Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#252) Tüzi válasza viharhozo (#240) üzenetére

Negyvenszerese sose volt konszenzus tárgya, a hússzorosa is csak akkor lenne, ha a sima influenzának 0.1% lenne, de nem annyi...
Az becsapós, mert például én még sose voltam a háziorvosomnál influenzával.
És nem azért mert nem kaptam el, hanem mert nem éreztem szükségét (az elmúlt tizensok évben háromszor sikerült). Tehát én effektíve már rontom a halálozási arányt azzal, hogy egyszer sem regisztráltak betegként.
És gondolom ezzel nem vagyok egyedül... nem fogok elmenni orvoshoz csak azért, hogy megtudjam azt, amit amúgy is tudok. Esetleg a rendelőben elkapnék mást is mellé...
Szóval az az 0.1-0.2% is túlzó adat, mert az orvoshoz fordulók összesített számából számolható csak...
Ezt a 4 százalékot nem tudom honnan veszitek, mert hitelesítve is 2.1%, de ezt mindig az aktuális adat fölé lövik be érthető okokból, ráadásul biztosan vannak olyanok mint én akik nem mentek dokihoz, vannak tünetmentesek, stb stb stb.
Innentől kezdve ez a húsz-negyvenszeres mortalitási ráta állításotok meg is dőlt.
Rossz esetben három-ötszörös, de a tíz már (nagyon) valószínűtlen.
Pontosan ezért mondtam, hogy ez egy picivel combosabb influenza.
De ha nekem nem hiszel, akkor talán egy phd-s virológus által ellenőrzött videónak elhiszed.
[link]
Pacsi

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.