Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) #56573440 válasza #90088192 (#140) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Vagyis most a többiek a drogokról beszélgetnek, mi meg arról miért is van rá igény"

nem, te egy pénzmentes borg tudatú marxista álomról beszéltél, ami igazából semmilyen szinten nem függ össze a drogfogyasztással. Mármint a te világodban sem jelenthető ki, hogy biztosan nem drogoznának, sőt, igazából pont ugyanúgy drogoznának, csak másért. Ahogy a nyomornedegyek csellengő ifjai és az amerikai dollármilliárdos szupersztárok meg pénzemberek is teszik. Charlie Sheen miért kokainozta el az életét?

"En nem azt mondtam minden közös, hanem azt, hogy nincs értéke, vagyis van magán tulajdon, de nincs értéke. Ha nincs értéke, de az enyém akkor nincs mire irigykedni, nincs ok elvenni."

Ez kb két kontextusban értelmezhető. Egy olyan világban ahol 1 féle mosógép, kocsi, laptop, konzol, ház, etc van, meg egy olyanban amiben elképzelhetetlenül durva kontrollal bír a társadalom minden tagja a fogyasztói szokásai és igényei fölött, illetve a többi ember megfelelő bizalommal és megértéssel rendelkezik. Avagy képesek elhinni, hogy valakinek azért van jobb autója nagyobb háza, jobb számítógépe, telefonja, etc, mert erre szüksége van, és ha besétál az autókereskedésbe, akkor képes aygo-t leakasztani ingyen a polcról és nem ferrari kulcsért nyúl. Ez, ha még meg is valósulna, amire 0 esély van jelenleg, de tegyük fel hogyha, akkor egy idillikus jóléti társadalmat kreálnál, ahol mindenkinek reális igényei vannak, és azt korlátlanul ki tudja elégíteni a nap bármely pillanatában. És akkor miért nem drogoznának? A jóléti társadalmak közép-felső osztálybeli fiataljai akik jó egyetemekre járnak, jó munkájuk van tehetős családból származnak szerinted nem nyúlnak most se cucchoz? Pedig nem nyomasztja őket anyagi csőd, felelősség, problémák.

Te most azért, hogy a hős utca bátor nemzetközi népe ne a szemét cuccokat tolja mint a bio, a fentanyl és társai totálisan más alapra helyeznéd az egész termelést, társadalmat, az állami ellátórendszert és úgy egyébként nem is ágyúval hanem egyenesen valami intergalaktikus fénysebességnél gyorsabb protontorpedóval lősz bolhára? Egyébként meg látjuk, hogy a globális felmelegedéssel kapcsolatban is mindenki sajnálokozik, meg elolvassa az újságokat, aztán megveszi a zsugor palackos vizet mert csak és a klotyóra is kocsival jár, ezektől várod hogy majd becsszóra dolgozik és nem az új imac-ért áll sorba? Ja... Hagyjuk már. Az általad felvázolt két lehetőség közül a mindenki dolgozik vagy meghalunk, elég hamar itthon is felütné a fejét Martin Looter King tengeren túli interpretációja, aztán valóban nagy leértékelések lennének a boltokban amíg a készlet tart.

Elképzelni bármit el lehet. De akkor képzeljük el hogy nincs drog a világon, és kész is vagyunk. Az egyszerűbbnek tűnik mint agyoncsavart értékmentes igénymentes kollektív célért dolgozó királynő nélküli hangyaboly-t skiccelni zsírkrétával és merengeni rajta hogy dejó lenne. Mert mindkettőnek kb ugyanannyi értelme van, kivitelezhetetlen, irreális, és olyan gyökeres eltérés bármihez képest amit eddig tettünk, hogy ezt max egy durva reset után lehetne elkezdeni építeni, de adhock akkor se fog menni, valakinek szerveznie kell, mert irányítás nélkül pont annyira működik az ilyen, mint egy demokráciára alapuló cég amiben a takarítónőnek is annyi a szava mint a vezető tervezőmérnöknek. Nem véletlen hogy nincs ilyen mert nem működik.

(#152) Hieronymus válasza #90088192 (#144) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

'Marx ezt SZVSZ messze nem így képzelte/írta le."

Kicsit túldimenzionálom a választ, hogy jól érzékeltessem a gondolatom.

Lényegtelen. Amit te gondolsz, az kizárólag a rabszolgatartó társadalmak valósul meg,
A rabszolgák nem kapnak pénzt, amúgy sem tudnák mire költeni.
A 16 óra munka után, azt csinálnak amit akarnak, az ágyhoz láncolva.
Enni ezt - azt, inni vizet a szükségleteik szerint, A lényeg az, hogy egy adagnál ne kérjenek többet, olyan rossz legyen. A drog szerepének ott a korbács. Ha erősen használják az is kábító hatású.

Kicsiben ez volt a szocializmus is. A dolgozó ne gondolkozzon, helyette dolgozzon. Az állam gondoskodik mindenkiről. A hiánygazdaság okán, a szabadidőben lehetett keresni a létszükségleteket. Egy nap WC papírért lehetett sorban állni, a másik nap borsókonzervért. Pénz volt, értéke minimális. Csak azt vásárolhattak rajta, amit éppen lehetett kapni. Új autót rövid határidőn belül (10+ év) lehetett megkapni. A három éves autónak magasabb volt az ára, mint az újé. Azt szabadon lehet eladni, az újat nem.

Idealizált gondolatokkal nem lehet pozitív irányba mozdítani a világ dolgait.
Ha megkeresed az ember DNA láncban a függésért és kíváncsiságért felelős géneket, akkor azt a motort is kiütőd, ami az embert tolja előre.
Szinte a teljes emberi populáció koffein függő. Ha nem kapjuk meg reggelente az indító adagot, sokakban elvonási tüneteket okoz. Akkor ezt is meg kell szüntetni vagy ez még elmegy?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#153) dabadab válasza buherton (#147) üzenetére


dabadab
titán

Arról írtam, hogy az emberek többsége azon az oldalon áll ahol én

Azok, akiknek kb. semmi közük a témához és azt látják a tévében, hogy Mágenheim doktor már csak a halál beálltát tudja megállapítani az intravénásan adagolt fűnél.
Amúgy meg brutálisan nyilvánvaló, hogy a tiltás megbukott, nem működik, cserébe sokkal több kárt okoz, mint amennyit bármilyen ideális körülmények között meg tudna akadályozni, ezért megy a világ a legalizáció irányába.

DRM is theft

(#154) toeki válasza dabadab (#153) üzenetére


toeki
senior tag

Máshogy látjuk a világot de ez nem baj. Szerintem itt hungaryban nem lennénk előrébb ha legalizálnánk mert a társadalomnak csak egy kis(ebb) része tudná ezt felelősségteljesen kezelni, lásd alkohol, a minőségi fogyasztók között is rengeteg a függő (kicsit ráfüggtem erre a függés témára)

(#155) hcl válasza #56573440 (#151) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"szupersztárok meg pénzemberek is teszik. Charlie Sheen miért kokainozta el az életét?"
Nem mindenki tudja elviselni a sikert. Lehet, hogy hála ez okozott akkora stresszt, amit először így tudott oldani, utána meg jön a függés.
Meg mert "menő", és először sokan beleesnek a csapdába.

Mutogatni való hater díszpinty

(#156) #90088192


#90088192
törölt tag

Mindenki!

Elnézést kérek, ahogy írtam, fogalmam sincs a hogyanra, nem akarok semmifele lázálmot senkire ráerőltetni.

Akkor meg kell követnem Panglos mestert, és minden a legnagyobb rendben van ezen a világon :R
Mert mindenki ezt mondja, mint mindig a többség akarata érvényesül itt és most is.

Amit észrevettem, ismerőseim között, sokan azért csinálják amit csinálnak, mert szeretik csinálni, és a pénz csak azért kell mert a társadalom így működik. :R
Emiatt pont, hogy érdekes szituációba kerültem magam is, hiszen a társadalom elvarásai, működése ami arra kényszerít, hogy csináljam amit nem annyira preferálok jelenleg, de hát a prosti ne panaszkodjon a nagy farok miatt.

Sebaj, mindenki elvezze amíg lehet, amit lehet, ahogy lehet :K

(#157) D1Rect válasza toeki (#154) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem az egyik régi barátom kizárólag akkor nincs bespeedezve, ha képtelen hozzájutni.
Kifejezetten örül neki, ha a tagja éppen üres, mert akkor egy kicsit össze tudja szedni magát.

(#158) hcl válasza #90088192 (#156) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát én tuti nem jelenteném ki, hogy minden rendben :S Nagyon nincs.

Mutogatni való hater díszpinty

(#159) #56573440 válasza hcl (#155) üzenetére


#56573440
törölt tag

Kicsit költői volt a kérdés, hogy elengedjük ezt a szegények drogoznak vonalat. Nyilván nagyon nagyon kevés ember van a világon, akit így vagy úgy de ne nyomasztana valami, és ennek a kezelése elég változatos... Ahogy a túl kevés úgy a túl sok is gond, legyen az pénz, hírnév, nyomás, elvárás, felelősség, igazából bármi. Hogy kinél mi a túl sok, az meg megint nem egyetemes mérőszámhoz kötött, van aki kuncogva vezet el egy kkv kategóriás céget egyedül, és van akinek a középvezetői pozival járó feladatok is túlmutatnak a stressztűrésén. Innentől nem igazán lehet olyan társadalmat csinálni, ahol mindenki és mindig boldog, és ha lehetne, akkor is drogoznának emberek.

Egyébként meg nem azzal van szerintem baj, amikor valaki néha néha elpattint egy spanglit, a haverokkal rekreációs céllal párszor önismereti lsd trippel, vagy egy olyan bulin ahol épp úgy adja ki eltol egy csíkot vagy kettőt. Semmivel se érzem ezeket többnek, mint az általános belvárosi péntek-szombat éjszakai részeg zombi ténfergőket, sőt. Utóbbi társadalmilag jobban elfogadott, de így ennyi alapvetően.

(#160) D1Rect válasza #56573440 (#159) üzenetére


D1Rect
félisten

Vagy önismereti lsd trippel egyet és a pszichiátriára kerül és ezzel kb vége is az életének fiatalon.
Azóta se tud normális életet élni.

Az olykor elpippant egy spanglit meg általában abban végződik, hogy minden este.

(#161) Eastman válasza D1Rect (#157) üzenetére


Eastman
őstag

A "tagja éppen üres" mit jelent? Nem hallottam még ezt a kifejezést. Mire gondolsz?

Szerk:

All

Annyi minden eszembe jutott a hozzászólásokat végigolvasva. Pl. a munkába menet, több éven át az 51-es villamossal a Gubacsi úti teszkó és Mordor között, a bedrogozódott polgártársaink semmibe (vagy éppen rám) meredő tekintete. Vagy amikor én is kaptam pofont a villamoson, nem csak az az idős asszony és a több utas. A bezárkózó villamosvezető. Vagy az, hogy nem csak rendőrt, hanem ellenőrt sem láttam ott a három és fél év alatt.

Eszembe jutnak a meth-es mugshotok és az usák rendőrök napi feladatkörei. Előfordulhat, hogy valakinek kevés már a fű? A magyar rendőrség vajon állományában és kapacitásában felkészült már a sok vidám fickóra?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#162) D1Rect válasza Eastman (#161) üzenetére


D1Rect
félisten

Nincsen a dealernél kábszi.

(#163) Eastman válasza Eastman (#161) üzenetére


Eastman
őstag

#161 folytatása:

Ide inkább nem jön ki a pizzás, de a taxi sem

Tompos Ádám

Legszívesebben gránátot dobna a Gubacsi út 21. hűlt helyére egy lakója. A bontásra azonban várni kell.

Injekcióstű, szétfoszlott traktorgumi, kidobott bakancsok és borosüvegek hányódnak azon az üres Gubacsi úti telken, ahol egykor a szalámigyár állt. A gazzal benőtt, szeméttel teledobált területtől nem messze ott áll a 21-es háztömb, amit lakói csak „új dzsumbujként” emlegetnek. Egyrészt azért, mert az előző városvezetés idején öt-hat olyan család is itt kapott lakást, akik az eredeti dzsumbujból jöttek. Azokból az Illatos úti háztömbökből, amelyeket az 1930-as évek végen építettek, és a 2005-től 2014-ig tartó időszakban bontotta le őket a ferencvárosi önkormányzat. A kilencedik kerület sajtóosztálya meg is jegyzi: azért nem alakulhat ki ma az „új dzsumbuj”, mert „a mostani önkormányzati vezetés nem utal ki új lakásbérleményeket bontandó házakba”.

A ház egyik régi lakója szerint azonban már a kilencvenes években is jöttek ide néhányan a hírhedt Illatos úti nyomortelepről. Igaz, ők nem várták meg, hogy a kerület kiutalja nekik a lakást: elfoglalták maguk, és jöttek mások is. Amikor az idős lakók többsége meghalt, üressé váltak az önkormányzati lakások, így a dzsumbujosok és a vidékről érkező nagycsaládosok feltörték a lakásokat, és hozták a többi rokonokat, ismerősöket.

Rájuk emlékeztetnek a második emelet befalazott ablakai és a földszint lelakatolt ajtajai.

Az 1994 óta dózerre váró Gubacsi út 21. viszont most is ugyanolyan átjáróháza a külvárosokban tengődő kábítószereseknek és bűnözőknek, mint a kis- és nagy dzsumbujok voltak. Hogy hogyan lehet minden további nélkül ki-be járkálni egy társasházba napjainkban, annak az oka egy névtelenséget kérő lakó szerint igen prózai.

– Az önkormányzat megpróbálkozott a kapucsengővel és a zárral, de néhány kedves alkoholista vagy drogos nem tudta megjegyezni a kódot vagy megtalálni a kulcsot, így egyszerűen tönkretették. Úgyhogy azóta folyton nyitva a kapunk – meséli egy lakó.

Így volt ez akkor is, amikor mi mentünk oda. A telepakolt kukák mellett szeméthegyek álltak, a postaládák sarka feltépve. A Ferencváros sajtóosztálya azt válaszolta nekünk erre, hogy van takarítás a házban, a „szerződésben meghatározott rendszerességgel”, ám munkájukat nehezítik „a nem ott lakó személyek”. Feltűntek viszont az összefirkált falakon futó, frissen festett sárga gázcsövek.

– A menyem jelezte a tűzoltóságnak, hogy gázszag van. Kijöttek és azt mondták, ha egy nappal később jönnek, felrobbant volna a ház – mondja Erzsébet. Aztán fia, Gyula veszi át a szót. – Azt mondták, hogy rohadtak már a csövek…

– Rohad itt minden – mondja Erzsébet, és sorolni kezdi, mi mindennel elégedetlenek. Hogy az omló vakolat megfékezésére csak csirkehálót feszítettek ki, a közös vécék pedig olyan állapotban vannak – eldobált fecskendőkről, boros üvegekről is beszél –, hogy inkább önerőből építettek egyet a 40 négyzetméteres lakásukba, ahol öten laknak. Zavarja a sok kóbor macska is, akik az udvarban felgyülemlett hulladékra jönnek.

– Régen jobb volt. Kiskoromban itt játszottunk. Most nem merem kiengedni a gyereket, még belenyúl valami tűbe – mondja Gyula.

Egy neve elhallgatását kérő szomszédja szerint az egykori, fedél nélkül maradt dzsumbujlakók járnak ki-be, épp ezért folyton kint van miattuk a rendőrség.

– Mindig vitáznak, de engem ez nem érdekel, éjjel-nappal dolgozom, takarítónő vagyok – mondja a hölgy. Elmeséli azt is, hogy egyszer a lánya rosszulléte miatt taxit hívott – a mentő csak késve ért volna ki – de amikor a sofőr meghallotta, hogy az esti órákban kellene a Gubacsi útra jönnie, egyszerűen lemondta a fuvart.

– Nem jön ki ide a pizzás sem – csatlakozik a beszélgetésbe Berta, aki sorolja a már hallott panaszokat az eldobált fecskendőtűkről, a hangoskodó hajléktalanokról, majd pókemberes sapkája alól megszólal a kisfia is.

– Égett is a házunk teteje sokszor.

A nők arra gyanakodnak: az üresen maradt padlástérben tüzet gyújthattak a „csövesek”.

A ferencvárosi sajtóosztályt megkérdeztük minderről, és azt felelték, hogy tavaly a rendőrséggel közös bejárásokat, bérlemény-ellenőrzéseket kezdtek, ennek eredményeként „körözött személyek elfogása történt meg, csökkennek a szabálytalan és gyakran tűzveszélyes áramvételezések”. Az ellenőrzéseket idén is folytatják, ígérik, hogy „természetesen a Gubacsi út 21. épület is sorra fog kerülni”.

A házban az egykori Cimbora Söröző helyén ma hajléktalanmelegedő működik. A váltás szimbolikus: akkor következett be, amikor az út másik oldalán álló sertésvágóhíd még üzemelt, és nem törött ablakú torzó volt, mint ma. Az Új Út Szociális Egyesület munkatársa azonban állítja: nem tőlük mennek a társasházba a rendbontók.

– Vigyázunk is, hogy ez ne történjen meg – mondja lapunknak.

Az első emeleten lakó Tibor szerint az a baj, hogy az önkormányzat szerint elvannak azok, akik itt élnek, de ez sok mindenkire nem igaz. Rá sem. Ezért a festőként dolgozó férfi inkább felháborodottan, mint büszkeséggel mutatja, hogy mi mindent javított meg a házban, önerőből. A legtöbbször a hátsó lépcsőház kettérepedt falára hívja fel a figyelmünket. Tibor minden megszólalónkkal egyetértve azt szeretné, ha lebontanák a házat, és cserelakást kapna.

– Tudják, mit ér az a ház? Forintot se. Ha egyszer lebontják, még egy gránátot is dobnék a romok helyére – mondja legyintve.

Többen attól tartanak, hogy ez a bontás nem a közeljövőben következik be. Ferencváros megvárja a nyarat, amikor kiderül, hogy Budapest rendezheti-e a 2024-es olimpiai játékokat. A kerület azonban a Magyar Nemzetnek leszögezte, ezek az épületek az olimpiai döntéstől függetlenül le lesznek bontva, ám a pályázati lehetőségeik beszűkültek. Ezért saját forrásból évente 1-2 épület bérlői kihelyezését és felújítását tudják elvégezni, a magánbefektetők pedig elsősorban a Belső- és Középső-Ferencváros területén lévő területeket részesítik előnyben. Megjegyzik, ha tényleg fővárosunk rendezhetné az olimpiát, az inkább felgyorsíthatná a Gubacsi út 21. szám alatti épületben élők sorsának rendezését, mint lassítaná, hiszen enélkül az ingatlan bontására „belátható időn belül nem kerülne sor”.

Nincs megoldás, ha az utcasarkon veled szemben három bedrogozódott eszement áll. Nincs. Nekem elhihetitek. Minden addig használt kommunikációs problémamegoldásod felejtsd ott el!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#164) #56573440 válasza D1Rect (#160) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nyilván mindenre van precedens, ahogy annak az ellenkezőjére is... Biztos van aki egy sörrel kezdte és alkoholista lett, és ismerek olyat aki valóban rekreációs céllal tud füvezni vagy spirituális vonalon évente 2-3 esetben valami hallucinogén anyagon trippelni és semmi bajuk nincs, sőt. Simán lehet hogy aki egy kör papírozás után pszichiátriára került az záros határidőn belül egy másik behatástól ugyanúgy ott kötött volna ki, hiszen másnak se kell pszichoaktív anyag hogy oda jusson, elég ha reggel úgy kel fel hogy átkattan valami, és gg wp. Ezeket igen nehéz kategorizálni vagy előre látni, így következtetést se igazán vonnék le ekkora mintából...

Én inkább azt látom, hogy aki túltolja egyik másik szert, annak igazából mindegy hogy most épp mi a függése tárgya, ha nem azzal, akkor jó eséllyel mással él vissza, ami elérhető számára. Ha nem spanglit csavar akkor házipáleszt iszik vagy ragasztózik, vagy bármi, ami kiüti, ami szedálja, ami megnyugtatja, ami ellazítja, ami felpörgeti, vagy csak megadja azt amit akar úgy általában.

(#165) D1Rect válasza #56573440 (#164) üzenetére


D1Rect
félisten

Minden lehet.
A valóság meg az, hogy a drogok életeket tesznek tönkre.

(#166) #56573440 válasza D1Rect (#165) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ahogy bármi más is. A városi dízel kompaktok meg a szerencsejáték, meg a családon belüli erőszak, meg kb a végtelen lista bármilyen eleme. Nem értem hova akarsz eljutni, senki nem mondta hogy a thc elengedhetetlen a fejlődő szervezetnek, vagy kötelezővé kéne tenni. Nekem meg mindengy is, mert soha nem jött be a szesznél több bármi, és egy ideje egy tálca sör vagy 3 hónapra elég, szóval... A téma arról szólt, hogy lehet e olyan világot teremteni, ahol nincs droghasználat. A helyes válasz jelenleg hogy nem.

(#167) D1Rect válasza #56573440 (#166) üzenetére


D1Rect
félisten

A téma már rég nem erről szól, csak a valóság ellen elég nehéz érvelni.

(#168) #56573440 válasza D1Rect (#167) üzenetére


#56573440
törölt tag

"csak a valóság ellen elég nehéz érvelni."

Te se teszed, csak közhelyeket puffogtatsz hogy az lsdtől pszichiátriára kerülsz ami baromság, mert akkor tele lenne az összes ilyen ellátó ezekkel, de nincs, meg a fű az általában minden estés lesz, holott ez se igaz, nyinván én is ismerek olyat akinél ez így van, és még többet aki meg nem...

A valóság valóban az hogy a drog életeket _tehet_ tönkre. Ahogy bármi más is. És akkor a következő lépés? Valaki azt mondta hogy ez egészséges? Hol? Akkor?

Te igazából itt meg se próbáltál érvelni, szóval nem értem miért kérsz számon ;]

(#169) D1Rect válasza #56573440 (#168) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem közhely, hanem tapasztalat.
A közhely, hogy a drogot a városi crossoverhez hasonlítod.

(#170) #90088192 válasza hcl (#158) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az eddig reakciók alapján kijelenthetem, a társadalom elérte fejlődése csúcsát, hiszen csak rosszabb van. Akkor minden a legnagyobb rendben ennel jobb nem lehet, és nem is lesz..

Csak azt nem tudom mi lesz, ha például teljesen sikerül automatizálni a termelést?

Mert akkor kb senki nem tud dolgozni, ergo nem tud megélni sem.

Akkor még több drogos lesz, és ami nem lesz a föld alsó köpeny feléhez rögzítve azt el fogják lopni.

(#171) #56573440 válasza D1Rect (#169) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Nem közhely, hanem tapasztalat"

A tapasztalat jelen kontextusában egy marginális minta interpolálása, ami legalább illetlenség kategória. A drog rossz az egy közhely mint a regényben a sötét, felhős éjszaka volt, meg a temetésen a hatalmas veszteség a családjának.

"A közhely, hogy a drogot a városi crossoverhez hasonlítod."
A szó amit keresel jobb esetben is a sarkítás. Méghozzá szándékoksan is tettem, hogy lásd mennyire nevetséges a feltételrendsze ami mentén "érvelsz"

Segíthetek még valamiben? Valami konstruktív amivel kapcsolatban lehet vitatkozni, érveket ütköztetni, vagy maradunk a mi a közhely definíció körbejárásánál? Mert utóbbi kezd kicsit uncsi lenni

[ Szerkesztve ]

(#172) D1Rect válasza #56573440 (#171) üzenetére


D1Rect
félisten

Most a nagy szavakkal szeretnél összezavarni?
Olvassak tanulmányokat, hogy tulajdonképpen az, hogy a legjobb barátom 20 éve egy szobanövény szintjén létezik csak egy adatpont?

(#173) hcl válasza #56573440 (#164) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Rekreációs szinten jó ha 1% megmarad, a többi meg lejtő.

Mutogatni való hater díszpinty

(#174) #56573440 válasza D1Rect (#172) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Most a nagy szavakkal szeretnél összezavarni?"
Nem feltételeztem hogy össze kéne hogy zavarjon...

"Olvassak tanulmányokat"

Tőlem Rejtőt is olvashatsz, az legalább általában humoros és olvasmányos.

"a legjobb barátom 20 éve egy szobanövény szintjén létezik csak egy adatpont?"

Nem, ő egy roppant szomorú eset alapvetően. De ha az lsd fogyasztást nézed globális szinten, és abból statisztikát akarsz előállítani, hogy hányan kerülnek ilyen állapotba az első eset után, akkor igen, valóban egy magányos, elszigetelt adatpont kb. Ha ez lenne az általános, akkor valójában rég kihalt volna az egész, hiszen a fogyasztó ritkán lát csábítónak olyat, aminek a vége túlnyomó többségben maradandó, kezelhetetlen, masszív kognitív diszfunkció.

Bár nyilván az ellenkezőjére is van precedens a krokodil és társai vonalon, ahol tudják hogy iszonyat gyorsan végeznek magukkal mégis beszúrja. Mondjuk az már a heroinfüggés kétségbeesett végesvége, ahol már nincs pénz herkára se, és valahol ő is tudja hogy ebből soha nem fog kiszállni, így nem zavarja, sőt valahol akarja is.

(#175) D1Rect válasza #56573440 (#174) üzenetére


D1Rect
félisten

Több mint 20 éve látom, hogy mit művel az emberekkel a kábítószer.
Nem hiszem, hogy olvasgatni kellene bármit is.

(#176) #56573440 válasza D1Rect (#175) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mindegyikkel? Az más. Úgy igazad van. :K

(#177) D1Rect válasza #56573440 (#176) üzenetére


D1Rect
félisten

Akik meghaltak, azokat nyilván már nem.

(#178) #56573440 válasza D1Rect (#177) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szerintem a világon élő, tünetmentes alkalmi fogyasztók milliói nevében megköszönhetem neked hogy törődsz velük :R

(#179) D1Rect válasza #56573440 (#178) üzenetére


D1Rect
félisten

Csak idő kérdése, hogy az alkalmi rendszeres lesz, majd függő.
Ez ellen egyedül azt láttam ellenszernek, hogy a user kiszakadt a környezetéből és nem tud hozzájutni.

(#180) #90088192 válasza D1Rect (#179) üzenetére


#90088192
törölt tag

:N
Ha te a saját tapasztalatodból indulsz ki, akkor fogad el az én saját tapasztalatom: használtam füvet, már nem, voltam alkoholista, már nem, és semmi közé az elérhetőséghez :N

(#181) nevemfel válasza #56573440 (#164) üzenetére


nevemfel
senior tag

évente 2-3 esetben valami hallucinogén anyagon trippelni

Sőt, a hallucinogén anyagoknak akár egyszeri használata segíthet a dohányzásról való leszokásban, ami ugye nagyon alacsony sikerrátájú valami, mivel a nikotin roppantul addiktív.

Viszont a hallucinogén anyagok használata nem veszélytelen. Egyeseknél nagyon csúnya szörnyek bukkannak fel a tudatalattiból.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#182) D1Rect válasza #90088192 (#180) üzenetére


D1Rect
félisten

Van egy barátom aki az idén másodjára fut neki, hogy leszokjon a fűről.
Most közeledik a második hónaphoz, nem lehetetlen, csak borzasztó ritka.

(#183) #56573440 válasza D1Rect (#182) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Most közeledik a második hónaphoz, nem lehetetlen, csak borzasztó ritka."

A te meg az én kezem nem lenne elég ahhoz, hogy a baráti társaságomból összeszámoljam hogy hányan tették le a spanglit komolyabb gondok nélkül... Nem egy napi user volt közel egy évtizedig. Max a megszokás miatt volt "elvonási" tünet, mert ült otthon meló után, betett egy filmet, és előtte midig csavart egyet, ez meg rutinná vált az évek alatt. Ki ki talált magának másik függést, mint sport, olvasás, modellezés, airsoft, zene, amivel ezeket az üresjárati időket kitöltötte. Te most komolyan. Hány emberre alapozva vannak ilyen jó meglátásaid? Csak úgy kb.

Nevemfel: Ponte ezért soha nem vonzott a pszichoaktív világ, az agyammal összezárva úgy, hogy nincs kiszállás, na az nekem nem vonzó. A baráti társaság jelenleg svédeknél lévő részlegéből páran évente 1-2 ilyen szeánsz jellegű irányított trippre megy el, ott van orvos, meg karmester, meg személyzet akik ha bad trip van kezelik a helyzetet. De az sokkal inkább ilyen spirituális vonal mentén szerveződő "buli".

(#184) D1Rect válasza #56573440 (#183) üzenetére


D1Rect
félisten

100-200 között, talán 100-hoz közelebb.
Persze van olyan aki simán letette egyik napról a másikra, mert bezárták fegyveres rablásért.

(#185) nevemfel válasza #56573440 (#183) üzenetére


nevemfel
senior tag

Ez azért több, mint "csak egy" spirituális élmény. A Johns Hopkinson 20 éve folyik a gyógyászati kutatása-felhasználása, pont abba az irányba is, hogy más, veszélyes addiktív szerekről való leszokást segítse:

https://hopkinspsychedelic.org/

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#186) #56573440 válasza D1Rect (#184) üzenetére


#56573440
törölt tag

Értem. Akkor azok tuti nem füvet szívtak csak mondom. Random bio-ról biztos nem olyan egyértelmű a leszokás, de azoknak 0 közük van a fűhöz konkrétan... A thc potenciálja alacsonyabb mint az alkoholé vagy a nikotiné jelentősen, kb akkora "kihívás" mint letenni a kávét... Valahogy nem látok a hírekben kávéelvonó központokat meg görcsökben fekvő embereket hányni. És ha tünetes a leszokás akkor is 24-72 óra a fizikai lecsengése a legtöbb esetben... És kb pont annyit is tesz mint a kávé leszokás, ingerlékenység meg heveny megfázás jellegű orrfolyás és társai. Leküzdhetetlen valóban. Kórházi specialisták kellenek hozzá meg minden.

Szóval ja, ne szívjunk bio-t bár ezt úgy szerintem úgy általában az emberek tudják.

[ Szerkesztve ]

(#187) Hieronymus válasza #56573440 (#186) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A Cannabis egyébként kiváló egészségvédő növény.
A magas CBD tartalma okán érdemes fogyasztani a növényt. Este egy kendertea jó alvást biztosít.
Reggel egy korty kenderolaj egész napra biztosítja a lélek és test egyensúlyát. A magja a saláták kiegészítője.

Szívni nem érdemes, mert a THC tartalma nagyon alacsony az élelmiszer boltokban kapható változatoknak. Beállni nem lehet tőle. :DDD
Amúgy a magas THC tartalmú Cannabis orvosi receptre vásárolható. Több, főleg időskori betegség esetében jelentősen csökkenti a tüneteket. Az SM betegek a jó kezelésnek tartják szívását.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#188) D1Rect válasza #56573440 (#186) üzenetére


D1Rect
félisten

De füvet. (általában, de többen már spuriznak is rendszeresen, eléggé egyirányú utca ez)

Kb. ismerek mindenkit akit érdemes ismerni, mindemellett összesen 1 azaz 1db embert ismertem aki terjesztésért ül.
(volt padtársam középiskolából)

Ha szerinted annyi letenni mint a kávét, akkor nem láttál még függőket.

(#189) #90088192 válasza Hieronymus (#187) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ott egy hiba, az orvosi cannabis pont hogy alacsony THC és magas CBD tartalmú :K

(#190) #90088192 válasza D1Rect (#188) üzenetére


#90088192
törölt tag

Felsorolom drog függőségeimet fontossági sorrendbe:
- Levegő
- Penz
- Penz

En a legtöbb embert a levegő függőség miatt láttam meghalni, mert ugye nem kapott belőle eleget, a második és harmadik ok ezek után következik, mind például az eh halal, szomjan halas, kilátástalanság miatti depresszióból elkövetett öngyilkosság, pénz miatt másokat megölni, háborút indítani pénzért.....

Vagyis statisztikailag a pénz a második leghalálosabb drog , mert az első a levegő, azt minden halálesetre el lehet mondani, a végén nem volt belole elég.

Most latom kattognak a fogas kerekek, és kar bele a karakter, de meg egyszer gondold végig mi a drog definíciója, azután keresd az állad. Mert igen, pontosan így van. Minden drog az életünkben, hiszen az adrenalin függőség is egy mentalis függőség egy tudat módosító szer irányába. Külsőleg is elő lehet állítani, és beadni az illetőnek.
Endorfin szintúgy, folytassam? Az egész emberi lét, azért olyan amilyen, mert a drogok miatt létezik, hiszen minden amit teszel, azért történik, hogy változtass a hangulatodon, tudat állapotodon.

Tudom-Tudom, elmebeteg vagyok.... :DDD

(#191) #56573440 válasza D1Rect (#188) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Ha szerinted annyi letenni mint a kávét, akkor nem láttál még függőket."

Hmm. Akkor én most leirom az egyertelmut, és le is zártam, mert az ilyen emberrel én köszi, nem. Futyulsz és hazudsz :N az a 100+ az 0, konkrétan fogalmatlanabb vagy a témában mint a 2.5 éves lányom. Már bocsi, nem személyeskedés, nem akarlak bántani, ez tény.

Olvass utána, amit írtam az orvosilag bizonyított tény. Ha te mást láttál akkor vagy nem fű volt vagy... Ugye?

Csak hogy leessen hogy mekkora butasagokat írsz... A spuri upper, a spangli leginkább downer, bár függ pár dologról. Ez konkrétan két full külön világ, mint a hetero meg a meleg. Ha nem vagy poliaddikt ami elég ritka, akkor vagy az egyik vagy a másik út jön be, nagyon minimális az átjárás. Azon túl meg a raszták jelentős része soha nem is érdeklődik a szintetikus dolgok után a természetes világban marad. Ahogy a szintik is hamarabb nyúlnak jellemzően szemeshez, ha sok lett a pörgés, picit le kéne menni.

Szóval ja. Jelenleg azt mondod hogy a tenda 5ks switch az elég bármilyen céges felhasználásra és a rákot is gyógyítja, mert te 100+ esetben láttad. Részemről ignore pipa, mielőtt lesz egy haverod aki csak egy füves mellett állt a buszmegállóban, raszallt a füst, másnapra meg csoves herkassa változott és intravénás lsdt szívott a vegbelen át, majd többször meghalt és feltamadott.

Puszika :)

[ Szerkesztve ]

(#192) D1Rect válasza #56573440 (#191) üzenetére


D1Rect
félisten

Osztod az észt, miközben semmit nem tudsz erről a világról.
De ahelyett, hogy engem akarnál kiokiatni, örülj, hogy fogalmad sincs róla.

(#193) Hieronymus válasza #90088192 (#189) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A magas CBD tartalmú cannabis felénk élelmiszer boltban vásárolható.
A számottevő THC tartalmú kender csak orvosi recepttel vásárolható.
A THC is rendelkezik pozitív tulajdonságokkal orvosi szempontból tekintve rá. Nagyon fontos az, hogy a gyógyhatás és a beállás között van eltérés a dózisban. A rászokás, mint sok más gyógyszer esetében is lehetséges probléma.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#194) #90088192 válasza Hieronymus (#193) üzenetére


#90088192
törölt tag

En amikor művelődtem, azt olvastam, hogy a magas THC tartalom, igen komoly szív és érrendszeri problémákat képes okozni a tudomány akkori állasa szerint :R

(#195) dabadab válasza #56573440 (#191) üzenetére


dabadab
titán

Szcientológus drogpropaganda
5:30-tól a barát, aki LSD-t vett be 20 éve és azóta meg van kattanva.
Nyilván tök véletlen egybeesés :)

DRM is theft

(#196) #56573440 válasza dabadab (#195) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ohh... Volt egy sejtésem, mert ennyi baromságot fölöslegesen ritkán írnak emberek , és jellemzően hasonló okokat sejtek mögötte általában, de akkor itt valóban.

Mondjuk a videó zseniális :DDD Mint egy zs kategóriás bolywoodi alkotás. Nagyban terítő ember bepattint 5-6 papírt egyszerre... Ja valószínű :DDD A többibe is belelestem, már megvan a 100-200 közötti ember is :D

Gyönyörű

(#197) hcl válasza #56573440 (#196) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szcientológiától mit vársz? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#198) D1Rect válasza dabadab (#195) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem tudott leérettségizni, azóta ki van rohadva az összes foga, ül egy elsötétített szobában és nézi a képernyőt.
Ez az élete.
Tavaly megint visszakerült karácsony után pár napra a zártosztályra, majd egy fél évig kapott depo-t, különböző gyógyszereket, de mindtől pánikrohama lett.
Nem tudott aludni a rettegéstől, azt flesselte, hogy az orosz titkosszolgálattal felvette a kapcsolatot és majd jönnek érte.
Úgyhogy inkább nem szed semmit és csak szív, meg "reggelente"(neki nincsenek napszakok, amikor éppen felébred) spurizik.

(#199) D1Rect válasza hcl (#197) üzenetére


D1Rect
félisten

Azt, hogy képes megmenteni az életed még abból a közegből is, ahol emberek "tűnnek el", halnak meg vagy kerülnek börtönbe. :)

(#200) dabadab válasza D1Rect (#198) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem ne erőltesd ezt tovább.

DRM is theft

(#201) D1Rect válasza dabadab (#200) üzenetére


D1Rect
félisten

Rendben, esetleg szeretnél olvasni arról, ahogy az ismerősöm ~2-3 éve nekifutásból ugrott ki a nyolcadikról?

(#202) #90088192 válasza D1Rect (#201) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az 1920-as években drogok miatt több száz részvény üzér vetette le magát nekifutásból magad épületükről.

Csak azt a drogot pénznek hívják és ugyan azok a tűntei.

Akkor azt miért nem akarod betiltani?

[ Szerkesztve ]

(#203) dabadab válasza D1Rect (#201) üzenetére


dabadab
titán

Úgy értettem, hogy ezt a mesedélutánt úgy általában, ahol a szcientológus propagandaanyagot saját személyes élményként próbáld meg elmesélni.

DRM is theft

(#204) D1Rect válasza dabadab (#203) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez a valóság.

Ha nagyon komor, akkor ettől viccesebb történeteim is vannak:
Amikor a rendőrség kiment helyszínelni 5 tőhöz, ott voltak vagy közel 10-en a 2.5 szobás lakásban egész este, de annyira örültek a fogásnak, hogy nem vették észre a másik szobában a 8 tőt. :DDD

Vagy amikor a fesztivál bejáratában megfogták a srácot 200g gombával de a jegyzőkönyvbe csak 70 került, így mindenki elégedett lehet. :DDD

(#205) hcl válasza D1Rect (#199) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valahogy mégis inkább tönkretenni szokta :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#206) Hieronymus válasza #90088192 (#194) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"igen komoly szív és érrendszeri problémákat képes okozni a tudomány akkori állasa szerint"

Nem tudom kétségbe vonni.
Orvosi ellenőrzés mellett alkalmazott kúra esetében a mellékhatások is ellenőrzés alatt állnak. Amúgy a nikotint is használja a gyógyszeripar. Az orvosságok egy része méreg, csak az alkalmazott dózisban a nem kívánt hatások még elfogadható szinten maradnak.

Nem fekete - fehér a világunk. A jó túladagolva halálos lehet, A rossz meg gyógyhatású nagyon kicsi dózisban.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#207) buherton


buherton
őstag

Idejutunk előbb-utóbb, ha legalizáljuk a füvet: [link]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#208) #56573440 válasza buherton (#207) üzenetére


#56573440
törölt tag

A cimnél messzebbre jutottál? Úgy látom nem.
Nem sok értelme van a használót kriminalizalni, mert eddig se ért semmit. Inkább segítenek rajta... A díler ezek után is sittre kerül, ezen nem változtatnak, nagyon helyesen.

Nem tudom hogy függ össze ez a fűvel, igazából egy helyes hozzaallas, ha valaki rácsúszik ilyenre lehet többet ér ha nem tarkón lovod, sitteled, soha se kapjon melót... De ez is csak egy lehetőség, nem kizárt hogy jobban járnának ha mind felakasztjak.

Aztán amikor elfogyott a herkas, akkor jöhet a többi rebellis afocsalo, TB nem fizető, piroson átható.

[ Szerkesztve ]

(#209) Hieronymus válasza buherton (#207) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Magyarországon a fű legális volt az Antall kormány alatt.
Nem okozott katasztrófát. A fogyasztás kriminalizásának károsabbak a következményei.

Az alkoholtilalom sem volt pozitív hatása. Tiltsuk be a kávét és a teát valamint az energia italokat, mert függőséget okoznak.
Az eredmény. A kávé éra a csillagokba emelkedik. A lebukott kávé fogyasztókkal megtelne az ítéletvégrehajtás.

A keletkezendő kár sokszorosan felülmúlja majd a kávéfogyasztás okozta kárt.
nagyjából egy évszázaddal ezelőtt szabadon vásárolható volt a legtöbb drog. Miután tiltva lettek, megindult egy ördögi folyamat. Olyan műanyag drogok jelentek meg, amik egy ideig nem kerültek fel a tiltólistára, viszont sokkal károsabbak.

A cukrot miért nem tiltjuk be?
A populációvlegalább 99%-a függő. A cukorfogyasztás okozta betegségek károkozása felülmúlja az összes többi drog összesített kárát.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#210) #90088192 válasza Hieronymus (#209) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az emberek nagyresze demagog, sajnos csak addig lat el a szemuk amig az orruk er.
Az nem zavrja oket, hogy szerencsetlen elhizott emberek, egy beszakadt korom miatt kenytelenek korhazba fekudni, mert elfertozodik. Ez a fajta fuggoseg nem problema, sem a politikai fuggok, akik csak azert elnek, hogy masnak megmondjak mi a jo, es ha ez valakinek nem tetszik, mint egy elvonon levo szemely duhongeni kezdenek, a megvonasi tunetek miatt.

Mindenre igaz ami endorfint kepes az agyban termeltetni.

:(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.