talán ők sem tudják mit tekertek el ezzel... Nem hiszem el, hogy senki másnak nincs problémája a 14-es verzióval

---

Eddig akárhányszor firmwaret upgradeltem, vagy factory reseteltem a routert, az uname -a mindig ezt írta ki:

RT-AC86U-5CC8

Most meg valamiért az egyik routerom nevet változtatott:

RT-AC86U-8D08

Ezt hol lehet megváltoztatni? Mitől függ, hogy mi az utolsó 4 karakter?

(#544) zsolt501 válasza ddmb (#543) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A nevet itt tudod megváltoztatni LAN - LAN IP > Állomásnév

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#545) ddmb válasza zsolt501 (#544) üzenetére


ddmb
aktív tag

kösz, megvan, átállítottam :)

(#546) mrmft


mrmft
senior tag


CES 2020:
"The RT-AX86U router has taken over the gaming genes of the popular RT-AC86U, but has been extended. By supporting WiFi 6 technology, the RT-AX86U enables network speeds of up to 5700 Mbps, more network capacity, better energy efficiency for connected devices and much greater signal coverage.
Other features include, for example, a Mobile Game Boost, which allows users to give their smartphone top network priority for faster online gaming experiences. The RT-AX86U can also accelerate game data packets over wired connections – with speeds of up to 2 Gigabit over WAN/LAN aggregation and a 2.5G Base-T port. This can be configured as a WAN or LAN port via the router’s web interface."

(#547) MILON12


MILON12
tag

Hello olyan kérdésem volna hogy csak a LAN PORT 4 LED világít behalt az egész?

(#548) zsolt501 válasza MILON12 (#547) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A 4-es LAN portra van valami dugva?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#549) szasanyi válasza MILON12 (#547) üzenetére


szasanyi
félisten

Csatlakoztatott eszköz esetén a megfelelő port LED-je világít, egyébként nem. Egyébként meg miért nm próbálod ki, és mondjuk dugod át egy másik portba?

(#550) MILON12 válasza szasanyi (#549) üzenetére


MILON12
tag

Semmi nincs be dugva és úgy világít és nem érzékeli se wi-fi semmi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.