Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A "mobil" után futkosva a használt telefonos ismerősömnél beleszaladtam két régi ismerősbe: Nokia 6510, E61. A pezsgő színű 6510 egy női tulajtól került be az üzletébe, így korrekt állapotban kellette magát. De nem vettem meg, mert a fejemben duruzsoltak a szempontok: színes kijelző, zenehallgatás, FM rádió, internet, qwerty.
Ezért megnéztem az E61-est is. Sajnos régi függőségének (Pannon) beállításai benne maradtak. Hiába vehettem volna meg 10000-ért, de költenem kellett volna a gyári menü feltöltésére, és vennem kellett volna kijelzővédő fóliát is. Sajnos az E61 nagy kijelzője előtt nincs plexi. Persze hatalmas előnye a Symbian, a nyílt rendszer blablabla, de felnőttem, és idősebb fejjel semmi kedvem vacakolni a hasznos programok keresésével és feltelepítésével, elviselni a rendszer lassúságát stb. A wifire nincs szükségem, mert az előfizetésem része egy net csomag. Aztán a végső érv hatására visszaraktam a többi mobil közé: nem akartam egy tenyérnyi szürke "csempével" futkosni és aggódni a biztonságáért. Egy olcsó, alap multimédiás mobilt akartam, semmi többet. Ezért választottam a Vodafone 355-öst. Ifjú éveim mobil láza elmúlt, józanabb lettem. Illetve minek nekem okostelefon, amikor van egy netbookom? :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#2) Hu-De


Hu-De
csendes tag

Tehát ez lényegében a Telenor S520 (Alcatel OT506) qwertytörpe változata. Anno szemeztem vele, de egy C3-00 lett belőle, majdnem ugyanannyiért, újan. Nem volt jó döntés, így utólag nézve.

[ Szerkesztve ]

(#3) Algieba válasza Hu-De (#2) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Köszi a szót, átvettem és a címbe raktam! :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#4) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Egy hét elteltével még mindig elégedett vagyok vele. Működik a facebook és az mTwitter alkalmazás is. Most már a városban is bármikor online lehetek, ha éppen várnom kell valahol és rágcsál az unalom. (Persze olyan helyeken, ahol nem lehet aktív mobil, offline módon szórakozok, pl. könyvolvasás.)
Tetszik a widget-sáv, ami ugyanolyan mint a régebbi Nokia mobiljaimban a készenléti kijelző ikonsora. Ez igényeink szerint átvariálható. Én a rádiót, zenelejátszót, naptárat, profilokat, és az időjárást raktam ki ide.

Ha minden jól alakul, akkor majd a második félévben le fogom cserélni egy teljes qwertys Androidos mobilra.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#5) mcs


mcs
veterán

Én is ilyet vettem tavaly decemberben, köszönet és sim nélküli kedvezménnyel 5810ért.
Ilyen áron kétségtelenül remek vétel volt, eddig legalábbis semmilyen komolyabb hibát nem tapasztaltam rajta. A felépítése kifejezetten masszív ahhoz képest, hogy filléres kategória, pláne, hogy a legtöbb Nokiát maga mögé utasítja ebben.
Ha esetleg több kakaóra vágysz hangerő terén, akkor kinn az ,,asztalon" a *#364463# paranccsal eljuthatsz a szervíz menübe, ahol az audio menüben kiválasztod az adott üzemmódot (normal/headse modet), és a melody részben a 16 level settingsben a max level gaint megnöveled 255ig bármilyen tetszőleges értékre. Mondjuk egy bizonyos hangerőn túl már alaposan torzít a kicsike. :D

[ Szerkesztve ]

(#6) PierNight


PierNight
aktív tag

Másod mobilt keresek és ez ár/érték arányban nagyon jó vétel lenne. Viszont leginkább zenehallgatásra használnám. Hogy teljesít a ketyere ilyen téren? Volt régebben egy nokia c3-am és az remekül szólt. Az lenne a második variáció ismételten :) Köszönöm a választ előre is! (Bárkitől :D)

(#7) mcs válasza PierNight (#6) üzenetére


mcs
veterán

Hát akkor csalódni fogsz benne, ugyanis közepes hangerő (13-14/16) felett már betorzít, legalábbis fülsüketítő zenélésre abszolút nem alkalmas. :) Az is idegesítő lehet számodra, hogy nem fájlnév, hanem id3 title szerint rendezi sorba a számokat. Az ekvalizer hangképek zöme is hiába van, ha csak normalon, és véleményem szerint még rockon szól normálisan.
A gyári borzadály fülesről nem is beszélve, amit feltétlenül érdemes lecserélni valami kúltúráltabb intra aurális (agybadugós) cuccra. :D

[ Szerkesztve ]

(#8) PierNight válasza mcs (#7) üzenetére


PierNight
aktív tag

Nem vagyok én raj :) Csak és kizárólag fülessel hallgatnám. És nem a gyárival az szinte mindig kuka :D A zenéimet pedig itunesban kezelem így azzal sem lenne gond :D

(#9) mcs válasza PierNight (#8) üzenetére


mcs
veterán

Fülesre céloztam én is, hogy torzulás nélkül átlag hangerőn fog szólni csak. Ha nincsenek ennél nagyobb igényeid, akkor tökéletes lesz másodlagos telefonnak. :) Kikapcsolod a felesleges akksizabáló dolgokat, mint pl. gprs meg billentyűzet háttérvilágítás, ezen kívül a kijelző fényerejét is a legkisebbre veszed, és egészen sokáig bírja majd naftával.

(#10) PierNight válasza mcs (#9) üzenetére


PierNight
aktív tag

Az nem túl biztató akkor :) Torzítja a zenét fülesen keresztül magasabb hangerőnél...asszem körülnézek még a piacon :D Pedig olyan kis pofás is. Csak a zene lenne a fontos nekem.

(#11) mcs válasza PierNight (#10) üzenetére


mcs
veterán

Egy Meizu E3 lejátszó után én is csalódtam kissé benne, de nem vészes, mert buszon is elegendő a hangereje Panasonic RP-HJE300 fülessel, legalábbis nem igazán zavar bele a busz zaja. Ami furcsa, hogy a rádió egy hajszálnyit hangosabb, és valamelyest jobban is bírja a terhelést. :)

(#12) mcs


mcs
veterán

Ha bevált a C3-00, akkor szerintem nézz valami olcsóbb Nokiát, mint pl. C2-01 vagy esetleg C1-01.
Mondjuk én a jack csatlakozó milyenségét kifogásolom ezeken, legalábbis apám 1 hetes C2esén kritikán aluli módon laza, és kontakthibás is kicsit. Az Alcatelnek sem éppen extramasszív, de a C2 azon is túltesz. :D

(#13) PierNight válasza mcs (#12) üzenetére


PierNight
aktív tag

Lehet inkább nézek valami leharcolt c3-at :D 10-15 között vannak

(#14) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nekem tökéletesen elegendő a tudása. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#15) mcs válasza Algieba (#14) üzenetére


mcs
veterán

Elégedett vagyok vele én is amúgy, főleg, hogy szuper áron jutottam hozzá. :) A gumi hátlapját különösen kedvelem, mert a tenyerem a lakkra például pillanatok alatt hajlamos ráizzadni. Átalakítókból sem kell egy tucat, mert szabványos micro usb, és úgyszintén szabványos 3,5 jack van rajta. Tipikus filléres kis mindenes.
Kisebb hibákat sms-nél, és rádiónál fedeztem fel csak. Előbbinél az ékezeteket nem kezeli rendesen 1-2 betűnél, utóbbinál pedig az rds infók vagy megjelennek, vagy nem. Ha 1-2 tizeddel arrébb lököm a frekit, akkor mindig előjön. :D

(#16) Algieba válasza mcs (#15) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A kerti munkák alatt kihangosítva hallgatom a rádiót. Ezért kellett nekem FM-rádiós mobil. :)
De más tulajdonságai miatt is kedvelem, pl.: kertészkedés közben megosztom a gondolataimat a twitteren. :D

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#17) mcs válasza Algieba (#16) üzenetére


mcs
veterán

Van, hogy én is használom ,,éjjeli rádióként" lefekvéskor minimum hangerőn. :)
Internetet egyszer igényeltem rá, mégpedig azt az 1 hónapos, ingyenes próbaidőt, és általában facebookoztam rajta. Agyalok azon, hogy hosszabb távra is teszek rá, csak nem tudom, megér-e nekem havi 1000et. :)

(#18) Algieba válasza mcs (#17) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Az előfizetésem része egy 100 megás netcsomag. Egy ideje már terveztem, hogy twitterezni fogok, csak sokáig nem találtam árban megfelelő, egyszerű és mégis jó mobilt. A 355 ilyen téren is kellemes meglepetés. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#19) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Hihetetlen, de működik. Barátom nyomott neki egy hard resetet és életre kelt. Fura érzés az okostelefonok térnyerése előtti egyszerű telefont nyomkodni. Elképesztően kicsike a mai lepényekhez mérten és a teljes qwerty billentyűzete is szokatlan. Sajnos már nincs net csomagom a vodás számomhoz, így nem tudom letesztelni az alkalmazásait. Bár mire lenne elég 2021-ben a GPRS? Minden más hibátlan. Sajnos a mikrofonos fülest nem tudja kezelni. Ez pech, mert hosszú beszélgetésekhez fülest használok. Egyébként tök jó alaptelefon, ha már untig elegem van a kémkedő okostelefonomból. :D

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.