Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-01 13:55:44

LOGOUT.hu

 iPhone 7 összefoglaló és gyakori kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) -Ben- válasza Ed Parker (#3200) üzenetére


-Ben-
veterán

...és 54€ azért nem is olyan kevés, ha jól belegondolunk. Ebből kiindulva a „nagy-nagy innovációkkal” teletűzdelt i8 miért ne lehetne majd simán, lazán 850-900€?

(pedig túl sok extrát nyilván nem tartalmaz majd, csak tudni fogja azt, amit a konkurencia már 2-3 éve tud. Ja, mégse, mert 3,5 jack nem lesz rajta... ;])

[ Szerkesztve ]

(#3202) tarcsika


tarcsika
tag

Üdv! Alkalmazáson belüli vásárlás visszamondására van lehetőség ha már felhasználtam a packot amit vettem? Egyik játekban akartam fejleszteni a karaktereket, de 20eurós pack l.f@szt nem ért és kértem az apple oldalán hogy töröljék a vásárlást! Ilyenkor visszautalják a pénzt vagy hogy működik?

[ Szerkesztve ]

(#3203) -Ben- válasza tarcsika (#3202) üzenetére


-Ben-
veterán

Szerintem, ha felhasználtad akkor már nem fogják. De apple support felkeresése segíthet.

(#3204) tarcsika válasza -Ben- (#3203) üzenetére


tarcsika
tag

Még azzal is kibékülnék ha vissza állítanák a játékot a vásárlás előtti szintre! A pénzt meg vissza utalnák!

[ Szerkesztve ]

(#3205) -Ben- válasza tarcsika (#3204) üzenetére


-Ben-
veterán

A pénzt általában visszautalják, de ha felhasználtad az adott cuccot, ami pénzbe került, akkor már almásabb a dolog, főleg, hogy a játékot nem tudom hogyan állítanák vissza... :D :F

(#3206) Ed Parker válasza -Ben- (#3201) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem bizony, ok itt már alap a 32gb, de ez sem jött ugye ingyen, de már nem volt pofájuk 16gb-al kiadni.
Egy full üveg előlappal simán kinézek egy 900€ indulóárat és akkor még csak nem is mondtam sokat.

Elég megnézni a mbp kálváriáját, ott sem szégyellték megemelni 500€-val az alap 15-öst.

Tarcsika: ebből volt sok visszaélés, ezért ezt már régóta szigorúbban kezeli az Apple.
Van hogy visszakaphatod a pénzt ha az indoklás megállja a helyét, viszont előfordul hogy a fiókod zárolásra kerül pár napra és a játék is tiltásra kerülhet.
Nem tudom milyen játék, de a stratégiai játékoknál ebből volt balhé, az emberek vásároltak, azt szépen sokan csalásra, fagyásra, nem került jóváírásra és még ki tudja milyen okokkal vissza igényelték a vásárlást.
Sok sikert és jó angol tudással légy meggyőző.

[ Szerkesztve ]

(#3207) joey04 válasza Ed Parker (#3200) üzenetére


joey04
titán

650 dolláron kezdett a 6s meg a 7 is. euro ar persze hogy emelkedett.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3208) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Ma este sikeresen fordulatból hozzácsaptam az i7 alsó felét és sarkát egy tömörfa szék (nem egybeolvasandó ;]) karfájához, meg is állt bennem az ütő egy pillanatra. Még szerencse, hogy éppen az ütésálló tokom volt rajta, így külsérelmi nyom nélkül megúszta a készülék. Tok nélkül valószínűleg egy nagyobb felületnyi festékkel és egy kisebb horpadással fizettem volna a bénaságomért. :)

[ Szerkesztve ]

(#3209) Ed Parker válasza joey04 (#3207) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ja ha így nézzük, akkor igen.
De mindketten tudjuk, hogy mire ide kerül, már jóval drágább és még ahol 19%az ÁFA, ott is drágább.

Pont a múltkori videó amit linkeltem, számolta ki a csávó hogy 410$ a semmiért mire az EU-ba kerül.

(#3210) -Ben- válasza Mr.Silkó (#3208) üzenetére


-Ben-
veterán

Sejtettem, hogy jól jön még az a tok... :DDD Nem tört el a szék? ;]

(#3211) Mr.Silkó válasza -Ben- (#3210) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Masszív darab, kösz az érdeklődést! ;]

Egyébiránt tényleg jól jött már egy párszor ez a fórumtársak által rondának titulált tok, pláne, hogy a munkahelyemen is bírnia kell a strapát. :)

(#3212) -Ben- válasza Ed Parker (#3209) üzenetére


-Ben-
veterán

Ezért kellene amerikából szereznünk a cuccot... ;]

Mr.Silkó: De hogyhogy visszaraktad a telefonra? :) Azt hittem már tok nélkül használod..

[ Szerkesztve ]

(#3213) tarcsika válasza Ed Parker (#3206) üzenetére


tarcsika
tag

Kaptam egy mailt amiben az áll: Ebben az emailben tájékoztatjuk hogy 9,99€ visszatérítést kapott ezzel a vásárlással kapcsolatban! Akkor végülis fél siker, mert felét vissza fizetik! ;)

(#3214) Ed Parker válasza -Ben- (#3212) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

na ja, azon lehetne spórolni.

tarcsika: akkor mindenki boldog :)

[ Szerkesztve ]

(#3215) Mr.Silkó válasza -Ben- (#3212) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ez nálam nagyon hamar változik, ráadásul a munkahelyemen muszáj védeni valamivel. :)

(#3216) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Beléptem ma a klubba végre. Megjött tegnap a 7 Plus-om. Nekem a space grey jobban tetszik, mint a jetblack. Néztem az üzletben 3 napja és iszonyat ronda lesz, ha megfogdossák.
Szép nagy a 7 Plus, de megszoktam a nagy telót. A hangszorói valami frenetikusak. Egyben van nagyon a telefon. S7 Edge után visszatért a zen és a harmónia a lelkembe. :)

(#3217) -Ben- válasza Szellem. (#3216) üzenetére


-Ben-
veterán

Egyébként attól eltekintve, hogy én se rajongok a Jet Blackért, szerintem a legszebb... ujjlenyomat? Nem olyan gáz, 2 naponta le kell törölni, oszt' kész. :)

Mr.Silkó: Értem :)

(#3218) Szellem. válasza -Ben- (#3217) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Az igaz, hogy a legszebb. Én tokban hordom a telefont, mert hajlamos vagyok elejteni, és így meg teljesen mindegy. De, nekem jobban tetszik ez a matt szín.
Ettől függetlenül nagyon el lettek találva ezek a színek! :R

(#3219) -Ben- válasza Szellem. (#3218) üzenetére


-Ben-
veterán

Elég jók lettek. Már várom a köv. széria nagy innovációját, a jet white -ot ;] :DDD

(#3220) lugosi válasza Szellem. (#3216) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem jól választottál. Én is azt vettem volna.

(#3221) Tibee86 válasza -Ben- (#3219) üzenetére


Tibee86
veterán

Lassan droidos trollnak is jó leszel, annyit hangoztatod, hogy innováció innováció. ;]

lugosi: Ha lenne jetblack 32-esbe tuti azt választanám hiába kényesebb, de sokkal szebb is szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#3222) Ed Parker válasza -Ben- (#3217) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

kesztyű uram, kesztyű és akkor nem lesz rajta ujjlenyomat ;]

(#3223) Szellem. válasza lugosi (#3220) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Köszönöm! :R
Mivel már volt 6S-em és még meg is van, így van összehasonlítási alapom a droidhoz viszonyítva.
Részletezni nem akarom, de ahogy írtam a lelkinyugalmam visszatért. :R

(#3224) -Ben- válasza Tibee86 (#3221) üzenetére


-Ben-
veterán

Egyébként igen... :D Sajnos mostanában vannak dolgok, amik nem tetszenek az almával kapcsolatban.. De azért még nem leszek droidos :D
A kényessége a JB-nek vitathatatlan, de vigyázni kell rá, ennyi. Az egyedüli amivel semmit nem lehet kezdeni az antenna csíkok. Valami kegyetlen.. szinte horzsolódik még az ember bőrétől is. ;]
Mi a gond a 128-as tárral?:) Legalább gyorsabb egy kicsit a telefon, több hely .. :D jó az. Aprón biztos lesznek 1-2 év múlva jó áron 128-as modellek.

Ed Parker: Megvan még.... ;]

[ Szerkesztve ]

(#3225) Tibee86 válasza -Ben- (#3224) üzenetére


Tibee86
veterán

Mi a gond a 128-as tárral?
Leginkább az ára. Már a negyed misi is sok egy olyan telefonért amit 1 évre tervez a gyártó, nem hogy a 128-as felára.

(#3226) -Ben- válasza Tibee86 (#3225) üzenetére


-Ben-
veterán

Mivel karcmentes JB nem lesz, ezért szerintem közel 32GB -os árban lesz az aprón.. vagy csak új játszik?

(#3227) Tibee86 válasza -Ben- (#3226) üzenetére


Tibee86
veterán

Egyelőre nem játszik semmi, én ennyi pénzt nem vagyyok hajlandó kiadni egy telefonért. :N
Ha majd egyszer játszik is akkor csak új és mivel már szervizelgetnek ezért felesleges is hivatalos viszonteladótól megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#3228) mateus válasza Tibee86 (#3227) üzenetére


mateus
senior tag

Azért még így is elgondolkodtató szerintem, hogy újraindul az 1 év gari és van 2. év szavatosság.
Plusz köthető rá biztosítás annak aki szeretné.

(#3229) Tibee86 válasza mateus (#3228) üzenetére


Tibee86
veterán

Csak akkor indul újra ha cserélik, de manapság már egyre inkább javítanak. Jelenleg már olyan ~50 ezerrel olcsóbb a nem hivatolos viszonteladóknál és ez még lesz több is szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#3230) mateus válasza Tibee86 (#3229) üzenetére


mateus
senior tag

Személy szerint én sem biztos, hogy pl. biztosítással venném, azzal együtt már olyan plusz költség jön rá ami azért már elég jelentős.
Mondjuk ha így kijátsszák a gari újraindulását, és ezért is javítanak inkább, akkor a prémium jelző kicsit halványulni fog, és többen fogják a "nemhivatalos" helyről való beszerzést választani, hisz lényegében ugyanazt kapják majd.

(#3231) zola96 válasza mateus (#3230) üzenetére


zola96
senior tag

A samsung is javít, és elenyésző esetben cserél. Akkor a prémium érzés hol van? De tény, hogy elég cink mostmár nem garcserélnek, köszönjük a semmi baja a telefonomnak, de kicseréltetem mert könnyebb eladni.

(#3232) -Ben- válasza zola96 (#3231) üzenetére


-Ben-
veterán

Azért nem csak ezen múlik szerintem, mert akkor csupán egyes országokra (pl. „kis hazánkra”) korlátozódna ez. De nem így van, az Apple most már mindenhol a javítást részesíti előnyben. Természetesen Amerikában biztos, hogy cserélik Apple Store -ban, de jórészt kb. sehol se fogják már. Valamiből kell profitálni, ha már az asztalra sz*rt se tesznek le újabban... :U

(#3233) kovsol válasza Mr.Silkó (#3208) üzenetére


kovsol
titán

Milyen tok amúgy? Spigen Tough Armor Silver verzió van most az enyémen. Öcsém meg egy feketét használ.

May the Force be with you!

(#3234) zola96 válasza -Ben- (#3232) üzenetére


zola96
senior tag

És tényleg, ezt el is felejtettem. Gondolom Cook bácsi keveselte a bevételt aztán nézelődtek hol lehet csökkenteni a kiadásokat és itt jelentősen tudnak gondolom megtakarítani. Az meg a másik, hogy egy új köntösbe tett macbook prot még drágitanak. De ezt már körüljártátok. VICC. Remélem jön valami pofon nekik.. Igaz megvettem én is a 7-est, de ennyi pénzt már kidobni egy laptopra csak mert az apple el van tévedve.. Áh.

(#3235) Ed Parker válasza Tibee86 (#3229) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A telefonokat eddig is javították, csak nem helyben, hanem Hollandiában.
Nehogy azt hidd hogy a polcról vettek le egy bontatlan készüléket és azt kaptad :N

Zola96: az ár csak egy dolog, de amellett hogy raktak rá egy touch bart és egy ujjlenyomat olvasót, nem indokolja az 500$-os emelést, de még be is szopatnak, hogy semmivel nem kompatibilis.
A nagyobb baj inkább ez.

[ Szerkesztve ]

(#3236) dave182


dave182
senior tag

Hello, váltott valaki nexus 6p-ről? Akkuidő különbségre lennék kíváncsi...

(#3237) mateus válasza zola96 (#3231) üzenetére


mateus
senior tag

Hát számomra ezzel el is veszti a prémium tartalmát, pl. emiatt nem vennék gyári garis S7-et sem jó drága pénzért.
Tegyük fel be kell küldeni telemaxhoz, aztán izgulhatok, hogy a vízállóság megmarad-e vagy sem, mert szétbarmolják. Tudom nem éri meg nekik cserélni, de nekem meg a kockázatot nem éri meg.
Akkor marad az olcsóbb beszerzés sajnos..

[ Szerkesztve ]

(#3238) Tibee86 válasza Ed Parker (#3235) üzenetére


Tibee86
veterán

A telefonokat eddig is javították, csak nem helyben, hanem Hollandiában.
Nehogy azt hidd hogy a polcról vettek le egy bontatlan készüléket és azt kaptad :N

Nem, eddig nem javították hanem szinte minden esetben -ha jól rémlik az i6 kamera elcsúszás volt az első amit javítottak már néhány esetben- cserélték egy refurbished készülékre ami teljesen más kategóriát képvisel mint a javítás. Ennél mondjuk fájóbb pont számomra, hogy így már a jótállást se kell újraindítaniuk majd.

[ Szerkesztve ]

(#3239) Ed Parker válasza Tibee86 (#3238) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez az info egy apr-ből származik, hogy a csere készülék nem egy bontatlan, hanem gyári technológiával és alkatrészekkel javított makulátlan készülék, de nem nullperces dobozos cucc.
Én már 3 ilyet kaptam,annyira újnak néz ki hogy el is ment újként, pedig nem az.

(#3240) Tibee86 válasza Ed Parker (#3239) üzenetére


Tibee86
veterán

De nem is volt szó sehol bontatlan vadonatúj készülékekről csak te keverted ide. :)
Cserénél refurbished készüléket adnak ahogy neked is mondták. Az Apple árul is szinte minden termékéből ilyeneket az újnál kedvezőbb áron.
Ahogy te is írod az ilyen készülék olyan mint az új, kijelző, ház, akku, gomb stb. mind vadonatúj benne, ami nem az is tesztelés után kerül bele. Ez szerintem nem ugyanaz a kategória mint amikor kicserélik benne a hibás alkatrészt.

[ Szerkesztve ]

(#3241) Mr.Silkó válasza kovsol (#3233) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ez a Spigen szép nagyon. :K

Ez meg az enyém. :)

[ Szerkesztve ]

(#3242) gyuromoj válasza Mr.Silkó (#3241) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ez még egy atomtámadást is túlélne. :DDD (no offense)
Remélem hónap végén már én is tulajként írok majd ide. :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3243) Sys85


Sys85
veterán

Ha már Spigen a téma!
Neo Hybriddel (Gunmetal) találkozott valaki itthoni webshopban?
Speedshopnál nincs raktáron,emag szintén,szifonstore szintén (mondjuk innen nem is vennék,horror árakkal dolgoznak).Sehol nem láttam raktáron.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#3244) Mr.Silkó válasza gyuromoj (#3242) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Az biztos, hogy nagyon masszív darab, de legalább tényleg nem kell féltenem a telefont benne. :)

Gixxer88 (#3243)

Mást nekem sem dobott fel a Google, szerintem még várnod kell erre a tokra kicsit itthon.

[ Szerkesztve ]

(#3245) kovsol válasza Mr.Silkó (#3244) üzenetére


kovsol
titán

Én se féltem az enyémet ebben a spigen tokban. Ez is strapa bírásra szánt. Elég sok tesztben kimagasló értékelést kapott.

(#3243) Gixxer88 enyémre speedshop 3 hét szállítást írt, erre 3 nap volt csak. Öcsémnek meg ebayen a spigen hivatalos eladójától vettem a fél áras akciókor. Az is megjött alig több, mint egy hét alatt amcsiból.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#3246) Mr.Silkó válasza kovsol (#3245) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Az i6-on nekem is Spigen Tough Armor tokom volt, de amikor október legelején megvettem az i7-et, magyar webshopban még nemigen volt elérhető az erre a típusra való verzió, így a fentebb linkeltet próbáltam ki. Bevált. :)

[ Szerkesztve ]

(#3247) Ed Parker válasza Tibee86 (#3240) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ok, igazad van :R

Én csak azt akartam írni, mert láttam már máshol is, hogy van aki azt hiszi, hogy a polcról kap egy újat, de amit kap az újjal megegyező, kiváló darab.

(#3248) jilian


jilian
addikt

Használtok üveget /fóliát is vagy csak tokot?
Melyik üveg márka 3D-s?
Fóliából is létezik olyan ami kiér a "széléig?

(#3249) Sys85 válasza jilian (#3248) üzenetére


Sys85
veterán

Cinder és a Nillkin tuti gyárt széltől szélig érő üveget,ezek 3D-s üvegek,rendesen felfekszenek (a Cinder 100%).
A Cinder (Cupert.com) elég drága,de már az i6-nál is bizonyított.
A Nillkin 3D CP MAX olyan 3,5-4e ft,erről nincsenek nagyon infóim,de Nillkin,szóval rossz nem lehet.
Nuglas-ból nem tudom van e 3D.
Esetleg még a Coral oldalán néznék körül,jó üvegjeik szoktak lenni.
Kínai olcsó üveget is találni sokat Alin,de többségük nem ajánlott,a minőségük hagy némi kívánni valót maga után és akkor finoman fogalmaztam. :)
Azzal viszont számolj hogy a legtöbb esetben a feszesebb tokok,főleg az ütésálló keménytokok hajlamosak feltolni az üveg szélét,azoknál sok esetben nem számolják bele tervezéskor hogy a széleken akár 0.3-0.6mm-rel vastagabb is lehet az üveg.
Pl az én Skech Matrix tokom,olyan feszes,hogy a telót is elég belepattintani,ez tuti feltolná,így az enyémen sima Nillkin 9H üveg van.Van jobb üveg is,ez nem 2,5D-s,csak a kijelző látható széléig ér ki,de extra olcsón szereztem,szóval jó ez egy ideig. :)
Vékony szilikon tokoknál nincs ilyen gond.
Már ha használsz ilyen tokokat... :)

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#3250) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Üdv!

Pár napja használom az Outlook e-mail klienst és egészen tetszik. A gyári alkalmazást szabadságra küldtem egy kis időre, de úgy nézem így lassan 1 hét után, hogy nyugdíjba fog menni a gyári naptárral együtt :).

Más:
Rendeltem Németországból pár tokot i7-re.
Spigen Thin Fit
Spigen Air Skin átlátszó + fekete

Thin Fit
Nagyon bejött. Eddig egy eredeti Apple szilikon tokot használtam, de nagyon idegesített, hogy a zsebembe alig tudtam betenni annyira tapadt. Ennek következményeként a zsebeim mindig tiszták voltak, mert az összes szösz meg homok kijött a tokkal együtt. A Thin Fit-nek is kellemes az anyaga, magabiztosan fogható, viszont a zsebbe simán becsúszik. Ki vannak vágva a gombok helyei, nem egy szilikon darabot kell nyomkodni végre. Kb. 10€. Ajánlom.

A gyári apple toknak mentségére mondom, hogy esésnél inkább abba látnám szívesebben, de annyira irritál az anyaga, hogy inkább bevállalom.

Spgen Air Skin
Iszonyat vékony, tök jól néz ki vele a telefon, olyan mintha nem is lenne rajta. Maximum a karcoktól védhet. A hátsó kamera kivágás nem illeszkedik 100%-osan. Kb. 9€. Amennyiben a kamera kiképzés tökéletes lenne, úgy azoknak ajánlanám, akik csak a karcolásoktól akarják védeni a telefont. Nekem nem jött be. Majd elpasszolom őket.

A tok keresőknek hátha szolgáltam hasznos információkkal.

Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.