Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#84) hcl válasza Enszuke (#83) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én nem itthon dolgozok, és főleg nem mindenki él a neten, tehát anyámnak pl. fasza lenne egy Brazos gép, meg amúgy elég sok ismerősömnek is. Akinek fontos a gép sebessége, az nyilván nem fog elsődleges gépnek Brazos-t tartani.

A laptop amúgy elég sokáig Core2 volt, amíg az volt a céges. Most Pentium M, ez Linux-szal gyorsabb, mint a Core2-es dög volt Win7-tel... :D

A téma jelen pillanatban HTPC/NAS/letöltőgép volt, ami jellemzően 24/7 megy. Én csak arról beszéltem, hogy
1. Ha asztali gép helyett (~terhelve 200W monitorral a fogyasztás), használok egy laptopot (sajnos a Core2-est nem tudtam lemérni), akkor sokkal kisebb lesz a vellanyszámla. Pont. Mert kevesebbet zabál. De amúgy 60W körül lehetett a lapos is terhelve, mert 65W-os tápja volt. (T61.)
2. Ha 24/7-be letöltési feladatra beállítasz egy Core2-t, vagy egy Brazos-t, ION-t, akármit, akkor hiába szerezted be olcsóbban a C2D-t, hiába feszeled alul, 1 év alatt behozza a kis lap a villanyon.
3. Ha HTPC is a kis dög, márpedig megoldható, főleg Brazos-szal, akkor két legyet egy csapásra. A bitang nagy asztali géped meg ott van játékra, melóra, de az nem fog 24/7 menni, de amúgy erről nem is volt szó.

"A laptop lehet, hogy kevesebbet fogyaszt, de hasonlo koru, hasonlo aru core2 kb ugyan annyit fogyaszt"
Amúgy minél? Egy T61 fogyasztásával majd pariban lesz az asztali E6420-am (húzva, diszkrét VGA-val)?

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.