Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-01 13:55:44

LOGOUT.hu

 iPhone 7 összefoglaló és gyakori kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) A guru válasza Titi76 (#4100) üzenetére


A guru
addikt

Köszi :))

(#4102) -Ben- válasza TechN7ne (#4096) üzenetére


-Ben-
veterán

Most még lehet, hogy nem karcos, de előbb-utóbb néhány hajszálkarc biztos, hogy lesz. Én óvom rendesen, mégis van rajta, ahogy eddig az összes telefonomon.... ez van. Nem „karcálló” :)

(#4103) TechN7ne válasza -Ben- (#4102) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Pontosan ,én is így tapasztaltam.

(#4104) A guru


A guru
addikt

Na most jól elbizonytalanítottatok a fólia ügyben...itthon kaphatóak közül melyik a használható? iGlass úgy tudom ajánlott, de náluk csak üveg van, nincs normális fólia?

[ Szerkesztve ]

(#4105) Alex91


Alex91
félisten

[link]

En ezt vettem a letort szelu iPhone 6-hoz. Mondjuk a kinaiaktol imho fillerekert is beszerezheto. Nem volt egyszeru jol feltenni, tobbszori probalkozasra sikerult kb. jora. Levegos is maradt, de jo sok eroteljes "maszirozas"-sal sikerult buborektalanitani. Kijelzo cserenel olcsobb volt, es igy esztetikailag is elfogadhatobb.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4106) B-L-A-C-K válasza TechN7ne (#4096) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is azt mondom hogy legyen, mindig is fólia párti voltam, de idegesít hogy nincs rá normális így nem érdekel. Amúgy ha van egy peremes tok rajta leeséstől is megvédheti, erre rendeltem most olyat is bőrbe.

Fólia nélkül i7-et nem tudom hogy karcolódik e, i6/6S tudom karcolódott nélküle, de csak ilyen hajszálkarcok lesznek rajta ha nagyon nem ütöd oda.

[ Szerkesztve ]

(#4107) Titi76 válasza B-L-A-C-K (#4106) üzenetére


Titi76
aktív tag

Az elmúlt 5 évben nem volt még ennyire karcolodó telefonom. (Kijelző)

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#4108) B-L-A-C-K válasza Titi76 (#4107) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mármint mint az i7? Már karcos?

(#4109) TechN7ne válasza B-L-A-C-K (#4106) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Eléggé csúnya rajta a normál fólia aláírom ,ez előtt a fehér előlapos i6s-en szinte nem is látszott.
Az 5s-em is szürke volt ,azokra telibe rá simul a fólia ,rajta sem látszott.

Esetleg ha eladom váltás idején ,szeretném szép állapotban jobb árban elsütni ,meg általában vigyázok a cuccaimra ,tisztaság mániás vagyok ,mikroszálas törlőkendővel mászkálok. :DDD
Na jó nem ,de volt rá példa ,munkahelyemen is van a fiókban.

[ Szerkesztve ]

(#4110) B-L-A-C-K válasza TechN7ne (#4109) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Teljes keretes jó lenne, csak abban nem találtam még normálisat, mármint ami alá nem megy be a kosz, és viszonylag vékony.

5S-re más tészta, ott vannak jó fóliák, mivel a kijelző nem lekerekített.

Én most úgy vagyok ezzel 1 évig meg kellene tartani, addig meg próbálok rá vigyázni ne legyenek rajta nagy karcok, illetve nem a következő tulajnak veszem, hanem magamnak. Bár tény hogy nagyon idegesítene egy nagy karc rajta, lehet egy sima fóliát rakok majd rá.

(#4111) twinkiecz válasza labeda (#4091) üzenetére


twinkiecz
tag

Én a Nillkin 3D CP+ MAX Tempered Glass -t tudom ajánlani ennek tényleg íves a belső oldala is egy icipici hézag marad körben mert a hajlított részen nincs ragasztó szerintem azért hogyha elcsúszik egy kicsi a felrakáskor akkor ne tartsa-el. Érzékenységben nem változott semmi, szerintem egy próbát megér. Nekem előtte egy szilikon szélű Xpro volt az valami katasztrofális, tapadt a szélére a szösz, belógott a festett rész a kijelzőbe stb...

linktr.ee/twinkiecz

(#4112) B-L-A-C-K válasza twinkiecz (#4111) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Vastagabb tokok nem nyomják fel?

Konkrétan ezzel meg ezzel tervezem hosszabb távon használni, persze ha megjön és valóban olyan mint a képeket.

[ Szerkesztve ]

(#4113) Tomeeka28


Tomeeka28
aktív tag

Sziasztok! Kb egy hónapos a telefonom, 2* fagyott le a zárolási képernyő úgy hogy ujra kellett a telot indítani (hang le + kikapcs) meg előfordult az is hogy kamera indítás után nem fókuszált. Ekkor is újraindítás segített csak. Valakinél hasonló ez is ios 10 bug várjam meg a frissítést. Vagy egyedi és szerviz. (Ezt nem szeretném mert nem szeretnek refubrised telot kapni)

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#4114) -Ben- válasza Tomeeka28 (#4113) üzenetére


-Ben-
veterán

Több, mint valószínű, hogy bug. De, hogy „boldogítsalak”: a hamarosan tölthető 10.2 se lesz túl acélos...

(#4115) B-L-A-C-K válasza Tomeeka28 (#4113) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem várd meg a frissítést....

Amúgy meg miért félsz a refurb telefonoktól? Ugyan olyan mintha egy zsír újat kapnál.

(#4116) Tomeeka28 válasza B-L-A-C-K (#4115) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Köszi az infót, akkor nem parázok.

Nincsenek jó tapasztalataim a refub telokkal kapcsolatban, jobb a gyári, amíg lehet elkerülném a cserét.

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#4117) twinkiecz válasza B-L-A-C-K (#4112) üzenetére


twinkiecz
tag

Az lehet probléma, olyan tokok a jók amik csak a kijelző szélig érnek max a kijelző körüli műanyag csíkig. Az elsővel a képek alapján nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

linktr.ee/twinkiecz

(#4118) B-L-A-C-K válasza twinkiecz (#4117) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na berendeltem egyet, meglátom, köszi az infót.

Tomeeka28: Semmi különbség nincs a refurb és a zsír új között, ugyan annyi hibája lehet mindkettőnek.

(#4119) Titi76 válasza B-L-A-C-K (#4108) üzenetére


Titi76
aktív tag

Igen karcos. Még az első napokban kicsúszott ez a fantasztikus felületű i7 a kezemből. (Feleségemnek üveg S7-je van, sokkal jobb a fogása).
Az i7 kb. 20 cm magasról esett pofával lefelé laminált parkettára ahol kb. 3 cm csúszott. Amíg megvolt az L930-am, ugyanitt csúszott kb 3 métert de semmi baja nem lett. Életem összes telefonján nem volt összesen annyi karc mint amennyit ez szedett össze. Nem veszélyes de na... Mintha műanyag lenne. Viszont az üvegfólia mindet ápol és eltakar.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#4120) labeda válasza twinkiecz (#4111) üzenetére


labeda
aktív tag

:R

(#4121) B-L-A-C-K válasza Titi76 (#4119) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ennyitől valóban nem kellene, bár ha poros/koszos volt a padló és azon csúszott akkor előfordulhat.

(#4122) Ed Parker válasza Tomeeka28 (#4116) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A refurb az ugyanúgy gyári technológiával javított gyári telefon, csak annyi hogy bizonyos részeket cseréltek vadiújra, de az kívülről meg nem mondod hogy nullperces sorról levett vagy refurb telefon.
Én már kaptam 3-at, mind elment nullpercesnek.

(#4123) Tibee86 válasza Tomeeka28 (#4116) üzenetére


Tibee86
veterán

Én pont fordítva tapasztalom. Több vadiúj iPhone-t is vihettem már garanciáztatni egy héten belül, a refurb.-okkal jóval kevesebb a gond szerintem.

(#4124) B-L-A-C-K válasza Ed Parker (#4122) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem egészen, használt alkatrészek is vannak benne, de tesztelt hibátlan állapotban, váz, kijelző az minden esetben új.

(#4125) Ed Parker válasza B-L-A-C-K (#4124) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Szövegértés uram, szövegértés.
Ez a baj a PiSA teszttel is, olvasd el mit írtam és értelmezd :)

(#4126) B-L-A-C-K válasza Ed Parker (#4125) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Telefonról olvastam gyorsan, pedig az rémlett úgy írtad, de mivel topikgazda vagy sunyiba átszerkesztetted biztos... ;]

(#4127) dvdbackuper válasza B-L-A-C-K (#4083) üzenetére


dvdbackuper
őstag

iPad töltőről is csak max 1A-t vesz fel, nem? az USB IC-nek nem tesz jót a magasabb áramfelvétel, a 6-osokban rengeteget kell cserélni a mai napig

(#4128) B-L-A-C-K válasza dvdbackuper (#4127) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

iPhone 6 óta képes felvenni 2A-t az összes iPhone, és hivatalosan is tölthető iPad gyári töltővel minden iPhone (kompatibilitás alatt ezt látod is) Én gyári iPad töltővel töltöm szinte mindig a telefonjaimat, és sose volt semmi bajuk.

[ Szerkesztve ]

(#4129) -Ben- válasza dvdbackuper (#4127) üzenetére


-Ben-
veterán

i6 óta felveszi a 2A -t. De előtte se volt nagy gond, mert annyit vett fel a telefon, amennyire szüksége volt..

(#4130) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Üzemidőben kinek hogy bírja, persze mindenkinek máshogy, de ha elmondja az előző telefonja milyen volt és ahhoz képest hogy reális képet ad. Nekem még nincs meg olyan régóta ugye, i6/6S üzemideje kb hasonló volt, nekem ezekhez képest azért érezhetően jobb az i7, de azért olyan nagyon kimagaslóan nem.

Most pl amit mutat:

Használat 5 óra 18 perc
Készenlét 25 óra 40 perc
Jelenlegi %: 42

[ Szerkesztve ]

(#4131) Sabre


Sabre
őstag

na ma megjött a 7-es, fura picit a mérete a 6 plus után de tudom hogy ez az ideális, ezt lehet egy kézben kezelni rendesen.

Bejött az itunes féle jelszavas mentés, csak először meg kellett várni hogy 10.1.1 rámenjen és utána full restore, akkor lett jó is a mentés visszaállítás mert anélkül a korábban feltelepített progikat is ráhúzta, duplikált névjegy és egyebek voltak..

Ezt a force toucheot kell még szokni...meg sajnos 3 hete rendeltem aliról cuccokat rá, még 2 hét mire elkezdenek szállingózni és nem tudom, addig merjem-e minden nélkül használni..a 6 plus 0 perctől fólia és szilikon tokban volt...

(#4132) B-L-A-C-K válasza Sabre (#4131) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Grat hozzá.

Én is most rendeltem be egy halom dolgot hozzá pár napja, de mivel előtte i6/6S-sem volt, így ezeknek a tokjai is jó rá, csak a kamera résznél kicsit körömvágó ollóval meg kellett igazítani... ;] Addig míg nem jönnek meg, jobb mint a semmi. :)

[ Szerkesztve ]

(#4133) -Ben- válasza B-L-A-C-K (#4130) üzenetére


-Ben-
veterán

Továbbra se esek tőle hasra.. Ezen a téren jóval többet vártam tőle, főleg a 2+2 magos processzor miatt. Nálam ~1-1,5 órával bírja tovább, mint a 6S. Viszont néhány napja baromi gyorsan merül, lehúzom a töltőről, lerendezek egy 20 perces telefont és már csak 82% ... Talán egy restore segíthet, mert eddig nem ilyen volt.

(#4134) Ed Parker válasza B-L-A-C-K (#4126) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem tudok utólag szerkeszteni, az nem ez a rang :N

7etape: nekem majd hogy a kezdetek óta ilyen, ezért nem értettem azokat akik reggel 7-kor veszik le töltőröl, netet osztanak róla, órákig skypolnak és még éjjel fél 2-kor van az akksiból :D
És akkor még én voltam a sz@r mert mér' nem hiszem el ;]

[ Szerkesztve ]

(#4135) B-L-A-C-K válasza Ed Parker (#4134) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt tudom, de poénnak szántam...;)

7etape: Nekem eddig reálisan merül, gondolom neked eszi valami a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#4136) -Ben- válasza Ed Parker (#4134) üzenetére


-Ben-
veterán

Akkor örülök, hogy most már rendben van a telefonom és úgy működik, ahogy „kell”. Eddig túl jó volt... ;]

B-L-A-C-K: Biztos.. eddig jobb volt. Azonnal feltűnt, hogy milyen gyorsan merül.

[ Szerkesztve ]

(#4137) atika88


atika88
senior tag

iPhone 7 - Mail alkalmazás - Google email fiók (push beállítva)

Miért van az, hogy a frissen Beérkező emaileket nem jelzi az Alkalmazás abban a pillanatban amikor jön egy?
Tehát jön egy-kettő-három email egy adott órában és egyszer csak gondol egyet az Alkalmazás és jelzi h 3 email jött az elmúlt egy órában három kölönböző időpontban.
Nyilván ha belépek kézzel és lefrissítem a Maileket, akkor azonnal megjön. Minden más esetben nincs Azonnali értesítésem egy beérkező levélről.
Ez így elég bosszató, mert az lenne a lényeg, hogyha kapok egy levelet: kész jelez és válaszlok is rá amint tudok és nem órákkal később egyszerre az összesre :(

[ Szerkesztve ]

(#4138) dvdbackuper válasza -Ben- (#4129) üzenetére


dvdbackuper
őstag

soha nem vett még fel 1A-nél többet iPhone az életben nekem, pedig napi szinten javítom ezeket

[ Szerkesztve ]

(#4139) Ed Parker válasza -Ben- (#4136) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tkp igen, most olyan mint a régi így kell működnie :D
De én ezt 8éve tudom, szóval nincs ebben semmi meglepő.

(#4140) -Ben- válasza dvdbackuper (#4138) üzenetére


-Ben-
veterán

Akkor miért tölt fel iPad töltővel kvázi fele annyi idő alatt? :F
(SE, 6, 6S, 7)

[ Szerkesztve ]

(#4141) B-L-A-C-K válasza dvdbackuper (#4138) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem mértem soha, de azt hiszem YouTube-on láttam ilyet ott reálisan mutatta.

(#4142) Ed Parker válasza dvdbackuper (#4138) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tegyük fel hogy elhiszem azt az értéket amit az a kütyü mutat, de az tény hogy a gyárilag csomagolt töltő és az iPad 2A-s töltője között a töltési sebesség eltérő.
Ennek mi az oka?

(#4143) Sabre válasza B-L-A-C-K (#4132) üzenetére


Sabre
őstag

Sima fekete mert csak 32gb-os, félek a kritikák alapján hogy gyorsan összekarcolódik...
A 6plus is hímes tojás volt, bár olyan állapotban van mintha most vennéd ki a dobozból.

A kamera már most kiderült h brutális... pedig még ha lassú is volt meg minden de a nokia 930 kamerája elég jó volt, a 6plus kamera nem volt annyival jobb érzésre csak az sw a hátán bőven jobb érzést hozott, de ez jelentős előrelépés.

Az aksi idő amitől tartok, NAGYON intenzív használat mellett ugyanis reggel 7 és éjfél között letudtam tolni 20% alá a plust, ez nem fogja annyit bírni elvileg, sőt.

(#4144) -Ben- válasza Sabre (#4143) üzenetére


-Ben-
veterán

A sima fekete nem hímes tojás. Szerintem még akkor se karcolódna meg túlságosan, ha lökdösnéd az asztalon.. :) A jet black, na az hímes tojás... :D

(#4145) zola96 válasza Sabre (#4143) üzenetére


zola96
senior tag

Érdemes betolni az akku kímélőmodot. Nekem se birna egy napot ki, pedig minden létező dolog kivan kapcsolva alapállapotban is... Szóval ez máig rejtély. De az akkukímélővel este 7 kor még bőven szaladgálok vele 40%on.

(#4146) Ed Parker válasza zola96 (#4145) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De ha mindent kikapcsolok rajta elő is vehetném a 6310i-t, azon is van telefon funkció. :)

(#4147) zola96 válasza Ed Parker (#4146) üzenetére


zola96
senior tag

Itt ilyen háttérben frissülő alkalmazásokra gondoltam stb. Az akksikímélőtől nem lesz tégla ;)

(#4148) Ed Parker válasza zola96 (#4147) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hát rakéta sem :N
Csak futtass bármilyen tesztet,az i4 szintjét hozza kb

(#4149) -Ben- válasza Ed Parker (#4148) üzenetére


-Ben-
veterán

Akkor lehet, hogy csak én vagyok tuskó, de tényleg alig veszek észre sebességbeli különbséget.. :B :D A benchmark persze kimutathatja...

[ Szerkesztve ]

(#4150) B-L-A-C-K válasza Sabre (#4143) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sima fekete matt szerintem a legjobb, én is direkt ilyet vettem, Jet Black abszolút nem tetszik, túl csicsás. nekem.

Aksiban meg számíts rá jóval gyengébb lesz azért 6+/6S-ban jóval nagyobb aksik vannak mint i6/6S/i7-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.