Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) Kori_27 válasza DarkL95 (#6) üzenetére


Kori_27
csendes tag

ja, akk még menthető :D. Ha a piros led elalszik, nyugivan... legvégső esetben is ott a bootloader. meg am ha a recoveryhez nem nyúlsz sosem cseszed el, még ha nincs is rajt rom, betölti a recoveryt.
Viszont én azon gondolkodtam, hogy ezek a bladecskék nem ROMostul potyognak ám le a gyártósorról, bizony fel kell flashelni őket, úgy, hogy totál semmi nincs rajtuk. Erre szolgálnak a hátulján a sim kártya mellett a lyukakban a kis réz pöttyöcskék. Valami olyasmi lehet, mint a régi nokiáknál az MBUS/FBUS kábel, amivel bootanim-ot is lehet cserélni meg flashelni meg minden, csak ott az akku alatt volt ilyen flasher csati (nézzétek csak meg, akár bladen, akár nokián, téglafonja úgyis van mindenkinek :D) Szóval egy szétbontott pengében meg kéne nézni a lábkiosztását a flasher portnak, meg kitalálni, milyen protokollt használ, mert így az el-TPT-zett darabok is menthetők lennének egy egyszerű hommade kábellel. Tapasztaltabbak hozzászólásait várom, esetleg, ha lesz pár érdeklődő, megér sztem egy új topicot is. Sok halott pengét lehetne így megmenteni, jó lenne, ha tudna vki segíteni.
Alább bemutatom amit eddig tudok ezen csatlakozók kivezetéséről.

Ez a kép a SIM-kártya tartóját , és a felette lévő négy pöttyöt illusztrálja, a vonalak mutatják melyik hova csatlakozik:

.*. * .* .*
..| ..\ ..\ .\
..{} .{} .{} .|
............./
..{}. {} .{}

Az akku feletti hatos csati, itt csak a tápellátást találtam, a többi gondolom a belső elektronikával van kapcsolatban.
* *
* * '''''''' USB +5Volt
* * '''''''' GND

USB melletti kettes csati:

* *
|.. \
D- D+ (USB data kivezetése)

UI: a pici pontok képeken csak helykitöltő szerepet szolgálnak (a sok spacet magától törli) ez ne zavarjon meg bennteket.

[ Szerkesztve ]

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.” (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.