Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-01 13:55:44

LOGOUT.hu

 iPhone 7 összefoglaló és gyakori kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) TechN7ne válasza B-L-A-C-K (#4600) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem tudom ,fekete ,selymesebb ,jobb a stílusa. :)

Egy hete kb. tokba sem rakom ,csak üveg van rajta ,nincs szívem belerakni semmibe sem.

[ Szerkesztve ]

(#4602) mrc4y


mrc4y
tag

ezt a félig magyar ios-t lehet teljesen magyarítani plussz az appokat vagy szokjam meg? :) nem azért mert nem értek angolul csak elég gáz sztem hogy legnagyobb mobil gyártó és akkor ilyen félig meddig használja az ember az anyanyelvén, gondolok itt a billentyűzet return-jára, angol facebook stb. , tök igénytelen, amerikába sem örülne ha félig üzbegisztáni lenne, most nagyon túloztam de talán érthető a felháborodásom bár szerintem ez rajtam kívül még senkit sem zavart csak én ilyen vagyok :D lehet hogy megint a beállításaimmal lesznek gondok ami nem kizárt de egyedül a magyar nyelv van beállítva
(hozzáteszem nem halok bele csak kérdés :p)

[ Szerkesztve ]

(#4603) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

iOS a bill return-ön kívűl hol angol még? Az alkalmazások meg androidnál se magyar mindenhol.

(#4604) mrc4y válasza B-L-A-C-K (#4603) üzenetére


mrc4y
tag

nem tudom még hol, de androidon nem emlékszem 1 angol appra sem, de nem számít igazából csak túl lihegtem ;)

(#4605) TechN7ne válasza mrc4y (#4604) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Általános alkalmazások közt csak a face az angol ,bill el nem tudom mi a baj.

(#4606) Tibee86 válasza TechN7ne (#4605) üzenetére


Tibee86
veterán

Biztos hiányolja a hibátlan rövidítéseket és szótördeléseket a drodból. :D

[ Szerkesztve ]

(#4607) ben5001 válasza mrc4y (#4602) üzenetére


ben5001
tag

Az appok fejlesztőin múlik, hogy milyen nyelvekre "lokalizálják" az alkalmazásaikat.
Amennyire "rémlik", maga az iOS és a "gyárilag benne lévő alkalmazások" tudnak magyarul. A többihez nem sok köze van az Apple-nek. (Nem lehet kötelezővé tenni, hogy minden app a világ összes nyelvére "lokalizálva" legyen,)

(#4608) mrc4y válasza ben5001 (#4607) üzenetére


mrc4y
tag

értem én, köszi a válaszokat, tényleg csak többet kihoztam az egészből mint amennyire amúgy is érdekel :) csak rossz percemben kapott el a dolog xd

[ Szerkesztve ]

(#4609) lugosi válasza mrc4y (#4608) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Eddig nekem fel se tűnt (alig használom a Fb-ot), de ha másik platformon magyarul van akkor igazán lehetne itt is.

(#4610) Sabre


Sabre
őstag

na megvolt az első apple fagyás :DDD

instagramból nem engedett kilépni, látszólag az alkalmazás működött de se a kikapcsoló se a home gomb nem működött. Aztán valamiért eljutottam a menübe de semmi. Kikapcsoló gomb nyomvatartás, bejön a kikapcs képrenyő de hiába húzogattam az ujjam nem reagált... úgyhogy egy reset lett, aminél csak kikapcsolt a telefon de nem indult újra. Lehet közben megérezte a kikapcsolást és úgy állt le.

Na mindegy, ami oly sokszor volt wp-nél, most az kísért :D
Pedig a 10.2-őt még fel se mertem rakni..

(#4611) mrc4y válasza lugosi (#4609) üzenetére


mrc4y
tag

ugye ;)

(#4612) oil120


oil120
senior tag

1/2 óra Waze használat = erős melegedés -10% akksi (100-ról 90)

(#4613) #91166208


#91166208
törölt tag

Szóval aki azon gondolkodik hogy mekkora tárhellyel vegye az iPhone -t lehet már volt egy kis segítség az én tapasztalatom alapján. Leszedtem minden olyan programot amit eddig is használtam. Majd átnéztem az előre telepített programokat a telefonon és töröltem a számomra feleslegeseket. Aktiváltam az iCloud ot az meg ugye +5gb. Most jelenleg a telefonon a foglalt terület az 4.25 gb és a szabad hely 23.31 gb. DE én nem hallgatok zenét és nem játszok telefonon. Én csak fényképezek és netezek. Remelem pár embernek tudtam segíteni , ha fölöslegesen írtam bocsánat.

[ Szerkesztve ]

(#4614) csabiks válasza oil120 (#4612) üzenetére


csabiks
senior tag

nálam is nagyon meríti és melegíti, emiatt a sokkal takarékosabb google mapsot használom (ami egyáltalán nem melegíti). nálam 6s-nél is ugyan ezt okozta a waze...

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#4615) whitezo88 válasza #91166208 (#4613) üzenetére


whitezo88
nagyúr

A legtobb embernek boven eleg 32, meg navival is. Nekem is azert van 128 mert Jet Blackbol nincs kisebb.

(#4616) Adam8199


Adam8199
tag

Üdv.
Boldog tulajdonosa lettem egy Iphone 7 készüléknek.A kérdésem az lenne milyen tokot illetve üvegfóliàt tudtok hozzá ajánlani?Ebay-ről is jó.Válaszokat előre is köszönöm.

Audi A4 B5

(#4617) B-L-A-C-K válasza Adam8199 (#4616) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#4618) -Ben- válasza Adam8199 (#4616) üzenetére


-Ben-
veterán

(#4619) #91166208


#91166208
törölt tag

Az oldalak közti váltást / átmenetet lehet valtoztatni ?

(#4620) -Ben- válasza #91166208 (#4619) üzenetére


-Ben-
veterán

Nem.

(#4621) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Sziasztok!
3 hete van meg egy sima fekete 32GB-os keszulekem. Azt kell, hogy mondjam, hogy ez egy piszok jo telefon lett. Androidrol valtottam (s6 edge plus). Nagyon szerettem azt a telefont is, az androiddal sem volt bajom, egyedul a meret lett problemas, es amiutan a hatulja egyszer szettort, azutan megfogadtam, hogy lecserelem, nehogy egyszer a kijelzo banja.
Ezt az evet meg egy i5-tel kezdtem, de az mar hasznaltan kerult hozzam. Akkor nem voltam jo velemennyel az ios-rol. Lassunak ereztem, wifi problemak is voltak a telefonnal, ugyhogy ott azt mondtam, hogy soha tobbet iphone. Viszont amikor kijott ez a keszulek, akkor mar elgondolkoztam ujra, furdalt mar a kivancsisag, es ahogy olvastam a topikot egyre csak erosodott bennem az erzes, hogy nekem kellene ez a telefon. A plusnak csabitott a dupla kameraja, de vegulis ugyanott lennek meretben, ahol elotte, ugyhogy azt elvetettem.
Minden szempontbol jobbnak erzem, a samsungnal, igen akkumulatorban is.
Egyedul a kameraja gyengebb, de ez engem nem zavar.
Ma egyebkent egesznap itthon voltam, es mindent ezen inteztem, kivancsisagbol, hogy egy kicsit szamomra komolyabb nyomkodas mellett hogy birja a telefon.
A mai napon ezt produkalta:
Hasznalat: 7 ora 58 perc
Keszenlet: 14 ora 26 perc
Amiket hasznaltam:
Safari: 4,5 ora kepernyon
Facebook: 1,4 ora kepernyon
Messenger: 1,2 ora kepernyon
Ezek voltak foleg, ehhez kb 9-10 perc youtube, 3 hivas tarsult es par percig egyeb alkalmazasok is mentek. Az akku igy maradt 30%-on.
En ezzel nagyon megvagyok elegedve, brutal jonak talalom a telefont. Mindenkinek csak ajanlani tudom.
Bocsanat a hosszu szovegert, es hogy nem hasznaltam ekezetet, de a telefonrol irtam.

(#4622) #91166208 válasza Thewent12 (#4621) üzenetére


#91166208
törölt tag

Gratulálok a telefonhoz, csatlakozom hozzad iszonyat jó lett a 7 es iPhone . Szerintem az iPhone messze a legjobb telefon a piacon. Nagyon patent ahogy össze van rakva és az ujjlenyomat szkenner az valami félelmetes mennyire gyors. Beállítottam, hogy érintésre léptessen be , hogy ne kelljen rá nyomni a homegombra. Épp hogy hozzá érek és már fel is oldotta a telefont. Innentől kezdve csak IOS , végeztünk az androiddal.

[ Szerkesztve ]

(#4623) mrc4y válasza #91166208 (#4622) üzenetére


mrc4y
tag

pedig van androidos telo amiben állítólag még jobb is az ujjlenyomatszkenner pl a huawei azon belül is a p9-et az okosok jobbnak találták :) sztem nem érdemes leírni az androidot mivel cseppet sem jobb egyik a másiknál, ha jól emlékszem galaxy a5 2016ot írtad, neked nyilván ég és föld de ha a kiszemelt mate9et fognád a kezedben sem lennél kevésbé csalódott sztem :) már nem számottevő az android és ios versengése mind2 azonos szinten van a flagship telókat nézve. kivéve hogy az iphone le van maradva pár dologgal gondolok itt fényképezőre meg kijelzőre plusz akksi(itt megjegyezném hogy az i7el eddig nagyon pozitivan csalódok,jól bírja)de az ios meg a bivaly proci azért tud büntetni. az életben egy böngésző megnyitása 0.8 vagy 0.6 sec az sztem teljesen mindegy, mostanában elég sok videón túl vagyok akik ezeket tesztelgetik, beszélnek róla és kb. ez van...mind2ben meg van a jó is rossz is márcsak a kinek mi/szájíz szerint lehet választani, nekem ez a meglátásom így hogy mind 2 használva van/volt, de örülök az örömötöknek és üdv itt!

[ Szerkesztve ]

(#4624) ben5001 válasza whitezo88 (#4615) üzenetére


ben5001
tag

Alapvetően ez így van, viszont nálam az volt a döntő érv a 128GB mellett, hogy a 32GB-os 5S-en 2 év használat után kb. 3 GB szabad hely volt (igaz, soha nem álltam neki takarítani, ahogy esett úgy puffant), és ezt a telefont sem egy évre választottam, reményeim szerint inkább 3-ra. Namármost a fene tudja, hogy - mondjuk - egy év múlva - milyen tárigényű appok, "tartalmak" jelennek meg. (Nálam persze az is befolyásolja a dolgot, hogy nagyon sok szoftver hangszert használok, amelyeknek egy része sampler, rengeteg mintával. 1,5-2GB tárhelyigénnyel. SampleTank, iMPC...)

(#4625) kleinguru válasza ben5001 (#4624) üzenetére


kleinguru
addikt

Nekem eddig 16-osok voltak. Olaszországban kirándulás alaklamával kiírta, hogy kevés a hely, akkor tudtam, hogy a következő nagyobb lesz. A pénz rá volt szánva (128GB lett), menet közben meg minden duplázódott, valószínűleg elég lett volna a 32GB is.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4626) #91166208 válasza mrc4y (#4623) üzenetére


#91166208
törölt tag

így van a5 2016-ról jöttem ami a szervizet is megjárta , mert behalt az ujjlenyomat olvasója és megadta magát az android.. tegnap egész nap nyomkodtam az i7 et lazán kibír 1 napot - ha figyelsz rá akkor még 2 napot is kibír. Én nem akarok semmit se lehúzni, de annyira egyben van minden a telefon, a rendszer, a letöltési sebesség wifin is elképesztő... Nálam semmi bug nincs csak pozitív a IOS.. ha lenne pénzem vennék egy macbook pro-t is, de azt akkor ha nyertem a lottón :D

(#4627) zola96 válasza #91166208 (#4626) üzenetére


zola96
senior tag

Odafigyeléssel bírok ki vele egy napot.. :D Hogy csináljátok. És végig akkukímélőben van az akksi. :Y

(#4628) Tibee86 válasza zola96 (#4627) üzenetére


Tibee86
veterán

Biztos dolgoznak nap közben nem telefont nyomkodnak. ;]

(#4629) Thewent12 válasza zola96 (#4627) üzenetére


Thewent12
aktív tag

A fent irt eredmenyt azt 20-25%-os fenyeron, csak wifi kapcsolattal produkalta a telefon. A helymeghatarozas mindig be van kapcsolva, azt nem tudom szamitana e lenyegesen. Egyebkent ha dolgozom, akkor kb. 7-kor megyek itthonrol es 4-5 kozott erkezem haza. Akkor olyan 50% korul szokott maradni, de persze akkor kevesebbet is van a kezemben.

(#4630) B-L-A-C-K válasza zola96 (#4627) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem azért az elmúlt 22.5 órában nyúzva volt, de nem volt energiatakarékosban sem, és még így is több mint 20%-om van...

Fényerő fix 50%-on.

[ Szerkesztve ]

(#4631) lugosi válasza Tibee86 (#4628) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én a legtöbbet mondjuk a munkám miatt nyomkodom.
Épp mostanában gondolkoztam azon, hogy a 6s Plus-t cserélni kellene 7-re, de nem Plusra, és egy kicsit visszakoztam akkor, amikor láttam, hogy néha már 20-30% alá is megy a Plus nap végére, úgy érzem hogy ezzel a 7 nálam nem bírna ki egy napot. :/

(#4632) Thewent12 válasza B-L-A-C-K (#4630) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Az is szép eredmény BLACK.

Egyébként amit még kiemelnék, az a készenléti időben való merülés. Tegnap este 10-kor szedtem le a töltőről, ma reggel 9-ig 1 százalékot merült. Androidhoz képest kevesebbet kell vele foglalkoznom. Nem kell mindig tisztítanom, hogy nem merüljön őrült módjára. Számomra sokkal könnyebbek a napok ezzel a telefonnal, mint az s6 edge plussal.

lugosi: Milyenek a felhasználási szokásaid?

[ Szerkesztve ]

(#4633) nbware


nbware
senior tag

Megvan az első hiba az i7nél, kesztyűben nem tudom feloldani :D kénytelen vagyok levenni a kesztyűt :D

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4634) Tibee86 válasza B-L-A-C-K (#4630) üzenetére


Tibee86
veterán

Azért ez elég elkeserítő, hogy 50%-os fényerő mellett már a 4 óra SOT is alig lesz meg. :(

(#4635) B-L-A-C-K válasza Tibee86 (#4634) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azért 1 óra safari eléggé szívja, főleg hogy élő foci közvetítést néztem nagyrészt. i6/6S nálam ilyen használat mellett kicsit kevesebbet tudott, szóval annyira nem gáz, persze lehetne jobb is.

(#4636) TechN7ne válasza B-L-A-C-K (#4635) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Van még egy jó félévünk élvezni

(#4637) #91166208 válasza zola96 (#4627) üzenetére


#91166208
törölt tag

hát én rákerestem a google-ba, hogy tippek és trükkök iphone beállítás ezeket beállítottam, meg minden olyan programot amit nem kell én leszedtem, és csakis csak az van a telefonon amit használni fogok semmi más. Meg minden menüben beállítottam azt ami szerintem hasznos és minden olyan dolgot kikapcsoltam ami szerintem fölösleges ! nekem az akkukímélő be sincs kapcsolva...!

más: melyik programmal tudom letesztelni a telefont?

[ Szerkesztve ]

(#4638) -Ben- válasza lugosi (#4631) üzenetére


-Ben-
veterán

Nagyobb előrelépést a 7 Plus -tól várj inkább... :) Viszont kibírná a sima 7 is a nap végéig, csak elképzelhető, hogy jóval alacsonyabb fényerővel. 30% -os fényerőn jól lehet nyúzni..

„más: melyik programmal tudom letesztelni a telefont?”

Mit akarsz rajta tesztelni?

[ Szerkesztve ]

(#4639) B-L-A-C-K válasza TechN7ne (#4636) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:F

(#4640) #91166208 válasza -Ben- (#4638) üzenetére


#91166208
törölt tag

ezt szeretném tesztelni vagy ne foglalkozzak vele?

[ Szerkesztve ]

(#4641) -Ben- válasza #91166208 (#4640) üzenetére


-Ben-
veterán

Most nem tudom megnézni, de azt hiszem ez fizetős app. Töltsd le az AnTuTu Benchmark -ot, az ingyenes. Egyébként nincs sok értelme tesztelgetni a telefont, nagyjából mind ugyanazt tudja. Nagyobb különbség csak a 32GB-os és a 256GB-os között van, normál használat mellett pedig semmit nem észlelsz ebből..

[ Szerkesztve ]

(#4642) #91166208 válasza -Ben- (#4641) üzenetére


#91166208
törölt tag

rendben, köszönöm, rád hallgatok és inkább hagyom.

(#4643) B-L-A-C-K válasza #91166208 (#4640) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Arra jó hogy megtudd hogy hozza e az átlagot a telefonod, amúgy én is szoktam tesztelni mindegyik új iPhone-om, itt a legutóbbi, ebben is van AnTuTuTu teszt.

(#4644) #91166208 válasza B-L-A-C-K (#4643) üzenetére


#91166208
törölt tag

166471 pontot kapott a telefon... az rendben van?

(#4645) B-L-A-C-K válasza #91166208 (#4644) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha 32GB-os, akkor reális.

(#4646) -Ben- válasza #91166208 (#4644) üzenetére


-Ben-
veterán

Lehet ezzel szórakozni... Pl. ha kilövöd az összes appot a multitaskból majd kikapcsolod egy 20 percre a telefonod, utána több pontot fogsz kapni. Ha a teszt alatt hidegen tartod a telefont, akkor szintén jobb eredményre számíthatsz. Nekem a 128-as átlagban 172-175 ezer pont körül van, hűtve sikerült 180 fölé mennem...

(#4647) #91166208 válasza B-L-A-C-K (#4645) üzenetére


#91166208
törölt tag

az van 32GB... amióta megvettem 1 szer volt újraindítva a 10.2 frissítés miatt, azóta nem... de tudtommal nem is kell újraindítani a telefont, igaz?

(#4648) -secret- válasza #91166208 (#4647) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Miért kellene?

(#4649) soman7 válasza gepardlacee (#2) üzenetére


soman7
csendes tag

Egyszer az is csökkeni fog :DD De még szerintem túl van árazva még nagyon :DDD

(#4650) -Ben- válasza #91166208 (#4647) üzenetére


-Ben-
veterán

Ha nem fagy le illetve semmi gondod nincs, akkor nem kell.

soman7: Kicsit elkéstél. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.