Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-01 13:55:44

LOGOUT.hu

 iPhone 7 összefoglaló és gyakori kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) -Ben- válasza Sur1G (#3349) üzenetére


-Ben-
veterán

Más üvegfóliát próbáltál már? Esetleg vékonyabbat...

(#3352) Sur1G válasza -Ben- (#3351) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Mindegyik telefonon más márka típus volt. Fólia nélkül még nem használtam a telefont, el tudom képzelni, hogy ez a baja.

(#3353) lugosi válasza Sur1G (#3349) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem a gyártó nem kalkulált (nem kalkulálhatott) azzal a fóliával amit használsz. Esetleg próbáld meg másikkal, vannak elterjedt márkák amikkel a többieknek nincsenek problémáik, legalábbis még nem emlékszem, hogy olvastam volna.

(#3354) Sur1G válasza lugosi (#3353) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Ameddig nem történik meg újra, hogy nem tudom felvenni nem fogok új fóliát kipróbálni. Bár nem értem, hogy mi történhet egy fóliával szerkezetileg 1-2 hónap alatt.

(#3355) -Ben- válasza Sur1G (#3354) üzenetére


-Ben-
veterán

Inkább az a fura, hogy ez csak a „csúszkánál” jelentkezik nálad - ha jól értelmeztem.
Máshol miért nem? Pl. görgetés, app megnyitása, stb....

(#3356) lugosi válasza Sur1G (#3354) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Bár nem értem, hogy mi történhet egy fóliával szerkezetileg 1-2 hónap alatt."

Ezt látod én se. Csak egy tipp a részemről, de én ott kezdeném a próbálkozást.

zetape7
"Máshol miért nem? Pl. görgetés, app megnyitása, stb...."

Ez meg mondjuk egy nagyon jó felvetés, tényleg. Esetleg az lehet a magyarázat, hogy ha görgetésnél kihagy neki egy mozdulatot, azt lehet hogy nem veszi észre mert nem olyan fontos, mint a hívásfelvétel, vagy nem tudom.

(#3357) -Ben- válasza lugosi (#3356) üzenetére


-Ben-
veterán

Valami ilyesmire gondoltam én is. Kíváncsi lennék, hogy 1-2 hét üvegfólia nélküli használat után mi lenne, mert ilyenről még nem hallottam sose. Érdekes... :)

(#3358) kleinguru: Na szép lassan kiderül, hogy sokakat érint ez, csak nem írnak emiatt a fórumba... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3358) kleinguru válasza Sur1G (#3346) üzenetére


kleinguru
addikt

Nálam is kisebb nagyobb rendszerességgel fordul elő ugyan ez a probléma.

Azt vettem észre, hogy akkor csinálja csak ha farmer zsebből veszem elő a készüléket, de akkor sem mindig.
Ráadásul nálam is csak egy idő után jelentkezett mindig a probléma.

1 hete volt az első, tegnap a 2. eset (i7 ~1 hónap).

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#3359) Tibee86 válasza Sur1G (#3346) üzenetére


Tibee86
veterán

Szerencsére ez nálam az iOS7-nél már nagyjából megszűnt, az 5-6-nál elég sokat szenvedtem vele és nem sok választott el párszor, hogy földhöz vágjam a telefont. Az elmúlt 3 évben az 5S-sen szerencsére a két kezemen meg tudom számolni hányszor, de pl. az elmúlt pár hónapban is eljátszotta egyszer.
Néha segít ha némítod a csörgést a lock gombbal. Teljesen random dolog és sajnos régen se lett meg rá a megoldás. :(

[ Szerkesztve ]

(#3360) Monyos válasza -Ben- (#3355) üzenetére


Monyos
aktív tag

Nálam ez android-os telefonoknál jelentkezett, kivettem a zsebemből a telefont és képtelenség volt felvenni, nem akarta észrevenni, hogy 2 perce simogatom a kijelzőt.
Ott egyértelműen a "Véletlen használat megelőzése" funkció hülyítette meg, valószínűleg itt is ez lesz a gond.
Ezzel magyarázható az is, hogy csak a hívás felvételnél "nem működik" a kijelző.
A funkció lényege, hogy zsebben véletlenül se tudd a lábaddal vagy bármi egyébbel felvenni a telefont és ennek meghatározásához a közelség érzékelőt használja a telefon. A szenzor megtörölgetése/tisztítása legtöbb esetben megoldotta a problémát, de volt olyan telefon is amit szét kellett szedni, mert por ment az érzékelő és a kijelző üvege közé, így mindig azt hitte, hogy zsebben van... :U
Nem tudom, hogy iPhone is rendelkezik-e hasonló funkcióval, de a leírtak tünetek alapján csak ez lehet a magyarázat.

6s-nél még nem találkoztam vele.

(#3361) joey04 válasza Tibee86 (#3359) üzenetére


joey04
titán

vicces, nekem az ios 7-nél volt párszor ilyen, előtte talán tényleg soha. aztán megint jobb lett, később már csak nagyon ritkán jött elő szerencsére.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3362) csab2 válasza Ed Parker (#3322) üzenetére


csab2
veterán

Azért azt tegyük hozzá, hogy az iPhone féle rózsaszín az egy nagyon lájtos árnyalat, ugyanúgy, ahogy az arany sem az a rikító arany.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3363) csab2 válasza Sur1G (#3349) üzenetére


csab2
veterán

"Jókat szoktunk rajta röhögni."

Akkor mi a baj? :)

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3364) Ed Parker válasza csab2 (#3362) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem persze, engem nem is zavar tokban ;]

(#3365) ben5001


ben5001
tag

Nem tudom, volt-e. Tegnap este kaptam kézbe az iPhone 7-est. Szépen belaktam, minden pöpec, tetszik nagyon!.
Ma okozott egy rendkívül kellemes meglepetést, amit az 5S nem tudott, vagy én nem állítottam be jól azt...
Leparkoltam az autót, kiszálltam, bementem az irodába. Telefonon "notification":
Az autója a következő közelében van leparkolva: ,,,,,,, A helyzet meg van jelölve a térképen.
Ez nekem új, és fantasztikusan jó szolgáltatás. Na például ez egy olyan dolog, amiért nagyon "szerethetőek" az okostelefonok. (Gondolom, nem csak az i7 tudja ezt.)

(#3366) szaki04 válasza joey04 (#3361) üzenetére


szaki04
senior tag

iPhone 6s plus-on párszor előfordult nekem is a jelenség. Remélem nem fordul elő többet.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3367) mugencivic


mugencivic
tag

Csak egy kis bosszankodás.. Előrebocsájtom, hogy már rég megvettem a telefont 250e-ért, túl vagyok rajta, nem érdekel, tudtam, hogy lesz olcsóbb is, stb, de azonnal kellett. :)

Most mégis valahogy nem fér a fejembe, hogy van az, hogy míg az apple.com-on a webshopban 255990 Ft az alap i7, addig a GSM boltban 198900 Ft? (Szintén EU-s modell, szintén 27% ÁFÁs ár)

Még csak azt sem mondanám, hogy ez egy új jelengség, vagy hogy csak az Apple-re jellemző (mert a Samsungoknál is hatalmas a különbség) és nincsenek illúzióim a kis cégek ÁFA csalásaival kapcsolatban sem.

DE, mégis valahol itt valami nagyon nincs rendben. Hogy jön az ki, hogy egy telefont a saját gyártója a saját webshopjában majdnem 60e Ft-al ad drágábban, mint egy kiskereskedő?

(#3368) joey04 válasza mugencivic (#3367) üzenetére


joey04
titán

Én ezért mondtam, hogy nem vennék hivatalos áron, mert megéri, hogy csak 1 év a gari, az évek alatt annyit spóroltam, hogy egy második évben bekövetkező, saját zsebből fizetett szervizelés is bőven beleférne, nem is egyszer... sőt... és még eladásnál sem bukok sokat, mert egy 1.5-2 éves telefonnál hiába lebegtetik, hogy de ez nem áfacsalt hivatalos készülék, nem sok ember fog ezért többet fizetni érte.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3369) nbware válasza ben5001 (#3365) üzenetére


nbware
senior tag

Nekem ilyet nem csinal, hol lehet beallitani?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3370) lugosi válasza mugencivic (#3367) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szoktak azért érdekes dolgok kiderülni gsm-es telefonokról. Azt hiszem a szifon topikban olvastam tegnap vagy ma, írta a srác hogy valami más miatt vitte a gsm-es 5s-ét szervizelni, és nem volt benne gps antenna, utólag pótolták. Szóval szerintem valamennyire itt is igaz, hogy azt kapod amiért fizetsz. Vannak / lesznek olyanok, akiknek megéri a rizikó, és az esetek x%-ában ez bejön, y%-ában pedig nem.
Szokott olyan probléma is lenne, hogy az az eu modell nem eu modell (az esetek egy kis részében lehet különbség), illetve hát hallani olyan esetekről, amikor az áfajelenség körül is problémák vannak.

(#3371) -Ben- válasza joey04 (#3368) üzenetére


-Ben-
veterán

Már én is fontolgatom, hogy a következő már sufniGSM-es lesz... de ha mindegyik APR-est eladom 10,5 hónaposan szép állapotban, akkor azért nyerhetek vele. Azon még van 1,5 hónap apple gari + 1 év szavatosság. 1,5 hónapot meg kibírok a megjelenésig egy i5-tel...

(#3372) mugencivic válasza joey04 (#3368) üzenetére


mugencivic
tag

Az a baj, hogy az áfacsalós feketegazdaságot nem nagyon szeretem támogatni.. De a pénzéhes nagycégeket sem igazán. :D

Csak nehéz eldönteni, hogy akkor most kinek a hibájából létezik ez a jelenség, hogy a gyártó saját webshopjában egy adott termék 30%-al drágább. Ennek így ebben a formában valahogy nem lenne szabad léteznie.

(#3373) ben5001 válasza nbware (#3369) üzenetére


ben5001
tag

Igazából én sehol nem állítottam semmit. Tegnap este az 5S-mentésből "visszállítottam" a telót, és ezt tudta ma reggel. Az 5S nem tudta. (Állítólag a 6S-től tudja ezt a funkciót az iPhone.)
Megnéztem, és a Beállítások --> Térképek oldalon van egy ilyen pont: Parkolás helyzetének megjel.

Közben megtaláltam:

https://support.apple.com/en-us/HT207227

[ Szerkesztve ]

(#3374) mugencivic válasza ben5001 (#3373) üzenetére


mugencivic
tag

A 6S már biztosan tudja. Akkor csinálja ha BT-n is csatlakozva van az autóhoz.

(#3375) joey04 válasza lugosi (#3370) üzenetére


joey04
titán

hát az valami nagy hulladék sarki bolt lehet. meg azért a töltő, doboz nélküli, stb variánsokat persze kerülni kell. Meg kell állni az áfacsalt, de fóliás, dobozos, teljes tartozékos új készülékeknél. Lehet még ehhez képest 10k-t spórolni, de az már a lutri kategória. Akik hosszú évek óta a piacon vannak boltok, onnan nem rizikós rendelni. pláne apple telefont, mert arra világgari van, még ha becsődölnek sem maradsz gari nélkül, mert nem hozzájuk szól...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3376) ben5001 válasza mugencivic (#3374) üzenetére


ben5001
tag

Igen, a linken is azt írják, hogy i6-tól tudja.

(#3377) ben5001 válasza mugencivic (#3367) üzenetére


ben5001
tag

Két dolgot tudok elképzelni:

- Használtként "forgalmazzák", attól függetlenül, hogy bontatlan vadi új. Ugyanis a használt cikk áfamentes.
- Pont az, ami ennyibe kerül, éppen nincs, de van 225.000-ért. (Többször ütköztem ilyen aljasságba. Hirdetik a honlapon, hogy - a te példádnál maradva - 198.000, aztán mikor megrendelnéd, akkor már csak olyanok jönnek fel, amik 225.000-be kerülnek.)

[ Szerkesztve ]

(#3378) joey04 válasza ben5001 (#3377) üzenetére


joey04
titán

ahonnan én szoktam rendelni, ott olyan áron van kint, amennyiért hozzák. most 205 az i7. az ár meg egyszerű, használt 0 perces, áfacsalt cucc, a bolt egy luk így rezsi, bérleti díj alig van, raktárkészlet nem kell. 2 ember elég hozzá, béreket sem kell fizetni. k*rva sokat lehet így fogni...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3379) SasaWRC


SasaWRC
csendes tag

Megjött az apple véleménye a festék lepattogásrol

Tisztelt Sándor!

45066-os munkalapszámú készülékét bevizsgáltuk, sajnos esztétikai hibákra a gyártói utasításnak megfelelően nem érvényesíthető a garancia. Amennyiben nem kéri a készülék nettó 105 ezer Ft-os fizetős cseréjét, átvehető szervizünkben hétköznapokon 9:00-18:00 óráig.

Üdvözlettel,
Varga Valentin
Almárium- Pro Kft.
Telefon: +36 1 474-0305

(#3380) ben5001 válasza SasaWRC (#3379) üzenetére


ben5001
tag

Lehet, hogy érdemes lenne a fogyasztóvédelemmel tenni egy próbát.

(#3381) Ferke66


Ferke66
tag

Sziasztok!
Teljes megelégedéssel használom iPhone 7-el a Xiaomi Piston Hybrid-et ami hangzásban tökéletes számomra.Ellenben szeretnék egy BT fülest vásárolni ami hasonló vagy megegyező hangképet,minőséget produkálna alább nem mennék semmi esetre sem.Imádom a mélyeket,a tökéletes szép hangokat.Zenei téren főleg elektronikus,hause amit hallgatok.Árban 10-25e körül gondoltam.Mi a személyes tapasztalatok,milyen típus lenne a leírtak alapján megfelelő szerintetek,köszi..

(#3382) -secret- válasza SasaWRC (#3379) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Engem Almáriumnál mindig szívattak szóval nem lepődök meg ezen.

(#3383) SasaWRC válasza -secret- (#3382) üzenetére


SasaWRC
csendes tag

Igen, de sajnos Magyarországon sok választásom nem volt. Talán még az icentre lett volna érdekes, vagy lehet meg kéne mutatni külföldön ahol van rendes apple.

(#3384) -Ben- válasza SasaWRC (#3379) üzenetére


-Ben-
veterán

Elmennek ezek... oda :)

(#3385) Ed Parker válasza SasaWRC (#3379) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azt elmondtad a szervizbe hogy a kínai szilikon tok miatt jött le a festék?

(#3386) SasaWRC válasza Ed Parker (#3385) üzenetére


SasaWRC
csendes tag

Nem volt szilikontokom sose egy sima fóliát próbáltam rá tenni, mert már a hátulján le jött picit a festék. És az oldalát alul nem is érte volna, ha sikerült volna felraknom. Nem, nem mondtam.

(#3387) Zsa_Ti2 válasza Ferke66 (#3381) üzenetére


Zsa_Ti2
csendes tag

Szia,
Nem füles, hanem egyfajta megoldás, hogy akár ugyanazt a fülest tudd használni bluetooth, sőt kocsiba is jó, amikor a navi miatt úgyis töltőn van a telefon (kicsi, sokáig bírja):
http://www.banggood.com/BlitzWolf-Bluetooth-V4_1-Car-Handsfree-Music-Receiver-3_5mm-AUX-Audio-Adapter-p-1051628.html?rmmds=search
Nekem még nem érkezett meg, én egy Sony sbh20-assal próbáltam ki a fülesem és ugyanúgy szól ezzel, mint a lightning-jack átalakítóval.
A Blitzwolfnál nagyon írják, hogy fúúú micsoda chip, de nekem csak egy számsor. Valahol utánakerestem és azt jelenti, hogy elvileg tudja az akksiinfót küldeni a telefonnak, ami mutathatja a százalékot, mint az óránál. Ha megérkezik kiderül ;)

(#3388) Ed Parker válasza SasaWRC (#3386) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ok, valóban az én emlékeim pontatlanok, de arra emlékszem hogy valamit raktál rá és azon maradt a másik fele.
Jelen állás szerint a hibád eléggé egyedi, egyik nap kerestem a neten különböző kulcsszavakkal, de még hasonlóra sem bukkantam.

Nem dolgozol olyan helyen vagy használsz olyan anyagokat, ami kikezdheti ezt a felületet?
Esetleg ruhára, minkaruhára nem ment rá valami vegyszer, ami miatt ez történt?
Mert én melósgatyában hordom az enyémet és gyári állapotban van.

(#3389) SasaWRC válasza Ed Parker (#3388) üzenetére


SasaWRC
csendes tag

Nem dolgozom olyan helyen, semmi vegyszeres környezetben. Eddig is az összes iphoneom ugyanígy használtam, sose volt velük semmi. Picit, azért zavar, mert a színe miatt cseréltem le a 6s-t

(#3390) Ed Parker válasza SasaWRC (#3389) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor viszont passz, gőzöm sincs miért indult meg a festék.
Gyártói részről viszont valahol érthető, mivel ha neked engednek, holnaptól a különbözőbb praktikákkal próbálnák cseréltetni a karcosan nehezebben eladható telefonokat.
Az már más kérdés, hogy tehetnének kivételt egy pár hetes készüléknél.

(#3391) lugosi válasza joey04 (#3378) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"ahonnan én szoktam rendelni, ott olyan áron van kint, amennyiért hozzák."

És ez vajon mennyire reális / igaz?
Lehetséges, hogy egy kurrens terméket egy üzlet, ami a beszerzési ár feletti eladási árból fedezi a működési költségeket és a hasznot, szándékosan lemond arról, hogy akár a költségei, akár a haszna megtérüljön csak azért, hogy jót tegyen a vásárlóival, és annyiért adja nekik a terméket, amennyiért ő maga beszerzi?
Vagy pedig nem így van?

Ilyenkor a Dilbert-elv c. könyv alapján a "mi valószínűbb" tesztet kell elvégezni 😉

(#3392) joey04 válasza lugosi (#3391) üzenetére


joey04
titán

Félreérthető voltam, sorry. Arra gondoltam, hogy a honlapon olyan áron van fent, amennyiért már hozzák is a vevőnek. :R Tehát nincs olyan, hogy fent van 205-ért és ha meg akarod rendelni, akkor hirtelen már csak 220-ért van raktáron.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3393) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

A mobilvarázsról van valakinek tapasztalata? Egy jet blacket rendelnék tőlük. Köszi

(#3394) Astery válasza Ferke66 (#3381) üzenetére


Astery
senior tag

Én JBL reflect mini-t használok. Hanzásban nem tudom összehasonlítani a tiéddel, de nekem teljesen megfelel.

(#3395) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr


Ha nem lenne pont nálad töltő az iPhone hoz.

(#3396) nji


nji
aktív tag

lenne egy hülye kérdésem:
az iPhone-ra , iPadra nem lehet olyan billentyűzetet telepíteni, hogy a magyar ékezetes betűk külön sorban legyenek?
a SONY-nál ezt már megszoktam , és csak emiatt nem veszek mást :)
de ha meg lehetne oldani valahogy, akkor érdekelne
de ez a hosszan nyomom és onnan válogatok ez nekem lassú
tudom ,hogy idővel megtanulja a szavakat, de pl ipadnál lusta voltam normális ékezetekkel beírni és szarul tanulta meg a szavakat
tehát nincs olyan billentyűzet , ami nem ennyire nehézkes?
előre is köszi

(#3397) -Ben- válasza Ed Parker (#3395) üzenetére


-Ben-
veterán

Ez már kabaré ;]

(#3398) univerzita válasza nji (#3396) üzenetére


univerzita
addikt

Én SwiftKey használok ( nagyon gyorsan tanul). A stórba van ékezetes billentyűzet de talán nem minden aplikációval működik. A neve HU Keyboard. De talán a Google billentyűzetre fog jönni magyar nyelv frissítés( Gboard)

[ Szerkesztve ]

(#3399) nji válasza univerzita (#3398) üzenetére


nji
aktív tag

nekem is az van fenn, de én már az elején is lusta voltam hosszan nyomkodni egy szaros "á" "é" "í" ... stb miatt
nekem ezért jobb a sony mert ott nem kell hosszan nyomni, mert ott van külön is

(#3400) univerzita válasza nji (#3399) üzenetére


univerzita
addikt

A gári billentyűzetnél ha pl. hosszú á-t szeretnél akkor elég a a-betűt felfelé suhintani és akkor hosszú á lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.