Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-01 13:55:44

LOGOUT.hu

 iPhone 7 összefoglaló és gyakori kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) B-L-A-C-K válasza Sur1G (#4250) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Máskor szerintem várd meg míg kiszárad magától, a túlzott meleg hű nem tesz jót az illesztéseknek.

(#4252) lugosi válasza oil120 (#4245) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"nincsen róla számla, állítólag nagykerből dolgozói kedvezménnyel kapott"

Hűha. Nálam ilyenkor már megszólalnak a virtuális vészjelzők, ezt a telefont én nem venném meg, az biztos.
Nehogy úgy járj, hogy letiltják vagy ilyesmi. Az ilyen körmönfont mesedélutánnak sokszor szívás a vége.

Amúgy meg ilyenkor mindig ezt mondom: futtasd le a "mennyire valószínű" tesztet. Hogy pont nagykerből, és pont kedvezménnyel adnak el egy olyan telefont, ami abszolút kurrens, veszik teli áron is. Szóval szerintem az, hogy valóban ezért nincs számlája, nagyon kevéssé valószínű.

[ Szerkesztve ]

(#4253) nbware válasza lugosi (#4252) üzenetére


nbware
senior tag

Szerintem semmi para nincs benne, en is igy szoktam vasarolni nagykerbol. Egyedul a szamla miatt lehet gazos, de sztem lehet kerni toluk masolatot az meg mar eleg...

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4254) Ed Parker válasza oil120 (#4245) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

iPhone 7-es a készülék?
A külsejét gondolom megismered, nézz szét az Apple oldalán, próbáld ki a force touch kijelzőt, klónokba nemigen tesznek ilyet, menj be a beállitasokba, 32,128,256 GB létezik belőle, ha mást látsz kamu.

(#4255) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Kíváncsiságból letesztelem az üzemidőt energiatakarékos módban (már hajnal óta tolom így). Csak alapvető használattal (nem játszok, csak akkor böngészek ha kell, viszont üzenetekre/emailekre válaszolok, illetve telefonálok is rendesen.), és természetesen állandó Wifi/4G kapocslatot használok. Kíváncsi vagyok meddig húzza ki.

(#4256) Szellem. válasza B-L-A-C-K (#4251) üzenetére


Szellem.
nagyúr

a tulzott meleg hű
Ejjj ecsém eztet én is ehun büffentem. :R

(#4257) Ed Parker válasza B-L-A-C-K (#4255) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

1hét :D

(#4258) B-L-A-C-K válasza Szellem. (#4256) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hű ez a telefon miket ír, nem is néztem... ;]

Ed Parker: Szerintem 4 nap, azért használom, fényerő is közepesen van, most is beszéltem 7 percet.

(#4260) oil120


oil120
senior tag

Mobilkereskedésből meg szabad venni a telefont? Vagy annak is lehetnek garanciális buktatói?

(#4261) -Ben- válasza oil120 (#4260) üzenetére


-Ben-
veterán

Garanciális buktatója minimum az, hogy a 2 helyett csak 1 év garanciád lesz. A 2. évi garanciát (szavatosságot) bukod. De az se kizárt, hogy egy 90 nap garanciával kiadott refurbished készüléket sóznak rád.

Egyébként miért félsz ennyire a telefon vásárlástól?

[ Szerkesztve ]

(#4262) -secret- válasza -Ben- (#4261) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

"sóznak rád"

Ez úgy hangzik mint ha az rossz lenne. :))

(#4263) -Ben- válasza -secret- (#4262) üzenetére


-Ben-
veterán

Szerintem eléggé rossz. ;) Ha 1 év garanciával hirdetett készüléket veszek, abban az esetben elég érzékenyen érintene, ha utólag kiderülne: sajnos már rég nincs garancia a telefonomra.

(#4264) -secret- válasza -Ben- (#4263) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Úgy igen...de működésileg szvsz megbízhatóbbak mint a simák.

(#4265) -Ben- válasza -secret- (#4264) üzenetére


-Ben-
veterán

Persze, nyilván nem a működésével van probléma. :)

(#4266) Tibee86 válasza -Ben- (#4263) üzenetére


Tibee86
veterán

Azért ez egy bontatlan telefonnál nem igazán fordulhat elő.

(#4267) -Ben- válasza Tibee86 (#4266) üzenetére


-Ben-
veterán

Nagy feladat ám zsugorfóliázni egy dobozt. Lassacskán a sarki fűszeres Rozi néni is megcsinálja... :U
Nem egy ilyen esetről hallottam már.

[ Szerkesztve ]

(#4268) Ed Parker válasza -Ben- (#4267) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Pedig a számon volt, de mondom mégsem írom be, ugyanazt gondoltam.

(#4269) Tibee86 válasza -Ben- (#4267) üzenetére


Tibee86
veterán

De most a 7-ről beszélünk nem a korábbiakról. :U
Perforált zsugorfólia van már rajta ha minden igaz nem csak sima mezei, azt már Rozi néni nehezen utánozza.

[ Szerkesztve ]

(#4270) -Ben- válasza Tibee86 (#4269) üzenetére


-Ben-
veterán

A 7-ről beszélünk és egy kérdezőről, aki jelenleg azt se tudja, hogy milyen egy eredeti iPhone, nemhogy annak fóliája :U Arról nem beszélve, hogy a hardveraprón is árulnak „új” i7-et mezei zsugorfóliában, méghozzá megbízható eladó. Nyilvánvalóan az is volt már felbontva, de azért „új”. A kereskedők/GSM boltosok „tisztasága” pedig már nem a topikhoz tartozik, pedig nem árt résen lenni.

[ Szerkesztve ]

(#4271) #91166208


#91166208
törölt tag

Sziasztok.telefon megrendelve..iphone 7 matt fekete 32GB T nel..penteken megyek erte.juppi..elso iphone ;)

(#4272) mrc4y válasza #91166208 (#4271) üzenetére


mrc4y
tag

ezek szerint sikerült meggyőzni ;) nem fogsz csalódni szerintem

[ Szerkesztve ]

(#4273) #91166208 válasza mrc4y (#4272) üzenetére


#91166208
törölt tag

így van...és alig várom már... mindig is szerettem volna egyet, nem várok tovább... :) :C

(#4274) Tibee86 válasza -Ben- (#4270) üzenetére


Tibee86
veterán

Igazad van, visszaolvasva a kérdező nem sok iPhone-t láthatott eddig ha a klóntól tart.
Viszont azon kívül, hogy óva lett intve mindenféle elmélettel -sajnos sokszor gyakorlattal- bármilyen nem hivatalos forrásból való vásárlástól sok tanácsot nem kapott, hogy elkerülje az átverést. Vásárlásnál fel kell hívni a helyszínen az Apple ügyfélszolgálatát és sorozatszám alapján készségen elmondják honnan származik, aktivált-e már vagy egy refurbished telefon, mindent. Már most egy AirPods ára a különbség a hivatalos/nem hivatalos ár között ami azért nem kevés.
A hardveraprón bevett szokás a refurbished telefonokat újként hirdetni, szerintem ez szimplán átverés, az általad említett opció meg aztán főleg.

[ Szerkesztve ]

(#4275) Ed Parker válasza Tibee86 (#4274) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Elmondod hogy mitől átverés vagy kevesebb egy újtól egy refurbised telefon?

(#4276) zola96


zola96
senior tag

ios10.2 letölhető!

(#4277) B-L-A-C-K válasza Ed Parker (#4275) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt én se értem, elterjedt hülyeség hogy a refurb telefonok szarok, de ha egymás mellé tennél egy zsír újat, meg egy refurbot sose találnád ki melyik a valóban új, és melyik a refurb.

zola96: Na ne már, már lassan megy 1 napja az aksi tesztem, agy hogy szedjem le... :O ;]

[ Szerkesztve ]

(#4278) B-L-A-C-K válasza zola96 (#4276) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na csak leszedem, ahogy látom egy halom javítás van benne.

(#4279) gyuromoj válasza B-L-A-C-K (#4277) üzenetére


gyuromoj
veterán

Refurb SE-m sokkal masszívabb, mint amit megjelenéskor vettem.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4280) B-L-A-C-K válasza gyuromoj (#4279) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt miből gondolod?

(#4281) gyuromoj válasza B-L-A-C-K (#4280) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ugye 2 hónapja leadtam a megjelenéskor vett SE-m, mert elvált a kijelző. Fődarab csere volt és kaptam egy refurb-ot. Ami sokkal jobban összerakottnak tűnik mint a másik volt. Semmi gomb lötyögés, kijelző áll mint Katiban a gyerek.

(#4282) B-L-A-C-K
Akkor sorry, pedig tök boldog voltam eddig ebben a tudatban. :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4282) B-L-A-C-K válasza gyuromoj (#4281) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó ha már eleve gyári hibásan kaptad az elvált kijelző miatt persze hogy jobb, a gombok meg 10ből 9-nél rezegnek, legyen az új vagy refurb, szóval egy jó darabot fogtál ki amibe ez nincs jelen, de ettől még nem lett masszívabb egy új nem gyári hibáshoz képest.

(#4283) -Ben- válasza gyuromoj (#4281) üzenetére


-Ben-
veterán

Nekem is volt refurb SE. A kamerája porzsákként funkcionált, gombjai zörögtek, kijelző már fóliás korában is benyomható volt. Persze tudom, én peches vagyok, de az igazság az, hogy az SE-n kívül más refurb telefonjaim tényleg nem voltak ennyire sz.rok. Tehát általánosságban elmondható, hogy a refurbokkal nincs több gond, mint a „új” fóliással.

[ Szerkesztve ]

(#4284) Tibee86 válasza Ed Parker (#4275) üzenetére


Tibee86
veterán

Mert az új készülék és a refurbished készülék nem ugyanaz. Az Apple se véletlenül adja jóárasítva a refurbished termékeit. Azt, hogy kevesebb lenne én nem mondtam.

gyuromoj: Nyugi, idővel majd azon is elválik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4285) Gsx-rr válasza Tibee86 (#4284) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Masik oldalrol nezve akar a refurbished lehet jobb is!
Kezzel osszerakott tesztelt alkatreszekbol gondosan atnezve!
Nem gepsoron ahol vagy sikerul vagy nem!

(#4286) B-L-A-C-K válasza Gsx-rr (#4285) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt honnan tudod hogy nem gépsor rakja azt is össze?

(#4287) Ed Parker válasza B-L-A-C-K (#4277) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ott a pont.

Tibee86: a 6s bontatlan volt, null percesen vettem, aztán a téli időben úgy kikapcsolgatott, akár 20-30% akksival is.
Vissza vittem 3 hónaposan, kaptam egy refurbot, ami ugye nem új :)
Azzal nem volt semmi ilyen gond, -10ben sem kapcsolt ki.
Csak azt írtad hogy átverés, mi benne az átverés?

[ Szerkesztve ]

(#4288) oil120 válasza Tibee86 (#4274) üzenetére


oil120
senior tag

Te meg klónt nem láthattál, ha ilyen magabiztosan nyilatkozol
A klónok jellemzője, hogy lehetőleg megtévesztésig hasonlítsanak az eredetire. ez nem csak iPhonera igaz.
Ha egy dobozban veszed át, anélkül hogy bekapcsold, nem biztos hogy meg tudod állapítani melyik melyik.
Tudom, anélkül nem veszed meg, de van azaz ár hogy csábuljon az ember és elveszítse józan ítélőképességét.

(#4289) Gsx-rr válasza oil120 (#4288) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Van az ar! Es vannak a barmok!

(#4290) -Ben- válasza oil120 (#4288) üzenetére


-Ben-
veterán

„Van az az ár...”

Ne legyen. :) Ekkora rizikófaktorral nem éri meg. Kivéve, ha annyira nagyon olcsó, de az meg már önmagában gyanús.

[ Szerkesztve ]

(#4291) zola96 válasza oil120 (#4288) üzenetére


zola96
senior tag

Az iPhone klónok esetében nem nagy kunszt megállapítani, ugyanis hiába "megtévesztésig" (ezt ebben az iparágban már- már magasztolásnak fognák fel a kínai koppincsolók) hasonlít rögtön lerí róla, hogy hamis -e vagy sem. Mint már említettem honnan lehet kívülről felismerni... Avatatlan szemnek is feltűnik. De ha nem hát nem... Annyira minősgi iPhone klónt még nem láttam amire azt mondtam volna, húha ez igen.. Rendszerint az alma logó nem jön nekik össze, no meg az illesztések.:)

(#4292) -Ben-


-Ben-
veterán

Nektek milyen eddig a 10.2? :F Nekem nem volt különösebb gondom az animációkkal és a görgetéssel, de most sokkal laggosabbnak érzem, mint eddig. Konkrétan még itt írás közben is akadoznak egy kicsit a betűk... Messenger görgetés durván laggol.

(#4293) B-L-A-C-K válasza -Ben- (#4292) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kb ugyan ezt tapasztalom én is...

(#4294) Ed Parker válasza -Ben- (#4292) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Most készít fel az Apple lelkileg az i8-ra,hogy kezd utálni a 7-est.

(#4295) -Ben- válasza B-L-A-C-K (#4293) üzenetére


-Ben-
veterán

Azért ez így elég gáz. :) Korábban az aktuális „csúcs” iPhoneok nem így működtek, nagyon nem.

Ed Parker: Jó kis marketing osztályuk van. ;] De lehet, hogy a 10.4-ben visszakapjuk a 10.1.1 gördülékenységét és emiatt úgy érezzük, hogy sokat fejlődött az iOS10. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4296) B-L-A-C-K válasza -Ben- (#4295) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Majd kiadnak gyorsan egy frissítést és kész. Mondjuk engem ezek sose zavartak, de van akit egy kis döcögés is az idegösszeomlás szintjére tesz.

(#4297) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Srácok!

Újabban belefutok többször is abba a hibába, hogy amikor elindítom a kamerát, nem indul el. Nem látom a kamera képét. Bezárom a kamera alkalmazást, majd újra elindítom akkor jó. Mi lehet az oka és mit kell tennem?

(#4298) Gsx-rr válasza Szellem. (#4297) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Vegyel masik telefont! :)
Allitolag valamelyik frissites megoldotta,de ismeroseim panaszkodnak ,hogy most se jo.
Milyen Ios-en vagy?

(#4299) Szellem. válasza Gsx-rr (#4298) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Iphone 7 Plus es 20 perce már a 10.2!

(#4300) B-L-A-C-K válasza Szellem. (#4299) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hallottam a hibáról már én is, kicsivel több mint 1 hete használok iPhone 7et, de sajátomon még nem tapasztaltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.