Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) zsolt501 válasza cyber86 (#600) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az is lesz, ha nem oldódik meg a dolog, de jelenleg ezt a lehetőséget hagynám legutoljára, mert ha alapra állítom a routert akkor a VPN-t is kell konfigurálnom, nem csak a routeremen, ami most kissé körülményes, de ha nem lesz más megoldás akkor ez marad.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#602) BLC válasza zsolt501 (#599) üzenetére


BLC
tag

Csatlakozni tudok hozzád zsolt501. Nálam ugyanezen jelenségek vannak. Minden megpróbáltam, pl gyári visszaállítást is és semmi... :W csalódott vagyok.

(#603) zsolt501 válasza BLC (#602) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Azt nem értem, hogy mi a fenét cseszhettek el, és azt sem értem, hogy mitől van az, hogy valakinél kijön a gond, és másnál meg nem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#604) szasanyi


szasanyi
félisten

Merlinnel nem próbáltátok még? Hátha ott nem jelentkezik.

(#605) cyber86


cyber86
őstag

Más fórumokon nem írnak valamit?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#606) cyber86


cyber86
őstag

Hát lehet vissza teszem az előző fw-t. Nálam nem wifi gond van hanem mintha nem jól kezelné a netet vagy nem is tudom, mert játéknál vettem észre, hogy magas a ping de lehet csak túlterheltek a serverek.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#607) zsolt501 válasza cyber86 (#606) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Jó a megérzésed, túlterheltek a szerverek, mert a lakosság jelentős része otthon van.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#608) BLC válasza zsolt501 (#603) üzenetére


BLC
tag

Folyamatosan leszakadnak az eszközök a Wifi hálóról hitelesítési hibára hivatkozva. Ilyennel még nem találkoztam.

(#609) szeky81


szeky81
tag

Sziasztok!

A héten észrevettem, hogy a AiProtection - Rosszindulatú Oldalak Blokkolása menü bekapcsolása miatt az indamail.hu nem elérhető. Blokkolja a full oldalt. Most kikapcsoltam és így jó, de lehet-e kivételek közé rakni az indamail.hu/* címet a beállítások fülön belül?
Köszi, F.

szódabikarbabónábó'

(#610) Intelligencs válasza cyber86 (#606) üzenetére

Nem teszel egy próbát Merlinnel? Én mindig a legfrissebb Merlint rakom fel, két ilyen routerre is, eddig hibátlan.

szeky81: Nem lehet, hogy valami olyan oldal miatt blokkolja, amit az indamail akar megnyitni? Például valami adszerver, amit az indamail hív meg? Csak mert nekem is engedélyezve van ez a funkció, de nekem simán megy az indamail. Igaz, nekem van chrome alatt adblock-om engedélyezve.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#611) szeky81


szeky81
tag

Nem/tudom. :) A bejegyzésben csak a inda16.indamail.hu szerepel. Nekeb UBO reklámblokkoló van firefoxon, pár szűrővel.
Olyat csináltam, hogy az indamail.hu-t megnyitottam és az elmentett fn - jszó párost beírva be akartam lépni és már ott blokkolt, tehát a levelező felületre már nem engedett be.

[ Szerkesztve ]

szódabikarbabónábó'

(#612) cyber86 válasza Intelligencs (#610) üzenetére


cyber86
őstag

Csináltam frt a gyári új fw-en és hibátlan egyenlőre. Merlint még az elején teszteltem de pont voltak hibák benne így maradtam gyárin.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#613) ddmb


ddmb
aktív tag

AIcloud logoknál csak most vettem észre, hogy 1-gyel több órát mutat, mint a valós idő. Az Administration -> System menüpontban ezt látom:

Ha SSH-n kiadom ma "date" parancsot akkor jól jelenik meg az idő. Hol és mit kell beállítanom, hogy mindenhol jól jelenjen meg az idő?

(#614) zsolt501 válasza ddmb (#613) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez alapján állítsd be.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#615) ddmb válasza zsolt501 (#614) üzenetére


ddmb
aktív tag

Koszi, sikerult. De miert kell ezt nekem kezzel allitani?..

(#616) zsolt501 válasza ddmb (#615) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mert talán az Asus szoftverfejlesztői nincsenek tisztában azzal hogy mikor is van a téli és a nyári időszámítás, vicc az egészben az, hogy más NEM ASUS routerek meg tudták ezt oldani.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#617) NoX válasza zsolt501 (#614) üzenetére


NoX
senior tag

Köszi, ez nekem is segített, bár egy RT-AC56U-m van :D

(#618) zsolt501 válasza NoX (#617) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Azt remélem tudjátok, hogy ezt a következő óraátállításoknál megint módosítani kell, ez az ez évi óraátállításokhoz van beállítva.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#619) zsolt501 válasza cyber86 (#600) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Úgy néz ki, hogy nálam meg észhez tért a router, pár napja már nem dobálja el a wifit, remélem ez így is marad.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#620) cyber86 válasza zsolt501 (#619) üzenetére


cyber86
őstag

Biztonság kedvéért én frt csináltam és semmi gond.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#621) cyber86


cyber86
őstag

Version 3.0.0.4.384.81369 2020/03/3059.89 MBytes

ASUS RT-AC86U Firmware version 3.0.0.4.384.81369
1. Update Adaptive QoS categories: Help you to prioritize the mission-critical applications
Those people who work-from-home & learn-from-home will greatly benefit from this new feature with optimized streaming experiences.
New Supported Categories & Apps:
- Video conferencing, including Microsoft Teams®, ZOOM®, Skype®, Google Hangouts®, BlueJeans®
- Online learning, including Khan academy®, Udemy®, Coursera®, TED®, VIPKiD®, 51Talk®, XDF®, Xueersi®
- Streaming, including YouTube®, Netflix®, HBO NOW®, Amazon Prime Video®, Disney+®, ESPN®, MLB.com®, iQIY®
- Indoor training, including Zwift®, Peloton®, Onelap®
Stay tuned and more apps are coming to the list soon!

2. Support Mobile Game Mode
- One-click prioritizing your mobile device to the highest and ensure you the best mobile gaming experiences.
- Install/Update ASUS Router App (Android supports later than 1.0.0.5.44; iOS supports later than 1.0.0.5.41)

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#622) zsolt501 válasza cyber86 (#621) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Feltetted már?
Ahogy nézem ez QoS optimalizációra ment rá.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#623) cyber86 válasza zsolt501 (#622) üzenetére


cyber86
őstag

Még nem, mert dolgozok.

Habár lehet várok vele kicsit.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#624) zsolt501 válasza cyber86 (#623) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én már igen, ma olyan kísérletezős kedvemben voltam. :DDD
Jelenleg megy gond nélkül, ezzel most MÉG nem fürödtem be mint a múltkorival.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#625) cyber86 válasza zsolt501 (#624) üzenetére


cyber86
őstag

Nincs semmi wifi gond?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#626) zsolt501 válasza cyber86 (#625) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Eddig nincs, remélem nem is lesz megint.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#627) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Vigyázzatok a legújabb szoftverrel, mert a Game > Game Device Prioritizing bekapcsolása esetén a HW-NAT-nak búcsút lehet inteni.
Szóval csábító lehet a dolog, de ennek azért ára van.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#628) cyber86 válasza zsolt501 (#627) üzenetére


cyber86
őstag

Remek. Valami bug mindig van :) Köszi hogy jelezted. Mondjuk ezeket a funkciókat nem használom. Csak dddns meg portolás van azt kész.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#629) zsolt501 válasza cyber86 (#628) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én sem akartam használni, de a mobil applikáció kérés nélkül bekapcsolta nagyon boldog voltam képzelheted.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#630) cyber86


cyber86
őstag

Már akartam kérdezni de mindig elfelejtettem, hogy ezen a routeren már nem lehet a wps gombbal nvram törlést csinálni?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#631) zsolt501 válasza cyber86 (#630) üzenetére


zsolt501
nagyúr

De lehet működik teszteltem múltkor.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#632) cyber86 válasza zsolt501 (#631) üzenetére


cyber86
őstag

Meddig kell nyomni itt a wps gombot? Meg ugye az oldalsó gombról beszélünk nem a resetről?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#633) zsolt501 válasza cyber86 (#632) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az az azzal csináltam mármint a wps

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#634) cyber86 válasza zsolt501 (#633) üzenetére


cyber86
őstag

1x próbálkoztam de nem jelzett vissza a power led villogással, hogy elengedhetem ezért kérdezem, hogy működik-e. Vagy ennél máshogy jelez?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#635) zsolt501 válasza cyber86 (#634) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Másként jelez azt tudom, és másként amikor a reset gomb és bekapcsolást csinálod.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#636) cyber86


cyber86
őstag

Szombaton felraktam az új gyárit és egyenlőre semmi gond.

3.0.0.4.384.81369

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#637) zsolt501 válasza cyber86 (#636) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez a verzió fut nálam is, és csak a mobil applikáció kavart be egyedül, de nem csak nálam másnál is ahogy a fórumokat olvasom.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#638) NoX


NoX
senior tag

Jól értem, hogy az Asuswrt-Merlin firmware valójában az adott router gyári firmware-jén alapszik, plusz hibajavításokat/optimalizálásokat tartalmaz? Cserébe viszont mindig le van maradva egy-két verzióval a hivatalostól?
Az AC86U-nál azt látom, hogy most került csak bele a hivatalos oldalon lévő utolsó előtti firmware verzió (384.81352), tehát egy verzióval le van maradva. A legfrissebb pedig: 384.81369

Lehet sokat kérdezett, de érdemes a Merlin változatot használni? Stabil, jól működő software-t szeretnék.
Van olyan, ami hiányzik a Merlin-ből, de a gyáriban megvan?

(#639) MaCS_70 válasza NoX (#638) üzenetére


MaCS_70
félisten

Plusz funkciókat, beállítási lehetőségeket, GUI-bővítést.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#640) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#639) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bocs, ez lemaradt:

Kevesebb nem lehet a Merlin, mint a gyári.

Elvben a Merlin ugyan fáziskésésben van a gyárihoz képest, ugyanakkor többször olvastam már, hogy hibajavítások előbb jelentek meg benne.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#641) NoX


NoX
senior tag

Nah, csatlakozom én is a táborhoz :) Tegnap vettem át az utolsó darabok egyikét az Extreme Digital-tól 63 590 Ft-ért.
No remélem nem azért, mert kifutó modell :DDD

H/W Ver.: R1.5
F/W Ver.: 3.0.0.4.384
MFG Year: 2019

Itt is van sok H/W verzió? Kinek milyen van? Tudni miben térnek el?

Visszaolvastam jó néhány oldalt itt a fórumon, és egész sok kérdésemre kaptam választ. Pl. én is nagyon csodálkoztam, hogy 70%-ról indít a RAM foglaltság még újraindítás után is. És valóban első dolgaim között volt bekapcsolni az AiProtection-t és a QoS-t, ami ezt eredményezhette.

Érdemes egyáltalán a QoS-t használni? Aminek egyébként épp most változott a legújabb firmware-el az opciói:

Azt tudja valaki, hogy a Game / Gear Accelerator-nál hogyan tudom elmenti a kiválasztott klienst? Nincs semmilyen gomb a mentésre, újratöltés után nincs ott.

Érdemes egyáltalán ezt a Game Device Prioritizing-ot használni? Olvastam tőletek, hogy HW NAT-nak ez esetben búcsút lehet mondani. Meg talán a QoS esetében is.

WTFast-et használ valaki? Érdemes, vagy igazából mi szerencsésnek mondhatjuk magunkat a pingekkel/nettel kapcsolatban? Én legalábbis úgy érzem. CS:GO-ban 30-35-nél nem nagyon szokott több lenni. Netem is teljesen jónak mondható: Telekom 300/20

Van esetleg valami javasolt tweak? Egyelőre a legújabb gyári firmware-t használom: 3.0.0.4.384.81369

És egy pro tipp tőlem: TV mögé ne rakjatok router-t, brutálisan leárnyékolja. Pláne, ha még be is van kapcsolva :D

[ Szerkesztve ]

(#642) zsolt501 válasza NoX (#641) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Egész elfogatható áron vetted, főleg a jelenlegi EURÓ árfolyam mellett.
A HW én verziókat nem követem itt, de úgy látom ebből a készülékből nem csináltak több verziót még.

A RAM fogyasztás sokban függ attól, hogy milyen szolgáltatásokat is kapcsoltál be pl. az AiProtection és a QoS rendesen szívja, de a Forgalomelemző - Statisztika is, de ez elmondható az USB-s alkalmazásokról is.

Érdemes egyáltalán a QoS-t használni? Lassabb pl nem Gigabites NET esetén lehet létjogosultsága, illetve ott ahol több kliens osztozik a NET-en, ellenkező esetben szerintem inkább nyűg és gigabites net esetén sebesség vesztést okozhat, mivel a HW-NAT ilyenkor kikapcsol.

Game / Gear Accelerator esetén még vannak gondok, nem minden esetben működik megfelelően, ha visszaolvasol akkor láthatod itt is kikapcsol a HW-NAT.
Telekom 300/20-as netje esetén még lehetnek jogosultságai a fentebb említett szolgáltatásoknak pl QoS de a többinek inkább marketing szaga van.
Merlint lehet még itt is használni, merlin esetén kapsz néhány plusz szolgáltatást.

TV mögé routert az 5GHz miatt semmiképp nem javasolt tenni, mert jelentősen árnyékolja és a visszaverődő jeleket okoz, 2,4Ghz-t kevésbé árnyékolja és kisebb a visszaverődés.
Ja és faltól is ajánlott legalább 1 araszra tenni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#643) NoX válasza zsolt501 (#642) üzenetére


NoX
senior tag

Köszi a válaszokat!

Végül a QoS-t kikapcsoltam. Tesztjeim alapján úgy láttam, hogy bekapcsolva nem értem el a maximális netsebességem;
- bekapcsolt QoS: ~280/22 Mbps
- kikapcsolt QoS: ~310/22 Mbps
300/20-as netem van
Többször is megismételtem a teszteket, és bekapcsolt QoS mellett mindig alapból alacsonyabb sebességről kezdett el lassan felkúszni, míg kikapcsolt esetén egyből szinte a maximális sebességgel kezdett és végig megtartotta.

Egyébként ugyan az a hiba még mindig megvan, ami az előd RT-AC56U routeremben is megvolt; ha egyszer bekapcsoltad a QoS-t, akkor többé nem tudod kikapcsolni :) A megoldást itt olvastam:
RT-AC3200 won't let me disable QoS in the GUI. Is there a line command?

Aztán, ha bekapcsolom a Game / Gear Accelerator -t, akkor a QoS átvált Adaptive-ról Tradicional-ra. Ha kikapcsolom a Gear Accelerator-t, akkor az a QoS-t is kikapcsolja.

Valamint az AiProtection / Alert Preference popup teljesen szét van esve.

És nekem sem működik a LED kikapcsoló gomb hátul :)

Elég bosszantó apróságok. Ezek Merlinben is megvannak?

(#644) NoX válasza NoX (#643) üzenetére


NoX
senior tag

Nah, mégis működik a hátoldali LED ki/bekapcsoló, csak hosszabban kell nyomni. :)

H/W revíziók ebből is léteznek. Ebben a YouTube videóban pl. R1.41 szerepel és 2017-es gyártási évű, valószínűleg ezek az első példányok.
Az enyém R1.5 és 2019-es gyártású.
Különböző helyekről úgy látom, hogy már 2018-ban is R1.5 volt.
Jó lenne tudni milyen apró különbségek vannak. Engem legalábbis nagyon érdekelne :) Valószínűleg egy kis plusz szigetelés itt, árnyékolás ott.

(#645) glehel válasza NoX (#643) üzenetére


glehel
senior tag

A qos-t bekapcsolva soha nem éri el a max sebességet mert pont az a lényege hogy kell 10-15% tartalék a helyes forgalomirányításhoz.

(#646) NoX


NoX
senior tag

Új firmware: 3.0.0.4.384_81792
Bár a support oldalon még nem látszik:
https://www.asus.com/Networking/RT-AC86U/HelpDesk_BIOS/

De a router már kiírja:
Firmware version 3.0.0.4.384_81792
- Release Note -
Bug fixes and improvement:
- Improved connection stability.

[ Szerkesztve ]

(#647) NoX válasza NoX (#646) üzenetére


NoX
senior tag

Lemaradt a release note-ból valami, nem értem miért:

Firmware version 3.0.0.4.384_81792
- Release Note -

Bug fixes and improvement:
- Improved connection stability.
- Optimized CPU utilization.

Én pluszban az alábbiakat vettem észre:
- bekerült Smart Connect legördülő bekerült a főoldalra a System Status-hoz
- a QoS - WAN/LAN Bandwidth Monitor-nál megjelentek opciók a skálázáshoz és adatok megjelenítéshez

Itt néhányan azt írják, hogy:
- reszponzívabb a hivatalos felület a Merlinnel összehasonlítva
- jobban működik a QoS (hát ez elég tág...)

[ Szerkesztve ]

(#648) cyber86 válasza NoX (#646) üzenetére


cyber86
őstag

Router jelzi, hogy van új fw de az asus oldalán még nincs fent.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#649) zsolt501 válasza NoX (#647) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én is feltettem, eddig úgy néz ki nincs gond, tény a menü rendszer pörgősebb lett, Smart Connect nálam nincs, mert ki van ez a lehetőség kapcsolva, nem használom.
QoS rész módosulást én is észrevettem, konkrét hasznát nem nagyon látom, de ez csak az én véleményem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#650) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A jelek szerint ma átveszem a 86-ost.

Kérdésem, hogy a tudomány mai állása szerint a Merlin teljes értékű-e rá, vagy érdemes-e javítást várni.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.