Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) cyber86 válasza zsolt501 (#799) üzenetére


cyber86
őstag

Az a fura, hogy tvken nem látni akadást ilyenkor pedig 3 box is van és csak a net kezd szarakodni maximális letöltési sebességen (torrent) Játékokba magas ping, discord akad mint állat.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#802) ddmb válasza zsolt501 (#798) üzenetére


ddmb
aktív tag

azt lehet tudni, hogy az általad linkelt Hard Factory Reset mit tesz defaultba, amit a sima gyári beállítások nem?

(#803) zsolt501 válasza ddmb (#802) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A linkelt leírás is gyári ugye, de valamiért már jártam úgy hogy a sima gyári visszaállítás mégis hagyott hátra valamit, mert pl. a HW -nat nem akart rendesen menni ez régebbi szoftver verziónál 1-2 alkalommal előjött, és az előd modellnél a 68U esetén viszont elég szűrűn kellett használnom az NVRAM törlést, ott annyi, hogy van egy beépített WEB szerver amivel hibás frissítések esetén is észre lehetett téríteni a routert könnyedén, illetve van beépített web es felülete ami beégetett nem módosítható, ebben van NVRAM törlési funkció is.
Mélységében nem tudom mik a különbségek, mert biztos van, különben minek is lenne ez a plusz lehetőség.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#804) rolixyz válasza Vittorio85 (#787) üzenetére


rolixyz
tag

Próbáld meg a Wireless menüpontban a Professional fül alatt kikapcsolni az Airtime fairnesst és Universal beamformingot 2.4 és 5ghz-re is. Illetve a multi user MIMO-t is kinyomtam 2.4nél.
Sokat gugliztam meg olvasgattam snbforumson, ezeket mindenképp ajánlják kikapcsolni, olyan univerzális optimalizálásokat próbál végezni amit nem minden kliens szeret. Kb. Hetente előfordult nálam is, hogy eldobta valamelyik wifit, vagy 1-1 klienst, mióta ezeket belőttem, egy hónapja jól megy. Igaz én 384.17 merlin fw-n vagyok

(#805) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Version 3.0.0.4.384.81992 2020/07/0956.11 MBytes
ASUS RT-AC86U Firmware version 3.0.0.4.384.81992
Security update
- Fixed CVE-2020-12695 (CallStranger)
- Fixed Reflected XSS vulnerability.
- Fixed Directory traversal vulnerability.
- Fixed CVE-2017-15653.

The update server transport layer security was upgraded and the old protocol was removed.
If your router firmware version is lower than 3.0.0.4.384.81352, please refer to the "Update Manually" section in https://www.asus.com/support/FAQ/1008000 to update the firmware.

Please unzip the firmware file first then check the MD5 code.
MD5: c4d70d592c735c935d711b05908de05c

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#806) cyber86 válasza zsolt501 (#805) üzenetére


cyber86
őstag

Ha jól értelmezem 1 nvram törlés kell ha régebbi fw van fent?

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#807) zsolt501 válasza cyber86 (#806) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Legalábbis nem árt a telepítés előtt egy gyári visszaállítás sem azt olvastam máshol.
De az NVRAM törlés ajánlott.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#808) Vittorio85


Vittorio85
csendes újonc

Visszaküldtem... Most az ac88u-val szemezek jofogáson van több is használtan.
Arról tudnátok infót adni, h nekem 4k streamelésre jó lenne?
Úgy néztem h kb. Ugyanazt tudja, igaz procija gyengébb picivel.
De újban meg sokkal drágább pedig öregebb modell is(amit egyáltalán nem értek miért)...
Köszi a segítséget.

(#809) cyber86 válasza Vittorio85 (#808) üzenetére


cyber86
őstag

Én megpróbálnék máshol venni 1 ac86u-t, mert szerintem időt állóbb főleg a procija nagyon brutál. Lehet csak bele futottál 1 hibásba, mert nálam tökéletesen fut minden.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#810) zsolt501 válasza Vittorio85 (#808) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem ezzel a routerrel még különösebb bajom még nem volt, eddig jobbára szoftveresen volt 1-2 hiba, de ezek mind megoldhatóak voltak.
AC88U-t nem vennék, mert vannak vele gondok szoftveresen ha jól tudom a realtek swich része nem az igazi.
A 4k streamet mi szolgáltatná, mi lenne a szerver?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#811) Vittorio85


Vittorio85
csendes újonc

SOny xf9005 tv-n játszom le, ami lan kábellel van összedugva a routerrel, a filmek a laptopon vannak 1 helységben a routerre kb 6-8 méterre nincs fal köztük.
A 20-30GB filmeket elbirja a 68U-is ami most van, stabil jól játssza le akadásmentesen. Mást mellette nem csinálok egyszerre.
+van 1 külső vinyó amin gyerekeknek van mese ill többször nézős filmek.
Külső vinyóra másolás most borzalmas lassú 8-12MB/s. A 86u-val patent 30-35MB/s.

Plex app fut a tv-n és a laptopon is, úgy játszom le ha notebookról megy.
Ha kúlső vinyóról akkor Archos appon a tv-n.

(#812) Vittorio85


Vittorio85
csendes újonc

Érdekes, h külső vinyóról smb-n lejátszva akadnak a 4k-k naaaagyon.
Ugyanúgy külső vinyóról játsszva Upnp-n meg patent hibátlan teljesen akadásmentes!

(#813) NoX válasza Vittorio85 (#812) üzenetére


NoX
senior tag

A legtöbb TV-n, még a 4K-sokén is 100 megabites LAN csatlakozó van. Ez pedig kevés lehet már az akadásmentes 4K filmek lejátszáshoz. Nyilván függ a bitrátától, de a minőségibbek nem fog átmenni rajta akadásmentesen.
Megoldás: transcode, vagy direktbe USB-vel a TV-re.

(#814) jozsef111


jozsef111
csendes tag

Van egy rt-n18u routerem.
A fresh tomato 2020/3 van fent ő jelzi a gigabitet de még a 300mbit-sem jön le.
Digi 1000 van telepítve.
A gépbe egy 1gb/s to usb 3.0 adapteren jön be.
A kábelre rámértek 10-9 skálát mért.
A gyári firmware megoldja a problémát?
A 100mbit-ről álltunk át.
2 nap telt el a bekötés óta.
Most 50Mbit/100Mbit-em van
De fürgébb az internet.

[ Szerkesztve ]

(#815) limpi


limpi
aktív tag

Amúgy itt most "csak" 60 990 Ft az RT-AC86U, hivatalos 3 év garival:
https://www.rufusz.hu/Router/Asus-RT-AC86U-Dual-Band-Wireless-AC2900-MU-MIMO-AiMesh-Gigabit-Gaming-Router-C2117740-p81370.html

Nekem RT-N18U-m van, ami jelenleg teljesen jó és stabil, de ha most kéne vennem, lehet hogy AC86U-t vennék. Vagy RT-AX56U-t, mert nekem valszeg' az is elég lenne és még újabb technológiás is (ami gyakorlatban nem tudom valóban előny-e). Azt meg itt látom legolcsóbban:
https://www.notebook.hu/asus-rt-ax56u-ax1800-dual-band-wifi-6-router-277430

Ti otthoni használatra viszonylag nagy családi ház esetén melyiket vennétek most?

Az RT-N18U mellett egyébként van nálunk egy RP-N12 is, azzal tudom csak rendesen lefedni a hátsó házrészt/udvart. Az már kevésbé stabil, néha újra kell indítani, most fogom próbaképpen RP-AC51-re cserélni, remélem az stabilabb és nem rosszabb a hatótávolsága...
(HGG-vel lehet, hogy nem kéne repeater, de én kezdetektől fogva viszonylag elégedett voltam a gyári FW-vel, szóval egyelőre nem kezdtem el kipróbálni helyette mindenféle nem hivatalosat...)

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#816) Vittorio85 válasza NoX (#813) üzenetére


Vittorio85
csendes újonc

Szal a 4K-s tv-be olyan hálókártyát raknak ami nem képes a 4k-s film befogadására??? Hátőizé...most tudnék cifrákat mondani!!!
Van máa módja a routernek a tv-hez csatlakoztatására? Lan-Hdmi kábel nem létezik? 😃 vagy lan-usb? 🤣
Amúgy a tv wifije AC tehát akkor az meg jobb mint a lan kártyája ezek szerint?

Amúgy lekattintottam a rufusztól, adok még 1 esélyt neki 😀

(#817) NoX válasza Vittorio85 (#816) üzenetére


NoX
senior tag

Ott spórolnak, ahol tudnak. Ha AC-s a Wi-Fi-je, és optimálisak a nálad uralkodó körülmények, akkor jobban jársz azzal.

Mondom, ezek az opcióid vannak:
- direktbe a külső USB a TV-re dugva
- valamilyen közbülső eszköz, ami tud transcode-olni, vagy egyszerűen maga végzi a kemény munkát a lejátszással és úgy van kikötve a TV-re HDMI-vel

Utóbbi példa Raspberry Pi (csak a 4-es támogat 4K HDMI-t) és KODI, vagy Plex, és akkor a Raspberry-re, vagy a routerre dughatod a külső USB meghajtót, hogy mindenki elérje.

(#818) Vittorio85


Vittorio85
csendes újonc

[kép]
Másnak is előfordul az 5g off, azt irja usb hdd miatt...

(#819) Vittorio85 válasza NoX (#817) üzenetére


Vittorio85
csendes újonc

Tv-re dugva a kulso usb azert nem jo, mert akkor minden film masolasanal ki be kene dugogatni.
Ez a raspberry olyasmi mint a mi box?
Amúgy mi is az a transcodolás?
Ha raspberryre dugom a kulso winyot akkor tudok rá másolni laptoprol wifin?

Köszi a segitséget.

(#820) NoX válasza Vittorio85 (#819) üzenetére


NoX
senior tag

A Raspberry Pi egy mini számítógép, aminek a felhasználási módja igazából végtelen.
KODI egy szoftver Raspberry-re, amin történhet a lejátszás és a filmek/sorozatok kezelése. Saját felhasználófelülete van, amit távirányítóval is tudsz kezelni. HDMI-vel kötöd ki a TV-re.
Természetesen a rádugott USB külső meghajtó elérhető minden eszközön, lehet rá másolni bárhonnan, vagy torrentezni magán a Raspberry-n.

Transkódolni a Plex tud. A lényege, hogyha mobilról nyitod meg, akkor oda mobil minőségben küldi a filmet, ha 4K TV-re, és a forrás is 4K, akkor oda abban (és még bitrate-et is lehet állítani), tehát akár 100 megabit alá is veheted a bitrate-et, hogy átmenjen a TV LAN portján.

(#821) XZoli válasza limpi (#815) üzenetére


XZoli
aktív tag

mai fejemmel inkább ezt venném, csak spóroltam :O https://www.arukereso.hu/router-c3144/asus/rt-ax92u-ax6100-p488306601/

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#822) NoX válasza XZoli (#821) üzenetére


NoX
senior tag

Ez a router sokáig bika router lesz. Ha nincs AX-es eszközöd, akkor úgyse használnád ki.
A támogatás miatt sem kell aggódni szerintem.

(#823) limpi válasza XZoli (#821) üzenetére


limpi
aktív tag

Azt meg éppen itt látom legolcsóbban (65 430 Ft):
https://aqua.hu/halozati-eszkoz-kommunikacio/asus-rt-ax92u-ax6100-mbps-tri-band-wifi-6-gigabit-aimesh-ofdma-gaming-router-rt-ax92u-90ig04p0-mo3010-t839533
Elég furán néz ki, nekem az RT-AC86U tűnik a legpraktikusabbnak (amiatt, hogy álló).
Nekem egyébként még az 5 GHz sem hiányzik. Csak a gyorsabb CPU és a dupla RAM tetszik ezekben... :))

Az én RT-N18U-m anno 19 990 Ft-ba került és a mai napig mindent tud, ami nekem kell
(különösen fontos, hogy betonstabil).
Szóval csak akkor cserélném, ha tönkremenne... ;)

(Egyébként az RP-AC51 hatótávolsága mintha kicsit rosszabb lenne, mint az RP-N12-é volt, cserébe egyelőre hasonlóan stabilnak tűnik, mint az RT-N18U, az FW verzió is szinte ugyanaz (egész picit korábbi build).)

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#824) BLC


BLC
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Adott egy Merlin Firmware és a "gyári" DownLoad Master. Sajnos bármit csinálok a Torrent seedelésnél passzív állapotban van.
Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy miért nem engedi a portot. Transmission port próba szerint: - a bejövő port zárva -, tájékoztatás ír ki.(A rotter előtt egy Telekomos modem üldögél.)

Az ötleteket előre is köszönöm.

(#825) zsolt501 válasza BLC (#824) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem lehet, hogy NAT-olt hálózatban vagy?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#826) BLC válasza zsolt501 (#825) üzenetére


BLC
tag

De lehet: WAN-NAT beállításoknál minden engedélyezve van. (gyári szerint)

(#827) BLC válasza BLC (#826) üzenetére


BLC
tag

Nem tudom, hogy a Telekom automatikusan NAT-olt hálózatba rak, de ennek ellentmond talán, hogy a qT futtatok a desktop-on, akkor gond nélkül aktív a le és fel.

(#828) NoX válasza BLC (#827) üzenetére


NoX
senior tag

Én DMZ-be raktam a Telekom modemen a router-nek kiszott IP címet, és így rendben vagyok.
Néha kell a modemnek a restart, mert elfelejti a DMZ-t :W És olyankor én is azt látom, hogy Transmission zárt portot lát.

(#829) BLC válasza NoX (#828) üzenetére


BLC
tag

:DD és IGEN :DD

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#830) Manka76 válasza limpi (#823) üzenetére


Manka76
senior tag

Mitől lett hirtelen mindenhol 88 ezer forint ez a router?

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#831) zsolt501 válasza Manka76 (#830) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Valószínűleg hirtelen túl sokan kerestek rá erre a routerre, és ezt észrevették, így könnyen fel tud tornászódni az ár, pláne ha tényleg sokan 1 típus iránt érdeklődnek.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#832) NoX válasza zsolt501 (#831) üzenetére


NoX
senior tag

Ezt az agresszív árazást én is észrevettem már: meg van nyitva valami néhány napig, és egyszer csak felugrik az ára, pont amikor elhatározom, hogy megveszem...
Megoldás: egyből meg kell venni :DDD

(#833) zsolt501 válasza NoX (#832) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Sajnos több cég (bolt) esetén vettem ezt észre, de itt a PH-n is volt már erről írva párszor, lényeg nem szabad sűrűn nézegetni :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#834) limpi válasza Manka76 (#830) üzenetére


limpi
aktív tag

Eddig is ennyi volt, csak néha akciós itt-ott.
Jelenleg pl. itt 65 990 Ft:
https://www.foramax.hu/Asus-Asus-Router-AX6100-Mbps-RTAX92U-router-3-%E9v-garancia-p-16769.html

Én sokat nézegetek árakat sok helyen, de még sosem észleltem, hogy attól emelkedne az ár...
Inkább a nagyker-váltástól ugorhat meg a háttérben.
iPon-nál pl. van árdiagram, de ők is csomó nagykerrel dolgoznak, amiatt ugrálhat az ár (és náluk még a gari ideje is)...

www.arukereso.hu is elég jó, bár megbízhatónak azért nem nevezném.

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#835) Manka76


Manka76
senior tag

A bekapcsolt AiProtection ekkora terhelést generálna a processzornak. Me némi lassulást is magával hoz. Meg a szabad RAM is kevesebb
Kikapcsolva

Bekapcsolva

[ Szerkesztve ]

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#836) NoX válasza Manka76 (#835) üzenetére


NoX
senior tag

A QoS és az AiProtection bekapcsolása is azzal jár, hogy kikapcsol a hardveres NAT. Ilyenkor a CPU erőből oldja meg a dolgokat, ezért a nagyobb terhelés és a több memória használat is.

(#837) Manka76 válasza NoX (#836) üzenetére


Manka76
senior tag

Azt tudtam hogy a QoS lassít de hogy a AiProtection is azt nem. Köszi.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#838) zsolt501 válasza Manka76 (#837) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mind a két megoldás szoftveres pláne az Aiprotection

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#839) -Maujuri-

Sziasztok.
Ha már be van kapcsolva az Aiprotection, akkor ugyebár nincs hardveres NAT. Ha kikapcsolom az Aiprotection-t, automatikusan ismét lesz hardveres NAT, vagy resetelni kell és újra konfigolni?

(#840) Manka76 válasza -Maujuri- (#839) üzenetére


Manka76
senior tag

Nem kell. Kipróbáltam, de te is meg tudod nézni. Néhány sorral feljebb láthatod milyen amikor be illetve ki van kapcsolva.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#841) Vittorio85 válasza Manka76 (#835) üzenetére


Vittorio85
csendes újonc

Nektek hogy van 100-200mb ram szabadon??? Nekem olyan 30körül van folyamatosan. 2db külső hdd van rádugva az szívhatja le??

(#842) zsolt501 válasza Vittorio85 (#841) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az bizony

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#843) gtx560unlock


gtx560unlock
csendes tag

helló!! Mennyire ajánlott ez a router? Vannak vele gondok stb? Nekem a sebesség számítana Főleg kábelen de wifin se hátrány a sebesség és a stabilitás. HWNAT megy benne rendesen? 1000 net mellé kéne nem akarok bajlódni kisebb routerekkel ha ezt megveszem (új) akkor 4-5 évig szeretném megtartani gond mentesen.

Illetve tudtok valami jó helyet ahol meglehetne vásárolni arukeresőn a legolcsóbb 59 900FT máshol nem találtam olcsóbban. Külföldi rendelés se gond

[ Szerkesztve ]

(#844) Manka76 válasza gtx560unlock (#843) üzenetére


Manka76
senior tag

Nagyon ajánlott. Persze ha haladni akarsz akkor már AX-s tudásut veszel. Ha beéred az aAC-vel is akkor egyszer beállítod vagy a gyári vagy a Merlin firmet és csak használni kell. Az 1 Gbps nem simán megy WIFI Samsung S10-nél asszem olyan 600 Mbps volt a sebesség.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#845) Manka76 válasza gtx560unlock (#843) üzenetére


Manka76
senior tag

Ha érdekel egy hibátlan darab akkor keress meg, jó áron odaadom.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#846) szasanyi


szasanyi
félisten

Ha a router közvetlen internetkapcsolattal rendelkezik (tehát nincs PPPoE sem más azonosítás) akkor mi az ideális beállítás?

(#847) zsolt501 válasza szasanyi (#846) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha nem hozza létre a router PPPoE kapcsolatot akkor automatikus DHCP lehet a beállítás illetve Fix IP.
De a kérdésből nem igazán derült ki mire is gondoltál :F

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#848) szasanyi válasza zsolt501 (#847) üzenetére


szasanyi
félisten

A router WAN / Internet kapcsolat beállításai miatt érdeklődöm. Tehát az érdekelne, hogy a routert alapértelmezetten konfigurált beállításai jók és kész, vagy manuálisan lehet/kell vmit állítani a jobb kapcsolat érdekében?
Ti. 1 hete beérkezett hozzánk is a DIGI optikai kábele ami miatta lett egy HUAWEI EchoLife HG8247H router ami csak 2,4Ghz-es és abban sem túl izmos.
Ebből már közvetlen, gigabitel linken megy a netkapcsolat az ASUS routerba )amire az 5Ghz miatt van szükségem, egyuttal a nappaliban eddig használt switch-et is kiváltja).
A WAN-kapcsolat típusa jelenleg - a router automatikus beállítása alapján - az Automatikus IP beállításon van, és minden más érték is az hhez tartozó alapértelmezett.

(#849) zsolt501 válasza szasanyi (#848) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Csak egy ötlet, mért nem kéred át a Digi eszközét HÍD (bridge) módba, és akkor az Asus hozza létre a PPPoE kapcsolatot és így a dupla NAT-ot is meg tudod úszni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#850) szasanyi válasza zsolt501 (#849) üzenetére


szasanyi
félisten

Sajnos ez nem válasz a kérdésemre. Egyébként azért, mert a panel nagyon árnyékol (az 5Gh-et főleg) és a két router a lakás két szélé van (ahol pont olyan eszközök használják a WiFi-t amik közelebb vannak a megfelelő frekvenciához).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.